Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#187659) Fred23 válasza Fred23 (#187657) üzenetére


Fred23
nagyúr

Egyébként kibeszélésre alkalmas téma a bemelegítés szükségességének megítélése is. Én ahhoz tartom magam, hogy ha nem 1RM-et akarok tesztelni, hanem csak a szokásos 1RM 89%-án vagy az alatti intenzitáson akarok edzeni, nekem nem szükséges a bemelegítés, mitöbb, szerintem profitálok a hiányából.

Ide kapcsolódva pedig egy érdekesség: 1RM 89%-án végzett 3x3-as sorozatban a második sorozatban vagyok a legerősebb, nem az elsőben; az első inkább arról szól, hogy az idegrendszerem lekezelje a sokkolást. 0,7-0,8 százalékkal erősebb vagyok a második sorozatban, és 1-1,2 százalékkal gyengébb a harmadikban. Összességében ez mégis nagyon jó állapot szerintem, a testem már megszokta, hogy bármikor jöhet rá egy 4RM-es (kábe ennyi az 1RM 89%-a) terhelés bemelegítés nélkül.

Levezetést ellenben gyakran csinálok, hogy kapjanak valamit a lassú izomrostok is. Például egy 3x3-as extra súlyos tolódzkodást levezetek egy 12 ismétléses saját súlyos sorozattal.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.