Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Csicsóka


Csicsóka
őstag

Futottam pár kört távirányítót illetően. A múltkor említettem hogy a dual boot-os Vegára készült OE hibásan kezeli az MX Pro+ távirányítóját. A probléma nem megoldható Kodi keymap editorral, mert sok gomb nem küld használható kódot. Ennek oka, hogy az /etc/amremote/remote.conf key kódjai ehhez a távirányítóhoz csak részben jók.

Felmountoltam az eredeti nem +, mx pro squash fájlrendszerű SYSTEM fájlt, amiben maga a rendszer található. Kimásoltam belőle a remote.conf-t, gondoltam az majd a megfelelő kódokat hordozza, de nem. A két doboz távirányítója csak kinézetben hasonlít.
Az eredeti android /etc-ben lévő remote.conf-al szerencsém lett. Újra kreáltam a SYSTEM-et, a legtöbb gomb alapból helyesen működött, csak néhányat kellett újra generálni. Ezek azok, + amiket használni szoktam, számgombokra téve.

keymap>
<global>
<keyboard>
<key id="61489">info</key>
<key id="2159104">contextmenu</key>
<key id="61661">playpause</key>
<key id="61572">volumeup</key>
<key id="61573">volumedown</key>
<key id="61490">audionextlanguage</key>
<key id="61491">showsubtitles</key>
<key id="61660">runaddon(script.transmission)</key>
<key id="61576">activatewindow(home)</key>
<key id="127185">select</key>
<key id="61449">back</key>
<key id="61494">reboot</key>
</keyboard>
</global>
<fullscreenvideo>
<keyboard>
<key id="127185">osd</key>
<key id="61492">codecinfo</key>
</keyboard>
</fullscreenvideo>
</keymap>

Hogy ne vesszen el OE hard reset esetén sem, ezért ezt is beépítettem a SYSTEM-be, a /usr/share/kodi/system/keymaps/remote.xml fájlba.

Most olyan állapotba került a dobozom, hogy minden tökéletesen működik.

(#952) DoItYourself válasza junkpod (#947) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Legyszi egy linket hozzá, más is örüljön. Én se romolok, csak felraktam egy openelecet. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#953) junkpod válasza DoItYourself (#952) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az ingyen tölthető regisztrációhoz kötött változat.
Itt nyomj a free trial linkre:
http://www.vidon.me/vidon_membership.htm

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#954) travis84


travis84
csendes tag

A Banggoodon találtam egy Mini MX gépet 43 $-ért. Ez a Beelinkes Mini MX vagy más? Ennyiért szerintetek megéri?

(#955) DoItYourself válasza junkpod (#953) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Annak idején én innen szedtem a 14.2-t, ami nekem nem volt jó..
De van itt 13.2 is, letölthető regisztráció nélkül is.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#956) DoItYourself válasza travis84 (#954) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ebből még nem láttam másolatokat, mindenesetre gyanús az ár, általában ~55$ szokott lenni a 2G/16G változat.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#957) junkpod válasza DoItYourself (#955) üzenetére


junkpod
nagyúr

De ha nem regisztrálsz akkor nincs BD menü és HD hang.

Box's don't touch!

(#958) Voice24


Voice24
őstag

Kicsit kapcsolódik a témához a kérdésem:

egy ilyen kütyü mennyire működik együtt ezekkel a dobozokkal, mennyire könnyíti meg a napi használatot? Magyarul érdemes egy ilyenbe beruházni?

(#959) DiszNóÓl válasza Voice24 (#958) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Nekem ilyenem van a MiniMX-hez, a touch pad kicsit kicsi rajta, de amúgy jó. Az akksija sokat bír.

HATER

(#960) Halihólaci


Halihólaci
tag

Sziasztok! Végre meg tudtam oldani a Synology-Kodi smb párosítását, ahogyan írtátok is ezen már hibátlanul magyarul beolvas minden adatot a filmekhez, bár máig nem értem ftp-n miért nem.
Mindegy, a médiatár megy, ellenben most meg nincs hang... A jobb felső sarokban egy piros áthúzott hangszóró látható, és bármit próbáltam nem ment. Itt több hanggal kapcsolatos hozzászólás volt, de nem tudtam megtalálni mi a megoldás erre! Ha vki tudja kérem segítsen!
Köszi

(#961) Beni2360 válasza DoItYourself (#956) üzenetére


Beni2360
félisten

És ez a Ver 1 változat lenne? Az adatok alapján?
Ez mit takar? UI = Support original ecology and AZW custom UI ?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#962) DoItYourself válasza Beni2360 (#961) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ami a hirdetesbol latszik, igen. A tobbi sztem rizsa, az azw-online gyartja a Mini MX-eket.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#963) Halihólaci


Halihólaci
tag

Nos nem csináltam semmit, egyszer csak megszólalt! Most még gondolkodom,h ennek örüljek-e... minden esetre van hang! :C

(#964) Beni2360 válasza DoItYourself (#962) üzenetére


Beni2360
félisten

Na még 1 zavarás. Ezek szerint erre is menne az SD botolási lehetőség + OE, amiről a napokban cheteltünk?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#965) tylerdurrr


tylerdurrr
újonc

Sziasztok!

Vásároltam egy MXQ Pro 4K tv boxot, és olyan gondom lenne, hogy régi TV-n használnám, de az AV kimenet valamiért nem hajlandó a képet továbbítani. Mi lehet a probléma? A kábellel lehet a bibi? Ismerősöm TV-jén kipróbáltam HDMI-vel, úgy nincs vele gond, de én pont azért vettem ilyet, mert láttam, hogy van rajta AV csati is. Előre is köszi a válaszokat/segítséget!

Nem a munkád vagy... és nem is a bankbetéted! Nem a kocsid vagy és nem a tárcád tartalma! Nem egy menő ruha vagy! Egy bohóckodó ganajkupac vagy a világban.

(#966) Pelican válasza DoItYourself (#956) üzenetére


Pelican
őstag

Az ebayen 45 USD körül megy, én tegnap onnan rendeltem (a gearbesten kifogyott a 2GB-s).
Az itteni olvasmányok ill. envagyok tanácsa alapján választottam a Mini MX-et. Köszi az infókat!
Majd megírom, ha nem igazit küldenek...

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#967) Pelican válasza tylerdurrr (#965) üzenetére


Pelican
őstag

A hozzáadott kábellel próbálod?
Az android kép beállításnál van egy hdmi/tv lehetőség, azt már próbáltad?

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#968) tylerdurrr válasza Pelican (#967) üzenetére


tylerdurrr
újonc

[link] Ezzel próbáltam, először azt hittem a kábellel van baj, de a Pi-nél működik. Csak HDMI kábelt kaptam hozzá

[ Szerkesztve ]

Nem a munkád vagy... és nem is a bankbetéted! Nem a kocsid vagy és nem a tárcád tartalma! Nem egy menő ruha vagy! Egy bohóckodó ganajkupac vagy a világban.

(#969) tylerdurrr válasza Pelican (#967) üzenetére


tylerdurrr
újonc

Nem próbáltam, mivel nincs képem, így nem tudom beállítani, az ismerőshöz hordozgatás pedig macerás :(

Nem a munkád vagy... és nem is a bankbetéted! Nem a kocsid vagy és nem a tárcád tartalma! Nem egy menő ruha vagy! Egy bohóckodó ganajkupac vagy a világban.

(#970) DoItYourself válasza tylerdurrr (#968) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Valoszinu nem szabvanyos a jack aljzat bekotese. Az S802 topikban olvastam errol.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#971) Halihólaci válasza Voice24 (#958) üzenetére


Halihólaci
tag

Nekem ez van, a sima elemes (de később vettem észre,h pár euró különbségért van akkus is).
Már dedikált pár gombja miatt is megéri, film közben is nagyon használható! Klassz a touch pad is, állítható az érzékenysége. Az összes géphez vettem, szerintem nagyon jó, és kb 2 hét alatt mindegyik itt volt. Itt most éppen nem ingyenes a szállítás, de általában az, meg kell keresni. Én csak olyantól rendelek, aki már azért sokat adott el a termékből, inkább fizetek picit többet.
[link]

Ez az akkus, ebből csak egy db-om van, ennek a dedikált gombjai androiddal nem mind mennek, de pc-n pl tökéletes:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#972) DoItYourself válasza DoItYourself (#946) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Mini MX / MX Plus / CX-A8 / K1 Plus-ra már elkészült a DTS-HD patch openELEC-re is, letöltés: http://amlinux.ru/image/905/6.95.3.1/

OTA-n lehet már frissíteni?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#973) Voice24 válasza Halihólaci (#971) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi, átnézem őket.

(#974) djnice


djnice
veterán

Na, ennyiért már akkor is jó, ha nincs rá OpenELEC: [link]

[ Szerkesztve ]

(#975) interstate76 válasza djnice (#974) üzenetére


interstate76
addikt

Egyetértek. Bár ha sz.r a gyári fw, akkor lehet vele baja annak, aki megveszi, de ennyiért még alátétnek is jó! :D

Mit szólsz ehhez? Elvileg Beelink.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (M40 Plus & M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#976) Beni2360 válasza djnice (#974) üzenetére


Beni2360
félisten

törölve

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#977) vargalex válasza djnice (#974) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én is így voltam vele, rendeltem is egyet pénteken, igaz ebay-ról, de pont ennyiért. Még az eladó is egyezik. :)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#978) DoItYourself válasza vargalex (#977) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ez mar nagyon durva arszint. Ha szetkapod, tegyel mar fel egy-ket fotot.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#979) vargalex válasza DoItYourself (#978) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ok. Csak még kell pár hét, mire megérkezik. :)

Alex

(#980) gabywap válasza vargalex (#977) üzenetére


gabywap
tag

Szerintem ez lesz az ebay-en. :)
[link]
Valaki irta erre nincs OE? MIlyen okossságok vannak akkor erre? :) USB-ről lehet használni más FW?

És dual boot-alis használható vajon? K1 plus combo is használható majd dualboot módban usb-ről? :) Még az enyém úton van......

[ Szerkesztve ]

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#981) DoItYourself válasza gabywap (#980) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ha nincs rá openelec vagy libreelec akkor csinálni kell egyet! :) Az én tudásom sajnos ott végződik, hogy linkeket rakok ide fel, ennyiben tudok segíteni. Ha jól értem, a dtb file kell az eredeti android fw-ből, és csereberélni kell a wifi/bt drivereket és a távirányítóhoz tartozó fájlt. Nagy vonalakban. :DDD
Mini M8S linkek: amlinuxmedia.com 4pda.ru freaktab.com
Github linkek: codesnake surkovalex wrxtasy

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#982) envagyok


envagyok
veterán

Ki plusra tud valaki egy megbízható nem klón legolcsóbb helyet?
Most hogy megy a dts-hd, adok neki egy esélyt :)
Vagy érdemes várni nyárig?
Szokott akkor árdömping lenni?

(#983) Schaten válasza envagyok (#982) üzenetére


Schaten
csendes tag

KI box , Innen csemegézhetsz [link]

[ Szerkesztve ]

kim

(#984) Pelican válasza djnice (#974) üzenetére


Pelican
őstag

Ezt én is megtaláltam, de mivel nem láttam, hogy valaki foglalkozna vele (készülne rá custom fw) ezért inkáb egy MINI MX-et rendeltem 45$-ért. Az M8S xdás topikjában még tegnap is csak a panaszkodás ment, a MINI MX-en meg már a célegyenesben az openelec és libreelec fejlesztése.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#985) envagyok válasza Schaten (#983) üzenetére


envagyok
veterán

Ezt tudom, de 60 dodót sokallok érte.
Olyan 50 körül lenne érdekes.

(#986) Pelican válasza envagyok (#985) üzenetére


Pelican
őstag

Műholdhoz kell? Vagy miért akarod a tunerest?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#987) envagyok válasza Pelican (#986) üzenetére


envagyok
veterán

Műholdhoz.
Most dual sat tuneres wetek play van, de ha le tudnám cserélni egy Dual sat-os s905-re (ami nincs még) az lenne a legjobb.
De az is jó, ha beválik az 1sat/1dvb-t-s ki plus, max akkor veszek mindkét nézési helyre egyet.

(#988) gabywap válasza Pelican (#986) üzenetére


gabywap
tag

Nállam már eleve a K1 plus combo jött számitásba főleg, hogy tuneres kell nekem müholdas de az még hab a tortán mergy vele a földi is. :) Innen kezdve még sokkal több a lehetőség a kis vassal, nem beszélve ár arányban sem sok ahoz képpest még amiket tud, illetve vannak rá buhera dolgok is.

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#989) gabywap válasza envagyok (#987) üzenetére


gabywap
tag

A dual sat-os is csak akkor van kihasználva ha közben nézel valamit és másikkal meg rögzitel, amugy meg felesleg. :)

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#990) interstate76 válasza gabywap (#989) üzenetére


interstate76
addikt

Vagy ha LAN-on streamelni szeretné az adásokat, hogy másik végponton másikat tudjanak nézni.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (M40 Plus & M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#991) envagyok válasza gabywap (#989) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem szerverként is funkcionál.
Így az összes eszközömről tudom nézni a műsorokat bárhonnan.
Így mindenképp jobb a két tuner.

(#992) Voice24


Voice24
őstag

Mivel pár napja azt a választ kaptam, hogy az alap tulajdonságokban teljesen jó lesz, ezt rendeltem meg. Egyrészt kicsit olcsóbb volt, mint az S905 procis dobozka, másrészt ezen olyan az optikai kimenet, mint a kábelem, így azt sem kell újat vennem. A lényeg, hogy ma megjött a kütyü, és lenne pár kérdésem vele kapcsolatban:

- 14.1-es kodi van rajta, indítása után ki is írta, hogy van újabb verzió, a play-en azonban hiába megyek rá, nem frissítést ír ki lehetőségként, hanem megnyitást vagy eltávolítást. Hogyan tudom másképpen frissíteni? Ledobom róla, és letöltöm az újat?
- Így első használatban fájdalmasan lassúnak tűnik. A távirányítóra is hosszú másodpercek után reagál (ha reagál). Mi lehet ennek az oka? A róla fellelhető videókon villámgyorsan lépked a menüben, minden gördülékeny rajta. Én arra tippelek, hogy mivel rátettem a hálózatra, és a kodiban hozzáadtam a pc-n lévő mappákat, talán ahhoz, a rengeteg fájlhoz töltögeti egyfolytában az adatokat? Mert ha nem ez okozza a lassulást, akkor mi a jó fene lehet?
- Az is feltűnt, hogy a kodival hálózatról lejátszva a filmeket, azok képileg irtózatos módon szaggatnak, akadoznak. Ez is a fenti tippem miatt lehet? (még csak nem is fullhd filmekkel, hanem 1-1,5 gigás rip-pekkel próbálkoztam)

Bocsi, hogy nem pont a topik témájában írok, de talán tud valaki segíteni.

(#993) Voice24 válasza Voice24 (#992) üzenetére


Voice24
őstag

Közben valamitől magához tért, egész fürge lett. Mondjuk most egy usb-s egérrel kezeltem, sokkal praktikusabb, mint a távirányítója.
Még lenne két kérdésem:
- a box beállításában a videó kimenet 1080p 24 hz-re lett állítva, mégis röcögve játssza le a filmet hálózatról. A kodi nem tudja ezt a módot?
- A box képernyőjén nincsenek ott alul az android gombok (vissza, home, stb). Ezt külön kell valahol állítani, hogy odakerüljenek? (lehet, hogy láma kérdés, de eddig minden androidos eszközömön ott volt, és egy, a boxról készült videón is ott vannak a gombok)

(#994) Beni2360 válasza Voice24 (#993) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát nekem is hálózatról mennek a filmek egy NAS-ról de lan kábellel és simán mennek, nincs röccenés. Megnéztem egy videót igen van ott navigációs sáv de azt valószínű egy egérrel kell felhúzni mint táblagépnél újjal. A jobb oldali ikon dupla nyíl féle meg lefele eltüntetni. Ott kell alul kotorászni. A KODI SMB ben is tudja a hálózati lejátszást. A TV-n a mozi módot be kellene kapcsolni. Habár nem írtad, hogy milyen tv van. USB porton is röccen a kép?
Az én lejátszóm (K1 plus) se engedte frissíteni egyszerűen le kell törölni és feltenni az újabbat. A kiegészítő dolgokat meg a KODI topikban elmondják, hogy mit hol és hogyan....

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#995) Voice24 válasza Beni2360 (#994) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi a segítséget!
Amúgy a kodi látja szépen az összes megosztott mappát és abban a fájlokat, csak ez a pár másodpercenkénti megakadás zavar. Nem vagyok egy nagy guru a témában, de mintha ez azt jelentené, hogy nem 24 hz-en játssza azt, amit abban kellene.

(#996) Beni2360 válasza Voice24 (#995) üzenetére


Beni2360
félisten

a pár másodpercenkénti megakadás zavar
elvileg ha beállítottad a droidban a képernyő felbontásnál az 1080p/24hz akkor ott csak 40 mp-n lehetne ugrás. Az meg nem pár mp. Mennyi az annyi mp? És nem írtad, hogy wifi vagy kábel? lehet, hogy leterhelt a sáv a wifibe és kell másikat választani a routerben.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#997) Voice24 válasza Beni2360 (#996) üzenetére


Voice24
őstag

Kábelen van a hálózatba kötve.
Nem mértem, de kb. 3-4 másodpercenként van egy kis megakadás a képben.

(#998) gabywap válasza gabywap (#989) üzenetére


gabywap
tag

Teszteljétek! :) Ha már kodi minden.....
plugin.video.world.online.media-1.0.1.zip
topic-ban....
[link]

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#999) Halihólaci


Halihólaci
tag

Sziasztok! Azt be lehet vhol állítani,h a box automatikusan a Kodi-val induljon? Szinte csak erre használjuk, az olyan elegáns lenne!
Már egészen jó kezd lenni, bár még az időszinkronizálással nem bírtam, anélkül pedig nem megy a YouTube, a Kodi-n belül sem. Nekem is a smb lett a megoldás, bár a Synology fórumban nem ajánlották, a Kodi hibátlanul nálam mégis csak azon fut.

(#1000) junkpod válasza Halihólaci (#999) üzenetére


junkpod
nagyúr

Xbmc launcher. Ezt keresed.

Box's don't touch!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.