Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) junkpod válasza Csicsóka (#1824) üzenetére


junkpod
nagyúr

Eleve usb-re nem lehet másolni?

Box's don't touch!

(#1852) junkpod válasza m_kovacs (#1830) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem ezt írtad.
Mindegy, másolni semmit nem kell az sd-re, csak windiskimagerrel rairni az img fájlt. Fogpiszkaloval újra inditod és mennie kell.

Box's don't touch!

(#1853) Csicsóka válasza junkpod (#1851) üzenetére


Csicsóka
őstag

Mármint mit másolni usb-re? Nem értem.

(#1854) DoItYourself válasza Pelican (#1844) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ha bekapcsolod az AC3-ba átkódolást (Enabled Dolby Digital transcoding) akkor se szól?
A többcsatornás LPCM passthrough S905-ön még nem működik, ODROID-C2-n és Minix Neo U1-en se, mindegy, hogy android vagy *elec fut rajta.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1855) Pelican válasza djnice (#1846) üzenetére


Pelican
őstag

Teszt videó file-ok: http://jell.yfish.us/

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#1856) Pelican


Pelican
őstag

Mindkettőre. Nem értem miért mondják, hogy erőforrás igényes a 2160p felület, ha a filmet le bírja játszani, akkor egy pár állóképet csak ki tud tenni... És lehet saját hátteret is tenni 4k-sat, mondjuk nem vagyok benne biztos, hogy 4k-ban is mutatja...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#1857) Pelican válasza DoItYourself (#1854) üzenetére


Pelican
őstag

De, akkor valszeg szól, meg akkor is ha sztereóba lekeverem... csak minek, nem is próbáltam.
Csak azért hiányolom ezeket, mert a raspijaim ezeket kapásból tudták, azt hittem, egy erre kihegyezett player százszor jobb lesz... :)
Közben végigment a Batman vs Superman hiba nélkül DTS HD hanggal, úgyhogy nem rakom vissza az OE-et csak majd ha lesz benne valami javítás, bár lehet a LE most hamarabb előáll valamivel...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#1858) junkpod válasza Pelican (#1857) üzenetére


junkpod
nagyúr

A dd transcoding nem lekeveres. Pont arra való, hogy ha a több csatornás pcm nem működik (akár erősítő akár lejátszó miatt) akkor alkoholra dd-re 2 csatornás sztereó csomagolásban. Így már dd 5.1 jelet kap az erősítő.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#1859) junkpod válasza Pelican (#1855) üzenetére


junkpod
nagyúr

Megnézem ma este ezeket is. De az én teszt gyűjteményemben lévő 2db h265 filet csont nélkül játszotta. Ez a jellyfish teszt arra való, hogy megkeresd hol a hw határa savszelesseg szempontjából, a magasabb bitratas teszt fajloknak semmi köze a valósághoz. Szóval nem kell kétségbe esni ha ezekből nem minden megy akadas nélkül.

Box's don't touch!

(#1860) m_kovacs válasza junkpod (#1852) üzenetére


m_kovacs
tag

Mivel hogy tanulok, ráakadtam a windiskimageres megoldásra,miután nem sikerült a makebootcd módszer.
m_kovacs

(#1861) TCr


TCr
veterán

Srácok, a Beelink MiniMXIII tudja az alábbi kritériumokat KODI-val?

- kadenciahelyes 24p (1080p)
- DolbyDigital / DTS passtrough
- Dolby TrueHD / DTS HD passtrough
- hálózati lejátszás NAS-ról 100-as hálón (SMB)
- BD ISO-t (AVC) kezeli?

Plusz egy bónusz kérdés azokhoz, akiknek van ezzel kapcsolatban személyes tapasztalata:
Popcorn A210-hez (vagy hasonló kategóriájú asztali médialejátszókhoz képest) milyen a kép- és hangminősége?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1862) gabywap válasza Pelican (#1855) üzenetére


gabywap
tag

Ezt a box-ba is megadható mint forrás a fájlkezelőben ebben a formában. És ha jó net van betölt hamar ha nem, némelyik időbe tellik....

http://jell.yfish.us/media

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1863) gabywap válasza Csicsóka (#1651) üzenetére


gabywap
tag

Szia, Csicsóka!

Csak jelezném, hogy én is kipróbáltam a k1 plus combo-n LibreELEC-K1_Plus-8.0-20160705-dev.img.xz és megy igaz 1x lefagyott kibekapcs után ment, de sokat nem teszteltem még.

[ Szerkesztve ]

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1864) junkpod válasza TCr (#1861) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha megy az LE rajta akkor tudja (bdiso-t) nem próbáltam.
Kep/hang minoseg: a hangot az erősítő adja pass-through módban tehát ez irreleváns, a kép pedig hdmi megy és nincs kep javító szűrő vagy áramkör tehát amilyen a forrás. Amúgy meg egy 15-20k-s lejátszóval beszélünk, ezt ne hasonlítsuk egy 100k-s popcornhoz (amúgy mindenben jobb nála de ezt az úgyse hiszi senki aki 100k-t fizetett már :))

Box's don't touch!

(#1865) Pelican válasza junkpod (#1859) üzenetére


Pelican
őstag

Nem estem kétségbe, de nálam csak 30 mbps hevc és 110 mbps h264 a max, a LE fórumon míg másnak megy a 140 hevc 10 bit is...

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#1866) Beni2360


Beni2360
félisten

Sziasztok erről a gépről Mini M8S II 4K TV Box amit itt írnak az helytálló? Árban milyen?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1867) TCr válasza junkpod (#1864) üzenetére


TCr
veterán

Már hogy a fenébe lenne irreleváns a hang?
Teljesen más egy HTPC hangja (2 hete volt nálam egy barátomé, szervizeltem), mint az A210-é.
Mozinál is észrevehető, zenénél viszont nagyon durván szembeötlő.

Az utolsó mondatod alapján: vagyis jobb a Popcorn-nál képben is és hangban is?

Más: ezek a kütyük átcsúsznak a VÁM-on, vagy ahogyan pl. mobiltelefonokra is, erre is fizetni kell pluszban?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1868) DiszNóÓl válasza TCr (#1867) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Általában igen, a telókra most már nagyon odafigyelnek. Én innen rendeltem, szinte az összes s905-ös box megtalálható ezen az oldalon. Ha biztosra akarsz menni akkor európai raktárból rendeled. :K

(#1698) DoItYourself
Köszönöm szépen :R

[ Szerkesztve ]

HATER

(#1869) djnice válasza TCr (#1867) üzenetére


djnice
veterán

Magyarázd már el, hogy ha raw-ban jön ki (tehát nem dekódolt) a digitális stream két különböző eszköz hdmi csatlakozóján, akkor mi okozza a különbséget. A jitter is csak a vevőegység órajelszinkronján múlik, de mivel az erősítőnek dekódolnia kell, nem lehet különbség.

[ Szerkesztve ]

(#1870) TCr válasza djnice (#1869) üzenetére


TCr
veterán

Nem vagyok mérnök, nem tudom elmagyarázni. Kénytelen vagyok a fülemre hagyatkozni.
Zenénél (FLAC) olyan durván kijön a különbség, hogy azt csak a botfülűek nem hallják, bár gyanítom ők is.
Nem egyik-másik javára, egyszerűen csak más. Nagyon.

(#1868) DiszNóÓl: köszönöm szépen!

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1871) tsilver válasza djnice (#1842) üzenetére


tsilver
aktív tag

Nekem Mini M8S Pro van, azon van analóg kimenet, csak éppen nem működik. Van valami trükkje?

Szerintem van :)
Ezt a kalváriát én is végigjártam és kiderült, hogy a kábel amit a boltokban kapni az rossz kiosztású 2 féle van (hogy miért azt ne kérdezzd:) és persze nem a jót lehet kapni így a végén csináltam magamnak egyet és az tökéletesen megy droid alatt. Hirtelen csak ezt találtam Ezt kellene használn,

[ Szerkesztve ]

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#1872) djnice válasza tsilver (#1871) üzenetére


djnice
veterán

Köszi, este kimérem a kábelt műszerrel.

(#1873) DoItYourself válasza djnice (#1872) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ha jó az ábra, akkor feliratozhatnád magyarul. :)
Én kérek elnézést, ott vannak a színek. :DDD (korán van még)
De az is lehet, ahány lejátszó, annyiféle kiosztás...

#1864 junkpod: uff, jól beszéltél, egyetértek.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1874) TCr válasza DoItYourself (#1873) üzenetére


TCr
veterán

Mármint mivel kapcsolatban?
Hogy mindenben jobb a Popcorn-nál?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1875) DoItYourself válasza TCr (#1874) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A Popit nem ismerem, de biztos jó lehet. A többivel igen.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1876) vargalex válasza TCr (#1870) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ugye nem az analóg kimeneteket hasonlítod össze? Illetve mindkét eszköz audio kimenete passthrough módra volt állítva?

Alex

(#1877) gabywap válasza tsilver (#1871) üzenetére


gabywap
tag


Audio kimenet jobb - аудио-выход право
Audio kimenet bal - аудио-выход пpabiй
video kimenet: видео-выход
Földelés: Земля

[ Szerkesztve ]

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1878) TCr válasza vargalex (#1876) üzenetére


TCr
veterán

Dehogy analóg, HDMI.
Filmeknél egyértelműen passtrough, máskülönben LPCM-et kapna a házimozi erősítő.
FLAC-nál viszont (szerintem) mindkét eszköz maga kódol és úgy küldi tovább.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1879) tsilver válasza gabywap (#1877) üzenetére


tsilver
aktív tag

kösz a kiegészítést :)

én csak annyira emlékszem az orsozból, hogy
'Ivan ivan gyere ide" csak mondani tudom lerni már nem :)))

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#1880) junkpod válasza TCr (#1878) üzenetére


junkpod
nagyúr

ez így azért más kérdés, mint a legelső. Ha olyan hangformátumot akarsz ráküldeni az erősítőre amit az nem tud digitális adatfolyamból dekódolni és/vagy a lejátszó szoftver nem képes az adatfolyamot átengedni dekódolás nélkül, akkor az persze, hogy változik, de nem eszköz függő hanem lejtászó-szoftver függő.

Ha a lejátszó a dekódolt adatfolyamot (flac, mp3 - ezeket dekódolni kell, wav-ot ugye nem) nem pcm-ben küldi tovább akkor bizony lehetnek jelentős különbségek, bár itt már nem értek a részletekhez, mi történik egy hangfájl lejátszásakor és mit kapnak az erősítők digitális hdmi felületen keresztül, de a PCM lenne kézenfekvő.

most már nagyon kíváncsi vagyok, ha hazaértem le is töltök azokból a sokcsatornás hangmintákból és meghallgatom mit szól, illetve mit ír ki az erősítőm (ugye az se mindegy milyen quantálású jelet képes az erősítő feldolgozni - Hz, bit)

(#1865) Pelican ezt hálózaton keresztüli lejátszással "mérted"? SMB vagy NFS? Wifi vagy kábel? 100mbp vagy 1000mbp, CAT5 vagy CAT6? Vagy direkt USB/SD? milyen sebességű porton, milyen sebességű meómriával?...

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#1881) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Egy megfontolandó vélemény az érkező noname S905X chipes lejátszókról.
Zanzásítva: új fw-ek/új hibák, új gyártók/ismeretlen minőség és support, S905-től lassabb CPU, csak 100-as ethernet, gyengébb wifi chip - még olcsóbb ár.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1882) Beni2360 válasza tsilver (#1879) üzenetére


Beni2360
félisten

Ivan Ivan igyál szudán :DD

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1883) TCr válasza junkpod (#1880) üzenetére


TCr
veterán

"...de nem eszköz függő hanem lejtászó-szoftver függő."

Szerintem nyugodtan kijelenthetjük, hogy igenis eszközfüggő, ugyanis a szoftver része, a lelke a rendszernek, eszköznek. De hagyjuk is, a lényeg a lényeg, hogy más hangot hallok a végén úgy, hogy minden úgymond alapbeállításon van az adott eszközökön. A HTPC-t lehetne b*sztatni különbőző EQ-kkel, de a Popcorn hangjába nem lehet belenyúlni, legalábbis mezei módon egész biztos, hogy nem.

A kérdésem is erre vonatkozott volna (ismétlem tökmindegy, hogy hardverről, vagy szoftverről beszélünk, mert ez a lényegen nem változtat, ugyanis komplett rendszerekről beszélünk), hogy van-e vajon kép- és hangminőségbeli különbség a kis Beelink és egy középosztályú asztali médiajátékos között.

Szerk: úgy emlékszem, hogy régen aktív voltál az "Asztali médialejátszók" topikban, milyen lejátszóid voltak az S905 előtt? Pontosan milyen Androidos lejátszód van jelenleg?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1884) djnice válasza TCr (#1883) üzenetére


djnice
veterán

Nekem volt VTEN, a képe semmivel sem jobb 1080p esetén mint az S905-nek, SD felskálázásnál hasonlóan részletszegény mind a kettő egy régi VXP nélküli Sigma SoC-hoz vagy egy HTPC-hez képest.

(#1885) TCr válasza djnice (#1884) üzenetére


TCr
veterán

(SD felskálázás hidegen hagy) :)
És zenében (veszteségmentes) szerinted van minőségbeli különbség?
Miért váltottad le a VTEN-t S905-re és pontosan melyikre?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1886) djnice válasza TCr (#1885) üzenetére


djnice
veterán

Nincs erősítőm, csak soundbar, azon amúgy sem hallanám, így a hangot nem tudom megítélni. Amúgy HDMI-n nem gondolnám hogy bitstream esetén lenne különbség.
VTEN csak addig volt, amíg el nem készült a HTPC ami egyben linux szerver is, de a lassúsága és a Kodihoz képest gyenge tudása miatt nem tartottam meg. S905-ből egy Nexbox A95X és egy Mini M8S Pro van, ezek is csak tesztre/szülőkhöz/nyaraláshoz, de úgy gondolom ha nem kell a 3D frame packed kimenet, akkor mindenben jobb egy ilyen S905, mint a VTEN.

[ Szerkesztve ]

(#1887) TCr válasza djnice (#1886) üzenetére


TCr
veterán

Köszönöm!

3D abszolút nem játszik, a tévémen csak kipróbáltam, amúgy totál hidegen hagy.

Távossal (Harmony) kényelmes kezelni?
Tud úgy bootolni, hogy egyből a KODI-t tölti be?
Standby van?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1888) djnice válasza TCr (#1887) üzenetére


djnice
veterán

Ha LibreELEC van az SD kártyán akkor egyből Kodi-val bootol. amúgy is azzal érdemes használni és nem androiddal, mert így lesz csak kadenciahelyes. Van standby a saját távjával, de megy a CEC is.

(#1889) TCr válasza djnice (#1888) üzenetére


TCr
veterán

Ez jó hír, köszönöm!
A jövő heti szabadságom után rendelek is egyet.

Egyébként ajánlott a Beelink Mini MXIII ebben a 42-45$ árkategóriában, vagy van valami jobb ár / érték arányú S905 kütyü ennél?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1890) interstate76 válasza djnice (#1888) üzenetére


interstate76
addikt

Azt írtad korábban, hogy a Mini MXIII-ra van olyan fw, amivel android alatt is kadenciahelyes - rosszul emlékszem?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1891) TCr válasza djnice (#1888) üzenetére


TCr
veterán

Jut eszembe... a saját oprendszere valami belső tárolón van, de ha veszek hozzá SD kártyát és arra telepítem a LibreELEC-et, akkor arról fog bootolni?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1892) DoItYourself válasza interstate76 (#1890) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A ruszkik portolták a Minix Neo U1 fw-ét, azzal elméletileg. Volt linkelve korábban, de ha jól emlékszek az is TWRP-s mentés.

TCr: igen, igen.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1893) TCr válasza DoItYourself (#1892) üzenetére


TCr
veterán

Köszönöm!

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1894) junkpod válasza TCr (#1883) üzenetére


junkpod
nagyúr

azért mondom, hogy szoftver függő, mert a boxokra te döntöd el, hogy mlyen lejátszót telepítesz (KODI több féle verzióban, különféle Androidos lejátszók serege...), sőt az oprendszert is (OE, LE, Android).

playa lista: xtreamer SW1-gyel kezdtem, az a 23,976 kivételével mindenre jó volt, de később elavult a felület és a youtube is megszünt rá, aztán xtreamer SW4 azon már megváltás volt a KODI, de hiányzott a HD hang és a freki váltás (persze tökéletesen élveztema filmeket és tuti nem is hallom a hd-nemHD különbséget, de a tudat, hogy van egy erősítőm ami még soha nem írta ki, hogy "HD-MSTR"... úgyhogy neki estem egy OE felrakásnak aminek tégla lett a vége (bár szerintem még feléleszthető lenne, de nincs rá hangulatom, meg ekkpr már mindenütt a H265-ről írogattak, így volt indok a csalában az újabb playára:) ekkor választottam ki a S905-öt azon belül a Beelink MX64 2/16G dobozt. Egyelőre nem kell több (se 3D se 4k megjelenítőm nincs, egy Pana S30-ason filmezek Pio 420 erősítővel HK16 dobozokkal Hamony300 távval) 2 gyerek mellett ez több mint kielégítő ;]

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#1895) interstate76 válasza DoItYourself (#1892) üzenetére


interstate76
addikt

Az okés, csak korábban az hangzott el, hogy - elvileg - droid alatt is van kadenciahelyes médialejátszás, most meg az, hogy csak LE vagy OE alatt. Ki kellene próbálnom ezt a minixes fw-t! :K

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1896) DoItYourself válasza interstate76 (#1895) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ezeket a 4pda-s TWRP-s mentéseket nem nagyon próbálgatta itt senki, nincs vele tapasztalat.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1897) interstate76 válasza DoItYourself (#1896) üzenetére


interstate76
addikt

Én tervezem a TWRP felrakását a Mini MXIII-asra, csak vagy időm nincs, vagy épp aktív használatban van a kütyü. Ha egyszer eljutok a TWRP-ig, kipróbálom a Minix fw-t is!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1898) wzol


wzol
tag

Sziasztok,

Begyűjtöttem egy ilyet: http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_354313.html, de valami borzasztó pocsék kütyü :W

- szaggat, de még a launcher is
- a Kodi a beállításokat elfelejti - és elég gyakran elszáll
- a Play Store-ba kínkeservesen lehet belépni és keresés közben elszáll
- egy sima FTP szerver app kábelen routerhez kötve nem bír működni - nem lát IP-t (mindenhol máshol megy)
- a beállításokban alig van valami

Gondoltam csinálok egy gyári visszaállítást, de meglepetésemre még rosszabb lett :((

- most már csak böngészőn keresztül tudok belépni a Play Storeba
- a Kodi eltűnt a kütyüről, a Play Store nem is dobja ki találatnak
- az Antutu-t például nem engedi felrakni a Play Store-ból...

Mi a túró ez, létezik, hogy valami ennyire rossz legyen? :(((

Tippnek kaptam ezt: https://cloud.mail.ru/public/5pvW/EFy9DEDxY - állítólag customFW és jó, de nem csináltam még ilyet - még apa-apa USB kábelt se találok most :(

Valakinek sikerült ilyen kütyüvel kezdenie valamit? Előre is köszönöm! :R

(#1899) Pelican válasza junkpod (#1880) üzenetére


Pelican
őstag

Usb hdd és sd kártya.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#1900) DoItYourself válasza wzol (#1898) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Mielőtt téglásítod, várd meg Csicsókát, neki ilyen gépe van (MXQ Pro+). Rá is kereshetsz, hogy mit írt eddig róla.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.