Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) envagyok


envagyok
veterán

Ki plus-t dvb-s2,t2-t hol lehet a legolcsóbban venni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#652) DoItYourself válasza envagyok (#651) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Geekbuyingon 60$, Gearbesten 66$.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#653) Fatraktor


Fatraktor
csendes tag

No szép jo estét !
A tegnap esti mutatványom, miszerint én felrakom a DIY álltal linkelt OpenELEC-et, csöppet hosszura nyulott.
Első körben ciflikre szedtem a masinát mivel olvasom a forumokon, hogy mennyi a klon , hamisítvány stb. A furcsaságokhoz hozzá tartozik az is, hogy a masinának nincs sorozatszáma.Gyanítom azért van ez, mivel OEM/unbranded, vagyis, mint minden elektronika cég gyárt dolgokat, amit aztán a megrendelő igényeinek megfelelően ellátnak mindenféle felirattal. Nahde, a kis kinaiak nem hülyék, bizniszelnek külön is, azaz a gyártó is árulja a terméket, márkajelzés nélkül ugye.A nagy kérdés az az, legalábbis nekem: Melyik az eredeti készülék, s melyik a hamisítvány. Láttam mkár ugy is arulni ilyen gépet, hogy 5000ft volt az ára, és oda volt írva hogy tudásban ugyaz az a masina, mint a többi, de olcsobb alkatrészekböl van összerakva.

Tehát leszedtem mindkét file-t ami a legfrisebb volt. Recovery mode egyböl müködött , fogpiszka be, táp be, és tartod amíg be nem jön a recovery menü.A recovery-ben a hangerő fel illetve le gombokkal lehet navigálni, majd az ok gombal nyugtázni a kiválasztott menüelemet. Az egeret érdemes lehuzni ilyenkor.
Recoveryben voltam, SD kártyán a két linux file. A simát elkezdtem telepíteni, de hibával leállt. Ekkor ráböktem a másikra, aminek a nevében van hogy update. Ez fel is szaladt a boxra, telepites, ujrainditja? kérdésre válasz: igen.

Nahh eztán nem kapcsolt be a készülék.Sem arecovery nem jött be. A helyzet az hogy nekem egy macbook pro-m van, sajnos azzol nem tudok ilyen esetekben mit kezdeni egy halott készülékkel. Így az asszony laptopját
vettem birtokba, és álltam neki a felélesztésnek.Amiket be kell szerezni ilyenkor: flash-elő program, formázó, az sd kártya formázására, és jelen esetben USB A ---- USB A kábel. Azaz nagy usb "apa" kell mindkét felén a kábelnek.Szerencsére az egyik külsö HDD háznak ilyen a kábele. Flashelő program letölt, feltelepít. az amlogic két szoftvere kell, az egyik az sd kártyát alakítja át boot-olhato mediára.[link]
A másik pedig a pc verziohoz kell, azpedig az Usb burning tool.
Ennél a programnál nagyon fontos a verzioszám, nekem egy másfél órás mutatvány volt ez mire kiderült...
Elinditjuk a programot telepítés után, s rendszergazdai jogosultságokkal az usb kábelt csatlakoztatjuk a pc-hez,a másik felét pedig majd a boxba ,miután a fogpiszkáloval a kis gombot nyomvatartva bedugjuk a készülékbe. Ha van a szokásos usb hang a pc-ből akkor nagy szerencsénk van.Ha nincs hang, akkor érdemes azzal kezdeni, hogy egy ujabb verziot telepitünk a gépre.

Stock FRW Amlogic s905
rá flasheljük a gépre, egy kattintással, és kész is a gép.Ha valakit mélyebben érdekel, sok video van fennt a netem, de segítek én is ha tudok. De most majd elalszom :(.......


[/L

(#654) Fatraktor válasza DoItYourself (#650) üzenetére


Fatraktor
csendes tag

nem kell ám tülspilázni ezt a kábel kérdést, a 3000ft-os külső vinyóhoz olyat adtak, az egyik fele Y dupla a másik sima..

(#655) Beni2360 válasza DoItYourself (#650) üzenetére


Beni2360
félisten

Pedig nekem van USB 3.0 AA kábelem, olyat kaptam a 2.5" külső házamhoz. Direkt ezt választottam mert stabilabb mint a mini, vagy micro usb kapcsolatok.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#656) DoItYourself válasza Fatraktor (#653) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ezt majd részletezd holnap, mit szedtél le és honnan...

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#657) DoItYourself válasza Beni2360 (#655) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Már szórom is a hamut a fejemre, most, hogy mondjátok, nekem is van ilyen kábelem a mobil vinyóhoz. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#658) Beni2360 válasza Fatraktor (#654) üzenetére


Beni2360
félisten

Szerintem meg a kisebbik A dugaj az csak táp kábel és nem adat. Vékonyabb is. :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#659) envagyok válasza Fatraktor (#653) üzenetére


envagyok
veterán

http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s905/eny-acemax-ott-ac/566074-ott-mxq-pro-openelec-7

Ezt próbáltad feltenni?
Ezt az image tollal kell, és mxq pro-hoz készült
Milyen Openelecet akartál feltenni a vasra?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#660) Fatraktor válasza envagyok (#659) üzenetére


Fatraktor
csendes tag

Jo reggelt.

OpenELEC-Amlogic.arm64-M18-7.0-devel-20160304203559-r22220-g42ddb0e.zip

OpenELEC-Amlogic.arm64-M18-7.0-devel-20160304203559-r22220-g42ddb0e-update.zip

ezeket probáltam, de nem ment fel. Jelenleg egy modosított fw van rajta, es Nexus10-nek azonosítja magát, így távirányíto egyenlőre nem működik, csak ugy hogy billenytyuzet egér, vagy a tv távirányítója viszi HDMI CEC-en keresztül. Igy viszont ki fogom probálni hogy megy -e a TVGO alkalmazás.

(#661) Fatraktor válasza envagyok (#659) üzenetére


Fatraktor
csendes tag

ez van rajta most

http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s905/others-ac/firmware-roms-tools-bj/570679-neomode-custom-rom-mk808b-pro-s905-mxq-pro-s905

(#662) DoItYourself válasza Fatraktor (#660) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Mondjuk ha ezt így próbáltad feltenni, nem is csodálkozok, hogy nem ment. Rossz fw, rossz fájlok kártyára másolása, stb.
Nem árt egy kis odafigyelés, és olvasgatás, mert az oE flashelés egy fokkal bonyolultabb, mint egy android frissítés. Próbálom általánosságban leírni az oE telepítést, ill. amit eddig kibogoztam belőle az amlinux fórumon (ahol nem túl bőbeszédűek az emberek).

"A" scenárió: android törlése és openELEC telepítés az eMMC-re
Első alkalommal egy full install-t kell letölteni az adott oE buildből.
Pl. OpenELEC-Amlogic.aarch64-MiniMX-6.95.3.zip.
Ezt ki kell csomagolni, és egy FAT32 SD-kártyára másolni a .zip tartalmát, majd fogpiszkálóval indítva a gépet, magától települ. Ha kész, akkor a recovery-ben ajánlott egy wipe date / cache-t is nyomni. Újraindítás, kész vagy.

Frissítés #1: ha már van egy működő oE a gépen (pl. 6.95.2), akkor egy *update.zip-et kell letölteni (pl. OpenELEC-Amlogic.aarch64-MiniMX-6.95.3-update.zip). Ezt nem kell kicsomagolni, csak rámásolni egy SD-kártyára, gyufaszál és recovery-ből apply update from ext-el betallózni és felrakni.

Frissítés #2: amelyik build támogatja, ott az oE frissíthető OTA módon is. (pl. az Alex féle Mini MX build 6.95.2-es eMMC verziótól).

"B" scenárió: android megtartása és openELEC futtatás SD-kártyáról (dual-boot)

Hogyan?
Ha létezik az adott lejátszóra SD-kártyás verzió, akkor a teljes lemezképet (.img) ki kell írni Win32DiskImager-el egy SD-kártyára, betenni a gépbe, és egy alkalommal fogpiszkálóval indítani (ekkor módosít valamit a gép bootloader-én), majd normál újraindítás. Ezután ha bent van a gépben az SD kártya, akkor erről indul az oE, ha nincs akkor az android indul.
A példánál maradva: SD kártyás Mini MX verziót utoljára április 25-én* készített Alex (OpenELEC-Amlogic.aarch64-MiniMX-6.95.2.1.img.gz - ezt még ki kell tömöríteni, és a kitömörített .img fájlt kártyára írni a Win32DiskImager-el).

* - ebból kimaradt a dtb.img fájl, amit a full install csomagból ki lehet szedni.

Megjegyzés: az én gépemen nem lehet a távirányító hangerő gombokkal föl-le lépkedni a recovery-ben, így ha ott kotorászok, akkor előtte egy PC-s billentyűt hozzákötök a géphez.

------------------

Eredetileg néhány topikot linkeltem neked kiinduláshoz az amlinux fórumról, openELEC fw linket direkt nem, mert erre a gépre valót nem találtam, csak olyat ami MXQ Pro 4K-ra jó.

Ugye kétféle "MXQ Pro" van, párszor már leírtam (4K / Quick Play).
Első blikkre a különbségek a kettő között:
- a távirányítójuk csak hasonló, de nem egyforma
- a 4K-hoz 100MBit-et, a Quick Play-hez gigabites ethernet sebességet adnak meg a hirdetésekben

Ahogy korábban leírtam: természetesen semmiféle felelősséget nem vállalok semmiért sem, pl. ha valaki téglásítja a lejátszóját.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#663) envagyok válasza Fatraktor (#660) üzenetére


envagyok
veterán

Ez nem rávaló openelec

Itt olvasgass:
[link]

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#664) lacko6 válasza DoItYourself (#662) üzenetére


lacko6
senior tag

Csak masolni kell a dtb.img t a megitrt sdre?

(#665) DoItYourself válasza lacko6 (#664) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Igen, ezt írja Alex: "Pls extract from zip dtb.img and copy to SDcard (my bug)"

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#666) lacko6 válasza DoItYourself (#665) üzenetére


lacko6
senior tag

:R akkor nem en benaztam hanem bug

(#667) interstate76 válasza DoItYourself (#662) üzenetére


interstate76
addikt

"SD kártyás Mini MX verziót utoljára április 25-én* készített Alex (OpenELEC-Amlogic.aarch64-MiniMX-6.95.2.1.img.gz"

Ez honnan szedhető le? Ma jött meg a Mini MX-em, kipróbálnám rajta.

Bár ha igaz, amit Freaktabon olvastam ("No automatic refresh rate switch, and audio problems."), akkor ez is csak annyival tud többet a korábbi amlogicos cuccoknál, hogy simán és erőlködés nélkül mennek rajta a 4K anyagok.

Most látom, hogy a fenti idézetet Envagyok kolléga írta. :)

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#668) DoItYourself válasza interstate76 (#667) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Még mindig innen szedhető: #2.

Android alatt nem nem megy az AFRS ( :DDD ), oE alatt igen. Olvasd vissza a hétvégét!

Idézet: kicsit össze vagy kavarodva, de sebaj.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#669) interstate76 válasza interstate76 (#667) üzenetére


interstate76
addikt

Megtaláltam!

És bocs a név elírásáért, envagyok!

(#668) DoItYourself Köszi, közben meglett! Ha megy a dual boot és az AFRS, akkor egész más a leányzó fekvése! :K

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#670) DoItYourself válasza DoItYourself (#649) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Felraktam tegnap este a 6.95.3-as openELEC frissítést az M18-ra. Bekapcsoltam az AFRS-t, a tévém ugyan nem írja ki a képfrissítési frekvenciát, csak a felbontást, de film indításkor lehet látni ha vált.
Mintha szebb, egyenletesebb lenne a kép. Még tesztelem.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#671) interstate76 válasza DoItYourself (#628) üzenetére


interstate76
addikt

Megnéztem neked az SD-kártyás OE-verzió alatt, Mini MX-en, és ebből is hiányzik.

Viszont a távirányító működik OE alatt is! Mélyebb tesztelgetésre most nincs időm, meg magát a mini PC-t sem magamnak rendeltem, szóval lehet, hogy később sem fogok nagyon belemélyedni, de ez az SD kártyás, dual bootos vonal nagyon tetszik! :C

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#672) DoItYourself válasza interstate76 (#671) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Hogy mit néztél meg nekem? Milyen távirányító? Mi hiányzik?
??

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#673) interstate76 válasza DoItYourself (#672) üzenetére


interstate76
addikt

:D Az előzményben kérdezted, hogy másnak is hiányzik-e OE alatt a PVR IPTV Simple Client Add-On.

A távirányító külön téma.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#674) DoItYourself válasza DoItYourself (#672) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ja, hogy a PVR IPTV Simple Client. Akkor érthető miért nem jutottam túl a leírás 0.-ik pontján.
Bocs az értetlenkedésért, sokféle témáról volt szó az elmúlt 2-3 napban, volt benne minden.

A távirányítós megjegyzésedet viszont továbbra sem értem. Recovery-ben nem megy a távirányító, azt írtam. Ha a gépedre való oE build-et teszel fel, akkor természetesen működik a távirányító.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#675) interstate76 válasza DoItYourself (#674) üzenetére


interstate76
addikt

Azt hittem, hogy OE alatt sem megy a táv. Na mindegy, a lényeg, hogy most már mki ért mindent! :)

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#676) JEEMBO válasza DoItYourself (#648) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Nem talál az oldal keresője MXQ plus-os hozzászólást :(

"Jó pap is holtig butul"

(#677) DoItYourself válasza JEEMBO (#676) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Sajnos nem, medosz11 viszont van, aki ebben a posztban kérdezte meg, de csak egy linket rakott be, ami most már nem él. Erre válaszoltam én, de mivel én sem írtam ki a készülék nevét, ezért nem találsz semmit az MXQ Plus-ra.

Szolgálati közlemény
AEmbörök! Lehetőség szerint írjátok ki a készülék nevét is, amint látjátok a linkek múlandók.

Sajnos ebben a fórumban az utólagos szerkesztés nem lehetséges, így marad minden úgy, ahogy elsőre sikerült megírni.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#678) JEEMBO válasza DoItYourself (#677) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

THX! Igy már látom.
Nem tűnik túl rossznak, állítólag 35000 antutu pötty fölött teljesít...:
https://www.youtube.com/watch?v=cHlqkQ1iRew

"Jó pap is holtig butul"

(#679) Fatraktor


Fatraktor
csendes tag

Sziasztok !

DIY köszönöm a linkeket :) valahogy elkeveredtem az oldalra és mellényultam a zip-ekkel :) megesik az ilyen :)
Nem paráztam rá, nem most romolok elösször. Azért irtam le a storyt, hogy mint ahogy én is, tanultam belőlle.

Ma meglesem a rávalo eleket...

(#680) nm485


nm485
csendes újonc

Sziasztok,

Új vagyok itt és azért regisztráltam ,hogy okosodjak és megosszam a tapasztalatokat.
Én is vettem mo.-on egy androidos boxot: Sunvell T95 , 1/8Gb S905 szerkezet.
Ugye el is tettem otthon és éjjel próbálgattam hiszen a család előtt senki sem szeret beégni.
Úgy gondoltam amikor minden megy és rájöttem hogyan is használjam mit kössek rá akkor kiviszem a tv-hez és hasit mint az állat. Hát azért ez nem így van.
Tegnap néztek a gyerekek először mesét róla......
A történetem eddig:

Már az első dolog ,hogy nem volt hozzá AV kábel csak hdmi.
Én meg főleg CRT tv-hez használtam volna.
Ugye mit tesz az ember ,masina szétszed ,megnéz jack aljzat kimér ,pcb lefotóz (képek később).
Csináltam magamnak av kábelt mert egyik boltival sem volt kompatibilis.
Netes leírások is kuszák mert néhol írták a Bluetooth-ot,hogy benne van néhol nem...hát nincs benne.
Csak wifi és hálócsati (de ezért nem húzok ki kábelt).
Meg kellett szokni a működését, távirányítója teljesen korrekt szerintem minden funkció jól elérhető.
Vettem vezeték nélküli kis billentyűzetet és egeret, bill. kiosztást simán lekezeli.
Ugye android 5.1.1 van rajta pár előre telepített progival.
Netem keresztül egyik online tv sem ment, google play sem, kodival sem lehetett mást csak fájlokat lejátszani , telepíteni apk-t sem lehetett probléma mentesen.
Nyilván mivel kezdő vagyok mindent tanulni tapasztalni kellett.
Egy orosz oldalt találtam mint fórumot ehhez a típushoz.Innen sok link volt . Nyilván most már könnyű okosnak lennem mit is kellett volna venni.
Láttam van rá új firmware 20160426 hát gondoltam szarabb már nem lehet.
Sd formáz, firmware másol , reset gomb nyomva tart, tápcsati bedug. Majd vártam míg feláll a rendszer.
Hát ez a firmware már úgy működik ahogy egy ilyen boxnak alapból is kellett volna.
Most már használható a box, úgy ahogy én azt elgondoltam ja és a neten is láttam.
A következő kihívás a DLNA lesz ,hogy wifin lássa a pc filmes mappáját.
Soha nem állítottam ezt be se pc-n se más androidos eszközön..........
Tanúlságot levonva érdemes tanácsot kérni a mesterektől.
Most már DVB-t/c tunereset vennék.

(#681) DoItYourself válasza nm485 (#680) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Előre nehéz okosnak lenni, ez igaz.
DLNA nem kell a PC-s megosztáshoz. SMB-n keresztül eléred a tartalmakat.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#682) interstate76 válasza nm485 (#680) üzenetére


interstate76
addikt

Ha találtál rá custom fw-t, akkor annyira nem rossz a helyzet, mint amennyire lehetett volna! :K

A PC-ről való streamelés talán úgy oldható meg a legegyszerűbben, ha felrakod ezt a programot, aztán a többi már egyszerű pl. Kodiból. De az Archos Player is látja a hálózaton lévő DLNA-szervereket. Vagy megoszthatod a filmjeidet Plex Media Serverrel is.

A Serviioval konkrét tapasztalatom nincs, mert már régen is erőforráspazarlásnak éreztem volna, hogy folyamatosan menjen a PC, amíg egy másik eszközön filmet nézek, szóval amíg nem hálózaton keresztül játszottam le mindent, addig pendrive-on vagy külső HDD-n vittem át a dolgokat egyik helyről a másikra, aztán jött egy ASUS RT-N56U router külső HDD-vel, ill. fel szoktam másolni a lejátszani kívánt dolgokat a lejátszóra, most pedig egy windowsos mini PC-re kötött külső HDD-n vannak a megosztott dolgaim (leegyszerűsítettem a sztorit, de ezek voltak a fő lépések). A legtöbben egyébként a NAS-ra esküsznek, ha már hálózati médialejátszáshoz szükséges tárolóról beszélünk.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#683) nm485 válasza interstate76 (#682) üzenetére


nm485
csendes újonc

Köszi az ötleteket próbálom összehozni.
A nero media home-ot is felraktam de nem jött be ,a serviio-t is próbáltam de fw frissítés előtt.
Az smb-t sajnos nem ismerem ,hogy w7-32 megy-e majd azt is megnézem.

A bluetooth-os Usb stick az működhet ezen a rendszeren szerintetek ? Jó lenne game controller-nél stb felhasználni a Bluetooth-ot.
Eddig csak azt olvastam felejtős ha gyárilag nincs a boxba benne.

(#684) interstate76 válasza nm485 (#683) üzenetére


interstate76
addikt

Ha a Servvio kilőve, akkor marad a Plex Media Server. Ha azt belőtted, akkor már csak a PleXBMC kiegészítőt kell feltenni Kodiban és látni fogja az összes megosztott videót, képet, zenét. Ha elakadnál vele valahol, írj!

SMB

Sosem próbáltam mini PC-n usb-s bt adaptert.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#685) DoItYourself válasza nm485 (#683) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Az smb a sima windows-os megosztast jelenti. Egyszerubb beallitani, mint leirni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#686) hcol7


hcol7
senior tag

sziasztok!

20ezer ft körüli összeget szánok android box-ra. Nem vagyok otthon a témában egyáltalán, de azt látom, hogy az s905 megy mostanában, amiket kinléztem, az az MXQ Pro, MXQ Plus, vagy MX Mini.

Leírom mire lenne szükség:
-ne legyen lassú később sem
-minél több USB port(menne rá vinyó, webkamera,wireless egér/bill)
-ha rádugok usb wireless egér/bill antennát, akkor menjen mindkét eszköz
-skype/hangouts videocall menjen rádugott webkamerával
-kezeljen 2tb usb külső vinyót, amibe beletartozik az is, hogy browseolja rendes sebességgel, mert amit pl a TV-m csinál, az botrány, 20mp mire lejjebb megy egy mappát..
-esetleg bootoljon sd/usb ről, hogy próbálgathassak másik OSeket
-az sem ártana, ha a rádugott vinyó tartalmát szolgáltatni tudná a LAN-on, pl ágyból telefonon nézni a hdd-n levő tartalmat(nemtudom ehhez milyen szoftver/service kell)

perpill ennyi az elképzelés, lehet ezeket már rég mind tudja, de mint mondtam, nem tájékozódtam a témában túl sokat, elég friss az igény az eszközre

az MXQ Pro és Plus között mi a különbség? specifikációkban nem látok eltérést.
ebben a topikban az MX Minit látom sokszor említve. Abban 2GB ram van, amiatt ajánlottabb csak, vagy másban is jobb? abból mindent tud, amit a másik kettő?

Köszi szépen előre is, üdv!

[ Szerkesztve ]

(#687) Fatraktor


Fatraktor
csendes tag

Szevasztok !

Tegnap nekiestem ujra . Az eredetileg letöltött .zip-et kicsomagoltam es a menuben találhato update-en keresztül frissitettem, fel is ment szépen. És azota az elec van rajta.

A kodi automatan indult magyarul. SMB NFS FTP egyböl ment, nincs baszakodas, hiba, semmi. ennyit az androidrol....kb egy hetet szivtam vele mire a nas-al összeghoztam.

Ami meg hatra van, a táv vezerlö, bekapcsolni tudom vele, de utanna nem megy, tv tavezerlővel tudom vezerelni, meg bill-el.Szepen megy a kodi rajta, sokkal simabban mint droidon.

(#688) gulac12 válasza hcol7 (#686) üzenetére


gulac12
tag

A gearbest még két napig akciózza a Beelink M18 boxot, $59.69 ingyenes szállítással elég vonzó ajánlatnak tűnik, ha rendelés Kínából opció játszik, várd meg azért mások véleményét is, ezt a gépet itthon még nem forgalmazzák.

(#689) Fatraktor


Fatraktor
csendes tag

OpenELEC alatt nem jön létre a mediatár?

(#690) Fatraktor


Fatraktor
csendes tag

Amlogic S905 Quad-core Mini MX 2G+16G Android TV Box Android 5.1 OS 2.4/5GHz Dual WiFi H.265 BT4.0 1000M LAN Kodi Media Player 63.01 Dollar DHL-el szallitva

Masodik box jön töllük, Több brandnek gyártanak boxokat. [link]

(#691) hcol7 válasza gulac12 (#688) üzenetére


hcol7
senior tag

hmm ez elég jónak tűnik, köszi :) azért várok még

(#692) Arolotifar válasza hcol7 (#686) üzenetére


Arolotifar
őstag

interstate76 kollégának van egy eladó Mini MX kütyüje, elég jó áron :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#693) Beni2360 válasza Arolotifar (#692) üzenetére


Beni2360
félisten

Van olyan box 20 k-ért ami az igényeit kielégíti?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#694) Arolotifar válasza Beni2360 (#693) üzenetére


Arolotifar
őstag

Írta a Mini MX-et, ezért javasoltam. Ennyi pénzért viszont minden igényt kielégítő boxot nem fog kapni.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#695) interstate76 válasza Arolotifar (#692) üzenetére


interstate76
addikt

:R

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#696) DoItYourself válasza gulac12 (#688) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Jó cucc, csak ajánlani tudom, mert nekem is ez van. :K
Interstate ajánlata is korrekt, jár érte egy up!

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#697) DoItYourself válasza Fatraktor (#687) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ha jól értem, akkor a Beelink M18-ra való openELEC-et tetted az MXQ Pro Quickplay gépedre?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#698) gabywap válasza envagyok (#651) üzenetére


gabywap
tag

Szia! Rendeltél már? Mert még én sem rendeltem meg, de tuti ezt fogom csak nem tudom hol rendeljem meg. Ne klón legyen és menjen minden ami kell. :) Vagy hol érdemes ahol simán bejön és itt irta valaki vigyázzak a geekbuying-ra. Melyik ebből most az igazi vas?
itt azt irja ők adják az igazit acemax: [link]
spanyol raktárból geekbuying HUF
20932.93 : [link]
ali US $69.99 : [link]
gearbest 66 usd: [link]

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#699) hcol7 válasza gabywap (#698) üzenetére


hcol7
senior tag

ez miert dragabb, mint a 2GB rammal szerelt Beelink m18? DVB tuner miatt ?

(#700) gabywap válasza hcol7 (#699) üzenetére


gabywap
tag

Igen, valószinü. :)
Meg nem beszélve a tuneresre sokkal több minden van. De a lehetőség is a tunerek miatt.

[ Szerkesztve ]

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.