Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) envagyok válasza DoItYourself (#299) üzenetére


envagyok
veterán

Én felraktam, de semmi sem javult, ami nekem fontos lenne (audio bitstream out, és fps váltás kodiban)
Marad sd-n az openelec.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#302) DoItYourself válasza envagyok (#301) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Majd ha előkerül vmi changelog, megtudjuk mi változott.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#303) junkpod válasza DoItYourself (#302) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szvsz ez lesz az, csak most ért ide:http://m.prohardver.hu/tema/amlogic_s905_s912_processzoros_keszulekek/hsz_182-182.html

Box's don't touch!

(#304) envagyok válasza junkpod (#303) üzenetére


envagyok
veterán

Kizárt

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#305) junkpod válasza envagyok (#304) üzenetére


junkpod
nagyúr

Pedig az egyel előtti logban pont az volt mint a mienkben.
Nem azt mondom, hogy az a rom van ide rakva, hanem, hogy azonos forrásból van.

Box's don't touch!

(#306) envagyok válasza junkpod (#305) üzenetére


envagyok
veterán

A tronsmart rom egész más fejlesztés.
Abban benne van az amlogic új sdk-ja,így tudja a hd hang továbbítást illetve a frame rate switchet.

Persze én örülnék a legjobban, ha vki átintegrálná minimx-re.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#307) DoItYourself válasza envagyok (#306) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Új SDK? Akkor azért babrálnak vele a ruszkik, meglehet érdemes lenne körülnézned arrafelé, talán Mini MX-re is hegesztettek valamit a Tronsmart ROM-ból, nem csak MX64/M18-ra.
Érdekes, hogy 6 éve, a Realtek 1073 idején is a ruszki fórumokban volt a legnagyobb aktivitás.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#308) #88470784


#88470784
törölt tag

Sziasztok!

Erre a Beelink mx mini-re is van openelec? 905-ös 1gb ram-os.

Beelink Mini MX [link]

Köszi szépen

[ Szerkesztve ]

(#309) DoItYourself válasza DoItYourself (#65) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Egy újabb érdekesség az oroszoktól: openELEC a Videostrong K1 Plus (S905 lejátszó tunerekkel) dobozra, ráadásul SD-kártyás verzió, tehát az android maradhat, nem kell letörölni.
További infók: 4pda.ru cnx-software

csiribá: igen, van rá. A #2-es hsz-ben van az amlinux fórum linkje (regisztrálni kell), onnan el tudsz indulni. Vagy egy kicsit visszaolvasol (bréking nyúz, futeko).

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#310) Beni2360 válasza DoItYourself (#309) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem K1 Plus boxom van de nem tudom, hogy Videostrong vagy sem.Azt hol tudom megnézni? Köszi előre is a segítséget. :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#311) #88470784 válasza DoItYourself (#309) üzenetére


#88470784
törölt tag

Ok, köszönöm szépen csak azt hittem ez 1GB verzio ezért ez nem ugyanaz.

(#312) junkpod válasza envagyok (#306) üzenetére


junkpod
nagyúr

A dátumokat és és a changelog-öt nézve szerintem ugyanaz a kettő, az új amlogic SDK meg szerintem majd kernel cserével köszönhet be.

Box's don't touch!

(#313) DiszNóÓl


DiszNóÓl
senior tag

Mini MX-hez lehet hdd-t kapcsolni egy ilyennel, vagy ilyennel?
Vagy ti mivel oldjátok meg?

[ Szerkesztve ]

HATER

(#314) adi1234


adi1234
tag

Sziasztok !

Bár segítettetek de még mindig nem találtam jó megoldást arra , hogy filmeket másoljak az androidos lejátszó külső hdd-jére a pc-ről egy meglévő hálózaton keresztül .

Ti , hogyan másoltok például filmeket át a box-ra és azon belül a külső hdd-ra ?

:)

(#315) adi1234 válasza DiszNóÓl (#313) üzenetére


adi1234
tag

Igen lehet de a külső tápos nem a legjobb megoldás mert ha hordozod a hdd-t akkor a tápot is húzogathatod .

Én sima külső hdd-t használok !

[ Szerkesztve ]

:)

(#316) DiszNóÓl válasza adi1234 (#315) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Köszi, nem hordoznám, csak azért gondoltam erre, mert a sima hdd 6-7k-val olcsóbb mint a külső.

HATER

(#317) Arolotifar válasza adi1234 (#314) üzenetére


Arolotifar
őstag

Én pl. sehogy :) Szerverről szedi az anyagot a box :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#318) Beni2360 válasza DiszNóÓl (#316) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi, nem hordoznám, csak azért gondoltam erre, mert a sima hdd 6-7k-val olcsóbb mint a külső.
Igen és kb 3000 egy külső ház ami biztonságot is ad a vinyónak. De kintről még olcsóbb.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#319) junkpod válasza adi1234 (#314) üzenetére


junkpod
nagyúr

Külső hdd esetén nincs jobb az atdugod a PC-re módszernél. És lényegesen is gyorsabb barminel.

Box's don't touch!

(#320) junkpod válasza Beni2360 (#318) üzenetére


junkpod
nagyúr

Csak idő kérdése és mindenki eljut a felismeresig: kell egy NAS. :)

Box's don't touch!

(#321) interstate76 válasza adi1234 (#314) üzenetére


interstate76
addikt

Ha megmondod, miért nem jó megoldás pl. a Servers Ultimate Pro (vagy valamelyik ingyenes program) FTP szervere, akkor talán tudunk segíteni.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#322) DoItYourself válasza #88470784 (#311) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A Mini MX-ből kétféle van, a sima 1G/8G, a nagyobbik 2G/16G "ver 1.0" néven fut. Ugyanaz az oE jó mindkettőre.

Beni: csak egyféle K1-ről van tudomásom.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#323) Beni2360 válasza junkpod (#320) üzenetére


Beni2360
félisten

Már több mint egy hónapja, február közepe óta meg van. :C
Egy fórumtárs segítségével beüzemelve. Anony........
és mennyit javúlt a pontozásos helyezésem azóta. :DD

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#324) DiszNóÓl válasza Beni2360 (#318) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Külső HDD-t veszek mégis.

(#320) junkpod
Én is eljutottam idáig, csak nem ingyen osztogatják :U

HATER

(#325) Beni2360 válasza DiszNóÓl (#324) üzenetére


Beni2360
félisten

Te tudod, de okvetlenül olyat amiben tudod a hd cserélni. Én nekem elúszott a komplett külső vinyom mert tönkrement a micró csatlakozó és a WD pasportban egybe van építve az elektronika és kuka lett az egész anyag. Erre általában nem figyelne és a rövid terjedelmű külső vinyókban nem lehet cserélni a belső részt ezért olcsóbbak.
Én most ilyet vettem.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#326) junkpod válasza DiszNóÓl (#324) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ez így van, egy kedvező árú zyxel is 20k+ de megeri, ha már vinyot venni kell.
Pluszban hoz annyi kényelmet és biztonságot, hogy megeri (fotók biztonságos tarolasa, állandó torrent kliens, nem a tv mellett zúg, sokféle szerver funkció, média szerver... Én már filmeket is úgy szerzem he, hogy PC közelébe se kell mennem: mobilon torrent keresés, magnet link indítja a transmission klienst, ha lejottok akkor tetszőleges ideig visszatolt de közben mibilappal atmasolom a média mappába, nyitok egy sört, leulok a tv elé, kodi indít, felirat filmkozben betolt, enjoy.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#327) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Felraktam a Kodi 16.1 RC2-t, nem hallok semmi változást spdif passthrough ügyben.

Találtam viszont egy újabb Kodi fork-ot, ZDMC névre hallgat (a Zidoo lejátszókhoz adják), és ezt írják a fw changelog-ban, amivel együtt kiadták:

1: add ZDMC(base on koid 16.1), improvement the passthrough of zdmc, support DTS HD, TRUE HD, etc.

Megpróbáltam feltenni, de a telepítés végén leáll. Ha jól sejtem a fw-ből olvas ki valamit, azért nem települ csak saját a lejátszójukra, ugyanúgy mint a Minix XBMC forkja.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#328) envagyok válasza DoItYourself (#327) üzenetére


envagyok
veterán

Addig semmit nem fogsz elérni egy szoftverrel sem, amíg a dzsunka gyártók nem implementálják az új amlogic sdk-t a firmware-be, vagy vki meg nem unja, és összegyúr rá vmi customot.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#329) junkpod válasza envagyok (#328) üzenetére


junkpod
nagyúr

Vidon.me működik. Dzsunka fw-vel is.
Csak Kodi nem működik.

Box's don't touch!

(#330) envagyok válasza junkpod (#329) üzenetére


envagyok
veterán

A VidOn se tökéletes.
Nekem hd audio pass megy, nem hd nem megy.
Újabb VidOnok el se indítják a filmet.
A képfrissítés filmhez állítása sem megy.

Minimx-re perpill az openelec a legjobb megoldás, de kézzel állítani kell a képfrissítést ott is.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#331) junkpod válasza envagyok (#330) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem tökéletes. De ha az alap kodi ezt tudna, nekem elég lenne.
HD nemhd hang is kijon, 24p-rol meg leszoktam mert 60hz uzemmodban én semmi akadast nem látok.

Box's don't touch!

(#332) DoItYourself válasza envagyok (#330) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Android alatt a képfrissítés auto állításához azt írják, hogy a Kodiban le kell tiltani az amcodec-et - próbáltad már?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#333) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

ODROID-C2 vs. Raspberry Pi3 tesztek: link1 link2

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#334) Myth


Myth
aktív tag

Sziasztok!

Milyen tv boxot tudnátok ajánlani? Amire kellene:

- Max 25gb-os mkv-k lejátszása
- 1-2 játék futtatása esetlegesen
- jövöben tervezve van NAS, lássa hálózati meghajtóként
- kadenciahelyes lejátszás
- feliratok, kodi
- amíg nincs NAS és megoldható akkor külső hdd-re torrent
- legyen rootolt vagy könnyen rootolható (nem vagyok egy android mágus)
- (tervbe van valami 5.1 hangszóró szett amit kezeljen)

Árcetli: >15k

Köszönöm

Battletag: Myth#1775

(#335) DoItYourself válasza Myth (#334) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Árcetli: >15k

15 rugótól drágább kell? :D

A 40$-os S905 lejátszók kb. ennyibe kerülnek (1G/8G), árban ez alá már nem érdemes menni sztem. A felsorolt dolgokat tudják ezek a lejátszók (a kedanciahelyes lejátszásban nem vagyok biztos), de kissebb bugokba azért belefuthatsz. Részemről ajánlott darab jelenleg a Beelink Mini MX.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#336) Myth válasza DoItYourself (#335) üzenetére


Myth
aktív tag

Jogos, a relációjel fordítva értendő :))

Köszönöm! Toslinken keresztül melyik játssza le rendesen a hangot? Mert olvastam itt valahol, hogy azzal gondok vannak.

Battletag: Myth#1775

(#337) dni


dni
őstag

Sziasztok,

most egy RPI2-t használok a NASomon lévő FHD filmek lejátszására, amivel elégedett vagyok nagyjából két dologtól eltekintve.
Nincs normális Airplay és ahogy nézem kicsi a valószínűsége, hogy lesz a "közeljövőben" lesz, ezt részben megoldottam a protube+play on kodi appokkal, de a Spotifyra nem találtam működő történetet.
A másik pedig, hogy nincs optikai hang kimenete amit tudom, hogy meg lehetne oldani egy HiFI berryvel vagy hasonló i2s megoldással, de ahhoz kell másik ház is, úgy meg már nem annyira baráti az ára, ezért vettem egy hdmi + hdmi opticai convertet, de kínai népköztársaság terméke 5 hónap után feladta a harcot, így vagy veszek egy másik ilyen varázs dobozt, vagy egy Androidos játékossal próbálkozom.
Arra gondoltam, hogy megpróbálkozom egy Androidos boxxal, (amitől egy kicsit tartok, nem tudom mennyire lesz bug és akadozásoktól mentes a kép és hang élmény, korábbi 4.4-es androidos tapasztalataim alapján)

A kérdésem az volna, hogy Mini MX-el vajon megoldható-e az, ami a RPI + usb infra vevő + Harmony távirányítómmal, hogy bizonyos "extra" távirányíró gombokra ráprogramozok funkciókat, pl felírat, nyelv váltás? Ezt pl nem tudtam megcsinálni egy Minix márkájú régebbi lejátszóval, mert a gyári távirányítóján nem volt csak pár alap gomb, ami minimálisan szükséges volt.

(#338) DoItYourself válasza Myth (#336) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Toslinken jelenleg csak a lekevert sztereó megy ki akadozás nélkül a Kodi-ból, ha android-ot használsz - ez nagyjából mindegyik olcsó S905 lejátszóra érvényes.
Ha az adott lejátszóra van OpenELEC, ott már megy rendesen a passthrough a Kodi-ban is.

dni: a Kodi Keymap editorra keress rá itt.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#339) dni válasza DoItYourself (#338) üzenetére


dni
őstag

A kodi keymap editort ismerem, ezt használom most is egy Windows Media Cener Remote jelegű infravevővel csak azt nem tudom, hogy tud-e a Beelink a saját távirányítóján kívül más távirányítók jeleit is fogadni.

De ahogy olvasom egyenlőre még az alap dolog sem működnek hibátlanul, mint pl a toslink port. :(

[ Szerkesztve ]

(#340) junkpod válasza dni (#339) üzenetére


junkpod
nagyúr

Harmony 600-al tökéletesen működik, amíg az alap remote funkciókat akarom. Egyelőre azonban nem találtam olyan tavir-kiosztast amit érdekelne a key már editoron keresztül (hiába nyomkodas semmit nem ír ki). Viszont van androidos táv teljes funkcionalitassal, billentyűzettel.

Mas: nyamvadt AAC formátumot, hogy lehet 5.1-ben lejatszani?

Box's don't touch!

(#341) DoItYourself válasza dni (#339) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Egy Windows MCE távirányítóm van itthon, majd kipróbálom, működik-e.
Nekem is hiányoztak a plusz gombok, de csak addig, amíg a keymap editorral birtokba nem vettem a gyári távirányítón a számblokkot.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#342) junkpod válasza junkpod (#340) üzenetére


junkpod
nagyúr

Közben meglett az AAC lejatszas: át kell állítani a hang csatorna számot 2.0-ra,ekkor lesz ac3 transcoding amit ha bekapcsolsz akkor atraktam az AAC hangot dd-be. Viszont kissé belassult tőle a Kodi lejátszás közben és fixen lesz fél mp hang késés, miközben nem lesz lehetőséged hang eltolast bekapcsolni.
Viszont ez ugyanúgy működik vidon.me és kodi 17 alatt is. De ekkor megszunik a Kodi 17-én a hang akadas.
Vissza akartam állítani de valami beragadt nekik, mert hiába kapcsoltam ki a transcoding opciót továbbra is úgy maradt, ráadásul sima dts filmet ekkor meg hang nélkül játszott. Már mindent megprobalnam de nem sikerült visszacsinalni. Végül a vidon-t atraktam android audiotrack eszközre majd vissza vidon.me - re és ekkor megjavult.
Viszont érdekes, hogy android audiotrack eszközzel a vidon.me is szaggatja a hangot

Box's don't touch!

(#343) DoItYourself válasza junkpod (#342) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Eléggé bugos a Kodiban ez hangkimenet beállítás. Ha a csatornaszámot 3.0-ra állítom, azonnal csontra fagy tőle az egész doboz. És akkor még a passthrough-hoz hozzá se nyúltam.
Itt egy mankó a beállításhoz: Kodi audio quickstart guide.

MCE remote: kipróbáltam, androidon meg se nyikkan. OE alatt talán működik.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#344) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Vicces oldal ez a CGR, tűkön ülve várjuk a 106L fw frissítést, erre felpakolják a 105L-t, amit már egy hónapja használok. :F

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#345) envagyok válasza DoItYourself (#344) üzenetére


envagyok
veterán

Én már frissítettem rá.
Hiába várod, ugyanolyan szar, mint a 105

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#346) DoItYourself válasza envagyok (#345) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ne legyél ünneprontó :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#347) junkpod válasza envagyok (#345) üzenetére


junkpod
nagyúr

Jó de 106 nélkül nem lesz 107.

Box's don't touch!

(#348) envagyok válasza junkpod (#347) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem több bizalmam van abban, hogy valamelyik freaktabos tag hegeszt rá valami customot, vagy alex még kicsit csoszolgat az openelecen.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#349) interstate76


interstate76
addikt

Írásba nem adnám, de erre az MK808B Pro-ra a későbbiek folyamán valószínűleg lesz OE (a 808-asra, a 808B-re és a 808B Plus-ra is az elsők között jelent meg rengeteg custom rom, ill. a Plus-ra OE is). "2OFFMK808BP" kuponnal -2 USD, azaz 33 a vége - szerintem a stick kivitel ellenére csábító.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#350) DoItYourself válasza DoItYourself (#302) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Mini MX changelog (S905_106L1):

1. Minor bugfixes.
2. Kodi 16.0 final.

(powered by Futeko)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.