Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Csicsóka


Csicsóka
őstag

Pici kitérő után csak megszületett K1 Plus LE. :U
Eredeti firmware-ből kiszedtem a dtb.img-t ez megoldott minden eddigi bajt.
Minden működik, talán lassabban bootol mint az OE, de amikor elindul, már nagyon pattogós.
Kevesebb RAM-ot (200MB) fogyaszt, kevésbé eszi a procit.
A legfrissebb buid-ből készült.

Aki már egyszer megcsinálta az U-boot módosítást, még 1x már nem kell, (nem ez volt a hibás) egyből indul.

LibreELEC-K1_Plus-8.0-20160705-dev.img.xz

Jó szórakozást! :)

(#1652) vargalex válasza gabywap (#1650) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én az ilyen mini cuccaimhoz Logitech K400r-t használok.

Alex

(#1653) k.zozo. válasza gabywap (#1650) üzenetére


k.zozo.
tag

Én többször vettem pendrive-ot és sd/microsd kártyát az ebayről "sinceritytrading" eladótól és mindig eredeti jött.

[ Szerkesztve ]

(#1654) gabywap válasza vargalex (#1652) üzenetére


gabywap
tag

Hát igen, de nem is egy olcsó féle. :) De nem is rossz....

k.zozo. Köszi a tippet keresem :)

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1655) tsilver válasza Csicsóka (#1651) üzenetére


tsilver
aktív tag

csak hogy ne téglát csináljak

K1 plus SD LibreElec dual boot-ot akkor pontosan hogyan is kell csinálni? ezt nem igazán értem 1483 K1 hez is jó a s905_uboot_vega_s95_telos fájl?

Mit jelent a legfrisseb build?
gabywapnek a 20160430.111941.V1031P3, nekem a 20160523 153655 V1031P3 test key, van a a gepemen.

Mekkora a min. és max. SD kártya ami kellene. Gondolom pendrive-al akkor nem lehet megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#1656) djnice


djnice
veterán

Az mpeg2-es fájlok hardveres dekóderrel akadoznak OpenELEC és LibreELEC alatt is, szóval így nem sokat ér ez a cucc mint médialejátszó, a dvd iso-k nézhetetlenek, de itt egy példa: [link]
Szoftveres dekóderrel persze jó, de ott az upscaling és a deinterlacing minősége nem túl jó.

(#1657) RBJ


RBJ
addikt

Száz szónak is egy a vége az ajánlott készülék ez?
Beelink MiniMXIII , hosszú távon biztos nem lesz gond egy darabig.
Akkor vásárolhatom? :DD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1658) vargalex válasza gabywap (#1654) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én használtan vettem anno 5000 Ft-ért. Annyit bőven megért. Magyar kiosztásút úgysem tudok rendelni eBay és társairól.
Egyébként van egy Mele F10-em is, csak azzal ugye nem túl kényelmes a gépelés.

Alex

(#1659) djnice válasza djnice (#1656) üzenetére


djnice
veterán

23.976 sem kadenciahelyes, 41 másodpercenként döccen a kép, x265-nél még durvább, ott 3-mat is döccen.
Ezért lenne jó valahogy megoldani az Odroid-os LibreELEC-et.

(#1660) dirkam válasza Csicsóka (#1556) üzenetére


dirkam
tag

Az imént próbáltam az 1G verziót, de nem működött. A leírás alapján csináltam, újraindulás után viszont nem volt kép (illetve volt, de az a sötét színű háttér, ami a gyári Android beállítások menüjénél is látható, de nem látszódott semmi más), távirányítót nyomogatva lehet hallani, hogy történik valami, csak nem látni.

Van erre esetleg ötlet?

SD kártya nélkül elindul újra a gyári Android.

Köszi!

(#1661) dugesz77 válasza djnice (#1659) üzenetére


dugesz77
őstag

Nembaj addig is megtaláltam a feladatát. Lett egy tuti Spotify kliens belőle. Droidon van normális app. Még tv-re sem kell kötni, telefonról, asztali gépről tökéletes az irányítás.

(#1662) DiszNóÓl válasza dirkam (#1660) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Nekem ugyan ez. Minimx 2/16

HATER

(#1663) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, ma rendeltem meg a mini mx ver 1.0 2gb/16gb-t.

Amíg nem érkezik meg, mit érdemes előkészítenem, letöltenem és elolvasnom?
Mint írtam korábban, az android része nem érdekel, csakis filmlejátszásra lesz használva.
Ha megoldható belső memóriáról menne, illetve melyiket érdemesebb, LE vagy OE?

Köszönöm. :R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1664) Beni2360 válasza Csicsóka (#1651) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát köszi szépen elindúlt a Miki móka tára.Nagyon köszönöm én is.
Egy két dolog amit ha nem baj leírnák, tudom én maximalista vagyok de az Angol tudásom csak a win ragadmányok az elmúl 23 év alatt.
Nincs nyel választási lehetőség,nincs felírat letőltési lehetőség, és bármennyire is kalibráéom a képet a film lejátszás közben az O betü megnyomásákor nem olvasható az egész "táblázat" meg a hangerő piktogram se lázszik a jobb felső sarokba. Váltások működnek, kéri a NAS-n levő US kapcsolathoz a belépési kódot arra is amelyikre eddig nem kérte.Kikapcsolás után 2 órával nem akarta látni a betallózott HDD-ket többszöri kísérletre volt hajlandó érzékelni.A MINI MX-nél ilyenek nem voltak. A nagy méretű filmeknél töltési gondok vannak, vagy is nézhetetlen többet áll mint megy.holott a lejátszó android alapon simán megállás nélkül megy. Nálad minden tökéletesen megy?
Ez a skin marad vagy lehet váltani a régire?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1665) Csicsóka válasza tsilver (#1655) üzenetére


Csicsóka
őstag

Tégla nem lesz, mert nem eMMC verzió. A fájlnévben van a dátum. igy csináld az U-boot módosítást, ha még nem volt. 2-32 Gb SD jó lesz, az Le pendrive-ról nem fut.

(#1666) Csicsóka válasza dirkam (#1660) üzenetére


Csicsóka
őstag

Az a gyanúm, hogy itt is a nem megfelelő dtb.img a probléma, mint a K1 esetén. Pedig az LE fejlesztőitől származnak. Ha van neked android firmware letöltve, OTA, v SD verzió, abból ki tudod szedni a dtb.img-t
Nem kell mást tenni csak felülírni vele a kártyán levőt.
Várom az eredményt.

(#1667) Csicsóka válasza DiszNóÓl (#1662) üzenetére


Csicsóka
őstag

Neked találtam android firmware-t, itt a dtb.img. Az előbb leírtam mit csinálj vele. Jelezz vissza!

(#1668) Csicsóka válasza djnice (#1659) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ha majd nagyon ráérek. ránézek az Odroidra. Hátha összelehet hozni belőle vmit.

(#1669) DoItYourself válasza Zirowe (#1663) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Szerintem most SD-ről érdemes a legfrissebb LE verziót futtatni. Szerintem 1-2 hónapon belül lesz stabil, eMMC-re telepíthető változat is belőle. Ha nem akarsz erre várni, akkor az amlinuxon olvasd el az openelec szekcióban a Mini MX topik első hsz-ét, ott megtalálod a legutolsó stabil OE verziót mindkét változatban.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1670) junkpod válasza djnice (#1659) üzenetére


junkpod
nagyúr

OE-t néztem, skip nem volt, de drop folyamatosan.

Box's don't touch!

(#1671) baandii válasza djnice (#1656) üzenetére


baandii
senior tag

pedig én most akarok beszerezni egy M18-at médialejátszónak de most elbizonytalanodtam...

(#1672) Csicsóka válasza Beni2360 (#1664) üzenetére


Csicsóka
őstag

Van magyar nyelv, és felirat is. Codec info, óra hangerő nekem látszik rendesen.
Kevés dolgot teszteltem még, most csak hdd-van rákötve, a bele tekeréskor itt is lassan szedi össze magát.
Amúgy ez egy fejlesztői verzió, amit nem én fejlesztek, nem várható el a hibátlan működés.
A régi confluence skin persze vissza tehető ha az a nyerő.

(#1673) junkpod válasza baandii (#1671) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mpg2 16-os kodi óta minden kodival hibás, erre nem feszulnék rá. Amikor egy nézhető minőségű rilíz meg van 1,5GB méretben fhd felbontasban ez nem releváns.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#1674) djnice válasza junkpod (#1673) üzenetére


djnice
veterán

Nem csak az a baj, hanem hogy a 23.976 nem kadenciahelyes. SPMC-vel amúgy 60 Hz-n tűrhető Android alatt, a 3:2 pulldown-t nehezebb észrevenni.

(#1675) junkpod válasza djnice (#1674) üzenetére


junkpod
nagyúr

Amúgy a vidon.me 60Hz-en szemre sima. Meg eddig mindig az a legjobb, de majd jövő héten ha megjon az SD card tesztelem az LE-t.
De szemre az OE is jó volt: Focus (2015) nyitojelenete jó teszt, amikor a város felett pasztazik a kamera.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#1676) dirkam válasza Csicsóka (#1666) üzenetére


dirkam
tag

Próbáltam egyet, nem tuti, hogy jó volt a forrás, de ugyanaz lett az eredmény.

(#1677) interstate76 válasza djnice (#1656) üzenetére


interstate76
addikt

"Az mpeg2-es fájlok hardveres dekóderrel akadoznak OpenELEC és LibreELEC alatt is, szóval így nem sokat ér ez a cucc mint médialejátszó"

mpeg2-probléma miatt kuka az S905-vonal, mint médiaplayer? :Y :Y :Y Hát, maradjunk annyiban, hogy nem értek egyet.

(#1671) baandii Csak médiaplayernek kell, vagy kell az android is?

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1678) DiszNóÓl válasza dirkam (#1676) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Nekem sem volt jó a linkelt fájlal sem.

Az sd kártyák amikre írtam, 511MB-osak lesznek, miért :F Mit tudok vele csinálni?

[ Szerkesztve ]

HATER

(#1679) DiszNóÓl válasza DiszNóÓl (#1678) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

SD-s problémát megoldottam. :B

Ez a fogpiszkálós indítás, hogy néz ki MiniMX esetén?

[ Szerkesztve ]

HATER

(#1680) DoItYourself válasza DiszNóÓl (#1678) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ahogy Csicsóka írta, első induláskor átméretezi a max. méretre a kártyát.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1681) Csicsóka válasza dirkam (#1676) üzenetére


Csicsóka
őstag

Valahonnan kellene egy tuti erre a vasra való dtb.img Mert úgy tudom, ebből az 1 Gb-os verzióból is van két féle. Egyébként a K1 Plus elindul a tiedre készült LE-vel, csak a wifi hiányzik.
Találtam még egyet, ezt még megpróbálhatod.

(#1682) Csicsóka válasza DiszNóÓl (#1678) üzenetére


Csicsóka
őstag

A dózer csak az első FAT partíciót látja, az 512 MB. A másik partíció ext4, (az a többi hely a kártyán) azt segéd program nélkül nem látja.

(#1683) DiszNóÓl válasza Csicsóka (#1682) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Már megcsináltam, de azért köszi :K :R

[ Szerkesztve ]

HATER

(#1684) Beni2360 válasza Csicsóka (#1672) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát akármit is csinálok az általános kiválasztásnál nem ajánlja fel a Magyar nyelv létöltését semmit nem ajánl fel. tehát nincs nyelv választási lehetőség semmi. Szintén ez a helyzet a felírat keresésnél az Obensup...... keresésnél is nincs semmi. A hagyományos skint se tudom megtalálni mert abbol már könnyebben eligazodnék. És a kép felső része kinyúlik bár mit állítok be. A hangerőnél csak a hangszóró ikon látszik. Holnap csinálok képeket.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1685) Csicsóka válasza Csicsóka (#1681) üzenetére


Csicsóka
őstag

Még egy dtb.img ezt még ki kellene próbálni, ha ezzel se megy, akkor itt a vég. :O

(#1686) baandii válasza interstate76 (#1677) üzenetére


baandii
senior tag

első sorban csak médiaplayernek...(de ha már ott az android akkor hátha jó lesz vmire)

(#1687) junkpod válasza Beni2360 (#1684) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nekem többször volt olyan, hogy kinyult a kép alja és teteje és össze vissza nyomkodtam , mire rajottem, hogy a tv zoom gombja a megoldás. Tudom láma, de próbáld meg.

Box's don't touch!

(#1688) interstate76 válasza baandii (#1686) üzenetére


interstate76
addikt

Ha csak médiaplayer kell, akkor ebben az árkategóriában egyetlen megoldás van, ami jobb: RPi + OpenELEC.

Ha kell az android is, akkor pedig olyan, S905-ös CPU-val szerelt eszközt keress, amire van SD kártyáról futtatható OE. Pl. Beelink Mini MX Ver 1.0.

Ha nem zavar a kadenciahelyesség hiánya (sokan észre sem veszik a dolgot), akkor több jó opció is van.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1689) baandii válasza interstate76 (#1688) üzenetére


baandii
senior tag

Köszi a segítséget! Lehet én értettem vmit félre de M18-ra Csicsóka kollega nem megcsinálta az SD-ről futtatható OpenELEC-et? Persze megrendelem a 1.0-át ha az a nyerőbb, ugyis olcsóbb :)

(#1690) djnice válasza baandii (#1689) üzenetére


djnice
veterán

Szerintem a Beelink MiniMXIII-at vedd, mert arra létezik Minix U1 fw, ami Android alatt is kadenciahelyes: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1691) Beni2360 válasza junkpod (#1687) üzenetére


Beni2360
félisten

LÁma szeme, láma szeme sötétkék..... :DD
Hát akkor már eleve a beállításoknál is jelentkezne a hiba. :K
Az egész kép az érzésem szerint a KODI alatt felfelé el van csúszva, mert a lejátszási sáv is feljebb van mint a régebbi KODI menünél. De azért köszi a hozzá szólásodat de ez nem a jó megoldás.
Ha droidok engedem betölteni ott ilyen anomáliák nincsenek. A MINI MX sem volt. :F
-----------------------
Más: Csicsóka ezeket a belinkelt "dtb.img" ezeket én is kipróbálhatom-cserélhetem vagy nem a K1-nek szólt?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1692) interstate76 válasza baandii (#1689) üzenetére


interstate76
addikt

Csak a példa kedvéért írtam a Mini MX Ver 1.0-t, ill. azért, mert azt próbáltam is. Az M18 is ajánlott típus.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1693) junkpod válasza djnice (#1690) üzenetére


junkpod
nagyúr

Neked ilyen van, próbáltad ezt a FW-t és működik minden?

Box's don't touch!

(#1694) DiszNóÓl válasza Beni2360 (#1691) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

MiniMX-hez linkelte.

Felraktam sd-ről az OE-t erre kiírja, hogy van frissítés, mondom akkor frissítsünk, hát nem felrakta a droid helyett... Na m1, legalább nincs kísértés, hogy ott is játsszak :DDD

Valahogy vissza lehet tenni a droidot? Fain az OE, de nekem torrent is kellene. :W

HATER

(#1695) djnice válasza junkpod (#1693) üzenetére


djnice
veterán

Nincs és nem próbáltam. A tesztből kiderül: [link]

(#1696) DoItYourself válasza djnice (#1690) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

M18/MX64-re is van Minix Neo U1 ROM (#878), igaz csak a 007-es béta az alapja.
Próbált már vki ilyen TWRP-s image-et USB Burning Tool-al felírni? Vagy ezek csak akkor működnek, ha a recovery le van cserélve TWRP-re?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1697) Beni2360 válasza DiszNóÓl (#1694) üzenetére


Beni2360
félisten

:R Itt már akkora rántás van, hogy nem lehet követni. :DD
Majd alakul valami evvel a K1-l vagy nem. :))

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1698) DoItYourself válasza DiszNóÓl (#1694) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ezt az amlinuxon is megszívta egy-két ember.
USB Burning Tool-al lehet visszaírni az eredeti androidos fw-t, most én is hasonló cipőben járok, mert vissza akarok tenni egy androidos fw-t, hogy kipróbáljam a Csicsóka féle OE/LE buildeket.

Emberek! Aki SD-kártyás változatot használ, az NE frissítse az openelec-et, amikor az felkínálja az OTA frissítést, mert felül fogja írni az androidot!

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1699) baandii válasza djnice (#1690) üzenetére


baandii
senior tag

Mini MX Ver 1.0-ra is létezik?

(#1700) Csicsóka válasza Beni2360 (#1691) üzenetére


Csicsóka
őstag

Azért nem értem ezeket a problémákat, mert nekem is itt van a K1, és itt ezek nem fordulnak elő.
A dtb.img minimx-hez valók, az 1gigás változattal viszont az én K1-em megy. Kipróbálhatod, kárt nem okoz, csak nem indul el ha nem megfelelő neki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.