Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109851) Ator válasza SharpSA (#109847) üzenetére


Ator
tag

USB-C - Displayport-tal mentem neki elsőre is, mert a monitoron, csak HDMI 1.4 van, ami 4k 60Hz-et visz át, a DP 1.2-es, ami 4k 60Hz.

Kellett a beállításhoz egy szoftver, "Switch Res X" és ezzel sikerült.

(#109852) bbdzyx


bbdzyx
senior tag

mindjárt bontom az M1-es gépem. Az Air 2017-emről hogy a legegyszerűbb költöznöm? Utóbbin Catalina fut

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#109853) SharpSA válasza bbdzyx (#109852) üzenetére


SharpSA
veterán

Kereső első találata:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#109854) brickm válasza csaba1203 (#109836) üzenetére


brickm
őstag

Nekem pont az ellentete a gondom. Miota hozzaadtam a magyar layoutot, az lett az alapertelmezett login screenen es sehogy nem tudom visszacserelni.

(#109855) Aaron14


Aaron14
őstag

Most van a Media-ban 799.990 Ft-ért base MacBook Pro M1 Pro. Szerintetek van esély rá, hogy januárban is lehet majd hasonlóan jó áron kapni?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#109856) zenit73 válasza pergabb (#109849) üzenetére


zenit73
aktív tag

Igen, hangerő növelésével fokozatosan veszi vissza a mélyet, hogy ne torzítson, ez a méretű mélysugárzó ennyit tud. A 14"-ban kisebb a mélysugárzó, az még inkább ilyen.
Nézd azt, hogy a konkurens gyártók gépeinek nagyrésze mekkora hulladék hangot ad egy ekkora méretű laptopba, még akkor is ha hasonlóan drága.

(#109857) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Van egy kis gondom a Dropbox-szal. Mint frissült és áthelyezte magát a Cloud Storage könyvtárba, a Spotlight az istennek sem nyitja meg a fájlokat, amelyeket onnan szeretnék megnyitni. Megtalálja, de meg nem nyitja. Próbáltam manuálisan hozzáadni a könyvtárat az indexhez (Apple támogatási oldal bejegyzése), de újraindítást követően elfelejti és továbbra sem működik. Dropbox újratelepítés is megvolt, az sem segít. Bármi ötlet?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#109858) TigerCat válasza TigerCat (#109857) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Közben találtam a Dropbox.com-on is több bejegyzést ezzel kapcsolatban, szóval nem egyedi eset, talán majd egyszer lesz rá megoldás...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#109859) -Skylake- válasza Aaron14 (#109855) üzenetére


-Skylake-
addikt

ha nekem kene es nem akarnek varni marciusig az m2 prokra, en 799ert azonnal megvennem. konkretan meg soha, sehol nem lattam ennyire olcson 14es prot.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#109860) tothl


tothl
addikt

Sziasztok !

Úgy néz ki, hogy nyertem egy Macbook Air M2 -t, az 512 es SSD -vel szerelt változatot.
A RAM viszont csak 8GB benne. Elég ez vajon ezeknek, vagy érdemesebb lenne eladnom és venni egy 16GB -set vajon ? Ha megtartom. :D

Levi

(#109861) i400 válasza tothl (#109860) üzenetére


i400
senior tag

mindennapi lendület? :DDD

(#109862) tothl válasza i400 (#109861) üzenetére


tothl
addikt

Mimimi ? :D

(#109863) i400 válasza tothl (#109862) üzenetére


i400
senior tag

azt hittem a Zita nyereményjátékán húztad be :D

(#109864) tothl válasza i400 (#109863) üzenetére


tothl
addikt

Á nem, azt sem tudom ki az a Zita.. :D

(#109865) TigerCat válasza tothl (#109860) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha hosszú távra tervezel vele, akkor érdemesebb 16 GB RAM-mal rendelni. Én ezt tenném.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#109866) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Mi ez a Freeform app ami felkerült az utolsó frissítés után? Letörölni sem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#109867) icecave válasza vadászcsiga (#109866) üzenetére


icecave
nagyúr

Lehet rajzolni, meg minden, live frissül másik eszközödön, elég fun.

Ez most rendkívül építő hozzászólás volt, de én így tudnám összefoglalni :D

[ Szerkesztve ]

(#109868) pergabb válasza zenit73 (#109856) üzenetére


pergabb
senior tag

köszi!

lövésem sincs amúgy, nem volt laposom 10 éve :)meg amúgy is bluetooth hangfal megy rá, csak csodálkoztam. A 16-os méretet meg már bánom :D dög nehéz kemény tokban + táskában és akkor még mellé sem csaptam az egeret, töltőt és... a teljes fotós felszerelést. Mindegy, szép vádlim lesz.

(#109869) Sefter válasza golya85 (#109798) üzenetére


Sefter
veterán

Érdemes :K
Hifi show-kon a több milliós láncokba is előfordul macbook futómű.

Psn ID: sefter_hun

(#109870) vadászcsiga válasza icecave (#109867) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A lényeget értem :D Viszont én nem tudom használni mert nincs iPhone-om.

(#109871) moleculez válasza vadászcsiga (#109870) üzenetére


moleculez
veterán

Minden platformra kijött. Ilyen tervezős, brainstorming mindenes app. Korábban OneNoteot használtam erre de végre nem kell ezután.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#109872) alexhorvath


alexhorvath
csendes tag

Sziasztok. Tanácsra lenne szükségem..Hardverapron árul egy teljesen megbizható emberke egy 2017-es, de 2018-ban aktivált Macbook Pro 15" i7, 6 mag 2,6GHz, 16Gb, 512GB SSD, Radeon Pro 560X 4gb, touchbaros gépet. Az akkuba 49 ciklus van mert elvileg keveset használták és a gépen semmi kopás jel nincsen. mit gondoltok 350e ft megér? Alapfelhasználásra használnám mert folytatnám az egyetemet már mesterszakon. Mik a tipus hibák ezeknél, illetve egy ideig még használható? köszi előre is

AlexUniversity

(#109873) emvy válasza alexhorvath (#109872) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem. Nem tudom, hogy miért fontos a MacOS, de jelenleg asszem 410e egy vadonatúj, Ryzen 6800U-s Asus Zenbook Oled kijelzős laptop 1 TB NVMe SSD-vel. Ha nem iszonyatosan muszáj a MacOS, akkor abszolút nem vennék 5 éves gépet ennyiért.

while (!sleep) sheep++;

(#109874) vadászcsiga válasza moleculez (#109871) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Droidra nem.

(#109875) pergabb válasza emvy (#109873) üzenetére


pergabb
senior tag

a 8giga tuti, de azt hiszem az csak 512-es.
16 gigás 1 terrás amúgy akciós asusnál: LINK

(#109876) alexhorvath válasza emvy (#109873) üzenetére


alexhorvath
csendes tag

és egyébként ezek a gépek nem égnek be nagyon hamar?

AlexUniversity

(#109877) tothl válasza alexhorvath (#109876) üzenetére


tothl
addikt

Nem.

(#109878) odrif válasza odrif (#109497) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Próbáltam frissíteni a gépemet, de ez a hibaüzenet fogad.
[kép] , [kép]
Csak a tiszta telepítés marad?

20 éve a Prohardveren

(#109879) jlaci74


jlaci74
tag

Korábban volt téma, én is vettem egyet tegnap,
tényleg patent az M1 -re,
bár korábbi árára nem emlékszem de ez most vicc ár szerintem .
( 2700 Ft. )

"Nem olyan régen egyik fórumtárs ajánlott egy isy márkájú tokot M1 Air-re. Ma vettem egyet én is és csak megerősíteni tudom, hogy kb olyan, mintha az Air-re tervezték volna, tökéletesen rásimul a készülékre és nem is szoros.
Erről a termékről van szó.
Nem írtam el, valóban a 11-12”-est kell megvenni. "

(#109880) moleculez válasza alexhorvath (#109872) üzenetére


moleculez
veterán

Szia, emvy válaszát támogatom, annyiért már használt M1-s gépet is kapsz.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#109881) kchris78 válasza emvy (#109873) üzenetére


kchris78
veterán

főleg hogy várhatóan a ventura volt a legfrisebb oprendszer neki, azt még megkapta... ezeknek a gépeknek az ára zuhanórepülésben van emiatt szerintem.. de 5 éves gép, a kapott hőterheléstől bármi elfüstölhet az alaplapon, egy 5 éves aksi is már kb kuka az időtényező miatti degradációtól.

nekem egy late 2016 rMBP van, akkor iszonyat prémium gép volt, elnyomkodom irodai gépnek (külső mindennel) mert jó hozzá még de már ventura hivatalosan nincs rá, 2 éve felfújódott az aksija (csere, 70 volt nettó talán) mert nem volt benne ciklus csak használtam, szóval ilyenbe nem szabad beleugrani.

[ Szerkesztve ]

(#109882) tothl válasza jlaci74 (#109879) üzenetére


tothl
addikt

Jó lehet ez az M2 -re is ? :D

(#109883) patyil válasza alexhorvath (#109872) üzenetére


patyil
tag

csatlakozom a többiekhez, ha mindenképpen macOS-t szeretnél, alapfelhasználásra sokkal jobban jársz egy m1es airrel, hordozhatóság üzemidő és friss szoftver/chip szempontjából, a keretedből már kapni szép használtakat.

[ Szerkesztve ]

(#109884) peugeotmate válasza emvy (#109873) üzenetére


peugeotmate
őstag

Ezen a gépen CAD-es progik (pl. SolidWorks) és néhány egyszerűbb videókártyát is igénylő feladat jól elmuzsikál?

meg

(#109885) waccamár válasza vadászcsiga (#109866) üzenetére


waccamár
senior tag

Ezeket a kérdéseket komolyan sosem értem.
- Kiírja a Frissítés gombra kattintás előtt is, hogy mik az új Feature-ök, ha jól emlékszem első helyem említi a Freeformot (iOS-en biztosan, Mac-en most nem vagyok 100%-ig biztos).
- Megnyitásnál a Welcome képernyő 3 másodperc alatt elmagyarázza, hogy mi ez.
- Google-ben megkeresni szó szerint 2 másodperc.

Fura kérdés lesz tudom és kötekedésnek fog hangozni, de nem az: tök őszintén, mindenféle negatív fennhang nélkül, csak kíváncsiságból, komolyan érdekel: miért nem az első 3 lehetőséget választod, miért szánsz arra időt, hogy feltegyél egy ilyen kérdést egy fórumban és VÁRJ arra, hogy válaszoljon valaki?

Tudomtudom arra való a fórum, hogy segítsünk egymásnak, ezt én értem, támogatom, viszont azt a mögöttes gondolkodásmódot szeretném megérteni, hogy valaki miért nem az első 3 lehetőség egyikéből tudja meg, hogy mit csinál az app, hanem arra szán időt, hogy feltegye a kérdést egy fórumban...

(#109886) moleculez válasza waccamár (#109885) üzenetére


moleculez
veterán

Ez még egész jó volt, de amikor vki kiírja FB-ra, hogy: meddig van nyitva kedden az okmányiroda?! :W Na, az 5 év letöltendő nálam. Ilyenekért, valamint mindenegybenblog-ról megosztott szemét miatt torolgettem anno ismiket. Mikor volt fb. Inkább magamat töröltem.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#109887) jlaci74 válasza peugeotmate (#109884) üzenetére


jlaci74
tag

Ez engem is érdekel ,de sosem kaptam itt választ rá …
Jogtiszta a progi ? :D
Én tartok egy win laptopot ez miatt .

(#109888) pergabb válasza peugeotmate (#109884) üzenetére


pergabb
senior tag

https://www.reddit.com/r/AMDLaptops/comments/wl01nd/amd_680m_igpu_enough_for_autocad/

16 giga megosztott memória van... azért erre gondoljatok.

(#109889) kchris78 válasza pergabb (#109888) üzenetére


kchris78
veterán

ha nem lenne elég én otthoni gépnek tavaly decemberben vettem egy HP envy-14-et. 512SSD, 16GB RAM, 11.gen intel cpu és nekem olyan modellhez lett szerencsém amiben van NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti Max-Q is :). Az szerintem sok mindenre elég :). Amikor AMD procis gépet nézegettek fontoljátok meg azt is (nem tudom van e rá szükségetek) hogy nem biztos hogy van Thunderbolt portja. Én emiatt húztam le a listáról az AMDs gépeket tavaly (meg kevésbé hatékonyak energiában).

[ Szerkesztve ]

(#109890) vadászcsiga válasza waccamár (#109885) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Néha nekem is lehet. A nickem alatti rang nagy része abból jött össze hogy segítettem másoknak olyan kérdésekben amit 2 perc lett volna megtalálni a készülékben ha a user fordít rá fél órát kibontása után. Icecave-nek nem esett nehezére válaszolni, te viszont regényt írsz.

(#109891) -Skylake- válasza waccamár (#109885) üzenetére


-Skylake-
addikt

iphone forum netto ugyan ez. gondolom ez valami apple betegseg.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#109892) waccamár válasza vadászcsiga (#109890) üzenetére


waccamár
senior tag

Szerk: inkább hagyjuk, kitöröltem, nem akarok vitázni ezen.

[ Szerkesztve ]

(#109893) Pano válasza Pano (#109842) üzenetére


Pano
addikt

Sziasztok!

Had kanyarodjak vissza ehhez a kérdésemhez. :) Felvetődött bennem pár kérdés és mivel nem kevés pénzről van szó, szeretnék tisztán látni.

Ez az 1 nandos ssd témát mennyire kell komolyan vennem 16GB ram és általános felhasználás mellett M2 air-nél?
Képszerkesztés, videóvágás semmi ilyesmi nem lesz. Csak irodai feladatok, tartalom fogyasztás, netezés, tanulás, kapcsolattartás, ilyesmik.
Vagy inkább spóroljak és m1-es air?

Mennyire bírja az air m2 grafikus chipje ha rá van kötve egy 4K kijelző? Nem akarok akadásokat, laggolásokat stb. :)

[ Szerkesztve ]

(#109894) KubanitoS válasza Pano (#109893) üzenetére


KubanitoS
veterán

Elég szomorú lenne, ha efféle felhasználás alatt bármiféle laggolás lenne. Teljesen felesleges az M2, de még az M1 is ilyesmire. Azt vedd, amelyik jobban tetszik.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#109895) Pano válasza KubanitoS (#109894) üzenetére


Pano
addikt

Köszi a választ.
Istyle-ban most egész jó áron van -alapárhoz képest- mindegyik, 628e az m2 (256GB, 16GB ram) és 533 az m1 air (16GB ram az is).
Lehet inkább megspórolok egy 100e Ft-ot és az m1-et veszem. Ezen még filózok.

[ Szerkesztve ]

(#109896) peugeotmate válasza pergabb (#109888) üzenetére


peugeotmate
őstag

Mire gondolsz megosztott alatt? Miben kevesebb ez mondjuk az M1/M2 MacBookok RAM kezeléséhez képest?
Ha jól látom, ez az Asus valahol az M2-es MacBook Pro/Air szintjén áll. Cserébe full Win support. És elég versenyképes az ára amennyiben tartós is!

jlaci74
CAD már nem elsőrangú, igazából Blender és Unity is jó lenne, ha még elfutna rajta, illetve valamennyi rendereléstől (3D modellekről készült nagyfelbontású képek) sem omoljon össze, ez már elég lenne.

[ Szerkesztve ]

meg

(#109897) emvy válasza KubanitoS (#109894) üzenetére


emvy
nagyúr

Egyebkent nem egeszen igaz ez, nekem 'sima desktop' felhasznalasnal nem volt azert annyira fluid az M1 MBA kulso monitorral.

while (!sleep) sheep++;

(#109898) patyil válasza Pano (#109895) üzenetére


patyil
tag

Ha nem vonz valami miatt nagyon az új design akkor sokkal ésszerűbb választás az m1 szvsz. 16 giga rammal nagyon sokáig jó társad lesz, én is egy 4k külső kijelzőn használom és hibátlanul viszi a gpu :K

de ha beindul a vezérhangya a midnight színre akkor nincs mese ;]

(#109899) golya85 válasza Sefter (#109869) üzenetére


golya85
csendes tag

Esetleg egy ajánlott márka/típus? :) Fiio?
Apple Music megy rajta, de a veszteségmentes minőséghez írta, hogy DAC szükséges. Audio-Technica ATH-A550Z a fejhallgatóm, nem egy nehezen hajtható darab.

(#109900) Pano válasza patyil (#109898) üzenetére


Pano
addikt

Én is a m1 felé hajlottam, de aztán visszaírtak az iStyle-ból, hogy 8-10 hét a beszerzési idő, mert kifogyott még a központi raktár is. Az meg elég áucs. :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.