Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Beni2360 válasza Arolotifar (#500) üzenetére


Beni2360
félisten

Gyakorlatilag semmi gondom vele csak a freki váltás hiányzik(a torka véres) :DDD
Be van a droidban állítva a 24-re és mindent szépen lejátszik igaz a VidOn XBMC használom a KODI helyett. Nem találok különbséget az RPi2+b minősége között. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#502) DoItYourself válasza Beni2360 (#498) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Mi a baja? :)
Videostrong / Acemax / Venz K1 Plus infók
Termékoldal
Itt egy android fw frissítés, ha még nincs fent.
Ez nem tudom mi, de érdekesnek tűnik: OpenELEC (Vitmos OS) for VideoStrong/Venz K1 Plus Android DVB Receiver
Ez itt a topikja a Freaktab-on, de elhalt úgy látom.
4PDA topik (orosz).
Néhány cikk a cnx-ről.
Létezik rá Alex féle openELEC fw, további infók az amlinux-on.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#503) interstate76 válasza JEEMBO (#499) üzenetére


interstate76
addikt

Nincs olyan, hogy eredeti rendszer. Klónhegyek vannak, sz@rabbnál sz@rabbul működő rendszerekkel, és bizonyos vasakra lelkes felhasználók optimalizálják az android egynémely verzióját. Nekem is egy klónom volt, ami MBX Pufangda néven jelent meg a Play Áruházban, és amire nem hardveres okokból nem ment fel a Mindig TV applikáció. Teljesen mindegy, hogy .apk-ból tudtam volna-e telepíteni vagy sem, a lényeg az, hogy nem a CPU-n múlik, hogy megy-e majd a Mindig TV a mini pécéden.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (M40 Plus & M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#504) Beni2360 válasza DoItYourself (#502) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi a segítséget de nem tudom, hogyan tudom megállapítani nekem melyik modell van.
Itt azt írják, hogy: Model: Videostrong / Acemax KI Plus TV Box én ilyen meghatározást nem látok a beállításokban, nekem csak
Model: K1 plus
versio:5.1.
kernel : 3.14.29
Mon nov.23.18:37:21 CST 2015
Build: p20x-userdebug 5.1.1 LMY47V 2015.11.23. 183302.V1031 test-keys
Erre is kell és jó-e lesz ez a frissítés?
Openelecet meg nem akarok rá mert van Rpi2

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#505) DiszNóÓl


DiszNóÓl
senior tag

Szerintetek miért nem tudok a külső hdd-re letölteni? Flud hibát ír, a belső tárhelyre pedig tudok letölteni...

HATER

(#506) junkpod válasza DoItYourself (#497) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ez a legujabb tronsmart rom a 15.2 xbmc-vel?
Ki lesz az első tesztelő?

Box's don't touch!

(#507) DoItYourself válasza junkpod (#506) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Én biztos nem. :)

Beni: sztem csak egyféle K1 plus van, ahogy korábban is írtam neked. Ja, azt is írtam, hogy miért vállalok felelősséget.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#508) Beni2360 válasza DoItYourself (#507) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi, biztos átsiklottam felette.
De akkor mitől van, hogy legalább két fajta videót látni a menü rendszeréről? Az enyim olyan puritán a másik meg színes grafikával van mint az MXII G készülékem volt? A gearbest-nél ahol vettem volt egy támogatás aztán annyi.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#509) adi1234 válasza DiszNóÓl (#505) üzenetére


adi1234
tag

Szia !

Itt a megoldás : LINK

Én is kérnék tőled egy kis segítséget. Ha én egy torrentet töltök akkor 10 megával jön de ha többet vagy ellenőriz akkor max 1-2 mega a plafon az összesnek .

Mi lehet az oka ?!

Lehet aktív és passiv csatlakozás ?

Ha más tud segíteni azt is szívesen fogadom . :)

Attila

Ez volt a kérdés :

Szerintetek miért nem tudok a külső hdd-re letölteni? Flud hibát ír, a belső tárhelyre pedig tudok letölteni...

Csak , hogy ne keljen keresgélni. :)

[ Szerkesztve ]

:)

(#510) Beni2360 válasza DoItYourself (#507) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi, hagy figyelmen kívül az elelőző válaszomat. Majd el leszek valahogy vele. :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#511) DiszNóÓl válasza adi1234 (#509) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Köszi.

Nálam felosztja az 1 megát. Szóval mindig a maximummal tölt, több esetén is.

HATER

(#512) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Egy újabb dobozka, amiben a SoC már Amlogic S905X: Nexbox A5.
S905-höz képest alacsonyabb működési frekvencia, integrált DAC, HDR10 és HLG támogatás, Android 6.0 alapokon.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#513) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

(#514) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

A Beelink frissített a weboldalán, levették a kínai új év bannert, zsír új a dizájn, és már van fórum is. Kíváncsi vagyok mi lesz ott... egyelőre csak spam botokat látok regisztrálva.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#515) DoItYourself válasza DoItYourself (#512) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Az S905X egy olcsósított verziója lesz a sima S905-nek: integrált 10/100 MBit-es hálózati vezérlő van benne, tehát nem kell hozzá különálló chip mint az elődhöz, ahol ez általában gigabites volt.
2 rétegű nyák elég hozzá, valószínű ez a magyarázata az 1,5GHz-re csökkentett magfrekvenciának.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#516) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Koxx elkészült az Ubuntu linux-al Mini MX-re.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#517) Arolotifar válasza DoItYourself (#516) üzenetére


Arolotifar
őstag

Csinálhatna M18/MX64-re is :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#518) DoItYourself válasza Arolotifar (#517) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Jó ötlet. :K
Viszont fut SD kártyáról is, azt írja.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#519) interstate76 válasza DoItYourself (#518) üzenetére


interstate76
addikt

És szerinted ez az 1 GB RAM-mal szerelt verzión is eldöcög, vagy a 2 GB-os kell neki?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (M40 Plus & M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#520) DoItYourself válasza interstate76 (#519) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Fogalmam sincs :). De inkább 2GB, érzésre. Próba cseresznye, max. eladod, vagy kivárod, amíg itt vki kipróbálja.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#521) junkpod


junkpod
nagyúr

Tuti van valami ami közös a vidon.me és kodi-ban. Amikor frissítettem akkor ugye behozta a 16-o Kodit. Ezután még működött a vidon.me, majd film közben Kikapcsoltam. Ma bekapcsoltam és nem tudott jól lejatszani ugyanazt. Reboot, kodi 17 install után még mindig rossz volt. Ekkor láttam, hogy ugyanazok a beállítások vannak mi nd két appban. Elkezdtem állítgatni a vidon.me beállításokat és arra jöttem rá ha a kepfreki váltás ki van kapcsolva akkor nem képes jól lejatszani, ha bekapcsoltam akkor már hiba nélkül játszik (persze frekit nem valt).

Box's don't touch!

(#522) interstate76 válasza DoItYourself (#520) üzenetére


interstate76
addikt

Áh, ha valamire vannak jó romok, akkor azt ki szoktam próbálni, nem várok másra. :) A leginkább arra lennék kíváncsi, hogy a Mini MX-en futtatott linuxra telepíthető-e Plex Media Server. Amikor az MX809III-asra tettem linuxot, akkor nem ment fel rá.

Rendelnék egy Mini MX-et, de valami nem tiszta. Itt még ingyenes a szállítás (Magyarországra is, mielőtt valaki lámának nézne), de kifizetés közben, miután bejelentkeztem a Paypalra és véglegesíteni kellene a megrendelést, akkor már fizetős. Nem azon a 6-8 USD-n múlik a családi költségvetés, de azért nyitottam egy ticketet.

A 2 GB-os verzió sajnos nincs EU raktárban.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (M40 Plus & M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#523) Beni2360 válasza interstate76 (#522) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha nem egyből a paypalra klikkelsz akkor hozzáad szállítási költséget,ha paypalra klikk akkor nem.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#524) interstate76 válasza Beni2360 (#523) üzenetére


interstate76
addikt

Írtam, hogy paypallal akarok fizetni, mégis hozzáadja (amikor a PayPal oldaláról visszadob a GearBest.com-ra és véglegesíteni kell a rendelést).

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (M40 Plus & M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#525) lacko6 válasza interstate76 (#522) üzenetére


lacko6
senior tag

Eu raktarbol mindig 5-10usd a posta minimum.

[ Szerkesztve ]

(#526) interstate76 válasza lacko6 (#525) üzenetére


interstate76
addikt

Tudom, hogy annyi szokott lenni, de a termék oldalán most free shippinget ír. Mindegy, nem érdekel, berendelek egyet, aztán a ticket alapján vagy visszaadják a szállítási költséget, vagy nem - így is, úgy is jó áron van.

Kipróbálom a linuxot az 1 GB-oson, és ha jól megy rajta, akkor rendelek egy 2 GB-osat is, a most rendeltre meg végül mindenképpen OE kerül.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (M40 Plus & M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#527) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

OpenELEC alatt nektek megy a felirat letöltés a Kodiban? Megtalálja a feliratot, de amikor kiválasztok egyet, kiír egy hibát jobb oldalon alul. Android alatt működött.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#528) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Wetek Hub infók, és egy kis infó az S905 auto frame rate megoldásáról.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#529) interstate76 válasza DoItYourself (#527) üzenetére


interstate76
addikt

Most nincs OE-et futtató eszközöm, de korábban többször is futottam bele feliratletöltési hibába. 3 kiegészítőt szoktam használni (OpenSubtitles, OpenSubtitles Unofficial és SuperSubtitles), ezek közül legalább az egyik mindig működött (ill. talán egyszer előfordult, hogy egyik sem ment).

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (M40 Plus & M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#530) DoItYourself válasza DoItYourself (#494) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ismét van új Mini MX build Alex-től, eMMC és SD kártyás formátumban is. Mindkét gépre jó (1 és 2 GB).

Changelog:
Kodi 16.1
4K resolution - fixed
add autoupdate (OTA) (only for internal storage version)

poweroff - shutdown only
suspend/wakeup - not working
bluetooth - not working

MiniMX-1G
********
wifi - working
ram - 1gb

MiniMX-2G
********
wifi - working
ram - 2gb

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#531) Lifeforce


Lifeforce
őstag

Jól tele raktátok ezt a témát is :D
MX64-re van már openelec?
Kivételesen readonly rulz :D

(#532) envagyok válasza DoItYourself (#530) üzenetére


envagyok
veterán

Ha tudná végre az automatikus refresh rate váltást, és a dts-hd passtroughot, már használnám, nem csak tesztelném. :)
Tudom kézzel is lehet frissítést váltogatni, meg lehet csak dts core-t hallgatni, de akkor marad inkább a pi, meg a braswell htpc.

(#533) DoItYourself válasza envagyok (#532) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Bízok benne, hogy előbb-utóbb megfejtik az auto freki váltás problémáját az S905-ön, lásd Wetek link kicsit fentebb. Múltkor megnéztem, a tévém ugyan tudja az 1080@24p-t, de pl. a 23,976p-t nem. 60Hz-en járatom már évek óta, nem igazán érzékeny rá a szemem.
szerk: a passthrough-n én is sokat rugóztam, azt összeszámoltam, hány hangfalam van otthon... 3-ig jutottam. :DDD de még nem adtam fel a két hátsóra a tervet.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#534) DoItYourself válasza Lifeforce (#531) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nagyon leült a másik topik, így célszerűbbnek tűnt ezt dagasztani. :DDD

Igen, van már rá, azt használom én is vagy 3 hete az M18-on.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#535) lacko6 válasza DoItYourself (#533) üzenetére


lacko6
senior tag

Tronsmarton mar megy az auto fps vidonon.Es a hd hang is elmeletileg.

(#536) Beni2360 válasza lacko6 (#535) üzenetére


Beni2360
félisten

Van valami újabb frissítése a ViDonXBMC-nek?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#537) lacko6 válasza Beni2360 (#536) üzenetére


lacko6
senior tag

15.2.5 [link]

Nekem ez van fent.Nem tudom az androidon volt e javítás vagy a vidonon.

(#538) Beni2360 válasza lacko6 (#537) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi nekem a 15.2.4 van még fent

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#539) junkpod válasza lacko6 (#537) üzenetére


junkpod
nagyúr

Jobb mint a 13-as valamiben?

Box's don't touch!

(#540) lacko6 válasza junkpod (#539) üzenetére


lacko6
senior tag

Nekem ami kell az auto fps az meg van.

(#541) Beni2360 válasza lacko6 (#540) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát én bár mit is állítok az én K1 plus lejátszójában nincs automatikus fps váltás.
A droid rendszerben van állítási lehetőség 1080p-50hz és auto switch bekapcsolása. De nem működik, nem váltja át a Tv képernyőjét az lg tv továbbra is 50hz mutat.ha 1080p-24hz választom akkor minden azon fut a tv is ezt 24hz mutatja.itt sem vált semmire.
Hol követem el a hibát? Drop hiba egyik beállításnál sem jelentkezik.
Vidon beállításnál kell még valamit esetleg
Képfrissités - on start/stop
Lejátszás szinkronizálása a megjelenőtőhöz - ?? is meg nem is volt de nincs változás. :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#542) lacko6 válasza Beni2360 (#541) üzenetére


lacko6
senior tag

Szerintem a tronsmart oldotta meg.Nekem androidon automata es a vidonban amit irtal.

(#543) Beni2360 válasza lacko6 (#542) üzenetére


Beni2360
félisten

Most akkor a droidban, a lejátszó szoftverben vagy a hardverben van a hiba?
Azért az alaplap adott,a chippek adottak, vagy az egyik pl: pirosat míg a másik zöldet tett arra a helyre? Képletesen kifejezve. és ezért nem jön nekem össze? Habár lejátszásnál semmi ugrálást vagy hasonló kép hibát nem érzékelek (40mp) stb. vagy másképpen játssza le ?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#544) lacko6 válasza Beni2360 (#543) üzenetére


lacko6
senior tag

Az android romon valltoztattak ha nem megy.(tronsmartek)Varni kell amig nem javitanak.A google tv boot animacios gepekre lehet nem is lessz.

[ Szerkesztve ]

(#545) envagyok válasza Beni2360 (#543) üzenetére


envagyok
veterán

Sajnos a Kínaiak szarnak rá.
Veszik így is,mint a cukrot.
Pár cég, aki foglalkozik ezzel komolyabban pl. tronsmart, vidon, himedia, pedig busás felárat számolnak a munkáért.

(#546) DoItYourself válasza DoItYourself (#516) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ahogy olvasom a hozzászólásokat, jelenlegi állapotában a Mini MX ubuntu build inkább kísérletezésre alkalmas.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#547) DoItYourself válasza DoItYourself (#81) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Kezd használható állapotba kerülni az ODROID-C2-re fejlesztett LibreELEC is.
Letöltés, további részletek a saját oldalukon.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#548) DoItYourself válasza DoItYourself (#459) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Úgy tűnik a bebukott Indiegogo kampány ellenére mégis kapható lesz az Unuiga U1 Remix OS készülék 2G/32G verziója: kuponnal ~70$ körüli áron előrendelhető a geekbuying-on, ingyenes szállítással.

Egy rendes tesztet azért megnéznék, mennyire használható ez a gyakorlatban, mint asztali rendszer.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#549) junkpod


junkpod
nagyúr

Van új spmc, április 14-i kiadás. Vannak benne új audio output device-k. (nekem egyelőre nem szólalt meg, de csak 5 percem volt ra)

Box's don't touch!

(#550) junkpod válasza junkpod (#549) üzenetére


junkpod
nagyúr

Van benne egy android raw, meg egy android iec pt device.
A jó hír , hogy egyikkel sincs pillanatnyi hangkihagyas, a rossz, hogy egyáltalán semmilyen hang sincs... :D

Box's don't touch!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.