Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) Csicsóka válasza junkpod (#1796) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ez az, ha már minden tökéletes, semmi izgalom, akkor mit fogunk majd hegesztgetni? Miről fogunk majd itt írogatni? :-D

(#1802) Arolotifar válasza Csicsóka (#1801) üzenetére


Arolotifar
őstag

Majd mindenki vesz egy plusz dobozt és kezdődik minden elölről :DDD
De már ötletelgetek azon, hogy a Gigabyte Brixemre is fel kellene valahogy hegeszteni az LE-t a Win10 mellé :)

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#1803) envagyok válasza junkpod (#1797) üzenetére


envagyok
veterán

Flac 5.1, lpcm 4.0 5.0 5.1 3.0 zenei albumok.
De nekem is csak 2 albumom van ilyen.
Alig várom hogy hazaérjek, és tudjam próbálni a 23.97-et, tényleg folyamatos-e

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1804) Beni2360 válasza k.zozo. (#1799) üzenetére


Beni2360
félisten

Azért ezt az oldalt olvasd el lehet, hogy a tiedre nem jó. A mini mxx-re special erre készített amit fentebb írtam. Felesleges ebben a melegben kínozni magadat feleslegesen. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1805) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Van új kszaq féle LE verzió: 7.0.2.003 (innen ugye a .gz kiterjesztésű kell az SD kártyás verzióhoz). Changelog később.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1806) djnice válasza envagyok (#1803) üzenetére


djnice
veterán

Folyamatos, én teszteltem, semmi akadás. A DVD ISO-k is jól mennek (de csak ISO-ból), így már ajánlható médialejátszónak is :)

(#1807) dugesz77 válasza Arolotifar (#1802) üzenetére


dugesz77
őstag

Pont azon gondolkodtam mit kéne faragni az Rpi2-ből ,mert ez most átvette a szerepét médialejátszóként.

(#1808) DoItYourself válasza DoItYourself (#1805) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

7.0.2.003 changelog

Juteszembe, akinek M18/MX64-e van, milyen android fw van a gépén? (105,106,107?)

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1809) Arolotifar válasza DoItYourself (#1808) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nálam a 107-es. Most újra kell raknom az LE-t? Update zipből tudom frissíteni az SD -s verziót?

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#1810) djnice válasza Pelican (#1789) üzenetére


djnice
veterán

A mai build javította a 4K-t.

(#1811) chab7


chab7
addikt

A K1 plus tulajoktól kérdem, melyik a legutolsó gyári verzió a kütyüre?
Nálam 2.0.20130913 és Base 1.0

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#1812) Csicsóka válasza Arolotifar (#1809) üzenetére


Csicsóka
őstag

A zip verzió eMMC-re való. Ki lehetne szedni belőle egyszerűen a SYTEM-et és a kernelt, de a kernel NEM jó az SD verzióhoz, nem bootol vele.

Mondjuk jó lett volna ha feltette volna úgy is, hogy letölthető lenne csak a SYSTEM és a kernel.img.
Akkor csak ezekkel kelett volna felülírni az SD-n lévőket, és kész a frissítés.
Az img verzióból én kitudom szedni a nevezett két fájlt, az biztos hogy nem fogom a már 1x beállított rendszert megint újra húzni.
Ha vkinek kell szóljatok, feltöltöm és lehet frissíteni.

(#1813) tsilver válasza chab7 (#1811) üzenetére


tsilver
aktív tag

nekem ez van
20160523 153655 V1031P3

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#1814) m_kovacs


m_kovacs
tag

A 1394-es bejegyzésben tett kérdésemre nem reagált senki.(még nem érdemeltem ki a segítséget?)
Akkor most csak úgy írogatok: ma egy hivatkozásban szerepelt "Create an bootable micro SD card" téma.
Két problémám van vele.A BootcardMaker program win8.1 alatt már kétszer (mert az oktondi a saját kárán sem tanul!)
tönkretette a második hhd-met.Kiválasztottam az sd kártyát,kijelöltem az u-boot.bin -t,megjelöltem hogy format,majd MAKE.
Szépen particionálta a fizikai 2-es hdd-met.Sőt még le is formázta.Néhány hét múlva újra nekikezdtem,(gondolván, hogy valamit biztos elrontottam).Gondosan, mindent ellenőriztem, kiválasztottam az sd kártyát,kijelöltem az u-boot.bin -t,bejelöltem hogy format, majd make.Amikor feljött a formatálást végző ablak, azt látom hogy a fizikai kettes hdd van kiválasztva.(na ezt nem ellenőriztem amikor először csináltam!) Most a formázást nem végeztem el értelemszerűen, de már késő volt, particionálta a
hdd-t.
A másik gondom, hogy a hivatkozott leírásban szerepel,hogy "copy all the firmware files to micro SD card........"
ezek közt van egy file, az unlock_autoscript, amit a "barátom" sem talál sehol.Akkor most hogyan tovább.Az sd kártyát megcsináltam(nem részletem hogy) de mit is másoljak rá?
m_kovacs

[ Szerkesztve ]

(#1815) Arolotifar válasza Csicsóka (#1812) üzenetére


Arolotifar
őstag

Én szeretném kérni :) Köszönöm :R

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#1816) Csicsóka válasza Arolotifar (#1815) üzenetére


Csicsóka
őstag

Feltöltöm, és dobom a linket.

(#1817) tsilver válasza tsilver (#1813) üzenetére


tsilver
aktív tag

ez a combo volt

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#1818) Beni2360 válasza Csicsóka (#1812) üzenetére


Beni2360
félisten

Engem is érint a K1 pl-nál? Én sem szeretném újból kezdeni elölről. A táv tanitás már megvan csak az O betűs lehetőséget nem találom. :W

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1819) junkpod válasza m_kovacs (#1814) üzenetére


junkpod
nagyúr

Win32diskimager

Box's don't touch!

(#1820) gabywap válasza chab7 (#1811) üzenetére


gabywap
tag

Hüha ez elég régi. :) Nekem ez volt rajta 20160430.111941.V1031P3 build.prop szerint. De nem találtam még ujabban mint tsilver-nek van letölthető verzióban.

Szedd ki belőle a build.prop és tedd fel.

ezt érdemes használni:)

WiFiFileExplorerPRO

WiFi File Explorer PRO Letöltése

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1821) vargalex válasza Csicsóka (#1812) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem ismerem az S905-re szánt LE-t, de elvileg kell, hogy legyen backup funkciója, amivel minden beállítást, stb. ment. Aztán lehet visszaállítani. Ezt a scriptet megtaláltam.

De ugye a LibreElec root filerendszere squashfs, ext4-et (talán, mondom, hogy nem ismerem) hoz létre a felhasználói beállításoknak. Az ext4 teljes tartalmát mentheted, majd az új telepítés után visszamásolod és kész.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1822) gabywap válasza vargalex (#1821) üzenetére


gabywap
tag

De ha komplett mentés kell az SD-ről tudtommal a WinDiskImager-el is le lehet menteni nem?

Vagy a USB-SD Card Wizard v2.0.0.zip-el

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1823) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Próbálom értelmezni amit kszaq írt az #1-es hsz-ben:

If you are running any other OpenELEC/LibreELEC build from internal memory, you have to use toothpick method to install my builds and you have to find a proper remote.conf for your device. Remote.conf can be copied to Configfiles shared folder or if you want to run LE from SD card it can reside in root folder of your SD card.

Nekem most openelec van az M18-on, az eMMC-re telepítve. A vastaggal kiemelt rész azt jelenti, hogy így is működik az SD-ről bootolva a LE?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1824) Csicsóka válasza vargalex (#1821) üzenetére


Csicsóka
őstag

Van backup, mint az OE esetén is, de akkor meg az így előállt mentést kell kimásolni az SD-ről vhová, mert az SD-t felülírja az img kiírása. Persze ha van rákötve hdd, akkor ez nem nagy probléma, vagy hálózaton kimásolni. Szerintem ez a módszer, hogy csak két fájlt kell ráírni az SD-re, és kész a frissítés, egyszerűbb mint Win32 disk imagerrel vacakolni, és mentést másolgatni.

(#1825) Csicsóka


Csicsóka
őstag

7.0.2.003 frissítés.

Itt

Felül kell írni az SD-n lévő fájlokat, és kész.
Az .md5-el ellenőrizni lehet a fájl épségét.

[ Szerkesztve ]

(#1826) Arolotifar válasza Csicsóka (#1825) üzenetére


Arolotifar
őstag

Köszönöm, mindjárt szedem :R

Update: Felmásolva/felülírva, tökéletesen megy :)

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#1827) Csicsóka válasza DoItYourself (#1823) üzenetére


Csicsóka
őstag

Szerintem igen, de fogpiszkával kell először indítani. Az lenne a menő, ha rebootolni is lehetne, az eMMC-s OE be, úgy mint a droidba.

(#1828) vargalex válasza Csicsóka (#1824) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az img-t úgyis PC-n írod ki az SD-re, úgyhogy előtte nyugodtan le is mentheted a backup-ot. Aztán pedig akár samba-n/scp-n fel tudod másolni a megfelelő helyre...
De egyébként valóban elég lenne a kernel és a squashfs img felülírása. Ehhez elég a gz-ben lévő képet loop eszközként mount-olni (offset beállítással) egy linux-on és már meg is van.

Szerk.: látom utóbbit már meg is tetted.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1829) vargalex válasza gabywap (#1822) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Komplett mentésnek semmi értelme, hiszen azzal pont a régi rendszert írnád vissza.

Alex

(#1830) m_kovacs válasza junkpod (#1819) üzenetére


m_kovacs
tag

Köszönöm! Ezt használom most.
m_kovacs

(#1831) vargalex válasza Csicsóka (#1824) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Már nem tudom szerkeszteni, de még egy kis adalék a témához: a system/kernel img-k felülírása ugye addig működik csak, míg a méretük nem lépi túl az eredeti képben (és így már az SD kártyátokon) található 512 MB-os FAT32 partíció méretét. Mondjuk úgy tűnik, hogy nem nagyon áll fenn ennek a veszélye, hiszen csak 137 MB foglalt rajta:

gavarga@gavarga-e5540 ~ % df -h /mnt/test
Fájlrendszer Méret Fogl. Szab. Fo.% Csatol. pont
/dev/loop0 512M 137M 375M 27% /mnt/test
gavarga@gavarga-e5540 ~ % du -h /mnt/test
137M /mnt/test
gavarga@gavarga-e5540 ~ % ls -la /mnt/test
összesen 140116
drwxr-xr-x 2 root root 16384 1970 jan 1 .
drwxr-xr-x 8 gavarga gavarga 4096 márc 8 14.28 ..
-rwxr-xr-x 1 root root 1463 júl 13 05.00 aml_autoscript
-rwxr-xr-x 1 root root 8028160 júl 13 05.00 kernel.img
-rwxr-xr-x 1 root root 48 júl 13 05.00 kernel.img.md5
-rwxr-xr-x 1 root root 135405568 júl 13 05.00 SYSTEM
-rwxr-xr-x 1 root root 48 júl 13 05.00 SYSTEM.md5

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1832) chab7 válasza gabywap (#1820) üzenetére


chab7
addikt

Egy másik menüben nekem is ezt írja ki ami neked van. Az ettől újabbat hol lehet megtalálni? (Kipróbálom majd amiket még írtál azokat is ;) )

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#1833) gabywap válasza chab7 (#1832) üzenetére


gabywap
tag

Nem tudja valaki az androidnál hogyan lehet képernyő foto-t menteni? :)

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1834) chab7 válasza gabywap (#1833) üzenetére


chab7
addikt

Régebben telefonon ezt használtam de ez talán még jobb is azóta.

Az android gyári visszaállítását lehet ezzel a fogpiszkálós módszerrel csinálni vagy menüben keressem? Nagyon lassu minden. Én pörgősebbre számítottam. Egy weboldal böngészése is alig megy neki miközben a billenytűzetet kéne felhozza az egér percekre meg is fagy. Szerintem ez nem normális. Egy telefon is gyorsabb ennél. Lehet ha csinálnék egy gyári visszaállítást akkor jobb lenne.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#1835) Pelican válasza gabywap (#1833) üzenetére


Pelican
őstag

A főmenüben van egy icon, ami ezt csinálja.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#1836) Csicsóka válasza vargalex (#1831) üzenetére


Csicsóka
őstag

Szerintem sosem fog 512 mega felé kerülni a komlpet rendszer. Az offset=1048576.
Olyan régóta Linuxozok már, (2003-ban már az UHU Linuxnál ténykedtem) hogy nem jelent problémát az ilyesmi. Az meg pláne nem árt meg, ha teszek vmit a közösség érdekében most is.

(#1837) interstate76 válasza chab7 (#1834) üzenetére


interstate76
addikt

Milyen eszközöd van?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1838) vargalex válasza Csicsóka (#1836) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az offset nem volt kérdés, láthatod, hogy én is mount-oltam. :)
És ahogy írtam, szerintem sem áll fenn a veszélye, hogy nem férne el az 512 MB-on.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1839) gabywap válasza Pelican (#1835) üzenetére


gabywap
tag

Hát én nem találok ilyen ikon! :)

K1 plus S2/T2 combon nincs vagy nem találom....

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1840) gabywap válasza chab7 (#1834) üzenetére


gabywap
tag

Köszi a másodikat próbálom. :)

[link]

[ Szerkesztve ]

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1841) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Mini M8S II szétszerelés a cnx-en. S905X proci, AP6212 wifi, 8GB Foresee eMMC, 2GB Samsung RAM, alap csatlakozók, analóg kimenet nélkül. Ár: ~37$

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1842) djnice válasza DoItYourself (#1841) üzenetére


djnice
veterán

Nekem Mini M8S Pro van, azon van analóg kimenet, csak éppen nem működik. Van valami trükkje? Már minden kombinációban próbáltam a kábeleket.

(#1843) junkpod válasza m_kovacs (#1814) üzenetére


junkpod
nagyúr

Win32diskimager

Box's don't touch!

(#1844) Pelican válasza djnice (#1810) üzenetére


Pelican
őstag

Köszi, megnéztem, ki is javult, most már teljes képernyőre rajzol 2160p-ben.
A HEVC és HEVC 10 bit playback maradt nézhetetlenül szaggatós.
Van egy AAC 4.0 file, amitól lefagy, majd újraindul a Kodi.
PCM 5.1 néma, nem értem másnál hogyan megy.
Este megnézünk egy teljes mozit, akkor kiderül van-e hang elcsúszás vagy egyéb gond.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#1845) Csicsóka válasza djnice (#1842) üzenetére


Csicsóka
őstag

Droid alatt se megy?

(#1846) djnice válasza Csicsóka (#1845) üzenetére


djnice
veterán

Még csak droid alatt néztem, ott nem ment, megnézem majd LE alatt is.
Pedig szétszedtem és látszólag 4 pólusú jack és be is van kötve.

(#1844) Pelican: Tudsz linkelni olyan HEVC videót ami szaggat?

[ Szerkesztve ]

(#1847) junkpod válasza Pelican (#1844) üzenetére


junkpod
nagyúr

Már kérdeztem, ez a filmekre vagy a Kodi menüre vonatkozik? Általában nem javasolt a 4k menü, úgyis fhd a rajzok, a képek meg még kisebb felbontasban vannak.
Tudnal linkelt ilyen fájlokat? Tesztelnem én is.

Box's don't touch!

(#1848) Csicsóka válasza djnice (#1846) üzenetére


Csicsóka
őstag

A LE-ben már lehet választani analog kimenetet, nem kell vele vacakolni mint az OE alatt. Hátha megszólal. Nekem megy mindkét vasamon.

(#1849) djnice válasza Csicsóka (#1848) üzenetére


djnice
veterán

Nekem a kép lenne a fontos, mert megyünk nyaralni és a szállodában lehet hogy CRT lesz... a gyerek meg nézné a meséit esténként.

(#1850) junkpod válasza DoItYourself (#1823) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem igen, később kell bemasolnod a conf-ot.

Box's don't touch!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.