Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#79401) daneel_hu válasza Parci (#79399) üzenetére


daneel_hu
addikt

:R

(#79402) Parci válasza daneel_hu (#79401) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nahát, nahát... :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#79403) bopeti98 válasza radi8tor (#79382) üzenetére


bopeti98
őstag

Mondjuk én nem igazán láttam olyan embert mostanában aki használná is a nagyobb üzletekben kitett kézfertőtlenítőt.
A forgalmasabb metró állomásokon is vannak kitéve, de szerintem 100-ból 99 ember lazán elsétál mellette. Legalábbis én így látom.

[ Szerkesztve ]

(#79404) lacafaca válasza daneel_hu (#79401) üzenetére


lacafaca
őstag

fiú? lány? :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#79405) daneel_hu válasza lacafaca (#79404) üzenetére


daneel_hu
addikt

(G)irl
:D

(#79406) lacafaca válasza daneel_hu (#79405) üzenetére


lacafaca
őstag

👏😁

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#79407) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok!!
Nincsenek jó hírek,nálunk mindenki beteg, csak én nem,én szoktam a leghamarabb beteg lenni,Párom,lázas,taknyos,köhög,iz szagokat érez,hasmenés,lányom is dettó ő volt először beteg,már anyu is beteg ő nem lázas csak szarul érzi magát.
Holnap doki szerintem ebből teszt lesz. :K

(#79408) daneel_hu válasza zolisx4 (#79407) üzenetére


daneel_hu
addikt

Van most valami más vírus is, fiam osztályában 10-en betegek.
A gyerekeim is a héten fostak, köhögtek, taknyoztak... nem volt vészes de itthon voltak.
(covidon túl vagyunk tehát nem korona)

(#79409) emvy válasza daneel_hu (#79408) üzenetére


emvy
nagyúr

Jaja, nalunk az egesz csaladon atment egy torokfajos-taknyos-kohogos kombo, 4 napig tartott mindenkinel, 1 negativ antigen-teszt az egyik gyereknel, 1 negativ PCR a masiknal, szoval tuti nem Covid.

while (!sleep) sheep++;

(#79411) radi8tor válasza emvy (#79409) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem hordjátok a maszkot? ;]

⭐ Stella

(#79412) emvy válasza radi8tor (#79411) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem elegge :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#79413) Ringman válasza emvy (#79409) üzenetére


Ringman
nagyúr

van bizony más is, egyszer karácsonykor is átment mindenki családtagon valami, meg múlt héten is.

(#79415) azbest válasza Lauda (#79311) üzenetére


azbest
félisten

Ellenőrizzék csak az orvosokat és a kórházakat, de ne csak a korrupció miatt, hanem a kórházak működését is.

Nagybátyám 3 hete bekerült, amikor hirtelen nagy leromlott az állapota. Már évek óta csinálgatják az alibi vizsgálatokat, egy vagon gyógyszert szedetnek vele... most csináltak más vizsgálatokat is. Kiderült, hogy Parkinson-a van. Plusz gyanús csomók minden szervében. És szélütése volt. Ahogy a mentő bevitte, gyorsan próbáltak neki összeállítani "csomagot", hogy legyen nála minden felszerelés. De most, hogy hazaküldték, miután 2 hét alatt sem lett meg a szövettan eredménye, kiderült, hogy sajnos kimaradt a kanál a felszereléséből. És a kórházban egy műanyag kanalat kapott, ami eltört rögtön... és három hétig alig tudott enni, mert nem kapott másik kanalat. De inni sem nagyon adtak neki, a gyógyszereit is folyadék nélkül kellett bevennie. Csont és bőrként került haza. Beszédje nehezen érthető, néha telefonon próbáltak beszélni vele, de amúgy látogatási tilalom van. A ruháit egy arrafelé dolgozó rokon tudta kikérni, hogy mosni vigye, mert kórházban "persze" pizsamát sem kap.

Folyamatosa ápolást igényel, nem lehet egyedül hagyni. Be van katéterezve. Hó végén kell visszamennie katéter cserére... a fia próbálja ellátni, nem tud dolgozni mellette. A háziorvos szerint felesleges megpróbálnia otthonápolási díjat igényelni, mert úgysem kap - lényegében a háziorvos kellene ezt igazolja. A családsegítő központba a szomszéd városból kell még ürlapot is hozatni...

ez az ország nem működik, csak megszokásból futják a szokásos köröket a zombik akik még úgy tesznek, mintha dolgoznának...

[ Szerkesztve ]

(#79416) syberia válasza Ezekiell (#79266) üzenetére


syberia
veterán

Ez is Nature cikk:

"In an article published in Nature Medicine1 on 9 November, scientists investigated a virus called SHC014, which is found in horseshoe bats in China. The researchers created a chimaeric virus, made up of a surface protein of SHC014 and the backbone of a SARS virus that had been adapted to grow in mice and to mimic human disease. The chimaera infected human airway cells — proving that the surface protein of SHC014 has the necessary structure to bind to a key receptor on the cells and to infect them."

Az SHC014 denevér koronavírus tüskefehérjéjének a genomját ötvözték az eredeti SARS-al. A létrehozott vírus légúti fertőzést képes okozni emberekben, a felszínén található proteinjének felépítése képessé teszi a fertőzéshez kulcsfontosságú receptorhoz (ACE2) kapcsolódáshoz.

Ennek a jóembernek a csapata rakta össze a kórokozót.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#79417) zolisx4 válasza daneel_hu (#79408) üzenetére


zolisx4
őstag

Igen van valami mert az oviban a páromék keresztül mentek már rajta,itthon mindenki másfél hete,de most megint betegek,bízunk benne hogy az oltások előtt nem kapják el remélem igazad lesz :K

[ Szerkesztve ]

(#79418) gergo5991 válasza emvy (#79409) üzenetére


gergo5991
őstag

itt sk-ban szeptember óta óvoda iskola zárva. Most engedélyt adott az elnök a kinyitásra, de a polgármesterekre bizta hogy engedélyezik-e vagy sem, végül 1ik se vállalta be a felelőséget, főleg azután hogy az én városomban a kórházban ápoltak 90% britt mutációt kapta el. Állitólag gyerekekkel is tömve van a kórház covid miatt nem csak felnőttekkel.

(#79419) lacafaca válasza gergo5991 (#79418) üzenetére


lacafaca
őstag

érdekes ország ez a szlovákia...hónapok óta lezárva, hetek óta lassan az utcára sem mehet ki senki, de a kórházak teli vannak az angol mutánssal...tényleg minden szart meg lehet az emberekkel etetni...nagy a baj az már biztos... :N

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#79420) Lauda válasza lacafaca (#79419) üzenetére


Lauda
félisten

Zárás nélkül mi lenne ott.....

(#79421) lacafaca válasza Lauda (#79420) üzenetére


lacafaca
őstag

most képzeld el...tuti már kihalt volna :D

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#79422) gergo5991 válasza lacafaca (#79419) üzenetére


gergo5991
őstag

hiába hónapok óta le van zárva minden, senki nem tartja be, ennek a népnek nem lehet parancsolni. vannak olyan emberek akiknek kijött pozitivra a teszt még 5x elment leteszteltetni aznap máshova mert nem akarta elhinni

(#79424) lacafaca válasza gergo5991 (#79422) üzenetére


lacafaca
őstag

hát...én itt nem látok semmi világvége dolgot...de biztos úgy van, elvégre te élsz ott. :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#79425) gergo5991 válasza lacafaca (#79424) üzenetére


gergo5991
őstag

ezek csak a pcr napi adatok, az antigén tömeges tesztelésről nincsenek feltüntetve. kórházak tele szerintem ez is bőven aggasztó.

(#79426) syberia válasza syberia (#79416) üzenetére


syberia
veterán

Ralph Baric

A csóka 20 éve foglalkozik a koronavírusokkal.

(#79418): Hát ez szuper! Gyorsabban ideért mint gondoltam. :(((

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#79427) t72killer válasza lacafaca (#79419) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet, hogy szlovák mutáns lesz az, és ők vitték Belgiumba és D-Angliába?

#79426: persze, mivel a "brit" variáns neve csak a brexit miatt lett brit, jóval december előtt jelen volt már pl Belgiumban, és kitudja még hány csóri országban, ahol telibesz.rták a minták szekvenciálását (németország?).

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#79428) bigdady válasza daneel_hu (#79408) üzenetére


bigdady
nagyúr

Itt is 25-bol 12 gyerek torokfajos taknyos hányós fosós.
Megint szarakodtak Vuhanban?

[ Szerkesztve ]

(#79429) Stanlee válasza lacafaca (#79419) üzenetére


Stanlee
őstag

Most mar van ujabb fork a brit verziobol, az E484K mutacio a mutacioban, az meg halalosabb, mint a mostani ;]

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#79430) Parci válasza daneel_hu (#79408) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lehet, hogy ez volt nekem lájtban (legyőzte a bika immunrendszerem egy nap alatt ;]). torokfájás, másnap reggel brutál hasfájás, aztán hasmenés, másnapra minden oké.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#79431) Parci válasza syberia (#79416) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sosem fog kiderülni. az, hogy végeznek ilyen kutatásokat, nem meglepő, általában végezni szoktak mindenféle kutatásokat. van, akinek ennyi is elég és biztosra veszi, hogy akkor a sars2 csinált vírus, más kizártnak tartja. lehetséges, de nem biztos, és fogalmam sincs, hogy mennyire valószínű, ha engem kérdezel. de nem is kell ezt most eldönteni, lesznek még fejlemények a témában. csak tényleg ki kell szűrni a zajt és a meggyőződéseseket, és a tudományos eredményekre figyelni, ebben is.

hopp, aktuális:
ezt nézd végig, kérlek, lacával együtt!!

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#79432) Parci válasza lacafaca (#79419) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szaladj ki gyorsan és forgasd le az üres kórházas videót, van rá kereslet! :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#79433) Stanlee


Stanlee
őstag

Megkernem Kekes forumtarsat, hogy a komoly topikbol a nemet idosek otthonaban kitort fertozesre irt valaszat ide is rakja mar be, mert az jo alap, hogy az atlagjoskaknak mit kell mondani, ha jonnek az ilyen hirek es elkezdenek az oltas hatastalansagarol vakeralni.

Oltás után fertőzött a brit mutáns

Amikor az elso hirt olvastam a nemet online sajtoban, mar lattam lelki szemeim elott a #mindmeghalunk es a #nemjosemmireazoltas tipusu hozzaszolasokat...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#79434) daneel_hu válasza Parci (#79430) üzenetére


daneel_hu
addikt

"lehet, hogy ez volt nekem lájtban (legyőzte a bika immunrendszerem egy nap alatt ;]). torokfájás, másnap reggel brutál hasfájás, aztán hasmenés, másnapra minden oké."

Nálunk pl csak a gyerekek lettek betegek, assony és én nem.
Talán mintha valami mocorgott volna a hasamban, de a tegnapi terhességi teszt után nem is csoda. :DD (szóval egy enyhe bélfertőzésre gyanakszom azért, bár nálam minden az emésztőrendszerre megy rá.)

(#79435) Lauda válasza lacafaca (#79421) üzenetére


Lauda
félisten

A lényeg szerintem, hogy zárással ilyen a helyzet. Zárás nélkül ennek a sokszorosa is lehetne a betegszám, az eü már lefeküdt volna rég.

[ Szerkesztve ]

(#79436) Lauda válasza Lauda (#79311) üzenetére


Lauda
félisten

Így dolgozik majd az orvosokat és hálapénzeket ellenőrző csapat

Köszönjük ner, pont erre van szüksége ma az egészségügynek!

(#79437) t72killer válasza Stanlee (#79433) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kéne még tudni:
1 mennyivel a 2. adag után fertőződtek? mert a "tuti védettség" nem a 2. adag beadása után 5 perccel kezdődik,
2 hányan is laknak az ominózus otthonban. Mert ha egy 3-400lakosú, nem átoltott intézménybe betör a covid, ott nem 14 fertőzött lesz, pláne egy jobban terjedő variánsnál.

az mindenképp pozitív, hogy a tüneteik enyhék (az se jellemző ugyebár idősebb korban). viszont ebből látható, hogy a beoltott személy tényleg átviheti az oltást potenciálisan nem oltott közösségekbe is, azaz az oltások jelen generációja egyelőre csak félmegoldás:(.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#79438) Parci válasza Lauda (#79435) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

vizet locsolsz a tengerbe. laca egyszerre hiszi, hogy a vírus egy labortermék, mert túl hatékony stb., meg hogy nem egy komoly cucc és a média kamuzza csak, hogy az.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#79439) LanyUs válasza emvy (#79409) üzenetére


LanyUs
senior tag

Hugoméknál is végigment ez a sima megfázásos valami ( férj, feleség, 3 hónapos és az 5 éves ). Nálunk csak én éreztem enyhe torok kaparást, semmi mást. Többiek semmi. Tuti nem covid, mert futás közben javult a tüdőkapacitásom, nem romlott. Mivel ők csak otthon vannak ( max. kirándulunk ), de boltba én egyedül járok és dolgozni is be kell járjak -> így én vagyok a bacifogó, de mivel a házba lépve fertőtlenítőszeres hordóba fürdőzök 5 percet így tisztán lépek be.

[ Szerkesztve ]

(#79440) emvy válasza LanyUs (#79439) üzenetére


emvy
nagyúr

En meg futni is elmentem, csak kicsit letekertem az intenzitast - laza 155-160-as HR volt a terv, de meg ezt is lejjebb vettem 138-145 kozottre (ami mar vegkepp csak kocogas) ill. 300-310 wattig toltam a teljesitmeny csak.

Egyebkent ezt a bolt-dolgot nem ertem. Miert nem hasznal mindenki hazhozszallitast? Oke, biztos van olyan, amit csak boltban lehet megkapni, de a cuccok nagyreszet hazhoz lehet hozatni.

while (!sleep) sheep++;

(#79441) Stanlee válasza t72killer (#79437) üzenetére


Stanlee
őstag

Pont ez az, hogy az emberek azt varjak, hogy oltas utan nem lesz az oltott pozitiv. Meg kell erteni, hogy az oltott emberek is tudnak PCR tesztre pozitivak lenni, mert a PCR teszt csak azt mutatja ki, hogy a nyalkahartyadon jelen van a virus.

Arrol nem mond semmit a pozitivsag, hogy a szervezeted dolgozik a virus ellen, nincs sulyos tuneted, vagy hogy az oregek nem halnak halomra. Ezt a hirt is lehet ketfelekeppen prezentalni, ahogy teszi is a sajto es a "szakemberek" is.

Az egyik az, hogy az oltoanyag nem hatasos, mert a masodik oltas utan majd 2 hettel is lehetnek pozitivak az oltottak.

A masik, hogy az oltas miatt habar pozitivak az idosek, de sulyos tuneteket nem mutatnak, vagy egyaltalan nem mutatnak semmit, tehat az oltas hatasos, es a virusfertozes miatti betegsegeket, halalt megelozzuk vele.

Amugy az otthonban a 2. oltast januar 25-en kaptak meg es kb. 100 bentlako van.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#79442) lacafaca válasza t72killer (#79427) üzenetére


lacafaca
őstag

🤔🤣

Stanlee csak találnak végre egy olyant, amitől #mindmeghalunk...tökölődnek itt :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#79443) lacafaca válasza Parci (#79432) üzenetére


lacafaca
őstag

minek...tele a net velük, mindenhol az van :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#79444) lacafaca válasza Lauda (#79435) üzenetére


lacafaca
őstag

lényeg az, hogy azt kamuznak amit csak nem szégyellnek ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#79445) Rive válasza bigdady (#79352) üzenetére


Rive
veterán

Szerdán került be (negatív teszt) csütörtökön halt meg. Post covidnak igen gyors.

Sajnos, nem feltétlen. Volt már itt a topikban is olyan eset említve, akinél az első tünet lényegében (valószínűsített) tüdőembólia, és csak szerencse kérdése volt, hogy pár napig még tudtak érte küzdeni :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#79446) lacafaca válasza Stanlee (#79441) üzenetére


lacafaca
őstag

#79080 talán ez egy sokkal lényegesebb adat a szigetlakóktól, persze tudom, a véletlen műve csupán, nem kell vele foglalkozni :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#79447) Fire/SOUL/CD válasza Lauda (#79436) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Attól, hogy valamit hálapénznek neveznek, az attól még fekete jövedelem és mint olyan adócsalás kategória. Ha Én feketén vállalnék melókat, aztán rajtakapna a NAV, akkor jól meg baxnának. Mitől lenne más a hálapénz intézménye és az abban résztvevők? Semmiben.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#79448) bigdady válasza Rive (#79445) üzenetére


bigdady
nagyúr

Negatív teszttel vették fel, saját lábán ment be, másnapra hunyt el. Ebola nincs ilyen gyors

[ Szerkesztve ]

(#79450) Rive válasza bigdady (#79448) üzenetére


Rive
veterán

Viszont ez a 'megfázás' az esetek egy kicsiny de nem elhanyagolható részében pontosan ilyen gyors.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.