Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) Csicsóka válasza DoItYourself (#1696) üzenetére


Csicsóka
őstag

a TWRP-s mentések nem kompatibilisek semmi mással. Ha már van fent droid, egyszerű TWRP-t feldobni.
Korábban már írtam is vkinek hogy kell.

(#1702) junkpod válasza djnice (#1695) üzenetére


junkpod
nagyúr

azért fura, hogy nemrég az mpeg2 akadozó lejátszás miatt egy dobozt nem ajánlottál, de ezt meg igen, miközben ezt írják:
[Video] 29.970 MPEG2 (VOB from a DVD rip) = stuttery playback
amúgy én azt gondolom, hogy csak olyat ajánljon mindenki, ami már volt a kezei között és tapasztaltból tud nyilatkozni, ha hazai teszt van róla az már bíztató, de ha csak külföldi teszt, az azt jelenti, hogy nincs vagy kevés az itthoni közösségi support

Box's don't touch!

(#1703) Beni2360 válasza Csicsóka (#1700) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát pedig ezen kívül alig lehet elérni a NAS-t vezetékes kapcsolattal több perc kell mire észhez tér.
Az elcsúszásról a képek.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1704) djnice válasza junkpod (#1702) üzenetére


djnice
veterán

A 29.970-es mpeg2 nagyon ritka, ezek általában ntsc koncertek.
Nekem nagyon sok lejátszó átment már a kezemen, tudom mit miért ajánlok vagy sem.

(#1705) gabywap válasza DoItYourself (#1698) üzenetére


gabywap
tag

Ne agódj én is bele futottam már ebbe, de hála már előre bevolt szerezve a droid, igy feltoltam egyhamar. :)

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1706) junkpod válasza Beni2360 (#1703) üzenetére


junkpod
nagyúr

csak video lejátszás közben van ez? olyan mintha a tv-n be lenne kapcsolva a túlpásztázás. látom 24p módban van, a tv készülékek hajlamosak minden lejátszási módhoz külön beállítás szettet tárolni, én továbbra is a tv zoom és/vagy túlpásztázás menüjét nyomogatnám de lejátszás közben.

DJNICE: ok, értem, de azért egy TWRP mentésből feltehető alternatív ROM nem biztos, hogy mindenkinek ajánlott lehet.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#1707) robi1979


robi1979
aktív tag

Szerintetek egy ilyen IPEGA 9023-as gamepad jó lenne nekem a Tronsmart Telos boxhoz is? Végül a Tronsmart Telost rendeltem meg mert arra állítólag van SD-ről bootolós kiforrott OE. Illetve van egy 5,5"-os telefonom, egy Chuwi 10,1" os tabletem, azokhoz is szeretném használni és olyan gamepadot keresek ami jó mindenhez. Leginkább Asphalt+a többi játékhoz.

[ Szerkesztve ]

(#1708) DoItYourself válasza Csicsóka (#1701) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Köszi, meg is találtam: TWRP telepítés.
A TWRP-t lehet telepítés nélkül is futtatni SD kártyáról? Azért kérdezem, mert a Beelink M18/MX64 TWRP csomagjában 2 image fájl is található, külön könyvtárban.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1709) Csicsóka válasza DoItYourself (#1708) üzenetére


Csicsóka
őstag

Biztos lehet, ezzel. Még nem próbáltam, mert sok értelmét nem látom. Az eredeti recovery is pillanatok alatt visszatehető ha arról van szó.

(#1710) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Remélem még nem volt ez a link: LibreELEC 7.0 images for Amlogic S905 by kszaq

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1711) junkpod válasza DoItYourself (#1710) üzenetére


junkpod
nagyúr

hát a changelog-ban eléggé ígéretesnek tűnik, akár még a végső megváltás is eljöhet:)
Automatic copying and remapping remote control configuration from internal memory
All WiFi drivers from Amlogic included
Raybuntu's libCEC driver with aml_autoscript hack to make it work with older device trees
Stutter-free 23.976fps playback
DVB and other media drivers from Linux backports - included drivers from 4.4.2 kernel (7.0.2.002 and up)

meg hd audio, meg ato refresh rate...

Ezt is hasonlóan lehet telepíteni mint a Csicsóka verziókat? Csak mert itt azt írja a szerző, hogy fogpiszkálni kell...

Box's don't touch!

(#1712) k.zozo.


k.zozo.
tag

MiniMx ver 1.0- val van egy olyan problémám, hogy Kodival filmnézésnél ha beletekerek elcsúszik a hang a képhez képest. Egy pause és play után többnyire utoléri a kép a hangot. Utolsó Openelec fut sd kártyáról, külső winyóról megy a film. HDMI-vel van összekötve az erősítővel. Találkoztatok már ilyennel?

(#1713) Beni2360 válasza junkpod (#1706) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát köszi a tanácsokat nagy nehezen de össze hoztam. :Y Csicsókának még 1x :R
A kép végül is a kodin belül kellett állítani a szokásos mód volt és eredetire kellett állítani.Angol hiány miatt nem láttam.
Mivel nyelvet nem tudtam változtatni és nem volt felírat betöltő adon sem ezért penről telepítettem az obensub..... és utána megjött minden, volt nyelv választás,skin választás,stb. Most már úgy ahogy működik de akadozott a lanon való nagyobb filek lejátszása de egy újra indítás ezt is megoldotta. HEURÉKA :C :C

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1714) Csicsóka válasza junkpod (#1711) üzenetére


Csicsóka
őstag

A K1-en próbáltam, mit mondjak, az eddigi legjobb szvsz. OE-től is gyorsabb, 120 mega ramot eszik alapból, alig mozog a proci....
Brutál gyorsan bootol, még egy régi gagyi 2 Gb kártyától is.
Csak ki kell írni sd-re, majd fogpiszka, és indul is.
Semmi más varázslat.

(#1715) Csicsóka válasza Beni2360 (#1713) üzenetére


Csicsóka
őstag

Örömmel hallom, hogy sikerült.
De ha még nem unod, próbáld ki amit az előbb DoItYourself linkelt.
Megszokott KODI vár, és nagyon jól megy.

(#1716) Csicsóka válasza Csicsóka (#1714) üzenetére


Csicsóka
őstag

On first install my builds copy remote.conf from Android firmware

És valóban, még ezzel sem kell bajlódani, kiszedi a droidból a remote.conf-t, és felmásolja az SD gyökerébe, majd pedig használja. Szuper! :C

(#1717) djnice válasza Csicsóka (#1714) üzenetére


djnice
veterán

Mini M8S-en nem indul SD-ről.
Szerk: Fogpiszkálóval megy :)

[ Szerkesztve ]

(#1718) Beni2360 válasza Csicsóka (#1715) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem unom a jobb dolgokért mindent. De itt a linken nem találom, hogy honnan miképpen kell letölteni és miképpen kell? Ugyan úgy mint a tiedet SD-ra? Az angoltól már tele van a tö....m ebben a melegben. A gugli fordítónak is melege van. :K
-------------------Ez lenne az?
SD card:
Download img.gz file and create SD card: http://wiki.libreelec.tv/index.php?title=Installation
As a result, you should have 3 system files: aml_autoscript, kernel.img and SYSTEM and 2 md5 files on your SD card.
To boot the system for the first time you have to use "toothpick" method, i.e. disconnect the power supply, insert SD card, use a toothpick to push reset button and connect the power while holding the button. Wait until LibreELEC logo appears and release the button. You have to do this only once. You should repeat only this step if booting from SD fails after Android reconfiguration/update. Don't worry, it won't delete your data.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1719) junkpod válasza Csicsóka (#1714) üzenetére


junkpod
nagyúr

Tűkön ülök, holnap lesz kártyám és este már izzitok is...

Box's don't touch!

(#1720) dugesz77 válasza djnice (#1717) üzenetére


dugesz77
őstag

A "Fogpiszkálóval megy" kifejezést jól gondolom,hogy a reset gomb megnyomásán értitek?
A95X-próbáltam de ott nem indul de nincs is reset nyílás.

(#1721) Csicsóka válasza Beni2360 (#1718) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ezt letöltöd, kicsomagolod.
Win32 diskimagerrel kiírod az DS-re.
Doboz kihuzva a konnektorból, kátya betesz.
A doboz alján van egy pici lyuk a reset gomb van alatta.
A gombot lenyomva tartva bedugod a tápot a konnektorba.
Addig tartod így lenyomva ameddig bejön az LE logo.
Egyszer újraindul mert méretezi az SD-t, aztán GO! :DD

(#1722) DoItYourself válasza Csicsóka (#1716) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ez egy univerzális S905 build lenne? Az amlinuxon lwiddif is vmi ilyesmiről beszélt. A remote.conf-ot értem, és azt is, hogy többféle wifi chip van beforgatva kernelbe, de mi a helyzet a device tree blob-al? Azt is az androidból másolja ki?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1723) Beni2360 válasza Csicsóka (#1721) üzenetére


Beni2360
félisten

Köce, akkor marad a gépen minden és csak + az sd kártyás LE?
Este elugrott egy 8gb kártyám sehol nem találom, közben téglásotittam egy 16 gb kártyát. :W

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1724) Csicsóka válasza DoItYourself (#1722) üzenetére


Csicsóka
őstag

Hát ezt kerestem én is egyből. Mivel nem kell neki dtb.img az SD-n. És igen, az aml_autoscript-ben találtam erre utaló sort.

setenv libredtb 'store dtb read $dtb_mem_addr;

Ez a lehető legjobb megoldás szvsz.

(#1725) Csicsóka válasza Beni2360 (#1723) üzenetére


Csicsóka
őstag

Az android marad, nem nyúl hozzá ez sem.

(#1726) junkpod válasza Beni2360 (#1718) üzenetére


junkpod
nagyúr

Felmasolod a fájlokat az sd-re, box kikapcs-arambol kihuz, SD berak, reset megnyom és nyomva tart (fogpiszkaloval benyulsz az analóg az jack nyilasba), bedug aramba és addig ne engedd el a réseket amíg LE logó meg nem jelenik, elengedheted, vársz míg ujrabootol, örülsz.

Ui: hanyas kodi van ebben?

Box's don't touch!

(#1727) Beni2360 válasza Csicsóka (#1721) üzenetére


Beni2360
félisten

Na már fent is van és állítom be már pásztázza a nast. majd elválik a vallatásnál.
A távirányító nem megy. :W
A betallózásnál mit kell választani: A filmek a mappán belül találhatók- pöttynél?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1728) junkpod válasza DoItYourself (#1722) üzenetére


junkpod
nagyúr

Igen kimasolja a dev-tree-t, ezért írja, hogy csak hibátlanul működő droidos gépre lehet telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#1729) Csicsóka


Csicsóka
őstag

Van itt vkinek Sunvell T95M box?
Ha igen, működik e a reset gomb?

Ő az.

(#1730) Beni2360 válasza junkpod (#1726) üzenetére


Beni2360
félisten

16.1

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1731) dugesz77 válasza junkpod (#1726) üzenetére


dugesz77
őstag

Jahogy oké.. :D ezt nem tudtam akkor: fogpiszkaloval benyulsz az analóg az jack nyilasba
Köszönöm. Tökéletesen elindult A95X-en is :C

(#1732) dugesz77 válasza dugesz77 (#1731) üzenetére


dugesz77
őstag

Egy problémát már találtam. Movieshark repoból semmilyen addon nem tudok telepíteni :O Hiba a függőségek telepítésekor .

[ Szerkesztve ]

(#1733) Csicsóka válasza Beni2360 (#1727) üzenetére


Csicsóka
őstag

Reboot után ott a remote.conf az SD-n.
Nálam ott van.
Volt reboot?

(#1734) Beni2360 válasza Csicsóka (#1733) üzenetére


Beni2360
félisten

Semmire nem reagál. Csak a billentyűzetre meg az egérre. ég kikapcsolni sem tudom vele. A droidon működik a táv

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1735) dugesz77 válasza dugesz77 (#1732) üzenetére


dugesz77
őstag

Kétszer frissített pár dolgot magán a rendszer és most már lehet telepíteni mindent a repoból :C
Jó kis rendszer lett. Megy a freki váltás,kadencia helyes, nincs se skip se dropp képkocka, megy a HD hang is szépen. Gyors. UHD alatt viszont valamiért kifagyott a rendszer csak az újraindítás segített.

[ Szerkesztve ]

(#1736) baandii


baandii
senior tag

a két masina között mi a különbség?

Beelink MiniMXIII

Beelink Mini MX Ver 1.0

(#1737) gabywap válasza Csicsóka (#1721) üzenetére


gabywap
tag

Nekem is jó ez a k1 plus combo? Vagy inkább amit felraktál? Nekem is meg kell csinálni a fogpiszkálót, mivel már egyszer meg volt. :)

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1738) DoItYourself válasza baandii (#1736) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nincs közöttük nagy különbség, a Mini MX hamarabb jelent meg, jobban támogatott. A wifi chip gyengébb a Mini MXIII-ban, ha jól emlékszek.
Remélem most már sikerül dönteni. ;)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1739) Csicsóka válasza gabywap (#1737) üzenetére


Csicsóka
őstag

Szerintem jó. Ha nem indul, akkor kell reset gomb.

(#1740) Arolotifar válasza Beni2360 (#1727) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nálam sem megy a távirányító (M18/MX64), reboot megvolt.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#1741) vargalex


vargalex
Topikgazda

Sziasztok!

A tulajdonosok (hozzáértők) segítségét kérném. Ez a box valóban Mini MX ver 1.0 lehet? A részletes leírásban legalábbis azt írja, mondjuk ott 2 GB/16 GB-ot is említ. Azonban egyértelműen olvasható, hogy tudja az 5 GHz-es wifi-t. Nekem ez viszonylag fontos lenne. Viszont AP6212 wifi chip-et említ, ami ezen hozzászólás alapján a Mini MX-ben, valamint a Mini MX III-ban található, amik nem tudnak 5 GHz-et.
Tudom, vegyek 2 GB/16 GB verziót, de ennél többet nem igazán szánnék rá.

Köszi előre is a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1742) junkpod válasza Arolotifar (#1740) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ezek szerint érdemes előre lementeni a remote.conf filet és ha nem megy akkor felmasolni sd-re. Próbáld ki lécci, hogy felmasolod és nyomsz egy reboot-ot .

Box's don't touch!

(#1743) junkpod válasza vargalex (#1741) üzenetére


junkpod
nagyúr

10-20 dollár sporolasert kockáztatni?

Box's don't touch!

(#1744) vargalex válasza junkpod (#1743) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Tudom nem sok, de közel 60%. És egyébként sem kell az eszköz semmi komolyra. Inkább amolyan kiegészítő (hiszen van RPi 2) funkciót látna el. Igazából az öreg MK808B-t kell váltania, hogy pl. a gyerekeknek a YouTube kicsit gyorsabb legyen.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1745) Arolotifar válasza junkpod (#1742) üzenetére


Arolotifar
őstag

Az az érdekes, hogy ott az SD-n a remote conf :F Android alatt megy a táv, LE alatt nem.

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#1746) junkpod válasza Arolotifar (#1745) üzenetére


junkpod
nagyúr

Reboot nem segít? A 7002-est raktad fel?
Este nekifutok és majd beszamolok.
(pontosan milyen boxod van, nekem mx64 2/16G)

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#1747) Arolotifar válasza junkpod (#1746) üzenetére


Arolotifar
őstag

Volt reboot és a 7002 ment fel. Ugyanaz van nekem is :)
Köszi, várom :)

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#1748) interstate76 válasza vargalex (#1741) üzenetére


interstate76
addikt

Ez nem Ver 1.0-s, hibás a termékleírás azon sora, ahol ez szerepel.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1749) Beni2360 válasza junkpod (#1746) üzenetére


Beni2360
félisten

Ugye erről van szó? LibreELEC-S905.aarch64-7.0.2.002 nagyon gyors boot minden müxik a táv kivételével (K1 Plus), a MINI MX ment a táv gond nélkül és még egy nagyon jó szolgáltatás, hogy SD kivétel nélkül át lehet menni a droidra. :C
Kicsit itt is megküzdöttem a hanggal mert nem akart minden megszólalni mivel beállítottam a 2.1 felkonvertálást amit nem kellett volna.
Még 100x :R a készítőjének és az ajánlóknak.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1750) Arolotifar válasza Beni2360 (#1749) üzenetére


Arolotifar
őstag

Igen :) Ha menne a táv, 100%-ig elégedett lennék vele :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.