Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#188151) Fred23 válasza roti86 (#188150) üzenetére


Fred23
nagyúr

Elég fura a stílusa, de igazat tudok neki adni a saját tapasztalataim alapján. Most ~2000 kcal-on diétázok sok mozgással, és a tervem az, hogy ahogy ledobtam a fölös zsírt, 2050 kcal-ra fogok átállni tartósan. Nem lesz külön bulking és cutting, azt meghagyom a profiknak.
Tán dr. Mike egyik videójában volt, hogy bulking és cutting mellett gyorsabban lehet izmosodni, mint egy lassú, minimális kalóriatöbbleten, ugyanakkor egy folyamatosan jó forma melletti lassú javulás számomra szimpatikusabb út. Különösen, ha elképzelem a gyakorlati megvalósítást, és annak esetleges hátulütőit.
Nálam ez így nézne ki egyik és másik esetben: 1): lemegyek 70 kilóra, és úgy 1-1,5 év alatt felszedek 1 kiló izmot még adott testzsírszázalékot tartva (ezt fogom csinálni), vagy 2): lemegyek 70 kilóra, aztán felkapok 5-6 kiló izmot és zsírt 8-10 hónap alatt, majd megpróbálok leadni belőle annyi zsírt, hogy 71 kiló legyek. Ehhez semmi kedvem, mert túl sok időt töltenék nem szimpatikus testzsírszázalékon, ráadásul a cuttingot könnyen el is szúrhatom, és akkor pont ott vagyok, mint az elején.

(#188152) Woodslave válasza Fred23 (#188151) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Szerintem is jobb ez a megközelítés. Nyilván egy sovány 18 évesnek nem ez a megközelítés a jó. De én 46 évesen ha sikerül elérni vmi jobb tzs,%-ot megpróbálok nem behizni tomegeles címszóval. Úgyis eszik félre annyit az ember hogy jön zsír. Aztán meglátjuk. Már túl jelentős céljaim sincsenek ezzel :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#188153) Dorian válasza Woodslave (#188152) üzenetére


Dorian
félisten

Pontosan így vagyok én is ezzel. Tök felesleges direkt belehajszolni magát az embernek egy hízás-fogyás ciklusba.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#188154) aelod válasza Fred23 (#188151) üzenetére


aelod
veterán

lemegyek 70 kilóra, aztán felkapok 5-6 kiló izmot és zsírt 8-10 hónap alatt

Nem akarlak elkeseríteni de ez lehetetlen :N

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#188155) CriticalHit válasza Orlin (#188139) üzenetére


CriticalHit
őstag

Ugyanabban a cipőben járunk. Ezt nézted? 74% [link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#188156) tisn válasza aelod (#188154) üzenetére


tisn
addikt

hat ha egy kelloen nagy osszeget adsz, siman hizok neked 10 honap alatt 6kg-ot :)

(#188157) Orlin válasza CriticalHit (#188155) üzenetére


Orlin
addikt

Végül Pure Gold lett.Behúztam mellé C vitamint is kedvezménnyel.
Nem vettem sokat,ha lesz MP akció akkor veszek ott többet.
GymBeam-et mondjuk még nem próbáltam.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#188158) Fred23 válasza Woodslave (#188152) üzenetére


Fred23
nagyúr

Jelentős cél: 50 évesen ne sírja el magát az ember, mikor a tükörbe néz fürdés után. :D

aelod: Egészen biztosan lehetséges, nem írtam a felkapott izom és zsír arányáról. :)

(#188159) HussarF válasza Fred23 (#188158) üzenetére


HussarF
addikt

Csak a fogalmazás volt furcsa, "...felkapok 5-6 kg izmot és zsírt..." első olvasatra úgy hangzik, mintha 5-6 kg izmot kapnál fel, plusz némi zsírt.

(#188160) aelod válasza Fred23 (#188158) üzenetére


aelod
veterán

Ja ez igaz :K

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#188161) Jim-X válasza thomasvold (#188142) üzenetére


Jim-X
őstag

A huzodzkodas (lehuzas) alap gyakorlat a szeles hatizomra, anelkul nem lesz nagy hatad :K Huzodzkodas, evezes, felhuzas ezek szerintem kellenek

A játék az nem játék!

(#188162) tisn válasza Jim-X (#188161) üzenetére


tisn
addikt

az evezes az evezogep (vagy kajakozas a vizen :D) , vagy van valami rudas/sulyzos gyakorlat, amit meg nem lattam? (sajna beall az evezogeptol a derekam, pedig regebben minden edzes resze volt)

(#188163) Jim-X válasza tisn (#188162) üzenetére


Jim-X
őstag

Evezes alatt az osszes ilyen gyakorlatot ertem, dontott torzsu evezes, kezisulyzos, gepes evezes, melltamaszos, van sok.
Ha a sima evezogeptol megfajdul, akkor van a melltamaszos amit irtam

A játék az nem játék!

(#188164) m3ss válasza tisn (#188162) üzenetére


m3ss
veterán

lehet gepekkel, csigaval, ruddal, kezivel is evezni. vannak melltamaszos variaciok is, probald azt ki a derekad miatt.
gepekbol is van olyan, ahol meg vagy tamasztva es nem kap az alsohat terhelest. vagy ez a seal row se lehet rossz, amikor padon hasalsz, csak meg kellene emelni a padot hozza valahogy..

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#188165) tisn válasza Jim-X (#188163) üzenetére


tisn
addikt

koszi majd nezelodok jutubon meg guglin.

m3ss: koszonom!

szerk: ja ezt szoktam csinalni (melltamaszos evezes), van ilyen gep :)
lletve neha ferdepadosat is kezisulyzoval.

azt hiszem nehany alapfogalmat nem ismerek kellokeppen

[ Szerkesztve ]

(#188166) thomasvold válasza Jim-X (#188161) üzenetére


thomasvold
őstag

Evezés, felhúzás megvan, húzódzkodás meglesz :)

Rendeltem egy ilyet: [link]

(#188167) aelod válasza Jim-X (#188161) üzenetére


aelod
veterán

Nagyon nem gondolom, hogy létezik olyan, hogy alap gyakorlat. A húzóckodás pedig kevésbé effektív egy evezéshez képest.
A felhúzás meg egyáltalán nem széles hátizom gyakorlat. :N

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#188168) Peaceliker válasza HussarF (#188159) üzenetére


Peaceliker
őstag

Pont fordítva szokás pedig ;]

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#188169) m3tr0 válasza Fred23 (#188151) üzenetére


m3tr0
senior tag

Én ezt nem értem, 2000 kcal diétázol és átállsz majd 2050 kcal-ra tartósan miután már nem diétázol? Vagy ezt most hogyan kell érteni? :D
50 kcal az nem lényeges különbség hanem számolási hiba... :DDD

(#188170) Jim-X válasza aelod (#188167) üzenetére


Jim-X
őstag

Nem abban az ertelemben irtam ahogy gondolod :D

A felhuzast meg mint hatgyakorlatot irtam, hogy ezek szuksegesek a teljes hatizmod megdolgoztatasahoz.
Nekem nincs jobb gyakorlat a huzodzkodasnal ami megdolgoztatja a szeles hatizmot.
Huzodzkodas, evezes, felhuzas ezek szerintem kellenek, ha hatat akarsz (alap ;] ) :K

A játék az nem játék!

(#188171) Dorian válasza thomasvold (#188166) üzenetére


Dorian
félisten

Én csak egy sima rudat szereltetek nemsokára egy falközbe.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#188172) thomasvold válasza Dorian (#188171) üzenetére


thomasvold
őstag

Az is bőven megteszi, de van helyem, el tudom helyezni és ez hasazni is jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#188173) tisn válasza Dorian (#188171) üzenetére


tisn
addikt

nekem roncsolasmentes ajtokeretes van es jo. bar jobb szeretem a teremben levot, mert jobban kezre all es tobb fele fogas mehet. (amik kenyelmesebbek konyoknek, csuklonak)

(#188174) aelod válasza Jim-X (#188170) üzenetére


aelod
veterán

A felhuzast meg mint hatgyakorlatot irtam, hogy ezek szuksegesek a teljes hatizmod megdolgoztatasahoz.

Továbbra sem értek egyet. 2 gyakorlattal meg lehet dolgoztatni a teljes hátat: egy evezés és egy shrug. Szükségtelen a dl hozzá.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#188175) m3ss válasza thomasvold (#188172) üzenetére


m3ss
veterán

mennyibe kerulnek ezek az allvanyok? en max nagyon olcson vennek ilyet, mert 100 folott mar indulnak a gagyibb erokeretek amik sokkal tobb dologra hasznalhatok, persze tobbek kozott ugyanezekre is. sokkal nagyobb helyet se foglalnak.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#188176) Jim-X válasza aelod (#188174) üzenetére


Jim-X
őstag

Jo akkor eleg. En szeretek felhuzni, nem allandoan csinalom, de jo gyakorlat. De amugy en meg olyan testepitot nem lattam aki nem huzott fel sosem... (nagy atlagban) :U

Viszont! A "keresztcsigan, fejenallva, labkozott huzva kitekeredve" azok a meno gyakorlatok manapsag ;]

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#188177) Fred23 válasza HussarF (#188159) üzenetére


Fred23
nagyúr

Valóban hajlamos az ember a lényegre fókuszálni, ami az izom, de attól még nem írtam rosszul. :)

m3tr0: Tényleg kis difi, de egészen konkrétan ~2 dl 0,1%-os RISKA tejre gondoltam, mikor írtam a 2050-et. Ugyanis nem egyszer fordult már elő, hogy a napi bevitelem elérve vagy majdnem elérve -1980-2000 kcal környékén- inkább lemondtam arról a kis pohár tejről, amit megkívántam még. 2050 kcal esetén ennyivel több lehet.

(#188178) CriticalHit válasza Orlin (#188157) üzenetére


CriticalHit
őstag

A magyar oldalon nincs de itt van akció. Az 5kg-os Impact Whey kb 7800ft/kg. (450ft/font) [link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#188179) thomasvold válasza m3ss (#188175) üzenetére


thomasvold
őstag

A legalja 60 ezer, de az elég gagyi. Amit rendeltem, 80 ezer. Gondolkodtam erőkereten, de az már tényleg nagy lenne, nem tudnám a garázsban elhelyezni érdemben.

(#188180) aelod válasza Jim-X (#188176) üzenetére


aelod
veterán

Az, hogy te szeretsz a tényeken nem változtat. Jó gyakorlat igen, erektoroknak, trapéznak hajlítónak, farizomnak de nem a széles hátnak továbbra sem.

De amugy en meg olyan testepitot nem lattam aki nem huzott fel sosem

Mit számít ez? Lásd fentebb.

Viszont! A "keresztcsigan, fejenallva, labkozott huzva kitekeredve" azok a meno gyakorlatok manapsag ;]

:D
Értem amit írsz és igazad van, van amikor átesnek a ló túloldalára is.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#188181) m3ss válasza aelod (#188174) üzenetére


m3ss
veterán

amugy sima felhuzas ellenzessel jobban atgondolva a dolgokat egyet tudok erteni hipertrofia szemszogebol nezve. segget egy guggolas, bolgar guggolas megdolgozza elegge. also hatat, gerinc merevitot kelloen megdolgozza a merev labas felhuzas es itt a combhajlito is kap legalabb.
ha vki otthon edz es nincs combhajlito gep en csak merev labas felhuzast csinalnek, sima felhuzast nem.

en csinalok egy szeles konyokos evezest, ahol jobban erzem a rombusz meg trapez izmokat, hatso vallat is. meg melle egykezes evezes relative kozel torzshoz ami inkabb szeleshat. huzodzkodas, pullover detto.

#188177 Fred23 m3tro +1. 50 kcalban kar gondolkodni, meresi hibahataron belul lesz sztem is.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#188182) Jim-X válasza aelod (#188180) üzenetére


Jim-X
őstag

Az, hogy te szeretsz a tényeken nem változtat. Jó gyakorlat igen, erektoroknak, trapéznak hajlítónak, farizomnak de nem a széles hátnak továbbra sem.

Akkor elbeszelunk egymas mellett, nem mondtam (vagy nem akartam mondani :D ) hogy a szeles hatizomra van a felhuzas. Csak azt, hogy az is dolgoztatja a hatat is, es kurvajo ;]

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#188183) Woodslave válasza m3tr0 (#188169) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Pláne hogy ez nem igy működik. 2000-en diéta akkor +50 még szintentartónak se tekinthető mert egyrészt úgyse lesz minden nap ugyanannyi meg van azért egy sáv ahol szabályozza a szervezet az anyagcserét kicsit.

Nekem a kalkulátor 2500kcalt ad szintentartónak de tuti hogy 2550-en se történne semmi.

De lehet tévedek

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#188184) Fred23 válasza Woodslave (#188183) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az összes kalkulátor pontatlan, vagyis kísérletezni kell, ha az ember ki akarja centizni nagyon a bevitelét akár csak szintentartóra. A másik meg, hogy a mozgás növelésével vagy csökkentésével is játszik a többség.

Nálam most nagyon lassú súlygyarapodás lenne például 0 mozgás mellett, de mivel kocogni is járok, súlyvesztésben vagyok. Az emésztésem és a valós BMR-em együtt nem fedi le a 2000 kcal-t, kicsivel alatta van. Kábé 2 km séta + BMR + emésztés adná ki a 2000 kcal-t.

[ Szerkesztve ]

(#188185) Fred23 válasza Fred23 (#188184) üzenetére


Fred23
nagyúr

De mondjuk tényleg lehet, hogy jobban járnék majd 2150 kcal-lal, mert ha majd csökkentem is a diéta után a futást, elhagyni teljesen nem szeretném, és idővel egy maratont is le szeretnék kocogni, noha nem nekem találták ki a hosszútávfutást, mert úgy tűnik, nincs hozzá nagy tehetségem. :(

(#188186) aleister


aleister
veterán

Aki próbálta már a bigyótekkes Tri-Creatine Malate-ot nektek is tök c-vitamin íze volt? Álagban is kb olyan mint az aszkorbinsav por.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#188187) S e t h


S e t h
nagyúr

Van aki tudja méltósággal kezelni, és van aki nem.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#188188) aelod válasza S e t h (#188187) üzenetére


aelod
veterán

Azert Flex-nek valami egészen elképesztő szar traumákkal teli élete volt így nem róható fel neki sztem ez.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#188189) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Csinaltatott mar valaki DEXA scant az izomtomeg megallapitashoz? Hol erdemes csinaltatni es milyen arak vannak? (altalaban 20 ezer forint korul latok csontsuruseg vizsgalatot, de nem tudom, hogy ez az a fajta-e amit testepitok vegeznek)?

(#188190) S e t h válasza aelod (#188188) üzenetére


S e t h
nagyúr

Óvatosan fogalmazva is az egyik legjobb genetikával megáldott versenyző volt a színpadon és én kérek elnézést ha megcsal a szemem és ez nem szinthol, de pont ezért amin ő átment, túlélt, még ilyen dolgokhoz nyúl?

Ha viszont azon a hurkapálca alkaron valóban ilyen felkar van és ez nem az olajtól van, akkor sztornó és mea culpa.

Dorian ritka érett gondolkodású és ezzel nem az átlag testépítőt minősítem, de ő tisztában van vele, hogy mindennek ára van, amíg Flexnél ez kicsit mintha hiányozna.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#188191) Tyler Durden válasza HaZsolt (#188189) üzenetére

Anno Dunamedicalnal csináltattam, most ahogy nézem ott 25k, nekem vmi 20.000 rémlik.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#188192) aelod válasza S e t h (#188190) üzenetére


aelod
veterán

Top genetika kétség nélkül. De nézd meg kik voltak akkor és kiket rakott maga mögé Dorian. Ezért is nálam ő az all time testépítő.

Amúgy meg Flex nem csak az olajhoz nyúlt. Volt ott minden. Ha csak egy kicsivel is komolyabban vette volna akkor biztosan többszörös bajnok lenne.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#188193) S e t h válasza aelod (#188192) üzenetére


S e t h
nagyúr

Az a bajom ezzel, hogy Flex amin átment az több embernek is sok lenne, de jól láthatóan nem tanult belőle.

Tudom hogy pszichésen nehéz elengedni, te voltál a világ egyik legjobbja, aztán egy féllábú, transzplantált lesz belőled, de pont ezért tudom becsülni Doriant.
Jógázik ha jól emlékszem, de lehet tévedek és nem az a csoda, hogy mit ért el a színpadon, hanem hogy itt van közöttünk és milyen állapotban.

Dobálja fel nekem a youtube a videókat és mit ad isten egymás után néztem meg Kökény,Berecki, Király edzős videóit.

Nekem annyira kilóg Berecki, számomra jól láthatóan túl van már azon a szinten amit egészségesnek lehessen mondani és nem arra gondolok, hogy jaj de hát bizonyos szint felett rombol, de ezt nem látod Kökényen, Királyon sem, miközben Berecki a seggén át veszi a levegőt egy fingás után is.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#188194) aelod válasza S e t h (#188193) üzenetére


aelod
veterán

Dorian még időben szállt ki.

Flex helyzetét nehéz megítélni, már gyerekként molesztálták kamasz kora sem volt egy rózsaszínű álom a testépítésben is elszenvedett eü-i károk miatt szerintem a legtöbb ember már eldobta volna magától az életet. Érdemes pár podcastot megnézni vele.

Bereczki pedig alvási apnoés, géppel alszik. Kökény biztosan rommá horkolja magát, neki sincs már sok az élsportban mert benne van a korban.
Laci tudatos odafigyel amennyire lehet.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#188195) Qtya123 válasza S e t h (#188193) üzenetére


Qtya123
őstag

Bereckinek ha egy olyan videóját nézed, amiben nem edz, hanem nyugalmi állapotban ül és egy hosszabb mondatot mond el, sokszor akkor is úgy veszi a levegőt, hogy olyan érzésem van, mindjárt infarktusa lesz.
Érdekes, hogy Kökénynél azért ez nincs meg annyira, pedig az se könnyű ember és a feje bele van nőve a vállába. Bár gondolom ez is olyan, hogy mindenkinek máshogy tolerálja a szervezete/szíve, ha mondjuk 130-135 kg-ra van feltolva.

(Kökény esetén nem tudom igaz-e, vagy túlszínezett termi pletyka, de kollégám abba a terembe jár, ahol a Kökény is edz és kolléga elmondása szerint egyszer a mentő vitte el onnan az embert, vérképe állítólag olyan volt, mint egy végstádiumos daganatos betegnek).

[ Szerkesztve ]

(#188196) Qtya123


Qtya123
őstag

Ha már súly....
Kb 1 éve 108 kg környékéről lementem 104-re, na nem diéta miatt, hanem mert kb meg sem álltam, sajtkukac voltam egész nap.
Aztán 2023 októbertől 1-2 megfázástól és 1 csuklósérüléstől eltekintve (ami ráadásul nem is edzés közben történt) egész jól beállítottam egy fix heti 3 alkalmas rendszert az edzésben, továbbá ugyanakkor fekszem, ugyanakkor kelek. Élvezem is az edzést, energikusan és -számomra- nagy volumennel végzem, jól szokott menni, a pihenőidők is csökkentek, az eddigi 1 óra 30 perc teljes edzésidő kb 1 óra 10 percre csökkent, miközben a volumen nőtt. Vállban, karban és combban egész jól fejlődtem, főleg ami az erőt illeti, de némileg formában is. A heti 2 nap futás (nem nagy távot 2 km és kb 11:40 idő alatt) csinálom egy ideje. Asszony is megjegyezte múltkor, hogy formásabb a karom. :B
Na mondom, nem nagyon méregettem magam jó ideje, nézzük. Több napnyi mérés eredménye: 109-110 kg. Szóval visszatértem súlyban oda, ahol voltam 1 éve......
Annyi, hogy erősebb vagyok és kicsit jobb az állóképességem is az akkori ugyanilyen súlyom mellé.

A vérnyomásom viszont mostanában inkább a 135/85 környékén van, mint a 125-130 közöttiben, kicsit ettől tartok azért. Nyugalmi pulzus nem változott, 55-56 körül, ha nagyon nyugisan mérem, akkor van, hogy 48-49.

[ Szerkesztve ]

(#188197) S e t h válasza Qtya123 (#188195) üzenetére


S e t h
nagyúr

Annak idején ment a film Bereckivel és Bohossal, számomra úgy maradtak meg, mint akik 200%-ot raknak bele, mert nem kaptak tökéletes genetikát, főleg Bohos.

Bereckinél én azt érzem, hogy már elérte a maximumot, de még űzi, hajtja, a bőre viszont eszméletlen szarul néz ki, szerintem már a méregtelenítés sem úgy megy a vesénél és/vagy a májnál ahogyan kéne, a tüdeje, vagy éppen a szíve meg gatya.

Akárki mást nézel, akár edzés alatt, tud normálisan beszélni és nem akar közben megfulladni. Az hogy egy pózt alig tud megtartani, mert a határán van a zihálásnak, de még a normális kommunikáció is alig megy neki.

Én nem akarom elhinni, hogy ő nem veszi észre ezeket a jeleket, sokkal inkább azt gondolom, hogy mindent feltett rá és letojja a következményeket.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#188198) tisn válasza Qtya123 (#188196) üzenetére


tisn
addikt

Hany cm vagy? Ennyivel inkabb gyors setat javaslok, mint futit. Milyen cipoben kocogsz?

(#188199) aelod válasza S e t h (#188197) üzenetére


aelod
veterán

Pózolni nem könnyű...
Ekkora súllyal meg pláne nem.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#188200) FeniX- válasza aelod (#188199) üzenetére


FeniX-
aktív tag

A bőre nem a köpölyözéstől volt olyan? Azt én is néztem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.