Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109351) SharpSA válasza moleculez (#109330) üzenetére


SharpSA
veterán

BTT-vel az egér mozgása volt darabos, a görgetés szerintem ugyanolyan. Előbbit módosítottam csak a BTT-vel, mert a Beállításokban az egér mozgást maximumra állítva is nekem lassú az egér mozgása a mágikus egérrel...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#109352) plejik válasza i400 (#109350) üzenetére


plejik
addikt

Vagy amikor Én is takarítom simán kikapcsolom a gépet.. :DDD Tudom őskori de na .. :D

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#109353) Aaron14


Aaron14
őstag

AppleCare+ szolgáltatást szoktatok vásárolni? $220 lenne az M2 Air-re és elgondolkoztam rajta.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#109354) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok,
barátnőm gépe (retina MacBook Pro 15" 2015-ös évjárat) tegnap teljesen elhasalt, csak a kérdőjel jelent meg a kijelzőn, erről itt egy rövid videó.
Utána készítettem egy telepítőt pendrivera a saját MacBookomon, amit felismert a gépe és újra is tudnám telepíteni, de nem látszik az SSD (ahogy ezt gyanítottam is). Olvastam, hogy ha a telepítésnél nem látszik az SSD akkor az halhatott be.
Viszont tanácsot szeretnék kérni, mivel a gépben egy M2-es NVME SSD van átalakítóval. Elképzelhető, hogy csak az átalakító ment tönkre? Ezt érdemes úgy debuggolnom, hogy veszek egy másik átalakítót az SSD-hez és kipróbálom azzal is, hogy megy-e? Ha nem, akkor tuti biztosan az SSD halt meg és másikat kell szereznem, igaz? Csatoltam a képeket a folyamtról illetve az SSD-ről magáról is:
[kép1] [kép2] [kép3]
Ha van valakinek tuti tippje MacBook ezen szériához SSD beszerzésben (akár használtan is), az írjon privátban nyugodtan. Sajnos az aprón most elég nagy szárazság van.

Köszi előre is!

meg

(#109355) vadászcsiga válasza plejik (#109352) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Lehetetlen úgy letarkítani hogy ne nyomj meg egy billentyűt amire mint tudjuk...

(#109356) syl5 válasza Aaron14 (#109353) üzenetére


syl5
őstag

Azt meddig lehet venni?
Nekem a MacBook-nál még a gari lejárta előtti utolsó napig mutató az opciót. Ez valid, tudok addig még venni?

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#109357) moleculez válasza pergabb (#109348) üzenetére


moleculez
veterán

Igazából amit fentebb -Skylake- említett, az is élhető hogy kivársz, aztán meglátod mit hoz az új, a régit meg egy darabig lehet kapni boltokban amúgy is. Ha nem sürgős, és ahogy látom nem az, akkor várj ki.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#109358) Norbi887 válasza Stauffenberg (#109347) üzenetére


Norbi887
aktív tag

Lesz mit még megszoknom az biztos, ezt az AltTab Plugint honnan szerezzem be, hogy biztonságos forrásból legyen a gépen? Valóban hasznos volna, a Windowsos beidegződések végett is eleinte. :U
Azért ez merőben más felhasználói élményt szolgáltat, viszont elég stabilnak is tűnik, tehát ilyen téren nem lesz gond úgy érzem. Megszokás kérdése, na meg persze az idő.

Másik kérdésem volna, hogy használ valaki Steamet Mac-en? Minimized (kis méretű) módban valamiért ha rá akarok kattintani utána a Dockon, hogy visszanyíljon, nem csinál semmit az app, csak ha jobb klikk, és utána legfelül kiválasztom a "Steam" menüpontot, akkor jön elő újra az ablaka a programnak.

Chrome-nál, Spotify, Word, Excel-nél, egyéb appoknál nincs ilyen, csak a Steamnél jött eddig elő.

[ Szerkesztve ]

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#109359) Head88 válasza peugeotmate (#109354) üzenetére


Head88
addikt

Az átalakítózott ssd-k általában így szoktak halni. Az átalakítónak semmi baja, de kinyírja az m.2 ssd-t.

(#109360) Stauffenberg válasza syl5 (#109349) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én idén tavasszal váltottam, szerintem az egy év átszokási idő túlzó, bár embere válogatja. Szerintem a MacOS nagyon gyorsan megszokható, sőt megszerethető ha nem görcsösködik az ember azon, hogy Windowsként akarja használni.

Sok olyan Youtube videót néztem, ami főleg a kezdő dolgokban segít ha Windowsról jössz, de ezt már abban a 2-3 napban letoltam, amíg vártam a megrendelt gépre. Én is próbáltam elengedni a Windows berögződéseket és szerintem ez nem olyan nehéz, bár vannak sokkal butább megoldások itt, de a nagy többség vagy ugyanannyira jó vagy akár jobb is (például a felső menüsáv koncepciója vagy a Preview és tényleges megnyitás szétválasztása).

Egyedül a MOS és az AltTab plugin volt, amit nem tudtam elkerülni, előbbit öt perc, utóbbit meg két hónap után raktam fel. Próbáltam a MacOS saját folyamat/ablakváltó megoldását megszokni, de egyszerűen ostoba és feleslegesen lassú. Ha bárki megkérdezi, hogy mi az amiben a Windows messze jobb, akkor az Alt + Tab viselkedését vágom rá álmomból keltve is.

(#109361) Stauffenberg válasza Norbi887 (#109358) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha tudod, hogy mi a fejlesztő hivatalos weboldala, akkor leginkább onnan.

AltTab

Sajnos az AppStore-ban a legtöbb ilyen plugin nincs fent, onnan lenne a legbiztonságosabb/legegyszerűbb a telepítés.

(#109362) i400 válasza Stauffenberg (#109361) üzenetére


i400
senior tag

De még szerencse ha van brew én innen szoktam telepítgetni.

(#109363) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Na meghozta a futár életem első Macbook-ját :)
Kaptam mellé egy egyéves Microsoft 365 egyszemélyes verziót.
Mivel nekem kell az excel, word, powerpoint, így érdemes ezt feltelepítenem vagy vegyek egy ilyet 20.000-ért?
MICROSOFT OFFICE HOME AND BUSINESS 2021 MAC LICENSZKULCS

Életemben nem használtam ezt a Microsoft 365-öt fogalmam sincs róla miben különbözik egy Office Home-tól.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#109364) plejik válasza JoceeHunt (#109363) üzenetére


plejik
addikt

Ennél kapsz olcsóbban is itt ph aprón. :)

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#109365) waccamár


waccamár
senior tag

Javítson ki valaki, ha tévedek, de a home verzió a gépre telepíthető, standalone app-ok, még a 365 az egy böngészőből is elérhető office-verzió ahol online is tudod tárolni és elérni az összes office fájlodat - plusz ehhez is van standalone app gépre.

Én elég minimál dolgokat csinálok szövegszerkesztőben és táblázatkezelőben, úgyhogy én áttértem a Pages-re és Numbers-re, ez is megnyitja az office fájlokat és szintén lehet menteni office-formátumban (csak mentés helyett exportálást kell választani).

[ Szerkesztve ]

(#109366) JoceeHunt válasza plejik (#109364) üzenetére


JoceeHunt
őstag

De jól gondolom, hogy ez a 365-ös az nem ugyanaz?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#109367) jcage válasza JoceeHunt (#109366) üzenetére


jcage
tag

Aktiválod, office suite letöltöd, belépsz azzal az MS acc-oddal, amihez aktiváltad és használod.
Amúgy meg katt.

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#109368) TigerCat válasza Stauffenberg (#109335) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nyilván jobb, de a háttérben görgetés akadozik, illetve néha elsőre nem görget. Na mindegy, marad ahogy van. Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#109369) JoceeHunt válasza jcage (#109367) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Mi lehet a különbség az alábbi három office között ha a neve ugyanaz (persze az egyik "költöztethető"):
Egyik
Másik
Harmadik

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#109370) Aaron14 válasza JoceeHunt (#109363) üzenetére


Aaron14
őstag

Azt hiszem említetted, hogy vettél hozzá Apple Care-t. Ennek mi előnye van az alapból járó 3 év garanciával szemben?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#109371) kchris78 válasza Aaron14 (#109370) üzenetére


kchris78
veterán

Egyik az hogy ezt az Apple adja világszinten, a 3 év gari esetében oda kell vissza vinni ahol vetted. Ez az első pont...

(#109372) JoceeHunt válasza Aaron14 (#109370) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Cégre vettem, és a jogszabályok alapján magánszemélyeknek adja az adott érték felett a 3 évet, cégre csak 1 lenne. Ezért vettem, bár nem tudom kell-e aktiválni vagy mi, majd felhívom iStyle-t holnap mert a dobozban a számlán kívül erről semmi nem volt.
Ez volt első gépelésem és első hozzászólásom a gépről, már ismerkedünk. Sőt első weboldalak is Prohardver lett vele :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#109373) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Macbook fedél tisztításra bevállalhatom az alkoholos tisztítást? Pl izopropil alkohollal?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#109374) dni válasza JoceeHunt (#109372) üzenetére


dni
őstag

Nekem a vásárláskor egyből aktiválták és látom is a System Settings > General menüpontja alatt, hogy meddig érvényes az Apple Care Protection Plan.

[ Szerkesztve ]

(#109375) SharpSA válasza SharpSA (#109351) üzenetére


SharpSA
veterán

Most jöttem rá, hogy miért ugyanolyan jó a görgetés, mint a gyári egérrel... Mert a MOS teszi a dolgát. Valamiért korábban telepítettem... :D

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#109376) MauroN válasza Aaron14 (#109329) üzenetére


MauroN
tag

Igen, jól látod :)

(#109377) Aaron14


Aaron14
őstag

Ki honnan szokott MacBook-ot vásárolni? Hivatalos magyar forrás, esetleg amazon vagy itt Hardveraprorol kez alol?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#109378) Dhampir válasza Aaron14 (#109377) üzenetére


Dhampir
félisten

Apple Áruház
Elakadtál a vásárlásban?
Hívj bennünket: 06 80 983 824

Kapcsolat­felvétel az Apple-lel

Értékesítés. Az Apple hivatalos viszonteladói

[ Szerkesztve ]

(#109379) pergabb válasza moleculez (#109357) üzenetére


pergabb
senior tag

nem sürgős... de az árak folyamatosan mennek fel :)

(#109380) pergabb


pergabb
senior tag

na, ez így eléggé sovány lenne, ha közben még árat is emelnek

https://www.macrumors.com/2022/11/30/m2-max-chip-geekbench-results/

(#109381) Sefter válasza Aaron14 (#109377) üzenetére


Sefter
veterán

Én apple terméket csak hivatalos viszonteladótól veszek, az alkatrészek miatt. Hiába van garis problémád , ha “pucuka kft” nem tud gyári alkatrészt szerezni hozzá, vagy csak szétkókányolja a terméket…

Psn ID: sefter_hun

(#109382) pergabb válasza Sefter (#109381) üzenetére


pergabb
senior tag

ezért kell rá egy apple care és minden okés :D

(#109383) general válasza pergabb (#109382) üzenetére


general
addikt

Apple Care-t meddig lehet venni gépvásárlásmután?

(#109384) Sefter válasza pergabb (#109382) üzenetére


Sefter
veterán

Annyival jobban kijössz egy HW aprós ár + apple care fizetéssel, mintha egyből 3 évet kapnál :F

Psn ID: sefter_hun

(#109385) kchris78 válasza Sefter (#109384) üzenetére


kchris78
veterán

Azért szerintem vagyunk itt egy páran akiknek egy ilyen jellegű beruházásról számla KELL. Ahhoz meg nincs 3 év. 1 év gyári meg pucaka kft-től is van.

(#109386) Sefter válasza kchris78 (#109385) üzenetére


Sefter
veterán

Nekem már ott büdös pucuka, hogy 1 évvel adja magánszemélynek is..."0 perces használt"...

Psn ID: sefter_hun

(#109387) CharlieDrop válasza Sefter (#109381) üzenetére


CharlieDrop
veterán

de nem pacuka kft-hez viszed szervizelni, mert nem szervizelhet Apple terméket

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#109388) moleculez válasza pergabb (#109380) üzenetére


moleculez
veterán

Szerintem reális, kb ennyi várható. Főleg ha az M1 vs M2-ből indulunk ki.
Szvsz kapnak több magot a belépő Pro es Max chipek, az ezzel "vesztett" üzemidőt, növekedő melegedést max behozzák a 3nm előnyével, de az is lehet hogy inkább beleállnak, aztán majd M3 nál állnak át új csíkszélességre.
De jelen pillanatban az M1 Max is a legtöbb pro usernek overkill, pár workflow esetén lehet kihasználni, amúgy nem igazán. Meg aztán amire ez nem elég oda lehet hogy nem is laptop kell :N

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#109389) Head88 válasza general (#109383) üzenetére


Head88
addikt

Vásárlástól számított 1 éven belül kell aktiválni az applecare-t.

#109386 Sefter
Valszeg mert szürke importos (külföldön beszerzett) új gépet árul.

[ Szerkesztve ]

(#109390) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Srácok, ti milyen gmail appot használtok?
Valami piros boríték inokost letöltöttem,, de ha másik fiókot hozzá szeretnék adni az appon belül akkor elvisz Safari-ra és ott kell belépnem, az meg nem megy át az app-ba...

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#109391) kchris78 válasza JoceeHunt (#109390) üzenetére


kchris78
veterán

Gyári Mac-est? :D

[ Szerkesztve ]

(#109392) JoceeHunt válasza kchris78 (#109391) üzenetére


JoceeHunt
őstag

store-ból töltöttem le :)
Új vagyok MACos-ban, elég zavart nálam most perpill minden. Azt hittem majd szépen minden iPhone applikációm fogom tudni használni de fele le sem tölthető rá.
Most a fájlokkal is küzdök, meg mappázással...

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#109393) CharlieDrop válasza JoceeHunt (#109392) üzenetére


CharlieDrop
veterán

A MAC OS nem egyenlő iOS...
Levelezésben a gyári mail app egész jó, de bármit lehet használni. Gmail nálam böngészőből megy, ami úgy is mindig nyitva van.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#109394) -Skylake- válasza CharlieDrop (#109393) üzenetére


-Skylake-
addikt

gmail ugyan ugy hasznalhato gyari mail appbol

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#109395) CharlieDrop válasza -Skylake- (#109394) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ezzel kezdtem: "Levelezésben a gyári mail app egész jó"

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#109396) emvy válasza -Skylake- (#109394) üzenetére


emvy
nagyúr

Mimestream FTW

while (!sleep) sheep++;

(#109397) general


general
addikt

Azon morfondíroztam, hogy ha olyan monitort veszek, aminek az USB-c bemenete töltené is a macbookot, akkor milyen teljesítmény a megfelelő? Mert ahogy elnézem, elég nagy különbségek vannak. MacBook M1 Maxnak milyen áramafelvétel kell?
Ha mondjuk kevesebb W az, amit a monitor tud adni, akkor mi történik, merül a gép munka közben, csak nagyon lassan?
Lehet láma kérdés, sosem foglalkoztam még ezzel. :)

Head88 köszi!

(#109398) emvy válasza general (#109397) üzenetére


emvy
nagyúr

> Ha mondjuk kevesebb W az, amit a monitor tud adni, akkor mi történik, merül a gép munka közben, csak nagyon lassan?

Igen. Szoval praktikusan tokmindegy, ha 60 wattot tud legalabb.

while (!sleep) sheep++;

(#109399) kchris78 válasza emvy (#109398) üzenetére


kchris78
veterán

plusz a gep eleve kevesebbet ker ha pl sajat kijelzot kikapcsolod.. 60W az egy jo ertek, nem kell 90W vagy hasonlo.

(#109400) emvy válasza kchris78 (#109399) üzenetére


emvy
nagyúr

A kijelzo egyebkent nagyon keveset fogyaszt, nehany wattot.

while (!sleep) sheep++;

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.