Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109051) SharpSA válasza csaba1203 (#109050) üzenetére


SharpSA
veterán

Ami egyébként is javasolt naponta többször is.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#109052) tl-x válasza csaba1203 (#109050) üzenetére


tl-x
őstag

Ja nem szoktam koszos kézzel nyomkodni. De táp nélkül lecsukva ki is kapcsol mindkét monitor.

(#109053) Dhampir válasza trobi28 (#109041) üzenetére


Dhampir
félisten

:C

(#109054) csaba1203


csaba1203
addikt

Az mennyire normális, hogy februári M1 Air-em 24 töltési ciklussal 94%-on van?

(#109055) TigerCat válasza csaba1203 (#109054) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kevés a ciklus. Használd többet akkuról. Lehetőleg össze-vissza töltve.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#109056) csaba1203 válasza TigerCat (#109055) üzenetére


csaba1203
addikt

Erre gondoltam én is most szinte alig van töltőn....

(#109057) davidi


davidi
tag

Sziasztok!

Akinek van Apple TV-je az megnézné nekem hogy a Vodafone TV alkalmazás elérhető-e az app store-ba? Gondolkodom rajta, hogy kéne egy, de valahogy meg kellene oldani a TV nézést is rajta.
Előre is köszi!

http://tiszavolgyidavid.com, iPhone 13 Pro, Mac mini, MacBook Air M1

(#109058) kchris78 válasza TigerCat (#109055) üzenetére


kchris78
veterán

... meg egyszer toltsd fel meritsd le hogy szamolja ujra az adatokat.

(#109059) csaba1203 válasza kchris78 (#109058) üzenetére


csaba1203
addikt

A lemerítés alatt mit értsek?
Teljesen kikapcsolásig?
Egyébként nem szoktam 20% alá meríteni....

(#109060) CharlieDrop válasza davidi (#109057) üzenetére


CharlieDrop
veterán

A Yettelen kívül nem tudok más TV appról. A Vodás appnak mi a neve?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#109061) davidi válasza CharlieDrop (#109060) üzenetére


davidi
tag

Vodafone TV. iPhone-on megy, ott használom. (Közbe találtam alternatívát: OneDirect, de ránézek a Yettelre is, köszi!)

http://tiszavolgyidavid.com, iPhone 13 Pro, Mac mini, MacBook Air M1

(#109062) kchris78 válasza csaba1203 (#109059) üzenetére


kchris78
veterán

igen, egyszer, hogy a 94%-ot ujraszamolja.

(#109063) CharlieDrop válasza davidi (#109061) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Csak Vodafone GigaTV van a store-ban… ez német.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#109064) csaba1203 válasza kchris78 (#109062) üzenetére


csaba1203
addikt

:R

(#109065) cOxeR


cOxeR
Ármester

Sziasztok!
Kettő lehet bagatell kérdés, de nekem nem tiszta és ha nem gond inkább kérdezek, elsőre nem találom rá a választ sehol. :)
Egyik:
Levelezőben a leveleket lehet valahogy sorbarendezni méret szerint? (úgy, hogy lássam is a méreteket, ne csak sorba tegye)
Nagyon kellene archiválnom, több fiókot és ez nagyban könnyítene a helyzetemen. :)
Másik inkább gyakorlati jellegű:
Nem nagyon használok iCloudot, de gazdaságosság miatt vélhetően nem ártana. (50GB-os tárhelyem van egy szolgáltatónál - van rajta pár weboldal is, szóval marad, de piszok drága és annak méretét csökkenteném amennyire lehet, ráadásul hullámzó a kihasznált mennyiség, van amikor elég 2-5GB, máskor meg kell 25GB-30GB, időszakosan, teszem azt 3-6 hétig)
Tömörített fájlokat mennyire lehet rajta könnyen tárolni, megosztani?
Vagy pusztán ha nézem a legnagyobb csomagot, és sok fájlt kell tárolnom, azzal hogy boldogul? 6-700 db kb 40Mb-os, ebből akár több 10-20 mappa.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#109066) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Sziasztok!

US ANSI keyboard-dal akarok venni egy MacBook Pro-t, sokkal nehezebb eladni az orszagban az ilyen gepeket? Kodolashoz igazi katasztrofa a magyar layout, meg nekem jobban bejon a szeles enter/szeles bal shift gomb.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#109067) Eszleny válasza cOxeR (#109065) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Igen, a Nézet alatt be lehet pipálni, hogy mutassa a levelek méretét, s ugyanott a Rendezés alatt méret szerint is lehet rendezni.

(#109068) cOxeR válasza Eszleny (#109067) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszi, akkor csak vak vagyok… :U

(#109069) Kicsirics77 válasza CharlieDrop (#109060) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Vodafone tv
De nekem lassan fél éve el sem indul,mindíg valami más hibával kezd, macbookon pl nem is lehet böngészőben nézni,ipad és iphone készülékeimen meg hibakódokat dobál.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#109070) csaba1203 válasza kchris78 (#109062) üzenetére


csaba1203
addikt

Megcsináltam és most lement 93%-ra..... :D
Úgy látszik nem tett jót neki ez a teljes lemerítés.

(#109071) emvy válasza szabogabor10 (#109066) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem van ra kereslet. En International English-el vettem, merthat a magyar Mac billentyuzet az tenyleg egy agyrem.

while (!sleep) sheep++;

(#109072) trobi28 válasza emvy (#109071) üzenetére


trobi28
addikt

Nézőpont kérdése, én sosem venném meg :N

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#109073) Smiley válasza trobi28 (#109072) üzenetére


Smiley
őstag

Ez a jo hozzaallas, igy tobb marad nekunk. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#109074) Head88 válasza csaba1203 (#109070) üzenetére


Head88
addikt

A teljes lemerítés igenis jó az akkunak (nem kikapcsolásig merítésről beszélek).
Az akkucellákat képzeld el úgy mintha izmok lennének. Ha nincsenek használatban akkor egyszerűen elsatnyulnak.
A % adatokkal ne foglalkozz mert az csak egy pillanatnyi adat. Nem tükröz valódi állapotot.

(#109075) csaba1203 válasza Head88 (#109074) üzenetére


csaba1203
addikt

Most pedig addig merítettem...
Igen ez is bizonyítja, hogy a havi 2-3 lemerítés édes kevés és jobban jártam volna ha kezdetektől csak akkuról használom, mint egy mobiltelefont.

(#109076) emvy válasza trobi28 (#109072) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem azt mondtam, hogy MINDENKI megvenne, de koszi, konstruktiv hozzaszolas volt :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#109077) trobi28 válasza emvy (#109076) üzenetére


trobi28
addikt

Nem akartam vitába merülni, de akkor ám legyen :K
Én sem azt mondtam, hogy SENKI nem venné meg, a magam nevében nyilatkoztam :K Nyilván van rá kereslet, de nem mindegy milyen. Kis országunkban 100 MAC -ből hányat adhatnak el nem magyar billentyűzettel? Abban sem vagyok biztos, hogy a hivatalos forgalmazóknál (Media, Eronics stb) árulnak külföldi billentyűzettel :U Szóval 5? Legyünk optimisták, legyen 10. Az akkor is a 10 %, szóval amikor árulni fogja, olcsóbban és nehezebben fogja eladni :K

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#109078) emvy válasza trobi28 (#109077) üzenetére


emvy
nagyúr

> Abban sem vagyok biztos, hogy a hivatalos forgalmazóknál (Media, Eronics stb) árul külföldi billentyűzettel :U

Apple.hu-n vasaroltam, ott azzal veszed, amivel akarod.

Eleg sok fejleszto hasznal Mac-et, kozuluk Macen magyar kiosztassal nagyon kevesen szivatjak magukat.

Ha 10%-al olcsobban adod el, az legyen mondjuk 100e forint. Az nehany oranyi munkaber fejlesztokent, nem tudom, hogy ki az, aki eveken keresztul szopatna magat 100e forintert :DDD

De valojaban ennel tobben keresik angol kiosztassal a Pro gepeket, mert eleve webezesre kevesen vesznek 1.5 millioert gepet.

while (!sleep) sheep++;

(#109079) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Koszi a valaszokat skacok, HUN keyboard-dal szopatni semmikepp nem fogom magam, csak kivancsi voltam a velemenyetekre. :)
Kozvetlen az apple-tol rendelnem en is, ott par nap alatt megvan, ahogy nezem.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#109080) SharpSA válasza emvy (#109071) üzenetére


SharpSA
veterán

Szerintem meg egyáltalán nem agyrém a magyar billentyűzet, ugyanúgy meg lehet szokni, mint a Windowsét. Belekukkantottam egy kicsit az Xcode-ba is és elég gyorsan megszoktam a különféle zárójelek elérhetőségét. Szerintem ez is csak hozzáállás kérdése, na meg ugyebár lehet billentyűzet nyelvet váltani, de természetesen mindenki olyat vesz magának, amilyet megfelelőnek tart. Számomra sokkal jobban "agyrém" a magyar szöveg ékezetes karakterek nélkül.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#109081) szabogabor10 válasza SharpSA (#109080) üzenetére


szabogabor10
veterán

Windows-os gépet is használok (kényszerből sajnos) , és pl. nekem az is mindent megér, hogy default ugyanott találjam a karaktereket mindkét gépen. És ez adott az ANSI-nál.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#109082) Smiley válasza szabogabor10 (#109081) üzenetére


Smiley
őstag

Ennyi, en is ezt mondom mindig... lehet szopatni magad a kiosztasokkal, de barmelyik rendszer ele ulsz le az ANSI mindenhol ugyanaz lesz. Ha meg melorol van szo, akkor meg ugyis kitermeli az arat az elso par honapban.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#109083) CharlieDrop válasza SharpSA (#109080) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Egyetértek. Bazi gyorsan átállok, ha kell, ha nem, akkor meg nagyon kényelmes.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#109084) sityupityu


sityupityu
veterán

Bocs, hogy itt kérdezem. Az LG tévék ugye támogatják közvetlen az apple cuccok tükrözését (ios, mac, ipad). Ez vajon teljes felbontásban történik ilyenkor, vagy van minőségromlás?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#109085) syl5 válasza SharpSA (#109080) üzenetére


syl5
őstag

Nekem egyszerűbb volt megjegyezni az ékezetes betűk helyzetét :D

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#109086) KubanitoS válasza sityupityu (#109084) üzenetére


KubanitoS
veterán

Airplayen keresztül megy a dolog és ránézésre nem romlik a minőség. Google photos-on keresztül szoktunk képeket nézegetni.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#109087) SharpSA válasza szabogabor10 (#109081) üzenetére


SharpSA
veterán

Én is használok Windows-os gépet, simán megy mindkét kiosztás, tudom használni az ékezetes karaktereket és nem érzek semmilyen szopatást, ahogy itt többen írjátok. Továbbra is csak hozzáállás kérdést látok. :U

syl: becsülendő, hogy te legalább megteszed az ékezetes betűk használatát. :)

CharlieDrop: igen, ennyi. Ha akarom, megteszem, ha nem akarom, akkor meg nyögök... :D

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#109088) szabogabor10 válasza SharpSA (#109087) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nagyon off, de amennyire szeretem már az egész országot, egy fél ékezetes betüt nem írnék inkább többet…de ezt hagyjuk.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#109089) davidi


davidi
tag

Sziasztok!

Megint egy kérdés:
Homepod Mini esetén (Apple TV és Mac Mini) filmnézés esetén van késés a hangban esetleg, vagy teljesen jól használható? Mintha láttam volna erre vonatkozóan valahol valamit, de nem találom most.

http://tiszavolgyidavid.com, iPhone 13 Pro, Mac mini, MacBook Air M1

(#109090) SharpSA válasza szabogabor10 (#109088) üzenetére


SharpSA
veterán

Tényleg off... Amúgy meg lehet tenni érte, hogy szerethető legyen... Na és akármilyen is, gondolom angolul sem fonetikusan írsz... mert úgy könnyebb...

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#109091) tmark27


tmark27
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Samsung S27B800PXU és egy LG 27UP850N-W 4K monitor USB-C csatlakozóval, szeretném a M1-es MacBook-om rácsatlakoztatni USB-C keresztül de nem ad képet csak tölti a gépet. Ugyan úgy rá szeretném dugni egy WIN-es gépet de azt is csak tölti. HDMI-vel tökéletesen működik de USB-C to USB-C megoldással semmi.

Esetleg találkozott valaki ilyen problémával vagy hogyan tudom beállítani , hogy működjön.

Válaszokat előre is köszönöm. :R

(#109092) mazsiii92 válasza tmark27 (#109091) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Vegyél olyan C kábelt ami nem csak töltésre jó. :)

iPhone 15 Plus , Watch Ultra 2 , MacBook Air M1 , Beats Studio Buds+ , PS5

(#109093) Sefter válasza sityupityu (#109084) üzenetére


Sefter
veterán

Én szoktam néha így használni.
Minőségromlást nem, de elég nagy csúszást tapasztalok.
Képet/filmet nézni ok, de melózni/játszani pl én nem tudnék így…

Psn ID: sefter_hun

(#109094) sityupityu válasza KubanitoS (#109086) üzenetére


sityupityu
veterán

Igen, én sem nagyon látok minőségromlást szemmel, csak gondoltam rákérdezek. Köszi.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#109095) Aaron14


Aaron14
őstag

Ma takarítottam az M2-es MacBook Air kijelzőjét és arra lettem figyelmes, hogy a trackpad felső része úgy nyomot hagyott a kijelzőn, hogy nem jön le. Desztillált víz és mikroszálas (Hoya) kendővel próbálkoztam. Két hetes a gép. Ez gondolom nem normális.

Tapasztalt már valaki hasonlót? Ez garis lesz vagy én csinálok valamit rosszul?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#109096) syl5 válasza SharpSA (#109090) üzenetére


syl5
őstag

Csatlakozok a témához, mert én is ezen pörgök most. Meg ugye nem véletlenül vettem én is angol billentyűzetet, illetve nem hiába dolgozom, meg intézek egyre több mindent angolul...

Én próbálom, hidd el... De egyszerűen lehetetlen, egyedül kevés hozzá az ember... Úton útfélen csak gonosz, lehúzós, lelki beteg, függő (social media, sport, társ, shopping, whatever tevékenyég, drog, cigi, alkohol, stb), irigy, bunkó vagy egyszerűen rossz emberekkel találkozom. Szinte azt kell mondanom, hogy itthon már mindenki csak átverni akarja a másikat, mindenki csak úgy kommunikál a másikkal, ha akar tőle valamit. Nincs csak egy önzetlen mosoly, egy önzetlen segítség, mindig van mögötte valami. Pedig pozitívan állok hozzá, de minél pozitívabban állok hozzá, annál több hülye jön...

#109095 Aaron14
Kis ecetes oldat megoldja. De óvatosan! Ha nem, akkor gari

[ Szerkesztve ]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#109097) Liverport13


Liverport13
csendes tag

Sziasztok!
Új lennék MacBook és MacOs terén.
Lenne pár kérdésem.
Az M1es MacBookra is lehet már windowst rakni? Parallels néztem, annál van esetleg jobb megoldás ? Illetve a Win milyen arm-en?
vagy inkább vegyek egy inteles MacBook-ot és boot camp-el használjam?
ki melyiket ajánlaná? Melyik a jobb megoldás Windows terén?
Nem professzionális felhasználás lenne, de van pár dolog amit nem tudok sajna Windowsbol nélkülözni.
köszi előre is.

(#109098) syl5 válasza Liverport13 (#109097) üzenetére


syl5
őstag

[link]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#109099) moleculez válasza Liverport13 (#109097) üzenetére


moleculez
veterán

Már a VMware megoldása is működik, ingyen. Arra viszont figyelj, hogy ehhez ARM windows kell, ami a) még nem publikus, szóval csak Insider accounttal lehet letölteni (csak pár kattintás amúgy), b) Win10 Pro, tehát hiába van Home licensed nem tudod migrálni. Én kíváncsiságból felraktam M1 Maxra, hibátlanul futott, igaz csak végignyomkodtan nem igazán használtam, de nem crashelt meg fagyott vagy ilyesmi.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#109100) SharpSA válasza Liverport13 (#109097) üzenetére


SharpSA
veterán

Nálam Parallelsben van alap 16-oson, kiválóan fut. Néha nekem is van rá szükségem, bár van Windowsos gép, de így könnyebb, kéznél van. Sajnos partícionáló program nem működik, mert nincs hozzáférés a költő lemezekhez, így például migrálni, költöztetni nem tudok egyik meghajtóról másikra, ehhez Windowsos gép kell. Amúgy kb minden működik így is.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.