Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) Halihólaci válasza DoItYourself (#1395) üzenetére


Halihólaci
tag

Így igaz, én is Asus-ról váltottam, eszméletlen nagy a különbség! A KIII Jaris-al indul, a Párom is tudja használni, borítok, leírások, főszereplők, fantasztikus! Nekem az az érzés, mintha egy nagyon sokkal komolyabb-drágább médialejátszót vettem volna! :-) és piszok gyors, és stabil! ja, és kipipálja a sorozatoknál amit már megnéztünk! apróság, de előtte mindig azzal kezdtük, melyiket néztük tegnap? :-)

(#1402) djnice válasza interstate76 (#1397) üzenetére


djnice
veterán

Itt most nem a felhasználói élményről volt szó, az természetesen sokkal jobb a Kodi esetében. Akit viszont zavar a kadenciahelyes lejátszás hiánya, nem biztos hogy a kezelőfelület rugalmasságát fogja előnyben részesíteni.
Amúgy én úgy látom, hogy még mindig gond van a 23.976-tal LibeELEC alatt is: [link]

(#1403) samupapa válasza DoItYourself (#1395) üzenetére


samupapa
csendes tag

Egyetértek! Én is O!Play-ről váltottam, nem érzem, hogy visszalépés lenne, egyedül a Kodiból történő 5.1 digit hang ami hiányzik (még), de azt megoldom egyéb lejátszóprogrammal. Jelenleg én is MXQ Pro-t használok 1/8GB, lejhátszóként nekem teljesen megfelel, pedig én Androiddal bajolok, nem openELEC-kel, de most várok egy M8s Minit 2/8GB-vel, meglátjuk az mit tud. Az 1GB-vel sincs bajom lejátszáskor, inkább amikor a Kodit nyüstölöm lépkedek benne ide oda, megy a háttérben valami, közben tölti be a metadatákat, na olyankor van, hogy kifut a memóriából, de ez csak akkor van, ha szadizom :-) . Párom nekem is szépen tudja használni, semmi bonyolult nincs benne, én ajánlom a váltást, vagy legalább, hogy tégy vele egy próbát, aztán ha nem jönne be akkor túladsz rajta és marad az Asus... én is így csináltam, de egy hét után az Asus már meg is volt hirdetve :)

[ Szerkesztve ]

("Ha lenne pénzem, már nem lenne..." :-) )

(#1404) interstate76 válasza djnice (#1402) üzenetére


interstate76
addikt

Sztem mindkettőről szó van, ha médiaplayereket hasonlítunk össze. Neked a kadenciahelyesség a preferáltabb dolog, sokan még észre sem veszik, ha ugrik a kép + a felhasználói felület amúgy is fontosabb. Júzere válogatja.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1405) Beni2360 válasza djnice (#1402) üzenetére


Beni2360
félisten

Igaz nekem most OpEl van fent és ott mindig vált 24-50-60-ra a film lejátszás köben én nem érzékelem a 41 mp ugrást. kérdésem, hogy az O gomb megnyomására elő ugró adatokból lehetne látni ezekről a kimarad képkockákról vagy valamiről?


A LiEl-nél voltak a SKIP-nél folyamatos számok emelkedése. De ott nem is váltott.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1406) gabywap válasza tsilver (#1400) üzenetére


gabywap
tag

Szia! Milyen szoft van rajta? Nállam még nem fagyott egyszer sem.

Az enyémen ez van, még most is ez van rajta ezzel jött és rootolt.
20160430.111941.V1031P3

És milyen sorral nézedf? C,N, MG? Nekem szépen megy vele....

webinterface itt nem igen van... :) Egyelőre még nem találkoztam vele, de ha a DTV app-ot ha lehetne benne cserélni egy jobbra talán....

[ Szerkesztve ]

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1407) tsilver válasza gabywap (#1406) üzenetére


tsilver
aktív tag

ezzel jött, (ez az eredeti videostrong K1) 20160523 153655 V1031P3 test keys

hogy a test keys eben az esetben mit jelent azt nem tudom.
C-vel nézem talán csak be kellett melegednie,de megjavult.
Képe viszont életlenebb mint a Vu+-é, sajnos.

Android rootban nem vagyok otthon, ezt honnan lehet megtudni, hogy ez rootolt vagy sem?

HD hangot próbáltad?

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#1408) gabywap válasza tsilver (#1407) üzenetére


gabywap
tag

Én a ACEMAX KI Plus rendeltem. A HD hangot még nem próbáltam... Nekem a képe elég jó a vu+ nem ismerem még.....
Tedd fel ezt:
com.siriusapplications.quickboot
Meg ezzel lehet ellenőrizni rootolva van.
com.joeykrim.rootcheck

Ha rootolt ezt kell kérdeznie.

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1409) djnice válasza Beni2360 (#1405) üzenetére


djnice
veterán

Ebből nem derül ki, ezekkel teszteld, látni fogod (a TV-n kapcsold ki az interpolációt): [link]

(#1410) Beni2360 válasza djnice (#1409) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi de innen nem tudok semmit letölteni. :W

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1411) vargalex


vargalex
Topikgazda

Sziasztok!

Ahogy korábban írtam, rendeltem egy M8S mini-t (2GB/8GB). Tegnap járt le a szállítás határideje, úgyhogy ezt jeleztem is az eladónak az EBay-on. Nem variált, rögtön nyomott egy full refund-ot. Így azt mondhatom, hogy korrekt volt, de most kereshetek másik eszközt... Úgy látszik nincs szerencsém mostanában az Android-os boxok rendelésével. :)

Alex

(#1412) djnice válasza vargalex (#1411) üzenetére


djnice
veterán

Én is pont így jártam :)
Ha elég az 1GB, akkor a legolcsóbb most 23.99-ért ez: [link], jó vétel még a 2GB-os kijelzős T95M is GBT95M2 kuponnal 33.99-ért: [link]

(#1413) vargalex válasza djnice (#1412) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Pont az elsőt nézem én is. Még gondolkodom. :)

Alex

(#1414) gabywap válasza vargalex (#1411) üzenetére


gabywap
tag

Szia! Igen emlékszek, de irta is valaki az eladó eltünt és nem igen lesz a rendelésből semmi. :) Ugyan ilyet akarsz venni?

aliexpressen ezt találtam kapásból:
[link]

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1415) Csicsóka válasza djnice (#1412) üzenetére


Csicsóka
őstag

A T95M nekem is megfordult a fejemben, második dobozként. A végén K1 Plus mellett döntöttem, noha az pont ennyibe kerül, és csak 1G RAM, de a támogatottsága páratlan. OpenElec, Linux nekem fontos.
Most kezdtem hozzá összehozni a LibreELEC 7.0.2-t, Odroid C2 build-ból, OE kernel és modulok felhasználásával. Az eredeti Odroid LE nem bootol a mi dobozainkon. Most már csak az kell hogy megérkezzen a K1 Plus, és tesztelhessem az LE-t. A mostani MXQ Pro+ alatt is elindul, de nincs távirányító,wifi, és frekit sem vált, (24,50,60Hz).

(#1416) djnice válasza Csicsóka (#1415) üzenetére


djnice
veterán

Ez sem menne? [link]
A távirányítóhoz elvileg elég a remote.conf android alól.

(#1417) samupapa válasza vargalex (#1411) üzenetére


samupapa
csendes tag

Pont így jártam én is, ugyanez a kütyü, de vissza is jött a pénz, nem vacakolt az eladó. Közben már megrendeltük másik helyről, remélem megjön hamar, mert szeretnék kisérletezni... :) Kicsit fura, hogy ennyi mindenkinek így járt a rendelése. Az lett fura, hogy kb. egy hete elkezdett gyülni a negatív értékelés egy amúgy bőven pozitív eladónál... Reméljük nem sokan jártak így, úgy meg pláne nem, hogy eltünik az eladó, és vele a pénze is.

[ Szerkesztve ]

("Ha lenne pénzem, már nem lenne..." :-) )

(#1418) vargalex válasza gabywap (#1414) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem az eladó tűnt el, mondom ő adott full refund-ot, nem az eBay. Nem feltétlenül akarok Mini M8S-t, csak valami jó ár/érték arányú cucc kellene. Tuner nem kell, gyerekeknek android-on játék, youtube, egy kis Kodi/SPMC (esetleg OpenElec-en, de ez sem feltétel, mert ott az RPI 2).

(#1417) samupapa: igen, nagyon pozitív volt a mérlege, ezért mertem én is rendelni. De végülis a lényeg, hogy nem buktunk rajta...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1419) djnice


djnice
veterán

S905X doboz, GBM8SII kuponnal $36.83-ért [link]

(#1420) DoItYourself válasza djnice (#1419) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nem rossz doboz, ujabb soc, de csak 100-as háló. Mire ez ideér mar vege a nyarnak.

Vargalex: 2GB alatt nem vennék S905 lejatszot.
Gearbest-en:
Mini MXIII 40$
Mini MX ver 1.0 53$

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1421) Csicsóka válasza djnice (#1416) üzenetére


Csicsóka
őstag

Sajnos ez el sem indul, csak debug shell-ig jut el.
Bele akartam nézni a root fs-be, de nem mountolható.

mint17 Minimx-le # mount -o loop -t squashfs LibreELEC-S905.MiniMX.aarch64-8.0-devel-20160627203125-r23067-g697b8c4.system /mnt
mount: hibás fájlrendszertípus, hibás kapcsoló, hibás szuperblokk a(z)
/dev/loop0 eszközön, hiányzó kódlap vagy segédprogram, vagy egyéb hiba

Ezért nem tud elindulni, a kernel nem találja a SYSTEM-ben lévő root fs-t.
Hibás fájlrendszernél szokott ez így lenni, de mivel ez egy zip-ben volt, és simán kicsomagolódott, nem lehet letöltési, vagy más hiba.
Valami nem ok itt.

(#1422) lacko6 válasza vargalex (#1418) üzenetére


lacko6
senior tag

A mini m8s gaz nekem az mxplusz gyorsabb es 1 gb ram van csak benne a tamogatasrol nem is beszelve.

(#1423) DoItYourself válasza Csicsóka (#1421) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Van az amlinuxon LE szekcio, azt nezted mar? Vmi olyasmirol volt szo Mini MX topikban, h nem mindegy melyik lejatszoban milyen hattertar van (eMMC vagy NAND). Szo volt meg a dtb.img fajlrol is, ami egyedi minden lejatszon elvileg. De ezekhez en nagyon nem ertek. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1424) djnice válasza Csicsóka (#1421) üzenetére


djnice
veterán

LZMA-s, nekem windows alatt a Cygwin-es unsquashfs kicsomagolja.
Innen letudod tölteni a 4.3-mas tool-t: [link]

(#1425) ha7at


ha7at
tag

Sziasztok!
Hol lehet gyorsan vásárolni ilyen készüléket lwhetőleg dvb-s2 dvb-t tunerrel rendelkező tipust?
Ebayről nincskedvem várni egy hónapot.
A másik kérdés Horizon go müködik róla valaki kipróbálná?
Köszönöm!

(#1426) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Milyen szépen összegereblyézték az infókat a Beelink M18-hoz (MX64-hez is :) ) az xda-n.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1427) gabywap válasza ha7at (#1425) üzenetére


gabywap
tag

Hát mondjuk itt! :)
[link]

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1428) djnice válasza gabywap (#1427) üzenetére


djnice
veterán

Van ám árrés :D

(#1429) DoItYourself válasza ha7at (#1425) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Geekbuying-on spanyol raktárból van K1 Plus S2 T2, egy hét szállítási határidővel.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1430) gabywap válasza djnice (#1428) üzenetére


gabywap
tag

Igen a gyorsaságnak ára van :) Nem mindegy 24óra vagy 24nap kb :)

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1431) ha7at válasza gabywap (#1430) üzenetére


ha7at
tag

Igen ezt néztem ma veszek egy simát aztán majd spanyolból. Most úgy sincs kedvem tányérozni.

(#1432) DoItYourself válasza gabywap (#1430) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Hogy működik a K1 Plus S2 T2-nél a tuneres rész? A Kodi-ban lehet nézni a befogott csatornákat, vagy külön szoftver van rá? Mindig TV-t próbáltad vele?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1433) gabywap válasza DoItYourself (#1432) üzenetére


gabywap
tag

Szia! Jól müködik aránylag semmi fagyás, külön app van rá TV-re, de sajna kodi-ban nem tudom befogni PVR-erl nem akaródzik semmi..... TV-n kell kis hütés neki azért főleg ebben a melegben alólrol adok neki kis ventit. :) A földi is jól megy vele van tápelátás is 5v antennára, szép a képe nagyon jó, és sharingban is megy vele minden. :) A csati váltás olyan gors csak kapkodom a fejem, még egy beltérit sem láttam ilyen gyors csatváltásra.

[ Szerkesztve ]

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1434) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, mni mx-el kapcsolatban lenne egy ket kerdesem.
Ha felteszem ra android helyett az openelecet belso tarolora, akkor elvileg mennek rendesen az fhd anyagok 24p-vel es kiadja az erintetlen hd hangokat?
Van jelentosege az 1gb/2gb ram kozti elteresnek, ha csak filmnezesre hasznalom openeleccel?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1435) DoItYourself válasza Zirowe (#1434) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

FullHD 24p megy, HD passthrough is openelec-el.
Most kb. 8$ az árkülönbség az 1G/8G és a 2G/16G Mini MX verziók között.

Egyébként az utolsó OE verzióknál elég sok probléma volt az 1GB-os modellekkel, aki sok plugint/addont használt Kodi alatt, ott kifogyott a memóriából a doboz, és csak a reset segített.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1436) Zirowe válasza DoItYourself (#1435) üzenetére


Zirowe
nagyúr

:R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1437) Arolotifar válasza DoItYourself (#1426) üzenetére


Arolotifar
őstag

Köszönöm a linket :R

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#1438) Csicsóka válasza DoItYourself (#1423) üzenetére


Csicsóka
őstag

Igen, néztem. Amit djnice linkelt, az is ott van. A dtb.img-t az én vasamhoz valót használtam. Ha ez nem megfelelő, akkor egyáltalán nem indul el a boot folyamat. Nekem a kernel betöltődött, de itt vége is lett. Ennek az oka lehetett még az is, hogy én egyből SD-verzió gyártásával próbálkoztam. Nem is lehetne az én MXQ Pro+ dobozom eMMC-re tenni. A mini mx más azért. Még majd szórakozok vele, bár az én igényeimnek az OE teljesen megfelel.

(#1439) Csicsóka válasza djnice (#1424) üzenetére


Csicsóka
őstag

Igen, ez lehet a probléma. 4.2 squashfs-tools van települve nálam. Ez is tudja az lzma tömörítvényt, mégsem müxik. 4.3-al teszek majd egy próbát.

(#1440) DoItYourself válasza Csicsóka (#1438) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Tulajdonképpen nekem nincs semmi problémám, napi használatban teljesen patent az M18 az openelec-el (az iptv klienst kivéve), csak feszít a buzgólkodás. :) Rákérdeztem a LE topikban, hogyan lehetne futtatni SD kártyáról a teszt LE buildet (úgy hogy közben OE van az eMMC-n), kaptam is rá választ, csak nem értem. :DDD

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1441) Csicsóka válasza DoItYourself (#1440) üzenetére


Csicsóka
őstag

Én is csak kíváncsiságból foglalkozom vele, és ha sikerül, szívesen megosztom az eredményt itt a csapatnak.
Lett is előrelépés a témában, már megy is a dual boot. Amit eddig próbáltam, freki váltás, wifi, távirányító (részben) megy. Sajna a LE repo-hoz nem tud csatlakozni, ezért sok addon hiányzik, pld. transmission, iptv.
Most még kicserélem az én vasamhoz való remote.conf fájlt, és tesztelem tovább.

(#1442) gabywap


gabywap
tag

Össze szedtem pár linket ami a NAND Flash és eMMC Flash közötti különbségről irnak. Ha valaki még tud linket jöhet. :)

[link] - [link] - [link] -
[link] -
[link]

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1443) paryxx


paryxx
tag

Létezik olyan s905 box 2gb rammal amiben van c-tuner kábel tv-hez?

(#1444) ha7at válasza ha7at (#1425) üzenetére


ha7at
tag

Válaszolok saját kérdésemre sajnos nem megy tableten ok , a horizon go ezen nem 4101 video lejátszási hiba .
A95 nexbox s905 boldog tulaja vagyok . nem adom fel még próbálkozom a beállításokkal . meg valami codec beállítást telepítéssel is próbálkozom .

(#1445) DoItYourself válasza paryxx (#1443) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Eddig még nem láttam ilyet. A Wetek Play 2S-ben annyi lesz, ha egyszer kiadják.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1446) Beni2360


Beni2360
félisten

Hát gyerekek valami nagy ostobaságot követtem el. :U :W
Véletlenül a K1plus adapterét 12V/1A dugtam a MINI MX-G ver 1.1 (most, hogy szétkaptam látom a pontos típusát) dobozomra pár villanás a lednél és ANNYI. :F Se kép se hang valami ötlet? Szétszedve semmi égés nyomot az aljánál nem látok még a másik felét nem láttam. Valami bizti gondolom nincs.
-------------------------------------------------------
DoItYourself - nekem 13.30$ különbséget mutat.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1447) interstate76 válasza Beni2360 (#1446) üzenetére


interstate76
addikt

A Mini MX töltője 5V-os, ugye? Ha igen, akkor baj van.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1448) Beni2360 válasza interstate76 (#1447) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen 5 V-s. :O Hát azért egy kicseszett üveg biztosítékot illene betenni. :F

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1449) gabywap válasza Beni2360 (#1446) üzenetére


gabywap
tag

Azért egy elektromüszerész biztos megtalálja. :) Hátha....

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1450) Beni2360 válasza gabywap (#1449) üzenetére


Beni2360
félisten

A hibát vagy a biztit?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.