Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) gabywap válasza envagyok (#599) üzenetére


gabywap
tag

Mondjuk ezek nekem nem lenne lényeg, a müholdvétel annál inkább a S905-ben. Meg aon Online dolgok IPTV hogy megy aztán a menükezelés mennyire egyszerü talén ezek a főszempont elsősorban nállam a többi csak aztán. Csak itt nincs aki használta SAT tunerest. ) Ezért néztem ki a K1 Plus S2/T2 -est. :) Ne meg kérdés holérdemes megrendelni vámentes, olcsóbban és gyorsan jön. :D

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#602) DoItYourself válasza SG3rg0 (#600) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Igen, van egy embernek -> kereső.

---------

Beelink MX64 / M18 openELEC hírek: azt írta Alex240188 (a build készítője), hogy lesz frissítés nemsokára (surkovalex féle Mini MX build alapján), és tervbe van véve a váltás az lrusaks féle libreELEC forrásra, ami már tartalmazza az auto képfreki váltást is. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#603) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Úgy látom ivansemenov sem pihent a héten:
Firmware Finless 1.0 ROM for S95 Meta - Final for the M18 / MX64.
Aki nem tud angolul, az se csüggedjen, ez oroszul van. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#604) DoItYourself válasza DoItYourself (#603) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Hopp, elrontottam a linket, itt a jó.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#605) Beni2360 válasza envagyok (#599) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát vállalkozó kedvű vagyok és egy próbát meg ér. Esetleg egy letöltő link. -Erre gondoltál, LibreELEC-RPi2.arm-7.0.0.img.gz ? közben ezt találtam
Nekem most a 905-ön a droidban 1080p50hz és automatatára van állítva és minden féle anyag fut akadás mentesen simán nincs rángatás. LG Lb 651v tv van és csak a képernyő fenti részén az MR-vel előhívott infóban 1080p 50hz mutat állandóan. igaz én telepítettem fel rá a ViDonxbmc-t és abban nézem a filmeket. habár ma jött egy frissítés és el is baszaríntotta, mert egyes 3D filmeknél kilép ugyan úgy mint az új kodi-16.1-Jarvis-armeabi-v7a ott is kilép a 3d nél.
Hang témához meg nem tudok hozzá szólni mert nekem csak egy LG 2.1 soundbarom van.
Kb MP3<>flac ez alatt a hangzásbeli különbséget érted? Ez jelentkezik nálam is a 2.1-nél is?
Igaz most egyes szavaknál elejénél olyan csattogó éles hangot hallok, de ez talán betudható a hallás sérülésemhez. :U
Na maki futunk, kell ehhez még letöltögetni valamit?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#606) Fatraktor


Fatraktor
csendes tag

Sziasztok !

Nekem is egy ilyen s905 procis gépem van, kb egy honapja vettem ali-rol DHL szállítással
[link]
6 dollar volt a DHL...

Egy Synology NAS van a hálon, sokat szívtam mire összehangoltam ezt cuccost meg a NAS-t, SMB nem akart menni, aztan NFS se, ftp-h siman hoza adtam, mert DLNA-n ha hossza adtam valahogy nem volt jo a media tár szempontjábol. ext4-et nem kezeli, van egy külső hdd-m a macbook-bol , nem látja.

Felraknám OpenELEC-et de nem tiszta, hogy most ezen a cuccon megy rendessen? Rakta fel már valaki esetleg?Mert Ali-n lehet már venni s905-ös gépen elek-el...

Miyen launchert használtok rá?Mert egy a tv box-os rettenet ez kész.... van egy ami tetszik, képeken láttam, ha megtalálom berakom ide, hátha tudja valaki mi a neve.

Üdv: ZsocA

(#607) envagyok válasza DoItYourself (#602) üzenetére


envagyok
veterán

http://openlinux.amlogic.com:8000/download/ARM/

Amlogicnál sem pihentek. Több kernel,gpu, stb driver is frissítve lett május 4-én

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#608) DoItYourself válasza Fatraktor (#606) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

#19
A tiéd egy MXQ Pro Quick Play a képek alapján.

Azt olvastam, hogy a Mini MX féle oE működik rajta SD-kártyás változatban, egy próbát megér. Egy PC-s egeret vagy billentyűt dugj rá, mert a távirányító nem fog menni.
Elméletileg a távirányító fájlt kell átberhelni az M18 build-ből (a remote.conf-os részt olvasd).

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#609) DoItYourself válasza Fatraktor (#606) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

NEOMODE CUSTOM ROM MK808B PRO S905 & MXQ PRO S905
Amlogic USB Burning Tool-al lehet felrakni, a topikban van egy .pdf útmutató is erről. Nem egyértelmű, hogy melyik MXQ Pro verzióhoz készült...

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#610) Fatraktor válasza DoItYourself (#609) üzenetére


Fatraktor
csendes tag

Köszönöm szépen, igen ez egy Quick Play. A gyár aki gyártotta több cégnek is gyártja a box-okat, roofull-nak pl. Nemrossz kütyü amugy csak ez az android...... :) CeC amugy megy fainul tv-t kapcsolja ha bekapcsolom, Samsung UE46C8000. Képe szép, full hd-t nem nagyon nézek rajta max 720, de lehet lerántgatok egy 50-es BD hogy mit mutat..

A rom-ra rálesek szerintem. Láttam valami olyat is , hogy egy app-al lehet az android es az OpenELEC közt válltani, arrol van infotok?

(#611) Fatraktor


Fatraktor
csendes tag

ez a launcher érdekelne, tudja valaki hogy miez?

[ Szerkesztve ]

(#612) DoItYourself válasza envagyok (#607) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Azt írják, ez már új chiphez tartozik (S912).

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#613) DoItYourself válasza envagyok (#599) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Helyzet van! ;)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#614) Beni2360 válasza DoItYourself (#613) üzenetére


Beni2360
félisten

Nincs helyzet, :( mert nem reagált a válaszomra. De felraktam és múkodik :K a váltás, csak az a baj, hogy fránya szememmel nem látom a különbséget köztük. és nem tudom, hogy itt be kell-e pipálni a képernyőhöz való igazítást? csak az a fránya kikapcs, bekeacs ne volna olyan fárasztó. Elfogyott a távos aljzatom, csak billenős van és ahhoz oda kell ballagni, vagyis fel kell emelnem a sehaj....t. :) Azért az eddigi sok segítségeket még 1X köszönöm. :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#615) Beni2360 válasza Fatraktor (#611) üzenetére


Beni2360
félisten

Pontosítanád a kérdésed? mer nem egyértelmű?
Az egész oldalra gondolsz vagy a képen látható appra?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#616) DoItYourself válasza Beni2360 (#614) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Működik a képfreki váltás Mini MX-en, openELEC alatt, az a helyzet van. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#617) Beni2360 válasza DoItYourself (#616) üzenetére


Beni2360
félisten

Ok értettem. :)

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#618) lacko6 válasza DoItYourself (#616) üzenetére


lacko6
senior tag

6.95.3 ?

(#619) envagyok válasza DoItYourself (#616) üzenetére


envagyok
veterán

Ahogy alex fabrikál sd verziót, már tesztelem is

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#620) DoItYourself válasza lacko6 (#618) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Igen.

Amelyikre eddig volt oE, arra lesz frissítés is, mert mindenki Alex munkájából építkezik, ahogy látom.
Bónuszként ez már OTA frissítésként jön annak, aki az eMMC verziót rakta fel az előző verzióból.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#621) envagyok válasza DoItYourself (#620) üzenetére


envagyok
veterán

Már csak dts-hd passtrough kell,aztán végképp lekerül a polcról.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#622) lacko6 válasza SG3rg0 (#600) üzenetére


lacko6
senior tag

Nem valami acélos,érdemes megvárni a mini MXIII G-t az ár ugyanaz(kb 40usd) de 16gb es 1000 a lan.

(#623) junkpod válasza envagyok (#621) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az van vidon.me alatt. :)

Box's don't touch!

(#624) envagyok válasza junkpod (#623) üzenetére


envagyok
veterán

Ott "csak" Refresh rate switch, sima dts, és a sima dd nem megy :)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#625) junkpod válasza envagyok (#624) üzenetére


junkpod
nagyúr

Minden hang megy vidon.me alatt hdmi pt-vel.
Freki váltás nem, de nem látszik 60hz plazma tv - n.
Persze én is a tökéleteset várom, hogy minden menjen, de hazimozira nekem így is az eddigi legjobb vasam. (mx64)

Box's don't touch!

(#626) medosz11


medosz11
tag

Sziasztok. Sony Bravia KDL-48W705C tv-en szeretném nézni az Rtl Most alkalmazást. Ezzel a kütyüvel ez megoldható? [link]

(#627) Fatraktor válasza Beni2360 (#615) üzenetére


Fatraktor
csendes tag

Szia igen ez szürke hátteres launcher érdekelne, ezt szeretnem felrakni, de nem tudom mi a neve.

(#628) DoItYourself válasza DoItYourself (#558) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Na még egyszer, hátha most szerencsém lesz:

Próbálom beállítani a PVR IPTV Simple Client-et, de nem találom a kiegészítők között. Lehetséges, hogy ez hiányzik az oE buildekből? Használja ezt valaki oE alatt?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#629) Beni2360 válasza Fatraktor (#627) üzenetére


Beni2360
félisten

Érdekes én meg ettől szerettem volna megszabadulni. Az elején nem tetszett de aztán nem foglalkoztam vele mert nem nézegetem.Ez szerintem olyan mint egy sima média lejátszó képe. A droidoké színesebb. Szvsz ez gyárilag van bele építve mint alap verzió. :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#630) medosz11 válasza medosz11 (#626) üzenetére


medosz11
tag

Valaki erre tud valamit mondani srácok?

(#631) interstate76 válasza medosz11 (#630) üzenetére


interstate76
addikt

Elvileg igen, de ne eBay-en vásárolj amlogic CPU-s eszközt, mert tele van a másolat másolatának másolatával, és ha nem tetszik a gyári rom, akkor nem fogod tudni cserélni (hiába van az a dobozán, hogy pl. M8S, ilyenből van vagy 8-10 féle). Az ajánlott webshopok a Geekbuying és a Gearbest, ill. itthonról a 200Volt.hu.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#632) Fatraktor


Fatraktor
csendes tag

Probáltam a t-home-os TVGO alkalmazást a gépen, mert "iptv" van és mondom akkor egy kütyü nem kell ha megy rajta, de azt irja hogy a lejatszas nem engedélyezett külső megjelenítőn, viszont azt nem látja hogy root-olt a készülék, Nos át lehet verni valahogy szerintetek a programot mondjuk ugy hogy ne mxq -nak azonositsa az android a gépet, hanem mondjuk egy tabletnek? Vagy akkor is rájönne hogy a hdmi-n van csak kép?

(#633) Fatraktor válasza medosz11 (#626) üzenetére


Fatraktor
csendes tag

Milyen alkamáz az ?android? kodi addon? mit szeretnél használni rajta?

(#634) DoItYourself válasza medosz11 (#630) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nem igazán. Gyorsan végigkerestem a topikot (CTRL+F-el), ilyen még senkinek nincs, MXQ Pro tulaj több is van, de ők csenden vannak, nem nagyon írogatnak ide.
Lassan már kezdem elveszíteni a fonalat, majd minden nap jön valaki, egy *MX* nevezetű vadiúj dobozzal, amit épp most talált az internet egy eldugott bugyrában, az ebay-en, stb. jellemzően 30$-40$ közötti áron.
Nem kizárt, hogy találsz olyat, ami jól működik, ha biztosra akarsz mennyi, akkor inkább egy Beelink Mini MX-et javaslok (220 volt-nál épp akciós), vagy 60$ környékén Beelink M18-at / MX64-et (utóbbiból már nehéz találni, azt olvastam valahol, hogy már nem gyártják).
MXQ Pro 4k - erről sok külföldi fórumon írnak, van rá openELEC is.
Mini M8S - ez új cucc, már van egy tulajnak, jókat írt róla, keresd vissza.

Az RTL Most nem csak android alkalmazásként nézhető, hanem Kodi kiegészítésként is elérhető, lásd movieshark topik.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#635) DoItYourself válasza DoItYourself (#464) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Beelink Mini MXIII 2G/16G youtube teszt.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#636) 8zabi


8zabi
őstag

nincs valami pletyka, hogy mikor jönnek az S905X procis dobozok? a VP9 miatt érdemes lehet várni?

(#637) ÖregMackó


ÖregMackó
tag

Sziasztok!

Pénteken érkezett meg egy MXQ Pro 4k médialejátszó. Beüzemeltem, ismerkedtem vele vagy negyedórát amikor lefagyott és mivel semmire nem reagált vagy negyedórát kénytelen voltam áramtalanítani. Utána úgy indult újra, hogy eljutott az "MBOX make your colorlife" (valami ilyesmi) feliratig és ott vége. Akármeddig is nézhetem semmi további.
Olvasgattam találtam recovery lehetőséget az A/V kimenet alatti kapcsoló segítségével de nekem ez nem működik. Bármit csinálok bármeddig nyomom a gombot nem lép be a recovery menübe a gép.

Tudtok rá valami megoldást? Most szándékozom szétszedni, megnézni a kapcsoló egyáltalán be van-e kötve valahová

Köszönöm előre is

Üdv

ÖregMackó

(#638) DoItYourself válasza 8zabi (#636) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Itt egy marketing szempontból érdekes topik, a termék fejlesztését bemutatva próbálják felkelteni az érdeklődést:
AMLOGIC S905X - Inphic SPOT i7 PRO - A product development story...

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#639) DoItYourself válasza ÖregMackó (#637) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Első körben az eladónak jelezném a hibát, akitől vettem, egy-két képernyőfotóval.

A FreakTab-on itt a topikja, nem olvastam végig, de biztos van benne fw link is. Más helyen is van hozzá fw: link.

Ha így se sikerül beindítani, akkor az Amlogic Burning Tool-t venném elő.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#640) 8zabi válasza DoItYourself (#638) üzenetére


8zabi
őstag

igazából tegnap majdnem megvettem kuponnal 85$-ért a Tronsmart Vega S95 Telos-t, de így azt hiszem várok még pár hónapot, lassan csak megindul a tömeggyártás

végülis egy PCB már kész van és az SDK sincs sehol :DDD

[ Szerkesztve ]

(#641) ÖregMackó válasza DoItYourself (#639) üzenetére


ÖregMackó
tag

Köszönöm a választ. Letöltöttem már FW-t és olvastam a Burning Tool-ról, úgy értettem fel kell írni egy hordozóra a megfelelő struktúrában a bootoláshoz a fileokat és betéve a lejátszóba szintén recovery gomb nyomást kér. De ha az nem működik akkor itt is kútba ugrott a mutatvány. Méregettem a gomb lábait és sajnos levegőben van a láb ami nyomáskor kap kontaktust. És mintha hiányozna egy felhúzó ellenállás a panelről. És így sajnos nem tudja jelezni hogy be van nyomva a gomb.

Azt hiszem mig ezt nem tudom megoldani csinálhatok bármit, ha viszont ezt sikerül, akkor egy factory reset nyomással ujra tudom építtetni az egészet.

(#642) interstate76 válasza ÖregMackó (#641) üzenetére


interstate76
addikt

Hol vásároltad?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#643) ÖregMackó válasza interstate76 (#642) üzenetére


ÖregMackó
tag

Ebay

http://www.ebay.com/itm/381564902709?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

[ Szerkesztve ]

(#644) DoItYourself válasza ÖregMackó (#641) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Különbözik a procedúra ill. a fájlok is, normál fw frissítés esetén ill. Burning Tool-os frissítésnél.
Normál android fw frissítés esetén a letöltött .zip-et kell kicsomagolni és a 3-4 fájlt egy FAT32 pendrivera/SD kártyára másolni. Ezután jöhet a fogpiszkáló, majd a tápkábel.

A Burning Tool-os mutatványnál a dobozt közöd össze egy USB kábellel és a PC-s programmal írod felül az eMMC-t. Erre még nem volt szükségem, szóval útmutatót inkább linkelek.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#645) ÖregMackó válasza DoItYourself (#644) üzenetére


ÖregMackó
tag

Az MXQ Pro-t nem tudom, hogy lehet ráakasztani PC-re. Nincs csak USB host rajta és úgy tudom, hogy mind csak az eszköz oldaláról látható. Nincs rajta mikro sem mini USB és más sem ami a szabványos USB kábel eszköz felőli végét fogadná.

(#646) interstate76 válasza ÖregMackó (#643) üzenetére


interstate76
addikt

Én is azt javaslom, hogy első körben írd meg az eladónak, mi a probléma! Teljesen korrekt partner, tehát vagy segít, vagy kapsz refundot.

Amúgy meg elég nehéz lesz rá firmware-t találni, mert - mint már ezerszer leírtuk - az eBay és az Ali tele van klónokkal, azaz igen könnyen téglásíthatod a mini pécédet egy papíron rá való, de gyakorlatilag mégsem passzoló firmware-rel.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#647) JEEMBO


JEEMBO
aktív tag

Az MXQ Plus-okról hallottatok már valamit?
Az is sokféle van?
Vajon melyik OpenELEC tuti jó hozzá és van-e valahol letölthető original recovery image?

"Jó pap is holtig butul"

(#648) DoItYourself válasza JEEMBO (#647) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nem ismerős cucc. Az elmúlt két napban kérdezték előtted, lásd medosz11 posztjai.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#649) DoItYourself válasza DoItYourself (#602) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Az Alex féle 6.95.3 oE megjelenése felgyorsította a munkát M18 / MX64-en is. Most rakta ki emberünk ezekre a frissítést. Automata képfreki váltás és új CEC driver. Keresek is egy gyufaszálat.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#650) DoItYourself válasza ÖregMackó (#645) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

USB A-A kábelről olvastam valahol. Mondjuk olyat még élőben nem láttam, azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.