Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) DoItYourself válasza interstate76 (#900) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Járt utat járatlanért...

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#902) interstate76 válasza DoItYourself (#901) üzenetére


interstate76
addikt

:K Értem, akkor marad a Beelink.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#903) pcbrr válasza interstate76 (#900) üzenetére


pcbrr
csendes tag

Szia,

Az általad linkelt GB-s Beelink mini mx típusnál van esetleg tapasztalat a Wifi sebességéről és stabilitásáról?
Két box-om (gbox midnight és MXIII) volt eddig, de a wifi mindkettőnél gyakran random módon megszakadt vagy lelassult.

(#904) interstate76 válasza pcbrr (#903) üzenetére


interstate76
addikt

Sajnos nincs, csak rövid ideig volt nálam egy ilyen box. Kipróbáltam a wifit, ami működött rajta, de ennél többet sajnos nem tudok róla mondani (amúgy is mindig vezetékes nettel használom a mini PC-imet).

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#905) DoItYourself válasza pcbrr (#903) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A Videostrong KIII (K3) típusról van jó tapasztalat wifi ügyben (két külső antennás), keress vissza, nemrég írta a tulaja.
A Mini MX ver 1.0-nak AP6330-as wifi chipje van, ez egy fokkal jobb mint az 1G/8G verzióé.
A topik elején van néhány cnx-es teszt, ott sokféle típusról kiderül a valós wifi sebessége.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#906) Csicsóka válasza DoItYourself (#896) üzenetére


Csicsóka
őstag

Én is a routerben akartam MAC alapján fix ip-t kiosztani, de mivel folyton variálta a MAC címet, ez az út nem járható. Ezér az OE-ben fix ip-t állítottam be, nem DHCP-t. Ezzel a probléma megoldva.
Android alatt egyébként nem variálta a MAC címet, mindig állandó volt. Ez az OE problémája.
PVR IPTV Simple klienst még nem próbáltam.

(#907) robi1979 válasza DoItYourself (#878) üzenetére


robi1979
aktív tag

Valaki homályosítson már föl hogy a K3-ra van hivatalos kártyáról bootolós OpenElec?! Ebből az orosz fórumból ciril betűkkel nem sokat értek sajnos...

(#908) DoItYourself válasza robi1979 (#907) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A chrome le tudja forditani.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#909) Halihólaci válasza DoItYourself (#905) üzenetére


Halihólaci
tag

pcbrr: nekem van KIII (3 db is), hibátlan a WIFI-je, az eddigi legerősebb ami nálam volt! Szerintem az egész gép eléggé meggyőző!

Robi1979: sajna nem találtam rá, én pár hete már használom, innen a fórumról beleszerelmesedtem, de én még nem hivatalos OpenElec sem volt sehol (pedig alapfokúm van oroszból! :-) )

(#910) Whynot?


Whynot?
aktív tag

tudnátok olyan programot javasolni, amivel PC-ről tudom távirányítani a boxot? (MXQ pro 4K)

(#911) robi1979 válasza Halihólaci (#909) üzenetére


robi1979
aktív tag

A K3 mindent tud amit egy Pi3? Kadenciahelyes lejátszás, 3D stb? Az Android része játékra - Asphalt - mennyire elég?

[ Szerkesztve ]

(#912) feket663 válasza DoItYourself (#890) üzenetére


feket663
tag

Holnap megnézem, mostanában sajnos nem volt időm a kütyüzésre, de nem is akarom frissíteni, mert működik, ahogy kell...

(#913) Halihólaci válasza robi1979 (#911) üzenetére


Halihólaci
tag

Nekem semmilyen ilyan tapasztalatom nincsen,3D kipróbálva, de mi nem szeretjük, A TV-m a frekit csak indításkor írja ki. Amit látok,h szépen lejátszik mindent. A nyers erő ehhez bőven megvan, de h ez játékokra elég-e, azt én soha nem próbáltam, szerintem nem is fogom, nem arra vettem. Csak azt akartam,h stabil, még akár pár év múlva is használható kütyüim legyenek. Azt gondolom, ezt tudja is.

(#914) Extracsaba


Extracsaba
tag

Én feltettem a Mini MX-G készülékemre ezt a romot [link]
Leírás itt: [link]

Én úgy néztem, hogy a frekvenciaváltás kodi 16.1-el működik.
Egy gondom van, hogy a távirányítóval nem lehet kezelni, ami nem volna probléma, de bekapcsolni csak úgy tudom, ha kihúzom a tápot és visszadugom.
Valaki esetleg tud rá megoldást, hogy legalább a power gomb-ba életet leheljek?

Más
Másnál is a kodiban vagy az xbmcben confluence skinnél a baloldali kinyíló menüben magyar nyelvnél a nézetnél csak egy N betű van?

Extracsaba

(#915) DoItYourself válasza Extracsaba (#914) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ha jól értem az oroszokat, a \system\etc\remote.conf nevű fájlban van tárolva a távirányító beállítás. Valamelyik gyári fw-ből kellene egyet kimásolni és kipróbálni.
De lehet, hogy jobban járnál a Tronsmart ROM-al, itt egy friss verzió belőle (a hsz. utolsó linkjén).

Egy darabig használtam magyarul a Kodit (nem rossz a fordítás egyébként), de az ilyen apróságok miatt visszaváltottam az angolra.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#916) DoItYourself válasza Whynot? (#910) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A Kodihoz létezik többféle kiegészítő a webes eléréshez, ha erre gondoltál.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#917) Extracsaba válasza DoItYourself (#915) üzenetére


Extracsaba
tag

Köszi a választ.
De szerentem nekem ez a rom van.
De hogy tudom kiszedni egy gyári fw-ből a remote.conf-ot?
Megmondom őszintén ez a rom nekem nagyon bejön, gyors, mindent lejátszik, választható indítóképernyő.
Esetleg valaki eltudná küldeni?

[ Szerkesztve ]

Extracsaba

(#918) DoItYourself válasza Csicsóka (#906) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Bocs, rosszul fogalmaztam, nekem is az eszközökön van beállítva a fix ip (már amelyiknél ez szükséges), nem a routerben.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#919) Extracsaba válasza DoItYourself (#915) üzenetére


Extracsaba
tag

Vagy erre gondoltál?
MiniMX_S905_DDR2G_WIFI6330_VegaS95_Meta_ftr…

Extracsaba

(#920) pcbrr válasza Halihólaci (#909) üzenetére


pcbrr
csendes tag

Szia,

Köszönöm a válaszokat, azt hiszem a KIII lesz a befutó, harmadik alkalommal csak sikerül olyat rendelnem ami jól müködik :)

(#921) DoItYourself válasza Extracsaba (#919) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Igen, az ftrain féle van az utolsó linken.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#922) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Segitsetek lécci:
Az alábbi 3 tv boxot néztem ki, itt és más fórumokat is olvasgatva,
de eléggé belekeveredtem a tipusokba!

[link]

[link]

[link]

szerintetek melyiket érdemesebb?
Illetve mi az ajánlott e téren?

Szóval lényeg, mókolni nem akarom.... (nem vagyok képbe )
wifije viszont annyira jó legyen, hogy 1 fal - és kb 4-m re lesz a rutertől, de vezeték kilőve !
átlag filmnézéshez és nethez lenne használva, max néhány kisebb játékra !

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#923) DoItYourself válasza Extracsaba (#917) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ezzel lehet, hogy ki tudod szedni egy .img fájlból: Amlogic Customization Tool.

maxika2004: a legalsónak erős a wifije, azt javaslom

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#924) Halihólaci válasza Extracsaba (#914) üzenetére


Halihólaci
tag

Nekem is csak N betű van, talán a nézet szót rövidítették le!

(#925) Halihólaci válasza pcbrr (#920) üzenetére


Halihólaci
tag

Nekem a negyedik volt a KIII, már jobban állsz, mint én...
De persze nincs gond, minden eladható, hiszen nem egyformák az igények!

(#926) Extracsaba válasza Halihólaci (#924) üzenetére


Extracsaba
tag

De akárhová váltok mindenhol N betű van :)
Érdekes mert a samu telomon rendesen kiírja a nézet módját.

#DoItYourself
Köszi
sikerült ezzel a progival kiszednem, majd ha hazaérek ki is próbálom, hogy működik-e :)

Extracsaba

(#927) robi1979


robi1979
aktív tag

Ez a K3 az a K3 ami ajánlott vagy ez K3-xyz klón?

[link]

A kadenciahelyes lejátszással mennyire birkózik meg? Specifikációk alapján ez sem tűnik rosszabbnak egy Tronsmart Vega Telos-nál így elsőre és majdnemhogy fele annyiba is kerül...

[ Szerkesztve ]

(#928) robi12ster


robi12ster
tag

sziasztok. lehet tudtok nekem segíteni. van egy Aoc a2072pwh androidra pc-m. ezt akarom rkremote-val irányítani. de nem ismeri fel. az xbmc, megy távirányítással, a wifivel nincs gond. így sem jön össze.

(#929) interstate76 válasza robi12ster (#928) üzenetére


interstate76
addikt

Már válaszoltam itt.

Nem kellene minden mini pécés topikban feltenned ugyanazt a kérdést. Ez a 3., ahol látom.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#930) feket663 válasza DoItYourself (#890) üzenetére


feket663
tag

Android 5.1.1 verzió van a Nexbox MXQ-Pron-n., és a firmware build 2016.03.09-i keltezésű.

(#931) interstate76 válasza feket663 (#930) üzenetére


interstate76
addikt

Gearbestről rendelted? Mik a tapasztalatok vele? Olyasmikre gondolok, hogy pl. a gyári rendszer stabil, alkalmazások telepíthetők Play Áruházból, netet nem dobálja el? Gyári rendszeren kívül próbáltál rajta egyebet, pl. OpenELEC van rá?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#932) Halihólaci válasza robi1979 (#927) üzenetére


Halihólaci
tag

Nekem pontosan ez van, pontosan ettől az eladótól, de nem tudom,h ez eredeti-e, vagy klón! Honnan lehet azt tudni? Play-ből simán minden felmegy rá, eddig hiba nélküli. Illetve nekem van az a problémám,h nem tudom beállítani, vagy vmiért nem megy a pontos idő-dátum induláskori automatikus frissítése. Ha ez megoldódna szerintem hibátlan a típus.
A kadenciahelyes lejátszást sajnos nem tudom. Két Pana TV-ből az egyiken hibátlan volt a két elsőre, a másikon nagyon sokat szenvedtem, már a Kodi-android hibára gondoltam, de végül a TV elektronikája vert át, de a Kodiban is volt mit beállítani (váltottsoros mentesítés ki, képskálázás legközelebbi szomszéd) persze a régi TV képe volt alapból a jobb. Iso-ból béha remegett-szakadozott a kép. Aztán kikapcsoltam minden képjavítót, így már egészen jó lett, de azért még mindig a régi a jobb. Szóval bár soha nem az aljáról vettem TV-t, itt már mégis azt érzem már a TV-m a gyengébbik láncszem. Az android alapból nem jó 24p-ből, jó lenne tudni hogy ez valóban jó-e!

(#933) feket663 válasza interstate76 (#931) üzenetére


feket663
tag

Én még a Banggoodról rendeltem, aztán vettem egyet a gearbestről is, de az még nem érkezett meg. Az alkalmazások telepítése nem nagyon megy a play áruházból, az apk-kat viszont telepíti szépen. a netet nem dobálja, pedig két fal mögött van a router...

Csak a gyári rendszerrel próbáltam, nem akarom babrálni, mert amire kell, az tökéletesen működik. Ami kicsike hiba, bár lehet, hogy beállítással orvosolható lenne, az annyi, hogy a gyári lejátszóján nincs hang, legalábbis azzal az egyetlen filmmel, ami rendelkezésre áll, az alapból feltelepített kodi-ban lévő viszont viszi rendesen, gond nélkül.

(#934) interstate76 válasza feket663 (#933) üzenetére


interstate76
addikt

Köszi a leírást! :R

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#935) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Úgy tűnik nemsokára lesz DTS-HD patch is openELEC-re. :) :K

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#937) samupapa


samupapa
csendes tag

Sziasztok!
Lett egy MXQ Pro-m 905S chippes, (de szerintem klón).
Mindenesetre android 5.1.1-et ír ami fut rajta, megy a play áruház, tölti, telepíti amit kell.
Feltettem a 16.1-es Jarvis KODI-t, beállítgattam, megy szépen, húzza a magyar tartalmakat, metadatákat.
Amivel nem boldogulok az a hang!
Egy Kenwood házimozierősítóbe lenne koaxiálissal kötve RCA-n keresztül (eddig egy ASUS O!Playem volt, optikaival rákötve).
Az RCA végére vettem egy átalakítót, ami 3,5-s jacket csinált belőle. Van is hang így, de az 5.1 filmeket nem szólaltatja meg sem DD-ben sem DTS-ben.
Próbáltam engedélyezni a hangtovábbítást (pasthrough), de akkor meg elkezdett fagyni sokszor, úgyhogy egyelőre visszalőttem "default"-ra. Így most van hang egyszerre a HDMI-n is meg a SPDIF digitális kimeneten is. Zene szól szépen meg a filmek is, csak nincs 5.1 :-(
Ha valaki tudna egy egyszerű beállítási tutorialt adni ehhez, azt nagyon megköszönném! :R

("Ha lenne pénzem, már nem lenne..." :-) )

(#938) DoItYourself válasza samupapa (#937) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Kodi audio quickstart guide - erre keress rá.
A csatornák száma 2.0-ra legyen a Kodiban beállítva, máskülönben fagyni fog a Kodi. A passthrough-t is itt kell bekapcsolni, de ezekben a lejátszókban szaggatni fog az AC3 és a DTS a digitális kimeneten a gyári fw-el és a Kodival. Régebben az SPMC-vel is rossz volt, most nem tudom mi a helyzet. Ha maradni akarsz android vonalon, akkor a 4pda-n nezz szet fw ugyben. Keress vissza itt, linkeltem nemreg.
OpenELEC alatt ezeket a hang problémákat mar megoldottak, link a #2-es hsz-ben.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#939) junkpod válasza DoItYourself (#938) üzenetére


junkpod
nagyúr

Sokadszorra irom: a droidon is jó a hang vidon.me kodival. Amúgy azt ígérik a 17-es kodi már támogatja a HD hangokat is majd. Talán.

Box's don't touch!

(#940) Voice24


Voice24
őstag

Akkor egy kis fejtágítást kérek:
a hálózati lejátszáshoz a kodi kell, és jelenleg nincs még alternatívája? Ahogy írtátok, gyári állapotban nem támogatja az 5.1-es hangokat?
Ha simán külső eszközről usb-n játszok le filmet, ott bármilyen droidos lejátszó mehet ugye? És azok közül melyik támogatja (vagy melyik nem) a többsávos hangkimenetet? Optikain kötném össze (majd ha megjön) a kütyüt az erőlködővel.

(#941) DoItYourself válasza junkpod (#939) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Sokszor mondtad, csak azt nem, hogy melyik verziójú vidon az, ami jó. Kétszer is kipróbáltam, de nekem optikain egyik verzió se volt jó.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#942) DoItYourself válasza DoItYourself (#935) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Höhö, körbeért a fagyi, ODROID-C2-re már kész is a DTS-HD patch. Kezd alakulni ez az S905. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#943) junkpod válasza Voice24 (#940) üzenetére


junkpod
nagyúr

A Kodi támogatja az 5.1 dd vagy DTS hangokat, akár pt módban is, a HD hangokat nem támogatja. Viszont az s905 meg új soc és ezen még bugos a pass-through. De van alternatív kodi fork (vidon.me) aminek ezekkel semmi gondja. Illetve a Kodit is folyamatosan fejlesztik.

Box's don't touch!

(#944) Voice24 válasza junkpod (#943) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi!

(#945) envagyok válasza DoItYourself (#942) üzenetére


envagyok
veterán

Ja,
Én súgtam neki meg android fórumon, tőled meg ellestem itt :)
Tényleg mennyire lenne nehéz ezt a wrxtasy féle libreelecet átportolni minimx-re, vagy összegyúrni vhogyan az alex féle minimx-es openeleccel?
Sokkal kiforrottabb mint Alex műve, és állítólag jól tudja a 23.97/24 fpst alexéval ellentétben.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#946) DoItYourself válasza envagyok (#945) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nemsokára megtudjuk szerintem. Elkezdtek vmi LE-et hegeszteni, de még az elején tartanak. Alex is lefoglalt hozzá egy topikot.
A 6.95.3-ra több ember is panaszkodott, hogy lefagy, mert kifut a memóriából. Szerintem ez most a prioritás, utána jön a DTS-HD patch és a LibreELEC. Szóval csak a szokásos: türelem. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#947) junkpod válasza DoItYourself (#941) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ami hivatalosan tölthető, 13-as.
HDMI pt jó, optikain nem tudom.

Lehet, hogy unalmas vagyok, csak nem akarom, hogy felrevezessunk érdeklődőket. Hidd el, pont azért nem romolok ész nélkül mert elégedett vagyok. Nálam ha nem működik jól valami, addig tolom míg jó nem lesz :)

Box's don't touch!

(#948) gulac12


gulac12
tag

Sziasztok, a Beelink M18 box megérkezett (gearbest). Két USB vezetékes gamepadom is van (Speedlink SL-6512-SBK és Trust GXT 530) de nem működik a boxxal egyik sem. Tudnátok segíteni?

(#949) gulac12 válasza gulac12 (#948) üzenetére


gulac12
tag

Lejárt a szerkesztési idő, az M18 boxon eredeti OS van, konkrétan:
Android verziója: 5.1.1
Kernel verziója: 3.14.29 ly@ubuntu #1
Build szám: m18-107L1

(#950) junkpod válasza gulac12 (#949) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ja, szerintem a miénk is itt tart még, majd csak lesz 108-as...

Box's don't touch!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.