Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52001) Morris válasza Gergosz2 (#51996) üzenetére


Morris
veterán

Megnyomja a vérnyomást, és emeli a testhőt.
Én próbáltam a Full Blastot is. 1 hétig toltam, de nagyon soknak éreztem már. Nehezen tudtam kipihenni magam éjszakánként. Hiába szedtem úgy ahogy elő van írva.
Sőt, agresszívebb voltam és türelmetlenebb.

(#52002) margithid válasza kolosanyi (#52000) üzenetére


margithid
veterán

Nem is a zabálással van szeritnem a legnagyobb baj (azzal is), hanem a mozgásszegény életmóddal!

(#52003) Gergosz2 válasza Morris (#52001) üzenetére


Gergosz2
veterán

Köszi,pont ilyenekre gondoltam! :R Akkor nézek valami mást. Esetleg valakinek valami jó tippje van?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#52004) _NCT válasza Gergosz2 (#52003) üzenetére


_NCT
őstag

Dyma Burn Xtreme.

(#52005) Morris válasza Gergosz2 (#52003) üzenetére


Morris
veterán

zöld tea kivonat! :U

(#52006) bandus válasza kolosanyi (#51971) üzenetére


bandus
veterán

amikor idén újrakezdtem az edzést januárban, akkor tudtam olyan 4*4-5-öt húzódzkodni, jelenleg 4*7-8-nál járok, bár csak heti egyszer csinálom. lehet, hogy valamelyik másik edzésnapra is berakom. régebben azért 4*10-12 viszonylag könnyedén ment. amúgy szerintem is az egyik legjobb hátgyakorlat, szeretem is nagyon csinálni :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52007) BÁ Nutrition válasza Sotho (#51973) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

:P [link]
;)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#52008) Jorus válasza BÁ Nutrition (#52007) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ojj, szegény lány... és szegény én, mert ettől a reszelős, szeszgőzös hentessegéd hangtól most napokig rémálmaim lesznek... :( Pedig holnap reggel vállazni kell. Aztán sonka-tojás.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#52009) God Vazzeg válasza Gergosz2 (#52003) üzenetére


God Vazzeg
veterán

[link] ;) Nagyon hatásos, 3 szemesével kell szedni, reggel 2, és kora délután 1. Elég durva, érdemes 1-1 szemmel előtesztelni mennyire bírod, nagyon pörget :K

(#52010) Zomb€€


Zomb€€
őstag

lyaly

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#52011) kolosanyi válasza margithid (#52002) üzenetére


kolosanyi
veterán

Erre jelentene megoldást ez a három gyakorlat. :)

(#52006) bandus
Én is. Nem mondom, hogy jó vagyok benne, 12-15 megy normálisan, 16 volt a rekord. Mindenesetre csinálom rendszeren, menni fog több is idővel, bár inkább a nehezítésen dolgozok most, nem az állóképességen.

(#52012) margithid válasza kolosanyi (#52011) üzenetére


margithid
veterán

Húzódzkodás, fekvőtámasz, gugolás? Az elsőhöz én még gyenge vagyok, fekvőtámasz már megy, néha kevés is már a sima, de azért jó, gugolást meg ha megjönnek a súllyaim elkezdem:)
Amúgy a kétszer 9kg-os egykezes súllyzóim is kezdenek kevesek lenni, pedig koncentrálva csinálom, nem kapkodva.
Amúgy röhej, de a nyakamon érzem, meg látom, hogy erősödök:D

(#52013) troller válasza God Vazzeg (#52009) üzenetére


troller
senior tag

Hehe, csak én asszociálok egész véletlen a nevéből a clenbuterolra? Dolgoznak a marketingesek rendesen. ;]

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#52014) kolosanyi válasza margithid (#52012) üzenetére


kolosanyi
veterán

Amíg nincs súlyod, simán tudod csinálni nehezítve, egy rakás variáció van, ami jóval nehezebb a páros lábas változatnál.

(#52015) FollowTheORI válasza margithid (#52012) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Lehet guggolni 1 lábbal is... máris 2x akkora a terhelés... vagy "másfél lábbal"...
Fekvő dettó... vagy valami súlyt magadra veszel, vagy felteszed a lábad egyre magasabbra, neadjisten kézenállva nyomod... máris megvan ott is a sokszoros súly. :)

Mindent meg lehet oldani csak akarni kell. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#52016) FollowTheORI válasza Gergosz2 (#51996) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha jót akasz magadnak és az egészségednek ki se próbálod és kerülöd ezeket a pörgetőket.
Ez olyan mintha a jókedvhez drogoznál... ugye hogy nincs rá szükség? :) Ugyeeeee? :D

Nincs rövid út, tessék "tisztán" enni (esetleg kevesebbet egy picivel) és többet mozogni (főleg intenzívebben). :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#52017) Gergosz2 válasza God Vazzeg (#52009) üzenetére


Gergosz2
veterán

ez is ilyen termogén cucc? :F

(#52016) NetTom

Zöld tea kvonatot akarok venni, azzal szerintem nem lesz gond. Termogén cuccot szerintem egy ideig kerülöm, kezdésnek jó lesz a tea is.
Amúgy feére ne értsétek nem vagyok kövér, csak szeretném egy kicsit megpörgetni a dolgokat a nyárra és már nincs sok hátra hogy meglegyen a kockahas :K

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#52018) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Jópofa váll edzés, a labdás izét viszont nem értem.

(#52019) xcds válasza kolosanyi (#52018) üzenetére


xcds
őstag

Ha te sem érted, akkor ki? :DDD

(#52020) kolosanyi válasza xcds (#52019) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én a labdát szék helyett, fekpad helyett, törzs edzéshez, illetve saját súlyos gyakorlatok nehezítéséhez használom, ezt a gurigurit nem vágom mire jó. Változik a szög nyomás közben, de ez miért szempont egy váll programnál? :F

(#52021) xcds válasza kolosanyi (#52020) üzenetére


xcds
őstag

Tőlem ne kérdezd, sztem egy kisit sok a szabadideje. :DDD

(#52022) kolosanyi válasza xcds (#52021) üzenetére


kolosanyi
veterán

Abból él, hogy egész nap ezt csinálja, van ideje kitalálni ilyeneket. :DDD

(#52023) Ijk válasza S e t h (#51999) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem tudom legbelül sem hogy a hátgyakorlatok királya. Pont azt mondom hogy nekem csigás lehúzástól fejlődött a hátam nem húzódzkodástól.
A fekvenyomás meg állítólag a mellgyakorlatok királya, mégis sokkal kevesebb embernek fejlődik tőle melle mint akinek igen. Kb. havonta egyszer nyomok fekve, azt sem tartom jó gyakorlatnak.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52024) kolosanyi válasza Ijk (#52023) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hát kinek mi. A Fitbuilder szerint ez a legjobb hát gyakorlat [link]. Szerintem is. Én nem dobálózok ilyenekkel, hogy igazi erő blabla, csúnya rossz gép blabla, de azt tudom, hogy mióta nem lehúzást csinálok, hanem húzódzkodást, azóta egyrészt jóval erősebb vagyok, másrészt a hátam is sokat fejlődött. A gép persze jó, ha épp magas ismétlésszámmal dolgozol, vagy még nem vagy elég erős a húzódzkodáshoz, vagy nem tudom, tériszonyod van, de más indokot nem tudok mondani, hogy miért lenne jobb.

(#52025) Gergosz2 válasza Morris (#52005) üzenetére


Gergosz2
veterán

És abból melyiket ?

Egy ilyet néztem: Now Foods GREEN TEA EXTRACT 400 MG

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#52026) Ijk válasza kolosanyi (#52024) üzenetére


Ijk
nagyúr

Csináltam jó ideig heti 2-3 alkalommal, 4-5 sorozatokat, de egy fikarcnyit sem erősödtem hónapok alatt, sőt volt hogy annyi sem ment mint előző héten.
Guggolásnál is így vagyok, 80 kilóval kiszakad a szívem, de még kontroll alatt megcsinálom. Múltkor volt aki tudott segíteni, 90 kilóval utolsó sorozatba 6 sem ment szabályosan, végén csináltam a derekammal olyan gyönyörű belehajlást hogy el is ment a kedvem egyelőre az emeléstől..
Egyébként egy kezemen meg tudom számolni azokat a gyakorlatokat amiben tudtam emelni a súlyon. Szinte mindennel ott tartok mint 2 éve, ami fejlődött az izomérzet. És itt nem arról van szó hogy nem akarom, hanem sehogy nem megy. Van hogy egyik héten megy egy kicsit többel, aztán következő alkalommal még a szokásost sem tudom szabályosan befejezni.
Többet kéne zabálni vagy koxolni, vagy nemtudom, de már lassan belenyugszom hogy felhozok néhány izomcsoportot de csodálatos fejlődések soha nem lesznek.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52027) kolosanyi válasza Ijk (#52026) üzenetére


kolosanyi
veterán

Esetleg próbáld ki egy tömegelős időszakban, hogy nem figyelsz annyira a kajára és többet eszel. Kicsi zsír feljön, de lehet, hogy a többlet kalória átlendít a holtponton. Én mondjuk egy ideig stagnáltam erőben rendesen, aztán egy évig belleztem, az a vállból nyomásomon dobott egy kicsit, de szétment a derekam, aztán mióta nagyobb hangsúlyt kapnak a saját súlyos gyakorlatok, hirtelen sokat fejlődtem erőben is meg kinézetben is. Gondolom azért, mert nehéz vagyok és erőltetem a gyakorlatokat a saját súlyommal, ergo ehhez a terheléshez szokik hozzá a szervezetem. Valószínű ha teremben a nagy súlyokat erőltettem volna, ugyanígy erősödtem volna, szóval BÁ-nak lehet igaza és tényleg a minél nagyobb terhelést kell erőltetni.

(#52028) Ijk válasza kolosanyi (#52027) üzenetére


Ijk
nagyúr

Pont most csináltam tömegelős időszakban. Jelenleg minden hátazás előtt csinálok 3 szériát aztán szevasz.
Az a baj hogy már kihívásokat sincs kedvem keresni. Ahogy az ember 1-2 év edzés után elkezd lassulni, stagnálni egy ideig még harcol, de amikor 2 éve éppen csak araszolgatsz előre, aztán egy kisebb betegség miatt is visszaesel 2 hónapnyit akkor kezd átmenni az edzés hogy meg kell csinálni hogy jól nézzek ki, fitt legyek és egészséges, de semmi több.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52029) Dexar007 válasza Ijk (#52026) üzenetére


Dexar007
veterán

Ha 2 eve ugyanolyan sulyokkkal edzel,akkor 2 evvel ezelott,hogy edzettel azokkal a sulyokkal? :F

Give me your cum,bull!

(#52030) kolosanyi válasza Ijk (#52028) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én mondjuk mindig élveztem a kihívásokat. Példa erre a kézállásból nyomás, nyáron egy se ment még, most meg 4*5-6 simán megy. Elkezdtem a sima tartást, izometrikusan, aztán fél mozgástartományban, majd negatívokkal és végül a rendes gyakorlatot. Amint meglesz a 12-15 ismétlés sorozatonként, váltok nehezebb gyakorlata, növelem a mozgástartományt. Ilyesmi módszerrel te is tuti erősödnél akár a húzódzkodásban is, de bármi másban. Ha meg erősebb vagy, akkor nagyobb súllyal tudsz szériázni is, ergo izom is jöhet fel. Nekem eddig a holtpontoknál az segített, hogy elkezdtem valami mást, újat. Például fekvenyomásban sehogy se tudtam fejlődni, erre most mióta csinálom a kézállásból nyomást, jelentős fejlődést értem el. 1 RM-et nem tudok, de olyan 120-130 között lehet.

(#52031) Coccolino_O válasza kolosanyi (#52024) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Az oldschool vonal szerint a gép és a saját súly kombinálása a legjobb.

(#52032) FollowTheORI válasza Ijk (#52026) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Tippre akkor te nagy sorozatokat csinálsz és sokszor... kicsit át kéne menned "erőemelős" edzésbe. Ami kevésbé pumpál, de legalább erőben feljeszt és összetettebb gyakorlatokból áll akár (nem izolált).
Egyszóval változtatni az edzésmódszereken és módokon, más gyakorlatok.
Nagyobb súlyok kevesebb ismétlés és sorozat pl.

Nyilván ha évekig ugyanazt csinálod akkor a szervezet alkalmazkodik hozzá és nem fejlődsz tovább. Ez mindennel így van. :)

És valszeg igen a kaja sem elég, főleg a szénhidrát lehet kevés, ha nincs erőd edzeni.
És még egy túledzési állapotod is lehet, azért érzed úgy hogy már visszafelé fejlődsz... az azzal jár, gyakorlatilag romlik a teljesítményed miatta.
Lehet pihenni sem pihensz eleget te sem, totál ki lehet égve meg merülve a szervezeted akár.
Az sem lepne meg, ha jópár hetet pihenned kéne, akár hónapot is egy másirányú újrakezdés előtt.
Főleg ha nem csináltál ilyesmit a két év alatt (hosszabb pihenőt).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#52033) Ijk válasza FollowTheORI (#52032) üzenetére


Ijk
nagyúr

Attól izmosabb leszek? ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52034) xcds válasza Ijk (#52033) üzenetére


xcds
őstag

Vagy inkább hagyd az egészet a picsába. ;]

(#52035) kolosanyi válasza Ijk (#52033) üzenetére


kolosanyi
veterán

Felhő leszel tőle. :K :DDD

(#52036) Coccolino_O válasza Ijk (#52028) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Meg tegyük azért hozzá, hogy neked már iszonyat sok ch-t kellene betolnod, hogy szignifikáns fejlődést tudjál felmutatni. Most vagy kb. 100kg, nem?

(#52037) Silverr válasza Coccolino_O (#52036) üzenetére


Silverr
aktív tag

650 gramm rizs az iszonyat sok? :F Bármi másból pedig még könnyebb megenni azt a mennyiséget amennyi kell.

[ Szerkesztve ]

(#52038) kolosanyi válasza Coccolino_O (#52036) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én 115 kilósan képes vagyok fejlődni 3-400 g szénhidráttal. Mellé viszonylag magas a zsírbevitel, de nem mozgat, minden eredményem normális, magasabb ch bevitel mellett meg zsírosodok.

(#52039) syl5 válasza kolosanyi (#52038) üzenetére


syl5
őstag

Leírod az étrended?
Köszi!

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#52040) kolosanyi válasza syl5 (#52039) üzenetére


kolosanyi
veterán

Makrókat számolok azt kész. Fehérje 200-250 g között, szénhidrát 300-400 között, zsír 200 inkább felette, ahogy sikerül. Edzéshez igazítom a kcal bevitelt, azt mérem pulzusmérővel, hogy mennyit égettem nagyjából, a kalória értéket a szintentartó alatt tartom, de legalábbis nem lépem át, a fehérjebevitel meg az ősz kalória ~20 százalékát teszi ki. Növényit is beleszámítom. A kaja meg minden, amire kapásból rávágja a gyúrós társadalom, hogy szemét, fehér kenyér, tejtermékek, csirkesonka, házi kolbász, sült húsok, akár rántott is, rizs stb. Cukros vackokat nem eszem, üdítőt se iszom, gyümölcsöt és zöldséget szoktam rágcsálni, ha olyanom van. Ennél többet nem teszek bele, nem az az életem, hogy azon agyaljak egész nap, hogy a csirkerizst hogy fogom elkészíteni, hogy ne hányjam ki, azt meghagyom a versenyzőknek. Egyelőre fejlődök, ha ez megáll, akkor változtatok, addig nem.

(#52041) Ijk válasza kolosanyi (#52038) üzenetére


Ijk
nagyúr

Te sem leszel sokkal több ennél ilyen testzsírral. Jó magas is vagy.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52042) kolosanyi válasza Ijk (#52041) üzenetére


kolosanyi
veterán

Azt olvastam, hogy a genetikai potenciál magasság centiben mínusz 100 zsírmentes testtömegre vonatkoztatva. Szóval az én 195 centimmel 95 kiló zsírmentes testtömeg érhető el körülbelül, illetve a hibahatár az +- 5 százalék nagyjából. Ezt semmi nem támasztja alá, csak megfigyelték a naturál versenyzőket és nem nagyon volt felette egyik se. A naturál az tényleg naturál, a telekokszolom magam, majd megvárom míg kiürül és színpadra lépek, az elvileg nem játszott ennél a történetnél. Igazából mindegy is, mert tényleg nem ismerek olyat, aki koksz nélkül átlépte volna ezt, persze ettől még lehet ordas nagy baromság is.

Télen voltam 115 kiló 15-ös testzsír mellett, azóta nem figyeltem oda, többet kajáltam, de a fehérjebevitel is nőtt. Most mértem, 119 kiló vagyok 18-as testzsírral, a zsírmentes testtömeg változatlanul 98 kiló. 3 pontos mérés, a bb.hu kalkulátorát használtam, ahogy eddig is. Ezzel még benne vagyok ebben a tartományban, de ahogy mondod, nagyon nem is fogok nőni. Viszont erőben fejlődök, ennek pedig örülök, illetve nem is feltétlenül akarok nagyobb lenni, csak erősebb.

[ Szerkesztve ]

(#52043) BÁ Nutrition válasza kolosanyi (#52042) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

én meg kisebb akarok lenni és erősebb :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#52044) kolosanyi válasza BÁ Nutrition (#52043) üzenetére


kolosanyi
veterán

Azt viszonylag könnyű elérni. :)

Amúgy megtaláltam, Martin Berkham megfigyelése ez, de van még pár modell erre, mind hasonló eredménnyel: [link]. Szerintem van benne valami.

(#52045) BÁ Nutrition válasza kolosanyi (#52044) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

én ott már a McDonalds módszeren vagyok régóta ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#52046) S e t h válasza Ijk (#52026) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ki vagy égve, felesleges tovább ragzani. Ha nem megy vmi, akkor elérted a képességeid határát, vagy éppen nem próbálod meg áthágni azokat.
Mellékesen jegyzem meg, hogy csak a húzodzkodással és tolódzkodással igen látványos fejlődést lehet elérni, ha éppen vkinek nem állnak rendelkezésre a feltételek a súlyzós edzéshez.
Így hát komoly fenntartással kezelem azt amit írsz, elképzelhető, hogy nálad vmi okból nem hozza a várt hatást a húzodzkodás, bár ez sem igaz, mert amíg testsúllyal nem megy legalább 10-15 ismétlés, addig valóban nem tűnhet jónak, de utána majd meglátod és megérzed az eredményt.
A fekvenyomás valóban kicsit túl van misztifikálva, de majd ha másfél mázsa felett szériázva döbbensz rá, hogy a francba alig van mellem, akkor jogosabbnak tűnhet majd a megjegyzés, hogy de szar ez a gyakorlat, viszont akkorra majd nyomhatod félszáz kiló feletti egykezes súlyokkal a fekpadot.Lehetőség mindig van.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#52047) Coccolino_O válasza Silverr (#52037) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Ha főzve méred, akkor biztos nem sok. Meg persze lehetőleg olyan munkahelyen legyél, ahol van normális mennyiségű szünet, nem fél óra... :U

(#52048) Ijk válasza S e t h (#52046) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem el vagy kicsit tévedve. Nem éppen jellemző hogy naturálban 100 kilójával 15-ös szériákat húzódzkodik valaki, vagy fekvenyomásban 150 kilóval nyom sorozatokat.

kolosanyi: Én sem láttam még nagy csodákat naturálban. 100 kiló vagyok 15% körüli testzsírral, és 186 magas. Tehát nincs itt már sok tartalék.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52049) kolosanyi válasza Ijk (#52048) üzenetére


kolosanyi
veterán

Erőben azért lehet fejlődni rendesen. Naturálban túl nagy nem lesz senki, viszont egész jó erő szintet el lehet érni. Csak ahhoz a nagy ismétlésszám, meg az izolációs gyakorlatok nem passzolnak. :)

(#52050) Ijk válasza kolosanyi (#52049) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én nem akarok erős lenni csak izmos, díszizom kell, minél több. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.