Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) junkpod válasza wzol (#1898) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szedd szét, nézd meg mi ez valójában. Innen ordas hamisítvány szagot érzek.

Box's don't touch!

(#1902) Csicsóka válasza wzol (#1898) üzenetére


Csicsóka
őstag

Én is ezt mondtam hogy egy kalap sz*r amikor gyári állapotában bekapcsoltam. Ráadásul a reset gomb sincs bekötve, v beforrasztva. Aztán kis körülszaglászás után minden megoldódott. Az a Tronsmart Vega ROM figyel rajta amit linkeltél, most brutál gyors, minden megy, igazi jó kis dox lett belőle, még droid alatt is. De van már hozzá OpenElec, LibreElec. Ezek alatt aztán igazi titánná válik.
Itt a listán mindent megtalász, mit hogy, mert még 1x nem írjuk le.
Most fogom pld. majd leírni hogy lehet a most favorizált LE-t dual boot módban futtatni, mivel nincs reset gomb.

[ Szerkesztve ]

(#1903) Csicsóka


Csicsóka
őstag

Kszaq féle LE verzió: 7.0.2.003 Futtatása MXQ Pro, MXQ Pro+, és minden olyan vason amin nem működik a reset gomb.

Hiába szeretnénk fogpiszkálni ezeken a dobozokon, ha van is reset gomb, semmi nem történik, így nem lehet megoldani a dual boot-ot ezeken a boxokon.

A megoldás a következő:

Az innen letöltött aml_autoscript.zip fájlt fel kell másolni a már elkészült SD-re.
Android alatt backup/update elindít, majd betallóz a nevezett fájl, és update.
Rebbotol, és az LE fogad.

(#1904) gabywap válasza wzol (#1898) üzenetére


gabywap
tag

Szia nekem nem ez van de ezeket találtam.

http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s905/others-ac/firmware-roms-tools-bj/577418-mxq-pro-instructions-for-installing-sd-robots-firmware-with-twrp

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=723156

Ja ez sima nem PRO de hátha jól jön valakinek.....
MXQ Plus Android 6.0 firmware:
http://pan.baidu.com/s/1c10aoF2
password: imy8

Read more: http://www.cnx-software.com/2016/07/06/wetek-hub-amlogic-s905-tv-box-gets-android-6-0-marshmallow-firmware/#comment-528687

Próbálj egy ilyen fotót késziteni róla, és lehet látni milyen van most rajta.
https://drive.google.com/open?id=0B5dGIkJyxHLBdDIxdVAxc0xIdHM

http://androidtvbox.eu/new-firmware-mxq-pro-tv-box-2gb-ram16gb-rom-amlogic-s905-20160616-release/
SD Upgrade firmware is available here. If you have problems or need support, you can use our
https://www.mediafire.com/?8mg10ww1ti8jd2s

[ Szerkesztve ]

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1905) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Át vagyok irányítva ebbe a topikba :)
Az eredeti kérdésem itt olvasható, és mint most már megtudtam, ti vagytok a szakértők ebben :DDD A segítségetek kérném.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1906) wzol


wzol
tag

Hú, ekkora segítség hullámra nem számítottam, hálásan köszönöm mindenkinek! :R

@Csicsóka: Ezek szerint a talált ROM fájlom az jó - ez a LibreElec, OpenElec világ nekem teljesen új, így erre nem is merek fordulni :B Én már megelégszem egy rendes, tiszta, stabil, gyors Android rendszerrel amire kedvemre pakolhatok a Playből. Launcher igényem sincs, egy szűz telefonszerű felülettel már boldog ember lettem :)

Most akkor visszakeresem, hogy mit is kezdjek ezzel a szép, formás 1 gigás fájllal. :)

(#1907) Csicsóka válasza dethroner (#1905) üzenetére


Csicsóka
őstag

Van itt K1, és K3 is több embernek is, rákeresel, lesznek vélemények.

(#1908) Csicsóka válasza wzol (#1906) üzenetére


Csicsóka
őstag

A ROM flashelése nem lesz 1xerű, mivel nincs reset gomb, de többen is megcsináltuk, úgy hogy nem lehetetlen. Ha főleg media centernek akarod használni, és feldobsz egy LE-t SD-re, többet nem fogsz androidot indítani csak akkor, ha nagyon kell.

[ Szerkesztve ]

(#1909) dethroner válasza Csicsóka (#1907) üzenetére


dethroner
veterán

Aztán picit szétnézve külföldi webshopokban, látom hogy elég sok S905-ös masina van.
Van köztük nagyon lényegi különbség, azon túl hogy mennyi romot és ramot tartalmaznak?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1910) Csicsóka válasza dethroner (#1909) üzenetére


Csicsóka
őstag

Túl sok nincs, de érdemes olyat venni, ami kicsit "ismertebb", legalább itt a fórumon.
Ezekről legalább már van élő ember véleménye, nem csak a reklám szöveg.
Lehet már 25 dodiért is venni egészen jó kis vasat, ha rádobsz egy OpenElec-et szépen dolgozik.
Nekem most van úton egy ilyen box.
Ez már a 3. doboz lesz, az MXQ Pro+ és K1 Plus után.
Persze ez nem ajánlás akart lenni, mert ez még nem egy gyakori tipus itt, én szeretem az újdonságokat vallatni.

[ Szerkesztve ]

(#1911) wzol válasza Csicsóka (#1908) üzenetére


wzol
tag

Eredetileg egy teljes értékű Android box volt a célom, így "csak" médialejátszóvá nem szívesen változtatnám át. Leginkább azért kellene a droid, hogy helyi hálózaton keresztül tudjak a rádugott USB lemezre másolni.

Erről - http://ugoos.net/ugoos-brand/ugoos-ut3-32gb-rk3288 - "fejlesztettem" erre, így most ez nekem nagy csalódás :(

[ Szerkesztve ]

(#1912) Csicsóka válasza wzol (#1911) üzenetére


Csicsóka
őstag

Az OE nem csak media player, SMB DLNA szerver is egyben. Pontosan azt teszi a mit akarsz, sambán keresztül kiszolgálja a rádugott HDD-t. Amúgy ha az OE SD-ről fut, a droid még ott van az eMMC-n, ha kell akkor az megy. A LE-ből pedig már kártya kivétele nélkül is tudsz rebootolni droidba.
Azé' az Ugoos egy másik árkategória. :K

(#1913) Csicsóka válasza Csicsóka (#1910) üzenetére


Csicsóka
őstag

(#1914) vargalex válasza Csicsóka (#1913) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Pont ezt rendeltem hétfőn, én is kíváncsian várom...
Igaz, ez nem $25, de legalább 2 GB RAM van. És valahogy csak be lehet hergelni a kijelzőt Linux alatt is.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1915) Csicsóka válasza vargalex (#1914) üzenetére


Csicsóka
őstag

Én kedden, cseh posta hozza.
A kijelzőre nem igen fog menni LE alatt, de nagyon nem is érdekel.

(#1916) wzol válasza Csicsóka (#1912) üzenetére


wzol
tag

Oké, úgy érzem kezdesz kedvet csinálni az OE bepróbálásához :) - csak tudjam összerakni az eddigi információtengerből... olvasok visszafelé és már van kb. 3 program ami "speckózza" az SD kártyát, autoscript, remoteconf, dtb... szóval, keresem az utamat :)

Amúgy tényleg nincs reset gomb: gyakorlatilag tövig be tudtam nyomni a fogpiszkálót anélkül, hogy mikrokapcsolóba ütköztem volna. Hihetetlen...

Az a módszer, ami annyira adja magát: rámásolom ezt az 1 gigás img zipet SD-re, majd az appok között kiválasztom az "Update&Backup"-ot, ott két pipa a két wipe-ra, "Select"-tel betallózom a pufók zipemet és "update" - ez egyenes út lenne a téglához?

(#1917) Csicsóka válasza wzol (#1916) üzenetére


Csicsóka
őstag

Senkinek sem megy hamar ennyi infóból kiszedni a lényeget,de kitartás! :D
A tömörítvényben lévő .img fájlt USB Burning Tool-al kell flashelni.
Ezzel még téglából is visszajön a box.
Az enyémben van mikro kapcs, de a lába a levegőben lóg, nem megy el róla sehová sem vezetősáv.

(#1918) dethroner válasza Csicsóka (#1910) üzenetére


dethroner
veterán

Hát nagyon nem vagyok még képben ezeknek a működésével, tudásával. Egyenlőre a média lejátszó része kellene. Össze lehet hasonlítani a népszerű médiaplayerekkel, pl egy alap mede8errel?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1919) junkpod válasza Pelican (#1865) üzenetére


junkpod
nagyúr

nem elkeseríteni akarlak, de most próbáltam NAS-ról, kábelen (100Mb) SMB megosztással az 50Mbps H265 is zökkenőmentesen ment. (LE KOD 16.1)

Viszont letöltöttem pár magas bitrátás FLAC file-t és csak a CD minőségűnek volt hangja, Kodi játsza mindegyiket, vizualizáció is mutatja, de az erősítőből nem jön ki hang... grrrr...

ethroner hidd el a KODI felülete, főleg ha testre szabod, minden ma kapható dedikált player-t kenterbe ver felhasználói élményben és rugalmasságban és bővíthetőségben és rendszeres fejlesztésben, ha a HW is megfelelő és az OS is akkor szinte tökéletes. Az eddigi legjobb vételem volt, miközben ma már fele ennyiért is lehet ugyanehhez az élményhez jutni.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#1920) erzol válasza TCr (#1887) üzenetére


erzol
őstag

Szia!
A napokban sikerült összehoznom egy beelink Mini MXIII-at logitech harmony 555 távirányítóval.
Itt tudod csekkolni a kompatibilitási listát:
[link]

Xbox 360 pc gamepaddal nem sikerült a kapcsolat. :(
Milyen gamepad ajánlott, ami tuti működik?
Xiaomi-t néztem, jó választás?

[ Szerkesztve ]

(#1921) gabywap


gabywap
tag

Egy kis érdekesség ma véletlen egy másik táv is a kezben került egy Optibox Spider ami ugyan az mint a k1 plusz kinézetre. Aztán véletlen megnyomtam az INFO-nak megfelelő gombot és ez jött elő egy rejtett menü kis videóval, vajon vannak e még valami rejtett dolgok benne.? :D

https://youtu.be/yDdNI7IBJIc

Még volt egy a piros gombnak megfelelő rejtetett az egy wifi test.

[ Szerkesztve ]

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1922) envagyok


envagyok
veterán

Erősítőd tudja a nagyobb felbontású hangokat?
Vagy a beállításoknál kapcsold be az átkonvertálást

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1923) wzol válasza Csicsóka (#1917) üzenetére


wzol
tag

Igen, a Burning Toolt megemlítették mindenhol, de a reset gombot is emlegették hozzá, hogy az kell miközben egy apa-apa csatlakozóval a géphez kötöttem. Viszont az most már biztosan nincs. :F

A kütyü szétszedését biztosan kihagyom, ahhoz én már vékony vagyok :B Anélkül hogyan tudom feltenni ezt a megváltó firmware-t? SD-kártya, app, bármilyen alternatíva van?

(#1924) junkpod


junkpod
nagyúr

Közben sikerült a harmony 300-at is at állítani az új remote.confhoz, minden a helyén és működik.
Egy dolgot nem találok most, a felület testreszabasanal régen volt egy lehetőség az időjárás menüben a háttér képet "idojaras" típusra állítani, ilyenkor releváns és szép képeket vetített a háttérben. Most ezt nem találtam...

Box's don't touch!

(#1925) TCr válasza junkpod (#1924) üzenetére


TCr
veterán

Ha már Harmony...
Ha LibreELEC fut SD kártyáról, akkor is ugyanúgy funkcionál a kütyü távosa (illetve a Harmony) a KODI-val, mintha a saját oprendszerén futna?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1926) DoItYourself válasza wzol (#1923) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Itt volt linkelve az USB Burning Tool használata.

Kissé sok az ismétlődő kérdés, ideje lenne megszerkeszteni az #1-es hszt, vagy írni egy összefoglalót, kinél kell ezért kuncsorogni?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1927) TCr válasza erzol (#1920) üzenetére


TCr
veterán

Szia!

Köszönöm, első körben már lecsekkoltam, hogy ismeri-e?
Ha nem lenne benne az adatbázisban, akkor sem lenne nagy baj, a 600-as Harmony (bár gondolom a többi is) tanítható közvetlenül másik távosról is IR-en keresztül. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1928) dugesz77 válasza Csicsóka (#1915) üzenetére


dugesz77
őstag

Ezt a cseh posta hogy jött össze? GB-ről rendelted?

(#1929) Silent77 válasza dugesz77 (#1928) üzenetére


Silent77
veterán

Nekem is azzal küldik a M18-at.
GB...
Igaz még nem él a TN.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1930) dugesz77 válasza Silent77 (#1929) üzenetére


dugesz77
őstag

De semmi Eu warehouse meg semmi? Illetve akkor onnan is érkezik? Vagy csak a postázócég cseh?

(#1931) vargalex válasza DoItYourself (#1926) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Jelentkezni kell topikgazdának. Itt olvasd el a Topikgazda kinevezése bekezdést. Lehet több topikgazda is.

Alex

(#1932) vargalex válasza dugesz77 (#1930) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nekem is CZ a tracking number vége. Warehouse választási lehetőség nem volt az adott terméknél. Mondjuk én Netherlands post-ot választottam (azt még nem tudom, hogy jól tettem-e, de minimális plusz költség volt, ahogy a tracking number is).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1933) DoItYourself válasza Csicsóka (#1827) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Kipróbáltam tegnap, és egyből indult a LE. :K
Megnéztem a Kodiban a magyar nyelvet, a legelső induláskor nekem is csak az angolt lehetett választani, de egy reboot után minden a helyén volt.
Sok időm nem volt tesztelni, de a kép mintha folyamatosabb lenne, mint az OE-el volt (már hat a placebo :) ).
A kikapcs menüben van olyan opció, hogy reboot to nand, de még nem próbáltam.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1934) wzol válasza DoItYourself (#1926) üzenetére


wzol
tag

Köszönöm, ezt olvastam, és teljesen korrekt leírás, de itt akadtam el - nem megy a fogpiszkálós módszer, mert abban a lyukban biztosan nincs semmi. :( Csak simán bebootol a kütyü :W

(#1935) Arolotifar válasza DoItYourself (#1933) üzenetére


Arolotifar
őstag

Ha a Nand reboot-ot választod, akkor az Android indul el, nálam működik :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#1936) Silent77 válasza dugesz77 (#1930) üzenetére


Silent77
veterán

Semmi, simán kínából.
Alap postával.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1937) DoItYourself válasza Arolotifar (#1935) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ha pedig ezután az Android-ot indítod újra, akkor ismét a LE indul be? Ha így van, akkor ez nagyon korrekt, még a kártyát se kell kivenni, ha OS-t akarsz váltani.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1938) Arolotifar válasza DoItYourself (#1937) üzenetére


Arolotifar
őstag

Igen :K

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#1939) DoItYourself válasza wzol (#1934) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Azt olvastam, hogy csak az USB4-es csatlakozóról (az S/PDIF melletti) megy az USB Burning Tool. Lehet, hogy még táp se kell neki, csak betallózod az .img-t, megnyomod a start-ot, és bedugod az USB4-be a kábelt. Pirossal írnak még valamit egy mac_ether.ini fájlról, de azt nem értem mit...

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1940) gulac12


gulac12
tag

Volna egy kérdésem. Ha egy 32gb-os sd kártyát használok LE céljára, lehetséges volna-e erre a boot kártyára más fájlokat is másolni. Például külön könytárakat létrehozni képeknek filmeknek, emulátor ROM fájloknak stb. Mert ha ez nem lehetséges, akkor viszont nem célszerű 32GB méretű SD kártyát használni, hanem a lehető legkisebbet.

Más. A felmerült topikgazda feladatokra javasolnám DoItYourself és Csicsóka fórumtársakat, persze ha vállalják (örülnék neki). Kezdettől fogva olvasom a topicot, a legtöbb és leghasznosabb információkat tőlük kaptam. Fontos lenne egy összefoglaló is, mert már rengeteg információ és tapasztalat összegyűlt, és főleg az újonnan érkezők részére ez nagy segítség lenne.

(#1941) interstate76 válasza DoItYourself (#1926) üzenetére


interstate76
addikt

Nekem is sokszor eszembe jutott már. Részemről megszavazlak topikgazdának! :K Viszont azt nem tudom, kinél kell kezdeményezni az ilyen jellegű folyamatokat. Közben erre is jött válasz.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1942) DoItYourself válasza gulac12 (#1940) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Kérvényeztem a lehetőséget, ha meglesz, összedobom az összefoglalót, aztán majd együtt lektoráljuk. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1943) KTU válasza DoItYourself (#1942) üzenetére


KTU
addikt

Pár napja olvasgatom a topikot, ill keresgélek benne.
Nagyon jó lenne valami "how-to" :U
:R

Rendeltem párfajta boxot :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1944) vargalex válasza DoItYourself (#1942) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha Intruder2k5-nek írtál, akkor egész biztos, hogy hamar reagál. Ő szinte folyamatosan jelen van a fórumon. Viszonylag jól ismerem, főleg routeres témákban sokat beszélgettünk (privátban is).

Alex

(#1945) Arolotifar válasza interstate76 (#1941) üzenetére


Arolotifar
őstag

Támogatom :C

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#1946) k.zozo.


k.zozo.
tag

LibreElec nálam most egy fiókban talált class 4 sd kártyáról fut. Érdemes lenne class 10re lecserélni? Nem vagyok biztos benne, hogy bármilyen érzékelhető változást hozna a gyorsabb kártya.

(#1947) junkpod válasza TCr (#1925) üzenetére


junkpod
nagyúr

DIY posztolta a kiosztás fotóját. Jobb mint a gyári.

Box's don't touch!

(#1948) junkpod válasza k.zozo. (#1946) üzenetére


junkpod
nagyúr

A kártya mérete és a sebessege ott lehet fontos, ha mediatar át használsz, a képeket a kártyára menti, gyorsan osszejon fel giga már 50 filmnél is. A vissza olvasás sebessege is ezért fontos.

Box's don't touch!

(#1949) TCr válasza junkpod (#1947) üzenetére


TCr
veterán

Megvan, mentettem, köszi!

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1950) gabywap


gabywap
tag

K1 plus combo dvb-s2/dvb-t2 ről
Itt egy M5 HD teszt-ről a (földi) Sreen, hang van de kép az nincs.

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.