Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) BÁ Nutrition válasza Ijk (#52997) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

"olyanná formálom a testem amilyenné akarom"
nincsenek nagy igényei..
nem értem mi a köze a testépítéshez. ha valaki nem akar izmos lenni csak fitt akkor azt mondom oké.
de túl nagy az arc.. konkrétan röhejes kategória az egész kép amibe állítja magát. Rubint Réka izmosabb..

nekem nincs bajom azzal ha valaki sportos életmódot folytat, de azért nem baj ha tudja hol a helye. hogy extrém példát mondjak erre Toldi Zsuzsi és Oláh Vivien is benézte először a kategóriát ahol indultak ámérikában, és úgy kivágták őket onnan hogy csak pislogatott mindenki.. aztán meg nyert két Arnoldot.. mert ott indult ahol kellett. ez a fickó max a Schobert Norbival versenyezhetne, de ő legalább tudja mit miért csinál, hol a helye és ott árulja a termékét ahol helye van, nem válik nevetségessé -> helyette sikeres

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#53002) Morris válasza CriticalHit (#53000) üzenetére


Morris
veterán

Igen.
Annyi az előnye szerintem, hogy ha tömegelsz és már szénné etted magad, akkor ne kajával kelljen még bevinned több fehérjét, hanem tablettában. :U
Persze ha épp soványodás a cél, akkor érdemesebb turmixban bevinni, mert akkor nem éhezel annyira.

[ Szerkesztve ]

(#53003) kolosanyi válasza Woodslave (#52999) üzenetére


kolosanyi
veterán

Azért nem rossz forma ez. Igen, azzal is lehetsz ugyanilyen izmos, de azzal mire megy az átlag amerikai? Ez elsősorban nekik szól, ezt érdemes szem előtt tartani. Tökéletes nekik, készen kapnak egy 3 hónapos, jól megtervezett edzéstervet, illetve egy étrendet, ahol tételesen le van írva, hogy mikor mit egyél. Kényelmes? Az. Náluk nem akkora tétel 70 dollár, hogy ne adják ki érte gondolkodás nélkül.

(#53004) stickrs válasza CriticalHit (#53000) üzenetére


stickrs
senior tag

Terméktől függ,hogy épp tejsavó vagy más. Előnye,hogy nem kell kevergetni, bármikor megihatod,ha épp nem birsz enni,könnyebben tudod hordozni..a hátránya,hogy egy tabletta 800-1000mg, szval 20assával kellene nyelni edzés után,h kiváltson egy turmixot.

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#53005) FollowTheORI válasza CriticalHit (#53000) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem.

Annyi hogy egyből a véráramba kerülnek az aminosavak, nincs emésztés/lebontás előtte...
Más a céljuk.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#53006) Morris válasza FollowTheORI (#53005) üzenetére


Morris
veterán

Miért, ami a gyomorba megy az nem emésztődik?
Akkor megy valami egyből a véráramba ha intravénásan tolod be! :U

(#53007) Ijk válasza BÁ Nutrition (#53001) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az már nem lehet testépítő aki nem koxol? :F
Mert amit te izmosnak tartasz az kémia nélkül elérhetetlen.

Az arc viszont tényleg nagy, azért van jópár ember ilyen formával naturál, még sem adnak ki könyvet, és nem készítenek weboldalt ilyen szövegekkel.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#53008) FollowTheORI válasza Morris (#53006) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Belekötésből jeles... :U :C

Bocs hogy nem írtam le oldalakon keresztül lépésben hogy bomlik le a testben a tejsavó fehérje vs a már eleve aminoban bevitt.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#53009) BÁ Nutrition válasza Ijk (#53007) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

"azért van jópár ember ilyen formával naturál"
bárki aki nem zsíros az lazán van ilyen. rajta ugyanis nincs izom. szal hogy lenne testépítő? :F

még azt mondaná hogy valami kettlebelltornász sztrítvörkoutos jaj de jó nekem.
de testépítő? :F

mindig a Lénárd Lajossal jöttök hogy szerintetek naturál. nem tudom, de legalább testépítő

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#53010) Ijk válasza BÁ Nutrition (#53009) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ennyi erővel Steeve Reeves sem testépítő, még is annak tartják számon. Csak ugye akkor még nem ment a kémia, így nem volt nehéz eldönteni ki naturál, nem úgy mint most.
Egyébként nem így nézne ki mindenki szálkásan, de lényeg a feltételes mód, mert nagyon kevesen vannak ilyen szálkásak.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#53011) userxy válasza BÁ Nutrition (#53001) üzenetére


userxy
őstag

A fitness és strand forma is testépítéshez tartozik.

Abban megállja a helyét az ilyen forma is. Átlag ember másra nem is vágyik. Az még azt hiszi hogy azt is nehéz összehozni.

Nem mérvadó a Toldi Zsuzsi és társai és Molnár Peti és társait összehasonlítani azokkal akik nem főállásba ezzel foglalkoznak.
Azokat akiket te testépítőnek tartasz az mind koxol.

(#53012) Woodslave válasza Ijk (#53007) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ennyi. az tény hogy könyvet nem írnék én se a helyében :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#53013) userxy válasza BÁ Nutrition (#53009) üzenetére


userxy
őstag

Nem mernék rá mérget venni, hogy világ életébe natural volt Lénárd Lajos.

Versenyre biztos az de előtte egy félévvel mi volt azt csak a jó isten tudja.

(#53014) Morris válasza FollowTheORI (#53008) üzenetére


Morris
veterán

Nincs bocsánat. Viszlát ;]

De most komolyan. A fehérje az aminosav. Szerinted nem mindegy a gyomornak hogy por vagy tabletta?

(#53015) barisj


barisj
aktív tag

Az anyagcsere hány éves kortól kezd belassulni? Gondolom ez is mindenkinél máskor,de lehet tudni kb?

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#53016) FollowTheORI válasza Morris (#53014) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem ez a lényeg hogy por meg tabletta.

Ez olyan mintha azt mondanád nem mindegy hogy szőlöcukrot vagy rizst eszel? Kis túlzással szénhidrát mindkettő nem? :)

Az egyik a gyomorból szinte emésztés nélkül a véráramba kerül gyorsan, felszívódik.
A másikban meg kötött formában van a dolog és lassabban kerül oda mert előbb le kell bontania a gyomornak/emésztőrendszernek.

Ha ugyanaz lenne nem árulnák külön letisztítva... a fehérje "tartalmaz" igen aminósavakat (végülis azokból épül fel nemde?), de kötött formában nem szabadon.

Mellesleg tartalmilag is más... a BCAA-ban csak azok az esszenciális dolgok vannak csupaszon/szabadon amit a szervezet nem tud előállítani... a tejsavó meg tartalmaz még rengeteg más hasznos dolgot, sokkal többmindent.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#53017) kolosanyi válasza userxy (#53011) üzenetére


kolosanyi
veterán

”Az még azt hiszi hogy azt is nehéz összehozni."

Miért, nem az? Az én szememben nem az a strandfazon, hogy szálkás vagy és kész. Azért egy relatíve korrekt izomtömeg alap, legalábbis az én szememben. Ezt pedig nehéz elérni, hacsak nem vagy klasszikus mezomorf, az pedig elég ritka. Az ekto nehezen szed fel tömeget, az endo meg nehezen szálkásít, szóval igen, nehéz villantani egy korrekt strandfazont, kell hozzá egy kis edzésmúlt, meg egy normális étrend.

(#53018) deniro2 válasza #40993792 (#52961) üzenetére


deniro2
senior tag

váo, a druszám vagy és te vitted el a Slash avatárt, amit Ozzyért hátrahagytam... :)

(#53019) Zola007 válasza Jorus (#52987) üzenetére


Zola007
veterán

Voltam én is 2000-es deficiten, de akkor nagyon kövér voltam (137 klió), tehát volt miből, így is ettem 2500 kcal-t egy nap (p 130 + ch 300 + zs 80)

Mondjuk az én diétám az több mint 1 éves volt összességében
1 kiló zsír nagyjából 30 kcal energiát tud biztosítani mozgáson kívül (tehát nyugalomban) egy nap probléma nélkül. mikor volt rajtam vagy 50 kiló akkor nem volt gond éhezés nélkül.
Mivel sokáig voltam nagyon kövér, ezért a nagy zsír és leptin-szint miatt sokszor nem is voltam éhes, elvoltam egész nap egy szenyával. Nekem azért kell grammra nézni, mert egészséges kajából egyébként nem eszem meg azt amit kellene.

Mozgás során az más tészta, a te diétád megint más mint az átlag otthonülő mamié vagy az átlag nem/keveset kardiózó testépítőé.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#53020) BÁ Nutrition válasza userxy (#53011) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

"A fitness és strand forma is testépítéshez tartozik" neked

meg a nemsfizik@boozybilding is

az egészben az a zavaró hogy a faxbúk állandóan odarakja hirdetésnek és nem tudom tiltani. amúgy nem érdekelne melyik nyomorult ír könyvet magáról

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#53021) Zola007 válasza BÁ Nutrition (#53020) üzenetére


Zola007
veterán

ha firefoxot használsz, akkor bluhell firewall kiegészítőt rakd fel

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#53022) BÁ Nutrition válasza Zola007 (#53021) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

operát használok

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#53023) Gergosz2 válasza BÁ Nutrition (#53022) üzenetére


Gergosz2
veterán

Adblock

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#53024) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Olvasgatok (ahelyett, hogy a holnapi zh-ra tanulnék). A helyes ismétlésszám megválasztás a kitűzött cél érdekében a téma, ezt az érdekes cikket találtam:

"Maximális erő fejlesztése izomtömeg növekedés mellett
A maximális erőedzés dogmája azt tartja, hogy az ehhez szükséges alacsony ismétlésszámmal és nagyon nagy súllyal végrehajtott edzés minimális, vagy zéró izomtömeget hoz. Ez a bizonyos körülmények között helyes megfigyelés azon alapul, hogy az ilyen típusú edzést végzők szinte mindig lecsökkentik a volument. Magyarul, kevés össz-ismétlést hajtanak végre nagy súlyokkal. Miért? A tradicionális nyugati periodizáció okolható ezért, amely előírja a volumen csökkentését az intenzitás (súly) növelésével párhuzamosan.

Aki eltöltött már egy kis időt a súlyzózás "lövészárkaiban", az tudhatja, hogy a lineáris periodizáció nem a legjobb módszer. Fogadjuk el tehát, hogy az érvelése sem kielégítő, kezdjünk el a hagyományos kereteken kívül gondolkodni és a hagyományos paramétereket megváltoztatva emeljük meg a volument is a súlyok mellett. Miért szükséges ez? Azért, mert amint elérsz egy megfelelő szett/ismétlés volument (össz-ismétlésszámot), akkor izomnövekedés mindenképpen fel fog lépni.

...

Az erőre rágyúrók leginkább 3x3, 3x5 sémában dolgoznak, ami nem elégséges tömegre, mert a kumulatív 9-15 ismétlésszám volumen nagyon alacsony! Ha viszont a 3x3-at egyszerűen 8x3-ra változtatod, akkor máris a hipertrófia is bekopogtat az ajtón! A terheléssel kapcsolatban annyit, hogy minimálisan 80% 1 RM kell a gyors izomrostok munkába kapcsolásához, és a 90% 1 RM látszik a terhelés józan felső határának, mert a fölött már a minimálisan szükséges 24 össz-ismétlés túl megterhelőnek bizonyulhat.

Az olyan paraméterek, mint a:

8x3
10x3
12x3
7x4
8x4
9x4

és a hasonlók mind jól működnek a maximális erő és izomtömeg érdekében.

...

A volumen, mint említettem, edzésenként vonatkozik egy-egy testrészre, amely végrehajtható egy, vagy több gyakorlat bevonásával is. 10x3 lehet akár csak guggolás, vagy 5x3 guggolás plusz 5x3 lábtolás is.

A súly megválasztásának egyébként úgy kell működnie, hogy a gyakorlat utolsó szériájában juss el a bukás közelébe. Mint megfigyelhető, ez az írás az ősrégi/legmodernebb edzéstervezést veszi figyelembe, ahol minimális a bukásig való edzés és egy héten többször kerül megdolgozásra egy izom."

link

(#53025) userxy válasza kolosanyi (#53024) üzenetére


userxy
őstag

Ezért csinálom én így az egyes gyakorlatoknál.

pl fekvenyomás: 5x q kg 5x w kg 5x e kg 3x r kg 3x t kg 3x z kg lassított negatív szakasz és a végén egy normál 8x e kg

45°-os 3x 30 ismétlés akkora súllyal amivel nem megy a max 30.

5x5 chest press gépen

csigán alulról keresztbe 3x30

De ugyan így lábra is magas ismétlés vegyítve erőnöveléssel.
És hátra is ua a szisztéma
Szerintem rendkívül jól hozza az erőt és a tömeget is.

[ Szerkesztve ]

(#53026) Jorus válasza kolosanyi (#53024) üzenetére


Jorus
nagyúr

Tekintve, hogy szinte minden sorozatot bukásig húzok, érdekes lenne emelni a vason is és a repen is. :D
Mondjuk ez a 3-5 rep elég érdekesen hangzik, én még csak erőemelőket láttam ilyen alacsony repes szériákkal edzeni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#53027) bandus


bandus
veterán

kipróbáltam ezt a 10 perces húzódzkodást, nagyon fasza, sokkal jobban bedurrant tőle a hátam, mint a szokásos 4*6-8 ismétléstől. 4 ismétléssel próbálta 10-eket húzódzkodni, 8 sorozatig ment, onnantól csak 3 és 3. remélem köv. alkalommal végig bírom csinálni, és onnantól pedig folyamatosan emelem a korábbi sorozatokat 1-1 ismétléssel. kíváncsi vagyok menni fog-e valaha mondjuk 10*10 :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#53028) userxy


userxy
őstag

Na május júniusi edzéstervem

Ajánlom mindenkinek aki kicsit elakar rugaszkodni a 6-8-10es ismétlésektől.
Senki sem fogja megbánni.

(#53029) kolosanyi


kolosanyi
veterán

userxy & Jorus

Itt a lényeg ez:


És akkor ezekhez vedd az idézetet: "A volumen, mint említettem, edzésenként vonatkozik egy-egy testrészre, amely végrehajtható egy, vagy több gyakorlat bevonásával is. 10x3 lehet akár csak guggolás, vagy 5x3 guggolás plusz 5x3 lábtolás is.

A súly megválasztásának egyébként úgy kell működnie, hogy a gyakorlat utolsó szériájában juss el a bukás közelébe. Mint megfigyelhető, ez az írás az ősrégi/legmodernebb edzéstervezést veszi figyelembe, ahol minimális a bukásig való edzés és egy héten többször kerül megdolgozásra egy izom."

Érdekes, ezek szerint egy erő és tömegnövelő edzésben az össz ismétlésszám egy testrészre 24 és 36 között van az 1 RM 80-90 százalékának megfelelő terheléssel. Tehát például a hát esetén 3 ismétlésekkel 5 sorozat húzódzkodás és 5 evezés széles fogással mondjuk és kész, mehetsz haza, majd pedig ismételd meg ezt még legalább egyszer a héten. Nekem nagyon kevésnek tűnik ez a volumen...

[ Szerkesztve ]

(#53030) FollowTheORI válasza kolosanyi (#53024) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez baromi nagy túledzést okoz... illetve mekkora az a súly amit eddig 3x3-al csináltál... és tudsz 8x3-at is csinálni ugyanúgy??? Akkor a 3x3-at csináltad szarul az derül csak ki (sokkal kisebb súllyal mint lehetne).

Ez mint írják is amugyis valami régi dogma izé... én ezt kétkedve fogadom.

Az egész veleje meg szerintem abból adódik hogy megfigyelték hogy az erőemelők nem akkorák mint a testépítők... akkor biztos nem jó tömegnövelésre, vagy nincs ilyen hatása.

Hát kérem aki nulláról indul az ugyanúgy fel fogja szedni a nem is elhanyagolható tömeget ami erő edzéssel jár.
Viszont aki valamiből 8x3-re bekondícionálja a testét, azt tuti nem fog akkora súlyt megemelni mint aki 3x3-at edz.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#53031) kolosanyi válasza bandus (#53027) üzenetére


kolosanyi
veterán

Az egy nagyon jó program én is szeretem. :K

(#53030) NetTom
1 RM 80%-ával 10*3 túledzéshez vezetne? Szerintem nem, elég alacsony az a volumen, aztán ki tudja. Ha belegondolsz, az 5*5-özés is hasonló ismétlésszámmal dolgozik gyakorlatonként, arra meg azt mondják, hogy átmenet az erőedzés és a tipikus testépítő edzés között. Mondjuk szerintem ezek a hibrid izék nem jók, legalábbis nekem nem szimpatikus egyik se. Miért nem jó, ha ciklusokra osztod a programod és váltogatod az ismétlésszámokat?

[ Szerkesztve ]

(#53032) userxy válasza kolosanyi (#53031) üzenetére


userxy
őstag

1 RM 80%a 10x3ban 40 sec pihenővel simán hozható :D

Az más kérdés, hogy az ember kilesz tőle az biztos. Nem tűnik vészesnek de geci fárasztó.
Az elmúlt 5 hétben volt hozzá szerencsém bőven :)

(#53033) FollowTheORI válasza kolosanyi (#53031) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem vagy az egyiket csinálod vagy a másik.
Alapból érdemes keverni persze hogy ne álljon be a fejlődés... ezis egy jó variáció, de nem így.
Egy edzésen belül kontraproduktív ebben biztos vagyok... már ha tényleg jól edzel a lehetséges maximumon mindkét esetben.

Ha erőre edzel, akkor 1-2-3 hónapig azt csinálod... pihi... és utána meg "tömegnövelő" edzést csinálsz 1-2-3 hónapig.
Az úgy oké.

Aki erős akar lenni annak nem jó ha nagy szériákat csinál (meg valójában nem is tud, ha tud akkor nem elég nagy a súly). Tipikusan az az eset amikor órákig bohóckodás van a teremben... felesleges és káros is. Egy ideig lehet fejlődsz aztán beáll és kontraproduktív lesz.

Ezt szerintem valaki olyan találta ki aki tolta a cuccot, persze hogy neki ment.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#53034) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Tipikus eset pl erre a húzodzkodás...
Ha valaki azt az utat választja hogy segédsúlyos géppel kezdi és nagyobb 4x6-8-10 szériákat csinál vagy még többet, de nem a teljes testsúlyával... és szép lassan emeli ahogy bírja ezt a szériaszámot csinálni sokkal lassabban fog odajutni hogy először megcsinálja segítség nélkül. (Neadjisten soha, legrosszabb esetben, de lehet hónapok alatt minimum).

Szemben azzal aki segítség nélkül kezdi el kapásból a teljes testsúlyával. Feltételezve persze hogy nem túlsúlyos nagyon az egyén. Pl a Scooby féle módszerrel, vagy akármi hasonlóval...

Erőben, maximális erőben egész más a fejlődés a két út között (a cél szempotjából hogy az elsőt megcsináld helyesen).

Ja és persze mind a kettő fog tömeget növelni. Csak az első ebben jobb lesz persze.
De itt nem ez a cél most.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#53035) kolosanyi válasza userxy (#53032) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hozható, én 80-90 közöttivel csináltam (kézállásból nyomás, 5 a max ismétlésszám és 2 ismétlésekkel csináltam ezt a 10 perces izét, kb 30-40 másodperces pihenőket jelent). Ez csak kalkulátoros becslés, de nagyjából stimmel, mindenesetre tényleg baromira fárasztó.

(#53033) NetTom
Egy edzésen belül én úgy tudom elképzelni, hogy első gyakorlattal "erőre mész", aztán az utolsó sorozatokban, meg még egy-két izolálóbb gyakorlattal levezetésként szétbombázod az izmot. Kathi Bélával néztem egy interjút egyszer, ő is ilyesmit mondott, illetve egy ideje én is hasonlót csinálok és egyelőre működik.

[ Szerkesztve ]

(#53036) Dicker válasza FollowTheORI (#53033) üzenetére


Dicker
őstag

Te melyiktől lettél izmos?

(#53037) userxy válasza kolosanyi (#53035) üzenetére


userxy
őstag

Én az elmúlt 5 hétben inkább csak teljes testes gyakokat nyomtam így.

Guggolás
felhúzás
millitary press
mellre vétel
stb..

6-7 x3 után azt hittem eldőlök mint egy darab fa. Felhúzás után majdnem róka barát is benézett az első 2 hétbe. Utána tökre megszerettem.

(#53038) FollowTheORI válasza Dicker (#53036) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha az a cél hogy izmos -> nagydarab legyél akkor a nagyobb ismétlésszámos a jobb út.

De a maximális erőd nem lesz akkora mint a másikkal.
Ha meg az a célod erős legyél, de nem 2 ajtós szekrény... akkor kis ismétléses jobb.

De mégegyszer mondom, aki most kezdi vagy nincs erős alapja eddig, az mind a kettővel egy ideig kb hasonlóan fejlődhet. Egy idő után válik ez szét... és amugysem ilyen éles a határ.
A nagyszériással is egyre erősebb leszel, hisz ott is emelgeted a súly szép lassan... csak egész más lépcsőkben, lassabban.
És vica-versa.

Meg persze van az az ismétlés szám amikor már inkább állóképeség edzés a dolog... az ilyen 30-50 ismétlések... az már nem szól sem erőről sem tömegnövelésről.

Ez olyan mintha 100m sprintre edzennél 800m futásokkal. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#53039) Dicker válasza FollowTheORI (#53038) üzenetére


Dicker
őstag

"Ha meg az a célod erős legyél, de nem 2 ajtós szekrény... akkor kis ismétléses jobb."

Sok erősember kis fogpiszkáló, ezek szerint?

(#53040) FollowTheORI válasza Dicker (#53039) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Előbb gyaluld le róluk a zsírt... aztán kérdezd meg. :)

Nyilván ezért mondom hülyeség hogy egyik jó tömegelésre másik nem egy bizonyos szinten... de egy olimpiai súlyemelő (hogy maradjuk normális verseny keretek között) erősebb és kisebb mint egy koxos testépítő.
Így ok? :)

Ezek meg a mit képet mutatsz zabálnak mint az állat... azért nagyok (és erősek is persze). De amit látsz az se mind izom. :N
Futni modjuk nehezen tudnak... ;]

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#53041) kolosanyi válasza userxy (#53037) üzenetére


kolosanyi
veterán

Az ilyesmi mókák intenzívek, az biztos. :K Mondjuk hosszú távon nem biztos, hogy célszerű ezt erőltetni, de egy ideig biztos fasza.

(#53038) NetTom
Szerintem meg összefüggnek a különböző erő aspektusok. Ha nagyobb a max erőd, akkor nagyobb súllyal tudsz dolgozni, ergo nagyobb izomtömegre tehetsz szert. Ha nagyobb a gyors erőd, dinamikusabb vagy, több izomrost kapcsolódik be a munkába, megint csak nagyobb a hipertrófia mértéke. Ha jobb az erő-állóképességed, akkor javul az izomzat tápanyagellátása, eresebb lehetsz, ergo megint csak visszahat a növekedésre, viszont a nagyobb izomtömegből nagyobb teljesítmény hozható ki. Ha jó a kardiovaszkuláris állóképességed, akkor meg nem ájulsz el felhúzásnál az oxigénhiánytól, szóval megint csak hozzátesz az összképhez. Én pontosan ezért próbálok sokrétűen edzeni.

(#53042) Dicker válasza FollowTheORI (#53040) üzenetére


Dicker
őstag

"Legyalultam." Tényleg összementek. Greg Kovacsnál tényleg kisebbek lettek. :(

Egyébként meg nem ezt kérdeztem. Hanem azt, hogy te melyiktől lettél izmos.

(#53043) FollowTheORI válasza kolosanyi (#53041) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Vagyis egyetértünk... mindegyikre edzeni kell.
De mindegyikre másféle edzés kell... egyben nem megy.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#53044) Dexar007 válasza Dicker (#53042) üzenetére


Dexar007
veterán

Fekete Laszlo is igy nezne ki zsirmentesen?

Give me your cum,bull!

(#53045) kolosanyi válasza Dicker (#53042) üzenetére


kolosanyi
veterán

Róla most hallok először. Basszus, mekkora egy monstrum volt! :Y

(#53046) FollowTheORI válasza Dicker (#53042) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem tudom mit akarsz kihozni... tényleg nem.. most ellenem, vagy mellettem.
Edzésmódszerekről van szó mi mire jó... nem hogy ki mekkora.

Inkább azt linkelnéd be pl hogy edz... na meg mit eszik... mert szerintem ő még koxol is. Tök irreleváns mekkora. :)

És mint irtam kb 2x... attól függ mi a célod. :)
Melyiktől lettem izmos? Mind a kettőtől.. most így jobb?
Melyiktől lettem jobban... erre is válaszoltam, szerintem amit írtam abból kiderült. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#53047) kolosanyi válasza FollowTheORI (#53043) üzenetére


kolosanyi
veterán

Persze, ezt mondtam az elején. :K

(#53048) Dicker válasza Dexar007 (#53044) üzenetére


Dicker
őstag

De ő naturál, csak Kóbász lilahagymát szúrt. ;]

NetTom:

Egy élsportoló se naturál, meg a Mikulás se létezik.
Erősember is tud úgy kinézni, mint egy átlag testépítő, ha akar, és betartja az étkezést. Mert nem az edzéstől nő azizom.

kolosanyi:

Kiről? Legnagyobb Fekete világlegerősebbje Lászlóról? :))

(#53049) FollowTheORI válasza Dicker (#53048) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Akkor mitől nő az izom... (méret szempontból), kíváncsi vagyok?
Tehát szerinted tökmindegy mitcsinálok? :)

Ha egyszer kinyomok 100-at, vagy 10x10kg-ot akkor ugyanaz leszek?

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#53050) Jorus


Jorus
nagyúr

Nekem ez túl magasröptű, megyek aludni, hogy izmosodjak. :D Holnap hajnalban kar. Az mondjuk jó lesz.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.