Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) Pelican válasza Pelican (#966) üzenetére


Pelican
őstag

Rekordidő (1 hét) alatt ideért az ebayről rendelt MINI MX G (2GB/16GB) lejátszó :Y
s905107L1 firmware van rajta...
Müxik mindene eddig.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#1052) DoItYourself válasza Csicsóka (#1050) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Érdekes, nekem is az Alex féle openELEC 6.95.3. verziója van, mégsincs benne az IPTV Simple Client. Itt írtam le, hogy honnan próbáltam felrakni. A MS-os leírás alapján kezdtem neki, de már az első lépésen sem jutottam túl, mert nem volt meg a kliens.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1053) Csicsóka válasza DoItYourself (#1052) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nálam az AmlinuxMEDIA Add-ons (aarch64) repo-ból simán települt.
Ez a repo nincs is benne a tiédben?

(#1054) DoItYourself válasza Csicsóka (#1053) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nekem csak OpenELEC add-ons (official) van, de ez se nyílik meg, nem tud hozzá kapcsolódni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1055) dni válasza tsilver (#1034) üzenetére


dni
őstag

És melyek s905-ös érhető el már 6-os Androiddal?

(#1056) DoItYourself válasza dni (#1055) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Sima S905-ből eddig csak olyat láttam amin android 5.1 volt. Az S905X procisokon lesz elméletileg 6-os droid, de ezekből a dobozokból még csak egy-két darabot jelentettek be, ténylegesen nem kapható egyik sem.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1057) tsilver válasza dni (#1055) üzenetére


tsilver
aktív tag

a Videostrongnak van elméletileg

KI Plus DVB T2+S2 Android6.0 TV Box S905

de még ők is a 5.1.1-t ajánlják, Mondjuk ennek valóban air mouse távirányítója van már, kapható már, az ára ugyanaz mint a 5.1.1.

[ Szerkesztve ]

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#1058) tsilver


tsilver
aktív tag

tudna nekem valaki segíteni K1 Plus DVB T2/S2 ügyekben.
Az orosz tudásom a nullához közelít.
Szóval jól értem?
- van hozzá orosz Openelec? no de melyik és hogyan kellene telepíteni?
- a sat rész akkor a TVEND-be és a KODI-ba van integrálva?
-dualbootos lesz vagy nem
-érinti valahogy az Androidot vagy visszarakható rá
- pendrivról fut vagy ROM-ból

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#1059) DoItYourself válasza tsilver (#1057) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Erről a K1 Plusról és az air mouse-ról egy linket légy szíves, mert így lóg a levegőben.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1060) interstate76


interstate76
addikt

Tegnap érkezett meg eBay-ről ez a Beelink Mini MXIII-as mini PC S905-ös CPU-val és 2 GB RAM-mal, 35 USD-ért. 12 nap alatt ideért!

Majd kipróbálom rajta a Beelink Mini MX Ver 1.0-ra való OE-t micro SD kártyáról, de egyelőre békén hagytam, ugyanis eladjuk az egyre kihasználatlanabb Xbox360-at és a kinectet, és utóbbiak helyett vettük, androidos játékkonzolnak. Tincore Keymapper-rel konfiguráltam hozzá egy Xbox360 stílusú/kinézetű, de wines vagy droidos PC-hez való kontrollert, feldobtam rá pár játékot (pl. SCUMM VM, Mekorama, Rayman Adventures, Snail Bob 2, Tiny Thief stb.) és királyul működik! :C

Hangsúlyozni szeretném, hogy nem tudom, médiaplayerként mit tud és hogy telepíthető-e rá OE, de nem is érdekel, mert mini PC-ként és olcsó játékkonzolként fog funkcionálni. Az eddigi tapasztalatok alapján nagyon ajánlott vétel, egyedül a Horizon Go nem megy rajta (maga az alkalmazás elindul, de lejátszásnál hibát dob, mindegyik csatornánál - talán a root-tal van baja ennek is?), ezen kívül minden alkalmazás gyönyörűen fut rajta, amit próbáltam. Miközben éppen telepítettem néhány programot (folyamatosan töltött le és telepített, sorba állt egy csomó app), AIDA-val megnéztem a CPU hőmérsékletét, ill. játékokból, filmlejátszásból kilépve is megtettem ugyanezt néhányszor, és nem láttam 55°C fölé menni.

Szóval egyelőre nagyon tetszik és ha ez hosszú távon is így marad, akkor rendelek belőle még egyet!

Most kapott el ugyanaz a feeling, mint anno akkor, amikor az MK808, majd az MK908-as és a K/T-R42-es voltak az igazán jó mini PC-k és 10-15 ezer Ft környékén lehetett hozzájutni az épp legjobbnak számító masinákhoz, amikhez volt jó custom ROM is. Elképesztő, hogy mit össze tudnak hozni Kínában ennyi pénzért!

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1061) gabywap válasza tsilver (#1058) üzenetére


gabywap
tag

Szia! Ezek a kérdések engem is pontosan érdekelnek majd. Úton van nekem is ugyan ilyen kütyü.

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1062) DiszNóÓl válasza interstate76 (#1060) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Milyen kontrollert használsz?

HATER

(#1063) interstate76 válasza DiszNóÓl (#1062) üzenetére


interstate76
addikt

eBay-en vettem, papíron Xbox360-hoz, de olyat küldtek, amiben volt egy kis 2,4 GHz-es vevő és a konzolhoz még véletlenül sem lehetett csatlakoztatni. :N Olyan, mint ez, csak az enyém termékleírásában nem volt benne, hogy "Do not fit for Microsoft Xbox360 console".

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1064) tsilver válasza gabywap (#1061) üzenetére


tsilver
aktív tag

én közvetlenül a gyártóval vagyok kapcsolatban de csak Androidos kérésekre hajlandó, linuxtól elzárkózik, sajnos

akkor majd páran közösen találjuk ki a lehetőségeket :)

[ Szerkesztve ]

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#1065) tsilver válasza DoItYourself (#1059) üzenetére


tsilver
aktív tag

így keres rá az Alibaban,

Factory supply KI Plus DVB T2+S2 Android6.0 TV Box S905 Quad Cord IPTV 4K with 2.4G Air mouse Smart tv box provide OEM's service

a közvetlen linket nem adhatom ki sajnos

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#1066) mukisrác


mukisrác
aktív tag

Sziasztok,
Valakinek van még itt evolveo Q5 4K box-a
ilyen

[ Szerkesztve ]

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#1067) DoItYourself válasza gabywap (#1061) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Jó régen írtad már, hogy megrendelted. :) Előbb-utóbb biztos ideér az a hajó. :)
K1 Plus infók, linkek a topikból.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1068) Danecay válasza Csicsóka (#1039) üzenetére


Danecay
őstag

Szia!

Nekem alig egy pár napja jött meg az ilyen cuccom (MXQ PRO+) úgyhogy előre is elnézést a láma kérdésért, de mi is ez tulajdonképpen?

Továbbá egy másik kérdés amire nem kifejezetten csak tőled szeretnék választ kapni, az lenne, hogy miért nem kompatibilis és telepíthető nagyon sok alkalmazás erre a kütyüre, amiket egyébként minden más androidos eszközömre telepíteni tudok beleértve egy kb. 3 éve nálam előforduló valami hasonló cuccot is? Az esetek 70-80%-ban azt az üzenetet kapom, hogy "Ez az elem nem kompatibilis az eszközzel" Esetleg a proci miatt?

A válaszokat előre is köszönöm!

Lehet jönni fogok még egy pár mások számára egyértelmű kérdésekkel amikért előre is elnézést kérek! :)

[ Szerkesztve ]

(#1069) gabywap válasza DoItYourself (#1067) üzenetére


gabywap
tag

Köszi! De nekem még olyan hozzászólás(ok) amiben le van irva erre esetleg, mithogyan kell csinálnom.
Példa a gyári szoft ujra fel lehet e tenni ha elbarmolom, meg usb boot-ról hogyí kell megoldani menjen második altenativ szoft mint OpenElek is. :) Na meg a fel lelhető letöltések. Még azért kérdem ezeket olvasgatok de még láma vagyok ezen a térten, de lehet bele jövök egyhamar. :) Én müholdas beltéiket ismerek sokat EMU-s és linux-os enigma2 készülékek stb de akad kis androidos is már. :)

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1070) gabywap válasza tsilver (#1065) üzenetére


gabywap
tag

Miért ne lehetne? Ha én kirakom az nem probléma? :)
20db kell rendelni minimum.
Érdekes ez már Android 6.0?
[link]

És itt van az aliexpressen egy air mouse ami ugyan annak néz ki.
[link]

[ Szerkesztve ]

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1071) Csicsóka válasza Danecay (#1068) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ez egy openelec oprendszer. Linux alapú, kodira épülő media center. Persze ettől sokkal több, de ez lényeg. Ha ezzel használod a dobozt, önállóan fut, android nem kell hozzá. Rendkívül stabil, kevés erőforrást használ, szélvész gyors. Az redeti fw, egy rakat f..s, túl elnagyolt, azért nem megy a play rendesen.

(#1072) DiszNóÓl válasza interstate76 (#1063) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

:R

Én is valami ilyet néztem.

HATER

(#1073) DoItYourself válasza Danecay (#1068) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Valami konkretumot mondjal mit nem tudsz telepiteni, hatha tudunk segiteni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1074) tsilver válasza gabywap (#1070) üzenetére


tsilver
aktív tag

Ilyen távvezérlőm nekem van 2 egy jól működik egy meg eleve rossz volt. Az is igaz, hogy csak 10 dodo volt

azért mert az én linkem nem egészen ez (mondom én a gyártóval közvetlenül beszélek)

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#1075) DoItYourself válasza gabywap (#1069) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Csicsóka elég jól leírta a dual boot menetét. A gyari android fw-bol .img kiterjesztesut keress, azt amlogic burning tool-al tudod visszairni, ha nagyon felrement vmi. A recovery modba altalaban a gyufaszalas/fogpiszkalos modszerrel tudsz belepni, ha van reset gomb a dobozodon.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1076) DoItYourself válasza tsilver (#1074) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Akkor ezt ugy kell erteni, hogy te importalni fogod es meg lehet toled majd vasarolni valahol?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1077) interstate76 válasza DiszNóÓl (#1072) üzenetére


interstate76
addikt

Tincore Keymapper-rel gyakorlatilag bármit tudsz konfigurálni, ha az eszköz felismeri magát a kontrollert. Én azt csináltam, hogy a bal karral lehet mozgatni az egeret, az Y a bal klikk, a D-pad pedig a 4 irányú suhintások utánzására szolgál. Ez az alap, ezzel így egy csomó játékot lehet játszani, ill. magát a mini PC-t is tudom irányítani. A jobb karra kellene belőni a képernyő döntögetését, de azt sajnos nem lehet (legalábbis én nem találtam ilyen opciót). Ha az is menne, az már tényleg csúcs lenne.

Azt meg külön, játékonként kell belőni, ha pl. egy autóversenyt úgy kell irányítani, hogy a képernyő bal alsó sarkában van a balra és a jobbra, jobb oldalon pedig a gáz és a fék.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1078) Pelican válasza DoItYourself (#1075) üzenetére


Pelican
őstag

Ha az aml burning tool nem látja a MINI MX-et akkor a kábel lehet rossz?
Van az alján reset gomb, be is megy recoverybe, de a pc-ről nem látszik sosem. Egy USB 3.0-s kábelt találtam itthon, aminek mindkét vége nagy... egyébként a kábel mással működik.
A beépített update meg a recovery sem volt hajlandó eddig egyetlen fw-t sem elfogadni...
Így még mindig a gyári 107L1 van rajta. :((

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#1079) interstate76 válasza interstate76 (#1060) üzenetére


interstate76
addikt

38 MB/s-os tempóval tudok írni rá LAN-on keresztül. Nem tudom, hogy a mini PC vagy a router (UPC-s szolgáltatói eszköz) a szűk keresztmetszet.

(#1078) Pelican Drivert feltetted?

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1080) Pelican válasza interstate76 (#1079) üzenetére


Pelican
őstag

Fel.
Most megint rápróbáltam, és most látja az usbview is meg a burning tool is... Nem értem, de hurrá! :)

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#1081) interstate76 válasza Pelican (#1080) üzenetére


interstate76
addikt

Örūlünk! :)

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1082) DoItYourself válasza DoItYourself (#1056) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nexbox A5 (S905X) szétszerelve (cnx).

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1083) tsilver válasza DoItYourself (#1076) üzenetére


tsilver
aktív tag

hát még csak beszélgetünk, de elég nehéz velük.

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#1084) Pelican válasza interstate76 (#1081) üzenetére


Pelican
őstag

Naná! Az OpenElec-kel sokkal jobb lett!
Ilyen a bele:

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#1085) JEEMBO


JEEMBO
aktív tag

Nektek S905-nél Android 5.1-el a HDMI megjelenítési felbontások között van magasabb is, mint 1920x1080?
Régebben S812-nél Android 4.x-nél láttam, hogy volt 2kx4k is, de már a második S905-nél nem látok ilyen opciót... :Y

"Jó pap is holtig butul"

(#1086) Danecay válasza DoItYourself (#1073) üzenetére


Danecay
őstag

Szia!

Persze, pl. csak sokadik próbálkozásra találtam olyan torrent klienst amit hagyott telepíteni, mert a lentieket pl. nem engedte:

aTorrent
µTorrent®
BitTorrent®
FludVuze

De próbálkoztam több media sharing programmal ahol ugyan ebbe a problémába ütköztem, sőt poénból gondoltam felrakom az Angry Birds-t is, mint ahogy a korábban említett pár éve nálam lévő TV boxra is felraktam minden probléma nélkül, de ezt sem engedte, egyik verzióját sem. A legkínosabb viszont az, hogy a Google fotók alkalmazás megnyitása során feldob egy üzenetet, miszerint ismerjem meg az új Google szolgáltatást és nem enged mást csak frissíteni, viszont továbblépve és ezt választva, a szokásos, "Ez az eleme nem kompatibilis ezzel az eszközzel" üzenetet kapom. 22-es csapdája :F

(#1087) Danecay válasza Csicsóka (#1043) üzenetére


Danecay
őstag

Köszönöm, majd ha nem melózok kipróbálom!

(#1088) Danecay válasza Danecay (#1086) üzenetére


Danecay
őstag

Most próbáltam volna telepíteni a Clean Master-t és persze ez sem kompatibilis. most rémlik, mintha calamelyik telefonom is csinált volna valami hasonlót és mintha a Google Play újratelepítése oldotta volna meg a problémát, csak hogy először valahogy el kellene tudnom távolítani, bár nem lennék meglepve, hogy újratelepítéskor arra is azt írná, hogy nem kompatibilis :)

(#1089) lacko6 válasza JEEMBO (#1085) üzenetére


lacko6
senior tag

amit bír a tv az van csak

(#1090) Pelican válasza Danecay (#1088) üzenetére


Pelican
őstag

google play és play servicest kell a legújabbat felrakni. leszeded az apk-kat, felmásolod, elindítod.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#1091) Pelican válasza JEEMBO (#1085) üzenetére


Pelican
őstag

UHD tévével nálam van 2160p 60 Hz-ig minden.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#1092) gabywap válasza DoItYourself (#1075) üzenetére


gabywap
tag

Na meghozta ma a postás! Most tesztelgetem! :) Egy jó csatornaszerkesztő jól jönne ha lenne erre k1 plus combo dvb-s2/t2

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1093) gabywap válasza gabywap (#1092) üzenetére


gabywap
tag

FTP-n bele lehet ezekbe a boxokba menni?

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1094) DoItYourself válasza gabywap (#1093) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ultimate servers (pro) - ezzel az app-al mindent rá tudsz varazsolni, ha jol emlekszek interstate76 ajanlotta, en nem probaltam.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1095) DoItYourself válasza Csicsóka (#1043) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Milyen szep 11 oldalas topikja van. Az androidos gyari fw nem egy sikertortenet ugy latom.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1096) interstate76 válasza gabywap (#1093) üzenetére


interstate76
addikt

Igen, jó a Servers Ultimate Pro is, ill. ha esetleg ingyeneset szeretnél, akkor ez is teszi a dolgát, gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1097) gabywap válasza interstate76 (#1096) üzenetére


gabywap
tag

Igen ez az ami jó, köszönöm! Már használom is a pro-t :) Meg mellete az air droid-ot is . :)

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1098) tsilver válasza gabywap (#1092) üzenetére


tsilver
aktív tag

átment a postán vagy kellett vámot fizetned,
Az enyém is talán hamarosan megjön

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#1099) Beni2360 válasza interstate76 (#806) üzenetére


Beni2360
félisten

Szia nekem megjött tegnap az Mini MX készülékem én innen vettem. Mivel semmi utalást nem találok a Beelink megnevezésre a gépen belül is csak anyi van, hogí Mini mx g. Jó volna tudni, hogy eredeti vag utánzat. Most utána nézve a youtube filmeknek, ennek nem eredeti a doboza is más és a benne levő csomagolás is más. Mindenhonnan hiányzik a Beelink felirat. :-(
Vagy 5 órát kínlódtam vele, hogy rendesen beállítsam de a végén már a KODI - jarvis 16.1 és a Vidon sem indul el rajta, lefagynak. Míg a K1 pluson simán mennek. Egyedül az Archos Video player ami nekem nagyon bejön tartalmat, borítókat lehívja csak az ISO fájlokkal nem bír. Meg lehet hívni vele a KODI-t és a Vidon-t is és el is indúlnak. Direkt lanon van csatlakozva.

Adatok:
Kernel: lu@ubuntu 1, wed apr.20.12.cst 2016
Build - s905_107 L1

Ma pl elindult a Vidon de a film leállításnál lefagy vagy 1 percig.
Most elindult a KODI is elindítom a filmet lefagy nem reagál semmire. Már vagy 10 perc mire elindult és le is állt teljesen sötét a kép. Na szépen nézünk miki. 2 perc és újra indult a rendszer. :Y
Hogy újra indult de meg sem moccan semmire sem reagál a táv. :W :W :W
Ráadásul a banggood még fel is vitte az árát vagy 6000 Ft-al.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1100) DoItYourself válasza Beni2360 (#1099) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Beelink felirat egyiken sincs (Mini MX, Mini MX ver 1.0, MX64, M18), nekem se volt, ezt csak a webshopok nevezik így. Egy kivétel van: Beelink Mini MX III.
A tartalmakat pendrive-ról vagy mobil HDD-ről lejátszva mi a helyzet?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.