Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Beni2360 válasza samupapa (#1248) üzenetére


Beni2360
félisten

Na össze írtam, hogy meg legyen az külső video player meghívása KODI-ban.
-----------------------------------
Tehát erről az oldalról: http://kodi.wiki/view/HOW-TO:Use_external_players_on_Android
kimásosod a szürke mezőben levő utasitásokat és a jegyzettömben beilleszted, majd a kép alapján

kicseréled az általad kívánt lejátszó nevével - MX Player free ,vagy pro-. stb.
Elmented : playercorefactory.xml.txt formában és a mappát megkeresve törlöd a .txt formátumot.
Akkor kapod meg a kívánt : playercorefactory.xml formátumot amit aztán a géped SD részin levő

Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/userdata/ -ide bemásolni.
És máris meghívja a kívánt lejátszót. Lanon keresztűl csak az UPnP-n keresztül fogja elindírani!!
Remélem nem hagytam ki semmit, én is csak most tanulom. :F

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1252) Csicsóka válasza smokk. (#1249) üzenetére


Csicsóka
őstag

1. Bármilyen szövegszerkesztő elindít.
2 Bemásol ezt:

pcm.!default {
type hw
card AMLM8AUDIO
device 0
format S16_LE
}

3. Mentés asound.conf néven.
Egyes dózeres szerkesztők önhatalmúan hozzátesznek .txt .doc kiterjesztést. Ez nem lehet hagyni, a fájlnév asound.conf lehet csak.

4. Az OE samba server kiszolgálja a Configfiles könyvtárat. Ebbe csak egyszerűen be kell másolni az asound.conf fájlt.

5. Reboot, és már megy is az analog kimenet.

Másik módszer:

SSH-n belépni az OE-be (jelszó: openelec)

Most jön pár parancs:

cd .config

mcedit asound.conf

Ide bemásolni a fentit, amit a szerkesztőbe írtam.

F2 funkció bill a mentés, Esc kétszer nyomva a kilépés.

reboot

A doboz újraindul, és kész.

(#1253) smokk. válasza Csicsóka (#1252) üzenetére


smokk.
tag

kösziii,sikerült! :R Már csak az a fura,hogy néha bekapcsolom,és nem látja a nas-t, amit eddig látott,kikapcsolom aztán vissza,és megint rendben minden... ez mitől lehet?

(#1254) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

Ti mit használtok DLNA szervernek és torrent kliensnek? Mit javasoltok? Előbbire jó a KODI is bár nem tudom meddig hajlandó a háttérben futni és persze lehet van jobb alternatíva is. Az sem baj ha ingyenes :)

(#1255) Csicsóka válasza smokk. (#1253) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ezt nem tudom, nálam nincs ilyen hiba. Esetleg vmi hálózati gond? Érdemes neki fix IP-t beállítani a OE configban. Főleg ha transmission, vagy Yatse is képben van.
Nem is nagyon szoktam kikapcsolni, ő torrentezik, napközben internet rádió, este film, vagy IPTV.
Annyira keveset fogyaszt, hogy ettől gazdaságosabb, ilyen tudású masina nincs.

(#1256) Csicsóka válasza Danecay (#1254) üzenetére


Csicsóka
őstag

Korábban mikor külön szervert üzemeltettem a Plex mindenre tökéletes volt, van vmelyik repóban OE/Kodi Plex. De a Kodi eredeti UPNP is nagyon stabil, egyszerre két tévét szolgál ki most, és közben megy a full hd lejátszás. Torrent, transmission daemon, ez az OE repoban van.

(#1257) interstate76 válasza Danecay (#1254) üzenetére


interstate76
addikt

Szerver és torrent.

DLNA-szerverből - az ingyenesek közül - nekem a BubbleUPnP vált be a legjobban.

(#1256) Csicsóka Így van, a Plex nagy királyság. Kár, hogy nincs szervere androidra. :(

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1258) chab7 válasza gabywap (#1217) üzenetére


chab7
addikt

Szia!

Érdeklődnék a készüléked felől. Azt olvasom meg vagy elégedve vele. Én is kinéztem ezt a cuccot, pedig csak sima médialejátszót kerestem a TV-t felokosítani de belebotlottam ebbe a tuneres változatba, és látom pont egy régi ismerős pont mostanában ilyet használ. Az ára sem rossz. Gondoltam akkor lehet érdemes lenne a TV-nézést is "beletenni" ebbe a dobozba és lecserélni (de legalábbis kiegészíteni) a lassan kiöregedő dm800-at. (Főleg mivel több10ezres csodaboxra egy darabig még nem tudok kiadni).
Érdekelne mit tud a box műholdas téren. Bírkózik-e a leírásában írt alacsony illetve magasabb SR-el? Megosztás megy rajta oscammal is vagy csak cccam? Felvétel külső UBS-s vinyóra rögzítése is érdekelne stabil-e, bírja-e? TV nézésen felül nagyrészt filmnézésre lenne a dobozka használva. Nincs már kedvem a laptoppal összekötögetni mikor filmet néznénk (okos TV-re pedig még kevésbé telik). Gondolom az 1080p hd ripek nem kottyannak meg neki. Ezen kívül használnánk még internetezésre (skype video, youtube, böngészgetés - látom 10 dollár körül egész jó kis kézi bill. van ezekhez). Játék max. a mérges madarak menne esetleg vele, azt gondolom bírja, de ha nem akkor sem baj.
Ha ezeket mind tudja akkor nem is keresgetnék tovább.

Egyéb tapasztalataid is leírhatod róla, főleg a műholdas részről, miket tapasztaltál vele azóta hogy megvan. Köszi!

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#1259) gabywap válasza chab7 (#1258) üzenetére


gabywap
tag

Szia! Aránylag, igen vannak apró hibái de, én akkor is elég erős vasnak látom. Multimédia szinten biztos nem lassu gyors igaz filmeket még nem néztem vele de IPTV-t annál inkább az is megy vele gond nélkül (ha jó anet), még gyorsabb mint egy PC. De amit hibát észre vettem a wifi-t eldobja néha max reboot és megy, de LAN-on megy szépen. Oscam ezen nincs igaz külön még nem is próbáltam de nem is tudom milyen cam fut mert C és N sort kezeli szépen. Van egy rejtett menüje a mühold vagy a földo keresénél 6x1 megnyomjuk az egy-es gombot és előjön a kulcs és sharing. De időközben rájöttem be is lehet exportálni simán egy CCCam.cfg legyen egy usb-n benne a sorokkal. Aztán ami még eléggé melegszik müholdas TV nézés közben de ha csak vissza android rögtön hül most 56 fok (aida64 szerint) de ment 79-en is. Még annyira sokat nem néztem szét másholdakon vele csak a Thor 1W. Bár elé szegényes a sat listája csak a keleti volt benne nyugatit azt be kell irni. De még azt sem tom hogyan lerhet bele importáálni (pedig jó lenne), csat szerkesztője nincs az ha megszerkeszteni is lehetne ujabb lekeresés és ujra lehet kezedeni előről. De még annyirta nem ismerem 1hete van nállam. Openelek megy vele SD kariról altenativ szoftként, az vitmode is megy de csak kipróbálási szinten. A földi vételel nekem semmi gondom nem volt megy szépen még tápfeladás is van benne. Azt viszont még megjegyezném itt a SAT részen a jelszintek nem nagyok példa most M4 HD S57% Q65% ugyan ez Alien3 85%-85% Amiko mini HD SE 90% - 77% ugyan azon adókon bár a K1 plus egy nagyobb antenna egy kisebben is ugyan ennyit mutat. Eddig én azt mondom nem rossz kis picike készülék, árához képpest és a tudáshoz ennyit megér, hiszen annyi tudés rejlik még benne, hogy aki moast vesz elsőnek androidos készüléket ámulni. Ha kigogott egy jó készüléket ami alapból semmi baja, gondolok itt amit olvastam köszküdés appokal is stb. De ha valakinek nem kell a tuneres verzió, biztos vagyok benne egy jó kis készüléke lesz. (-_-) :)

Ettől rendeltem: (ja és rootolva van)
[link]

Vitmod SD:
[link]

Itt próbáltam kérdezni kevés sikerrel:
[link]

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1260) gabywap válasza gabywap (#1259) üzenetére


gabywap
tag

Na csak naki láttam egy gyors keresésnek az Astra 23,5 fokon látni lássa az alacsony SR -t de nem tudja lekeresni. Az alien1 az nekem simán viszi.

[ Szerkesztve ]

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1261) Halihólaci


Halihólaci
tag

Sziasztok!
Nos megjött a 4. KIII is, szerencsére ez is simán, szóval most megúsztam! :-)
Aztán pedig nem bírtam ki, én is szétszedtem a gépet...
Úgy néz ki a dupla hátsó antenna csak maketing, bár kétségtelenül jól néz ki, és mellette ez az eddigi legjobb WIFI amivel találkoztam! És persze hátha nektek több derül ki a gépről a fotók alapján!

(#1262) #88470784 válasza Halihólaci (#1261) üzenetére


#88470784
törölt tag

Nem lehet hogy a kici kinaiak elfelejtették ráforrasztani a második antennát az alaplapra ? Ez így elég gáz. Bár ha jó a wifije kit érdekel.
Az utolsó képen jobb oldalt a fehér csatlakozó előtt van egy 7j2 forrasztási hely nem az a másik antenna helye? Az első antenna a 7j1 részhez van forrasztva. Persze ez csak tipp.

[ Szerkesztve ]

(#1263) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Ezt a képet a 4pda MX64 / M18 topikjából nyúltam le, az analóg AV kimenet kiosztása látható rajta, oroszul feliratozva.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1264) Pelican válasza #88470784 (#1262) üzenetére


Pelican
őstag

Nem felejtették el, mások is ezt tapasztalták a fórumok szerint.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#1265) #88470784 válasza Pelican (#1264) üzenetére


#88470784
törölt tag

Irtam mást is mire gondoltam

(#1266) gabywap válasza DoItYourself (#1263) üzenetére


gabywap
tag

Nekem van ilyen kábelem mivel egyes beltérikhez is adnak, példa Amiko mini HD SE és igy ezen is tudom használni. De épp ma teszteltem egyszerre csak egyiken adja ki a képet vagy HDMI vagy CVBS. Sajnos egyszerre mindketőn nem ad ki képet.
Kb igy néz ki kb


De ha van ilyen audio kábel valaklinek az is megteszi igy egyikena kép a másikon nyilván csak egyik hang megy ki.

[ Szerkesztve ]

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1267) DoItYourself válasza gabywap (#1266) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Elméletileg egy standard kábellel működnie kellene az AV kimenetnek, de úgy emlékszek valakinek volt már problémája egy nem standard kiosztású aljzattal, azért tettem be.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1268) gabywap válasza DoItYourself (#1267) üzenetére


gabywap
tag

Igen rémlik nekem is, de nem lehet neki is a HDMI bernne volt mert akkor az az elsődleges tuti, nállam igy volt ma. Ha bevan dugva egy HDMI rögtön az lersz az első csak kihuzás után megy ki az analóg CVBS.

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1269) Beni2360


Beni2360
félisten

Ma végre sikerült telepítenem a MINI MX-re az SD kártyás OE.
Mindent szépen beállítottam és próbáltam egy filmet a NAS-ról elindítani. Egyből kiszállt, hogy nincs kapcsolat vagy 4x csinálta. Most frissítem azOpE-t és a letöltés lan kábelen csak 55-120 KB/s csordogál. Itt lehet a gond, hogy nem tudja átvenni a nastól a filmet vagy mi lehet az oka sambán menne. Az androidban semmi gond vele.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1270) DoItYourself válasza Beni2360 (#1269) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Kapcsold be a NAS-on az NFS protokollt, nekem android alatt, és oE alatt is problémamentesen működik. A samba csak Windows-os gépekhez kell.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1271) vargalex válasza DoItYourself (#1270) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Samba alapban valóban inkább a windows-os kliensek miatt kellhet, de attól függetlenül normális sebességgel kellene mennie.

Alex

(#1272) Csicsóka


Csicsóka
őstag

[NEXBOX A95X] $24.99.
S905 ennyiért....

(#1273) DoItYourself válasza vargalex (#1271) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ez így van, de Beninél mindig probléma van, ha előkerül a hálózatos lejátszás, azért javasoltam neki, h próbálja ki az NFS-t.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1274) DoItYourself válasza Csicsóka (#1272) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nekem most 22$-t mutat. :D

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1275) Beni2360 válasza DoItYourself (#1270) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi a tanácsokat. :R
Nekem eddig minden gépem smb-n ment.
Frissítette magát és újból elölről kellett kezdeni a beállításokat.
Minden megoldódott megy rendesen rajta minden. Így per pillanat úgy érzem, hogy űbereli az Rpi2+B gépemet. Szépen váltja a 24-50-60/Hz és simám viszi a vc1 ( Matrix trilógia) kódolású filmemet is amit eddig semmi nem vitt csak döccenve. DVD iso-val sincs gondja a BD 3d iso-t is lejátssza de csak 2d-ben, van ahol fel ajánlja a film szerinti 3d lehetőségét. Ezek amint láttam nagyon kódolás függök.
Egyre jobban tetszik ez a megoldás. Majd ezután jön a K1 plus sd-re való kipróbálása.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1276) gabywap válasza DoItYourself (#1267) üzenetére


gabywap
tag

Egy kis videót tudtam késziteni, és elég gyenge minőségben nem hires ez a easycap usb digitalizáló sem. :)
K1 Plus DVB S2 T2 Tuner Astra 19 2 Est UHD 2016 06 16
https://youtu.be/ob_cZYvDF3o

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1277) Beni2360 válasza gabywap (#1276) üzenetére


Beni2360
félisten

Nékem ez a képarány valahogy nem az igazi. Nyújtottak a szereplők. Mivel készült a felvétel?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1278) DiszNóÓl


DiszNóÓl
senior tag

Usbs kormánnyal megy a real racing 3. És droidon belul a menu is siman iranyithato vele.

HATER

(#1279) Danecay válasza Csicsóka (#1160) üzenetére


Danecay
őstag

Jól látom, hogy ezek a Linuxos dolgok eltűntek a link alól? Ki szeretném próbálni valamelyiket, mondjuk az UBUNTU-t de már nem látom. Neten rákeresve találtam, de ahhoz azt írja, hogy minimum 16 GB-os SD kártya kell hozzá, olyanom meg nincs, vagy a korábban itt linkeltekhez is ilyen méretű SD kellett?

(#1280) Csicsóka válasza Danecay (#1279) üzenetére


Csicsóka
őstag

Igen, valóban csak az OE maradt. Lehet hogy csak átmeneti, és vissza teszik. Én már leszedtem mindet korábban.
A konzolos Linuxoknak elég 8GB, de az Ubuntuhoz 16 kell.
Én megcsináltam az Ubuntu image-t, hogy ráférjen a 8 gigás pendrive-ra. De ehhez Linuxos gép kell.
Ha van ilyened, és nem félsz a Linux parancssortól, leírom hogy kell az img-ből a felesleges, a fejlesztő által benne hagyott dolgokat törölni.

(#1281) gabywap válasza Beni2360 (#1277) üzenetére


gabywap
tag

Egy ilyennel készitettem meg VLC playerel rögzitettem, és 760-60mhz re éllitva. Mondtam nem egy jó minőséget tud ez az usb kis kutyü meg már nem is százas azért ilyen gagyi minőség újkorába még jobb volt. :D

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1282) Beni2360 válasza gabywap (#1281) üzenetére


Beni2360
félisten

Bocs de nem nagyon értem.
VLC-vel rögzítetted a képet a Tv-n? vagy hogyan és hogyan kerül képbe ez a szerkenytyű? Egy mobillal job képet lehet rögzíteni szerintem.
A képarányodat 4:3 állítottad, a felbontás 320:240 bitráta max: 464 Kbps a képkocka meg 29.970 fps
Nem szeretnélek megsérteni de szerintem ez menne jobban is érdemes lenne vele foglalkozni a későbbik végett.
Nekem is van ilyen kütyüm én a videó szalagról digitalizáltam át a 20 éves családi filmeket.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1283) djnice válasza Beni2360 (#1282) üzenetére


djnice
veterán

Easycap-pal VHS-t? Na az akkor lett egy minőség...

(#1284) Danecay válasza Csicsóka (#1280) üzenetére


Danecay
őstag

Köszönöm a választ! Félni nem félek a Linuxos parancssortól, igaz sajnos elég süket is vagyok ezen a területen, és OP rendszerem sincs hozzá, bár gondolom ez akár egy bootolható példánnyal is kivitelezhető. Annyira nem kerget a tatár, hátha visszakerül majd, vagy felkerül egy olyan image mint amilyet Te is csináltál. Lehet hülye kérdés, de adott esetben ezek teljes értékű Linuxok lennének és hasonlóan használhatók mintha mondjuk egy laptopról vagy egy asztali számítógépről futnának?
Ilyeneket találtam egyébként:
[link]
[link]

(#1285) chab7 válasza gabywap (#1276) üzenetére


chab7
addikt

Az jutott eszembe még, hogy epg-ből időzített rögzítés vajon megy-e ennek a kis kütyünek? Gondolok arra, hogy másnap délelőttre időzítek egy sorozatrészt az asszonynak a szappanopera sorozatából, aztán napközben még mindenféle dolgot csinálok, film kodival, böngészés, youtube stb, majd elküldöm készenlétbe éjszakára, másnap meló. A készülék vajon tudja azt, hogy a beidőzítéskor indítja a TV appot és az usb vinyóra felveszi amit beállítottam? Vagy eleve ehhez bekapcsolva kell hagyni a boxot? Esetleg netán még a TV appot is futtatva kell hagyni mert a napközbeni ez+az miatt kilövi a memóriából? Ezt igen fontos lenne tudni mert ha nem tud rendesen beidőzített felvételt akkor nem lenne muszáj tuneres box (a dm800 ugye ezt tudja szépen), elég akkor egy olcsóbb sima médiabox is. Negnéznéd tud-e ilyet ez a kütyü? Köszi

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#1286) chab7 válasza chab7 (#1285) üzenetére


chab7
addikt

Hoppá, és egy youtube-os videón látom hogy auto és blind scan között is lehet választani. Valóban tudna vakkeresést? Nem semmi akkor a kis box.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#1287) gabywap válasza Beni2360 (#1282) üzenetére


gabywap
tag

Persze mert csalóka mondtam :D Na szóval PC-n rögzitve mivel nagy a méret 3,6Gb én azt átkonvertáltam mp4-re WinAVI MP4 Converter -el.

Eredeti méret info:

Átkonvertált információ:

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1288) gabywap válasza chab7 (#1286) üzenetére


gabywap
tag

Igen tud blind scan-t! :) Meg auto is.....

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1289) gabywap válasza chab7 (#1285) üzenetére


gabywap
tag

Ezt részével sosem foglakoztam rögzitéssel, mert ez nem érdekelt ha lemaradtam hát le. :D De ha vársz jövőhéten talán rá próbálok, mondjuk azt sem tudom ebben van e fake mód, mert ha droid alszik ugyan van e ami felébreszti, de lehet van benne nem valós üzem mód is. :)

Csak egy a bibi ha valósból bekapcsolom mindig a menü jön be a droid aztán táv DTV gomb ott kiválasztani melyik tuner DVB-S2 és aztán indul el az adás arra ned jöttem rá egyből ide töltsön be, pedig jó lenne.

[ Szerkesztve ]

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1290) gabywap válasza Csicsóka (#1280) üzenetére


gabywap
tag

Én is szivesen ki próbálnám a linuxot ha lenne ezekre, és nem félek a linuxtól sem egyszerü meg van minden a neten ami kell hozzá. Ha konzolos egy kis dekstop már nem sokáig tart rá tenni XFCE vagy LXDE stb... :) Csak bootoljon be a rendszer, én próbáltam volna egy 16Gb-ra és kevés volt neki az minimx_ubuntu_1.zip is de nem volt a valós 15 talán és 15,9 az img.

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1291) chab7 válasza gabywap (#1289) üzenetére


chab7
addikt

Akkor viszont így nem hiszem, hogy felvesz, muszáj lesz dtv-n hagyva időzíteni. Bár meglephetne azzal, hogy mégis csak megcsinálja a felvételt attól hogy a képernyőre nem küldi a képet. De legrosszabb esetben marad a felvétel időzítés a dreamboxon, úgysem tudom teljesen kiváltani.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#1292) gabywap


gabywap
tag

Ezt az appot ismeri valaki? Linuxot lehet telepiteni :)

[com.zpwebsites.linuxonandroid]

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1293) chab7 válasza gabywap (#1292) üzenetére


chab7
addikt

--------------------REQUIREMENTS--------------------
* ROOTED
* Kernel that supports loop devices (see http://linuxonandroid.org/working-devices/ for known working kernels and ROMs)
* Armv7 processor (Debian does work on Armv6 but other distros do not)
* As much free RAM as possible (you are after all installing a desktop OS)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#1294) nm485 válasza gabywap (#1266) üzenetére


nm485
csendes újonc

Az AV kábellel kapcsolatban csak annyit szeretnék mondani hogy én sem kaptam hozzá AV kábelt és amit próbáltam semelyikkel nem adott képet. pedig volt 3 fajta is.
Én azt csináltam ,hogy szétszedtem a boxot és megnéztem ,hogyan is van bekötve az AV jack aljzat, tulajdonképpen a test érintkező pozíciója a lényeges .Majd ahhoz képest újra forrasztottam a jack dugót és minden oké volt.
Ja és rendeltem is ali-ról egy hozzávalót AV kábelt ami egy hónap múlva meg is jött és láss csodát azzal sem működött.
Ha valaki esetleg tud helyet itthon ahol 4 pólusú 3,5mm-es szerelhető jack dugót lehet kapni itthon az jó lenne.

(#1295) DiszNóÓl válasza nm485 (#1294) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Ez?

HATER

(#1296) tsilver


tsilver
aktív tag

Hát nekem fennakad a vámon a K1 Combo, pedig 22USD volt az érték de a szállítás DHL miatt 20 és fizetni a szállítás után is kell. Nem hiszem el. :W miért terheli magyar ÁFA a szállítást ???? Na mindegy ez van

[ Szerkesztve ]

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#1297) Csicsóka válasza Danecay (#1284) üzenetére


Csicsóka
őstag

A mini mx-re készítettet is kipróbáltam, ez is felfér 8 gigára, de előtte el kell távolítani a home könyvtárból a felesleges dolgokat. A fejlesztő benne hagyta a teljes kernel forrást, az OE-t, stb. valamint az apt csomagkezelő cache-ben is benne volt 1.2 giga, már feltelepült csomagfájl. Erre sincs semmi szükség. A hang nem működött a mi dobozunkon, de amúgy egészen jól használható, gyors SD-ről futtatva elég fürge is lehet. Az én régi pendrive-omról az alkalmazások betöltődési sebessége jócskán elmaradt a desktop gépem SSD-ről futó Linux rendszerétől. Ha viszont valami elindult onnantól fürge, nincs sok különbség a G1840 procis PC-hez képest.
Egyszóval, egészen kellemes kis mini pc lehet.

(#1298) Csicsóka válasza gabywap (#1290) üzenetére


Csicsóka
őstag

Korábban fent volt a konzolos debian 8, erre simán telepítettem a Mate desktop-ot. Az egész nem volt több mint 3.4 giga. A minimx_ubuntu_1.zip-et most fogom karcsúsítani, az eredeti is tele volt felesleges dolgokkal.

(#1299) DoItYourself válasza tsilver (#1296) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A gyorsposta mindig fennakad, lassuval kellet volna rendelni.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1300) nm485 válasza DiszNóÓl (#1295) üzenetére


nm485
csendes újonc

Igen ez az a csati köszi párhelyen néztem de csak 2,5mm-ben volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.