Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) DoItYourself válasza Csicsóka (#1441) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ezek szerint openelec van a gépeden és SD-ről futtattad a libreelec-et? Néhány sorban leírnád egy windows usernek, hogy oldottad meg?

Beni: a GB-en az árak elég dinamikusan változnak, délelőtt még futott vmi akció ("flash sale"), azért írtam, hogy most éppen annyi, amennyi.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1452) Beni2360 válasza DoItYourself (#1451) üzenetére


Beni2360
félisten

a GB-en az árak elég dinamikusan változnak, :O - gondoltam
Hát igen a mini mx boxom volt 12.600 Ft most akcióban meg 18k, 24k-ról ez már pimaszság. :O És olyan szépen futott az SD-ről az OpEl. - meghót. :U

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1453) paryxx válasza DoItYourself (#1445) üzenetére


paryxx
tag

Köszönöm,akkor várok. :R

(#1454) paryxx válasza DoItYourself (#1445) üzenetére


paryxx
tag

Wetek s905 1gb ram+kábel tuneres létezik,honnan érdemes rendelni?

(#1455) Halihólaci válasza Beni2360 (#1446) üzenetére


Halihólaci
tag

Amiben az a szép,h szinte biztos,h a KI-ed 5V-ról is elmegy!
Pár hete írtam pont ide be,h az akkor még 3db KIII-ból egyet 12V 1A-es táppal-felirattal küldtek. Az volt a félelmem,h nehogy belekeveredjek és tönkretegyem, feliratoztam a tápot-gépet, nehogy baj legyen. Aztán azt vettem észre,h a 12V-osnak írt készenlétről állandóan bekapcsol. Szétszedtem a kétfélének írt gépet, teljesen egyformák! Kipróbáltam az 5V-os táppal, és voálá, azzal nem kapcsol ki, azóta is úgy használom, hibátlan!
Szóval próbáld ki, szerintem menni fog, és máris nincs több ilyen hiba!

(#1456) Csicsóka válasza DoItYourself (#1451) üzenetére


Csicsóka
őstag

A dobozon droid van, az sd-ről bootol a LE. Az enyémre nincs emmc-ről futó OE. Ezt ugyan így a tiéddel is meglehetne csinálni, az is menne így, csak a droidot kell vissza pakolni.

(#1457) robi1979


robi1979
aktív tag

Erről valakinek valami véleménye, tapasztalata?

Beelink MiniMXIII TV Box 1000M LAN

[link]

És még játszik a KIII

[link]

Meg a Tronsmart Telos

[link]

Szempontok: van már egy Raspberry Pi3, így a kadenciahelyesség, 2GB RAM, 3D, FullHD, gigabit lan, és ha box lesz és nem még 1 Pi3, akkor SD-ről bootolós openelec.

Mivel 0-24ben menne, ezért a kis energia fogyasztás is szempont.

Szerintetek melyik a jobb választás?

Létezik olyan box egyáltalán amiben van 2GB ram és hivatalos Openelec rá?

[ Szerkesztve ]

(#1458) gabywap


gabywap
tag

Jul 02, 2016 The name Krypton
Kodi v17 “Krypton” Alpha 2
kodi-17.0-Krypton_alpha2-armeabi-v7a.apk
kodi-17.0-Krypton_alpha2.exe

The Official Kodi Edition Raspberry Pi Case

[ Szerkesztve ]

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1459) interstate76 válasza robi1979 (#1457) üzenetére


interstate76
addikt

Mini MXIII-tapasztalatok.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1460) Csicsóka válasza robi1979 (#1457) üzenetére


Csicsóka
őstag

Tronsmart, a sata miatt. Kiforrott OE van rá.

(#1461) robi1979 válasza Csicsóka (#1460) üzenetére


robi1979
aktív tag

Kiforrot OE a Trasmart Telos-ra? Jó hír, hol találom? Ez SD ről bootol? Torrentre mennyire alkalmas? 3D, FullHD, Asphalt megy rajta?

[ Szerkesztve ]

(#1462) DiszNóÓl válasza robi1979 (#1461) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

MiniMX-en(2/16) kormánnyal tökéletesen megy az Asphalt 8. Mondjuk telefon után elég fura. :K

[ Szerkesztve ]

HATER

(#1463) junkpod válasza gabywap (#1458) üzenetére


junkpod
nagyúr

DD van de botlik, dts mint a mesében, hd-nel meg a core sem hallatszik.

Box's don't touch!

(#1464) Csicsóka válasza robi1979 (#1461) üzenetére


Csicsóka
őstag

Itt 20160524-ből készítettem az én MXQ Pro+ vasamra egy dual boot változatot. Torrent, FullHD tökéletes, a többit nem próbáltam. Ahogy nézem, már van eMMC verzó is.
U-Boot módosítás, hogy dual bot legyen itt, doksi itt.
LibreELEC, mert hogy az is megy szinte biztos, itt.

(#1465) csanadu1968


csanadu1968
csendes tag

Sziasztok!
Két hete vettem egy mxq pro quick playt.
Ma juttottam el hogy jobban ki probaljam.
Hát nem igazán vagyok megelégedve vele.
Van egy két probléma amit saját magamtol nem tudok megoldani.
1. Rohadt lassu.
2. A chrome folyamatosan vagy le fagy vagy ki dob.
3.van egy tápos külsö hdd tárolom,olvasni olvssa de irni nem irja.torrent letöltesnél nem lehet kijelölni a vinyon lêvö mappat.
És a fényerö kontraszt beállitással is gondjaim vannak.
Nálam a trust billentyü és a tuchpad szépen müködik
Adjatok egy kis észt mert kezdek sikitani.

[ Szerkesztve ]

(#1466) gabywap válasza csanadu1968 (#1465) üzenetére


gabywap
tag

Próbálj ki rá más szoftokat firmwaret. :)
[link]
[link]
[link]

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1467) DiszNóÓl válasza csanadu1968 (#1465) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

3. [link]

HATER

(#1468) DoItYourself válasza gabywap (#1466) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

@csanadu1968:

"MXQ Pro"-ból alapvetően kétféle van (korábban már volt róla szó):
- MXQ Pro 4K (kék nyákos)
---- "L" formájú a nyákja
---- birka logó van a nyákon
- MXQ Pro Quick Play

Ezeken kívül feltűnt mostanában egy Nexbox MXQ Pro 4K is (zöld nyákos), ebből is láttunk már kétfélét:
- SKHynix flash chipes
- Sandisk flash chipes

Hogy kerek legyen a hsz, van még MXQ Pro+ is, de az 2G/16G felszereltségű.

Szóval csak óvatosan a firmware-ekkel. Első körben próbáld meg az OTA frissítést, de ne az Androidos UPDATE&BACKUP app-al, hanem az Android rendszer beállításokból keresve.

gabywap linkjeiből csak az elsőt ajánlom, ill. ezzel kiegészíteném: MXQ Pro Quick Play @ Fraktab.
Az oroszok egy topikban foglalkoznak az összes változattal, ajánlom ezt is: 4pda MXQ Pro / Plus topik
A legtöbb infó valószínűleg itt található, ha a chrome-al angolra fordítod, akkor hellyel-közzel érthető.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1469) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Szintén az oroszoknál található ez androidos fw is: Minix Neo U1 firmware port a Beelink MiniMXIII 2G/16Gb lejátszóhoz.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1470) robi1979 válasza Csicsóka (#1464) üzenetére


robi1979
aktív tag

eMMC verzió? Az miért jobb? Azt hogyan tudom megcsinálni a Tronsmart Telos-ra hogy kártyáról bootoljon és megmaradjon az Android is? A SATA vajon működik OE alatt is?

(#1471) Zebra23


Zebra23
csendes tag

Elgondolkoztam, hogy a meglévő Mini MX ver 1.0 mellé beszereznék 1 K1 PLUS S2 T2-t

Többször átolvastam a fórumot, ahogy látom SD kártyás OE van rá :D
Viszont egyértelmű választ nem kaptam a következő kérdésekre:
Van -e olyan usb kártya olvasó amivel a mindig TV extra használható lenne OE alatt?
Lehet-e rögzíteni a TV adásokat ?

(#1472) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok!

Vettem 2 hónapja egy MXQ boxot gearbestről 23.9 dolcsiért, meg is jött, ment rajta a horizon go, viszont maga a menü meg minden annyi nyögvenyelősen ment rajta, hogy az eszméletlen, ezért eladtam, mit ajánlanátok helyette? Nem sokkal drágábban szeretnék lehetőleg, de olyat amin nem akad az irányítás.

Android lesz használva, Horizon Go-ra, meg talán másra is, majd kiderül :)

(#1473) DoItYourself válasza PainKiller13 (#1472) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A garantált nem-akadás kb. 40$-nál kezdődik, pl. itt egy Beelink Mini MX III. Alatta is ki lehet fogni, de arra kell frissített Android verziót keresni, ami néha nem egyszerű feladat, ha olvasod a topikot.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1474) PainKiller13 válasza DoItYourself (#1473) üzenetére


PainKiller13
őstag

Köszi szépen, ilyen árszegmensben keresgélek, ezt ajánlották még, de amit te linkeltél az hardverre izmosabb ha jól láttam, hol kerül 40 dodóba?

(#1475) DoItYourself válasza PainKiller13 (#1474) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ugyanott, épp 39,02-t mutat... eurót, nem dollárt, bocs.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1476) djnice válasza PainKiller13 (#1474) üzenetére


djnice
veterán

Itt 36: [link]

(#1477) ha7at válasza PainKiller13 (#1472) üzenetére


ha7at
tag

Szia pontosan melyik tipus volt? A95x sajnos nem megy , pedig a root is visszavontam horizon go miattkéne . ez a kis dobozka.

(#1478) PainKiller13 válasza ha7at (#1477) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ez volt.

djnice: Köszi, megrendeltem. :R

[ Szerkesztve ]

(#1479) Lambérialakó válasza PainKiller13 (#1472) üzenetére


Lambérialakó
újonc

Ez gondolom a sima MXQ lehetett az volt ilyen áron. S805-el.
Az valóban nem egy erőgép. S905-ök sokkal jobbak. Utóbbin viszont H Go-t még nem láttam menni. Bár 805-ön is nem egy nagy élmény nagy képernyőn. Telefonon még oké..

(#1480) PainKiller13 válasza Lambérialakó (#1479) üzenetére


PainKiller13
őstag

Igen, remélem a beelink fogja vinni a Horizont, igazából másra még nem használjuk, aztán majd idővel lehet, a TV is smart, csak nem androidos, ezért kell.

(#1481) djnice válasza PainKiller13 (#1480) üzenetére


djnice
veterán

Max ráteszed a Minix Neo U1 fw-t.

(#1482) PainKiller13 válasza djnice (#1481) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ezekre hogy lehet tenni? Gondolom mint telóra, van vmi odin/flashtoolhoz hasonló progi, de azért nem bánnám ha nem kéne vele tökölni :))

(#1483) Csicsóka válasza robi1979 (#1470) üzenetére


Csicsóka
őstag

eMMC alatt pörgősebb minden, mert általában jobb az olvasási sebesség, mint az SD esetén.
Ez viszont neked nem jó, mert akkor csak OE uralja a boxot, a droidnak annyi.
A dual boot a járható út, ha nincs bent az SD, driod indul, ha bent van akkor az OE.
Innen letöltöd az img.xz végűt, kicsomagolod, majd win32 disk imager-el SD-re írod.
Ha megvan, akkor innen mind két fájlt is felmásolod az SD BOOT partíciójára. Kártya betesz, droid alatt backup/update app elindít. Betallózod az s905_uboot_vega_s95_telos.zip-et majd update. A doboz újra indul, de már az OE-vel.
SATA szinte biztos h megy mert Linux alatt már nagyon régen támogatott.

(#1484) maroni válasza PainKiller13 (#1474) üzenetére


maroni
aktív tag

A Gearbesten van eu-ban 45+posta! [link]

Elkéstem!

[ Szerkesztve ]

(#1485) csanadu1968 válasza DoItYourself (#1468) üzenetére


csanadu1968
csendes tag

Szia.Megneztem .Birka logos van!!

[ Szerkesztve ]

(#1486) csanadu1968 válasza csanadu1968 (#1485) üzenetére


csanadu1968
csendes tag

Szerinted ez mehetne rá?[kép]
Ha igen!! hogyan?

[ Szerkesztve ]

(#1487) baandii


baandii
senior tag

hellosztok,

olvasgatom a fórumot de nem jutok düllőre:) szóval a hozzá értöktől kérnék egy kis segítséget...
szeretnék venni egy lejátszót első sorban media player-nek, a lényeg hogy stabilan akadás mentesen működjön és lehessen a filmekhez borítókat rakni mint előlnézeti kép.
amik esélyesek lehetnek az itteni tapasztalatok alapján:
- Beelink MiniMXIII
- Beelink Mini MX Ver 1.0
- Mini M8S II
- MINIX NEO U1

gondolom az utolsó lenne a legjobb mivel az a legdrágább de annyit most nem költenék rá szóval az első 3 közül választanék ha lehet...ha esetleg ebben a kb 55 dolláros árkategóriában lenne vmi más is szívesen meghallgatom.

a segítőknek és válaszolóknak előre is köszönet!

(#1488) interstate76 válasza baandii (#1487) üzenetére


interstate76
addikt

Beelink Mini MX Ver 1.0, SD- kártyáról futó OE-vel médiaplayernek, amúgy pedig akadásmentes androidos mini pécének.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1489) DoItYourself válasza csanadu1968 (#1486) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Úgy látom, hogy a Freaktab-on is az orosz oldalt (4pda.ru) linkelgetik, ez esetben akkor inkább a forrásoldalon kell szétnézni, mert úgy látom, amit néztél, abból van újabb is.

Az első oldalon, az összefoglalóban 3 féle fw van az MXQ Pro Quick Play-hez:
Update mxqpro rv106L01 for MXQ Pro Quick Play (Official)
Firmware MXQ Pro Quick Play (base Measy B4TS)
Firmware MXQ Pro Quick Play (base RikoMagic MK06)

Az OTA nem működik a gépeden egyébként?

Megkeresheted még guesswho620 fórumtársunkat, sikerült-e kezdeni a birkás dobozzal valamit, mert neki van még ilyenje: link1 link2.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1490) DoItYourself válasza baandii (#1487) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Beelink M18 is jó gép 58$-ért.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1491) ha7at válasza PainKiller13 (#1480) üzenetére


ha7at
tag

Szerintem nem fogja vinni, az a tippem android 5.1 en nem megy , 4.4 android kell vagy talán android 6.
Amid van miért nem jó? Ha te is csak horizon go ra használnád nem próbáltad mindent kigyalulni belőle és csak azt használni?
A program felmegyrá csak a video lejátszás indulása helyett egy 4101 hibát ad. Nem tetszik neki a hardweres vido lejátszás vagy valamilyen codec hiba próbáltam pár codec csomagot felrakni de nem használt még próbálkozom.
Vagy talán másik firmware segítene csak azért nemmszeretném téglásítani...

[ Szerkesztve ]

(#1492) baandii válasza interstate76 (#1488) üzenetére


baandii
senior tag

köszi interstate76 és DoItYourself a válaszokat :R

akkor két játékosra szűkült a kör:)
- Beelink Mini MX Ver 1.0
- Beelink M18

az M18-asnál is megy az SD kártyáról futtatható OpenELEC?
melyikre van több bütykölési lehetőség? (nem mintha ezzel akarnék foglalatoskodni csak ha egyszer nagyon ráérnék)
amúgy ezeknek a kütyüknek a felhasználási lehetőségeiről lehet vmi leírást találni? pl ha usb-n egy vinyót rádugok a masinára hálózaton keresztül elérhetem a filmeket amik a hdd-n vannak? vagy esetleg torrentezésre használni?

[ Szerkesztve ]

(#1493) DoItYourself válasza baandii (#1492) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

M18-ra még nincs olyan konyhakész megoldás, mint a Mini MX-ekre, de egy kis bütyköléssel megoldható sztem. A Mini MX féle Libreelec ilyen módon már fut rajta, legalábbis ezt olvastam az amlinux-on.
Leírás az nincs, de ami eszedbe jut, az jó eséllyel megoldható, mert ezek mini PC-k, android vagy linux operációs rendszerrel, rengeteg külső szoftverrel.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1494) interstate76 válasza baandii (#1492) üzenetére


interstate76
addikt

A felhasználási területet elég nehéz leírni, mert nagyon széles. Én droidon korábban a Flud-dal torrenteztem, csak külső táppal dugok rá külső vinyót és játékkonzolként (utóbbiról itt és az előzményekben írtam) is funkcionál a kicsike.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1495) tsilver válasza Zebra23 (#1471) üzenetére


tsilver
aktív tag

OE- még nem próbáltam, de a a külföldi fórumot elolvasva [link] ( nem az oroszt) elég kevés hozzászólás és mintha nem menne rendesen a több műhold, vagy legalábbis bizonyosak

Andoid alatti sat vevő nagyon fapados, szinte semmit nem leeht rajta állítani, EPG van azt be tudod állítani timernek és fel is veszi, de állandóan be kell kaőcsolva lennie a boxnak és futnia kell a sat résznek. Szóval nem megy hogy filmezel, mikozben felvesz valamit:(

[ Szerkesztve ]

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#1496) csanadu1968 válasza DoItYourself (#1489) üzenetére


csanadu1968
csendes tag

Irtam privatot.

(#1497) k.zozo.


k.zozo.
tag

Beelink MX ver 1.0-val próbálnék játszani légegeres gyro irányítással, vagy xbox 360 vezetékes kontrollerrel de sajnos egyiket sem látják a játékok. (Asphalt, Buggy beach, Race 3). Youtube - on néztem, elvileg a kontrollert ha rádugnám a gépre egyből látnia kéne és a menüben tudni mozogni vele. Ehhez képest semmit nem csinál, csak villog rajta zölden az X. Van valami ötletetek? Ti játszotok a boxotokon? Köszönöm

(#1498) PainKiller13 válasza maroni (#1484) üzenetére


PainKiller13
őstag

Köszi, nem tudom hogy lehettem ilyen vak, pedig pontom is van egy csomó, hát most már mindegy, nem sürgős egyébként sem :)

(#1499) baandii válasza interstate76 (#1494) üzenetére


baandii
senior tag

köszi interstate76 és DoItYourself ismét a válaszokat :R nektek köszönhetően egyre okosabb leszek :DDD
a Beelink Mini MX Ver 1.0 felé hajlok a régebbi bejáratott dolgok miatt és hogy megoldható ez a dual boot-os dolog.
tudnátok esetleg a vásárláshoz vmi megbízható oldalt ajánlani? esetleg ITT?
ehhez az sd kártyára való OpenELEC -hez tudnátok dobni egy linket ahol leírják mit hogy kell csinálni, jah és mekkora sd kártya kell hozzá és milyen?

[ Szerkesztve ]

(#1500) Csicsóka válasza DoItYourself (#1493) üzenetére


Csicsóka
őstag

Pedig van dual boot megoldás itt akkor nagyon valószínű, hogy a eMMC verzióból meg lehetne csinálni az SD-t. De lehet hogy nem működik mégsem, ezért nincs fent az amlinux oldalon, vagy csak nem volt rá igény? Ha vissza teszem a droidot a dobozomra lehet hogy megpróbálom, mert most eMMC-s OE van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.