Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#141001) gyuri860213 válasza Shingen (#140996) üzenetére


gyuri860213
tag

Meglehet hogy igazad van tekintve nem labaztam mindig lelkiismeretesen :W ezert is a heti 2 labnap hogy kicsit felhozzam mire jon a rovidnadrag szezon. Bar felig oldalt sikerult fenykepezni a combomat, majd lovok egy jobbat kovetkezo labnap vegen. Hatha akkor is szar lesz meg mindig :DDD

(#141002) God Vazzeg válasza tibcsi0407 (#140984) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Bakker tényleg hahaha :DDD

(#141003) God Vazzeg válasza gyuri860213 (#140990) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Egybe vagy, fajin :R

(#141004) ccw92 válasza tibcsi0407 (#140995) üzenetére


ccw92
újonc

hááát nem tudom merjem-e kipróbálni,senki se próbált itt még ilyet?

(#141005) Ļantos válasza gyuri860213 (#140990) üzenetére


Ļantos
aktív tag

Jó forma. :R

Hogy néz ki a diétád, illetve mennyi ideig csinálod? A súlyodhoz mennyi a napi fehérje és a ch? Zsír?
Nem kell lebontva miket eszel, komplett a bevitt napi gramm érdekel csupán.

(#141006) SchumiBácsi válasza tibcsi0407 (#141000) üzenetére

Van, de abból még nem derül ki az "optimális" méret :N

Csak annyit látok hogy izmos vagyok benne ;] - ezt minden férfi így látja amikor belenéz, a csajok meg rendszerint el vannak hízva a tükörben akkor is ha "kifogástalanok" :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#141007) gyuri860213 válasza Ļantos (#141005) üzenetére


gyuri860213
tag

Elég régóta diétázom már. 12-14 hétnél járok kb. 86kg-ról indultam, tudom nem egy gyors eredmény de sokszor megállt a fogyás, cserébe viszont izomból nem fogytam láthatóan sokat és erő is megmaradt. A ch 120-150re volt belőve a legelején aztán ahogy stagnált a fogyás úgy csökkentettem tovább, most hintáztatom már jó ideje 40/80/160g napokat tartva. Csak lábnapon van 160g ch. A zsír mindig 40-50g körül volt. mostanában vittem fel magasabbra mikor 40g ch napokat tartottam hogy a napi kalória meglegyen de azt is visszaveszem és fixen 30g-on tartom. Fehérje mindig magasan van 200-230g körül ahogy épp kijön kalóriadeficittől függően. Lisztek, cukor, tejtermékek (cottage cheese és túró kivételével) kizárva. Első ch étkezést 12 óra után tartom, estére már nincs ch csak lábnapkor.

(#141008) tibcsi0407 válasza SchumiBácsi (#141006) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Mi az optimális? Ami Neked tetszik, nem?
Kai Greene az optimális a nagy lóbaszó combjaival, vagy Arnold? Ezt Te magad döntöd el, hogy melyik tetszik jobban és arra kell törekedni. Nyilván a genetikai korlátaidon belül.

https://utdetailing.hu/

(#141009) Ļantos válasza gyuri860213 (#141007) üzenetére


Ļantos
aktív tag

Több mint korrekt, ilyen egy normális diéta igen, de ezt látni a formádon is.

(#141010) SchumiBácsi válasza tibcsi0407 (#141008) üzenetére

Igen, az optimális az egy tág fogalom :)

Na majd kitalálom magamnak, nem várt betegség miatt másodjára fejlődök - sztem ez a kör jobb mint az első, még akkor is ha a nagy lábamból már most levágni kellene, pedig még nincs "kész" :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#141011) Zola007 válasza SchumiBácsi (#141010) üzenetére


Zola007
veterán

Ne görcsölj ezen és a centiken ennyit.
Örülj, hogy éppen egészséges vagy, tudsz megint edzeni, fejlődsz, van rá időd, pénzed, eszközöd.
Nem versenyre készülsz, az összkép legyen jó, érezd jól magad a bőrödben és szeresd, amit és ahogyan csinálsz, minden más lényegtelen.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#141012) prannk


prannk
őstag

Hali. A mell felső részére melyik gyakorlat a legjobb?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#141013) Woodslave válasza gyuri860213 (#140990) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Faxa :R érdekes ez hogy én 174cn vagyok. Tudok 90 kg lenni de 85kgsan is etiópnak látom magam (lehet ha izmos lennék én is nem igy lenne :D)

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#141014) tibcsi0407 válasza prannk (#141012) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Inkább a mell alsó-belső részére összpontosíts.
Ja nem.. A mell az egy-egy izom, a felső része ugyanoda tartozik, ahová a többi része edzés szempontjából. Nem tudod külön edzeni az alját és a tetejét. :)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#141015) Woodslave válasza ccw92 (#141004) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Hallottam már olyat hogy a teszto termelésnek nem tett jót...

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#141016) Zola007 válasza prannk (#141012) üzenetére


Zola007
veterán

mellről nyomás rúddal 60 fokon és kézis vagy alsó csigás tárogatás 30 fokon
ettől olyan melled lesz, hogy ránézésre 2 év felfüggesztett első fokon

#141014) tibcsi0407: külön edzeni nem, de az erővektorokkal lehet variálni

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#141017) SchumiBácsi válasza Zola007 (#141011) üzenetére

Ezek mind megvannak, de egy lényeges dolog még kellene.

A ruházkodás, ami ha úgy adódik webshopban kell megvennem azt ami tetszik - mert nem tudok épp elmenni, vagy pont nincs a boltban, vagy soha nem is lesz boltban, stb. miatt. Mivel most még folyamosan hízok, így ha culát veszek akkor szeretném tudni hogy 5kg múlva is használható lesz e. Ezért a télen kidolgoztam egy előrejelzési modellt ami a súlyom alapján megmondja hol mennyi körméret várható feltéve ha az edzésem kiegyensúlyozott és jó :)

70-80kg között 2cm, 80-90kg között 1cm a pontossága. Ehhez az edzés kétszeri kezdetétől is fogva gyűjtöm a súly és körméreteket, de a comb hanyag módon csak egy helyen volt mérve a sztem szükséges 3 helyett. Ezért érdekelt hogy aki hozzám hasonlóan vékonyka és felgyúrta magát 70-ről 90kilóra, hogy a köztes időszakokban is hol mennyit mért :)

Persze a 80-90 már nem igazán terv, nem beszélve a 70-80 tartományról, de a 90-100 közötti tartományhoz ezek az adatok is kellettek, amik mindenhol megvannak kivéve a combot, mert nem mértem elég helyen és megfelelően.

Most ott tartok, hogy ha van egy korrekt mérettáblázat akkor tudok úgy culát venni hogy nagy eséllyel nem kell visszaküldeni méretcserére - amit nem szeretek meg nyűgös. 90-95kg tartományban modell alapján felső testre már bevásároltam az idei felhozatalt, alul szerencsére most volt lehetőség felpróbálni ami érdekelt és az is megvan, de ha nincs akkor oda is kellene ez a viszonylag pontos előrejelzési képesség :)

Ezt még megkutyulhatja az esedékes tavaszi zsírtalanítási akcióm, de most úgy látom hogy ez elsősorban a derekat és a hasamat érinti - a többi helyen kevesebb van :)

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#141018) Zola007 válasza SchumiBácsi (#141017) üzenetére


Zola007
veterán

Na látod, nekem ilyen gondom nincs.
Elmentem a Skálába pénteken, kinéztem 3 féle farmert, leakasztottam mindegyikből 3 méretet és irány a próbafülke.
Mondta a csajszi, hogy maximum 6 db-ot lehet bevinni a fülkébe és már adta is a 6-os kártyát.
Mondtam neki, semmi gond. Ideadta, megfordítottam, "Látod kislány? Ez itt egy 9-es"
Lefagyott egy kicsit a lelkem, de addig én felpróbáltam 5 perc alatt 9 farmert, kettőt elhoztam, mindenki boldog. Számát el kellett volna kérni

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#141019) Fandango válasza Zola007 (#141018) üzenetére


Fandango
veterán

Zola007 komolyan a topik fénypontja vagy

(#141020) SchumiBácsi válasza Zola007 (#141018) üzenetére

Igen ez jó módszer amikor fel lehet próbálni - én is legutóbb amit tudtam felpróbáltam aztán feljegyeztem azokat a daraboknak a méreteit ami jó volt és megvettem online mert akkor olcsóbban jött ki :D

De ha nincs mód felpróbálásra mert pont nincs ott olyan méret ami kellene, akkor jön a mérettáblázat és az előrejelzési modell :)

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#141021) Ļantos válasza SchumiBácsi (#141020) üzenetére


Ļantos
aktív tag

Hát én rengeteg ruhát ajándékoztam már el a netes elbaszott méretezések miatt. Hiába volt jó a cm, a ruha nem stimmelt. Már egy ideje nem rendelek, ha nincs időm próbálni, nem veszek :)

(#141022) kk831228 válasza Zola007 (#141018) üzenetére


kk831228
addikt

Közben felpróbálhattad volna véletlenül őt is, a nagy kapkodásban... ;]

Nem vette a lapot a 69-re...??🤔

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#141023) HussarF válasza kk831228 (#141022) üzenetére

És kiderült volna, hogy nem jó a méret ;]

(#141024) kk831228 válasza HussarF (#141023) üzenetére


kk831228
addikt

Enged az majd később... ;] :DDD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#141025) God Vazzeg válasza kk831228 (#141022) üzenetére


God Vazzeg
veterán

De a tinderes hussarf meg kötsög mi? :DDD ;]

(#141026) tibcsi0407 válasza Zola007 (#141016) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Lehet, de együtt nő, ha nem tévedek. Nem fog csak felül nőni, vagy csak középen a mell.

https://utdetailing.hu/

(#141027) Angel2014 válasza gyuri860213 (#140990) üzenetére


Angel2014
addikt

Etalon... :R :R :R

És nocsak nem is kell agyon eresnek lennie...

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#141028) kk831228 válasza God Vazzeg (#141025) üzenetére


kk831228
addikt

Nem tinderezem, de attól még lehetek kötsög... ;] :DDD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#141029) AsakuraDave válasza gyuri860213 (#141007) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Ti mi a tökömet esztek egy nap hogy 200+gramm fehérjét bevisztek? Én nagy nehezen tartok 1-1,5g/tskg fehérjét ami 80kg-an csak 120g :D

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#141030) Angel2014 válasza AsakuraDave (#141029) üzenetére


Angel2014
addikt

Gondolom...zab...fehérhje 2x...800 gramm csirkemell...már megvan..és hol a többi?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#141031) SchumiBácsi válasza Ļantos (#141021) üzenetére

Én nem :D

Pár elbaszott méret nekem is van, meg valószínű a jövőben is lehet ilyen... csajosnak jó lesz - a lenti culáim többségében univerzálisak, mind1 ki hordja :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#141032) gyuri860213 válasza Zola007 (#141016) üzenetére


gyuri860213
tag

Nem tul magas a 60 fok egy kicsit? En ugy tudom az idealis 30-45 fok, afolott mar nagyon atveszi a terhelest az elso delta. Ha mar rakerdeztem legyen egy gyors kozvelemeny kutatas is:
Ti hany fokon nyomtok dontott padon?

(#141033) Ļantos válasza AsakuraDave (#141029) üzenetére


Ļantos
aktív tag

Fél kiló csirkemell, két fehérjeturmix, 125g túró, 100g zab. Nálam ebből van meg a kb. 200g napi. Ha nagyon precíz lennék, akkor a rizsből is hozzá lehet még számolni, ami 5g.

[ Szerkesztve ]

(#141034) Zola007 válasza tibcsi0407 (#141026) üzenetére


Zola007
veterán

Az izom nem úgy nő mint egy görögdinnye.
A hipertrófia az erősebben igénybe vett rostokon domináns a nagy eredési vagy tapadási felületű izmokon.
pl. deltaizmon ez sok embernél megfigyelhető, pedig az is egyetlen izom, nincsenek fejei.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#141035) tibcsi0407 válasza Zola007 (#141034) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Tehát akkor van két tábor, az egyik A-t mond, a másik B-t és Te az A-ba tartozol.
Én pedig nem tudom eldönteni, hogy kinek higgyek. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#141036) Zola007 válasza tibcsi0407 (#141035) üzenetére


Zola007
veterán

Ne A-nak vagy B-nek higgy, hanem a saját tested anatómiájának.

A mellizom szigorúan véve egy izom, de izomrostjai megcsavarodva tapadnak a felkarcsont érdességén, ezáltal egy U vagy J alakot hozva létre, ahogyan a kulcscsonti rész/fej rostjai fölé kerülnek a tapadási ponton a szegycsontról és bordaporcról eredő rostok képezte izomkötegnek.
Ez teszi lehetővé a sokféle mozgató funkciót (kar emelése, befelé forgatása, lehúzása, közelítése), mivel az alsó és felső rostok majd 90 fokot zárnak be egymáshoz képest.
Éppen ezért erősen eltérő terhelést kapnak attól függően, hogy a mozdulat emelő (elöl emelés, alsó csigás crossover), közelítő (tárogatás egyenes padon), befelé rotáló vagy lefelé irányuló (áthúzás)

Amelyik mozgást a legtöbbet és legnagyobb súllyal végzik, az abban az irányban dolgozó rostok tudnak túlfejlődni a többihez képest.
Pl. ha valaki nem végez átlósan emelő vagy mellről nyomó mozdulatokat, akkor a kulcscsont felől lefelé futó rostok alulfejlettek lehetnek a többihez képest.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#141037) tibcsi0407 válasza Zola007 (#141036) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Köszönöm. A tudományos magyarázattal világos. :R

https://utdetailing.hu/

(#141038) AsakuraDave válasza Ļantos (#141033) üzenetére


AsakuraDave
őstag

két fehérjeturmix,mindennap? :Y az nem occó meg szerintem hosszú távon a vesédnek se jó,mert akkor elv. neked ~40+g fehérjéd ebből van meg naponta

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#141039) kicsiogre válasza AsakuraDave (#141038) üzenetére


kicsiogre
tag

Miért a vese tudja hogy honnan származik a fehérje? Vagy a magas fehérjebevitel miatt irtad? Szerintem egészséges vesének bőséges folyadékpotlás mellet nem árt. Én napi 4 adag fehérje turmixot iszom ebböl 2 az étkezés helyet megy ( igaz én dagadt vagyok) Egy adag fehérje 80- 90 forint.

[ Szerkesztve ]

(#141040) j0k3r! válasza kicsiogre (#141039) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Nekem soknak tűnik a napi 4, a fehérje turmix táplálékkiegészítő, nem pedig táplálékhelyettesítő. Amikor étkezés helyett iszod, akkor utána nem vagy ugyanúgy éhes? Nekem legalábbis max. 1 óráig ad jóllakottság érzést egy turmix. Nem tudnál valami könnyed kaját enni a turmix helyett?

some men just wanna watch the world burn...

(#141041) medica válasza j0k3r! (#141040) üzenetére


medica
senior tag

Tegyél hozzá valamit (zab, gyümi, stb). Típus és minőségfüggő is.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#141042) aelod válasza ccw92 (#141004) üzenetére


aelod
veterán

Minek akarsz ilyen kétes eredetű sz*rt magadba tömni amikor nem ismered a hatásmechanizmusát? Ha egyáltalán van neki és nem kamu a cucc. Vagy egyáltalán mit vársz ettől a szertől?

(#141012) prannk

A nagy könyvben az van írva, hogy fokos nyomások. Aztán a gyakorlatban mindenki mást mond. Szuperszett, óriásszett, vetkőző sorozatok. Megint más egy gyakorlat egy izomra bukásig a lehető legnagyobb súllyal. Edzél becsülettel, kísérletezz és meglátod, hogy melyik válik be nálad. BTW ha nincs tömege az adott izomnak akkor a kérdésed teljesen okafogyott. No offenz.

(#141040) j0k3r!

Egy óráig? Nekem semennyire sem. Max ha a 40g proteinhez adok 130g zabot az csillapítja az étvágyam edzés után kb fél óráig.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#141043) Woodslave


Woodslave
nagyúr

van egy aránylag új metaanalízis a protein bevitelről. Egyben és napi össz. Ugye a korábbi "mítosz" hogy a tested nem tud mittomén 30 gramnál többet feldolgozni, magyarázva lett mindenhogy, én úgy magyarázom, hogy az egy étkezéses limit aminél több már nem ad hozzá a protein szintézishez. Tehát nem pisiled ki, de elvileg feleslegesen eszed (mivel a ch mindig is olcsóbb és nem biztos hogy a fehérje jobban telít, legalábbis én nem ezt tapasztalom)

Szóval a lényeg amit tudtunk is 1,6-2,2 gramm per testsúly kilogram és mivel nem árt ha ez a nap folyamán el van osztva, ezért étkezésenként (4 étkezéssel számolva) testúly 0,4 gramm és ez elvileg optimális izomprotein stimulációt is jelent (elméletileg a leucin tartalom a mérvadó, szóval valszeg nem mindegy hogy csak zselatin vagy marhasteak -de nyilván nem ez az életszerű választás)

Nekem ez most 85 kg-val (nem xarakodok lean body mass-al pedig elméletileg a zsírnak nem kell fehérje de mindegy 5 grammokon nem akadunk fenn) Ez összesen nem diétás helyzetben 136 gramm napi és 34 gramm étkezésenkénti bevitelt jelent.

Nem tűnik túl soknak, de. Az orvosokra hallgatva nem eszek se tojást, se fehérje turmixot. Mondjuk húst se akarok annyit mert csak. Így már azért nem annyira egyszerű a dolog.

Reggelire ettem 50 gramm zabot, meggyel. Mivel ebben a formában nem ehető :D raktam hozzá egy 150 grammos pohár lidl joghurtot. Össz bevitel 12 gramm fehérje... Még ha 150 gramm zabbal kínoznám magam akkor is 26 grammra tudnám feltornázni... Ötletek jöhetnek. Mondom fehérje por most nem játszik... :U

Ebéd. Könnyebb a dolog, mert csirke vagy pulykamell rizs és brokkoli még a legalapabb (150 gramm nyersen mért hús) már majdnem 40 gramm csak állati és 51 gramm össz fehérjét jelent. Tegyük fel ezt még megcsinálom egyszer.

Marad még egy étkezés, ahol nem akarok húst enni már, meg túrót is utálom. Esetleg a cottage cheese jöhetne szóba. Vagy valami növényi eredetű (bab, lencse...)

Pláne érdekes ha mondjuk vega az ember :Y

most nem a hardcore testépítő mentalitásból induljunk ki hogy még a xart is megeszem hogy izmos legyek, hanem mondjuk átlagon felüli ember szintből aki izmos akar lenni

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#141044) aelod válasza Woodslave (#141043) üzenetére


aelod
veterán

Bab, kukorica kombo elvileg olyan aminosav profil összességében ami már használható anabolizmushoz. Nálad játszik a lencse és társai is (én kifejezetten utálom) szóval meg lehet azt oldani hús nélkül is. Pl. ha lehetne kapni a piacon ordát mint otthon akkor no problemo.

BTW ez a 30g-nál többet (fehérjét) egy étkezéssel nem lehet feldolgozni netto bs.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#141045) medica


medica
senior tag

HM: [link]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#141046) Zola007 válasza medica (#141045) üzenetére


Zola007
veterán

Mondjuk ezt a blogbejegyzést kevésbé alpári módon is megírhatta volna a nagybecsű szerző, csak azzal nem lett volna az átlagparaszt számára ilyen hatásos.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#141047) Woodslave válasza medica (#141045) üzenetére


Woodslave
nagyúr

megint egy okostojás. Ne zavarja, hogy a leghosszabb életű legegészségesebb civilizációk (nem az inuitokra gondolok) 70%-ban ch-t esznek, soha nem magas zsírt. Én is olvastam már mindent, azt nem mondom hogy próbáltam is, de a táplálkozási ajánlásokra hivatkozni és ezt összevetni azzal hogy mi történik teljesen hülyeség.

Ez olyan mint összevetni a bodíbulider.hu ajánlásait és megnézni hányan lettek izmosak és levonni a következtetést, hogy hülyeséget írnak (persze lehet) de inkább azt kellene megnézni mennyiben tartják be az emberek. Nincs low fat mert aki el van hízva az nem a főtt krumplitól meg a fehér rizstől hízott el hanem a zsíros ch-tól.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#141048) Woodslave válasza aelod (#141044) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja edzés előtt egy jó kis bab kukorica ;] Lencse nem rossz bár amikor tömegeltem emiatt vártam a diétát hogy egyből kivehessem :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#141049) tibcsi0407 válasza Woodslave (#141048) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nagy nyomásoknál, guggolásnál különösen kockázatos. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#141050) Ļantos válasza AsakuraDave (#141038) üzenetére


Ļantos
aktív tag

Heti 3x van ilyen napom, edzéses, többi nap egyet iszom, vagy azt sem, attól függ épp milyen kajákat csináltam. A felsoroltakból nekem az 500g csirke a fix, a többi változó. Nem minden nap ugyanaz az étrend 🙂

Turmixhoz van zab, banán néha, ahogy épp jön. Edzés előtt van turmix ha mondjuk nincs sok időm útközben enni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.