Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) gabywap válasza Csicsóka (#1149) üzenetére


gabywap
tag

Szia, és próbát lehet tenni egy k1 plusszal? Egy sd karival ki próbálnám ha nem nyul a rendszerhez.... vajon be bootolna e....

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1152) Csicsóka válasza gabywap (#1151) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nagyon valószínű, hogy simán menne ezen a vason is.
A dual bootos rendszer nem nyúl hozzá a droidhoz, egyedül az U-Boot módosítást kell előtte megcsinálni e szerint:

Files needed:

update_uboot.7z (all models)
source: https://yadi.sk/d/gZW-PXc7qU4v7

unzip update_uboot.7z
Copy the aml_autoscript.zip to SD Card
Copy the aml_autoscript to SD Card

With no SD card inserted in the S95, power on the S95. When Android boots, insert the SD Card to the S95.

Open the Backup&Update app. Under the "Local Update" section, click "Select". It will examine the SD Card and you should see the file, "'aml_autoscript.zip", select it. This will return you to the Update&Backup app's home screen. In the "Local Update" section, click "Update", to run the update.

When complete, the S95 will reboot to Android. Remove the SD Card from the S95 and power it down.

(#1153) DoItYourself válasza Csicsóka (#1152) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Csak kivancsisag miatt kerdezem: az uboot modositas akkor is mukodhet, ha mar openelec van az emmc-re telepitve? Lehetne androidot futtatni sd kartyarol?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1154) gabywap válasza DoItYourself (#1153) üzenetére


gabywap
tag

Mondjuk ezen már én is elgondolkoztam mi lenne ha egy img-t mint ez:
ACEMAX KI_PLUS_DTV-LMY47V-20160421.110642.V1031P3.img
egy sdcard-ra irnánk meg be bottolna és müködne kártyáról? :D

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1155) Beni2360 válasza Csicsóka (#1152) üzenetére


Beni2360
félisten

Bocs de jól fordította le a google, kicsit át írtam a fordítást?
---------------
Szükséges fájlok
update_uboot.7z (minden modell)
forrás: https://yadi.sk/d/gZW-PXc7qU4v7
csomagolja ki update_uboot.7z
Másolás a aml_autoscript.zip SD kártya
Másolás a aml_autoscript SD kártya
SD-kártya nélkül apcsolja be a S95.
Ha az Android butóltólása után helyezd be az SD kártyát.
Nyissa meg a Biztonsági mentés és frissítés kb. A "Helyi
Update" részben kattintson a "Kiválasztás".
Meg fogja vizsgálni az SD kártyát és meg kell látni a fájlt ","
aml_autoscript.zip ", válassza ki.
Ez vissza fog térni, hogy az Update & Backup alkalmazás kezdőképernyőn.
A "Helyi Update" részben kattintson az "Update", elindítani a frissítést.
Amikor kész, kapcsold ki S95 Android.
Távolítsa el az SD kártyát a S95 és kapcsold be.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1156) Csicsóka válasza Danecay (#1123) üzenetére


Csicsóka
őstag

TWRP telepítését adb shell alatt is meglehet csinálni, nem kell hozzá USB kábel.

Letöltöd itt a TWRP image-t.
A letöltött img-t bemásolod a belső tárhelyre, vagy sd-re
Bekapcsolt kijelző kell, mert a su kérelmet engedélyezni kell, és csak rootolt doboz lehet.

PC-n folytatod:

adb connect 192.168.1.xxx (doboz ip címe)

adb shell

su
(most kéri az engedélyt a super su)

Ajánlatos az eredeti tecovery-t elmenteni hogy vissza lehessen állítani bármikor.

dd if=/dev/block/recovery of=/sdcard/orig-recovery.img

Mostpedig a TWRP megy az eredeti recovery helyére.

dd if=/sdcard/TWRP3_VegaS95_Meta.img of=/dev/block/recovery

reboot recovery

És már újra is indul, a TWRP fogad.
Szintén ajánlatos az eredeti rendszerről TWRP alatt egy mentést csinálni, mert ezzel mindig vissza lehet térni ah vmi elszáll.

"Rámásoltam SD kártyára a rar tartalmát de hogyan tovább? "

Restore menü pont alatt, kiválasztod hogy az SD-ről állítson vissza, és már fent is van az új rendszer.

Sim a recovery-ből ezek a dolgok nem megoldhatók, és a TWRP- rar-ból nem tud visszaállítani.

(#1157) Csicsóka válasza Beni2360 (#1155) üzenetére


Csicsóka
őstag

Igen, pont így kell.
Ez után az SD-re kiírt linux image szépen bebootol, ha bent van a kártya, vagy pendrive.

(#1158) Csicsóka válasza DoItYourself (#1153) üzenetére


Csicsóka
őstag

Másik linuxot, vagy OE-t biztosan lehetne.
Androidot nem hiszem, mert az emmc-n van jó pár olyan partíció ami kell a droidnak, és noha ezeket pont így meglehetne csinálni az SD-n is, nem biztos hogy ez működne is.

(#1159) gabywap válasza Csicsóka (#1156) üzenetére


gabywap
tag

És itt melyik linuxot töltsem le? Van ott több is: [link]

ez nem jó: telos_debian_console.img.7z

[ Szerkesztve ]

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1160) Csicsóka válasza gabywap (#1159) üzenetére


Csicsóka
őstag

Mindegyik működik, de csak az armbian, és az ubuntu grfikus felületű. (xfce,mate) a többi konzolos, parancs soros. A legbarátságosabb, az ubuntu. A letöltött zip-et ki kell csomagolni, és win32 disk imagerrel kell az sd-re irni!

(#1161) fpunto válasza Csicsóka (#1156) üzenetére


fpunto
csendes tag

Ez a TWRP jó a Telos-ra is, vagy csak a Metel-ra?

(#1162) Csicsóka válasza fpunto (#1161) üzenetére


Csicsóka
őstag

Szerintem jó minden s905-re. Nálam mxq pro+ on megy.

(#1163) k.zozo.


k.zozo.
tag

Sziasztok,
TV okosításhoz gondolkodom egy ilyesmi boxon. Tudtok ajánlani típust ill. megbízható eladót Alin vagy Ebay-en? Főleg gyereknek kellene youtube-ot nézni a tévén. WD TV Live HD médialejátszót ki lehetne váltani vele? Már elég öregecske és a DD HD hangot sem tudja. Média lejátszóra nem szeretnék most külön költeni 60 ezret. S812-es chipsetes boxot érdemes még venni? PL. M8S+ 50$

Köszönöm előre is a válaszokat.

(#1164) interstate76 válasza k.zozo. (#1163) üzenetére


interstate76
addikt

Beelink Mini MX Ver 1.0 - szépen megy rajta az android, mókolás nélkül, ill. SD kártyáról lehet rajta OpenELEC-et futtatni. Ez utóbbi szerintem a hangok tekintetében is megfelel az elvárásaidnak, de ezt itt páran sokkal jobban vágják, mint én.

Beelink Mini MX III - nekem ilyenem van (korábban csak 35,- USD volt, de fogalmam sincs, miért volt olyan olcsó). Ezen is jól szalad a droid, viszont nem tudom, milyen SD kártyás megoldások működnek rajta, azaz hogy médiaplayerként megfelel-e az igényeidnek.

S812-est én már nem vennék.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1165) k.zozo. válasza interstate76 (#1164) üzenetére


k.zozo.
tag

Köszönöm a választ. Ez a hang probléma amiért az OpenELEC kell, csak az optikai összekötésnél jön elő? Nekem HDMI csatlakozón menne a hang és a kép az erősítőbe.

(#1166) Beni2360


Beni2360
félisten

Ide is felrakom a gondomat hátha előbb jön válasz vagy megoldás rá.

A leírás szerint sikerült hozzá rendelni az MX Player prot a kodihoz usb-ről meg is hívja de NAS-ról SMB-n semmi, meg se moccan. Működni működik az SMB mert a vidonXBMC-n megy. Valami ötlet? :R
Egyik fórumtárs DoItYourself
linkelése alapján, Use external players on Android.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1167) interstate76 válasza k.zozo. (#1165) üzenetére


interstate76
addikt

Az, hogy milyen rendszeren milyen hang megy át, nem igazán az én asztalom, de biztos lesz itt olyan, aki tud segíteni.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1168) gabywap válasza k.zozo. (#1163) üzenetére


gabywap
tag

Szia! nekem sem régóta van még meg a készülék, de nem bántam meg az van amire számitottam.
Ez egy Amlogic S905 TV Boxes amiben van DVB-S2 és DVB-T2 tuner is ezért ez egy kicsit drágább kb 22usd-vel a simához képpest. Az enyémet is lehet alternativ SD kariról futattni de az alap androidok is elég jól futnak eddig nekem gond nélkül Nekem számitott a tunerek is és fontos.
$41.99
[link]
$63.99
[link]
Itt a lista még milyenek vannak:
[link]

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1169) Pelican válasza k.zozo. (#1165) üzenetére


Pelican
őstag

A hang probléma két részből áll:
1. az adott hang szól (pl. DD) de nem tökéletes, szaggat, vagy néha átvált sistergésbe, vagy pattog, vagy akármi más hiba, ami élvezhetetlenné teszi a filmnézést, zenehallgatást.
2. az adott hang (pl. DTS HD MA) egyáltalán nem megy ki a kütyüből, vagy mondjuk HD audiónál csak a mag megy ki.
Az optikai (vagy a koax, de az elég ritka manapság) eleve nem is tudhatja a HD audió formátumok átvitelét, nincs meg az elegendő sávszélesség a szabványban.
Tehát elérkeztünk a HDMI passthrough használatához, ami az újabb chipeken RK3368, AML S905, stb. még problémás, nincs megírva hozzájuk a megfelelő driver.
A buherált OpenElec verziók egy-egy készülékre megoldják a legelterjedtebb hang formátumok támogatását, így jelenleg DD, DTS, TrueHD, DTS HD MA hangok gyönyörűen működnek a MINI MX-G-n (=MINI MX ver 1.0), ugyanakkor DD+, DTS HD HR, FLAC, LPCM még nincsenek megoldva.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#1170) Danecay válasza Csicsóka (#1156) üzenetére


Danecay
őstag

Köszönöm, időközben sikerült! Vásároltam egy USB kábelt és a Reset és Power gombok hiánya bár kicsit nyögvenyelősen miatt de sikerült feltennem az orosz firmware-t. Bár túl sok időm nem volt próbálgatni, de szerintem kapásból azt mondhatom, hogy mindenképp érdemes felrakni, vagy legalább egy próbát tenni azoknak akik gyári FW-el használják az MXQ Pro+ -t. Nem akarom elkiabálni de egycsapásra megszűnt egy csomó itt is leírt panaszom. A Linuxos megoldásokat nem sikerült még kipróbálnom, de mindenképp ki fogom csak jussak el odáig.

Köszönöm a leírást a TWRP telepítésére vonatkozóan, de a parancsok begépelése előtt nem kellene megelőznie valami előkészületnek a dolgot? Sajnos elég hiányosak az ismereteim a témát illetően, ezért ha időd engedi leírnád egy kicsit szájbarágósabban a műveletet?

(#1171) envagyok válasza Beni2360 (#1166) üzenetére


envagyok
veterán

Be kell csatolni az smb elérési utat meghajtónak.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1172) Csicsóka válasza Danecay (#1170) üzenetére


Csicsóka
őstag

Én pedig a ruszki tesók TWRP backupjából tettem fel csak kíváncsiságból, mert nekem OE fut a dobozon. Hát mit mondjak, a gyári szeméthez képest ez egy remekmű, szépen ki van belőle gyomlálva a sok felesleges sallang, gyorsabban bootol, megy a Play, antutu 32500 pont. Marad is rajta, ha még is kell droid.

A TWRP telepítésénél windows-hoz le kell tölteni, az ADB-Tools-api-t. A benne található adb.exe-t futtatva, parancssorban kell begépelni a leírt parancsokat, abban a sorrendben ahogy leírtam. Más előkészület nem is kell, csak legyen a doboz és a szgép egy hálózaton, és legyen ismert a doboz ip címe. A TWRP-t érdemes feltenni, mert rengeteget tud az eredeti recovery-hez képest. Használatához majd kell egér, mert a távirányítóval nem kezelhető, sőt a billentyűzettel sem jöttem rá hogy mit kell kezdeni vele.

Az viszont érdekelne, hogy tetted fel reset mikro kapcsoló nélkül a fw-t?
Az én dobozomban van ugyan kapcsoló, be van ültetve a nyákba, de levegőben lóg a lába, nem megy el tőle vezetősáv sehová sem. Így persze nem is reagál rá semmit az usb burning tool.

(#1173) Beni2360 válasza envagyok (#1171) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha arra gondolsz, akkor eddig is a kodival néztem a nasson levő filmeket. Betallózom a nasson levő filmet a KODIban klikk rá és semmi lejátszás. Csak a kis ablakban oldalt megjelenik egy filmkocka jelenet. Meg volt van is az útvonal.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1174) Csicsóka válasza Csicsóka (#1172) üzenetére


Csicsóka
őstag

Még 1 módszer a TWRP telepítésére.
Mivel már van play, letöltöd a Rashr - Flash Tool-t.
Itt is tudsz menteni eredeti recovery-t.
Recovery from storage alatt betallózod a korábban felmásolt TWRP img-t, majd falsh.
Reboot, és ott a TWRP.

(#1175) satel válasza gabywap (#1126) üzenetére


satel
tag

működik :)
nagy az öröm

meg lehet azt csinálni a Flud-dal, hogy kijelölöm, az egyes file-okat melyik könyvtárba mentse? most ugye mindet ömlesztve egy helyre tölti.

köszönöm

MiniMX-G CoreELEC ; HUAWEI P smart

(#1176) Danecay válasza Csicsóka (#1172) üzenetére


Danecay
őstag

Mindenképp leírom, de majd csak holnap.
Az ADB tools én is próbáltam feltelepítdni, most direkt a box miatt, de hiába volt összedugva USB-vel, a telepítő nem ismert fel eszközt így nem is települt.

(#1177) envagyok válasza Beni2360 (#1173) üzenetére


envagyok
veterán

A kodi tudja a hálózati fileok kezelését, a meghívott player nem.
Ezért a helyi file rendszerbe kell csatolni android oprendszer szintjén a nas meghajtót.
Kb így:
https://forums.geforce.com/default/topic/856208/shield-android-tv/-guide-how-to-mount-a-network-share-into-the-filesystem-root-/

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1178) Beni2360 válasza envagyok (#1177) üzenetére


Beni2360
félisten

Kösz de akkor ezt kihagyom. :))
Se root se egyebek. Nem létszükséglet. :)
Esetleg egy másik, az Archos Video Player vagy marad a kodi.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1179) Voice24 válasza envagyok (#1177) üzenetére


Voice24
őstag

Nekem lejátssza a hálózatból a filmeket a beintegrált mxplayer. Igaz, nálam upnp eszközként van beállítva a hálózatban lévő pc, azon vannak tárolva a filmek. A Nas-hoz megy egyéb hasonló dolgokhoz nem konyítok.

(#1180) k.zozo. válasza Pelican (#1169) üzenetére


k.zozo.
tag

Köszi. Ha még a flac-el is ilyen problémák vannak akkor sajnos ez a box nem nekem való, zenélni is erről szerettem volna. Esetleg a 812 chipset ha ott már nincsenek ilyen problémák.

[ Szerkesztve ]

(#1181) Pelican válasza k.zozo. (#1180) üzenetére


Pelican
őstag

Nincs semmi probléma a zenékkel, mindent lejátszik, még a .dts lemezeimet is.
A flac 5.1 hangú mozikból nem tudtam még multichanel hangot kiszedni csak két csatornára lekeverve.
812-t már nem vennék.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#1182) envagyok válasza Voice24 (#1179) üzenetére


envagyok
veterán

A legtöbb nason megy az upnp, persze csak ha bekapcsolod

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1183) samupapa


samupapa
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok valami egyszerű játékokat ajánlani, amit kipróbálhatok a kis gépen, és nem giroszkópos meg képernyőtapogatós az irányítása, hanem lehetne pl egérrel+billentyűvel is irányítani? Köszi előre is! Kiváncsi lennék mit tud, feltettem egy NFS-t de irányíthatatlan volt és konfigolni sem engedte...

5.1-es hangot végre megoldottam, egy kis mono jack-rca átalakítóval végre megy, az erősítő is szépen átkapcsol 5.1-re, MX playerrel (Kodinál még nem OK...)

("Ha lenne pénzem, már nem lenne..." :-) )

(#1184) Csicsóka válasza Danecay (#1176) üzenetére


Csicsóka
őstag

Az ADB tools-nak nem kell USB kapcsolat. Nem is keresi USB-n az eszközt a telepítő. Pont az a lényeg, hogy hálózaton keresztül kommunikál a droiddal.
Ha rootolva van a droid, adb shell alatt bármit megtehetsz.

(#1185) DiszNóÓl válasza samupapa (#1183) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Angry Birds Go :DDD

HATER

(#1186) interstate76 válasza samupapa (#1183) üzenetére


interstate76
addikt

Tincore Keymapper-rel szinte minden konfigurálható. Nekem egy Xbox360 stílusú/kinézetű kontrollerem van és a bal stick az egér, a jobb stick a Hybrid Pointer, az Y az egérgomb, az X a Hybrid Pointerrel való klikkelés, a B a Hybrid Pointer Autofire (Minions Paradise-ban valamiért csak ezzel megy az épített tereptárgyak arrébbvonszolása), a kontroller elején lévő gombok közül a két alsó "touch screen"-re van állítva (a képernyő bal és jobb alsó sarkaira mutatnak) és a D-Pad a 4 irányba történő "suhintás". De lehetne menteni játékonként eltérő konfigurációt is.

Jelenleg ezek a játékok vannak fent (van köztük logikai, kaland-, platform és városépítő játék is, mindegyik gyerekbarát és mindegyiket kontrollerrel irányítjuk):

Minions Paradise (városépítő, stratégiai)
ScummVM (ezen belül Monkey Island és Broken Sword részek)
Snail Bob 2 (egy csigának kell benne segíteni a pályákon, aranyos)
Tiny Thief (itt egy kis tolvajjal kell megoldani egyre nehezebb pályákat)
Galaxy (logikai)
Looney Tunes Dash! (nagyon jó endless running game)
Ninja Chicken (átlagos platform játék)
Plumy's World (mint az előző)
Source (logikai)
Royal Escape (tűrhető kalandjáték - biztos van jobb is, de ez sem rossz)

Állítom, ha valaki gyerekeknek keres értelmes és szórakoztató, ugyanakkor erőszakmentes játékokat, akkor egy androidos mini PC jobb, mint egy konzol (van összehasonlítási alapom, mert van Xbox One-unk és most adtuk el az Xbox360-ast, amihez Kinect is volt, hogy mozogjon is a gyerek, de az utóbbi időben már alig-alig használta). A fenti lista korántsem végleges, mert csak azóta mentem rá erre a témára, mióta megjött a Mini MXIII-as, szóval biztosan van még jópár jó opció a Play Áruházban.

A lényeg, hogy a fenti programmal, egy kontrollerrel és ügyes konfigurációval szinte minden játék irányítható érintőképernyő nélkül is.

Azt még nem sikerült megfejtenem, hogy a giroszkópos irányítású játékokat hogyan vezérelhetnénk (emiatt kellett tötölni pl. a Despicable Me-t), de ezt is biztos meg lehet oldani valahogy (ha nem, akkor ezek kimaradnak, mert nem szeretném látni, ahogy a lányom egy telefon vagy egy tablet fölött púposodik, sokkal jobb, ha mini PC-n játszik).

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1187) samupapa válasza interstate76 (#1186) üzenetére


samupapa
csendes tag

Köszönöm a segítséget!
Van egy PS2 kontrollernek látszó irányítóm, bele fogom próbálni kiváncsiságból, mert ha megy az sokmindent megoldana :-)
Nekem is van konzol, most még inkább csak a kiváncsiság hajt. Autóverseny játékokat is szeretem, kiváncsi vagyok, hogy azoknál (mivel általában giroszkóppal irányíthatóak), mi lehet a megoldás...?
Remélem lesz időm foglalkozni ezzel is a héten.
Üdv.
S.

("Ha lenne pénzem, már nem lenne..." :-) )

(#1188) k.zozo. válasza Pelican (#1181) üzenetére


k.zozo.
tag

Akkor jó. Flacet csak zenére használok sztereóban. Lehet, hogy berendelek egy 2 Gigás Beelink Mini MX Ver 1.0-t (jó választás?) Gearbestről 53.23$. Azt olvastam itt a fórumban, hogy megbízható hely, inkább onnan mint Ebay, vagy Ali eladótól.

(#1189) DiszNóÓl válasza k.zozo. (#1188) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Én is onnan rendeltem. Ha csinálsz róla képeket/videót akkor adnak pontokat és követhető a csomag.

HATER

(#1190) Pelican válasza k.zozo. (#1188) üzenetére


Pelican
őstag

Az enyém ebayről van, egy hét alatt ideért probléma nélkül.

Más:
Megjelentek az OpenElec frissítések:
http://amlinux.ru/image/905/6.95.3.2/
Kisebb javítások, stabilabb.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#1191) nm485 válasza interstate76 (#1186) üzenetére


nm485
csendes újonc

Sziasztok,

Szeretnék a Sunvell T95 1Gb/8Gb mellé egy másik boxot is venni amin van bluetooth is, játszani kellene a gyerekeknek és némi filmlejátszásra.
Hálózat és megosztás csak kábelről menne.

Első jelölt : Beelink Mini MXIII
Második jelölt: MXQ Pro+
2Gb/16GB-os verziókat néztem.
Úgy láttam ezek "kiforrott" modellek de gondolom már ezeket is másolják.

interstate76: játék listáját toldanám meg ,azzal ami nekem is működik T95 1gb/8gb-on:
Beach Buggy Racing (autós)
Rayman Jungle Run (ugrálós)
Rayman Fieste Run (ugrálós)
Leo's Fortune (ugrálós)
Riptide gp2 (jetsky)
Jetpack joyride (platform)

(Asphalt Nitro (autós) sajnos USB gamepad-es nem vezérelhető nálam de amúgy simán fut)
(Rayman Adventure-t (ugrálós) sajnos sehogy sem sikerült működésre bírnom: connecting serever..)

[ Szerkesztve ]

(#1192) interstate76 válasza samupapa (#1187) üzenetére


interstate76
addikt

Szívesen!

A Real Racing 3-at RK CPU-s mini pécéken tudtam a telefonom döntögetésével irányítani, de Amlogic vonalon nem tudok giroszkópos távirányító segédprogramról. A Smart iRemote-ban, az egeres fülön elvileg 3 üzemmód van: touchpad, swipe és giroszkópos, de nekem az utóbbi nem működik, egyetlen egy programnál sem.

Ja, és autóversenyezni azért sokkal jobb a konzol és/vagy egy PC, de ezt nyilván te is tudod.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1193) interstate76 válasza nm485 (#1191) üzenetére


interstate76
addikt

Rayman-t mi is szeretjük! :K Amiket írtál játékokat, azokat alapjáraton tudod kontrollerrel játszani, vagy programozni kellett a gombokat?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1194) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

jó napot az Uraknak, nem tudom jó helyen járok e, ha nem akkor elnézést...
keresnék én egy olyan kütyüt, ami wi-fi képes és hálózatról tudná lejátszani a divx és/vagy mkv filéket egy adott laptopról.
melyik vagy mit tudnátok ajánlani?
alapvetően az sem baj ha nem wi-fi képes hanem lan képes, de minden verzió érdekelhet...
akár privátban is :K
előre is köszönöm a segítséget :R

jelenleg a laptopom lan kábellel egy routerrel csatlakozik egy web os tévéhez.
az tökéletesen működik. ezt az elvet szeretném alkalmazni egy másik szobában lévő "buta" tévé esetében is, ha megoldható lenne :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1195) interstate76 válasza Lacielvtárs (#1194) üzenetére


interstate76
addikt

Szerintem.

Visszatérve a döntögetős játékok irányításához: ilyen gyorsulásmérős Xiaomi kontrollert nem használ valaki? Vagy egyéb típust, amiben van gyorsulásmérő?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1196) Lacielvtárs válasza interstate76 (#1195) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem, köszönöm a választ :R
és ez Magyarországon kapható? nem nagyon találok magyar linket,m vagy én vagyok a béna, az is lehet :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1197) interstate76 válasza Lacielvtárs (#1196) üzenetére


interstate76
addikt

Nem tudom, kaphatók-e itthon. 220Volt.hu-n nézz körül!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1198) Lacielvtárs válasza interstate76 (#1197) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

oké, értettem, meg is nézem :R

megnéztem, ez jó lehet? igaz nem az a márka, de ilyen alcor nekem már volt, igaz nem androidos, és meg voltam vele elégedve...
lan-on történő lejátszás, melyik progival lenne érdemes? PLEX vagy melyik?
vagy akár létezhet hogy LG smart share, mint a tévémen menne adrodion is? és akkor elég lenne egy szervernek lennie a laptopomon?
bocsánat ha balgák a kérdéseim, de kezdő vagyok ezen a téren :U

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1199) interstate76 válasza Lacielvtárs (#1198) üzenetére


interstate76
addikt

Amit linkeltél, az nem mini PC, hanem egy egészen másik termék. Itthoni vásárlásban sajnos nem tudok segíteni, mindig Kínából rendelem a mini PC-imet.

Plex-szel LAN-on belül - vagy azon kívül - történő lejátszáshoz Plex Media Servert kell futtatni egy eszközön. Ez lehet NAS, ill. linuxos vagy wines PC/mini PC.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1200) Lacielvtárs válasza interstate76 (#1199) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

uhh, ebből kábé annyit értettem hogy Kínából szoktál rendelni :D ;]
de oké... szóval a kettő nem ugyanaz... mindig tanulok. :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.