Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) junkpod válasza DoItYourself (#200) üzenetére


junkpod
nagyúr

Van egy remote adjon, abban lehet tavgombokhoz funkciót rendelni.

Box's don't touch!

(#202) DoItYourself válasza junkpod (#201) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ez lenne az? Keymap Editor

Juteszembe, milyen vidon-t tettél fel? A honlapjukon egy 14.2.1. számú van linkelve, de ez még tavaly júliusi. Ha regisztrálsz a 120 napos próbára, akkor frissíti magát újabbra?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#203) junkpod válasza DoItYourself (#202) üzenetére


junkpod
nagyúr

a régebbi van fent és nem frissítette, mert szvsz az a pro verzió csak előfizetőknek jár. amúgy a formumon sok volt a panasz a 15-ös vidon-ra, többek között ott is jelen van a 2-3 mp DTS/DD hang szakadás, ez tuti KODI belső dolog lehet.
Most ezzel a Vidonnal el vagyok, filmekre tökéletes, 120 nap alatt meg csak lesz: újabb FW és újabb KODI S905 supporttal.

Bár ez a Vidon sem tökéletes, van pár koncert videom, amit valamiért először lassítva kezd el játszani, maj hirtelen begyorsít kb dupla sebességre és hangot persze nem ad ki. Egyelőre nem találtam a media infoval sem jelentős különbséget, nem tudom mi okozza.

Keymap editor, az lesz az. De az a gondom, hogy ugyan sikerrel felismerte a Harmony600 a gyári távot, így azt eltehettem, de plusz gombokat egyelőre nem tudtam rárakni, mert bármilyen eszközzel villogok rá a KeymapEditor nem érzékel semmit. Szólja ha bármit sikerül elérni.kényelmesebb lenne a dedikált play/pause gomb.:)

Box's don't touch!

(#204) DoItYourself válasza junkpod (#203) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Kipróbáltam ismét ezt a vidon-t, de ugyanarra jutottam mint a múltkor, semmi hang toslink-en ha beállítom a pt-t, lassitva kezd, majd begyorsít.
Megkérdeztem a csókát az amlinux fórumon - aki a mini MX OE verziója alapján megcsinálta M18-ra is az OE-t - lesz-e belőle sd kártyás verzió, azt mondta negatív. Illetve letesztelte a pt-t is Kodi alatt, és azt állítja minden fasza. Mindegy, most már kivárok 1-2 hónapot, nemsokára jönnek az új Wetek-ek, Odroid C2, 17-es Kodi, csak megoldják ezt valahogy.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#205) junkpod válasza DoItYourself (#204) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem lehet, hogy osszeakad az android pt és a Kodi pt? Ugyanarra kéne állítani.
Mas: kézi hálózat beállítás esetén van egy érthetetlen menü pont, mit kell állítani ha nem dhcp-t akarok, hanem kezit?

Box's don't touch!

(#206) DoItYourself válasza junkpod (#205) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Már kipróbáltam minden variációt pt ügyben, nincs megoldás, marad a pcm.
Kösz a keymap addon-os ötletet, három új gombot sikerült vele beüzemelnem a gyári távirányítón :K - így már kezesebb a rendszer.
Hálózat beállítást este megnézem.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#207) junkpod válasza DoItYourself (#206) üzenetére


junkpod
nagyúr

milyen távirányító, melyik gombjait érzékelte?

Amúgy azóta megnéztem pár filmet teljesen, hdmaster audioval is. gyakorlatilag a 24p hiányát nem érzékelem (60Hz-en van járatva a masina), hang is végig tökéletes volt. Egyszer volt olyan, hogy leállítás és folytatás után megint gyorstekerésben indult, de egy újabb stop/play megszüntette a problémát. Úgy látszik egy a gyorstekeréses lejátszás valami mélyen gyökerező Kodi fícsör lehet:)

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#208) junkpod


junkpod
nagyúr

Itt egy újabb ígéretesnek tűnő probálkozás:
SPMC KODI 16.1 alapokon
http://www.cnx-software.com/2016/03/14/spmc-16-1-1-kodi-16-android-fork-adds-bluray-3d-iso-playback-hd-audio-pass-through-and-other-improvements/

Box's don't touch!

(#209) DoItYourself válasza junkpod (#208) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Kösz, hétvégén már megvolt, ez se jó még.
A távirányító a szokványos darab, számblokkal az alján.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#210) DoItYourself válasza lacko6 (#182) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Amennyire értem ruszkit, úgy látom már csináltak ebből MX64/M18 verziót, sőt Remix OS is van itt.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#211) junkpod válasza DoItYourself (#209) üzenetére


junkpod
nagyúr

ja, hogy te a gyári táv egyes gombjait rendelted más funkciókhoz? nem volt ütközés?

Box's don't touch!

(#212) DoItYourself válasza junkpod (#211) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Az 1-2-3 gombokhoz rendeltem funkciókat, nem volt semmi ütközés.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#213) junkpod válasza DoItYourself (#212) üzenetére


junkpod
nagyúr

ok, de akkor nem használhatod direkt időpontra ugráshoz a számokat lejátszás közben...

Box's don't touch!

(#214) DoItYourself válasza junkpod (#213) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Azt a funkciót még fel se fedeztem... :D
A jobb-bal nyil gombokkal elég tempósan lehet ugrálni előre-hátra, úgyhogy marad ez a kiosztás.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#215) junkpod válasza junkpod (#208) üzenetére


junkpod
nagyúr

Tesztelve S905-ön: nincs HD hang, van hang szaggatas. Valszeg új fw nélkül ez sem lesz több.
Viszont az usb-be beolvassa a nevét.
Továbbra is maradok vidon user...

Box's don't touch!

(#216) DoItYourself válasza junkpod (#205) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A vezetékes hálózat beállításnál az Advanced-nél láttam DHCP és Static beállítást, elég egyértelműnek tűnt.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#217) DoItYourself válasza junkpod (#215) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nagyon dicsérik az openelec-et, már egy másik fazon is leírta, hogy minden hang kimenet jó lett spdif-en a legutolsó verzióval. Igaz a mini MX-hez írta, de az MX64/M18 OE build abból készül.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#218) Beni2360 válasza junkpod (#215) üzenetére


Beni2360
félisten

Akárkitől is.

Megkérdezhetem, hogy nálad a vidon XBMC rendszerén a film feliratot sikerült félkövér állapotba hozni? Akárhogy állítom nem vastagodik a felirat annyira mint a KODI-ban. vagy sehogy.
Vagy esetleg megnéznéd mert én küzdök vele de semmi változás. Még a nagysága sem olyan mint a kodiban. Köszi válaszodat.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#219) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Azt lehet olvasni itt-ott, hogy Koying elhagyja a Kodi csapatot, ezáltal a Kodi android verziójának jövője homályba fog burkolózni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#220) Dikri


Dikri
tag

A dátum alapján, hogy mikor adják ki. A legújabb 20160309. A végén van még 4db szám, ami a tipust, pro, meta, telo, azonosítja.

Én is kérdeznék. Játékok közül rengeteg nem működik, mivel csak érintőképernyőről fogadná el az utasítást.
Létezik valami jó autó rally játék ami fut? Megérkezett a gamepad is időközben.

(#221) interstate76 válasza Dikri (#220) üzenetére


interstate76
addikt

Sok játéknál jól használható.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#222) Dikri válasza interstate76 (#221) üzenetére


Dikri
tag

Ez jó programnak tűnik, csak eszméletlen bonyolult.
Létezik valami magyar tutorial vagy help?

(#223) interstate76 válasza Dikri (#222) üzenetére


interstate76
addikt

Nem tudom. Amelyik játékokkal én használtam, ott sikerült kitapasztalni, mit hogyan kell beállítani.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#224) junkpod válasza Beni2360 (#218) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ne légy türelmetlen, ha a szomszéd topikban is meg kérded, attól nem biztos, hogy hamarabb lesz válasz. Ha lesz időm bekapcsolom és megnézem neked.

Box's don't touch!

(#225) Beni2360 válasza junkpod (#224) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszönöm előre is. :R
De a 18h várakozás az nekem nem tűnik türelmetlenkedésnek. :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#226) envagyok válasza Beni2360 (#225) üzenetére


envagyok
veterán

De azért hogy félkövér-e a betű a feliratban, nem egy egetverő probléma :D

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#227) junkpod válasza Beni2360 (#225) üzenetére


junkpod
nagyúr

Simán működik ez a beállítás Arial.ttf betutipussal, kipróbáltam.

Box's don't touch!

(#228) junkpod


junkpod
nagyúr

Na meg van a következő teszt alany :) van március 6-os build.
http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=252852

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#229) Beni2360 válasza envagyok (#226) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát igen sajnos, mert van az a kor amikor a fűl sem és a szem sem olyan mint 40 éve ezelőtt volt. Nekem nem vált át és nagyon vékony keret nélküli betűket rak a filmre alig olvasható.

junkpod: való színű a gépezetben K1 plus van a hiba, habár, ha átmegyek a KODI-ba ott szépen adja akívánt félkövér betűket, de ott meg a hangal vannak problémák, akadozik. Ki a franc érti ezt? Tényleg rendszer függő lesz a hiba.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#230) DoItYourself válasza junkpod (#228) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Az előző PT teszt verziót (február 20-i) próbáltam korábban, az se volt jó. AZ AC3 első blikkre úgy tűnt OK, de csak annyi változás volt, hogy ritkábban szakadt a hang.
Egyébként ezt az egész PT teszt verziót az Nvidia Shield TV-hez igazították, írjanak akármit is a címében.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#231) junkpod válasza junkpod (#228) üzenetére


junkpod
nagyúr

Semmi jó. Nincs HD hang, a hang kiesés másmilyen lett de van és a felület is nagyon belassult.
Továbbra is vidon.me az egyetlen S905-ön működő kodi.

Box's don't touch!

(#232) lacko6


lacko6
senior tag

VidOn release 15.2.4 Compiled: Mar 16 2016 [link]

[ Szerkesztve ]

(#233) Beni2360 válasza lacko6 (#232) üzenetére


Beni2360
félisten

átnézted, hogy milyen javítások vannak benne?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#234) Beni2360 válasza lacko6 (#232) üzenetére


Beni2360
félisten

Ez a link amit adtál http://www.vidon.me/download/kodi/VidonXBMC_V15.2.4.apk az apk nélkűl ezt mutatja: 403 Forbidden miért? a http nincsen a vidon előtt.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#235) lacko6 válasza Beni2360 (#233) üzenetére


lacko6
senior tag

Igy van a link,beta.Mert a 15.2.3 most van kint otan vegara.

a hd hang atvitel a nagy tema Tronsmarteknal a vidonnal karoltve..

[ Szerkesztve ]

(#236) Beni2360 válasza lacko6 (#235) üzenetére


Beni2360
félisten

Ok, csak nehogy valami hókuszpók legyen a végén azért kérdeztem. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#237) junkpod válasza lacko6 (#235) üzenetére


junkpod
nagyúr

Changelog van valahol? Mert a régebbi 15-osre sok panaszt olvastam.

Box's don't touch!

(#238) adi1234


adi1234
tag

Sziasztok !

Kodihoz a port.hu helyett valami magyar alternatívát tud valaki ?

Köszönöm a segítséget .

:)

(#239) adi1234 válasza adi1234 (#238) üzenetére


adi1234
tag

universal movie scraper-t probálgatom ...

:)

(#240) junkpod válasza adi1234 (#239) üzenetére


junkpod
nagyúr

És tud magyarul?

Box's don't touch!

(#241) Beni2360 válasza junkpod (#240) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem meg tornázni, meg úszni járni ahelyett, hogy itt chetelek. Most volt egy éve, a gerinc műtétem

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#242) envagyok válasza junkpod (#240) üzenetére


envagyok
veterán

Jó az alap is.
Magyarra kell állítani

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#243) envagyok válasza lacko6 (#232) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem videolejátszásnál rögtön kilép mini mx-en

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#244) adi1234 válasza envagyok (#242) üzenetére


adi1234
tag

Köszi !

Én úgy ezer éve használtam utoljára akkor még nem ment csak a port !

:)

(#245) junkpod


junkpod
nagyúr

A tronsmartos tav-app működik az MX64-el is. Így még tudtam nézni mit művel a hibásan játszott koncertjeimmel: 40fps-el játszani valamiért. Ki érti ezt...

Box's don't touch!

(#246) DoItYourself válasza DoItYourself (#219) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Új SPMC verzió Koying-tól: 16.1.2.
Változások:
Fix execution on Android < 4.4
Fix voice search (+ enable Web server by default)
Add spmc_env.properties support; fallback on xbmc_env.properties
Add possibility to choose IEC or RAW passthrough (via passthrough device)
Fix low sample rates audio
Revert to using xbmclogs.com

Letöltés:
SPMC-armeabi-v7a_16.1.2.apk
SPMC-armeabi-v7a_16.1.2_launcher.apk

Mi a különbség a kettő között?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#247) DoItYourself válasza lacko6 (#232) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Teszteltem az új verziókat:
Vidon 15.2.4: nekem is kilép, ahogy indítom a lejátszást.
SPMC 16.1.2: csak pattogó hang jön ki spdif-en, mindenféle beállítást végigzongoráztam.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#248) lacko6 válasza DoItYourself (#247) üzenetére


lacko6
senior tag

Nem volt idom megnezni a vidont de akkor maradok a 3 nal.

(#249) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Gondolom már mindenki rájött magától, hogy a Beelink MX64 / M18-on a reset gomb az AV csatlakozóban van. Igen, ott. :DDD
Egy gyufaszálat vagy egy fogpiszkálót betolva érezni lehet az aljzat végén a kattanást. A nyákról készült fotókon szépen látszik is a mikrokapcsoló az AV csatlakozó mögött (#1. hsz).

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#250) lacko6


lacko6
senior tag

Mini mx eu raktár [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.