Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) DoItYourself válasza DoItYourself (#346) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Köszönöm szépen, nincs más kérdésem. :K

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#352) junkpod válasza DoItYourself (#351) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha már az igaz amit ír, hogy megszunt a hang kattogas az is elorelepes.
Úgy néz ki SDK nélküli verziókban eddig jutottak, remélem legközelebbi már az új 905sdk verzió lesz.

Box's don't touch!

(#353) Frankies


Frankies
csendes tag

Sziasztok,
Én is hozzájutottam egy MXQ Pro Quick Play eszközhöz... Kodi nekem jól működik és a beállítások után a buffer is rendben (főleg egy 8gb SD kártya berakása után még gyorsabb).
Amivel gondom van az a Horizon Go.. ugyanis ha názni szeretném valamely csatornát, akkor "sajnáljuk most nem tudjuk lejátszani: 4101"-es hibával nem indul el.. nem tudom, hogy DRM vagy Rootolás ellenőrzés miatt áll le, vagy más miatt..
Valakinek ötlet?

Frankies :(

(#354) DoItYourself válasza junkpod (#352) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Megérkezett a gépemre az OTA frissítés, Build: M18_106L1 névre hallgat.
A Kodi 16.1.RC2-t downgradelte a 16-ra (február 20.-i verzió), de minden beállításom, kiegészítőm megmaradt.
Úgy tűnik az AC3 passthrough jó lett toslinken, a DTS még nem OK, még mindig van kihagyás, de már jobban kell fülelni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#355) Beni2360 válasza DoItYourself (#354) üzenetére


Beni2360
félisten

Én fel telepítettem a ViDon XBMC és avval valami felment és jó lett.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#356) Milka 78 válasza DoItYourself (#354) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nekem kicsinálta az egyik játékom mentését :W Mákom van,hogy használok Helium-ot.Letörölte a Dolphint (ez eddig folyamatosan összeomlott),az ES-t,visszarakta a kodit és z összes gyári baromságot amit letörölgettem.

(#357) junkpod válasza Milka 78 (#356) üzenetére


junkpod
nagyúr

Na akkor vidon user data mappa mentés lesz. Jó hogy írtatok ezeket.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#358) Milka 78


Milka 78
nagyúr

MX64 (áramos) a Dolphin az első pillanttól fogva összeomlik (kb 2 hónapja).Minden más kütyün megy és minden más kereső jó az MX-en.Másnál is ez van?

(#359) DoItYourself válasza DoItYourself (#354) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Egy alaposabb teszt után kiderült, hogy az AC3 se jó, továbbra is van kihagyás, csak sokkal nehezebb észrevenni. :(((

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#360) junkpod válasza DoItYourself (#359) üzenetére


junkpod
nagyúr

Most frissült, enyembol is M18 lett.viszont a névjegy szerint a kernel március 30-i datumu. Később tesztelek.
Kodi nekem maradt a 17 alfa.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#361) jsystem


jsystem
csendes tag

Sziasztok,

ezeket nézegetem, mi a véleményetek?

Tronsmart Vega Telos S905

KIII S905

MiniMX S905

Youtube, HBO Go,Netflix, DLNA stb-re használnánk 4k-s TV-vel.
Lehetőleg problémamentes gépre vágynék mert a Muter fogja használni :)

mi a véleményetek? esetleg más opciók ebben az árkategóriában? <$100

[ Szerkesztve ]

(#362) junkpod válasza jsystem (#361) üzenetére


junkpod
nagyúr

HBO és netflixxel lehetnek problémák.

Box's don't touch!

(#363) Arolotifar válasza DoItYourself (#354) üzenetére


Arolotifar
őstag

MX64-re is megjött OTA-n a frissítés, mostantól M18 a neve :) Annyit vettem észre, hogy az update LAN hálón jelent meg és települt, viszont az update után már be kell kapcsolni a wifit a frissítések kereséséhez, különben hibát jelez...

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#364) junkpod válasza Arolotifar (#363) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ja, nekem is mx64 van, ez a wifi érdekes, majd megnézem. Amúgy mivel frissitettel: backup app vagy beallitasok/telefonról menü?

Box's don't touch!

(#365) Arolotifar válasza junkpod (#364) üzenetére


Arolotifar
őstag

Utóbbi :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#366) w.miki válasza interstate76 (#349) üzenetére


w.miki
veterán

de miért nem bírtak bele 2GB RAM-ot tenni? :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#367) interstate76 válasza w.miki (#366) üzenetére


interstate76
addikt

OE-re így is jó, ha androidot szeretnél használni, akkor ahhoz valóban határeset.

Most vettem észre, hogy az eszköz GB-on lévő 10 értékelése valójában csak 5: mindegyik kétszer szerepel. :U

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#368) DoItYourself válasza Arolotifar (#363) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Az androidos menüből frissítettem én is, de nekem nem jelez hibát, ha még egyszer rányomok a frissítés keresésére, csak jelzi, hogy a legfrissebb van fent. A wifi-t még nem kapcsoltam be egyszer se.
Az Amlogic-os Update&Backup program nekem csak homokórázik jó pár percig, mire dob valami hibát. Mondjuk ez korábban is így volt.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#369) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Amlogic S912 és S905X specifikációk a cnx-software-ről.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#370) DoItYourself válasza DoItYourself (#84) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Van már LibreELEC is az ODROID C2-re, Kodi 16.1 RC3*-al.
(* ami hivatalosan még ki sem jött)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#371) satel


satel
tag

sziasztok!

a Mini MX-hez (meg talán a többihez is) milyen file-rendszerű vinyót csatlakoztathatok, milyenről nézhetem a filmjeimet? (NTFS, ext2)

kösz

MiniMX-G CoreELEC ; HUAWEI P smart

(#372) Beni2360 válasza satel (#371) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem csak NTFS vinyóim voltak mindegyikre kapcsolva és simán mentek. :K

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#373) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Meguntam próbálgatni, hogy melyik androidos Kodi verzióban jó a passthrough, ezért besütöttem a Beelink M18 dobozomra az openELEC-et. Tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés. :DDD
A boot szélvész gyorsaságú lett, a rendszer is pattogósabb, de ez inkább placebo, mert elég pörgős volt android alatt is.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#374) satel válasza DoItYourself (#373) üzenetére


satel
tag

ez mit jelent pontosan? megszűnt Android lenni? :-o

honnan töltötted le?

MiniMX-G CoreELEC ; HUAWEI P smart

(#375) DoItYourself válasza satel (#374) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Pontosan azt jelenti, az oE egy kicsontozott linux kiadás, amit a Kodi-hoz fejlesztettek ki.
Az amlinux fórumán van egy topikja a lejátszónak, onnan töltöttem le.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#376) Arolotifar válasza DoItYourself (#375) üzenetére


Arolotifar
őstag

Szerinted működne az MX64-en is? Az utolsó frissítés óta már az is M18 lett.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#377) DoItYourself válasza Arolotifar (#376) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Működik hát! :) Az emlegetett fórumon van MX64 tulaj is, aki besütötte.
Többször elhangzott itt is, hogy az MX64 és az M18 csak az eMMC méretében különbözik (plusz a külső antenna és ház anyaga, de az nem /*), lásd #1-es hsz. Ugyanaz a nyákja a két gépnek (Netxeon MX64_V2.0_20150919).

Aki 106L1-ről frissít oE-re, készítsen elő egy PC-s billentyűt, mert a frissítés végén dob egy hibát, és nem indul újra magától, kell neki egy entert nyomni. Azért kell a PC-s billentyű, mert a recovery-ben nem működik a távirányító.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#378) Arolotifar válasza DoItYourself (#377) üzenetére


Arolotifar
őstag

Kérhetnék egy leírást tőled, ami alapján megcsináltad? :R

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#379) Extracsaba


Extracsaba
tag

Ti milyen készüléket tudnátok ajánlani erre a célra?
Magas bitrátájú fullhd film, 4k videó, x265 kódolás DTS hang kodival ezek fussanak rajta.
És kezelje a külső táp nélküli winyot.

Köszi!

Extracsaba

(#380) satel válasza DoItYourself (#377) üzenetére


satel
tag

MiniMX-re is van ilyen megoldás? :U

MiniMX-G CoreELEC ; HUAWEI P smart

(#381) junkpod válasza DoItYourself (#377) üzenetére


junkpod
nagyúr

Na de a lenyeg: működik-e SD card boot formában is?
Van-e HD audio pt és 24p autos witch?

Box's don't touch!

(#382) DoItYourself válasza Arolotifar (#378) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ok, itt egy részletesebb leírás, de természetesen semmiféle felelősséget nem vállalok semmiért sem, pl. ha valaki téglásítja a lejátszóját. Ha már láttál androidos boot/recovery-t menüt, nagy meglepetés nem fog érni.

A flashelés előtt a gépemen az M18_106L1 android fw volt 16.1 RC2-es Kodival. A Kodi backup kiegészítőjével készítettem egy mentést, hátha megúszom a Kodiban az ismételt konfigurálást - ami részben sikerült is, erről később.

Bellink M18 / MX64 flashelés android-ról >> openELEC-re

1. Töltsd le a teljes frissítést és Kodi 16.1 RC1-et tartalmazó csomagot:
OpenELEC-Amlogic.arm64-M18-7.0-devel-20160304203559-r22220-g42ddb0e.zip.
2. Tömörítsd ki, és a három fájlt másold egy üres pendrive-ra vagy microSD kártyára:
- factory_update_param.aml
- recovery.img
- OpenELEC-Amlogic.arm64-MiniMX-7.0-devel-20160304203559-r22220-g42ddb0e-update.zip
(ezt nem kell kitömöríteni!)
3. Áramtalanítsd a lejátszót: húzd ki a tápcsatlakozóját. Csatlakoztasd az előkészített pendrive-ot vagy microSD kártyát és egy USB billentyűzetet (pl. a PC-d billentyűjét) a dobozodhoz.
4. A hátoldalon, az AV csatlakozóba dugj egy gyufaszálat kattanásig, majd jöhet a tápcsatlakozó, és a bekapcsológomb megnyomása a házon. A gyufaszál végig legyen kattanásig benyomva.
5. Ha minden jól megy, akkor elindul az automatikus recovery, elengedheted a gyufaszálat, ha már látod a zöld robotot.
A leírások alapján ha korábbi android fw-ekről történt a frissítés (pl. 105L1-ről), ezután automatán újraindult a doboz. Nálam ez nem így volt (106L1 fw volt fent), megállt, ezekkel a hibaüzenetekkel:
OpenELEC Installed Succesfully...
Data wipe failed...
E: Cannot load volume /misc

A távirányító recovery-ben nem megy..., ezért bedugtam a billentyűt, de az se ment (valószínű induláskor detektál), ezért kivettem a microSD kártyát, és újrabootoltam a recovery-be, ezután már ment a billentyű.
6.Válaszd a billentyűvel a wipe data/factory reset-et, majd a reboot system now menüpontot, és húzd ki a pendrive-ot vagy microSD kártyát.
Elméletileg a wipe data/factory reset nélkül is működhetne a dolog, azt írta a build fejlesztője.
6. Ekkor már az openELEC fog indulni, ha túljutotottál a varázsló kérdésein, elindul a Kodi. Távirányítóval kapcsold ki: power off. Húzd ki ismét a tápcsatit.
7. Töröld a pendrive / microSD tartalmát, és másold rá a a Kodi 16.1 RC2-őt tartalmazó frissítést:
OpenELEC-Amlogic.arm64-M18-7.0-devel-20160312194444-r22295-gcd18c55-update.zip (ezt nem kell kitömöríteni!).
8. Csatlakoztasd az előkészített pendrive-ot vagy microSD kártyát és egy USB billentyűzetet (pl. a PC-d billentyűjét) a dobozodhoz.
9. A hátoldalon, az AV csatlakozóba dugj egy gyufaszálat kattanásig, majd jöhet a tápcsatlakozó, és a bekapcsológomb megnyomása a házon. A gyufaszál végig legyen kattanásig benyomva.
10. Ismét a recovery indul el (elengedheted a gyufaszálat), de itt a billentyűvel válaszd az apply update from EXT menüpontot, és tallózd be a pendrive-on / microSD kártyán lévő ...update.zip-et.
11. Ha ez is megvolt, jöhet a reboot system now menüpont, majd húzd ki a pendrive-ot vagy microSD kártyát, és a gyufaszálat.
12. Kész vagy, újraindul az openELEC, a gyufaszállal rá is gyújthatsz, ha dohányzol. ;)

13. A Kodi-ban visszatöltöttem a backup kiegészítővel készíttett mentést, ez írt egy hibát, miszerint nem egyezik a verziószámunk (pedig de). A skint nem töltötte be, a fájl források se jelentek meg, de pl. a MovieShark-os addonok igen. Amikor a fájlforrásokat betallóztam neki a scraper se kezdett füstölni, hanem volt mindennek hirtelen borítója, ezért írtam az elején, hogy részben sikerült a mentés visszatöltése.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#383) Arolotifar válasza DoItYourself (#382) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nagyon köszönöm, holnap megpróbálom :R

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#384) Extracsaba


Extracsaba
tag

https://www.220volt.hu/MINI+MX+2GB+16GB+Android+TV
Ez most Bellink vagy nem az?

[ Szerkesztve ]

Extracsaba

(#385) DoItYourself válasza Extracsaba (#379) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Papíron ezek mennek. Ha visszaolvasol, a térhatású hanggal vannak problémák android alatt. Van egy csomó link a topikban külföldi tesztekre, olvass.
Vedd figyelembe, hogy ezek 40-60$-os lejátszók, hivatalos támogatás nélkül, ha működik örülünk, ha nem, akkor pingvinezünk. Ha ettől több kell, akkor 100-200$ között nézz szét a Minix, Himedia, Dune, stb. márkáknál. Látom végighakniztad a környező topikokat is mostanában. Ha nem tudsz dönteni a sokféle igényed miatt, akkor egy HTPC-t ajánlok neked, ami lehet fix kiépítésű (pl. Wintel, Pipo, stb.), barebone (pl. Gigabyte Brix, Asrock Beebox, Asus VivoPC, Intel NUC, stb.) vagy egyedi építésű miniITX alapon (itt már nagyobb grafikai teljesítményt is össze lehet hozni, ha okosan válogatod össze a CPU-t és GPU-t). PC-re sokféle OS van, ha nem jön be az egyik, könnyen tudsz váltani másikra.

220V: hívd fel őket, biztos meg tudják mondani.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#386) Extracsaba válasza DoItYourself (#385) üzenetére


Extracsaba
tag

Nekem nem kell térhtású hang, csak a 30-40GB-os fullhd filmek menjenek rajta szaggatás nélkül és tudja kezelni a DTS hangot
Csak azért kérdeztem mert minden fw-re bellink van irva,és nem tudom hogy erre fel lehet-e azokat tenni

[ Szerkesztve ]

Extracsaba

(#387) DoItYourself válasza satel (#380) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Mini MX-re van kétféle openELEC is: olyan amit leírtam, és olyan is, ahol dual boot-os a rendszer. Itt volt róla szó korábban.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#388) satel válasza DoItYourself (#387) üzenetére


satel
tag

köszönöm

MiniMX-G CoreELEC ; HUAWEI P smart

(#389) DoItYourself válasza junkpod (#381) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

SD kártya formában nem hinném, hogy megy, olyan build csak a Mini MX-re van jelenleg.
A HD audio-t nem tudom megmondani, mert az erősítőm csak DD-t és DTS-t tud, optikain amúgy se lehetne az újabb formátumokat átküldeni. A passthrough-val viszont nincs probléma.
Az olvastam az auto refresh rate egyik S905-lejátszón se megy jelenleg. Nálam 1080p60Hz-re van állítva a tévé már évek óta, nem foglalkozok vele. Egyébként van egy érdekes topik a kodi fórumon, ami ezzel a témával foglalkozik.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#390) Extracsaba válasza satel (#388) üzenetére


Extracsaba
tag

Te hol vetted a készüléked?
Jól müködik?

Extracsaba

(#391) garrotter válasza Extracsaba (#390) üzenetére


garrotter
tag

Megérkezett az M18 dobozka. Egyelőre tesztelgetés, majd lehet, hogy Openelec lesz belőle :) (bár jobban örülnék, ha az android is megmaradna rajta, ha már a böngésző volt a cél)
Még egy billentyűzetes távírányító és az alapok rendezve :)

"Emberi törvény kibírni mindent, s menni mindig tovább, még akkor is, ha nem élnek már benned remények és csodák."

(#392) junkpod válasza Extracsaba (#386) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ez kicsit ellentmondasos: Nekem nem kell térhtású hang,... és tudja kezelni a DTS hangot!

Box's don't touch!

(#393) garrotter


garrotter
tag

Na ennyi elég is volt, kell az Openelec. Remélem hamarosan Linux is mehet rá.
Ha perverzitásom feléled, recoveryből vissza lehet tenni az androidot?
(az előző sem válasz akart lenni, sorry)

"Emberi törvény kibírni mindent, s menni mindig tovább, még akkor is, ha nem élnek már benned remények és csodák."

(#394) junkpod válasza garrotter (#393) üzenetére


junkpod
nagyúr

Pedig az eddigi válaszok alapján semmivel nem jobb az oe mint a droid.

Box's don't touch!

(#395) DoItYourself válasza garrotter (#393) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nem sokáig bírtad. :)
2 hónap alatt egyszer hasznaltam a skype-ot, az jó volt, ill. kipróbáltam a böngészőt, de az inkább idegesítő volt, mint használható. Pedig azt hittem milyen jó lesz az android, de inkább mobilra-tabletre való, mint tévére.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#396) Beni2360 válasza DoItYourself (#395) üzenetére


Beni2360
félisten

+1

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#397) garrotter válasza DoItYourself (#395) üzenetére


garrotter
tag

Hát nem :) A böngésző és a miracast jó lett volna. De a miracast gyakran megszakad, a Logitech vezetéknélküli egér/billentyűzet párosomat hol látja hol nem, főleg KODI alatt használnám, de néha nem is érzékeli.

@junkpod Ha azt a szintet hozza, amit a PI2 (billentyűzet, nem akadozó KODI) már megéri.

Jelenleg kidobott pénznek érzem, egy PI2-t akartam kiváltani vele, de lehet, hogy naiv voltam :( (pedig a gearbest még rendes is volt, uk-t rendeletem és külön kérés és felár nélkül küldtek átalakítót is)

[ Szerkesztve ]

"Emberi törvény kibírni mindent, s menni mindig tovább, még akkor is, ha nem élnek már benned remények és csodák."

(#398) junkpod válasza garrotter (#397) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nálam (mx64) nem akad a Kodi, sőt. De DIY kolléga is azt írta, hogy a sebessegel nincs gond.

Box's don't touch!

(#399) interstate76 válasza DoItYourself (#395) üzenetére


interstate76
addikt

Felhasználófüggő. Így, hogy bőven 100 USD alatt vannak windowsos mini pécék, és hogy androidon nem lehet Plex Media Szervert futtatni, én is leépítettem itthon a droidos kütyüket, de évekig használtam őket nagy megelégedéssel: mentek rajtuk a letöltések, néhanap androidos játékok, LAN-on belül médiaszerverként is használtuk őket, rengetegszer ment rajtuk a Tune In Radio, az asszony tornázgatott a fitvideo.hu-ra, kismillió sorozatepizódot megnéztünk rajtuk, és a Horizon Go-t és a Digi Online-t is sokkal jobb androidon futtatni, mint windowsos gépen böngészőből nézni. De van még egy csomó dolog, amire használhatók, mindez úgy, hogy még kevesebbet fogyasztanak, mint pl. a wintelem.

Az, hogy teljesen médiaplayer-topik lett az amlogic cpu-s eszközök topikjaiból, az egy másik dolog: én pl. egy MK808B Plus-on ismerkedtem meg az OpenELEC-kel/Kodival, ami szintén tök jó, de teljesen másik kávéház.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#400) garrotter válasza junkpod (#398) üzenetére


garrotter
tag

Nálam valamiért akad. Majd csinálok egy visszaállítást (végülis android :) ) és kipróbálom csak a távírányítóval, hátha a billentyűzet kavar be.

"Emberi törvény kibírni mindent, s menni mindig tovább, még akkor is, ha nem élnek már benned remények és csodák."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.