Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Memmaao


Memmaao
addikt

A forma évek óta ugyanaz, a szenzorok kissé csizsolgatva. Az üzemidő még mindig felejtős. Azt a kényelmet kéne már itt is elérni, amit egy Garmin nyújt a havi 1x töltés mellett 7/24 viselve.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#2) Sgr_A


Sgr_A
addikt

A classic 45mm-es watch4-et 67k-ért hoztam el a samsungtól kuponokkal, ennyit biztos nem adnék érte

most egy iwatch se van használtan vettem 50k-ért,
nekem szinte csak az értesítésekre, fizetésre, meg edzés alatt (cardio) a pulzus követésére kell

[ Szerkesztve ]

(#3) janeszgol válasza Sgr_A (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Az Emagon néha én is láttam a négyest a körül. Gondolkodtam is rajta.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#4) prolad


prolad
őstag

Sajnos az üzemidő miatt kiesnek ezek. Ha legalább egy hetet tudna (nyilván pl eSIM használata nélkül), akkor elgondolkodnék rajta.

(#5) Ricardo válasza Memmaao (#1) üzenetére


Ricardo
félisten

Ezzel egyetértek. Az ilyen órák gyenge pontja az üzemidő.
A Garmin egy nagyon üdítő kivétel.

(#6) xhege válasza Ricardo (#5) üzenetére


xhege
addikt

Garminnál sem mindegyik üzemidő bajnok, bár ezekhez képest de. Nekem Venu2 van, az is azért 4-5 naponta töltőért kiállt. Mondjuk ez egy számomra már elfogadható kompromisszum. A Watch 5 Pro azért combosabb üzemidőben nem?

(#7) Csocsesz75 válasza Sgr_A (#2) üzenetére


Csocsesz75
őstag

A Watch 6 Classic 47mm LTE kuponokkal előrendelésben +szövetszíjjal most is 134 ezerért elhozható volt.

[ Szerkesztve ]

(#8) nkmedve


nkmedve
őstag

Lassan két éves Watch 4 44mm felhasználóként nem érzek túl nagy késztetést a váltásra. Minimális csiszolás volt az elmúlt két évben, a hardver szinte megegyezik, az ár közben érezhetően emelkedett. Valószínűleg marad még egy ideig a régi.

Én amúgy elégedett vagyok az akkuval a Watch 4 esetén, átlag 3 napot bír az én normál használatom mellett (folyamatosan rajtam van, alvásfigyeléssel, folyamatos szinkronizációval, heti 2-3 edzéssel, AOD kikapcsolva, BT only).

(#9) Degeczi válasza Sgr_A (#2) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez a vicc különben, h a felhasználók 99%-a ilyen funkciókra használja az okosórákat, amit teljesen jól lefedhetne egy nem Androidos aktivitásmérő óra is, gyárilag megfelelően összeválogatott alkalmazáskészlettel - és min. egy hetes üzemidővel.
Csak sajnos vmi hiányossága mindnek van, pedig technikai akadálya nincsen.

(#10) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

Óriási piros pont az Anima Sound System referenciáért beírva <3 :)) :R

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#11) xsjado93 válasza DjFlanker (#10) üzenetére


xsjado93
senior tag

Én is emiatt jöttem, de örülök, hogy vannak itt kultúr emberek! :D Egy órás tesztnél meg külön értelmet nyer a “Mától már nincs késés” :DDD

Your life is a lie.

(#12) Usgyi


Usgyi
aktív tag

Kb egy hete vettem Watch 5 pro-t, jól tettem, hogy nem vártam a 6-ra. Egyrészt ez nekem már drága, másrészt az 1 napos üzemidő iszonyat kevés, pláne úgy, hogy a kábel fixen rögzítve van a töltőn.

Samsung Galaxy S23+ & Samsung Galaxy Watch 5 pro

(#13) Markizmark válasza Csocsesz75 (#7) üzenetére


Markizmark
addikt

Milyen kuponokkal? Ez már marhára érdekel mert az nem kicsit jó ár.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#14) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszönöm a tesztet :R

A jövő most van

(#15) Lajmund


Lajmund
senior tag

Ilyen se volt még hogy a teszt előtt legyen meg valami. Classic 47 fekete már a karomon. 119 volt lekuponozva a Samsungtól. Ennyit szerintem bőven megér. Lehet jobb egy két sport funkcioba a garmin de nekem túl sok kompromisszum szerintem ez sokkal jobb. Heti ötször edzek 3 féle dolgot ezt úgy írom.. Napi töltést simán be tudom iktatni. Nálam az első 24 óra használat 60% aksit evett és ez lehet még lejjebb fog menni. Ebbe volt egy óra úszás és egy kis teszt biciklizés meg sok óra nyomogatás tesztelgetés telepítés ami ilyenkor szokott lenni. Tényleg kicsit nehéz ha valaki futni szeretne vele. Engem nem zavar, nem futok. Vastag az alkarom 6cm a csuklomnál szóval nem kirívóan nagy. Meg ugye ebbe van a nagyobb aksi meg nagyobb kijelző. Még szerkesztek hozzá egy pár jó számlapot és jó társam lesz évekig. Egy dolog nem jön be az előző 1 hetes üzemidős orámhoz képest hogy naponta tölteni kell. De így legalább beépítem a napi rutinba mert a másiknál nem figyeltem és 10% alatt már nem úgy mért edzésnél és sokszor bosszantó volt. Szerintem 3 évet ennek is kibir az aksija utána valószínűleg cserélem. Kloros vizet, 40 fokos termált 85 fokos szaunát utána hideg vizet birja. Tegnap teszteltem. Poén hogy uszás közben milyen jól mérte a pulzusom egyszer se dobra fel és felismerte ha mell,hát vagy gyors usztam végig. Amikor visszanéztem meglepodtem erre nem is számítottam első samsung órám. Sok ideig garminokat néztem engem nem győztwk meg túl buták drágán és az emberek többet látnak beléjük mint amennyit érnek.

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#16) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Ez valami vicc???
:Y :Y :Y

a véroxigén-telítettség mérése .. 80-100% közötti mérései ...lényegében használhatatlan.

Kár, hogy az óra minden hosszabb alvásra jó értékelést adott – akkor is, amikor az esti kiruccanást vagy a frontváltást bal lábbal kelés és kialvatlanság váltotta.

jellemző volt gyors pulzusváltásnál 15-20 mp késés...így pulzusedzésekre a Watch6-ot sem javasolnám...az edzés könnyebb felében többször teljesen kiesett a mérés

Akkor mire jo ez?

OK

(#17) Zé.


Zé.
tag

Egészségkövetés érdekelne. ,,A véroxigén-telítettség mérése viszont 80-100% közötti
kilengést mutatnak, vagyis a szenzor lényegében használhatatlan... és ugyanúgy jellemző volt gyors pulzusváltásnál 15-20 mp késés egy Garmin vagy Apple órához képest, így pulzusedzésekre a Watch6-ot sem javasolnám."
Kapunk ugyanakkor üzenetet szabálytalan szívritmus érzékeléséről, -- számomra ez a funkció lenne fontos.
Amazfit gtr 4 tipusba van beépítve a BioTracker 4.0 PPG szenzor a pulzusfigyeléshez és egyéb egészségügyi funkciókhoz.
Ez a továbbfejlesztett szenzor megbízhatóbb?...

(#18) xhege válasza Z_A_P (#16) üzenetére


xhege
addikt

Úgy tűnik inkább okos órának, mint sport és egészségkövetésre. :U

[ Szerkesztve ]

(#19) Khelben válasza Z_A_P (#16) üzenetére


Khelben
nagyúr

Akkor mire jo ez?

Megjeleníti az értesítéseket és jól néz ki. Minden másra van céleszköz, ami pontosabb, használhatóbb, stb. Véroxigént néztem párszor aztán majdnem rohantam dokihoz, hogy kb. halottnak kellene lennem. De kiderült, hogy teljesen pontatlan, egymást követő két mérésnél egyik 99%, másik 85%. Érdekes, az 5000 forintos, 5 éves Honor Band minden mérésnél képes ugyanazt kihozni (persze ki tudja, az pontos-e, de legalább mindig ugyanazt hazudja).
GPS alapú edzésnél se az igazi, minél lassabban mész, annál pontatlanabb, össze vissza ugrál a pozíció. Gyaloglásra használhatatlan, futásra pontatlan, biciklizésnél már majdnem pontos, de erdőben vagy házak között ott is sokat téved.
De értesítésekben tényleg jó, nekem megfizethetetlen, hogy biciklizés közben látom, ki írt és mit és el tudom dönteni, hogy megállok vagy nem érdekel. Meg ha benn van a lakásban a telefon én meg kint szerelek valamit, akkor fel tudom venni a hívást. (Watch5-öm van, telefonhoz kaptam ingyen, annyit megért.)

(#20) S@c@ válasza Z_A_P (#16) üzenetére


S@c@
őstag

A pulzusmérés este, nyugalmi időszakban, bemelegítés és futás, illetve kerékpározás során kellően pontos, a másik karomon csüngő Huawei Watch 3 Próval gyakorlatilag ugyanazokat az értékeket mérték, és ugyanúgy jellemző volt gyors pulzusváltásnál 15-20 mp késés egy Garmin vagy Apple órához képest, így pulzusedzésekre a Watch6-ot sem javasolnám.

Szépen lekövette mindenesetre a szenzor az emelkedők és a lejtők pulzusváltozásait, az első botlás elliptikus trénerrel jött. Hiába illeszkedett az óra szorosan, az edzés könnyebb felében többször teljesen kiesett a mérés, amit a Huawei rendben letudott.

Az edzés intenzív felében a Huawei viszont legfeljebb 130 bpm-et mutatott, míg a Samsung eltalálta a kézzel megerősített, sokkal magasabb értékeket is, és bár kilengések voltak, kiesések ezúttal nem.

Értő olvasás és nem csak a negatívat kivéve. Egyszerűen fogalmazva, kerékpározásra alkalmas, intervall edzésekre nem. Terheléses edzésre jó (lejtők), ellenben ellipszisre nem.

Hobbi futásra alkalmas, ellenben garmin pontosabb.

(#21) janeszgol válasza Khelben (#19) üzenetére


janeszgol
félisten

"Megjeleníti az értesítéseket és jól néz ki."

Csak ezért az eredeti árának egy tizede járna. Így tízszeresen túlárazott.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#22) PaksiPeter


PaksiPeter
aktív tag

Kicsit mosolygok ezeken a kommenteken :) . Én kb 2 éve ugyanezeket írtam az okosórákról. Akkor persze mindenki lehurrogott. De úgy látom, kezdenek kinyílni a szemek.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#23) LosBlancosRM


LosBlancosRM
senior tag

Mindig megmosolygom, amikor egy férfi azon siránkozik, hogy nehéz egy 60g-os óra. :DD Az én "normál" órám 170g. :DDD


Watch1 óta nem nagyon látom a fejlődést. Persze vannak új funkciók, de ahogy olvasom, nem a legpontosabbak. Watch1 legalább nem kér töltőt naponta. Sanszos, hogy ha lecserélem, inkább Garminra.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#24) EAndrew


EAndrew
aktív tag

Nem régen, nincs egy hete hogy használom az órát és nekem a 47es classic van, de 3 napot bír, kedden reggel vettem le töltőről most van 16%on. Ok, nem vagyok fitnesz guru, 2x 30perc gyaloglás volt benne, valamint este leteszem.
Ahogyan Lajmund is írta, ráadásul most olyan áron lehetett megvenni amennyiért azért nem rossz.
Természetesen még most ismerjük meg egymást egy GW3C után, de nekem pl bejön az óra, és mint írtam én már használom is, és nem a tesztet olvastam.

+1 S@C@
:R

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#25) domos válasza Memmaao (#1) üzenetére


domos
senior tag

Teljesen más kategória a kettő. Fenix 6X Pro-m van, az pl egy Apple watch-hoz képest “buta”, az én igényeim szerint.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#26) Lajmund válasza EAndrew (#24) üzenetére


Lajmund
senior tag

Én elég kritikusnak tartom magam általában nem szeretem a szart de ez az óra szerintem nagyon ott van. Kicsit lehuzosnak éreztem a tesztet nálam minden patentul müködik és a rezgés is erős nem is értem. Ha ez nem erős akkor mi az? :D uszás után mértem a pulzust vérnyomást omron mérővel mivel van az öregek meg mindenki miatt van és bárkinek megmérik ha kéred. Pulzus +- 1-2 a nyomás 3-4 difit mutatott. Szerintem elfogadható. Ahogy olvastam a hirtelen pulzus emelkedést kitörésnél a garminok se tudják lekövetni legalábbis aki rendszeresen használják őket mind azt irta nekem hogy kell a pulzuspánt... Szóval nincs mire ennyire felmagasztalni őket. 10 másodperccel később? Jó az háromnak vsgy kettőnek. Legalábbis nekem a 47 mm elég hamar leköveti a dolgokat. Szeretem Bone tesztjeit de szerintem a garmin felé húz a szíve ez erősen kiérzős vagy selejt órát kapott nem tudom. 119 ezer forintot ez simán megért nekem. Nincs értelme garmint venni kb csak olyannak aki össze vissza futkos az erőben napokig. Mindenki másnak bőven sok a 6 klasszik is és többet tud mint amire igény van. Valós igény nem beleélt ideologizált személyi edtomeg egyéb baromságok. Aki profi annak van edzője aki meg amatőr az netről annyi infot összeszed amennyi ahoz kell hogy fitt legyen. Garmin túl van misztifikálva ideológizálva. Azoknak az embereknek akiknek garmin van 90%nak nincs rá valós szüksége csakegvették hogy milyen jó az a sok adat.. ugyanmár... Én is vettem majdnem de nincs értelme a heti 5 edzésemnek. Nem érdekel a rengeteg sallang. Egyszer megnézném és annyi.

[ Szerkesztve ]

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#27) xhege válasza Lajmund (#26) üzenetére


xhege
addikt

Akksival mik a tapasztalataid?

(#28) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Ha lehetne itthon fizetni a samsung pay-el és lett volna anno e-sim változat akkor még a gear S3-at se cserélném le erre.
Botrány, hogy használtan a watcu 4 classic lte 30-40 körül mozog és ugyanezt tudja mint a 190 ezer ft-os óra.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#29) Lajmund válasza xhege (#27) üzenetére


Lajmund
senior tag

Kedden jött eddig mind a két nap 24 ora alatt 40 %-ra merült le folyamatos nyomkodással álligatással minden funkcio tesztelésével ekg kalibrálásával ellenörzésével plusz alvással. Lehet ha beáll és nem nyomogatom majd ennyit sporttal meglesz a 2 nap ugy hogy 20%-ra merül második nap szerintem ez lesz a reális nálam. De én minden nap fogom tölteni kb hogy ne felejtsem el a munkábol hazaérve pakolászos fürdös idöszakban olyan 80-90%-ra.

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#30) Lajmund válasza vodrosjozsi (#28) üzenetére


Lajmund
senior tag

Google pay nem megoldható? Ugy rémlik sokan azt használják. Inkább 120-130 az ár attol függ e simes e vagy csak sima bt. Nekem a 47 mm bt 119 volt a samungtol vásárolva innen forumrol vadásztam kupont. Lte-t 134-ért veszik.

Hátha valakinek segítség kb ez még máig él.
- Előrendelésre levont x öszeget,
- ajándék szíjra is valamennyit, (crp kodot kell kérni az ügyfélszolgálattol)
- készülékbeszámítás,
- MAR kezdetű kupon,
- S10AYCM kupon,
azt hiszem ennyi volt a mutatvány.
118 lett a vége a Classic (47mm) BT-nek.

[ Szerkesztve ]

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#31) Lajmund válasza Lajmund (#30) üzenetére


Lajmund
senior tag

Készülékbeszámításba bármit be lehet írni nem muszáj semmit elküldeni. Ha rossz imei számot ütsz be feldobja azt a lehetőséget hogy válassz valamit a listából szóval semminek nem kell lennie otthon.

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#32) csabai022


csabai022
tag

Sziasztok! MAR kupont szeretnék kérni,ha volna pluszban valakinek. Nagyon megköszönném!

(#36) EAndrew


EAndrew
aktív tag

Ja igen, akkor is kiveséztük, hogy egy 3x annyiba kerülő Ultimate teljesen más(mert tegyük hozzá hogy azzal akarsz hasonlítani). Viszont nem is ugyanarra tervezték, kiemelem újra, "teljesen más". Amennyiben megyek búvárkodni és az lesz a hobbim, tutit veszek egyet, mert a blue jó néz ki tagadhatatlan, az akku is tovább bírja ez is biztos, de mérlegelés után nekem nem ér meg az az üzemidő +200e-t , azzal a rendszerrel Samsung telefon mellé.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#37) vodrosjozsi válasza Lajmund (#31) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

De hogyan? Ezt nem büntetik ha nem küldesz el semmit?

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#38) Parallaxis


Parallaxis
addikt

Akit érdekel az óra egészségkövetési pontossága.. Itt elég részletesen kivesézik: [link]

(#39) csabai022


csabai022
tag

Szeretném kérdezni,hogy aki előrendelte az órát megkapta a promóciós szíjat?
Most rendeltem és nem igazán látszódott,hogy van e készleten.

(#40) surgery válasza csabai022 (#39) üzenetére


surgery
senior tag

Már nem volt raktáron szíj Members alkalmazásban számlával rendelhető.

(#41) EAndrew válasza vodrosjozsi (#37) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Igazából nem tiltja semmi, mert így szól a promóció:
"A TMX e-mailt küld egy, a régi készülékedre tett indikatív árajánlattal. Az extra készülékbeszámítási kedvezményt azonnal fel tudod használni új készüléked vásárlásához."

Majd ezt küldi a TMX:
"Érdeklődés esetén futárunk elmegy a telefonjáért, hogy technikus szakembereink megvizsgálhassák azt, majd végleges ajánlatot adjanak, mely elfogadása esetén utaljuk a vételárat, elutasítás esetén pedig visszaküldjük az eszközt!"

Szóval maximum a felajánlott felvásárlási összeget bukod, de a kedvezmény megkapod ettől függetlenül. A felvasárlási összeg egyébként sem befolyásolja a termék árát, az csak grátisz ha úgy ítéled meg hogy eladod nekik.

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#42) EAndrew válasza csabai022 (#39) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Én megkaptam, de igen azóta készlet hiány van, de ahogyan surgery írja, számlával Members-ben lehet intézni.

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#43) róland válasza Lajmund (#30) üzenetére


róland
veterán

Ezt a kuponozást átnézem még egyszer. S10AYCM majdnem kimaradt.

Amúgy a max talán Erste-s bankkártyával hozható össze:
- előrendelés ?
- ajándék szíj (de lehet, hogy csak utólag igényelhető Samsung Members alkalmazásban) - 8.000,- Ft
- készülékbeszámítás (extra: -20.000 vagy 25.000 sima/classic)
- MAR kupon -10%
- KMZ kupon -10%
- S10AYCM kupon -10%?
- CRP kupon -5%
- utólag 5% vételár visszatérytés, ha most Erste bankkártyával fizeted.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#44) BusinessGuy válasza róland (#43) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Ezek a kuponok honnan vannak, hol szerezhetoek? :)

(#45) Lajmund válasza róland (#43) üzenetére


Lajmund
senior tag

Én nem erste kártyával csináltam akkor még lejött volna 5% de nekem nincs ilyen. Nem is feltétel.

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#46) Redneck


Redneck
veterán

Ez az üzemidő egy vicc ugye? :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#47) róland válasza BusinessGuy (#44) üzenetére


róland
veterán

MAR kupont osztotta boldog-boldogtalan. KMZ-t nem tudom honnan szerezték, akiknek volt. CRP-t az ügyfélszolgálat adott.

A gond az, hogy most épp egyiket se lehet szerezni. :(

Ha minden működen, akkor a 189.989,- Ft-os W6C/43mm/eSIM elhozható lenne 102.702,- Ft-ért. (Azaz összesen 46% árengedményt sikerülne érvényesíteni.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#48) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

YT videóban azt mondja srác, 3 napig kell folyamatosan viselni, így megjegyzi a szokásaidat/felhasználást és ahhoz fogja beállítani az akksi használatot. Szóval 3-4 nap üzemidő kijöhet.
Ez igaz?

Ezek a kommersz gyártók "sportórái" kb. a bohócórák bohócoknak bohóckodni a városban.

[ Szerkesztve ]

(#49) EAndrew válasza Pro Koryak (#48) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Nekem még tanul de most tettem töltőre 8%-on, úgy hogy kedd reggel 7:30 kor vettem le. Szóval 3 nap jött ki most.

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#50) dnelb


dnelb
veterán

ezt a lassú pulzus észlelést én nem tapasztalom, hiit edzés közben követi szépen azonnal kb. Éjjeli veroxigennel sincs ilyen bajom, talán laza volt a szíj a tesztelőnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.