Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) interstate76 válasza lacko6 (#250) üzenetére


interstate76
addikt

Nem rossz. Közben ez is még lejjebb ment. Ha lenne rá OE, már venném is meg, de így most nincs rá szükségem.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#252) DoItYourself válasza interstate76 (#251) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Miért is kattant be neked ez a "mini M8S"? Ismeretlen cucc, de már írtam neked korábban. Nincs rá oE, se más tapasztalat.
Ezzel szemben a Beelink Mini MX ~36$, ingyen szállítással 3 hét alatt itt van (jó eséllyel további ktsg. nélkül). Van rá kiforrott oE, ahhoz meg bőven elég az 1GB RAM is.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#253) envagyok válasza DoItYourself (#252) üzenetére


envagyok
veterán

Azért annyira még nem forrt ki :)
De legalább esély van rá.
Ahogy a wetek s905 eszközök megjelennek, valamint az odroid c2-re is beindul a komolyabb fejlesztés, nagyon sanszos, hogy ebből a minimx tulajok is részesülhetnek.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#254) satel


satel
tag

sziasztok!

az MXQ Pro (5.1, S905, Mali-450) fullHD 3D iso lejátszására alkalmas?

köszönöm

MiniMX-G CoreELEC ; HUAWEI P smart

(#255) interstate76 válasza DoItYourself (#252) üzenetére


interstate76
addikt

35 USD-ért, 2 GB RAM-mal és S905-össel jelenleg szerintem a legjobb ár/érték arányú amlogic cucc, ha a hardvert nézem. Ez az az összeg, aminél én simán megkockáztatom, hogy sz@r szoftverrel jön. Custom fw és/vagy OE pedig - tudtommal - a többi S905-ösre sincs.

Ha elég az 1 GB RAM, akkor jó vétel a Beelink Mini MX is, de én inkább adnék érte 40 USD-t és EU raktárból rendelném meg.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#256) DoItYourself válasza interstate76 (#255) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

OE pedig - tudtommal - a többi S905-ösre sincs.

?? Két hónapja van, pont erről beszélek. Olvass vissza, vagy goto amlinux fórum.

(ha már a fillérpörgetésnél tartunk, jó kis oldal ez a GB, ahányszor megnézek valamit, más áron van, pl. délelőtt még nem volt ingyenes szállítás, csak 6-10€ gyorsposta a Mini MX-hez, amikor lacko6 linkelte)
(upd2: ja, most sincs, csak UK-ba ingyenes a fuvar)

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#257) interstate76 válasza DoItYourself (#256) üzenetére


interstate76
addikt

A fene sem tudja folyamatosan követni, mire van OE! :) (A hsz-edet felületesen olvastam el). Ezzel együtt a 35 USD-s Mini M8S 2 GB RAM-mal teljesen jó választás azoknak, akik nem OE-t akarnak. S812-es vonalon még a klónok klónját sem lehetett ennyiért megvenni.

Nekem csak tartalék médiaplayernek kell majd egy olcsó kis dobozka OE-vel (lehet, hogy mini MX lesz belőle). A Wintel átkerült a nappaliba, máshová pedig - egyelőre - nem kell állandó player.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#258) lacko6 válasza satel (#254) üzenetére


lacko6
senior tag

fullHD 3D nem támogatott ezen a vonalon csak felezős

(#259) satel válasza lacko6 (#258) üzenetére


satel
tag

tudsz vagy tudtok ajánlati olyan lejátszót, ami tudja?

(amúgy mit jelent az, hogy felezős? :(( )

MiniMX-G CoreELEC ; HUAWEI P smart

(#260) envagyok válasza satel (#259) üzenetére


envagyok
veterán

raspberry pi3 vagy 2

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#261) Beni2360


Beni2360
félisten

Van egy K1 Plus S905 és egy pi2+. csak érzéki csalódás vagy tényleg szebb képet ad a pi2+-m? :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#262) satel válasza envagyok (#260) üzenetére


satel
tag

köszönöm...

ilyen mediabox (tvbox) változatban van ötletetek?

MiniMX-G CoreELEC ; HUAWEI P smart

(#263) envagyok válasza Beni2360 (#261) üzenetére


envagyok
veterán

Én már jópár médialejátszón túl vagyok, 8-10 féle plusznhtpc-k biztos voltak.
Eddig mindig visszakerült a pi2

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#264) DoItYourself válasza satel (#262) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Kérdezd meg ebben a topikban. Bár ott nem 60$-os médialejátszókról szól a diskurzus.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#265) Beni2360 válasza envagyok (#263) üzenetére


Beni2360
félisten

Akkor a sejtéseim beigazolódtak.
Én már jópár médialejátszón túl vagyok, - ezt már követem egy pár hónapja. :K
Van egy 2.5 terás NASOM meg 3 külső vincsim onnan indítom a filmeket lan kábelen. 3 D-re meg van 10 újra írható lemezem. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#266) satel válasza DoItYourself (#264) üzenetére


satel
tag

köszönöm

a pi2-höz még kell egy kártya, hogy digitális hangot nyerjek belőle...

egyébként a szakboltban tegnap azt mondták, hogy a MX64 ( http://www.220volt.hu/MX64+2GB+8GB+Android+TV ) és a MINI MX ( http://www.220volt.hu/MINI+MX+2GB+16GB+Android+TV ) alkalmas rá. vajon miért mondta? :)

MiniMX-G CoreELEC ; HUAWEI P smart

(#267) junkpod válasza Beni2360 (#265) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ugye az "onnan indítom a filmeket" nem valami streamelt jelent?
Én a fhd lejátszást anno egy xtreamer sw1-el kezdtem, majd lett az xtreamer sw4 és most ez a frankó mx64. Mindegyiknek voltak korlátai, de igazi kép és hang minőség különbséget nem tudnék kimutatni, azért mert mind a hang mind a kép megjelenitom also-kozep kategóriás eszköz. Ha nincs egy legalább Panasonic VT kategóriás tv-n, és egy fél millás hangrendszered, akkor szerintem onbecsapas kép és hang minőség javulasrol beszélni.

Box's don't touch!

(#268) Beni2360 válasza junkpod (#267) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát én a tv sajátjáról, aztán még a blu ray lejátszó usb-ről mentek külső 2.5+ vincsiről a filmek.
Most van egy ZyXEL NSA-325 V.2 abban egy 2 teras és egy 500 gb vinyó van és a ha kell rádugom az usb portokra a többi külső vinyókat, ide vannak elmentve a megnézésre váró sorozatok.Ez van a hálózatba 1gb routeren keresztül kábelekkel (c5e. meg c6.) összekötve A tv lent látod az alá írás után. és mégis ugyan azt a sorozatot nézve az az érzésem, hogy a pi2 jobb képet ad,élesebb, erősebb szinek,részletgazdagabb képek. Ugyanarra a HDMI kábelre van dugva , cserélgetem és a tv beállítás ugye nem változik ebből kifolyólag.
Gondolom a két készülék más hardverrel rendelkezik és ez befolyásolhatja a kép minőségét?
A hangról egy szót sem szóltam mert csak egy 2.1 hangprojektorom van. Igaz a K1plus-nál nem a tv-n keresztül kapja a hangot.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#269) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Ebből a hírből annyit értek, hogy a 4.6-os Linux már támogatja az Amlinux S905 SoC-t is.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#270) junkpod válasza Beni2360 (#268) üzenetére


junkpod
nagyúr

A leirtak alapján nem gondolom, hogy kepminoseg különbség hw okból kifolyólag észlelhető lenne.

Box's don't touch!

(#271) junkpod válasza DoItYourself (#269) üzenetére


junkpod
nagyúr

Talán lesz olyan fw ami kernel szintén támogatja a 905-ost? Csoda hogy eddig működött.

Box's don't touch!

(#272) interstate76 válasza envagyok (#260) üzenetére


interstate76
addikt

OE-t futtatva az RPi3 vagy az amlogic S905 bír el combosabb anyagokkal? Az itt is érintett full hd 3d-re és a 4k felbontású filmekre gondolok. Esetleg banana pi, vagy orange pi? Vagy odroid-vonalon kapisgáljak? Egy ismerősöm vett új TV-t és engem nyaggat, de engem is érdekel a dolog.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#273) DoItYourself válasza interstate76 (#272) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

OE-t futtatva az RPi3 vagy az amlogic S905 bír el combosabb anyagokkal? Az itt is érintett full hd 3d-re és a 4k felbontású filmekre gondolok.

Ahogy nézem a táblázatot, egyik az egyiket tudja, másik a másikat.
Az Odroid C2 biztos jó lesz egyszer, most még bugos azon is a Kodi.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#274) envagyok válasza DoItYourself (#273) üzenetére


envagyok
veterán

Odroid c2=s905
Szóval ha valamit tudni fog az odroid, azt pl a MiniMX szerintem tudni fogja

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#275) junkpod válasza DoItYourself (#273) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mint ahogy itt is írták, hiányzik a kernel szintű támogatás, bízzunk a fw frissitesben.

Box's don't touch!

(#276) interstate76 válasza DoItYourself (#273) üzenetére


interstate76
addikt

Átnézem, kösz!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#277) adi1234


adi1234
tag

Sziasztok !

A segítségeteket szeretném kérni mert nem találok jó megoldást !

Szeretném a lejátszót /Adndroid 5.1/ windows 10 -es otthoni csoporthoz hálózatba kötni , hogy könnyen lehessen a lejátszó külső hdd-jére másolgatni !

Ki milyen programot , megoldást használ erre a célra .

Köszönöm a segítségeteket ellőre is !

Attila

:)

(#278) interstate76 válasza adi1234 (#277) üzenetére


interstate76
addikt

Mindenféle szerver egy programban.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#279) Beni2360 válasza adi1234 (#277) üzenetére


Beni2360
félisten

hogy könnyen lehessen a lejátszó külső hdd-jére másolgatni ! - hát, hogy könnyen de milyen lassan! lan kábellel már gyorsan.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#280) adi1234 válasza interstate76 (#278) üzenetére


adi1234
tag

Köszönöm megnézem !

:)

(#281) adi1234 válasza Beni2360 (#279) üzenetére


adi1234
tag

Routerral és kábelesen van össze kötve !

:)

(#282) adi1234 válasza adi1234 (#280) üzenetére


adi1234
tag

Ez nem az igazi !:(

:)

(#283) junkpod


junkpod
nagyúr

Breaking News!

Állítólag működik az Open Elec sima SD-Card image-ről bootlova, anélkül, hogy az Androidot le kellene túrni róla.

forrás: [CNX review]
utolsó bejegyzések:
I also tested Linux/OpenElec/Kodi 6.1RC2 installed over a MicroSD card (Android install is kept untouched). It runs very well too with HEVC/H.264 1080p video playing and also PVR (TvHeadEnd client).

Just follow the instructions here: http://www.futeko.com/newforum/index.php?topic=638.0
For more information, you may register and read the developer forum thread dedicated to OpenElec over MiniMX :
http://amlinuxmedia.com/forum/index.php?topic=13.0

hétvégén kipróbálom:)

Box's don't touch!

(#284) Beni2360 válasza adi1234 (#282) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem a K1 plusban, s905 van külön app erre és ott be tudom állítani a win 7 levő mapát. De, hogy másolásra is vagy csak lejátszásra van azt nem tudom mert van benne kettő lehetőség és sajnos nincs fordítás így nem merek bele mászni meg nincs is szükségem rá. Erre gondoltam:

Tudom ez téged nem vigasztal.
-------------------------------------------------------
junkpod
(PH! addikt) imádom ezeket az Angol beszúrásokat. :W

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#285) DoItYourself válasza junkpod (#283) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Bréking nyúz? Már volt róla szó, itt a topikban. ;)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#286) adi1234 válasza Beni2360 (#284) üzenetére


adi1234
tag

Másolásra van szükség !

A számítógépemről szeretném a androidos lejátszó külső hdd-jére átmásolni a filmeket !

:)

(#287) interstate76 válasza adi1234 (#282) üzenetére


interstate76
addikt

Szerintem ez a program az összes létező szervert tudja futtatni, amit csak lehetséges, de te tudod.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#288) DoItYourself válasza adi1234 (#282) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Bővebben? Fagy/lassú/nem bírtad beállítani?
Itt egy leírás hasonló témában az ES File Explorerhez.
De lehet, hogy pl. ezt is ki kellene próbálni: SambaDroid. Egyébként van még egy csomó samba program is a Play-ben, szóval van választék.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#289) junkpod válasza Beni2360 (#284) üzenetére


junkpod
nagyúr

KB annyi van angolul is írva amit az elején magyarul írtam. Az a lényeg. A többi mint írtam is a forrás.

Amúgy én nem emlexem hogy volt már működő "dualboot" megoldás. Itt ugye nem kell telepíteni semmit csak kiírnia az image fájlt sd-re, majd kikapcs-bekapcs és ha bent van a kártya OE indul, ha kiveszem akkor Android.

Box's don't touch!

(#290) DoItYourself válasza junkpod (#289) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Itt volt már róla szó korábban: link1 link2
Egyébként ahogy olvastam a bootloadert írja át első alkalommal, ezután kell neki egy reboot és utána indul az SD kártyáról az oE.
Ha az android fw-t frissíted, pl. jön az mx64_106L, akkor a bootloadert ismét át kell majd írni, hogy működjön ismét a dual boot.
De az amlinux fórumot mindenképpen olvasd át március 11-től mielőtt nekifogsz! Ha sikerül is a mutatvány, a távirányító nem fog menni, erre készülj, mert ez a build Mini MX-re készült. envagyok fórumtársunk lehet többet is tud mondani a folyamatról.
MX64/M18-ra jelenleg nincs SD-ről indítható oE verzió, csak flashelős (sic!) lásd link2.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#291) junkpod válasza DoItYourself (#290) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát jó. Ha így akkor nem is erolkodom.
Azt végre jó lenne megtudni milyen IR van benne az MX64 - ben...

Box's don't touch!

(#292) DiszNóÓl


DiszNóÓl
senior tag

Üdv!
Találtam 16,3k-ért Beelink M18-at és 14,8k-ért Beelink Mini MX-et 2Gb rammal.

Megéri az M18-at venni, vagy elég lehet a Mini MX is?

HATER

(#293) DoItYourself válasza DiszNóÓl (#292) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Fogós kérdés, néhány plusz dollárárt az M18-al fém házat kapsz, jobb wifi chipet, külső antennával, a távirányítóján is több gomb van, mint a Mini MX-en, de dual-boot (android+openelec) sajna nincs rá, az jelenleg csak a Mini MX-re van.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#294) DiszNóÓl válasza DoItYourself (#293) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

A wifi nem érdekel, úgyhogy elég lesz nekem a mini mx is, és ez a dual boot is felkelltette az érdeklődésem.
Esetleg valami hazai boltból is meglehet rendelni, vagy felejtős?

HATER

(#295) DoItYourself válasza DiszNóÓl (#294) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Áramosboltban volt MX64, mini-t nem láttam. Lassú postával rendeld, ha ráér.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#296) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Állítólag már van 106L fw Mini MX-re. :K

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#297) DiszNóÓl válasza DoItYourself (#295) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Okés, köszi a segítséget. :R

HATER

(#298) junkpod válasza DoItYourself (#296) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ki állítja, hol? :)

Box's don't touch!

(#299) DoItYourself válasza junkpod (#298) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A Freaktab-on, de más infó nem nagyon van most még. Nekem még nem jelez semmit se, ha rányomok a frissítésre.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#300) Beni2360 válasza junkpod (#270) üzenetére


Beni2360
félisten

Boldog húsvétot, bocs, hogy átsiklottam a válaszod felett, naon halvány volt.
Akkor miből ered ugyan az az anyag, sorozat ugyan az a film újbóli megnézése és mégis jobbnak tűnik a pi2?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.