Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#188301) OPiiPO válasza Dorian (#188299) üzenetére


OPiiPO
addikt

Gratula, megtetted az első lépést egy tágabb világegyetem felé :) Most jöttem meg én is edzésről, azzal a különbséggel hogy én nem is terveztem kettlebellt mára.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#188302) perempe


perempe
addikt

Két doboz 60 tablettás MAGNESII CITRICI 500 mg felírva volt 2454Ft.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#188303) Dorian válasza perempe (#188302) üzenetére


Dorian
félisten

Mindig úgy íratom a Mg-ot a háziorvossal. Citrát, tehát jól hasznosul és így a legolcsóbb.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#188304) FrankMonzano válasza HussarF (#188293) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Igazad van, most újra elolvastam, jár a nyitott szem nekem :DDD

(#188305) Qtya123 válasza aelod (#188291) üzenetére


Qtya123
őstag

Mell, hát váll egyben nem nyír ki?

Én egy erős mell után már nem bírnám szuflával egy hát edzését, mert az is nagyon sok energiát igényel nekem.
A váll is olyan, hogy egy jó mell után már nemcsak az izomfáradtság miatt de pusztán agyban sem tudnék ott lenni egy nagyobb súlyos vállból nyomásnál például.

Mikor csak 2 alkalommal tudok edzeni (mostanában szerencsére ilyen nincs), akkor kénytelen vagyok egybe rakni, de visszaveszem a súlyt, egyszerűen nem tudok annyira ott lenni fekvenyomás után vállból nyomásban annyira fókuszáltan, hogy biztonsággal feljebb menjek a súlyban, mert már megette az agyam a fekvenyomás.

Nálam mell-bicepsz, hát-tricepsz és váll-láb a felosztás.

[ Szerkesztve ]

(#188306) aelod válasza Qtya123 (#188305) üzenetére


aelod
veterán

45 perc intenzív edzés. 2 mell 2 hát sorozat van plusz a többi. Nincs junk volume. Nyílván elfáradok.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#188307) Peaceliker válasza aelod (#188306) üzenetére


Peaceliker
addikt

Nálatok, akik komolyabban tolják sorozatok között mennyi a pihenő idő?

"Oh my Goa'uld!"

(#188308) aelod válasza Peaceliker (#188307) üzenetére


aelod
veterán

3 perc legalább.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#188309) Peaceliker válasza aelod (#188308) üzenetére


Peaceliker
addikt

Köszi :R

"Oh my Goa'uld!"

(#188310) FrankMonzano válasza aelod (#188298) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Tehát a gyakorlatban így nézne ki:

1.nap: fekvenyomás rúddal 3x széles lehúzás 3x szűknyomás 3x vállból nyomás 3x bicepsz kötéllel 3x

2.nap: guggolás gépen 3x lábhajlító 3x vádli 3x

3.nap: fekvenyomás kézivel 3x hátgép 3x tricepsz csigán 3x oldalemelés 3x bicepsz csigán rúddal 3x

Nekem ez nagyon kevésnek tűnik 1 gyakorlat/izom. Az 5 gyakorlat elégséges/edzés, csak ez olyan mint egy teljes test edzés, a lábát különválasztva.

[ Szerkesztve ]

(#188311) aelod válasza FrankMonzano (#188310) üzenetére


aelod
veterán

Még mindig nem érted. Egy munkasorozat van. Ezt a tervet honnan vetted? Egyáltalán nem így edzek. Továbbra is azt mondod, hogy kevés, mihez képest érted? Igen egy alsó és két felső test van / hét. És? Úgy írod mintha ez probléma lenne. Továbbra sem a split a lényeg hanem a megfelelő terhelés/intenzitás/gyakoriság. 3x is meg lehet edzeni egy héten egy izmot. Sőt a tudomány azt mondja, hogy a gyakoribb stimulus jobb mint egyszer egy héten. Itt viszont tudni kell adagolni. Tehát 1x3 sorozat jobb mint 3x1. 1 sorozat/ hét adott izomra elég a szinten tartásra 2 sorozattal fejlődni is lehet.

Bemásolom akkor a legutóbbi felső testet.

Fokos nyomás 85 6
Tárogatás packdeck gepen 70 5
Pados evezés alsó csigán 145 6 static every rep
Felső csigás váltott karos lehúzás széles hátra
85 4 static every
Karhajlítás ülve váltott karral beforgatva 25 6
Tricepsz lehúzás váltott karral 35 6 static every
Vállból nyomás ülve kézikkel 35 6
Kelso shrug T bar gépen 65 8
Kelso shrug alsó csigán rúddal full stack +15 10
Harangozas 70x12 x2

Az első szám a használt súly a második az ismétlések amik 2RIR.

5 gyakorlat 3 sorozattal/izommal (15 sorozat!) szinte biztos, hogy nem lesz megfelelő intenzitás és adsz a szarnak egy pofont.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#188312) FrankMonzano válasza aelod (#188311) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Értem. Nálam kb 1 bemelegítő sorozat van, aztán megy rá a súly, ami már nevezhető munkasoeozatnak, aztán nehezebb súllyal még 2 munkasorozat (pl. fekvenyomás).

(#188313) tisn válasza Dorian (#188300) üzenetére


tisn
addikt

en futni szoktam utana :)

(#188314) Fred23 válasza tisn (#188313) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szintén gyakran elmegyek futni edzés után, noha ilyenkor érdemi munkavégzésre képtelen vagyok. Nagyon lassan letolok pár km-t, hogy több legyen kicsivel a napi kcal-égetés, semmi több.
Erről jut eszembe, a tervezett 850-900 kcal/nap égetés mozgásból egyelőre nem jött össze, alig van az átlagom kicsivel 800 fölött. :(

(#188315) Peaceliker válasza aelod (#188311) üzenetére


Peaceliker
addikt

Még egy kérdés, mire Google ből nem tudtam rájönni hogy szokás.
Neked mindegyik sorozat 2RIR-ig megy? Vagy az inkább csak az utolsóra igaz? Illetve látom van egy "fix $ismétlés számod, de hogy a 2RIR mikor igaz, arra vagyok kíváncsi

"Oh my Goa'uld!"

(#188316) aelod válasza Peaceliker (#188315) üzenetére


aelod
veterán

A munka sorozat az 2 RIR azt előzi meg 2-3 bemelegítés ami csak rávezetés lesz a munkasúlyra. Bemelegítéskor 2-3 ismétlést végzek.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#188317) Peaceliker válasza aelod (#188316) üzenetére


Peaceliker
addikt

Értem, köszi

"Oh my Goa'uld!"

(#188318) m3ss válasza aelod (#188316) üzenetére


m3ss
veterán

en egyetertek, de random betevedok tudod mire mennek ezzel az edzessel..:) sztem sokan azt sem tudjak melyik gyakorlat milyen izomra jo. ez a heti 4 sorozat sztem kezdoknek nem idealis. jo esellyel a technikajuk, mind-muscle konneksonjuk sem lesz eleg jo ehhez. 0-2 rir-rel is gondban lesznek, aki nem edzett bukasig soha, nem olyan beallitottsagu nem fogja elerni az elegendo stimulust.
minden masodik ember visszakerdez, hogy mit irtal rosszul, mert nem ertik ezt, hogy 1 gyakorlat 1 sorozat. es 10 sorozatot csinalsz az edzesen? es meg el is faradsz?

sztem ez azoknak jo inkabb, akik eljutottak mar oda, hogy fix gyakorlatsor, fix sorrendben (ahol a gyakorlatok okkal vannak kivalasztva). trackelik a hasznalt sulyokat, nem csak hmm leulok vmelyik gephez ami szabad, megvarialom a sorrendet, elkezdem vmi random sulyon a gyakorlatot aztan vagy ennyi vagy annyi sikerul majd..
meg azoknak, akik egezsegesek, tudjak es akarjak terhelni magukat. nem kezdok, jo technikaval dolgoznak.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#188319) Woodslave válasza m3ss (#188318) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Szerintem is

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#188320) aelod válasza m3ss (#188318) üzenetére


aelod
veterán

Nem írtam sehol, hogy így kell edzeni egy kezdőnek, én így csinálom. Kezdőknek nyilván nem ideális az általad leírtak miatt. Heti 2-3 teljes test amikben vannak összetett gyakorlatok is megfelelőbb lesz számukra.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#188321) FrankMonzano válasza m3ss (#188318) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Igen, valami ilyesmi. Jópár gyakorlatot érzek már, de egy kezdőbb koncepció kellene, mint aelod edzése. A teljes test már nem bizonyul jónak, váltanék vegy olyan. 3 napos bontásra, ahol kap 2x terhelést minden izom valamilyen formában és progresszíven tudom felépíteni.

(#188322) aelod válasza FrankMonzano (#188321) üzenetére


aelod
veterán

Attól mert nem "érzed" az adott gyakorlatot nem történik semmi. A cél izmok ugyan úgy dolgoznak.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#188323) m3ss válasza FrankMonzano (#188321) üzenetére


m3ss
veterán

annyira nem rossz az a program kezdokent amit irtal legutobb sztem. en mondjuk mas gyakorlatokat csinalnek, de lenyegtelen. meg ha mar jo a technikad, tudod terhelni magad akkor lehet erdemes 2 gyakorlat / izomig felmenni, gyakorlatonkent kevesebb sorozattal.
az hogy teljes test vagy nem teljes test mind1. vannak ennel sokkal fontosabb tenyezok.
a genetikad, esetleges gyogyszertari rasegites szamit a legtobbet sztem. utana technika, intenzitas, eves, alvas, regeneralodasi ido, volumen, ilyenek. az, hogy most milyen elosztasban csinalod a gyakorlatokat, hogy bolgar guggolsz vagy ruddal guggolsz nem igazan lenyeges. en mindket verzioval szinte pont ugyanoda jutottam. push pull leggel is, mint korabban fullbodyval.
ha vmi nem bizonyul jonak, mint irod is akkor sztem a technikat, intenzitast, evest, alvast, pihenest, volument birizgald.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#188324) tisn válasza Fred23 (#188314) üzenetére


tisn
addikt

hizz egy kicsit, ugy konnyebb lesz ;]

(#188325) Lavar


Lavar
aktív tag

Csak referenciaként gondoltam megosztani, mivel visszaolvasva a legtöbb vélemény a gymbeam-es fehérjékről az, hogy szar, bár nincs konkretizálva, hogy melyik, (olcsóbbik true wheyt nem próbáltam), a Just Whey vaníliás tök jó, szuperül oldódik, és kellemesen enyhén édesebb, pure gold után szinte már ízetlen, de ott kicsit túl van már tolva az édesség. Semmi gyomorpanasz, ahogy a pure goldnál sem. Igaz kilója +3k ahhoz képest, de bepróbáltam, lehet fogok még ilyet venni.
:R

#188326 tisn : Lehet legközelebb abban az ízben is próbálom.

[ Szerkesztve ]

(#188326) tisn válasza Lavar (#188325) üzenetére


tisn
addikt

szerintem a csokis jo

(#188327) Dorian


Dorian
félisten

Tök jó, az erőemelő edzés utan segg meg mellizomlazam van :))
Meg sosem éreztem ilyent

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#188328) FrankMonzano válasza m3ss (#188323) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Pontosan ez van amit írsz. Úgy érzem kevés az 1 gyakorlat/izom/edzés. Jó lenne legalább 2 gyakorlat/izom. Te milyen gyakorlatokra cserélnéd illetve milyen osztásban heti 3 edzéssel?

Növelgettem a súlyokat a teljes test edzéseken, de 1 gyakorlat kevés már/izom, viszont az össz gyakorlatok nehézsége edzés végére meg már túl megterhelő.

[ Szerkesztve ]

(#188329) Louro


Louro
őstag

Sziasztok!

Sok segítséget kaptam itt, így kicsit beszámolnék, hátha valakinek motiváló vagy érdekes.

Tavaly ősszel estem neki az edzésnek. Igaz csak az edzésre figyeltem és 45-60 perc kardió után volt max. 30 perc súlyzós edzés, de nem mindig. Eleinte ráadásul még a kardió is nehéz volt és csaltam, azaz max 30 perc kardió volt.
Majd rátaláltam a csoportra és visszaolvasva, utána kérdezve változtattam. Előbb 45 perc súlyzós (5-20 mp szünetekkel) és a végén 20-30 perc kardióra váltottam.
A súlyzós annyira bejött, hogy 90 perc súlyzós edzésre váltottam, de itt már nagyobb szünetekkel (~180 mp). A kardiót elhagytam. Mérleg nem mozdult nagyon, de élvezem az edzéseket és iszonyat jó érzés az edzés vége. Igaz még most is sokszor úgy megyek át, hogy fáradt vagyok (szellemileg) és igazából át sem mennék. De megteszem és utána örülök, hogy megtettem.
Április végén újra bedobtam egy kérdést és megint változtattam. Edzés maradt 90 perc, de minden edzés végén tolok 20-30 perc kardiót. (Lassan már a szabadidőm felét töltöm az edzőteremben :D Sosem gondoltam volna.) Májustól a kajára is odafigyelek. 1500-1700 kalória. Heti 1-2 nap kicsit lazább, de akkor sem féktelen zabálás. Eredmény, elindult a mérleg nyelve lefelé. Bár hiányoznak a rántott dolgok, de a kitűzött stabil kétszámjegyű súly megvan. Most már 90 alatti súly a cél. Még akár ezt is elérhetem év végéig. (Diéta makró szinten: a zsír 20-25%, a szénhirdát 35-50%, fehérje: 25-40%.)

És egy kis grafikon. Bár régebbről is vannak elvétve adatok, de idén már szinte naponta mérek. Ugyanazzal az eszközzel és nap végén:

Mondhatni 5 hónap alatt fogytam 4-5 kg-ot. Májusban viszont 17 nap alatt 2 kg-ot. A diéta ereje.

(A grafikon szimplán Google Sheet-ben készült. A mérleg adatait kiexportáltam, majd készítettem egy grafikont az adatok alapján.)

Mess with the best / Die like the rest

(#188330) Louro


Louro
őstag

Uh, lemaradt a legfontosabb a végéről. Köszi az infókat, az útmutatásokat és a támogatásokat!

Mess with the best / Die like the rest

(#188331) Vitee válasza FrankMonzano (#188328) üzenetére


Vitee
aktív tag

Probalj ki akkor egy 3 napos PPL (Push - Pull - Leg) osztast.
Probald meg ugy, hogy a nagyobb izomcsoport kapjon kb 3 gyakorlatot, gyakorlatonkent 2-3 munkasorozattal.
Labnapot pedig probald balaszirozni, hajlito - feszito is kapjon.
Vagy ahogy aelod is irta, 2 felso 1 also, de ha kevesled rakj be tobb gyakorlatot.
Kiserletezz vele, mi valik be, miben tudsz fejlodest elerni!

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#188332) aelod válasza FrankMonzano (#188328) üzenetére


aelod
veterán

Ne edzésben gondolkodj hanem össz sorozatban. Heti 3-4 sorozat/izom elég mindenre is (megfelelő intenzitással).

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#188333) FrankMonzano válasza Vitee (#188331) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Köszi. Kitalálok valami felosztást, ahol edzésemként be tudok rakni legalább 2 gyakorlatot/izom. Mell-hát, váll-bicelsz, láb-tricepsz. Mellnél, hátnál kap a bicepsz tricepsz, váll is. Így heti 2x kap a felsőtest + láb is és el lehet osztani a gyakorlatokat az edzettségi szintnek megfelelően.

(#188334) tchriss


tchriss
tag

Ha már olvasgatom itt az edzésgyakorlatokat, akkor ez felosztás így teljesen értelmetlen?:

Hétfő: Mell / Váll / Hát / Vádli/ Has
Mellből nyomás gépen 4x10
Tárogatás gépen 4x10
Csigás összehúzás 3x10
45 fokos padon előre nyomás 3x10
Kereszthúzás csigán hátsó vállra 4x8
Oldalemelés csigán 4x10
Döntött törzsű evezés súlyzóval 4x10
Hoast gépen lehúzás széles hátra 4x10
Szamár vádli 1x bukásig.
Hasprés gépel minden sorozat amennyi megy.

Kedd: Bicepsz / Tricepsz / Has
Kétkezes francia rudas bicepszezés 4x8
Scott pados 4x8
Kábeles bicepsz kötéllel 4x8
Kalapács egykezes súlyzóval 4x10
Tricepsz Karnyújtás fej felett csigán kötéllel 4x10
Letolás 4x8
Egykezes letolás 4x8
Tolódzkodás 4x10
Hasprés gépel minden sorozat amennyi megy.

Szerda: Váll / Vádli / Has
Kereszthúzás csigán hátsó vállra 4x8
Hátsódelta gép 4x10
Oldalemelés csigán 4x10
Oldalemelés géppel 4x10
Vállvonogatás 4x10
Vádli lábtoló gépen 1xbukásig
Hasprés gépel minden sorozat amennyi megy

Csütörtök: Hát / Has
Lehúzás mellhez 4x10
Melltámasztos evezés ez ilyen oldalthúzásos így elvileg a felső részre megy4x10
Melltámasztos evezés ez meg a könyék a bordához közelít 4x10
Döntött törzsű evezés súlyzóval 4x10
Felhúzás alsó hátra 4x10
Hiperhajlító padon 4x10
Péntek: Láb / Vádli / Has
Combfeszítés 4x10
Hack gugolás 4x8
Lábtolás 4x8
Combhajlító 4x8
Merevlábas felhúzás (probálkozás)
Szamár vádli 1x bukásig.
Vádli lábtoló gépen 1xbukásig

Hetente 2x azért nyomom a hátsó váll gyakorlatot meg a széleshátat mert mikor ezeket osztották nekem nemhogy a sorvégére de még a sorba se sikerült beállnom. A lábam is szar a tömege megvan de kb semmi formája viszont a térdeim meg a bal lábam szerintem keresztszalaga se 100% os.

(#188335) Louro válasza tchriss (#188334) üzenetére


Louro
őstag

Wow, ez rengeteg gyakorlat. Mennyit vagy egy nap az edzőteremben? 3 órát? :) Én az 5. feladat után már kifújtam.

Én azért 2 nap után lehet tartnék egy pihenőt. A gyakorlatokról nem tudok nyilatkozni.

Mess with the best / Die like the rest

(#188336) tchriss válasza Louro (#188335) üzenetére


tchriss
tag

1 -1.5 óra max, lepörgetem de biztosan nem ez a legjobb útja az izomnövekedés kimaxolásának :D

(#188337) Tyler Durden válasza Louro (#188329) üzenetére

Gratula a progresshez, a kaja rész szerintem a legnehezebb, főleg ha diétázik az ember (: /persze van akinek ez is simán megy/. Az edzőtermi rész nálam így 40+ 3 gyerekes apukaként énidő is, így nem nagyon van olyan, hogy ne lenne motiváció lemenni ;] Most is pont azt nézem, hogy holnap nyitva van e a terem pünkösd hétfő miatt.

tchriss: asszem ebbe én belehalnék.. Mennyi pihenőket tartasz két gyakorlat között?

[ Szerkesztve ]

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#188338) aelod válasza tchriss (#188334) üzenetére


aelod
veterán

Ez így nem jó. Rengeteg a volumen, ezzel fejlődni biztosan nem fogsz...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#188339) tchriss válasza Tyler Durden (#188337) üzenetére


tchriss
tag

Fél perc kb :)
Persze ahonnan indultam gyakorlatilag bármit csinálhattam volna eddig :)
Az igazat megvallva 20as éveimben sportos voltam és kondizgattam.
Aztán 10év alatt felpattant rám nem kevés 40+kg, és végül 2020ban jött a kőkemény elhatározás kaja téren és otthon bohóckodtam 2db egykezessel meg egy kétkezessel, és lassan 1 éve nyomom terembe. Persze csodák már nem lesznek így 44 évesen.
[kép]

(#188340) tchriss válasza aelod (#188338) üzenetére


tchriss
tag

Sejtettem :)
Hogy kéne ezt átalakítani?
Ezeket a gyakorlatokat szeretem és bírja a testem kb

(#188341) Louro válasza tchriss (#188340) üzenetére


Louro
őstag

Nekem ezt tanácsolták és bejött. 1-2 bemelegítő kör kis súllyal, alacsony ismétlésszámmal. Majd jöhet 2-4 kör munkasúllyal, azaz közel maximummal,de nem bukásig. A bemelegítőnél lehet alacsony a pihenőidő, de a munkasúly esetén saját tapasztalat is, hogy ha nem pihensz 3 percet, hamar kifáradsz. Igaz furcsa, hogy ott vagy és várnod kell, de mondjuk 50kg fekvenyomás a munkasúlyod és nem vársz 3 percet, akkor a következő körben nem fog menni ugyanaz az ismétlésszám. Persze nem kőbe vésett a 3 perc, de a lényeg, hogy pihenni kell. Én is régen 10-20 mp-t vártam. Mostanra megtanultam, hogy várni kell.

Mess with the best / Die like the rest

(#188342) tisn válasza tchriss (#188334) üzenetére


tisn
addikt

Tetszik :)
Te sem unatkozol :)

(#188343) tisn válasza Louro (#188341) üzenetére


tisn
addikt

Kb 1 percet varok fekvenyomasnal, seta a haspadig, 20 felules, es vissza.

Biztos nem lesz maximális a HT koredzessel, de ha az ufok tamadnak se lesz 3 perc pihi :)

(#188344) CriticalHit válasza Lavar (#188325) üzenetére


CriticalHit
őstag

Minden esetben jobban jársz az ízesítettlen változattal. Olvasd el az összetevők listáját. Magadnak pedig teszed bele egy kevés lehetőleg BIO Ceyloni fahéjat, 80% feletti csokit, áfonyát, szedret vagy fekete ribizlit és megvan a természetes ízesítés és édesség.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#188345) Woodslave válasza tchriss (#188340) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Ha ezt 30mp pihenőkkel csinálod akkor az edzés intenzitása 0. Nem úgy értve hogy nem fárasztó de ezt lehetetlen komolyan végig nyomni

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#188346) Tyler Durden válasza Woodslave (#188345) üzenetére

Nekem az a furcsa, hogy nem érzi az ember, hogy a seggén szedi a levegőt? Én is kérdeztem be itt, hogy milyen pihenidő kell, mert anno vmi 1 percekkel indultam, de sok gyakorlatnál éreztem /pl fekvenyomás, nyakból nyomás, húzódzkodás stb/, hogy egyszerűen 1 percnél még hulla vagyok /illetve órán a pulzusom is mutatta, hogy nem állok készen semmire/. Ha nem is határoz meg fixen vmit az ember, akkor is érzi, hogy okés vagy nem okés. Illetve Aelod 3p-s pihijét olvasva még azon is elgondolkoztam, hogy a 2 percemet is néhány gyakorlatnál feljebb tekerem. Bukásig vagy aközelig nyomva a gyakorlatot eléggé le tudok amortizálódni..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#188347) Louro válasza tisn (#188343) üzenetére


Louro
őstag

Kérdés, hogy mi a cél. Izomépítés vagy durva állóképesség. Ha előbbi, akkor kell a pihenő. Ha utóbbi, akkor irány a crossfit vagy ultramaratonra felkészülés.

Mess with the best / Die like the rest

(#188348) Peaceliker válasza Tyler Durden (#188346) üzenetére


Peaceliker
addikt

Tegnap én is feljebb toltam a pihenő időt. Igyekeztem minél rövidebb pihenőt tartani korábban. Most inkább emeltem súlyon és 2-3p et tartottam. Jobb volt, éreztem, hogy jobban ki tudtam magam sajtolni. :D
Nekem 2,5 óra volt így, én is elég sok gyakorlatot és sorozatot csinálok. De most még tuti nem megy az hogy kevesebb sorozat és nagyobb súly, pár ízületem, meg egyéb még nem bírja. Tenyerem sem, már így is néha fáj ahol jön a bőrkeményedés :W

Én 4-6x 8-12 ismétlést csinálok 14 gyakorlatból. De nincs külön izom csoportra bontott napom, heti 2,max 3x tudok edzeni, akkor mindenre. Mármint súlyzóvan. Eddig ezeknek kívül volt heti 1 has+láb nap, ezt próbálom majd 2re emelni.

Nekem mondjuk most még bőven a zsírégetés a fókusz, tegnapi is elvileg 1400 kalória volt... Mondjuk már szédültem is 1-2x a végén :)
Illetve állóképesség növelés amire hajtok jelenleg. Ha majd közelebb vagyok a vágyott test zsír arányhoz, akkor lehet megnézem hogy súly közelebb legyen RM hez és akkor kisebb mennyiségben

"Oh my Goa'uld!"

(#188349) Fred23 válasza Peaceliker (#188348) üzenetére


Fred23
nagyúr

"1400 kalória" :Y

Ha nem 160 centis csajszi vagy, akkor ez nagyon kevés. Louro-nál is néztem nagyokat az 1500-1700 után, de ő legalább bevallottan csal is időnként. :D
BMR fölött érdemes diétázni, ha számít az izomzat megtartása.

Szerk.: én a falat kaparnám az eléhezéstől 1900 kcal alatt, pedig csak 171 centi vagyok. De még az 1900-ra is úgy nézek, hogy lehetőleg ekkora önszopatást azért ne. Jelenleg napi 2000 kcal-ra lőttem be a diétám, de az átlagom inkább 2050 kcal. Sokat mozgok, és nem zavar, ha lassan mennek csak lefelé a kilók. Ami lemegy, az viszont zsírból megy le.

[ Szerkesztve ]

(#188350) Louro válasza Fred23 (#188349) üzenetére


Louro
őstag

Miért hazudjak? Mivel lennék előrébb? Bár még az elején gyakoribb volt az 1500, de most is előfordul, hogy nap végén ránézek az alkalmazásra és 1500-at ír.
Ráadásul most kevesebb rántott húst eszem és érzem, hogy kevesebbszer üt be a kajakóma és mégis megvan a telítettségérzet.

Én egyelőre egy egészségesebb formát szeretnék. Az fix, hogy nem célom a brutális tömegelés. 40 felett már az egészség fontosabb. Hosszú távú tervem között vannak a magashegyi túrák. Ahhoz pedig állóképesség kell. De rövid- és középtávon egyelőre a súlyom normalizálása a cél. Megérzésem alapján, ha meglesz a kicsit fittebb forma, akkor emelhetek 200-300-at a napi kalórián.

Mess with the best / Die like the rest

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.