Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#187851) Louro válasza scdlsc (#187844) üzenetére


Louro
őstag

Ööö, mi a különbség? Nálam a kardió abból állt eddig, hogy 45-60 perc séta.

5 perc "bemelegítés" 6km/h sebességgel.
Majd 5 perces etapban percenként emelek egyet a dőlésszögön. Majd a 6. percben 5 egységgel visszaveszem a dőlésszöget és a sebességet növelem a következő 5 percben.

Ezt a 10 perces dolgot ismétlegetem. Igaz sokat kell matatni, de az emelkedős részen tüdőm kiköpöm, majd az 5 perc pihenő, bár a tempó miatt az se annyira könnyű.

@OPiiPO: Üzleti elemzés, CRM, folyamatoptimalizálás. De röviden analítikus CRM.

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#187852) tisn válasza OPiiPO (#187850) üzenetére


tisn
addikt

ez engem is erdekel, hatha jo lenne nekem is :) <kiegett ven f@sz>

(#187853) Jim-X válasza Louro (#187851) üzenetére


Jim-X
őstag

A kulonbseg a terheles es a pulzusszam.
A kardio edzes allokepessegre megy es nem kimeli az izmokat sem, az aerob edzes alacsonyabb pulzusszamban van es ha izmot akarsz megtartani akkor ez a legjobb.
Van meg a HIIT, ami a ketto kevereke.

Persze ez is teljesen egyenfuggo, lehet neked egy kocogas mar boven a kardio tartomanyba esik, mig masnak a futas is aerob edzes.

szerk.: Ez amit te csinalsz inkabb HIIT edzes, ha bevalik akkor hajra :K

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#187854) tisn válasza Louro (#187851) üzenetére


tisn
addikt

pulzus milyen kozben?

zone2 kellene ha elsosorban fogyni akarsz.

(#187855) scdlsc válasza Louro (#187851) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Már írták, de azért itt van egy builderes cikk is.
https://shopbuilder.hu/aerob-es-kardio-edzesek-a2285
Meg még egy.
https://shopbuilder.hu/aerob-kardio-vagy-intervall-a5198

aerobhoz írja:
"Ezért az a legjobb, ha nem a számokhoz, hanem inkább érzésre mérjük, hogy hol van az aerob tartomány. Keressétek a “conversation pace”-t, tehát azt a tempót, amivel még érthetően és tagoltan tudtok beszélni anélkül, hogy a lihegésetek mindezt érthetetlenné tenné. De azért legyen meg a tempó!"

Ezt még lábedzés után is bírja az ember.

(#187856) Janaboy válasza Jim-X (#187853) üzenetére


Janaboy
veterán

De az aerob jó zsírégetésre?
Ugye arról olvasni, hogy a legjobb a zsírégető"pulzus sáv"..

Janaboy

(#187857) Louro válasza tisn (#187854) üzenetére


Louro
őstag

120-140 között mozog. Kocogni sem merek a térdem miatt. Majd,ha 100 alá beestem, na meg kicsit megedződtem, akkor elkezdek, de addig igyekszem vigyázni magamra. Még azért hosszú távon tervezek e testtel.

Mess with the best / Die like the rest

(#187858) Jim-X válasza Janaboy (#187856) üzenetére


Jim-X
őstag

Zsiregetesre a legjobb a langszoro, vagy PB gazporzsolo ;]
Zsirvesztesre jo az aerob, ha 130korul van a pulzusod, akkor a disznyozsirt is hasznalja a szervezeted energianak ;)

A játék az nem játék!

(#187859) Jim-X válasza Louro (#187857) üzenetére


Jim-X
őstag

Az tokeletes pulzus! Problad ki az ellipszis trenert vagy a lepcsozot ha terdfajos vagy

A játék az nem játék!

(#187860) Louro válasza scdlsc (#187855) üzenetére


Louro
őstag

Pont ezt mondtam pár hete egy ismerősnek. Nálam az a kardió, ahol nem halok meg és talán még képes vagyok érthető, egybefüggő beszédre, de azért érzem, hogy intenzívebben ver a szívem.

Utolsó tagmondatra azért volt szükségem, mert sok olyat látok, hogy egymás mellett ülnek a biciklin vagy sétálnak a futópadon szinte 0 sebességgel és a világ dolgait beszélik meg közben. Szerintem izzadság sem jelentkezik náluk.

Mess with the best / Die like the rest

(#187861) scdlsc válasza Louro (#187860) üzenetére


scdlsc
aktív tag

"ahol nem halok meg és talán még képes vagyok érthető, egybefüggő beszédre, de azért érzem, hogy intenzívebben ver a szívem"

Ez az aerob.

(#187862) Fred23 válasza Janaboy (#187856) üzenetére


Fred23
nagyúr

Kocogáskor mindig fogyasztunk zsírból és glikogénből is, ahogy nő a tempónk és a pulzusunk, úgy csökken a zsírból való táplálkozás aránya. Valami olyasmire gondolj, hogy egy lassú, hosszú kocogás alatt mondjuk az energia 60%-át fedezzük zsírból, és 40%-át ch-ból, egy picit gyorsabb, de még mindig lassú kocogásnál meg már fele-fele. Nagyon könnyű elérni azt a tempót és pulzust, amin már arányaiban több ch-t vesztünk, mint zsírt, de ha az energiavesztés 40%-a jön csak zsírból, szerintem még az is egy elfogadható állapot, nálam elég gyakran így is van, és megbékéltem vele.

(#187863) tisn válasza Louro (#187857) üzenetére


tisn
addikt

az jo, igy tovabb.

(#187864) tisn válasza Fred23 (#187862) üzenetére


tisn
addikt

erdekes mindig azt hittem, hogy elsosorban a glikonek raktarakat hasznalja a szervezet, de nem, igazad van (es a zsiregetes mar mozgas utan tortenik, glikogen raktar (maj) feltoltesi cellal)


[link]

[ Szerkesztve ]

(#187865) Woodslave válasza Jim-X (#187858) üzenetére


Woodslave
nagyúr

semmi jelentősége miből használ a szervezet adott időpontban

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#187866) Fred23 válasza tisn (#187864) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi az írást, hasonlót olvastam úgy egy éve én is! YouTube-on láttam még egy nagyon jó előadást a témáról, de lényegét tekintve az se mondott se mást, se többet.

(#187867) attiati válasza tisn (#187835) üzenetére


attiati
veterán

+millió
(Az utolsó mondatra)

[ Szerkesztve ]

(#187868) Qtya123 válasza tisn (#187835) üzenetére


Qtya123
őstag

Milyen gyakorlatokat csinálsz lábra, ami nem cseszi a térdet?

Nem vagyok orthopéd orvos, de gondolom inkább a helytelenül végzett gyakorlat (akár kivitelezés, akár súly) a probléma, mint maga az adott gép.

[ Szerkesztve ]

(#187869) tisn válasza Qtya123 (#187868) üzenetére


tisn
addikt

gepen max pinyatarogato, mint az olvtars emlitette, illetve a negativ verziojat.
meg guggolok trxbe kapaszkodva, labam kozott labdat szoritva. vadlit erositem, steppadon.

de foleg futas-bico-uszas

nem, az orvos direktben letiltott ezekrol a gepekrol, hogy eszembe se jusson hasznalni. a jo terdemmel sem. (ezeken a masinakon hogy lehet rosszul vegezni a gyakorlatot?!)

(#187870) Qtya123 válasza tisn (#187869) üzenetére


Qtya123
őstag

Hát nem tudom. Nyilván, ha túltolod a lábtolót az nem jó, de nem hinném, hogy egy sima combhajlító/combfeszítő gép például annyira veszélyes lenne a térdre.

Ennyi erővel a többi gép más izomcsoportokra ugyanolyan veszélyes és elkoptatja a könyököt/vállat/mindent.
De a szabad súly meg még veszélyesebb, mert könnyebb helytelenül csinálni. Szóval minden rossz. :DDD

(#187871) dnelb válasza Qtya123 (#187870) üzenetére


dnelb
veterán

+1, nekem pl a guggolás 1000x jobban nyírja a térdem mint a lábtoló. Valszeg a merevségem miatt nem 100%os a forma, viszont lábtoló után nem fáj egyáltalán. :U Ott is az jött be ahol a pad amin ülsz mozog veled.

ezeken a masinakon hogy lehet rosszul vegezni a gyakorlatot?
pl beengedéskor előrébb van a térded, azzal tényleg nyírod

[ Szerkesztve ]

(#187872) aelod válasza dnelb (#187871) üzenetére


aelod
veterán

ezeken a masinakon hogy lehet rosszul vegezni a gyakorlatot?
pl beengedéskor előrébb van a térded, azzal tényleg nyírod

Nincs teljes ROM. Annál jobban semmi nem terheli...

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#187873) persil válasza Janaboy (#187827) üzenetére


persil
nagyúr

A sajt az sajtbol van, az osszes ikyen light/fitnesz/tokom tudja potlek valalhatatlan.

Ha szamit, akkor egyel kevesebbet belole, de a sajt az sajt. :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#187874) persil válasza Fred23 (#187862) üzenetére


persil
nagyúr

Ezen folyamat kattogok.

Szoktam futni es egyszeruen KEPTELEN vagyok 140 korul/alatt tartani a pulzust. Az nem futas, max. gyors seta.
Amit nem ertek, mert tulsulyos sem vagyok, meg semmi hasonlo, megis, ha futok, az nalam 160-nal kezdodik az elso 50 meter utan. Multkor 190+ korul kezdtem el belesetalni, de akkor is csak azert, mert ugy gondoltam, hogy egeszsegesebb lenne visszaengedni kicsit. Pedig semmit nem ereztem, semmi bajom nem volt.

Mi az istent kellene csinalni? :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#187875) Dorian válasza persil (#187874) üzenetére


Dorian
félisten

Állóképesseged rottyon, előszöris erre gyúrj, sokkal fontosabb, mint az izmossag.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#187876) persil válasza Dorian (#187875) üzenetére


persil
nagyúr

Allokepessegemmel semmi gond, olvasd el ujra.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#187877) FeniX- válasza Dorian (#187875) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Ez annyira szubjektív téma amúgy.

Futni pl. utálok, de ha mégis belekezdek, annyira lassúnak tűnik az átlag futás, hogy szabadon végezve fél focipálya kör után a seggemen veszem a levegőt, ami nyílvánvalóan túl sok. (Túl magas tempót diktálok magamnak)

Bringázni viszont 30-50km között simán letekerek 2 naponta és úgy gondolnám, hogy összességében jó az állóképességem. /Tempó: van hogy nagypapás, máskor 2-3 alkalommal simán beégetem a combom gyors szakaszokkal/

Lehet, hogy a kolléga is túl gyorsan kezd.

Sokan egyébként teljesen irreális standardokat támasztanak magukkal szemben.

Volt olyan ismerősöm, aki 0 kardió edzettséggel szívdokihoz ment, mert úgy gondolta, hogy az nem normális, hogy 30 méter után szívdobogása van és biztosan beteg.
Ja, nem csak neki tényleg semmi edzettsége nem volt.

(#187878) Woodslave válasza persil (#187874) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ha zavaró akkor lehet érdemes azért megvizsgáltatni. Ha állóképességed jó akkor valszeg ilyen. Én is mindig olvasom itt hogy vkinek 40-es pulzusa van nekem a sima band által mért legalacsonyabb éjszakai nyugalmi 66.

Valószínűleg nekem is ilyen lenne ha futnék de nem szoktam ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#187879) tisn válasza Qtya123 (#187870) üzenetére


tisn
addikt

mar szet van kopva az uvegporc a terdemben, azert a tiltas.
normal esetben valoszinuleg nem lesz problema, en is csinaltam korabban.

vall/konyek kevesbe problema mint a terd, csipoizuleti kopasok, legfeljebb nem cipelsz karton asvanyvizeteket.

(#187880) tisn válasza aelod (#187872) üzenetére


tisn
addikt

ha ertenelek titeket sracok :)

(#187881) tisn válasza persil (#187874) üzenetére


tisn
addikt

semmi gond. fuss magasabb pulzussal, nagyon gyorsan adaptalodik a kardiorencered a terheleshez. a futomo es izomzat sokkal lassabban fog nyugi :)

es nyugodtan valtogasd a seta-futas kombot is.

(azert a 190 soknak tunik, de ilyen 170 korulivel en is eleg sokaig futottam.)

(#187882) perempe


perempe
addikt

A szombati koncertem előtt kipróbáltam a Müpa kilátóján a hill sprint-eket, ezt a The Encyclopedia of Underground Strength & Conditioning-ből néztem ki. Mintha megfiatalodtam volna attól 4-5 sprinttől. Mennyire tartható a hasonló edzés? Nem megy tönkre a térdem? Khabib Nurmagomedov is alkalmazza, állítólag nagy UFC bajnok. (A könyv többi edzése is visszaköszön a felvételeken, pl. sziklával is edzenek a hegyekben.)

Tegnap megcsináltam 50 húzódzkodást 20 perc alatt. Nekem nem rossz, de az 5-3-1 Forever standardja 10 perc alatt 50. A tolódzkodásra 75-öt ír 10 perc alatt, bő hete ment.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#187883) tisn válasza persil (#187876) üzenetére


tisn
addikt

hidd el, nem szokta meg a paraszt a szantast :)

hany eves vagy, milyen magas, hany kg, milyen tempoval futsz es mennyit?

(#187884) Dorian válasza persil (#187876) üzenetére


Dorian
félisten

Hát ha egy kis kocogástól ver a szíved, mint a motolla, akkor bizony van. Valszeg a VO2 max is gyenge, ezt pedig HIIT edzésel lehet leghatékonyabban növelni. BOLT
értéked mennyi?

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#187885) OPiiPO válasza tisn (#187880) üzenetére


OPiiPO
addikt

ROM: range of motion, kb. mozgástartomány

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#187886) tisn válasza OPiiPO (#187885) üzenetére


tisn
addikt

thx

de labtolo gepen a terd beengedeset meg hogy lehet elorebb, azt sem ertem.

(#187887) OPiiPO válasza tisn (#187886) üzenetére


OPiiPO
addikt

Az már aelod dolga, én csak az angol fordításért felelek :D

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#187888) tisn válasza OPiiPO (#187887) üzenetére


tisn
addikt

nekem read only memory ugrott be :P

(#187889) scdlsc válasza tisn (#187888) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Nekem is a google segített. "meaning of rom in bodybuilding"

(#187890) Fred23 válasza persil (#187874) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nekem 55-56 a nyugalmi pulzusom, alvás közben lemegy 37-38-ra, mégis ugyanezt tapasztalom: elkezdek kocogni, és szinte azonnal 139-140; a leglassabb hosszan kitartott stabil tempómhoz 154-es pulzus tartozik, a kicsit gyorsabb lassú tempómhoz pedig 161-es. Maximális pulzusom 195, azon már enyhe szorítást/szúrást érzek tüdő és szív környékén. VO2 maxom mondjuk még sehol sincs a jobbakhoz képest. Azon javítva talán elérhető lenne egy lassabb pulzus a fatmax zóna végén (tippre nálam ez az említett 161-es pulzus).

Szerintem nem érdemes pörögni rajta, nagyon egyedi ez a dolog, és sajna bemérés nélkül a zónáinkat sem fogjuk biztosra tudni, nincs tökéletes online kalkulátor, mind pontatlan. És ha lassan is, de még alakítunk is rajta folyamatosan a futással. Van olyan, akinek a fatmax zónája dupla olyan széles, mint valaki másnak. Simán lehet, hogy 160 körüli pulzuson mi még sok zsírt égetünk.

[ Szerkesztve ]

(#187891) tisn válasza Fred23 (#187890) üzenetére


tisn
addikt

nekem most 5 evnyi kocogas utan 60 koruli a nyugalmi, 50 koruli az alvas.

mivel cska kocogni tudok az 120-140 kozott mozog (ha neha megtolom + kispalyas focin 160-ig felszalad, mostanaban 185-re nem birom felvinni annyit javult a kardio, annyi a max)

de van rajtam legalabb +15kg es ven vagyok mar rohadtul :(

(#187892) dnelb válasza tisn (#187886) üzenetére


dnelb
veterán

(#187893) Tyler Durden válasza Woodslave (#187878) üzenetére

Nekem óra szokott ugatni mikor 40 alá esik, éjjel van ilyen ami 37-38-at jelez. Persze itt megint lehet vitatkozni, hogy mennyire pontosan mérnek ezek az eszközök. Normálisan amúgy nekem az alvási azt 38-65.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#187894) aelod válasza Woodslave (#187878) üzenetére


aelod
veterán

Megoldom. Nem futok. :U :DDD
Egy terheléses EKG-t nézetnék azért dokival.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#187895) Fred23 válasza tisn (#187891) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem vagy vén, azzal gyere majd 80 fölött. :)

Azt a +15 kilót viszont érdemes lenne leszedni, rengeteget számít.

(#187896) tisn válasza dnelb (#187892) üzenetére


tisn
addikt

koszi. bar ugysem hasznalom a gepet, de legalabb mar az elmeletet tudom.

(#187897) m3ss válasza persil (#187874) üzenetére


m3ss
veterán

pedig az van amit Dorian irt, gyenge az allokepesseged. nezz at a futos topicba, ott brutal tempok mellett tudnak zone2-ben maradni akik regota csinaljak..
ha ez vigasztal, nem vagy egyedul :DD
en ha probalok zone2 tartomanyban (saccra, mert meroeszkozoket eladtam) futni akkor 7-7:30 perc kozotti km-eket "futok". bar ez terep, relative sok emelkedovel. ez a fajta lassabb futas amugy jobban bejon nekem, a zone3/zone4 tempotol elfaradok, sose szerettem csinalni :DD
de amugy sziv- es legzorendszer miatt ez a zone3/zone4 futas is jo dolog. lehet fogyasra kicsit kevesbe effektiv, na meg nem birod olyan sokaig sem..

erdekes ez a labtolas, guggolas elleni hadjarat. az, hogy annak akinek szar a terde mit mondott egy bizonyos doki egy dolog. attol meg nem kell mindenkinek tatogato gepeznie labedzes helyett, de ez csak az en velemenyem.
sztem nem attol fog elkopni a terde mert 160 kg-mal labtolozik a 100 helyett. vkinek sok ez, vkinek meg nem. inkabb a gyakorlat technikajan fog mulni sztem.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#187898) tisn válasza m3ss (#187897) üzenetére


tisn
addikt

az nem rossz, nekem az 7:30-8:30

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.