Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) junkpod válasza Beni2360 (#100) üzenetére


junkpod
nagyúr

A régi kodi-t először el kell távolítani, utána mehet fel a 16.0
A freki valtashoz ki kellene próbálni init.d segítségével a megfelelő jogokat kiadni,bar az a trükk meg 4.4-re volt.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#102) envagyok válasza junkpod (#101) üzenetére


envagyok
veterán

Az nem megy, én próbáltam.
A minimx-emen még openelecen is sántít.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#103) junkpod válasza envagyok (#102) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mármint a jogosultság módosítás? Annak mi köze oe-hez?

Box's don't touch!

(#104) envagyok válasza envagyok (#102) üzenetére


envagyok
veterán

Nem, androidon próbáltam, de nem megy.
És openelecen sem megy sajna az auto fps váltás.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#105) junkpod válasza envagyok (#104) üzenetére


junkpod
nagyúr

És oe alatt ha direkt 24p van akkor mit játszik le: 24 vagy 23,976?

Box's don't touch!

(#106) envagyok válasza junkpod (#105) üzenetére


envagyok
veterán

Ez jó kérdés :)
Az a baj, hogy az amlogic az s905-ben megkutyult mindent.
A régi 23.976 kernel fix sztem nem megy

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#107) Beni2360 válasza junkpod (#105) üzenetére


Beni2360
félisten

Ez jó kérdés. :C
Hol tudom megnézni?
A TV LB671V csak 24 mutat de kevesebbet nem még RPi2+ OE alatt sem.
A KODI lejátszása közben az "O" betű megnyomására elő jövő sorokban kellene lennie? :F
--------------------------------------
Ha eltávolítom akkor a 16 feltétele után eltűnnek a gyártó által kapott különböző tv lehetőségek?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#108) DoItYourself válasza Beni2360 (#107) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Eltávolítás előtt csinálj egy mentést a Kodi adatairól, ez nekem is csak utólag jutott eszembe.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#109) Beni2360 válasza DoItYourself (#108) üzenetére


Beni2360
félisten

na ez mind szép és jó lenne de nem jutok el a mentésig mert semmire nem hajlandó írni avval az üzivel, hogy nem írható a pen, vagy akármi. Valamit kellene telepíteni de nem tudom már mit. gy kis segítség jól jönne. :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#110) junkpod válasza Beni2360 (#107) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha a forrás 23,976 és nincs 41mp-enkent kép akadas akkor jó. Ha akad akkor 24-ben játszik le.
Minden tv csak 24p-t ír ki.
Mentes: próbálj a belső sd-re.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#111) robi1979 válasza envagyok (#95) üzenetére


robi1979
aktív tag

No akkor vissza térve az előző kérdésemre: szerintetek a Tronsmart Vega Meta-n a TrueHD megy alapból vagy ezzel is mókolni meg romolni kell? Ebben a rivjúban [link] azt Írja hogy out of the box megy, pedig ez is Amlogic s905, le is fotózta erősÍtőre kötve........???????

(#112) robi1979 válasza robi1979 (#111) üzenetére


robi1979
aktív tag

Ugyanebben a tesztben a Tronsmart Vega Meta-nál Ír egy ilyet is:

"I have only tried a few local video files, up to 3840x2160, so far, they have played and sounded well, further experience needed. Created an account at VidOn.me. Logging in to VidOn XBMC enables VidOn XBMC Pro. Pro offers some features such as Dolby TrueHD and others. Using VidOn XBMC Pro to play some local Dolby Digital, Dolby TrueHD and dts-HD Master, test videos, I noticed no issues. My AVR, an Onkyo HT-R391, was used for testing these formats, pictures of the display are in the first post. I still need to evaluate the online streaming side of VidOn XBMC."

(#113) junkpod válasza robi1979 (#111) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ezt csak az tudja akinek ilyen van. Amúgy mint olvasható az mx - ék is tudják ezeket mokolas nélkül, a Kodi nem tudja, de majd lesz upgrade.

Box's don't touch!

(#114) robi1979 válasza junkpod (#113) üzenetére


robi1979
aktív tag

ok, de ez melyik készülék és honnan -nem szeretnék klónba bele futni- mert a Tronsmart Vega Meta-nak nincs magyar topikja, pedig nagyon tetszik. Olyat meg nem akarok agyon amihez nincs magyar "support". A Tronsmart telosnak meg van SATA csatlakozója is, ennek mi hasznát tudnám venni? Erre csak 3,5"os vinyók mennek föl vagy a 2,5"osok is?

[ Szerkesztve ]

(#115) DoItYourself válasza robi1979 (#114) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A Tronsmart-okról az a hír járja, hogy sok végzi a kukában. Keresd Lifeforce hozzászólását az Atom Z3735 topikban az elmúlt egy hónapban.
A supportja viszont elég jó, lásd Freaktab fórumok. Van már rá RemixOS is. Mivel itt senkinek nincs, ezért nem fogsz választ kapni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#116) envagyok


envagyok
veterán

Mindegyik amlogic platformon tudja a speckó VidOn xbmc a hd hang kimenetet. Kell hozzá egy email cím, és már megy is 6 hónapos trial.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#117) junkpod válasza envagyok (#116) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ép most akartam írni, hogy bereggeltem, és letesztelem:)
Csak azt nem tom mi lesz a trial lejárata után...
Amúgy ha a kolléga magyar supportot akar akkor menjen be az aramos boltba, vki írta, hogy van nekik mx64.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#118) envagyok válasza junkpod (#117) üzenetére


envagyok
veterán

Új email, újtrial :)
Vagy évi előfizu

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#119) junkpod válasza envagyok (#116) üzenetére


junkpod
nagyúr

ok, VidonXBMC hibátlanul működk, out of the box:)
DTS HD MasterAudio

Erre méginkább azt mondom, hogy a KODI-sok kezdenek kicsit bezárkózni, mindig másra hivatkoznak, közben tessék, 3 másik player is le tudja játszani a HD hangokat...

Box's don't touch!

(#120) DoItYourself válasza junkpod (#119) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Találtam két S905 topikot a Kodi fórumon is:
Beelink Mini MX Amlogic S905
Budget AML S905 Boxes Shootout!
Mit gondoltok, lesz ebből rendes S905 támogatás?

A vidon témához: ha jól értem a vidon-osok megsértették a GPL-t a saját verziójukkal, ráadásul még pénzt is szednek érte.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#121) robi1979 válasza junkpod (#117) üzenetére


robi1979
aktív tag

Magyar SUPPORT számomra a fórum telis tele sgÍtőkész jó arcokkal, ezért nem mindegy hogy mit veszek. Ha gebasz van valamivel a későbbiekben, úgyis itt a fórum :-)

(#122) junkpod válasza DoItYourself (#120) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kodi forum: már olvastam, sok butaság van ott, kezdenek a kodisok a wazesekre hasonlítani, ok, hogy ingyen van de azért ne ők diktáljanak már a világnak.
Vidon GPL sertes: nem az xbmc adják pénzért, hanem a plusz fícsört: HD audio, BD menü.

Box's don't touch!

(#123) junkpod


junkpod
nagyúr

Valahogy meg kéne hekkelni a kodi-t, hogy abban is tudjunk audio kimenetet választani és a vidon. hdmi-t választva lenne abban is hd-audio.
Egyelőre beraktam a vidon-t, kodi nyárig csak implementalja az s905 - öst ...
Ami nem megy vidon-ban: vob fájlok, e-ac3 (dd+) de ilyen film nem sok van.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#124) DoItYourself válasza junkpod (#123) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nekem semmi hang nem volt vidon-nal spdif-en.
Most raktam fel a Kodi 16.1 RC1-et, de továbbra is dropout-os a hang spdif-en.
Tegnap egyébként készült új OE verzió mini MX-re és M18-ra is, pt fix-el. Kipróbálnám ha lenne sd kártyáról bootolható verzió, de azt még nem tudták megoldani.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#125) envagyok válasza DoItYourself (#124) üzenetére


envagyok
veterán

Miért kell neked sd-ről bootolható?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#126) junkpod válasza DoItYourself (#124) üzenetére


junkpod
nagyúr

Vidon.hdmi beállítást használok.

Box's don't touch!

(#127) DoItYourself válasza envagyok (#125) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Mert lusta vagyok. :) Alapvetően nincs sok bajom az androidos alappal, még csak ismerkedek a lehetőségekkel, és a Kodival.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#128) DoItYourself válasza junkpod (#126) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nincs HDMI bemenet az erősítőmön, csak S/PDIF.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#129) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Még egy gondolat a hangkimenet témához: régebben, még a Realtek 1073 idején probléma volt, hogy melyik chipre fizették ki a DD/DTS licenc díját, melyikre nem. Ugyanaz a SoC volt mindegyikben, de amelyikre ki volt fizetve, az más típusjelet, azonosítót kapott, és a szoftverrel se volt gond, a többinél maradt a hekkelés.
Nem lehet, hogy az S905-nél is hasonló probléma van? A DD/DTS az Amlogic oldalán is opcionálisként van megadva a 905-höz. Már többször olvastam a cnx-software-en egy S905-H típusról (pl. ezekben: Xiaomi Mi 3 TV Box, WeTek Play+, Zidoo X5 TV Box), ami ugyanaz mint az S905, csak DD/DTS licenccel.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#130) junkpod válasza DoItYourself (#129) üzenetére


junkpod
nagyúr

Na de 3 különböző szoftverbol kijon a HD hangsáv, csak kodibol nem? Ok, az alap player és a vidon meg akár warez is lehet, de az mxplayert a play aruhazbol telepítettem és az is működik.
Nem tűnik licence gondnak.

Na, közben elolvastam a linkelt oldalt is és azt írja, hogy az S905-H azt jelenti, hogy dekódolni tudja a DD és DTS hangsávot, ezáltal lekeverheti akár 2.0 sztereóra is. Ez logikus, hogy ehhez kell licence. De a Passthrough-hoz nem kellhet licence, hiszen olyankor az erősítő végzi a dekódolást (és nekik van licencük erre) a játékos csak átstreameli a hangsávot érintetlenül neki.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#131) DoItYourself válasza junkpod (#130) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Logikusan ennek így kellene lenni, ehhez képest nálam mindenféle hangsáv lekeverése megy a Kodi-val (na jó, hd audiót nem próbáltam), csak az spdif pt problémás.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#132) Dikri


Dikri
tag

Végülis egy s905 chipes gépet vásároltam. Thronsmart Vega S95 Telo.
Hétvégén már meg is érkezett!

Egyenlőre nagyon tetszik, ha lenne valakinek kérdése a géppel kapcsolatosan nyugodtan keressen.

(#133) DoItYourself válasza Dikri (#132) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Üdv. a klubban, mesélj egy kicsit nekünk. :) HDMI-CEC működik? Automata felbontás és frekiváltás működik? HDMI/SPDIF passthrough működik mindenféle hangsávval?

Szolgálati közlemény: Tronsmart Vega S95 Telos. Ez egy fullos S905 lejátszó 2G/16G verzióban Samsung memóriával és eMMC-vel, ac-s wifivel, bónuszként sata csatlakozóval. Erős vidon xbmc támogatás, jó support, ~100$ körüli nettó ár.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#134) robi1979 válasza Dikri (#132) üzenetére


robi1979
aktív tag

Én a Tronsmart Metaval szemezek, sokban nem tér el szerintem. Bár az a sata érdekes lehet. Erre 2,5" os vinyót is fel lehet rakni? Te honnan rendelted?

Ennek a külső sata csatlakozónak mi értelme? NAS-t lehet belőle csinálni? Asphalt megy rajta?

[ Szerkesztve ]

(#135) Beni2360 válasza robi1979 (#134) üzenetére


Beni2360
félisten

eSATA 3Gbit/s~300MB, max kábelhossz 2m, áramot nem közvetít.
Itt találtam

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#136) Beni2360 válasza Beni2360 (#135) üzenetére


Beni2360
félisten

Most látom ez nem e SATA csatlakozás, így az első sorom e szempontjából érvénytelen. De azért kíváncsi lennék itt mennyi a sebesség?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#137) DoItYourself válasza robi1979 (#134) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Sima sata csatinak néz ki, tehát jó lesz 2.5"-os hdd-hez is. Kábelt viszont nem adnak hozzá, lásd a linket fentebb.
Megfelelő app-al akár nas is lehet belőle.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#138) lacko6 válasza Dikri (#132) üzenetére


lacko6
senior tag

Hi.

A tápot a falból kihúzva majd visszadugva bekapcsol e? (valószínű) és a felbontás vissza megy e 720p 60Hz-re? (random) :R

(#139) junkpod válasza Dikri (#132) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szia, mi van rajta gyarilag, vidon.xbmc? Ha igen, akkor kell hozzá bármi regisztráció?

Box's don't touch!

(#140) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Türelmes embereknek javaslom ezt az indiegogo kampányt: Unuiga S905 with Remix OS. 25-60$ közötti áron lehet egészen jól felszerelt S905 dobozokat kapni két verzióban Remix OS-el (a pluszos jobb vételnek tűnik...). Szállítás májusban.
upd: 30$ a száll. költség, így már nem is annyira érdekes...
A lap alján érdekes videók láthatók a gyártásról és a tervezésről.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#141) Dikri


Dikri
tag

Látom sok kérdés érkezett.
Leszögezném, nem vagyok "hardcore user" ezért lesz sok kérdés amire nem tudok válaszolni, ott vissza fogok kérdezni :)

A gép és a tv hdmi kábellel van összekötve. Így HDMI/SPDIF passthrough nálam nem opció. Ehhez ha jól gondolom komolyabb cuccos kéne.
Frekvenciaváltás nem működik automatán, pedig 24P jöl jönne. Alapból nálam 1080p-60hz-en üzemel.
HDMI CEC az mire való? Erről Fogalmam sincsen.

Nálam sata portra egy 2Tb 3,5 Hdd van dugva, ami táp nélkül tökéletesen működik. És volt kábel is hozzá a dobozban.

vidon xbmc soha nem használtam, ugyhogy erről majd inkább én kérdezősködnék :)

Elvileg a héten megjön a xioami gampad is, így a komolyabb játékokat csak akkor fogom tesztelni.
Egyenlőre egy rapoo 6700 billentyűvel használom, a z és y betű fel volt cserélve, de External-Keyboard-Helperrel megoldódott a gond.

(#142) Beni2360 válasza Dikri (#141) üzenetére


Beni2360
félisten

Frekvenciaváltás nem működik automatán, pedig 24P jöl jönne. Alapból nálam 1080p-60hz-en üzemel.
Ha a droidban a képernyő beállításoknál az 1080/50 hz és fentebb az automatikust választod akkor sem kapcsol át?
A vidon xbmc a kodi alapja. Ha felmész a honlapjukra és regelsz akkor fél évig ingyenes a támogatás, utána e-mail címet váltasz és újból fél év. A gépen meg a beállításoknál találod a vidon funkciót és ott is be írod az adatokat és ennyi.
Beállítása olyan mint a kidié, talán még több is a lehetőség.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#143) junkpod válasza Dikri (#141) üzenetére


junkpod
nagyúr

hali, köszi, akkor inkáb máshogy kérdezem: KODI-ban ha kiválasztod a hdmi passthrough opciót akkor feladja a DTSHD és DD-HD lehetőségeket?

Box's don't touch!

(#144) Dikri válasza Beni2360 (#142) üzenetére


Dikri
tag

Ha bekapcsolom az automatikust akkor 60Hz-re áll át. Majd még tesztelem.

Ez a vidon XBMC nem igazán megy nekem :)
Fogalmam sincs hol lehetne beállítani a hdmi passthrough opciót. Nem találok ilyet. Egyébként regisztráltam a weboldalukon azzal bejelentkeztem a programban, de nekem azt írja ki a programban, hogy 2035-ig érvényes.....
Egyébként meg nekem alapból pro verzió volt fent.

(#145) Dikri válasza junkpod (#143) üzenetére


Dikri
tag

Közben megtaláltam. Csak ugye átállítottam magyarra a nyelvet :)

Igen engedi kiválasztani a DTSHD és DD-HD opciot.

(#146) DoItYourself válasza junkpod (#139) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Azt írják a FAQ 2. pontjában, hogy gyárilag van rajta vidon és regisztrálni kell a vidon pro verzióhoz, amivel egyszer be kell jelentkezni a lejátszón.

Dikri: ha a tévéd támogatja a HDMI-CEC funkciót, akkor a tévé távirányítóját tudod használni a lejátszód vezérléséhez is.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#147) Dikri válasza DoItYourself (#146) üzenetére


Dikri
tag

Megnéztem működik. Panasonic plazma g20-om van.

(#148) DoItYourself válasza Dikri (#147) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Köszi, ez lenne az pontosan: Panasonic TX-P42G20E ?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#149) Dikri válasza DoItYourself (#148) üzenetére


Dikri
tag

Ez a széria igen, csak 46-os az enyém

(#150) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Új játékos S905-H processzorral 1G/8G kiszerelésben: Wetek Hub. Szoftveresen erős ajánlat: hivatalos Kodi és openelec támogatás, dual-boot, mindenféle licencek.
Extrák: ac-s wifi külső antennával, infra vevő hosszabbító. ~70-90$ áron várható.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.