Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109751) moleculez válasza JoceeHunt (#109748) üzenetére


moleculez
veterán

De!

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#109752) JoceeHunt válasza moleculez (#109751) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Akkor az nekem nem lesz jó. Mondjuk csak egy sima usb hiányzik lehet ahhoz veszek valamit.
Ma megjött eBay tokom, teljesen jó, még a kendőt várom addig nem merem hurcolni, nehogy a billentyűzet nyomot hagyjon a kijelzőn.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#109753) lypen99


lypen99
aktív tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdés és nem zavarom a társaságot. :D
Melyik Macbook ami jó egy kezdőnek, de nem horribilisan drága?

(#109754) JoceeHunt válasza lypen99 (#109753) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Tapasztalatból mondom, bármelyik új amire nem sajnálod a pénzt.
Persze elsőre határozd meg mire kell.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#109755) lypen99 válasza JoceeHunt (#109754) üzenetére


lypen99
aktív tag

Használt a cél sajna, mivel nem tudok olyan hosszúra nyúlni feltétlen.

De a 2015-s 13 esetleg 15"-s gépek még élhetőek?

Net, YT, hobbi videóvágás, max hangfelvétel (podcast ha odajutok) felvétele tehát nem, nem a hardcore use.

Igazából a Dell Latit elkéne passzolnom, mivel Windowsos gépeim vannak bőven. :K

(#109756) Head88 válasza lypen99 (#109755) üzenetére


Head88
addikt

Pro 2015 13 és 15" is elég fürge gépecske de csodát nem szabad várni tőlük.
A legnagyobb baj velük, hogy már régi hardverek, nagyon ki kell fogni a jó állapotút és akkor sem lehetsz biztos benne, hogy elektronikai szinten tartós lesz. Az öregedő használt gépeknél gyakran előfordulnak elpukkanó ic-k.. ilyenkor értelemszerűen olyan zárlatok keletkeznek amik miatt már nem kapcsolnak be.

[ Szerkesztve ]

(#109757) JoceeHunt válasza lypen99 (#109755) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Hát nem tudom volt itt téma, hogy már nincs rájuk frissítés vagy nem tom, pár oldalt visszaolvasol szinte mindig téma a mit vegyek :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#109758) lypen99 válasza Head88 (#109756) üzenetére


lypen99
aktív tag

Igen tudom, hogy full BGA a gép meg minden rajta csak egy támpontot próbálok mi az ami még okés és elmegy a fentebb leírt használatra. :K

@JoceeHunt tudom, hogy téma csak az igények nem egyformák ugye. :)

(#109759) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Most jobban nyomkodom egy kicsit a masinát. Lapcsoportokat használok Safariban.
Egyik a YouTube-os, de ha másikra váltok megáll a muzsika. YouTube papot nem találtam, azaz amit lehúztam nem az amire gondoltam. Van erre megoldás? Jobb felül tudom folytatni a play gombban az akkui állapota résznél, de csak azt a számot amit éppen megállított a lapcsoport váltással.

Más egyenlőre nekem fura dolgok:
- Google drive app nincs ami nekem szimpi :)
- Youtube appt sem találok, mint például a telefonon.
- Gmail papok közül sem volt egyik tetszetős így böngészés maradtam
- Nem jöttem rá a windowsban asztalnak hívott felületre hogy tudok mondjuk egy parancsikont létrehozni. Mappát sikerült :)
- Illetve jó lenne valami beállítás az egyetemi drive mappám szinkronizálására a Google drive-ból, még erre sem jöttem rá :)

#109758lypen99
Ezért írd le neked mire kell :)

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#109760) lypen99 válasza JoceeHunt (#109759) üzenetére


lypen99
aktív tag

#109755 bekezdés vége, nem hsz gyűjtést akarok csak így átláthatóbb a thread. :K

(#109761) JoceeHunt válasza lypen99 (#109760) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Videó vágáshoz nem tudok hozzászólni :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#109762) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Hahó!
Nincs véletlenül valamelyikőtöknek egy kallódó, 128gb-os eredeti SSD-je MacBook Pro/MacBook Air 2013-2015 szériához? Akár kölcsönbe is. :R
Privátban írjatok kérlek ha igen!

meg

(#109763) syl5 válasza JoceeHunt (#109759) üzenetére


syl5
őstag

Én nem találtam a YT szívatásra megoldást, de hátha valakinek lesz majd. Workaround, hogy nem egy Safari ablakot használok. Amúgy sem elég általában egy, de a tab group-ok jók, azokat én is szeretem. Pro tipp, ne legyen megnyitva túl sok tab, mert nem szereti a Safari és a macOS sem. Igazából Neked sem jó, ne halogass! :D

- Google Drive
- YT appot én sem találtam
- Gmail app, de én nem engedném semmilyen más app-on átfolyatni az e-mail-jeim, titkosítás ide, vagy oda. Arról nem beszélve, hogy ugye authentikálni is kell... Még a beépített Mail app-ot tudod használni, abban jobban megbízok.
- Parancsikon nem tudom, de van shortcuts app, abban lehet jó dolgokat varázsolni pl.: OCR a kijelződről, meg ilyenek..
- A szinkronizálást az első app megoldja, arra van ;) tudod tükrözni a komplett drive-ot, de lehet online módban is használni, akkor nem csinál másolatot a hard drive-ra.

[ Szerkesztve ]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#109764) JoceeHunt válasza syl5 (#109763) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Húúú nagyon köszi, na ezeket át is nézem. :R

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#109765) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Olyan alkalmazas, mint a Win alatt a kepmetszo van? (Nem screenshot, majd korbevagom), hanem ilyen egymozdulatos, mint a kepmetszo. Koszonom!

I humbly and respectfully decline™

(#109766) peugeotmate válasza Magnum_ (#109765) üzenetére


peugeotmate
őstag

cmd+shift+4

meg

(#109767) brickm válasza lypen99 (#109755) üzenetére


brickm
őstag

Persze, hogy élhetőek, kettőt használok napi rendszerességgel.

(#109768) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok!

Aki használ Steam-et, illetve vezeték nélküli kontrollert Apple Silicon-os gépen (M1,M2), megtudná nekem nézni, hogy elsősorban DualShock 4, vagy egyéb BT/USB alapú kontroller mellett másnál is is kilép/crashel-e a Steam Kliens, ha lecsatlakoztatásra kerül a Bluetooth-ról az adott kontroller a Mac Beállításaiban, vagy akár USB-ről? :U
Alapvetően minden játék alkalom után, ha már nem használom, lecsatlakoztattam Windows alatt is, nos ez itt is működik, viszont "viszi magával" a Steam Appot is valamiért minden alkalommal, amit ilyenkor újra-újra elkell indítanom.

Más appnál/alkalmazásnál nem tapasztaltam ezt, csak Steam-nél.

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#109769) pergabb válasza Head88 (#109745) üzenetére


pergabb
senior tag

én csak azt nem tudom, ha vkinek lekopott, akkor még is mi a megoldás rá, hogy ne kapjon idegrohamot, amennyiben már idegesítően látványos :D gondolom le lehet kaparni az egészet vmivel, újra felvinni mást, ésatöbbi. Apple féle megoldás a cseréljük ki az egész panelt, gondolom én.

(#109770) Aaron14 válasza pergabb (#109769) üzenetére


Aaron14
őstag

Kötni kell rá Apple Care+-t. Elvileg itthon nincs önrész.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#109771) pergabb válasza Aaron14 (#109770) üzenetére


pergabb
senior tag

oké, ez ismert dolog, de biztos van egyéb megoldás is :)
Amúgy vki tisztítja a kijelzőt, néha leejti a gépet és minden szép, vki óvja mint a szeme fényét és lesz minden is, szóval.. vhol szerencse kérdése is.

(#109772) lmno válasza pergabb (#109769) üzenetére


lmno
őstag

Le lehet kaparni az egészet: [link]

(#109773) pergabb válasza lmno (#109772) üzenetére


pergabb
senior tag

de látod anno azt mondták 4 évig megcsinálják, amennyiben azóta is tök ugyan az a felületkezelés, akkor miért is lett ekkora sóher az apple, hogy most már le sem sz*rja? :)

(#109774) pergabb


pergabb
senior tag

ilyeneknek van amúgy értelme? vagy csak ront a felhasználói élményen?
LINK

(#109775) i400 válasza pergabb (#109774) üzenetére


i400
senior tag

mindkét gépemre rakattam, egyszerűbb tisztítani, viszont mivel puha az anyaga könnyebb megkarcolni mint egy üveget

(#109776) syl5 válasza pergabb (#109774) üzenetére


syl5
őstag

A kanapéra húzol valami fóliát?
Autót nem kérdezem, mert arra már húznak 😁

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#109777) lmno válasza pergabb (#109774) üzenetére


lmno
őstag

“Ipari UV-álló autófóliából gyártjuk egyedi tervek alapján a védőfóliát (ezt a fóliát használják a kőfelverődések ellen).”
Ha valós veszély a kőfelverődés, akkor van értelme ezek szerint :)

(#109778) hibavissza


hibavissza
veterán

[link] M1+Photoshop bug. Találkozott már valaki ezzel?
Logitech G305 úgy néz ki nem működik normálisan. Használ esetleg más is Logitech gémer (Lightning csatolós) egeret?

(#109779) waccamár


waccamár
senior tag

Tőled függ, hogy van-e értelme.
Ha nem az az óvatos, odafigyelős típus vagy akkor persze, vegyél rá.

Az én másfél éves gépemen egy hajszálkarc sincs.
Minden nap használom, táskában hurcolom ide-oda, ahova épp mennem kell.
Egy szimpla sleeve tokban van benne.

De odafigyelek rá, nem rakok a tetejére semmit pl., amitől összekarcolódna, így nekem egy ilyen fólia, amit linkeltél baromira elrontaná az élményt, nincs rá szükségem.

Ha odafigyelsz a cuccaidra, akkor neked sincs.

(#109780) Head88 válasza Magnum_ (#109765) üzenetére


Head88
addikt

Képernyőfotó nevű app az alkalmazások/segédprogramok mappában.

#109769 pergabb

Legjobb házi megoldás ha V34 optical grade nevű autó polír lötyivel áttörlöd a kijelzőt, ez pár perc alatt komolyabb erőhatás nélkül letörli a maradék réteget, utána pedig raksz a kijelzőre egy antiglare fóliát.

[ Szerkesztve ]

(#109781) Magnum_ válasza peugeotmate (#109766) üzenetére


Magnum_
nagyúr

isten vagy, köszönöm szépen! és nagyon tetszik a működése

Head88: köszönöm!

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#109782) icecave válasza pergabb (#109774) üzenetére


icecave
nagyúr

Én vettem, de nem itt, full body-t: [link]

Elégedett vagyok, szépen feltettem. Annyi, hogy a tapipad/mellette lévő részen bár véd, de tükröződik kicsit, ha úgy használod, hogy fekszel és a hasadon van a laptop, akkor zavarhat.

(#109783) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok,
az vajon mi lehet, hogy töröltem a macet eladás előtt, újra akarom rakni a montereyt (ezt támogatja már csak, 2015-ös Air), de a telepítésnél 2 óra 26-28 percet ír folyamatosan hátralévő időként? Vagy ehhez tényleg ennyi idő kell? Imádom, hogy minden eladásnál egy szenvedés újratelepíteni a rendszert :)

[ Szerkesztve ]

(#109784) SharpSA válasza JoceeHunt (#109759) üzenetére


SharpSA
veterán

Youtube-hoz ajánlom a Friendly Streaming Browser-t, áruházban megtalálható.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#109785) icecave válasza Chereiose (#109783) üzenetére


icecave
nagyúr

Be fog gyorsulni. Az elején nagyon lassú.

(#109786) Chereiose válasza icecave (#109785) üzenetére


Chereiose
addikt

Egyelőre hagyom, de most már 2 óra 29 percet ír, és 1 órán belül jó lenne, ha befejezné. Nem értem mi ez a tempó, én inkább attól tartok, hogy beakadt.

(#109787) icecave válasza Chereiose (#109786) üzenetére


icecave
nagyúr

Én pont ugyanezen paráztam, de hagytam, és egyszer csak a 2 óra valamennyiről váltott kb. 10 percre.

(#109788) Chereiose válasza icecave (#109787) üzenetére


Chereiose
addikt

Rémlik nekem is valami, hogy az előző Airemnél is ez volt, most egyelőre 2 perceket ugrál le, remélem, hogy egyszer csak leugrik.

(#109789) Chereiose válasza Chereiose (#109788) üzenetére


Chereiose
addikt

És miután lefutott az apple logó is, de a végén kiírja, hogy "kevesebb mint egy perc van hátra" úgy negyed órája, utána történik még valami? :D

Úgy néz ki végre igen.

[ Szerkesztve ]

(#109790) Norbi887 válasza Norbi887 (#109768) üzenetére


Norbi887
aktív tag

Senkinek infó esetlegesen? :U

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#109791) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Hülye kérdés: Egy ilyen működne a MBA m1-el és akár wines lapin is?

[link]

Megkönnyítené az adatmozgatást a rendszerek között. :)

[ Szerkesztve ]

(#109792) Head88 válasza INGJOKE (#109791) üzenetére


Head88
addikt

Működni működhet, viszont az ilyen ali és banggood olcsó usb drive-ok általában gyorsan halnak. Illetve sok esetben nem is akkora a valós tárhely mint amivel hirdetik.

(#109793) Blaise


Blaise
veterán

Látom, hogy volt téma M1 Air-her az USB-C dokkoló, mit ajánlotok ami garantáltan tudja a 4k60 HDMI kimenetet?

(#109794) Head88 válasza Blaise (#109793) üzenetére


Head88
addikt

Annyi biztos hogy az említett baseus kínálatában lévő összes csak 4k30-at tud.

(#109795) Ator válasza Blaise (#109793) üzenetére


Ator
tag

Szia!

Sajnos nem tapasztalat, de én ezekkel szemezek, amikre azt írják tudja a 4K 60Hz-et, csak annyira egyelőre nekem nem létszükséglet és később veszem meg valamelyiket.

Hardveraprón van kettő, ami jó áron van eléggé:
https://hardverapro.hu/apro/hyperdrive_duo_7_a_2-ben_usb-c_hub_macbook_pro_air/hsz_1-50.html
https://hardverapro.hu/apro/elado_satechi_usb-c_hub_7_az_1-ben/hsz_1-50.html

https://www.alza.hu/ugreen-70495-usb-c-hub-4k-60hz-d6436692.htm#recenze
https://www.alza.hu/ugreen-usb-c-multifunction-adapter-with-ethernet-interface-d7255186.htm

Üdv,
Attila

(#109796) golya85 válasza Blaise (#109793) üzenetére


golya85
csendes tag

A gyári tudja a 4k60-at, letesztelve. Kérdés, hogy elég-e az 1db USB A, HDMI és USB C?

(#109797) syl5


syl5
őstag

Sokkal szebben szól az Apple Music a Ventura 13.1-el.. :Y

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#109798) golya85 válasza syl5 (#109797) üzenetére


golya85
csendes tag

Beépített parton hallgatod? Érdemes lehet egy külső DAC-ot venni a géphez?
Fejhallgatóból van egy jobb minőségű.

(#109799) syl5 válasza golya85 (#109798) üzenetére


syl5
őstag

Beépített hangszóró, AirPods, meg külső 5.1 jack-en csatlakoztatva.
DAC a Hi-Res Lossless-hez kell, nekem nincs, de így is hallom hogy jobb lett a minőség.

Beépített hangszórón hallottam egyébként nagyon ki, és nekem amúgy is nagyon bejön a beépített hangszóró. Brutál, ahogy virtualizálni tudják a hangot, ehhez nagyon értenek almáék. Mióta iPhone-om meg MacBook-om van full rászoktam, hogy ezekről hallgatok mindenféle BT speaker, vagy fülhallgató nélkül zenét/ nézek filmet és kurva jó élményt ad. Konkrétan teljes sorozatokat nézek végig kajálás közben iPhone-ról és annak ellenére, hogy a kép lófütty kicsi, a hang olyan teljessé teszi az élményt, hogy maradandóbb, meg jobban tudok rá figyelni, mint ha Tv-ről nézném. Ugyanez a laptop is.

[ Szerkesztve ]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#109800) moleculez


moleculez
veterán

Ha már hang, a macbookkal lényegesen szebben szól az Airpods Pro mint az iPhone, valamint sokkal hangosabb, a macbookot 50% nem húztam még jobban fel.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.