Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) DoItYourself válasza nm485 (#1300) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Mashol sztem olcsobb. Pesten Nagyvarad ter kornyeke, Ernő u. 21.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1302) gabywap válasza nm485 (#1300) üzenetére


gabywap
tag

[3-5mm-Jack-to-3-RCA-Male-Plug-Adapter-for-Cable-DVD-Audio-for-Cable]

Ez meg még olcsóbb és kimondottan android boxra van.
android-tv-box-q-box-z4-m8s-mag250-New-3-5-mm-Jack

[ Szerkesztve ]

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1303) Beni2360


Beni2360
félisten

Mint már írtam felraktam a mini mx re az SD kártyás OE de nincs benne pl felírat kereső adon. nem ajánlj fel semmit amikor keresném az Oben..... ? Sem idő járási keresési lehetőség sincs.Esetlev valahonnan letölteni? Előre is :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1304) Beni2360 válasza Beni2360 (#1303) üzenetére


Beni2360
félisten

Tárgytalan megtaláltam a feliratokét.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1305) Halihólaci válasza DoItYourself (#1299) üzenetére


Halihólaci
tag

Nincs benne semmi logika, nekem mind a négy itt volt 2-3 hét alatt, és pont most egyik sem akadt fent. Igazából eddig csupán egy dolog volt amit próbáltak, de pont akkor volt hasonló nevű olcsóbb termék, bár volt egy-két email váltás, bankigazolás, de végül azt is elfogadták. Szóval szerintem ez nagyon a véletlen műve.

(#1306) chab7 válasza gabywap (#1302) üzenetére


chab7
addikt

Ba**********! Ma egy áramszünet kivágta a DM800-at. Hátul a lan csatlakozó mellett világítanak a ledek de egyéb dolgot a box nem csinál. Meg se nyekken :(
Eldől végül is, hogy jól tettem, hogy tegnap megrendeltem a K1 plus -t, viszont annak nincs kártyafogadója. Kellene valami usb-s kártyamodul, amit ha nem is a K1-hez, de a routerhez kapcsolva működtetnék. Tudsz valami olcsó de jó ilyen kártyamodult?

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#1307) gabywap válasza chab7 (#1306) üzenetére


gabywap
tag

Pedig kár érte... Igen nincs olvasó vagy sharing addig sorbol adsz neki vagy ez van olcsón. Hol rendelted meg?

Ja dm800 wifi usb nem kezel?

De mintha valaki hirdette a netboardon vagy vaterán is láttam.
http://www.ebay.com/itm/Omnikey-3121-Chip-card-reader-Cardman-USB-Smart-Card-Reader-with-adhesive-plate-/141677110296

Viszont ha nem tévézel vele érdemes kikapcsolni ne melegedjen. Nem tudom a sima K1 plus nem tuneres mennyi hőfokon mennek. Még nem találtam időzitésre kikapcsoljon app-ot. Van egy auto start progi amivel el lehet inditani a DTV app ami a tv-hez kell de ott még van a választás menü DVB-S2 vagy DVB-T2 és OK-ni kell ha ezt kilehetne küszöbölni akár egyből a tv indulna el.

[ Szerkesztve ]

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1308) gabywap válasza Halihólaci (#1261) üzenetére


gabywap
tag

Szia látom én is a wifi kábel forasztást a fotókon. Na most én is csináltam párfotót és észre vettem én is van a 7J1 ami bevan kötve viszont ez nem antennás csak sima kis kábel belső és van egy 7J2 is ugyszintén mint a tiéden. Vajon ha erre menne még egy kábel mit tudna? Vagy az elsőt 7J1 -t egy antennásra cserélni? :)




[ Szerkesztve ]

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1309) Beni2360 válasza gabywap (#1307) üzenetére


Beni2360
félisten

Viszont ha nem tévézel vele érdemes kikapcsolni ne melegedjen. Nem tudom a sima K1 plus nem tuneres mennyi hőfokon mennek. - Nekem van egy ilyen készülékem semmi melegedést nem tapasztaltam, normál hőfokon megy. Egy magas bitr.film lejátszás után is csak langyi volt a készülék.

Még nem találtam időzitésre kikapcsoljon app-ot. - hát erre egy nagyon egyszerű időzítő konnektor is megteszi kikapcsolásra és reggel akár vissza is adja az áramot.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1310) chab7 válasza gabywap (#1307) üzenetére


chab7
addikt

Kezeli az usb-s wifi-t. Eddig is azzal ment. De most a box totál meg se nyekken. El sem indul az enigma betöltése és a kijelzőn sincs semmi. Egyedül a hátán a lan csatlakozó ledjei világítanak ha áramot kap a box. Ennyi. Egyéb dolgot nem csinál. Valami kimehetett benne. Így most teljesen TV nélkül lettünk. Se felvétel, sem a gyereknek mese ami a box vinyójáról ment eddig. Ezért leszek muszáj teljesen a K1-re költözni ha megjön. Csak a kártyámat abba nem tudom beletenni és az oscam megosztás sem fog így rendesen menni rajta. (ezért gondoltam az oscamot a routerre költöztetni usb-s kártyaolvasóval és úgy kapná a K1 is meg kifelé is).
Az időzítéses felvételt majd csak megoldom valahogy, max olyankor marad a dtv appon bekapcsolva a box. A kártya újra beüzemelése lesz a fontosabb.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#1311) gabywap válasza Beni2360 (#1309) üzenetére


gabywap
tag

Nekem van egy ilyen készülékem semmi melegedést nem tapasztaltam, normál hőfokon megy. Egy magas bitr.film lejátszás után is csak langyi volt a készülék. - Hát igen ugy nekem is langyika 50-60 fok (ernnyit ir ki az aida64). Ha KODI-val használom nem meleg de a tuner az igen melegszik az megdolgoztatja a kicsikét. Nem csak ez a fajta box melegszik sokféle müholdas box van ami hőt ad le nem is keveset, de azért az kissé melegebb az átlagtól, ennek kisebb hütés lehet nem fog ártani. A chab7 tönkrement boxa is ha jól tudom ventillátoros..volt....

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1312) Halihólaci válasza gabywap (#1308) üzenetére


Halihólaci
tag

Együtt jár az agyunk, én kicseréltem a sima belső antennát egy külsőre, szóval semmit nem lett jobb semmi!!!
Jobban néz ki, de a manó sem érti, minden maradt a régiben. És ehhez képest a 25cm-es beton födémen keresztül simán megy minden a KIII-al a mint kiderült egy antennával is...

(#1313) envagyok válasza chab7 (#1310) üzenetére


envagyok
veterán

Az openelec tudja az Oscamot, de lehet hogy androidra is rá lehet varázsolni

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1314) interstate76 válasza Beni2360 (#1309) üzenetére


interstate76
addikt

Hát, az időzítős konnektort én annyira nem ajánlanám kikapcsolásra.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1315) DoItYourself válasza Halihólaci (#1312) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Lehet, masfele a wifi chip a ket gepben, es ez tobbet szamit mint egy antenna?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1316) Beni2360 válasza interstate76 (#1314) üzenetére


Beni2360
félisten

Bővebben kifejtenéd?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1317) DiszNóÓl válasza Beni2360 (#1316) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Én sem használnám, mert nekem rá van kötve egy külső vinyó, és az sem szeretné, ha csak úgy "elmenne" az áram.

HATER

(#1318) Beni2360 válasza DiszNóÓl (#1317) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát nem tudom de nekem van egy 3.5" és egy 2.5" külső házba rakott vinyóm és azokon van kölső kapcsoló. Na szétszedtem és megnéztem, hogy hova vannak kötve és direkt a bejövő tápnál szakítják meg a tápellátást. Tehát szvsz egy és ugyan az ha a trafotól veszem al az áramot.
Pl az Rpi2+b-nél is csak töltő kihúzással lehet kikapcsolni és énnálam távos aljzatban van. Tudom van szoftveres kikapcsolási lehetőség de mi van ha lefagy a rendszer és már ez segít. Vannak olyan boxok nagyon is sok ami kikapcsolásnál nem kapcsolja le a külső vinyót, ott mi van?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1319) DiszNóÓl válasza Beni2360 (#1318) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Nálam lekapcsolja, sz.gép sem szereti amikor elmegy az áram, fej végigkarcolhatja a lemezt stb. szóval én ezt hanyagolnám. Ha nincs más lehetőség akkor persze jó az is.

HATER

(#1320) gabywap válasza gabywap (#1311) üzenetére


gabywap
tag

Na már találtam is egyett szépen időzitésre ki is kapcsolt de kell a root hozzá. :)
AutoOff - Shutdown Timer ROOT

[ Szerkesztve ]

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1321) gabywap válasza envagyok (#1313) üzenetére


gabywap
tag

Azzal nem is lenne gond az oscam valószinü menne, de kártyaolvasón ugye az nincs benne vagy kell egy usb-s.
Ezeket találtam most....
[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1322) Danecay


Danecay
őstag

Most, ahogy nézegetem a szétszedett BOX-okról készült képeket és a melegedésre vonatkozó hozzászólásokat jutott eszembe egy hűtéssel kapcsolatos furcsaság, legalábbis az én MXQ PRO+ -omra vonatkozóan, méghozzá az, hogy a procin található hűtőborda, mind kinézetre, mind pedig tapintásra leginkább valami műanyagra emlékeztet. Gondolom vagy legalábbis remélem, hogy nem az mert az inkább szigetelne mintsem vezetné a hőt. Nem tudom milyen anyag lehet de egy alumínium, vagy még inkább valami réz hűtőborda biztosan hatékonyabb lenne. Félek, hogy a jelenlegit viszont nem lenne egyszerű eltávolítani.

(#1323) gabywap válasza gabywap (#1321) üzenetére


gabywap
tag

mega-ostool-2-11142-pod-android-c-emu-dre2-au-dlya-wetek

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1324) chab7 válasza gabywap (#1323) üzenetére


chab7
addikt

Már csak hetek kérdése és én is beszállok az aktívan tesztelők/használók táborába. Remélem beválik a kis ketyere, főleg ha találok hozzá usb-s kártyaolvasót, mert a upc kártyámat azért használnám ha már fizetem. Ha mégsem akkor is lesz rá vevő és akkor egy kis plusz pénzért egy amiko a3 lesz a kiszemelt, az mindent tud ami nekem kellene. Csak már nem kapni. Na sebaj, most úgyis várakozás van a K1-re. Addig meg csak kerítek egy usb-s kártyaolvasót, amit lehet a routerre rá is kötök mire megjön a K1.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#1325) gabywap válasza chab7 (#1324) üzenetére


gabywap
tag

A3 kell? Tudok szerezni ha kell?
Nekem is van egy és szépen megy. :)
Bát most összehányta magát az android de megszoftoltam és jó lett.
A sima A3 ugye dual, de már a combo quad core.
Csak az a baj erre nem lehet OE SD-ről még eddig....
K1 plus combora előre szerezz be egy ventit alá, ha USB.re van dugva egy 5v az is megteszi. Oscam már megy vele de szerintem adás nem fog nyilni igy, na de usb karit olvassa de sor lehet adni innét külön de megoldható na. :)

[ Szerkesztve ]

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1326) interstate76 válasza Beni2360 (#1316) üzenetére


interstate76
addikt

Szerintem nem mindegy a mini PC-nek, hogy kirántom alóla a delejt, vagy szabályosan kikapcsolom és csak utána áramtalanítom. Plusz ugye ott van, amiről DiszNóÓl kolléga írt, csak az enyémen nincs külső HDD, így ez a hátulütő eszembe sem jutott.

(#1320) gabywap Ez jónak tűnik, kipróbálom én is. :K

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1327) vargalex válasza interstate76 (#1326) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Áramtalanítás esetén egyáltalán nem karcolja a fej a lemezt. Ezek a HDD-k már nem a 80-as, 90-es évek béli HDD-k, ahol külön parkolásra volt szükség. Szóval, ez nem indok. Az áramtalanítás filerendszer gondot okozhat, de csak akkor, ha írás is történik. Ezért is használ pl. az OpenELEC is squashfs partíciót. Legfeljebb az user data partíciót kell javítani / formázni, az alap rendszer sértetlen marad. Ugyan ez igaz android esetén is a jól elválasztott system és data partícióknál is.

Alex

(#1328) interstate76 válasza vargalex (#1327) üzenetére


interstate76
addikt

Értem, nem karcol. De ha már külső HDD, akkor sokan arra töltenek le, és - ahogy te is megjegyezted - írás közben ugyebár nem szerencsés áramtalanítani. Szóval a karcolás nem érv, de - ha jól értelek, akkor - mégis okozhat bajt a külső vinyónál a box előzetes lekapcsolása, ill. az írási folyamat leállítása nélküli áramtalanítás.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1329) Beni2360 válasza interstate76 (#1328) üzenetére


Beni2360
félisten

Ja ha te a torrentezés közben akarod leállítani akkor arra ott van a kliensben levő gép kikapcsolási lehetőség beállítási időpontja.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1330) vargalex válasza interstate76 (#1328) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Így van. Írás alatt nem szerencsés áramtalanítani a HDD-t. Csak arra próbáltam rávilágítani, hogy ez nem fizikai hibát okozhat (ahogy az említett karcolás), hanem logikai filerendszer hibát. Nyilván attól függően, hogy kinek milyen fontos dolgok vannak a HDD-n megfontolandó a leállítás módszere.

Alex

(#1331) gabywap válasza chab7 (#1324) üzenetére


gabywap
tag

Szerintemn egy 12cm-es ventiláor lesz a nyerő, arra rá teszem ennyi mosdt egy külső tápról oldottam meg és szép kellemes hőmérsékleten megy. Már csak azt kéne valahogyan megoldani a box táplálja meg vagy 12 volt de tzalán egy 5v is lehtt elég talán...addig amig egy jó 5v-t nem szerzek...most megnézve 48 fok igy már jó ha megy a tuneres ha nem megy nem kell.

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1332) interstate76 válasza Beni2360 (#1329) üzenetére


interstate76
addikt

Az csak azután került szóba, hogy javasoltad az időzítős konnektort. De torrent nélkül sem kapcsolnám le a mini pécémet, szabályos leállítás nélkül, nem is értem a felvetést.

(#1330) vargalex Értelek és köszi az infót.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1333) Beni2360 válasza interstate76 (#1332) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem akartam egy biliben vihart kavarni, de mivel egy droidos telefonnál sem okozott gondot egy aksi kivétele (5.éve) vagy egy lemerülés ami azonnali kikapcsolással jár, az rpi-n sincs kikapcsoló és az is egy mini pc. Na ezért vetettem fel ezt a megoldást. De azért tudom, hogy van szoftveres lehetőség is a szabályos leállításra.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1334) interstate76 válasza Beni2360 (#1333) üzenetére


interstate76
addikt

Nincs vihar, nyugalom és béke van. :)

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1335) djnice


djnice
veterán

Ez mekkora lehúzás: [link]
Nem baj, hogy kintről 22$-ért megvan postával...

De ez a legjobb a válaszok között: "ezek a készülékek már akkora mennyiségű adatot küldenek át, hogy nem minden TV AV bemenete tudja lekezelni, és egész egyszerűen zajos lesz a jel"

Ekkora sötétséget... :U

(#1336) gabywap


gabywap
tag

Linux Deploy
linuxdeploy
Terminal Emulator for Android
Terminal Emulator for Android

[ Szerkesztve ]

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1337) djnice válasza djnice (#1335) üzenetére


djnice
veterán

Az előbb rosszat linkeltem: [link]

(#1338) gabywap


gabywap
tag

És aki tesztelni akarja a készülékét UHD - 4K videókkal itt van mivel :)

Samsung_UHD_Soccer_Barcelona_Atletico_Madrid.ts
Video Information:

Resolution : 3840×2160
File size : 1230 Mo
Duration : 03min 52sec
Format : TS
Codec : HEVC
[link]

[2160p] 4K-HD.Club-2013-Taipei 101 Fireworks Trailer (4ksamples.com)

[link]

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1339) silboy


silboy
aktív tag

Sziasztok! Remélem jó helyen járok, ide irányítottak. Szóval média lejátszót keresnék idős szülők részére, mkv és mp4 formátumú sorozatok, házi videók nézésére pendrive-ról, a lehető legkedvezőbb áron. Tudtok segíteni?

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#1340) DoItYourself válasza silboy (#1339) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Biztos én küldtelek ide. :)
Az 1. hsz-ben találsz külföldi és magyar beszerzési helyet is. 30-40$ környékén már megkapod az alap dobozokat 1G/8G kiszerelésben, ezekkel nem lesz gond egy pendrájvos lejátszásnál. A stick formátumot nem javaslom. Beelink Mini MX vagy Mini MX III az ajánlott típusok közé tartozik, K1 Plus is jól működik, MXQ-ból sokféle van, vegyesek a vélemények.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1341) interstate76 válasza interstate76 (#1228) üzenetére


interstate76
addikt

Folytatom a sort:

Township
Hay Day
SimCity BuildIt

Emellett tettem rá emulátorokat is:
- ScummVM: ezt még korábban, régi, point-and-click stílusú kalandjátékokhoz (Broken Sword, Monkey Island - fergetegesek!!!)
- Snes9x EX+: Mario gyönyörűen ugrál a kis droidos mini PC-n
- PPSSPP: PSP emulátor

Utóbbit a FIFA 12-vel próbáltam ki, el is indult, de szaggatott és szürke színű volt a fű is. Nem tudom, hogy a vas volt kevés hozzá, vagy az emulátornak okozott gondot az adott .iso elindítása, de az biztos, hogy megéri feltenni, mert egy csomó PS-játék menni fog a kis kütyün (majd írok róluk, ha lesz időm próbálgatni, de egyelőre annyi volt a lényeg, hogy a lányomnak kerüljön fel pár értelmes játék arra az időre, amit itthon és ráadásul bent tölt a szünidő alatt).

A fentebb linkelt 3 játékhoz és az első emulátorhoz 1 perc konfigurálni bármelyik kontrollert, amit felismer a mini PC-nk, de a már többször felmagasztalt Tincore Keymapper-rel a Super Nintendo és a PSP-emulátor összes gombja is 1-2 perc alatt, könnyedén konfigurálható, és külön-külön menthetők is a különböző kiosztások, így csak egyszer kell beállítani, utána már csak annyi teendő van, hogy az adott emulátor indítása előtt a Tincore Keymapper-ben ki kell választani a használni kívánt konfigurációt.

Mit mondhatnék? 10-15 ezer Ft-ból összehozható egy komoly médiaplayer (SD kártyáról futtatható OE-verziók előnyben) és egy rengeteg játék futtatására alkalmas konzol, és emellett még egy csomó mindenre használható a kis kütyü. Ez a Beelink Mini MXIII a nagyon sokadik mini PC-m, de teljesen el vagyok ájulva tőle. :K

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1342) silboy válasza DoItYourself (#1340) üzenetére


silboy
aktív tag

Köszönöm a válaszod, egy fontos információ marad ki részemről, a megjelenítőn csak scart csatlakozási lehetőség van...

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#1343) DoItYourself válasza silboy (#1342) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ajjaj (fejvakarás szmájli) az analóg kimenet nem az erősségük ezeknek a dobozoknak, majd mindegyiken egy 3,5-es jack dugón van kivezetve a kompozit kép és sztereó hang. Kicsit visszaolvasva erről és a szükséges kábelekről is volt szó múlt héten. Több helyről is azt lehet viszont olvasni, hogy a dobozokon nem helyes a színnorma beállítás, és konkrétan lila vagy rózsaszín a kép az analóg kimeneten. Doboz és fw függő, nem biztos, hogy mindegyiken, de én sem 1 helyről olvastam ezt.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1344) Csicsóka


Csicsóka
őstag

Korábban írtam róla, hogy egészen jól teljesít az S905 Ubuntu Linuxot futtatva. A Mini MX-re készült v1 verziót próbáltam ki az MXQ Pro+ vasamon. Sajnos az img fájl nem fért fel 16 gigás Sd-re. Nem teljesen egyformák kapacitást illetően a különféle márkájú SD-k. Többen is jeleztétek hogy kipróbálnátok, ezért most leírom hogy készítettem el újra az SD-t. Kelleni fog egy 16 gigás SD, vagy pendrive. Megoldható 8 gigásra is a másolás, de ehhez el kell távolítani a /home/ondroid könyvtárból a kernel forrást, és az oe-ccache könyvtárakat. Erre csak akkor van szükség, ha vki újra akarja fordítani a kernelt. A művelethez Linux-os PC szükséges, ha az nincs, elég egy Live CD is, sőt a legjobb, egy, grafikus felület nélküli konzolos distro.

Mindent parancssorból intézünk.

A következő parancsokat szépen egymás után kiadva elkészül a bootlható SD, kizárólag Mini MX-re.
MXQ Pro+ hoz minimális módosítás kell a boot partíción, ha vkit érdekel leírom azt is.

Semmilyen külső USB tár ne legyen csatlakoztatva!

Első lépésben root jogot szerzünk.
Tudni kell a root jelszót!

su -

Ha így nem ok, (distro függő) akkor:

sudo su -

SD kártya, vagy pendrive betesz!
Munka könyvtárak létrehozása.

cd ~
mkdir resize
cd resize

Most meg kell állapítani a csatlakoztatott SD eszközfájlt.

lshw

Itt a lista vége felé lesz egy ehhez hasonló rész:

--------------------------------------------------
physical id: 3
bus info: usb@1:8
logical name: scsi5
capabilities: emulated scsi-host
configuration: driver=usb-storage
*-disk
description: SCSI Disk
physical id: 0.0.0
bus info: scsi@5:0.0.0
logical name: /dev/sdc
size: 7634MiB (8005MB)
capabilities: partitioned partitioned:dos
configuration: sectorsize=512 signature=000857db
---------------------------------------------------------

Itt látható hogy ez az eszköz az USB tároló, mérete 8005MB, és a lényeg, a logical name: /dev/sdc
Ezt kell beírni a következő, SDCARD változót kiexportáló parancs sdX helyére.

export SDCARD=/dev/sdX

Most pedig minden memória cellát teleírunk nullával, ezzel teljesen törlünk mindent az SD-ről.
Ez eltart kb. tíz percig

dd if=/dev/zero of=$SDCARD bs=1M

Ez után pedig megpartícionáljuk a tárolót fdisk-el, mindent csak sorban egymás után kiadva.

fdisk $SDCARD

n
p
1
enter
+64M
n
p
2
enter
t
1
c
w

Létrejött egy 64 megás Fat16, és egy max. méretű ext4 partíció, amin most létrehozzuk a fájlrendszert.

mkfs.vfat -n boot $SDCARD"1"
mkfs.ext4 -L rootfs $SDCARD"2"

Az ext4 naplózást letiltjuk.

tune2fs -O ^has_journal $SDCARD"2"

Létrehozzuk a csatolási könyvtárakat, majd csatoljuk a tárolót.

mkdir rootfs
mkdir boot
mkdir mnt
mount $SDCARD"1" boot
mount $SDCARD"2" rootfs

Loopback interface-n keresztül csatoljuk az image fájl első, boot partícióját.

mount -o ro,loop,offset=1048576 minimx_ubuntu_1.img mnt

Most pedig rsync-el szépen átmásoljuk a tartalmát, az SD boot partícióra.
Ez pár másodperc.

rsync -av mnt/ boot/
sync
umount mnt/

Most ugyan ezt tesszük a rootfs-el is.
Ez jó sokáig tart, türelem!

mount -o ro,loop,offset=135266304 minimx_ubuntu_1.img mnt

rsync -av mnt/ rootfs/
sync

Mindent leválasztunk.

umount mnt/
umount boot/
umount rootfs/

Kész!
SD ki, próba a boxban.

(#1345) gabywap válasza DoItYourself (#1343) üzenetére


gabywap
tag

Mondjuk nállam a k1 plus combo-ban megy szépen, ez a kimenet is elsőnek is ezzel inditottam, de aztán rájöttem egyszerre nem ad ki mindkettőn HDMI+CVBS.

Gondolom a sima K1 plus nwem tuneres is jó lesz erre és S905 cpu.

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1346) Beni2360 válasza gabywap (#1345) üzenetére


Beni2360
félisten

Gondolom a sima K1 plus nwem tuneres is jó lesz erre és S905 cpu.
Na ezt holnap ki próbálom a K1 plus-m. Rákötöm az 50" FHD TV-re scart kábellel, meg RCA-an.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1347) gabywap válasza Beni2360 (#1346) üzenetére


gabywap
tag

Előre szólok játszadozni kell a jack dugóval ki-be picit tologálni, van több kábelem is mind máskép reogál rá.

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1348) Beni2360 válasza gabywap (#1347) üzenetére


Beni2360
félisten

Én nem rég vettem egy SENCOR TV és ahhoz adtak 2 db ilyen csatit, (3.5 jack- to 3 db RCA) de hogy minek? Van még a fényképező gépemhez is egy fajta majd elválik. Olvastam a kálváriát.
De gondolom a kérdést feltevőnek az idős szülőknek ( nyugdíjasok, én is 67, Anyukám is 86, Anyósom 93 is nyugdíjas de én nem érzem magad idősnek) elég volna egy használt lejátszó amin van RCA kimenet egy CRT TV-hez és ennyi.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1349) DoItYourself válasza Beni2360 (#1348) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ezek a lejatszok mar olyan aron vannak, mint egy hasznalt lejatszo. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1350) chab7 válasza chab7 (#1324) üzenetére


chab7
addikt

Ajaj, még mindig csak processing a státusz a rendelésre, pedig a kínaiak ilyenkor már fel szokták adni.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.