Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) DoItYourself válasza nm485 (#1549) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Kösz a képeket! Öntapadós hővezető lappal ezt a csavar problémát talán meg lehetne oldani. Nekem tetszik ez a hűtés koncepció, közel van egymáshoz a SoC és a hőleadó felület. Az aluházas dobozoknál (pl. T95 vagy az én M18-asom) csak egy hűtőborda van, ami nem tudom érintkezik-e a házzal. Mivel teljesen zárt a doboz (nincsenek szellőzőrések), csak így tudja leadni a hőt.

Csicsóka: :R
Köszönjük a munkádat, nemsokára sort kerítek a próbára, csak ki kell várnom az alkalmas pillanatot, mert aktív használatban van a gépezet, és kitörne otthon a lázadás, ha nekiállnék frissítgetni. :)

Érdekes dolgokat lehet olvasni a Wetek Hub-al kapcsolatban a cnx-software oldalon: ahogy várható volt, lesz rá 6-os android, már kiadtak belőle egy teszt fw verziót. A 6-os android verzióval állítólag gyorsabb lesz, és támogatni fogja az audio HAL 61937 csomagot (?), amivel minden alkalmazásban fog működni a HD-audio passthrough. További infók a Kodisoknál.
Állítólag lesz 6-os android ezekre is: K1 Plus, MXQ Plus.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1552) ha7at válasza gettno (#1534) üzenetére


ha7at
tag

Huha külső hdd nincs de megpróbálom pendriveról majd beszámolok .

(#1553) Csicsóka válasza DoItYourself (#1551) üzenetére


Csicsóka
őstag

A családi "lázadás" nekem is ismerős dolog... :DD
Arolotifar fórumtárs szerint szépen megy az OE, és a LE is M18-on, remélem nálad is jó lesz.
Most lett kész a MiniMX LE, 1 és 2 gigás változat ha felment, linkelem.

(#1554) Csicsóka


Csicsóka
őstag

Ha valaki próbálta már K1 Plus-on a LE-t, jelezzen már vissza hogy elindul e?

(#1555) DoItYourself válasza Csicsóka (#1554) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Délelőtt belinkeltem az amlinuxra a K1 Plus LE build-et, mert vki épp olyat keresett :B. Azt írta, este kipróbálja.
Egyébként néhány órája lerohadt a fórumuk, valamit nagyon bénáznak, mert folyamatosan hekkelik őket.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1556) Csicsóka


Csicsóka
őstag

Elkészült a MiniMX LE, mind két 1 és 2 GB-os változat.

1G
2G

SD készítés mint itt.

Következik MXQ Pro 4K

(#1557) Csicsóka válasza DoItYourself (#1555) üzenetére


Csicsóka
őstag

Elég gyakran elérhetetlenek, "népszerű" oldal. :((
Az 1G RAM-al szerelt gépekhez való OE, LE nem indul el nálam, a 2 gigások viszont mind mennek, még ha ezek dtb.img fájljai sem teljesen egyformák. Ezért jó lenne a visszajelzés ezekről is.

(#1558) envagyok válasza Csicsóka (#1557) üzenetére


envagyok
veterán

Ezt nandra nem lehet akkor telepíteni ugye?
Ha a nandban openelec van, akkor fel lehet tenni, vagy muszáj felrakni az androidot?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1559) DoItYourself válasza Csicsóka (#1557) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A LE szekcióban volt olyan dtb.img, amire azt írták, hogy mindkét Mini MX-hez jó, a ~70KB-os fájlméret is duplája volt a szokásosnak (~30KB).

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1560) Csicsóka válasza envagyok (#1558) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ez csak SD-re mehet. Kell vissza a droid, mert simán, recovery-ből nem fut az U-bot update.

(#1561) Csicsóka válasza DoItYourself (#1559) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ezt nem olvastam. Inkább biztosra mentem, mindkét Mini MX külön.

(#1562) DoItYourself válasza envagyok (#1558) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ezekhez most android kell.
Rákérdeztem az amlinux-on, lehet-e SD kártyás verziót használni, ha oE van a NAND/eMMC-re telepítve, azt válaszolták a LE topikban, hogy igen, de mókolni kell hozzá, és vmi Uboot tools és mkimage programot emlegettek.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1563) Csicsóka


Csicsóka
őstag

MXQ Pro 4K LE kész Itt található.

Még nem tudom mi következik, ha lesz Mini M8S-hez remote.conf akkor az. De lehet javasolni más itt használt tipust.

[ Szerkesztve ]

(#1564) esox2 válasza Csicsóka (#1556) üzenetére


esox2
tag

Nagyon köszönöm! :R

(#1565) Csicsóka válasza esox2 (#1564) üzenetére


Csicsóka
őstag

Szívesen! Kérek majd visszajelzést, hogy megy e?

(#1566) gabywap válasza Csicsóka (#1554) üzenetére


gabywap
tag

Szia! Igen én ma teszteltem LE-et K1 Plus Combo S2/T2 -n, egyszer el is indul nekem felis tettem pár plugint men is szépen, aztán egy ujra inditás óta nem sikerült betölteni neki. Másodszorra sikerült az is elsőre megjelent a LibreElek logo és megál, másodszorra csak ugy jött be , hogy szórakoztam a aml_autoscript betöltéssel és igy indul el egyikkel. Ha jól tom ez a vitmod-os_v2_rc5_k1plus volt.

Ja és ezt teszteltem: LibreELEC-K1_Plus-8.0-dev.img.xz

Itt ép hasonlóról van szó csak linux.
ARMBIAN for Amlogic S905

[ Szerkesztve ]

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1567) gabywap válasza gabywap (#1566) üzenetére


gabywap
tag

És itt van pár box-ra update_uboot verziók stb.

[link]

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1568) Beni2360 válasza Csicsóka (#1554) üzenetére


Beni2360
félisten

A lentebb gabywap által belinkelt ubbot-tal sem sikerült az SD kártya betétele után fagyi. :W

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1569) Csicsóka válasza gabywap (#1567) üzenetére


Csicsóka
őstag

Innen rakom be én is, eddig még mind ment.
Akkor ha jól értem, első indulás után már nem ment csak úgy, hogy fogpiszkáló módszerrel indítottad el egy másik aml.autoscrip-el?
Az eredeti rá való OE is fogpiszkálóval indítható ha jól tudom. Ha akkor kiveszed az OE SD-t, megy a droid, ha vissza teszed akkor meg az OE? Vagy minden OE indítás előtt fogpiszkálózni kell?
Lehet hogy ez a box nem fog menni az s905 autosript-el? :(

(#1570) Csicsóka válasza Beni2360 (#1568) üzenetére


Csicsóka
őstag

Hát ez még most egy nagy rejtély, de megoldjuk valszeg.

(#1571) esox2 válasza Csicsóka (#1565) üzenetére


esox2
tag

Ha mégsem jönne be, hogyan térhetek vissza az androidra?

(#1572) Beni2360 válasza Csicsóka (#1570) üzenetére


Beni2360
félisten

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1573) Csicsóka válasza esox2 (#1571) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ez nem bántja a droidot, ha nincs bent az SD, akkor a droid megy. Pont ez a jó benne.

(#1574) baandii


baandii
senior tag

köszönöm a segítséget interstate76 és DoItYourself
közben olvastam hogy Csicsóka kollégának köszönhetően ha jól értem van Beelink M18-ra is dual boot-os verzió ami sd-ről tudja futtatni az OpenELEC-et ha jól értem...de ha nem javítsatok ki :)

szóval most már csak azt nem tudom melyik masinát rendeljem meg. eddig az a lentebb linkelt beelink mini volt a befutó az sd-ről futtatható openelec miatt de most elbizonytalanodtam...melyik lenne jobb vétel szerintetek?

- Beelink Mini MX Ver 1.0
- Beelink M18

a segítőknek előre is nagy köszönet!

(#1575) DoItYourself válasza baandii (#1574) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Minden cigány a saját lovát dicséri alapon az M18-at ajánlom. Fém ház, külső antenna, jobb wifi chip, több gomb a távirányítón, AV csatlakozó, micro usb csatlakozó. Kb. ennyi a különbség.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1576) gabywap válasza Csicsóka (#1569) üzenetére


gabywap
tag

Az openelek szépen megy ami direkt erre való, csak ez az amit te linkeltél LibreElek az nem megy csak ha gondolja egy zipbe be tettem az sd-re és azt updatel-tem be. De elsőre ami benne volt betöltött de csak a logoig..msodszorra csak a sokadik próbálkozás után próbálgattam pár autosript-el.

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1577) envagyok válasza Csicsóka (#1560) üzenetére


envagyok
veterán

Melyik androidot tegyem fel?
104,105,106,107?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1578) csanadu1968 válasza xsipi78 (#49) üzenetére


csanadu1968
csendes tag

Szia.elösször rootold.
Majd szedle az ES file explorert
Telepitsd
Ha megvan.nyitsd meg.
Baloldalon talalsz egy menüt
Keresd meg a 'root explorert'
Nyisd meg ,felugró ablakban jelöldbe az 'rw' ket
Ennyi.

Hozzá teszem hogy én a külsö tápos hdd vel kinlodtam
Itt a forumon összeszedet infok alapján.
A következöket tedd.
Szed szet! A gumitalpak alatt vannak a csavarok.
Nezd meg hogy milyen az alaplapod.
Nekem birkas.
Ha igy van ne kezdj semmilyen .uj fw vagy barmi telepitésébe.amig nincs info .hogy mit hogyan tegyel.
Ha brick van ahoz is progik kellenek.!!!

[ Szerkesztve ]

(#1579) Csicsóka válasza gabywap (#1576) üzenetére


Csicsóka
őstag

Az eredeti OE indulásához kell nyomni reset gombot az alján, vagy csak kártya be, táp bedug, és már indul is?

[ Szerkesztve ]

(#1580) interstate76 válasza Csicsóka (#1579) üzenetére


interstate76
addikt

SD kártyás OE-ről van szó? Ha igen, akkor első alkalommal kell nyomni a reset gombot, utána már automatikusan OE-vel indul, ha bent van a kártya.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1581) gabywap válasza Csicsóka (#1579) üzenetére


gabywap
tag

Nem kell nyomni reset gombot, csak SD be és indul....az OE...

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1582) Csicsóka válasza interstate76 (#1580) üzenetére


Csicsóka
őstag

Igen, akkor a k1 plus-nál nem is kell u-boot módosítás, csupán megfelelő aml autoscript. Ezt pedig ki lehet szedni az oe sd-ből. Majd csinálok egy ilyen LE változatot.

[ Szerkesztve ]

(#1583) DoItYourself válasza Csicsóka (#1579) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Az Alex féle SD kártyás módszer szerintem nem ugyanaz, mint a balbes150 féle, ezt írták az amlinux-on. Az Alex félét is csak egyszer kellett megcsinálni, de azt nem az upd&backup app-al kellett feltölteni, hanem recovery-be kellett bootolni az SD-kártyával, és automatán ment a dolog. Aztán ahogy jöttek az újabb fw-ek a Mini MX-re, már nem működött a dual-boot. Ha jól emlékszek, a 105L1 volt az utolsó, ahol még ment. Utána bukkant fel ez a balbes150 féle dual-boot megoldás.

Tesztelte egy ember a K1 Plus LE verziót az amlinuxról, neki se működik, csak áll fekete képernyővel reboot után.
A LibreELEC S905 build fejlesztője lwiddif azt kérte, hogy ha készítesz új verziókat, akkor a legutolsót vedd alapul (07.05), mert sok javítás került bele. Ill. a bejelentkező logót cseréld le erre.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1584) gabywap válasza Csicsóka (#1579) üzenetére


gabywap
tag

Viszont lehet egy kis hibát fedeztem fel de ennek a s905_uboot_ki_plus.zip -ben nem mappában kell lenni hanem anélkül?
ebben....
LibreELEC-K1_Plus-8.0-dev.img
Fotó:

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1585) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Ebbe csak úgy belebotlottam: MXQ Pro Plus android fw 2016-06-07.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1586) baandii


baandii
senior tag

hellosztok,

tudom láma kérdés lesz de most ismerkedem a témával, szóval vki elárulná nekem hogy mi az az LibreELEC és OpenELEC és mi közöttük a különbség?

(#1587) gabywap válasza baandii (#1586) üzenetére


gabywap
tag

http://kodi.wiki/view/LibreELEC
http://kodi.wiki/view/OpenELEC

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1588) DoItYourself válasza baandii (#1586) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Az openELEC egy speciális linux operációs rendszer, amit a Kodi alá fejlesztettek ki. Többféle platformra is elérhető (x86, arm) és van külön céleszközökre szabott változat is. Ennek egy néhány hónapos leágazása a LibreELEC. Kérdés, hogy a jövőben melyik fog továbbfejlődni, most úgy tűnik a LE-nél nagyobb a pörgés.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1589) Csicsóka válasza DoItYourself (#1583) üzenetére


Csicsóka
őstag

Pontosan így van ahogy leírod, mára én is rájöttem, hogy a K1 még az Alex félét érti. Sikerült kinyomozni a többiek segítségével.
Ma megjött az én K1 Plus dobozom, most már nagyobb a valószínűsége annak hogy lesz működő LE erre is.
A 07.05 verzió még nem volt fent amikor az előzőeket gyártottam, de a logo mar az amit linkeltél.

(#1590) Csicsóka válasza gabywap (#1584) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nem ez a hiba, az egész megközelítés hibás. Ezen a boxon nem megy ez a megoldás.

(#1591) baandii válasza DoItYourself (#1588) üzenetére


baandii
senior tag

köszönöm az útba igazítást DoItYourself és gabywap

sikerült dűlőre jutnom a Beelink M18 mellet tettem le a voksom, mert itt is működik akkor már az sd kártyáról való OpenELEC futtatása Csicsóka-nak köszönhetően

abba szeretném még a hozzá értők segítségét kérni hogy szerintetek honnan érdemes beszerezni? ahol nézegettem a masinákat és szóba jöhetnek:
- gearbest - 55.99 $
- geekbuying - 55.99 $
- aliexpress - 59.99 $

én az alira gondoltam de ha van más javaslat bármire vevő vagyok :)

egy ILYEN 16 gb-os kártya gondolom elég bele

(#1592) Csicsóka válasza baandii (#1591) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nekem eddig a Gearbest nem okozott csalódást, több cucc is jött már tőlük. 23.-án rendeltem egy K1 Plust-t ma jött meg "tréfa" nélkül. Alival csak óvatosan, sokan megszívták már.

(#1593) DoItYourself válasza Csicsóka (#1592) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nekem a középsőtől jött meg, de meglehetősen komótosan. Sarc nekem se volt.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1594) baandii


baandii
senior tag

a sarcot én is szívesen elkerülném :D ezért agyalok honnan kéne...

a 16 gb-os kártya elég bele srácok?

[ Szerkesztve ]

(#1595) DoItYourself válasza baandii (#1594) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Elég. De mi van, ha lányok vagyunk? :D

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1596) baandii válasza DoItYourself (#1595) üzenetére


baandii
senior tag

akkor tévedtem :D

(#1597) Csicsóka


Csicsóka
őstag

K1 Plus LE-t leszedtem a megaról, mert működés képtelen.
Foglalkozok majd még a témával, mert izgat a megoldás.

(#1598) Csicsóka


Csicsóka
őstag

Sikerült egy hiányt pótolni, nevezetesen, eddig még nem létezett OE Mini M8S és Pro boxra.
djnice kolléga szállította a remote.conf-t, és ő volt a beta tesztelő, köszönet érte.

OpenELEC-Amlogic.aarch64-Mini_M8S-6.95.3.img.xz

És egy füst alatt itt a legújabb build.ből készült LE is.

LibreELEC-Mini_M8S-8.0-dev.img.xz

(#1599) gabywap válasza Csicsóka (#1590) üzenetére


gabywap
tag

Tudom, de remélem tudsz mostmár gyártani egyett nekünk amit előre is köszönök. :)
De ma is be izzitottam egy másik SD-re, csak ugy volt hajlandó beindulni ha a droid beindult és a Quick Boot appal ujrainditottam (egyszer meg a bootloadermódban inditottam indul el) aztán megy ujrainditás is, de már ha áram i be nem tölt be. Ha csatorna lista kell a thor-a azt tudok adni :)

Apropó SD kártya közt vannak itt különbségek? Mert amik vannak nekem az majdnem mind class 4-es 1db van class 10 egyelőre. De melyik jobb ezeken a boxokon?

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#1600) gabywap válasza Csicsóka (#1553) üzenetére


gabywap
tag

Ezt a csalási lázadást én elkerülöm mindeg teszek helyette mást be, és no problém. :D Van pót kütyü.....

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.