Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#187651) tisn válasza m3ss (#187647) üzenetére


tisn
addikt

(guggolast nem csinalok (illetve egy egyszeru gyogytornasz altal javasolt verziot (trx-el tehermentesitek es a terdem kozott egy labdat szoritok), mert a terdem is vacak.)

eccer a planktol allt be, azota azt is ovatosan csinalom csak.

(#187652) m3ss válasza tisn (#187651) üzenetére


m3ss
veterán

en nem csinalnek planket. mint a tobbi izomnal, itt is az az effektivebb ha nagy mozgastartomany mellett edzed, foleg olyannal ahol van stretch pozicio is.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#187653) NYPD válasza m3ss (#187650) üzenetére


NYPD
aktív tag

Király! Legalább olyan lesz, mint a motorom.... :D

(#187654) m3ss válasza NYPD (#187653) üzenetére


m3ss
veterán

te tudod. :R veszel meg 20 kg sulyt hozza es mar elkoltottel 40-50 ezret. multkor volt vmi akcio, lehet kijon ugy 80 korul a ket allithato. ha hosszu tavon strapabiro ez az allithato, ami nem derult meg ki, akkor no brainer.
nekem van ilyen is amit linkeltel, en nagyon sokszor lusta voltam szerelgetni. inkabb vennek teremberletet, vagy edzenek ruddal, minthogy edzesenkent 40x atszereljem ezt a sz*rt. es en relative keves sorozatot csinalok, edzesenkent 7-15.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#187655) scdlsc válasza NYPD (#187616) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Ha a Decathlonost veszed, akkor vegyél hozzá ilyet és akkor nem kell a végén a rögzítőt tekergetni.
https://www.decathlon.hu/p/tarcsarogzito-28-mm-es/_/R-p-312648?mc=8574652

(#187656) thomasvold válasza NYPD (#187648) üzenetére


thomasvold
őstag

Szerintem nem megterhelő szerelgetni, nekem legalábbis nem. Úgy szoktam csinálni, hogy gyakorlatonként csak egyszer kelljen átszerelni, 15 másodperc az egész. Egy idő után már ráérzel, megpörgeted és visszapörgeted a rögzítőt pillanatok alatt.
Vannak olyan gyakorlatok, ahol azonos súllyal dolgozom, ott át sem kell szerelni.

(#187657) Fred23 válasza n0rbert0 (#187605) üzenetére


Fred23
nagyúr

Egészen érdekesen indult, aztán mégis csalódás lett. Legalább odáig el kellett volna jutni, hogy hozzák az oxigénpalackot. :D
Hasonlóra számítottam persze, mint ami lett, ugyanakkor reménykedtem mégis abban, hogy tán nem ekkora köztük a difi erőben, és így láthatok egy végig nagyon izgalmas mérkőzést. Sajna nem ez történt.

Túledzés témához meg annyit, hogy bár tényleg az intenzitás és/vagy a volumen túltolása okozza, a gyakorlatban valóban sokaknak problémás osztott edzésterv mellett egy olyan keretben maradni, ami számukra még nem jelent túledzést. Mert ha valaki hajlamos "odabaszósan" edzeni, bontott edzésterven sokkal nehezebben tartja magát kordában. Mivel nem feltétlenül azonnal üt be a túledzés, ha kevés a napi feladat a bontás miatt, egy kezdő, vagy akár egy szimplán lelkes, magát odatenni akaró ember, akiben nincs még elég előrelátás, bizony csak rátesz +1 sorozatot, +1-2 ismétlést, és ezzel a saját fejlődését nehezíti / gátolja.

Dorian: Én a legtöbb gyakorlatnál nem is végzek bemelegítést, ennek ellenére felhúzásnál anno nekem is bemelegítésnél jött a baj. Nem vettem komolyan, nem figyeltem tán. Mikor egyből munkasorozattal kezdtem, nem történt soha semmi sérülés.

[ Szerkesztve ]

(#187658) attiati válasza scdlsc (#187655) üzenetére


attiati
veterán

Mondjuk ez még a tárcsarögzítőn túl is ráfér a Decathlonos egykezesre.
Egyszerűen lecsavarodik róla bicepsz gyakorlat közben.

(#187659) Fred23 válasza Fred23 (#187657) üzenetére


Fred23
nagyúr

Egyébként kibeszélésre alkalmas téma a bemelegítés szükségességének megítélése is. Én ahhoz tartom magam, hogy ha nem 1RM-et akarok tesztelni, hanem csak a szokásos 1RM 89%-án vagy az alatti intenzitáson akarok edzeni, nekem nem szükséges a bemelegítés, mitöbb, szerintem profitálok a hiányából.

Ide kapcsolódva pedig egy érdekesség: 1RM 89%-án végzett 3x3-as sorozatban a második sorozatban vagyok a legerősebb, nem az elsőben; az első inkább arról szól, hogy az idegrendszerem lekezelje a sokkolást. 0,7-0,8 százalékkal erősebb vagyok a második sorozatban, és 1-1,2 százalékkal gyengébb a harmadikban. Összességében ez mégis nagyon jó állapot szerintem, a testem már megszokta, hogy bármikor jöhet rá egy 4RM-es (kábe ennyi az 1RM 89%-a) terhelés bemelegítés nélkül.

Levezetést ellenben gyakran csinálok, hogy kapjanak valamit a lassú izomrostok is. Például egy 3x3-as extra súlyos tolódzkodást levezetek egy 12 ismétléses saját súlyos sorozattal.

[ Szerkesztve ]

(#187660) Gainka válasza Fred23 (#187657) üzenetére


Gainka
őstag

Túledzés témához meg annyit, hogy bár tényleg az intenzitás és/vagy a volumen túltolása okozza, a gyakorlatban valóban sokaknak problémás osztott edzésterv mellett egy olyan keretben maradni, ami számukra még nem jelent túledzést. Mert ha valaki hajlamos "odabaszósan" edzeni, bontott edzésterven sokkal nehezebben tartja magát kordában. Mivel nem feltétlenül azonnal üt be a túledzés, ha kevés a napi feladat a bontás miatt, egy kezdő, vagy akár egy szimplán lelkes, magát odatenni akaró ember, akiben nincs még elég előrelátás, bizony csak rátesz +1 sorozatot, +1-2 ismétlést, és ezzel a saját fejlődését nehezíti / gátolja.

Pontosan. :R

#187659Fred23
Valószinüleg nagyon hasonlo a neurotipusunk.

(#187661) aelod válasza Fred23 (#187659) üzenetére


aelod
veterán

A gyakorlat pedig az, hogy az első sorozat a legeffektívebb hipertrófia szempontjából. Minden azt követő kevésbé.

Levezetést ellenben gyakran csinálok, hogy kapjanak valamit a lassú izomrostok is. Például egy 3x3-as extra súlyos tolódzkodást levezetek egy 12 ismétléses saját súlyos sorozattal.

Szükségtelen mivel súlyzós edzés során az ismétlés számmal nem tudsz külön külön hatni a type I type II izomrostokra.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#187662) Gainka válasza aelod (#187661) üzenetére


Gainka
őstag

Hiába jön létre a hipertrofiád már megint, egy nyolc ismetlesnel körülbelü a 4.-5.-nél jön létre a legnagyobb munka kapcsol be a legtöbb motors egység és jön létre a legerösebb kodolás. Viszont ha 8 ismetlesre vagy képes 4.-5. után már lefelé ivelö szaklasz van és pontosan ezért nem érdemes eröltetett ismetleseket végezni, sokal jobb eggyet kettöt benne hagyni a gyakrolatban.

(#187663) Fred23 válasza Gainka (#187660) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem is lehet valami a neurológiai tipizálásban. A legtöbb ember nagyon máshogy szeret edzeni, mint ahogyan én.

aelod: Mikor legutóbb meg akartam dönteni az 1RM-em tolódzkodásban, csináltam saját súllyal egy gyors bemelegítést -ilyenkor érzem csak úgy, hogy lehet értelme, illetve ha esetleg használ, elfogadok minden segítséget-, aztán megpróbáltam a korábbi 1RM-em +1 kilóval -és nem tudtam kinyomni, de 2 centi hiányzott csak. Pihentem 5-6 percet, megint rápróbáltam a korábbi 1RM-em +1 kilóra, és kiment. Egyértelműen a második munkasorozatban vagyok a legerősebb mindig, mert az első még valamennyire felkészülésnek számít az idegrendszerem számára. Gondolj bele abba, hogy én összesen 3x3 darabot csinálok, vagyis 3 munkasorozat 3 ismétléssel. Nagyon más világ, mint amit a legtöbben szeretnek.

Olvastam anno egy olyat, hogy a lassú izomrostok is profitálnak egy keveset a gyors izomrostoknak szánt munkából, és egy olyat is, hogy tényleg jól jön a lassú rostoknak, ha van 20+ ismétlés, szóval ha maradunk a tolódzkodásnál, talán tényleg jobb a sima 3x3 ismétlésnél a 3x3 + 12 ismétlés. Fejben ez engem már nem terhel, időben jelent csak egy minimális hosszabbítást, és talán használ valamit. Ha nem, az se nagy baj.

m3ss: Önbizalmat mindenképpen ad az ilyen edzés, mert tudom, hogy hirtelen, bemelegítés nélkül is le tudok adni nagy erőt, és nem sérülök le. Robbanékonynak is érzem az izomzatom, és ez az egyik oka annak is, amiért nem szeretek az 1RM-em 83%-a alatt dolgozni úgy egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#187664) aelod válasza Gainka (#187662) üzenetére


aelod
veterán

Ez, hogy kapcsolódik a hsz-emhez? Ki beszélt erőltetett ismétlésekről? :F

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#187665) m3ss válasza Fred23 (#187659) üzenetére


m3ss
veterán

huh ezzel en nagyon nem ertek egyet. mit profitalsz a bemelegites hianyabol? a bemelegites celja a serules megelozese.
amugy amit tapasztalsz, hogy a masodik sorozatban vagy a legerosebb pont azert van, mert nem melegitesz be.
multkor neztem dr. mike bemelegitos videojat, es ott mondtak, hogy azert tunik az elejen a bemelegites neheznek, mert ha jol emlekszem az idegrendszernek ra kell allnia, hozza kell szoknia a terheleshez. en pont ezt tapasztalom, elkezdek bemelegiteni es gyengenek, faradtnak erzem magam aztan mire a munkasulyhoz jutok ez elmulik.
ha mar bemelegites, most kicsit visszabb vettem a bemelegitesbol a bolgar guggolas elott, meg az elotte valo merev labas felhuzasbol is csak 1 sorozatot csinaltam, rogton odab*sztam a bolgar guggolasban :C
58kg-mal belement 14. 7 napja 54kg x 12 volt. leccgo. :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#187666) Gainka válasza Fred23 (#187663) üzenetére


Gainka
őstag

hogy tényleg jól jön a lassú rostoknak, ha van 20+ ismétlés,

Pontosan:

Glenn Pendlay:
The guy who's having trouble getting bigger and stronger and leaner is going into the gym and training one speed. What he needs to do is train at a variety of speeds: explosive, super explosive (medicine ball), medium-level plyos (body-weight box jumping), and alsodo squats and bench presses.
He'll look better and be a better athlete. In athletics, speed kills. The Olympic lifts are a big part of training at different speeds. They're in between deadlifting and jumping.

Igen. A srác aki nagyobb és erősebb szeretne lenni lemegy a terembe és egy tempóval fog edzeni. Pedig arra lenne szüksége, hogy variálja a sebességeket: robbanékony, szuper-robbanékony (medicin labda), közepes sebességű pliometrikus ugrások (saját testsúllyal) és emellett nehéz guggolások és nyomások.
Jobban fog kinézni és atletikusabb lesz. Az atlétikában a gyorsaság a nyerő. A különböző sebességű súlyemelő gyakorlatok teszik ki az edzések javát. Minden a nehéz elemelések és az ugrások között.

Ugy is kértétek már hogy mutassak valamit:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#187667) m3ss válasza m3ss (#187665) üzenetére


m3ss
veterán

de amugy en se viszem tulzasba a bemelegitest. guggolas felhuzasnal ott azert 3 sorozatot melegitek. de egy push napon pl. incline press elott bemelegitek 2-3 sorozatban. utana tarogatasnal 1 sorozat, 4-5 ismetlessel melegitek, minel nagyobb mozgastartomanyban, nehogy megseruljek a stretchnel, na meg kb. a bicepsz miatt.
utana fekvenyomasnal semmit. utana oldalemelesnel semmit. vallbol nyomas elott 1 sorozat 4-5 ismetles. utana tricepsz elott 1 sorozat 4-5 ismetles bemelegites szinten konyok miatt.

pull napon ugyanugy 5 perc altalanos bemelegites minden elott, majd kb. 3 ismetlest huzodzkodok, kb konyokot bemelegitem utana megyek munkasulyra. pullovernel 1 sorozatot bemelegitek, mert azert ott kap mell is, tricepsz is ami hideg. utana egyik hat es bicepsz gyakorlat elott sem melegitek be.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#187668) m3ss válasza Fred23 (#187663) üzenetére


m3ss
veterán

Önbizalmat mindenképpen ad az ilyen edzés, mert tudom, hogy hirtelen, bemelegítés nélkül is le tudok adni nagy erőt, és nem sérülök le.
sztem ez rossz irany. atmehetsz a piroson is ugy, hogy ne usson el az auto, biztos sokszor sikerul is. ettol meg nem erdemes, mert elobb-utobb megtortenik a baj. plane hogy te nagy sulyokkal, alacsony ismetlesszammal dolgozol. melegits be, idegrendszert is felkesziti a munkasulyra. nem kell tulzasba vinni. biztosan nem akarnek egy nagy stretches merev labas felhuzast, fekvenyomast, tarogatast csinalni bemelegites nelkul.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#187669) Fred23 válasza m3ss (#187665) üzenetére


Fred23
nagyúr

"az idegrendszernek ra kell allnia, hozza kell szoknia a terheleshez."

Igen, ezt érzem én is az első munkasorozatban. :D A 3x3-aim úgy néznek ki, hogy az első 3 alatt besokkolom az idegrendszerem, kényszerítem a szinte azonnali hozzászokáshoz. És itt jöhet képbe az előbbiekben emlegetett neurotipizálás. Miért van az, hogy valaki 10+ évet edz sérülés nélkül, vagy olyan sérülésekkel, amiket éppen a ritka bemelegítései egyike alatt szerez, és folyamatosan az 1RM-e 80+ százalékán dolgozik, más meg az 1RM-e 80%-a alatt marad az esetek nagy részében, és mégis 3x-4x gyakrabban sérül meg? Mintha nem lenne összefüggés a bemelegítés megléte vagy hiánya és a sérülések előfordulása között; inkább tippelnék arra, hogy ember és ember között van jelentősebb eltérés, és esetleg számít az idegrendszerbeli eltérés, illetve az edzésmódszer, amivel az idegrendszerét is trenírozza.

A harmadik munkasorozatban viszont érzem a visszaesést erőben, ilyenkor fordul elő néha a bukás az utolsó ismétlésnél, vagyis hogy a 3-ból csak 2 megy.

Gainka: Régen volt itt egy Janesz nevű srác elég jó -ez nem kifejezés rá- genetikával meg eredményekkel, emlékeim szerint ő figyelt arra, hogy a lassú izomrostoknak is adjon. És persze nem biztos se az, hogy a szuper genetikája mellett ő szuperül is edzett, se az, hogy ami neki működik, az másoknak is, de eszembe jut néha, hogy azt olvastam itt tőle, hogy direkt ad a lassú és a gyors izomrostoknak is.

[ Szerkesztve ]

(#187670) m3ss válasza Fred23 (#187669) üzenetére


m3ss
veterán

technika, szerencse, genetika. ilyenekre tippelnek. gondolom erosebb izuletek, anatomia kulonbsegek, ilyesmi.

Mintha nem lenne összefüggés a bemelegítés megléte vagy hiánya és a sérülések előfordulása között
mekkora mintaveteled van, hogy ilyen kovetkeztetesekre jutottal? ha volt tobbszaz serulesed, esetleg akkor erdemes ebbol kovetkezteteseket levonni.
nem kell ezt tulgondolni. nincs olyan sport, ahol ne melegitenenek be :N

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#187671) aelod válasza Fred23 (#187669) üzenetére


aelod
veterán

Régen volt itt egy Janesz nevű srác elég jó -ez nem kifejezés rá- genetikával meg eredményekkel, emlékeim szerint ő figyelt arra, hogy a lassú izomrostoknak is adjon

..és mégis, hogy tudta csak azokat az izomrostokat elkülöníteni a súlyzós edzés során? :F

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#187672) Gainka válasza m3ss (#187670) üzenetére


Gainka
őstag

Keres rá a neurotipizalasra es olvasd el. Hiába állsz le vitázni, aki ártalomkerülö vagy nem tud nemet mondani vagy teper a visszajelzesekert maskepp hat rá bizonyos eletkorulmeny edzes maskepp valaszol rá a szervezet pl kortizol szint stb. Nem kotelezo ebben hinni, de a tenyek vannak.

Ideje olvasgatni.

[ Szerkesztve ]

(#187673) m3ss válasza Gainka (#187672) üzenetére


m3ss
veterán

nem is ertem mit akarsz irni, de ez nem ujdonsag. akkor te se melegits be, banom is en. csak ne reklamozzatok, mielott atvennek a betevedok :N

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#187674) Fred23 válasza m3ss (#187670) üzenetére


Fred23
nagyúr

"mekkora mintaveteled van"

Jogos. Leginkább ez a topik. De nekem már összesen bőven megvan a 10 éves edzésmúlt, és volt talán 2-3 sérülésem, amiből egyet neveznék komolyabbnak, de a gerincem is már megint legalább 98%-os. :) És mindig az 1RM-em 80%-a fölött edzettem 90+ százalékban bemelegítés nélkül.

aelod: Rákerestem, EZ szokott eszembe jutni tőle, és arra gondolok ilyenkor, hogy néha tán nekem is kéne csinálni egy-egy olyan edzést is, amit nem kedvelek, vagyis sok ismétlést alacsony intenzitáson.

Vagy minimum levezetésként adni még némi alacsony terhelésű munkát az intenzív edzéseim végére, hátha használ valamit. Ez pedig így már szimpatikusabb.

m3ss: 5-6 ismétlés lehet szerintem az ideális / sorozat. Sokat csináltam az 5 ismétléses sorozatokat az elmúlt évek alatt. Ezeket ajánlanám a legtöbb ember számára is. Ugyanakkor jobban élvezem a 3 ismétléseket személy szerint. Boldogsághormonosabb, vagy f@szomtudja mi, de élvezetesebb.

[ Szerkesztve ]

(#187675) m3ss válasza aelod (#187671) üzenetére


m3ss
veterán

ja, ezen en is gondolkodtam mar korabban, tenyleg hulyeseg. reg kiderul volna tanulmanyokbol, ha vkiknek eredmenyesebb lenne a magas ismetleszszam. aztan, hogy regeneracios idoben lehet-e kulonbseg ha vki tobbnyire lassu izomrostos..azt nem tudom. de valojaban ugy is kiderul amikor probalod beloni a piheno napok szamat, hogy kinek mi az idealis..

hipertrofiara az 5-30-as ismetlesszam tartomany hasonlo eredmenyt hoz. ebbol ki is lehet kovetkeztetni, hogy jo esellyel azt erzi, hogy a 3x3 ismetleses edzessel nem eleg a time under load, es kisebb a hipertrofia, mintha nagyobb ismetlesszammal dolgozna. azzal a 12 reppel nem a lassu izomrostokat dolgozza meg a vegen, hanem inkabb az osszeset rendesen. sztem.
ha hipertrofia a cel en felmennek a helyeben minimum 5-6 ismetlesszamra, ha mar bizonyitott, hogy jobb...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#187676) aelod válasza Fred23 (#187674) üzenetére


aelod
veterán

Erre írtam neked ha már megvagy 3 nehéz azaz magas intenzitású sorozattal semmilyen benefit nem lesz a végén egy finisherrel attól, hogy több ismétlést végzel kisebb súllyal. Csak növelni fogod vele az izom károsodást és ezzel a regenerációd is hátráltatod.

Ja most nézem, hogy nem így értetted.
A stimulus megvan a magas volumentől is viszont az okozat ugyan úgy a fenti lesz. Nincs arany szabály. Annyi munkát kell elvégezni, hogy abból tudj regenerálódni és fenntartsd ne pedig csökkentsd a hipertrófiát.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#187677) m3ss


m3ss
veterán

m3ss: 5-6 ismétlés lehet szerintem az ideális / sorozat. Sokat csináltam az 5 ismétléses sorozatokat az elmúlt évek alatt. Ezeket ajánlanám a legtöbb ember számára is. Ugyanakkor jobban élvezem a 3 ismétléseket személy szerint. Boldogsághormonosabb, vagy f@szomtudja mi, de élvezetesebb.
jah :K ha ezt elvezed, csinald. lehet kicsit felreertettem. elsore ugy olvastam, hogy amikor csinalsz 12-ot a vegen ugy erzed, hogy effektivebb az edzes. erre reagaltam, hogy sztem miert. de ugy latom nem is ezt irtad :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#187678) Vitee válasza Dazsar (#187628) üzenetére


Vitee
aktív tag

En mar tobbszor is!
Bar multkor megkaptam itt, hogy a munka miatt nem lehet!
Pedig de! Heti 3 edzes + a het tobbi reszen, lakasbontas, sitt cipeles egesz nap, a tobbi nap falcsiszolas orakon keresztul.
Na ott egyik este ereztem ezt az influenzaszeru tunetet, hogy a hatam faj es kezd a torkom kaparni.
Utana 2-3 nap fekves volt, szarul voltam, de semmi "mas" bajom nem volt, csak mintha "beteg" lettem volna, lazas, de nem voltam az.
Egyszeruen a sok terhelestol kikeszult a kozponti idegrendszer, nem birtam regeneralodni.

Tudom, tudom, puding vagyok stb... Nem vagyunk egyformak, mindenki mas modon terhelheto. Nekem ez volt a plafon.
1 het edzes offos is volt utana.

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#187679) Dazsar válasza Vitee (#187678) üzenetére


Dazsar
aktív tag

Na ilyen influenza tünet nekem is volt. Betudtam allergiának, vagy hogy a termekbe elég sok beteg jár le, azt szétköhögnek mindent. Majd akkor lesz túl edzés ha már hányok ;] ;] ;]

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#187680) aelod válasza m3ss (#187675) üzenetére


aelod
veterán

A TUT nem befolyásolja a h.-t. Az viszont eredményesnek tűnik ha 4-6 ismétlés közé lövik be az edzést.
Súlyzós edzéssel nem tudod külön venni a type I type II izomrostokat.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#187681) m3ss válasza aelod (#187680) üzenetére


m3ss
veterán

A TUT nem befolyásolja a h.-t.
en itt a nem elegendo tut-ot az alacsony (3) ismetlesszam tartomany szinonimajanak hasznaltam. azt nem tudom, hogy az 5-30 tesztnel milyen sebesseggel vegeztek a gyakorlatokat, de valszeg akik 3 ismetlest vegeztek, es gyengebb fejlodest mutattak ott alacsonyabb volt a TUT, mint akik 5+ repet csinaltak.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#187682) aelod válasza m3ss (#187681) üzenetére


aelod
veterán

Az ok de nem befolyásoló tényező. Sőt ha túl nagy az még hátráltatja is mivel nő a CNS a kálcium ionhoz köthető kikerülés.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#187683) aelod


aelod
veterán

Szóval a kimerülés. :B

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#187684) tisn válasza Vitee (#187678) üzenetére


tisn
addikt

vagy elkaptal valami vernyakot, de az immunrendszered legyozte :)

(#187685) Vitee válasza tisn (#187684) üzenetére


Vitee
aktív tag

Biztosan nem, fokozatosan ereztem hetvegere, hogy fogyok el, sok melo volt, megterhelo, alvasom is fos, tudtam, hogy ez lesz a vege, ez is lett.
Aztan kitudja :(

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#187686) Dreadloord válasza Gainka (#187672) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Gainka annyira megszakértesz mindent, de magadon meg is csináltad, és ott vagy a naturál határodon évek óta, vagy google szakértő vagy, és be sem jártad még az utat, amiben mindenkit kioktatsz?
1-2 fotót dobj már be magadról, hagy lássuk, hogy mit ér a gyakorlatban az elméleti szakértelmed, és tényleg nem bántásból, csak rendszeresen jönnek ide telexart búvárruha fizikummal, és oktatják ki a 10+éve edző, versenyeket megjárt fórumozókat.

(#187687) Gainka válasza Dreadloord (#187686) üzenetére


Gainka
őstag

Utána olvastál?

Azert mert valamit nem tudsz vagy nem halottál még rola az nem azt jelenti hogy ki kell verni a hisztit. :DDD Szivesen segitek es kuldok anyagot ha szeretnel errol a témárol olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#187688) Jim-X válasza m3ss (#187681) üzenetére


Jim-X
őstag

Most akkor mennyi ismetlest kell csinalni? :F :DDD

A játék az nem játék!

(#187689) Tyler Durden válasza Jim-X (#187688) üzenetére

Annyit amennyitől izmosodsz, topik zárható ;]

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#187690) m3ss válasza Jim-X (#187688) üzenetére


m3ss
veterán

ha hipertrofia a cel akkor a tudomanyos allaspont szerint 5-30.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#187691) Jim-X válasza m3ss (#187690) üzenetére


Jim-X
őstag

Es ha 4-et csinalok leesik az izom? Vagy ha 31-et akkor is?
Vagy piramisban 5-30-ig megyek fel akkor jovore Arnold Classic? ;]

A játék az nem játék!

(#187692) Woodslave válasza Jim-X (#187691) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nem veszed ezt te elég komolyan :(

;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#187693) Jim-X válasza Woodslave (#187692) üzenetére


Jim-X
őstag

Dehogynem, meg akarom nyerni! Most jo a dijazas, aszonta Arnie, valamibol elni is kell :D

A játék az nem játék!

(#187694) Dorian válasza Dreadloord (#187686) üzenetére


Dorian
félisten

Azért annyit megjegyeznék, hogy nem mindenkinek a maximális hipertrofia az egyetlen cél, sőt, nem is biztos, hogy az a fő cél.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#187695) Gainka válasza Dorian (#187694) üzenetére


Gainka
őstag

Nem hát, ezert nem ugrok az ilyen provokaciora, reg nem erdekel mit tudok elerni, raadasul valszeg huszas eveimben kozeleben jarhattam. Fel eletet egy jelenképrol nem lehet megallapitani, azt se hogy 15 eves kora ota olvas az ember a temaban.

m3ss

Tudomány szerint tuti hogy létre jön 30nál is, csak épp a hosszutávú feljödéshez nem lesz a baratja. Ezert szoktak 5-12 ajanlani.

Am tegnap pont kifogtam egy fáradt napot, ereztem hogy a szokásos nem fog menni, ilyenkor nem is szoktam eroltetni. Ilyenkor vagy nem edzek vagy átmozgatom magam, egy pár csigás gépen 15-18 ismetlesig egy az hogy a sorozat vegere elfogyott az energia a kicsi suly ellenere is ketto nagy faradsag mellett igy is vegignyomtam egy orat. Nem nehez levonni a kovetkezteteseket.

(#187696) tisn válasza Dorian (#187694) üzenetére


tisn
addikt

uszok, vizilabdasok sem izmosak, pedig nalunk az ismetlesszam kb. 5000-10000/edzes :)

(#187697) aelod válasza Jim-X (#187688) üzenetére


aelod
veterán

Pontosan annyit amennyitől fejlődsz és van progresszió. Egyszerűen mérhető. Ha nincs valamit szarul csinálsz.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#187698) aelod válasza Dorian (#187694) üzenetére


aelod
veterán

Ez egy gyúrós topik itt izmosak akarunk lenni ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#187699) Dorian válasza aelod (#187698) üzenetére


Dorian
félisten

Sok ok miatt lehet gyúrni :) Persze mindenki az IS akar lenni.

Én most azért sajnálom, h nem ismerem a gyúrós gépeket, súlyokat, módszereket, mert a derekam miatt egy kis áthidaló ideig tudnék menni oda, de azt se tudom, hogy egy sima egyszerű fekvenyomásnak hogyan álljak neki.

Annyi frissítés van, hogy ma reggelre az akut fájdalom eltűnt (meg is lepődtem ébredéskor, hogymostmivan?), maradt az "érzékelem a problémát"-dolog. A mai edzést azért biztosan kihagyom, pénteken meg majd meglátom, de ha edzés, akkor csak derekat-igénybe-nem vevő dolgok. Hétfőn manuálterapeuta, aztán meg megmondja hogyantovább.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#187700) m3ss válasza Dorian (#187699) üzenetére


m3ss
veterán

sztem 99% a hipertrofia miatt jon ide. meg ha paran egezseg megorzes miatt is kezdik el ezt, azok sem banjak szerintem ha feljon par kilo izom. vagy jelentkezzen aki mar tul nagyra nott naturalban es nem akar tovabb fejlodni :DDD

van ez a tigris tapasz patikakban, ilyen kinai felragaszthato tapasz, 24 orat rajtad van. szerintem tok jo cucc ilyenekre :K

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.