Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#79101) Parci válasza bigdady (#79100) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szép új régi világ :(((
lehet 50 dollárod, 5 évente meg engedélyezik piktorék, hogy 3 napot nyugaton tölts

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#79102) Kékes525 válasza Parci (#79101) üzenetére


Kékes525
félisten

Déjà vu...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#79103) Ringman válasza Kékes525 (#79098) üzenetére


Ringman
nagyúr

orbán viktor a politikai haszonszerzés miatt emberek életével játszik, igazából semmi meglepő nincs benne :(

[ Szerkesztve ]

(#79104) Parci válasza Ringman (#79103) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

olvass mandiner.hu-t és akkor nem játszik vele! ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#79105) Stanlee válasza Drizzt (#79091) üzenetére


Stanlee
őstag

Az AstraZeneca sem tul hatasos aztan megis jon belole es lesznek akiket beoltanak vele. Habar szerintem most meg felesleges azon gondolkozni, hogy melyikkel oltatnad magad, mivel az ide irok tobbsege a fiatalabb generacio es nem egeszsegugyben dolgozik, igy meg par honapig fel se merul a kerdes, hogy oltsanak, az meg hogy mivel, mar igazan futursztikus dolog.

Az is igaz, hogy ha kozeli idos hozzatartozot oltanak, en is jobban orulnek annak, ha a Biontech, Moderna kozul valamelyiket kapna meg.

Az orosz az en szubjektiv velemenyem szerint picivel jobb, mint az AstraZeneca (ugyanaz a technologia, de az oroszt a ketfele adenovirus miatt valamiert jobbnak tartom). A Szputnyik V-ot elszart phase3-ja es orosz szarmazasa miatt sokan utaljak, de az AstraZeneca sem volt teljesen hibamentes a phase3-ban modszertan szerint.

Amugy ha az orosz rossz lenne, akkor a szerbektol mar a nyugati sajtoban ezerrel omlene a negativ hirek tomkelege, de igazan utos cikkek meg nem jottek ki, hogy az orosz oltas a szerbeknel nem megfeleloen mukodne.

Jelen allas szerint kinain kivul en oltatnam magam mindegyikkel, kovetkezo sorrendben

1. Pfizer - Moderna
2. Szputnyik V
4. AstraZeneca

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#79106) natë válasza Parci (#79095) üzenetére


natë
nagyúr

Főnököm pozitív, most szólt...
A 2 hónapos kislányom és a párom féltem.

[ Szerkesztve ]

(#79107) Parci válasza Stanlee (#79105) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

érdekes volt a tegnapi kovidők beszélgetés a 4 virológussal, ez is téma volt. az ott elhangzottak alapján én az astrazenecát mégis picit az orosz elé tenném, jobb a csimpánz adenovírus -- európában elég magas az immunitás a különböző adenovírusokra, és ugyan az orosz kétfélét használ, de két humánt. valami azt súgja, hogy a gyerekek miatt az elmúlt 7 évben bekönyveltünk párat.........

a kínairól is sokat beszéltek, nem olyan kockázatos az.

viszont mindenhol kérdés a gyártás minősége, amit ellenőrizni kell :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#79108) Parci válasza natë (#79106) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tudod az otthoni ápolás/elkülönülés ésszerű szabályait, ugye? elég szigorúak...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#79109) Ringman válasza Stanlee (#79105) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha megkapja az engedélyt, akkor előreláthatólag j&j-vel áprilistól lehet majd oltani.
--
mexikóban is engedélyezték a szputnyikot.

(#79110) natë válasza Parci (#79108) üzenetére


natë
nagyúr

Ahhoz kicsi a lakás, hogy meg tudjuk oldani. Kivitelezhetetlen.

(#79111) Lauda válasza natë (#79106) üzenetére


Lauda
félisten

Ettől még neked lehet más bajod is. A családdal meg úgy sem tusz mit kezdeni.

(#79112) Ringman válasza Parci (#79107) üzenetére


Ringman
nagyúr

viszont mindenhol kérdés a gyártás minősége, amit ellenőrizni kell

hát igen, ez probléma a legendás orosz sorozatgyártási képességeket és a hazai pártirányítású intézmények ellenőrzési hajlandóságát ismerve.

(#79113) bigdady válasza natë (#79110) üzenetére


bigdady
nagyúr

ffp2 maszk

(#79114) radi8tor válasza bigdady (#79113) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Plusz vegyvédelmi ruha.

Maszkkal csak akkor ér valamit ha a kert végi pottyantósba jár. Sokféleképpen átadhatja a virnyákot. :(

⭐ Stella

(#79115) Parci válasza natë (#79110) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha nincs külön hálószoba neked, az szívás, akkor maszkok, a klotyót meg fertőtleníteni kell, akárhányszor használod, kaját meg kapj az asszonytól és ne is menj a konyhába. szellőztetés óránként!

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#79116) Stanlee válasza Parci (#79107) üzenetére


Stanlee
őstag

Az AstraZenecaban az zavar, hogy nem magyaraztak el, hogy miert volt a nagyobb vedelem a fel adag + 1 egesz adag csoportban. Tudom, hogy nem kellene rajta lovagolni, es biztosan van valahol az internet melyen erre is magyarazat.

A Jenssen anyagat is varom, hogy engedelyezzek. Csak jo lenne mar, ha nem csak engedelyeznek az oltoanyagokat, hanem lenne belole, amivel oltanak itt nalunk, Europaban.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#79117) Drizzt válasza Stanlee (#79105) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"Amugy ha az orosz rossz lenne, akkor a szerbektol mar a nyugati sajtoban ezerrel omlene a negativ hirek tomkelege, de igazan utos cikkek meg nem jottek ki, hogy az orosz oltas a szerbeknel nem megfeleloen mukodne."

Ennyi ido alatt az nem derul ki. Max., ha szandekosan elkezdenek megfertozni a beoltottakat, de ilyen meg nincsen(Jelenleg. Sajnos. Pedig elegge sok onkent jelentkezo is lett volna hozza.). Mas esetben viszont meg kell varni mig elegendoen sokan ki lesznek teve az oltottak kozul termeszetes uton a fertozes lehetosegenek. Ez nem hetek, hanem hosszu honapok kerdese. Ezert tartanak a phase 3 tesztek is sokaig. Ok, az, hogy sokkal tobb a "tesztalany", igy az eredmeny is valamivel hamarabb kiderul.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#79118) natë válasza Parci (#79115) üzenetére


natë
nagyúr

Hát, szerintem mostanra már kb. teljesen mindegy. Együtt aludtunk, kajáltunk, ahogy normális is.

(#79119) Kékes525 válasza Stanlee (#79105) üzenetére


Kékes525
félisten

"Amugy ha az orosz rossz lenne, akkor a szerbektol mar a nyugati sajtoban ezerrel omlene a negativ hirek tomkelege, "

Ezt miből gondolod? Lehet, hogy nincs mellékhatása, de fő hatása van? Amúgy a kínainál még nem telt el annyi idő, hogy az esetleges autoimmun mellékhatásokat pontosan lássuk. A főhatás ismeretéhez sem telt el annyi idő, hogy azt pontosan lássuk.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#79120) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Nekem a családomban, rokonságban, munkahelyen és a Község-ben, akiről tudunk, továbbra is:
1 halott, 6 fertőzött (ebből 1 volt súlyos, 6 gyógyult). Long covid-ra utaló panaszos: 0.
Karácsony után a két ünnep között jött vissza karanténból két kolléga akiknek a 2 gyerek volt pozitív, azóta kb. 40 napja nincs a környezetemben covid eset.

(#79121) viharhozo válasza Hieronymus (#79089) üzenetére


viharhozo
addikt

Vmiert epp a lenyeget nem erted/akarod erteni. Az rendben van, h nem lehet valasztani, de minek rendel oda teged vki teljesen feleslegesen? Azzal a feltetelezessel lehet elni, h aki ker oltast, annak jo a Pfizert, arrol felesleges ertesitest kuldeni. De kinek jo az, h odamegyek, majd nem kerem az oltast? Ettol ugyanugy ki kell majd dobni az oltoanyagot, ha epp ez az eset lenne fennforgasilag. Ez semmilyen logisztikaban nem segit.

Nyilvan az a vezerelv, h ha mar ott vagy, akkor van vmennyi eselye, h beadatod magadnak azt, amit egyebkent nem szeretnel. A kormanyzat viselkedeset szakszoval un. gecisegnek nevezzuk.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#79122) Ringman válasza viharhozo (#79121) üzenetére


Ringman
nagyúr

A kormanyzat viselkedeset szakszoval un. gecisegnek nevezzuk.

hát szerintem a szakszó a zsarolás és fenyegetés.

(#79123) t72killer válasza Stanlee (#79105) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A szputnyik is erősen kérdéses, ha mind2 humán vírussal, amit hordozónak használnak, találkoztál, akkor nem hat, ha csak az egyikkel, akkor is jóval alacsonyabb a hatékonyság. Az Astra-nál a helyes dózis a kérdés, ez leht egyéni :F ?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#79124) attiati válasza Kékes525 (#79098) üzenetére


attiati
veterán

Persze, kanyarban akarunk előzni.
Ehhez pedig k sürgős lett az oltás. Akkor lehet előzni, ha a többi autó áll / lassú.

Idővel így is kapok nyugati oltást, erre számítok. Aztán maj meglássuk'

(#79125) Sir Pocok válasza Kékes525 (#79119) üzenetére


Sir Pocok
őstag

A tegnapi előadás után nekem egy kicsit erőltetettnek tűnik Duda Ernő autoimmun parája, a többi kutató azért ezzel kapcsolatban óvatosságra intett, nem nagyon kimutatható ennek a valós kockázata.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#79126) Rage47 válasza natë (#79118) üzenetére


Rage47
veterán

Tesómtól sem kapta el a barátja, pedig együtt aludtak stb. :F

(#79127) lacos001


lacos001
senior tag

Waooo...Vélemény? :D
Keserves hónapok várnak Merkelre

Nagyon off, de van köze ehhez a korona balhéhoz...és a jövőben más országokhoz is...

[ Szerkesztve ]

(#79128) Ringman válasza Rage47 (#79126) üzenetére


Ringman
nagyúr

volt indiában egy covid-study, az lett az eredmény, hogy a fertőzések nagy részéért a superspeaderek felelősek, csomóan senkinek sem(!) adták át a fertőzést:
[link]

The attack rate — or the risk of transmission from a primary case to someone else — was 80% for passengers sitting next to an infected person on a bus or train for more than 6 hours without a mask. By comparison, there was only a 9% chance of an infected person giving the virus to another member of their household. The chances of a person passing on the virus in a hospital or clinic was 1.2% and the attack rate was just 2.6% for interactions in the general community.
In fact most people — 71%, according to this study — appear to have never passed the virus on to anyone. Given that the outbreak continues to grow, this means there are a small minority of patients responsible for the vast majority of spread.

"We've never had a good handle on [superspreaders], and certainly no large-scale study," he says. "Here in this study, we found that 8% of the people who were infected were responsible for 60% of the infections that grew out of these primary cases."

(#79129) Kékes525 válasza Sir Pocok (#79125) üzenetére


Kékes525
félisten

" nem nagyon kimutatható ennek a valós kockázata. "

Ő csak annyit mondott, hogy ezt nem tudhatjuk.
Pillanatnyilag nem telt el annyi idő a kínai vakcina beoltásaitól, hogy kimondhassuk, hogy elhanyagolható a veszély.

Másrészt az orosz és a kínai vakcina megbízhatóságáról, semmit sem tudunk, hisz nem telt el annyi idő, hogy lássuk, hogy hat e, vagy sem. Arra gondolok, hogy nem biztos, hogy a szállítmányok azonosak e.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#79130) Sir Pocok válasza Kékes525 (#79129) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Értelek és ebben igazad van, de nekem az volt a fura, hogy ezt a kockázatot inkább csak Duda Ernő emelte ki, a többiek ennek a súlyát nem tartották jelentősnek.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#79131) Kékes525 válasza Sir Pocok (#79130) üzenetére


Kékes525
félisten

A többiek azért nem tartották annyira lényegesen hangsúlyozni, mert úgy gondolják (a Duda is!), hogy a COVID-19 sokkal súlyosabb, mint az oltás kockázata. Csak kommunikációs különbség van köztük. Közülük csak ő foglalkozott immunológiával.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#79133) Ricardo válasza natë (#79118) üzenetére


Ricardo
félisten

Azért egy tesztet csináltass. Jobb tudni, mint bizonytalannak lenni.

(#79135) DarkByte válasza Parci (#79101) üzenetére


DarkByte
addikt

Nálam ez az egész oltás téma kezd olyan irányba fordulni, hogy alig várom hogy megjelenjenek a magán oltópontok ahol ugyan fizetni kell érte, de olyat és akkorra hoznak nekem amilyet szeretnék. Ezt az egész állami hóbelevancot meg szeretném kikerülni a fenébe. Egyre jobban remélem hogy lesz ilyen, mert folyamatosan csesződöm felfelé ezen ami nap mint nap szembe jön a témában. :W

(#79136) Lauda válasza DarkByte (#79135) üzenetére


Lauda
félisten

Na arra várhatsz.

(#79137) Ringman válasza Soulfly842 (#79134) üzenetére


Ringman
nagyúr

ezt árnyalja, hogy már akkor is azt mondta, amikor kiderült, hogy egy csomó vizsgálatot el sem végeztek.

2018-ban nevezték ki, szóval megbízható káder lehet.

(#79138) fatal` válasza Hieronymus (#79089) üzenetére


fatal`
titán

Itt valami félreértés van. Nem választásról beszéltem, hanem arról, hogy ne kelljen elcaplatni az oltópontra, hogy kiderüljön, hogy kínai, amit nem kérek.

"Eddig sem volt lehetőség választani a gyártók között, nincs ebben újdonság."
Eddig nem volt divat, hogy majd a külügyminiszter eldönti melyik oltóanyagot engedélyezik.

(#79139) [CS]Blade2 válasza DarkByte (#79135) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Szerintem valamikor 2022 közepe vagy 2023, 2024 körül lesz csak magánorvosnál és gyógyszertárakban. Az idei év 200 országban biztos, hogy elviszi azt a pár milliárd adagot, amit le tudnak gyártani 1 év alatt a gyártók. Utána sok fog függeni azon, hogy milyen gyakran kellene ismétlőt adni, meg nem-e kell újrakezdeni az egészet egy-egy mutáns miatt.
Egyébként teljesen tudja az állami amit akarsz, kivéve, hogy "olyat és akkora", mert azt még az isten sem tudja neked megadni. Magánban sem lesz olyanból amiből nincs. 2 milliárdért sem /adag.

(#79140) Stanlee válasza Kékes525 (#79119) üzenetére


Stanlee
őstag

Arra gondoltam, hogy amikor elkezdtek oltani a Pfizer/Biontech oltoanyagaval, minden oltas utani rosszulletrol beszamoltak a nagy hircsatornak es sokan attol tartottak, hogy hetfeju sarkannya valnak. Ez a szintu hirterjesztes az orosz vakcinaval kapcsolatosan a szerbektol nem jon, pedig biztos van par kulfoldi ujsagiro, aki orulne egy ilyen jo temanak.

Januar eleje ota oltanak gozerovel, europai szinten csak UK elozi meg oket. Ha a nyugat lejarato kampanyt akarna az orosz vakcinarol kezdeni, akkor a szerb tapasztalatok lennenek a legjobbak.

Nem azt mondtam, hogy hatasos a szputnyik, hanem azt, hogy az mRNA oltasokat korullengo kezdeti oltaspanik nem jarja be a nyugati sajtot. 2 hete meg kirohogtek a nemet politikusok azt, aki a szputnyikrol mert szolni, mint lehetseges oltoanyagrol, most meg azon elmelkednek mar, hogyan lehetne a volt keleti blokkban gyartani, mert nincs eleg nyugati oltoanyag.

A lancet-es cikkre is valoszinuleg tomegek cuppantak ra, hogy szetszedjek az eredmenyeket, de eddig meg nincs semmi hir, ami arrol szolna, hogy egy osszetakolt hazugsag lenne az eredmenyekrol a publikacio.

Felreertesek elkerulese vegett: nem vagyok hive annak, hogy a Szijjarto izombol engedelyezi, de azert rogton leirni sem szabad azt az oltoanyagot, szereny szubjektiv velemenyem szerint.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#79141) Parci válasza natë (#79118) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezt nem tudhatod, egyáltalán nem törvényszerű, hogy mindenki elkapja lappangási időben (vagy egyáltalán). és nem normalitás kérdése ez :U, hanem a védekezési preferenciátoké. valid álláspont az is, hogy nincs védekezés otthon akkor sem, amikor valakinek tünetei lesznek, de akkor ne rettegjen magában a user, hogy jól próbára teszi a gyereket vagy az asszonyt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#79142) Stanlee válasza Rage47 (#79126) üzenetére


Stanlee
őstag

Ringman is irta, hogy a legtobb fertozesert a superspreader-ek felelosek. Nem is nagyon kerdeses, mert 1 alatt R-t ugy lehet hozni, hogy a tobbseg nem adja tovabb, de van par aki meg iszonyat sokat fertoz.

Nekem is van az ismeretsegi korunkben olyan haztartas, ahol munkahelyen kapta el a tag a virust, aztan otthon 60 m2-en osztozot 2 masik felnottel (feleseg, egyik szulo) es a masik ketto megse kapta el. Unokatestverem fia is munka kozben kapta el, a baratnojet meg nem tudta megfertozni. Nem ertem en ezt...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#79143) DarkByte válasza [CS]Blade2 (#79139) üzenetére


DarkByte
addikt

Alapból nem gondolom hogy idén bármi esélyem lesz felvenni. Hacsak nem majd a munkahely pattog és soron kívül szerez valahogy munkadokihoz (doubt).

A 35 évemmel ha jól számoltam úgy laza 4,5 millió ember lesz előttem a sorban prioritási sorrendben. (és ha még mellé teszem hogy nem is regisztráltam.. :DDD) Havi 20 ezerrel emberrel úgy 18 év múlva jöjjünk vissza ide beszélgetni hogy sikerült. :))

Egyébként már most hallani ilyen "dugi" oltásokról hogy mennek, pont Magyarországon ne oldanák ezt meg okosban? Mint ahogy szeretett vezéreink is megkapták már, arról sincs kétségem. :U

[ Szerkesztve ]

(#79144) Lauda


Lauda
félisten

Szokásos orbánista origo-s szemét: Brüsszel már szinte könyörög az orosz vakcináért :DDD

(#79145) Ringman válasza Lauda (#79144) üzenetére


Ringman
nagyúr

linkelni is felesleges :)

(#79146) Drizzt válasza Stanlee (#79142) üzenetére


Drizzt
nagyúr

És mennyire jó lenne, ha előre meg tudnánk állapítani, hogy ki lesz superspreader, mert akkor határozottan lenne értelme őket oltani először.

I am having fun staying poor.

(#79147) Lauda válasza Ringman (#79145) üzenetére


Lauda
félisten

Sajnos milliók agyában csak ez a propaganda szemét csörgedez... :(

(#79148) [CS]Blade2 válasza DarkByte (#79143) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Relatíve pontosan meg tudom neked mondani, hogy hányan vannak, akik idősebbek nálad:
35 évnél idősebbek száma: (2020-as KSH adat)
Összesen: 6 068 559 fő
A népesség %-ában: 62,12%

A 6 millióból azért nagyon sokan nem fognak kérni egyáltalán oltást, ez látszik abból is, hogy eddig 2 millióan jelentkeztek. Szerintem számolhatsz az egyébkénti céllal, hogy 70% igen és 30% nem.

Én kritikus infrastruktúrában dolgozok, így én szerintem előrébb vagyok 31 évesen.
2 932 894 fő lehet maximum előttem. [a link-ed alapján] Ebből szerintem 2 053 025 körül fogják kérni az oltást, és már 200.000-300.000-en megkapták, szóval olyan 1.750.000-1.850.000-en vannak csak előttem a sorban.

Ez a 6. hét, hogy oltanak, csak EU vakcinával eddig: 357.000 adagot adtak be ez alatt. Sok vakcina ráktáron van a 2. dózisra.

Szóval azért gyorsabb lesz az. Heti 40.000-50.000 embernek elég anyag csorog.
Számolhatsz havi 200.000-el.

(#79150) Kékes525 válasza DarkByte (#79143) üzenetére


Kékes525
félisten

"Egyébként már most hallani ilyen "dugi" oltásokról hogy mennek, pont Magyarországon ne oldanák ezt meg okosban? "

A pfizert elég nehéz dugi oltásként beadni, mert annak tárolására nagyon szigorú követelmények vannak. Ha mégis megpróbálnák, akkor rendkívül drága lehet és kétséges a hatékonysága.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.