Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) DoItYourself válasza Beni2360 (#1348) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

...

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1352) Beni2360 válasza DoItYourself (#1349) üzenetére


Beni2360
félisten

Én nem is az árról beszéltem hanem az idősek által szóba jöhető kezelhetőség és gördülékeny használhatóság. Ők biztos nem a legújabb kódolású filmeket fogják nézni és ha a gyerek kölcsönöz le filmeket akkor majd odafigyel. Nem tudom, hogy egy droidos boxnál esetleges fellépő gondokat, hogyan tudnák orvosolni. Ezért gondoltam egy jó bejáratott egyszerű kezelhető gépre. :F
Közben projektor ügyben voltam elfoglalva. :U

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1353) gabywap válasza chab7 (#1350) üzenetére


gabywap
tag

Hol rendelted? Ali? Nyugi van ha 60napig nem kapod meg visszakapod az árát. :)

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1354) junkpod válasza Beni2360 (#1348) üzenetére


junkpod
nagyúr

93? OMG! Gratulálok neki! :)
Amúgy én idősebbeknek hamarabb vennék egy olcsó LCD tv-t mint hogy crt-analog csatival szenvedjek, nem beszélve arról, hogy a filmek mind széles vasznuak ami még 16:9 tv-n is fekete csíkkal nézhető, kocka crt-n meg élvezhetetlen lesz.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#1355) DoItYourself válasza junkpod (#1354) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

" a filmek mind széles vasznuak ami még 16:9 tv-n is fekete csíkkal nézhető "

A 2.35:1 arányúakat ki szoktam nagyítani (a képarányt megtartva), nem kedvelem a fekete sávokat. Kodiban ezt nem lehet egy gombnyomásra beállítani, vagy automatára tenni mint az MPC-ben? Ha jól emlékszek az MPC-ben ez volt az angol neve az opciónak: touch windows from outside.

Meg is válaszolom a kérdésemet: volt ilyen opció régebben crop black bar néven, de kivették a 15-ös verzióban.
A keymap editorral kellene a zoom+/- funkciókra beállítani gombokat, mert enélkül szenvedés minden filmnél a menüből állítgatni.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1356) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Nexbox A95X 1G/8G S905 lejátszó 26$ a geekbuying-on. :DDD

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1357) gabywap válasza DoItYourself (#1356) üzenetére


gabywap
tag

Szia! :) És ez miben más a többi S905-z képpest? :)

Dolby DTS?

Ez az?
[link]

A másik a bluetoot ha usb-n csatlakoztatok, amit meg is tettem nem lássa. Milyen usb-s blutooth-t lát az S905?

Hardver azonositója: USB\VID_0A12&PID_0001&REV_0134
Cambridge Silicon Radio / IVT corporation
Cambridge Silicon Radio / ShenZhen XinHuaTong Opto Electronics Co.,Ltd

[ Szerkesztve ]

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1358) DoItYourself válasza gabywap (#1357) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Úgy látom nincs benne bluetooth, optikai hangkimenet, csak 100MBit-es az ethernet csatlakozó. A memória és a flash tároló is csak 1G/8G, de ezen az árszinten ennyi jár.
A többit majd megtudjuk, ha valaki vesz egyet és megírja a tapasztalatait, esetleg szétszedi és küld róla fotót. :)
Ha ennyi pénzért egy működő lejátszót küldenek, akkor annak lehet örülni, de azon se csodálkoznék, ha olyan alkatrészekből lenne összerakva, amik valahol a tesztelésen elbuktak, szóval erősen lutri szaga van.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1359) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Wetek Hub szétszerelés @ cnx-software.
Érdekes motyókat adnak hozzá: soros kábel, infra vevő hosszabbító. A távirányító viszont egy hulladék, ilyen kevés gombbal.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1360) robi1979


robi1979
aktív tag

Erről valakinek valami gyakorlati tapasztalata, véleménye? KIII. Leginkább egy LG LF652V 55"-os TV-n használnám. A kodi része érdekelne, kadenciahelyes lejátszás, 3D, BD ISO, hangkódolás - mert egy házimozi erősítőre menne szerintem optikain, illetve az hogy torrentre - gigabit lan miatt - , média szerverre (samba), elbír e alapból 2db 2,5-os vinyót külső táp nélkül. Az Android része játékra mennyire való? (Asphalt stb)

[link]

Vagy jobb választás egy rapberry pi3?

[ Szerkesztve ]

(#1361) Pelican válasza robi1979 (#1360) üzenetére


Pelican
őstag

Optikain nem mennek át az új hd audió formátumok. Persze, ha csak az van az erősítőn, akkor nincs mit tenni.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#1362) gabywap válasza DoItYourself (#1358) üzenetére


gabywap
tag

Nem, én arra lettem volna kiváncsi, hogy ha egy s905-ben egy usb-re blutooth-t dugunk usb-n akkor az fog menni?

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1363) Beni2360 válasza DoItYourself (#1358) üzenetére


Beni2360
félisten

Ebben az ajánlatban ez a legjobb: Reg. Price: USD 81.71 Save: 69%

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1364) Beni2360


Beni2360
félisten

Hogy tudok a blutooth-n keresztül zenét vagy képet vagy filmet átküldeni a mini mx-re?
Telefonnal meg van a kapcsolat de csak adatot enged átküldeni. Képet zenét nem. :F
Biztos valamit rosszul csinálok de jó pap holtig tanul. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1365) djnice


djnice
veterán

Sunvell T95M 2G/8G kijelzős, GBT95M2 kuponnal $33.99: [link]

(#1366) interstate76 válasza Beni2360 (#1364) üzenetére


interstate76
addikt

Nem értelek, a kép és a zene is adat. Mit tudsz átküldeni?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1367) Beni2360 válasza interstate76 (#1366) üzenetére


Beni2360
félisten

Bocs rosszul fogalmaztam. Igazad van minden adat.
Tehát a mobilról indítottam egy zenét és szerettem volna ha ott a boxon keresztül a hangprojektoron megszólaljon. Tehát hallgatom a mobilom a zenéket bekapcsolom a Bluetooth és társítom a boxal, hogy ott szóljon.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1368) interstate76 válasza Beni2360 (#1367) üzenetére


interstate76
addikt

Az más tészta, a bt alapból adatátvitelt tud. Persze hangot is át lehet játszani, de úgy emlékszem, hogy ehhez kell egy külön segédprogi. Sajnos elfelejtettem, mit használtam ilyen célra - ezer éve nem kellett. De biztos lesz itt valaki, aki tud segíteni.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1369) samupapa válasza robi1979 (#1360) üzenetére


samupapa
csendes tag

Az a baj(om) az androidos Kodival, hogy ahogy elindítom, a digit kimeneten elfelejti leadni DD5.1 vagy DTS hangot (szanaszét állítgattam már a "kollegák" által leírt módokon...), amit mondjuk egy MX player-rel meg lead az erősítőmnek, de sorozatozásra vagy filmnézésre (HDMI - tévé hangszóró), tökéletes. A Raspberryt nem ismerem még sajnos...
Nekem MXQ Pro 4K-van (1/8GB) azon volt már egyszerre 3 HDD, elbírta
Játékokat is elbírja, csak törődést igényel mire belövöd a kontrollert hozzájuk...

[ Szerkesztve ]

("Ha lenne pénzem, már nem lenne..." :-) )

(#1370) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Megjelent egy új VLC verzió androidra, ami már támogatja a hálózaton keresztüli lejátszást (DLNA/UPnP, Windows megosztások (SAMBA), FTP(S), SFTP, NFS).

Forrás: cnx-software, liliputing.

Teszteljétek, mit tud kezdeni az S905-el! :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1371) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

6-os Androiddal érkeznek az S905X dobozok, ebből pl. már lehet mintákat rendelni 22-25$ áron: Shenzen Tomato X96. Alapmodell: 1G/8G, nincs bluetooth, csak 100MBit-es hálózati csatlakozás (ez valószínűleg sok S905X dobozon így lesz, mert nem kell hozzá külön chip, az S905 SoC tartalmazza). Jár hozzá ragasztó a tévé mögötti rögzítéshez és infra vevő hosszabbító is.
forrás: cnx-software

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1372) robi1979


robi1979
aktív tag

Srácok!

Valaki tudna segíteni nekem KIII ügyileg? Már ott tartok hogy nyomnám a rendelés gombot, csakhát nem tudom hogy ezeknek az igényeknek megfelel e?!

Leginkább egy LG LF652V 55"-os TV-n használnám. A kodi része érdekelne, kadenciahelyes lejátszás, 3D, BD ISO, hangkódolás - mert egy házimozi erősítőre menne szerintem optikain, illetve az hogy torrentre - gigabit lan miatt - , média szerverre (samba), elbír e alapból 2db 2,5-os vinyót külső táp nélkül. Az Android része játékra mennyire való? (Asphalt stb)

(#1373) interstate76 válasza robi1979 (#1372) üzenetére


interstate76
addikt

Full hd 3D-hez vagy Rpi, vagy drágább eszköz kell, ha jól tudom, de ezt mások jobban vágják, mint én.

A kadenciahelyes lejátszás is csak akkor működik az androidos gépek 99%án, ha OpenELEC-et teszel rá. Ha emellett játszani is szeretnél, akkor olyan masinát keress, amire van SD kártyáról futtatható OE, és akkor megmarad az android rendszer is. Pl. Beelink Mini MX Ver 1.0

Játékokról itt és az előzményekben elég sokat írtam. Azóta PPSSPP-n sikerült futtatni az alábbi PSP-játékokat: Assassin's Creed - Bloodlines, Call of Duty - Roads to Victory és Pinball Hall of Fame - The Williams Collection. A hang mindegyiknél fura egy kicsit, ill. a flipperrel játszottam is, a másik 2-t éppen csak elindítottam - nem tudom, mennyire futnak gördülékenyen. A KIII papíron ugyanennyit tud, de igazából kiszámíthatatlan, hogy pontosan mit fogsz tudni futtatni rajta. Asphaltot nem próbáltam.

Néhányan mást mondanak, de szerintem nem épp okos dolog egy 2 amperes táppal meghajtott dobozkára külső táp nélküli vinyókat aggatni. Különben sem értem, miért jelent gondot vinyónként 1-1 Y-kábel, vagy összesen egy aktív usb hub.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1374) gabywap


gabywap
tag

Kéremszépen teszteltem egy alábbi USB-s audióval és kiválóan müxik. :) Egy ujrainditás után már ott jön a hang ki mikrofont még nem próbáltam ki, de sejtem az is fog menni. Apropó alapból ebben ugye nincs rejtve microfon? Még egy közben ki-be huzom az usb-t ugy adja át oda a hangot, kihuzva máris HDM bedug hangkari.

[link]

Már csak egy ilyen blutooth kéne, hogy kezelje ami nekem van nem megy.

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1375) samupapa válasza DoItYourself (#1370) üzenetére


samupapa
csendes tag

Tegnap esti új VLC Playa teszt (MXQ Pro 1/8GB + LAN kábelen):
Én feltettem este az új VLC-t és az egyik szemem sírt a másik nevetett! :D
A hálózatot gyönyörűen kezelte, behúzta a mappákat, látta és indította a filmeket, de...
A filmek lejátszásával többször kifagyott hálózaton, ami a kissebb bajom volt, de a hang meg nem jött ki egyáltalán a boxból, sem HDMI-n, sem digitálison, állítgattam a kimenetet a Beállítások menüben (auto, PCM, SPIDF), illetve a VLC-ben is, de semmi, csak némafilmezés volt :F
Nagyon jó lenne ha működne, vagy pl az MX playerbe is tennének hálózat támogatást, amíg a Kodi meg nem tanulja kezelni végre a hangkimenetet Android alatt.
Lehet fognak még a VLC-n fejleszteni, az is jó lenne. Egyelőre mikoer letöltöm Play-ről, kiírja, hogy telefonra ajánlja ami nem sok jót jelent médiaboxokon szerintem.

("Ha lenne pénzem, már nem lenne..." :-) )

(#1376) interstate76 válasza samupapa (#1375) üzenetére


interstate76
addikt

Mostanában nem próbáltam (telepítve sincs a mini pécémre), de úgy emlékszem, régebben nekem az Archos Player vált be legjobban hálózati médialejátszásra (SMB, FTP, DLNA).

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1377) Beni2360 válasza interstate76 (#1376) üzenetére


Beni2360
félisten

Úgy bizony. :K
Én meg mostanában tettem fel és majdnem, hogy átveszi a KODI szerepét, legalább is a filmlejátszás terén. Teljesen egyet értek veled és szép képet is produkál. Még keresgélni sem kell a kapcsolatokat magától beállítja. A Magyar nyelvet kellene hozzá adni és tökéletes lenne.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1378) Voice24 válasza samupapa (#1375) üzenetére


Voice24
őstag

Én is feltettem a boxomra a vlc-t. Nekem is gyorsan behozta a hálózati helyeket, mappákat, mindent, szóval azzal a részével semmi gond nincs. Sőt, nálam még hangot is adott ki a filmlejátszáskor, viszont a kép az rendesen akadozott. Szóval igazából még nem tökéletes,,,

(#1379) RBJ


RBJ
addikt

Tiszteletem. Nem is tudtam, hogy van androidos tv box részleg itt.
Ez a kiszemeltem. [NEXBOX MXQ PRO TV Box 64Bit]
Asus oplay mini t váltanék le vele. Sajna nem tudja stereora lekeverni a hangot a tv re és majd max hangerőn kell hallgatni a tv t. Csak sorozatolásra és filmnézésre használnám. Max hd felbontást amit a tv elbír.
Samsung UE40h6400 a tv. Erre jó vagy maradjak az oplay emnél? :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1380) Beni2360 válasza RBJ (#1379) üzenetére


Beni2360
félisten

MXQ PRO

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1381) interstate76 válasza RBJ (#1379) üzenetére


interstate76
addikt

Ha csak médiaplayerként használnád, akkor szerintem olyan eszköz kell neked, amire van OpenELEC (nem tudom, hogy az általad linkeltre van-e, de biztos megírja valaki).

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1382) DoItYourself válasza RBJ (#1379) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ha csak sztereo lekeveres kell, akkor jo a gyari android is, nem kell feltetlen openelecre valtani.
Ha kicsit jovoallobb (de szep szo) dobozt szeretnel, akkor 2G/16G dobozt keress.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1383) gabywap válasza RBJ (#1379) üzenetére


gabywap
tag

Ez meg ütős 2G ram 16flash 1000lan bluetooth is benne stb...
44,77 usd EU raktárból 39,99 China-ból. Nem rossz kis vas... :)
45 U.S. dollars =
12 849.8001 Hungarian forints
http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_349815.html?wid=3

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1384) k.zozo.


k.zozo.
tag

Sziasztok! Megjött Gearbest - ről a Mini MX ver 1.0 😀. Tökéletes, gyors, OpenElec-el minden HD hangot rendben lejátszik. Boldogság van.

[ Szerkesztve ]

(#1385) interstate76 válasza DoItYourself (#1382) üzenetére


interstate76
addikt

Az O!Play Mini tudtommal kadenciahelyes lejátszó (gyári firmware-rel is) - nem hiszem, hogy ebben visszalépést szeretne.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1386) RBJ válasza interstate76 (#1385) üzenetére


RBJ
addikt

Nekem ez magas, vagyis lehet visszalépés lenne? Lényeg a lényeg a hd filmeknék mivel ott 5.1 vagy 6. akármilyen hang van simán a tv re nem képezi le sztereóra mert majd max hangerővel kell hallgatni.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1387) gabywap válasza interstate76 (#1385) üzenetére


gabywap
tag

O!Play MINI

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1388) djnice


djnice
veterán

Még mindig nincs megoldva a 23.976 az S905-ös lejátszókon OpenELEC alatt?
Mert akkor én biztos nem ajánlanám médialejátszásra, ki akar 41 másodpercenként akadásokat nézni?

(#1389) interstate76 válasza RBJ (#1386) üzenetére


interstate76
addikt

Hangban előrelépés lenne, egyéb téren pedig csak akkor nem lenne visszalépés, ha OpenELEC-et tennél a S905-ös CPU-val szerelt, jövendőbeli mini pécédre, mert utóbbiak döntő többsége android alatt médiaplayerként nem kadenciahelyes. Van, aki utóbbi dolgot észre sem veszi, és akad, akit megőrjít.

(#1387) gabywap Van guglim nekem is, köszi! :)

(#1388) djnice Inkább O!Play Mini (épp egy ilyen eszköz lecseréléséről beszélünk), mint pl. egy Beelink Mini MX Ver 1.0 OpenELEC-kel?

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1390) interstate76 válasza interstate76 (#1389) üzenetére


interstate76
addikt

Lejárt a szerkesztési időm, bocsi.

Szóval ha csak médiaplayernek kell, akkor vehet Rpi-t is, de ezt kb. 10 percenként le lehetne írni ebben a topikban, ugyanis szinte minden hsz. arról szó, hogy mit lehet kihozni ezekből az S905-ös cpu-s kütyükből médiaplayerként.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1391) RBJ


RBJ
addikt

Akkor maradok az asus nal egyenlőre. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1392) interstate76 válasza RBJ (#1391) üzenetére


interstate76
addikt

Szerintem OpenELEC rendszerrel jobban jársz (pláne, ha még nem próbáltad, és pláne egy Rpi-n).

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1393) djnice válasza interstate76 (#1389) üzenetére


djnice
veterán

Igen az O!Play Mini kadenciahelyes gyári fw-vel is (RTD1055 SoC): [link]
Egy Pi3-ra megérné cserélni azért, de Amlogic-ra nem.

[ Szerkesztve ]

(#1394) m_kovacs


m_kovacs
tag

Kéremszépen némi segítségre lenne szükségem.
Az Usb_buning-tool ban az alábbi paraméterek használata nem kristálytiszta:

Mikor melyiket kell bejelölni?
A feladat egy frissebb verzió fw feltöltése.
Köszönettel m_kovacs

(#1395) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Kicsit tul van spilazva szerintem ez a kadenciahelyes lejatszas.
Amelyikre van openelec ott ez mar meg van oldva, de en nem igazan latom a kulonbseget. Egyebkent az oplay automatan tudta valtani is a frissitesi frekit vagy manualisan kellett allitgatni? Realtek chipes lejatszorol valtottam en is, kep-hang ugyben nem latok kulonbseget, de a Kodi es ezzel egyutt a kezelhetoseg eg es fold egy RT chipes 6 eves lejatszohoz kepest. Az S905 gyors mint a szelvesz, tallozas, felirat auto letoltes, stop-play sebessege stb. Kb. olyan a feeling mint amikor SSD-re valtasz egy PC-n.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1396) RBJ válasza DoItYourself (#1395) üzenetére


RBJ
addikt

Ezek szerint csak volna haladás. Eleve hardverileg is előrébb van az ember.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1397) interstate76 válasza djnice (#1393) üzenetére


interstate76
addikt

Nem feltétlenül értek egyet. Ültess le 100 felhasználót OpenELEC és 100-at O!Play Mini elé, majd kérdezd meg őket, melyik a jobb!

Értem, hogy te miért nem cserélnéd le, de az OE annyival jobb a néhány éves médiaplayerek rendszereinél (legalábbis azokénál, amiket láttam), hogy nehéz elmondani.

Maradjunk annyiban, hogy ez is felhasználófüggő.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1398) Danecay válasza interstate76 (#1376) üzenetére


Danecay
őstag

Hali!

Ezzel az Arcos playerrel, hogy lehet DLNA-n keresztül streeming-elni a médiát? Van neki a Media Servers (UPnP) menüje, gondolom itt valahogy. Jelen pillanatban azt írja, hogy nincsenek hálózati mappák indexelve (No network folders are currently indexed) Továbbá azt írja, hogy hozzáadhatok, tartalmat a hálózati mappához, amennyiben kiválasztom a kívánt mappa Action Bárjából (nem tudom mire gondol) az Index Folder lehetőséget. Számomra ez így nem értelmezhető, leírná valaki konkrétan, hogy mi a teendő ? :)

(#1399) Zebra23 válasza interstate76 (#1397) üzenetére


Zebra23
csendes tag

Az OE Pluginokkal jobb szerintem mint egy oplay felhasználói élményben.
Elég megemlíteni a The movie database vagy Universal Movie Scraper pluginokat.
Amik az NFS,samba vagy akár usb diszken tárolt filmekhez a tartalom tipusának megadásával letölti a következőket:
- fanart/dvd borítók
- imbd pont
- szereposztás
- leírást imbd-ről vagy a port.hu-ról
- trailer/film ajánló linkjét, ami 1 gombnyomással indítható

Vagy a Yaste android appot amivel vezérelni tudod, youtube vagy soundcloud linket megosztani és a kodi lejátssza.
A fizetős yaste pluginnel a telefonon vagy tableten lévő anyagokat streameli.

Témából is van bőven választék.

[ Szerkesztve ]

(#1400) tsilver


tsilver
aktív tag

megjött a k1 Combom, és lenne néhány kérdésem egyenlőre Android alatt:

cam fagyogat, ugyanez E2 műholdvevő alatt tökéletesen megy
cam infót valahogy elő ehet csalogatni belőle?
állítólag az utolsó szoftverrel megy már a DTS-HD. igaz ez, nekem nem szólal meg, (persze 7.1 meg Hdmi , meg DTS engedélyezve van)
webes felületet hogyan lehet elérni csak IP címre nem talál semmit

műholdvevő részben hogyan lehetne képarányt váltani, pl. Echo ugye 4:3
csatorna lista ilyen egyszerű még szolgáltató szerint sem lehet rendezni,

android biztonsági mentés hova készül vagy hogyan lehetne célt kiválasztani?

Kodi alatt nem tudok backupot csinálni, mert azt írja ki hogy nem írható a média, ugyanez berakva a Q5-be tökéletesen megy, próbáltam már több pendrive-al is.

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.