Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126001) God Vazzeg válasza HussarF (#125995) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Én pl megtanultam izomból zsírt építeni. Ha már zsírból izmot nem lehet. Ennyi év alatt ez valami nem? :D

(#126002) aelod válasza -Ben- (#126000) üzenetére


aelod
veterán

Több cardio, esetleg ketogén diéta?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#126003) God Vazzeg válasza -Ben- (#126000) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Keress egy jó edzőtársat vagy egy jó edzőt aki segít, és van az még tovább. Az ember el se hiszi sokszor milyen apró dolgokon múlik! :K

(#126004) Jim-X válasza -Ben- (#126000) üzenetére


Jim-X
őstag

De tudod ez olyan, mint amikor egy Forma1 pilotat kerdeznek pl arrol, hogyan lehet ilyen jo koridoket elerni? Vezess gyorsan, nyomd a gazt tovig, es szedj be mindent (igen ok is :K )

Szoval erted kerdeznek egy nem atlagos embert, hogy mi a fejlodes titka...

Nem mindenkinek valo ez sem, mint ahogy nem mindenki lesz uszobajnok se... De azert uszni meg lehet tanulni! Comprende? :DDD

A játék az nem játék!

(#126005) Csak1valaki válasza aelod (#126002) üzenetére


Csak1valaki
csendes tag

Ezt mire alapozva kérdezed?

God vazzeg, nem megoldás.

(#126006) madle


madle
őstag

Én semmi komoly összefüggés sem keresgéltem soha, ami a megoldása lenne az izmosodásnak, erősödésnek....egy két jó tipp az edzéshez és ennyi. Pl.:Tolerancia vizsgálat, ilyen vizsgált olyan vizsgálat, ugyan már....kínlódás! Akinek tünete van, allergiás vagy ilyesmi menyjen vizsgálatra, aki a gyúrás miatt jár baszakodni ezzel, az már nagy kínlódás.... kurva egyszerű a képlet szerintem, edzeni kell, meg az egyéni preferenciák szerint kajálni, ki hogy érzi magán, azt kész. Szerintem! :))

(#126007) Zola007 válasza Csak1valaki (#125985) üzenetére


Zola007
veterán

Periódusok az egyes terhelési-pihenési szakaszok
A vízszintes tengely az eltelt idő (általában órákban megadva)
A függőleges tengely pedig a teljesítmény (általában 1RM intenzitás százalékában megadva). A vízszintes vonal a "base line", tehát a kiindulási állapot.

másik kérdésedre:
Attól átlagos, hogy átlagosan ennyi.
Edzéstípustól és a korábban felsorolt tényezőktől (cél, volumen, intenzitás és regenerációs képesség kérdése)

A teljes regenerációs szakasz terjedhet 6-8-órától (pl. úszás) egészen 2-3 hétig (strongman verseny)
Átlagos konditermi 5-8 sorozatos hipertrófia specifikus (1RM 60-75%) edzésből való regeneráció középhaladó sportolónál átlagosan 48-72 órát vesz igénybe.
De itt megkülönböztetjük a központi idegrendszer, az izmok, az inak, a glikogénraktárak és a mentális regenerációt

Hogy konyhanyelvre fordítsam, ezt a folyamatot nem úgy kell elképzelned, hogy ha Gazsi' edzett kedden este 8-ig, akkor csütörtökön 19:59 perckor még regenerálódik, de 20:01-kor már mehet edzeni.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#126008) Csak1valaki válasza Zola007 (#126007) üzenetére


Csak1valaki
csendes tag

Ennyit akartam csak olvasni, köszönöm.

Tehát akkor a teljesítmény növekedés itt az izmot jelenti?

(#126009) Woodslave válasza Jim-X (#126004) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Pontosan. Az sincs definiálva mi izmos meg van az a téves feltevés hogy mindenki lehet izmos legalábbis ahogy mi gondolunk az izmosságra.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#126010) Zola007 válasza Csak1valaki (#126008) üzenetére


Zola007
veterán

nem

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#126011) Csak1valaki válasza Zola007 (#126010) üzenetére


Csak1valaki
csendes tag

A függőleges tengely pedig a teljesítmény
:U

(#126012) Zola007 válasza aelod (#125989) üzenetére


Zola007
veterán

Ezt az edzéstervet olyantól kaptad, akinek papírja is van róla?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#126013) Radnix válasza bigmasterg (#125977) üzenetére


Radnix
senior tag

Nagy grat a fejlődéshez, lábban azért "meg vagy áldva genetikailag" valszeg :K

(#126014) aelod válasza Zola007 (#126012) üzenetére


aelod
veterán

Nem.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#126015) Zola007 válasza Csak1valaki (#126011) üzenetére


Zola007
veterán

teljesítmény izom

(#126014) aelod : Gondoltam. :K No offense, csak te az a típus vagy, aki tud edzeni, mint egy gőzgép és hajlamos vagy túlbecsülni a teljesítőképességed. Ezért nem árt ha valaki, aki ismer, ránéz legalább a tervre. Külföldisták az ilyen edzéstervre mondják, hogy "insane" :K
Tényleg kemény vagy, hogy ezt végigcsináltad :R , de ha egy baráti tanácsot elfogadsz: rakd el jól ezt az edzéstervet és többet elő ne vedd :N

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#126016) Csak1valaki


Csak1valaki
csendes tag

Lehet inzulin rezisztenciában glikogenezis?

(#126017) aelod válasza Zola007 (#126015) üzenetére


aelod
veterán

Nem tervezem többet végigcsinálni elhiheted. Első fázist csináltam végig. Soha nem edzettem ilyen metodika szerint. Edzőtárssal kipróbáltuk. Rábeszélt a húshegy :DDD Arra büszke vagyok, hogy 150-be eljutottam 5 ismétléssel guggolásban 78 kilósan. :DDD

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#126018) Zola007 válasza aelod (#126017) üzenetére


Zola007
veterán

huhuhúúú :)
builderről edzéstervet? Merész!
Az olyan, mint kínaitól Nike cipőt. :D
Szép, csak nem az igazi.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#126019) aelod válasza Zola007 (#126018) üzenetére


aelod
veterán

Óckodtam tőle én is. De rábeszélt. Végignyomtam. Tapasztalatnak jó volt.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#126020) m3tr0 válasza bigmasterg (#114867) üzenetére


m3tr0
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#126021) celf válasza Csak1valaki (#125996) üzenetére


celf
őstag

na ha jól emlékszem a fireblade volt a másik nagy medikál-doktor.

a grafikonokon a nyilak az edzés stimulust jelentik, a vonal felett pedig biológiailag a pozitív állapot, alatta negatív (szarul vagy - nem vagy szarul). de utóbbi rajta van az első jpg-n, előbbi pedig magától értetődő szerintem.

(#126022) Shingen válasza celf (#125964) üzenetére


Shingen
addikt

Ő az igazi golddigger, de ez hogy jön a gyúráshoz? :D

風林火山

(#126023) Zola007 válasza Shingen (#126022) üzenetére


Zola007
veterán

legalább az "ass to the grass" squat megy neki: [link]
Abban a szakmában ezzel a mozdulattal sokra lehet vinni, csak a "grass"-t kell jól megválasztani.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#126024) aelod válasza Zola007 (#126023) üzenetére


aelod
veterán

Szerintem elég jól választott. Jó pályát futott be úgymond. Két Damu pofon után egyből a mikulás grassára grasszált. :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#126025) Zola007 válasza aelod (#126024) üzenetére


Zola007
veterán

ja, hogy ez ugyanaz a nő?
"Képben vagyok" bulvárból :B

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#126026) Goldberg03


Goldberg03
tag

Sziasztok!

Jól tudom, hogy idén a SCITEC Muscle Beach, augusztus 4-6-ig lesz?

(#126027) brownus


brownus
veterán

Optimum Nutrition, Performance Whey, Chocolate Shake - ezt rendeltem, meglássuk a gyomrom szeretni fogja e

(#126028) Shingen válasza Zola007 (#126023) üzenetére


Shingen
addikt

Jó mélyen bele tud ülni, csak nem biztos a mikulásnak teszi ezt meg. :))

風林火山

(#126029) glutamin válasza Shingen (#126028) üzenetére


glutamin
őstag

:C

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#126030) aelod válasza Shingen (#126028) üzenetére


aelod
veterán

Pedig jön a trónörökös is elvileg.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#126031) headhunter válasza aelod (#126030) üzenetére


headhunter
addikt

Ő a "donor"?! (Családban marad...)

(#126032) Woodslave


Woodslave
nagyúr

do you even lift de azért mond pár elgondolkodtató dolgot... [link]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#126033) S e t h válasza Angel2014 (#125983) üzenetére


S e t h
nagyúr

Dehogy.
Nyomd a mappába.
[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#126034) kk831228 válasza S e t h (#126033) üzenetére


kk831228
addikt

Ez 50 körüli pajszer... Nem? ;] :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#126035) Zola007 válasza S e t h (#126033) üzenetére


Zola007
veterán

Megérdemli az Angel-plecsnit ;]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#126036) aelod válasza S e t h (#126033) üzenetére


aelod
veterán

Képminőség wood nyomdokain :)

(#126035) Zola007

:DDD

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#126037) HussarF válasza S e t h (#126033) üzenetére

Mi van most itt? Woodslave All-stars fotóverseny? Tiszta retro hangulatom lett ezektől a képminőségektől ;]

(#126036) aelod
Megelőztél :D

[ Szerkesztve ]

(#126038) aelod válasza HussarF (#126037) üzenetére


aelod
veterán

Előveszem a régi nokiám és csak azzal lövök majd ide pixelhegyeket. :)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#126039) Woodslave válasza HussarF (#126037) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Woodslave Classic ;] :D

van egy hasonló minőségű képem napok óta agyalok felrakjam-e :DD

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#126040) Jim-X válasza Woodslave (#126039) üzenetére


Jim-X
őstag

Vedesd le, mert raszallnak es ugrott a love ;]

(#126033) S e t h : :C Kalap leesett a fejedrol? ;]

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#126041) S e t h válasza aelod (#126036) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem friss kép, még akkor készült, amikor a mozgóképet feltalálták, azóta sincs egy kép sem rólam.

Csak ez a reggeli, amikor az ablakon beszűrődő reggeli napsugártól erekció támada ama faxomban.
[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#126042) Radnix válasza S e t h (#126041) üzenetére


Radnix
senior tag

A híres fekete hattyú :))

(#126043) Jim-X válasza Radnix (#126042) üzenetére


Jim-X
őstag

Es mit nez hatrafele? :D

A játék az nem játék!

(#126044) aelod válasza S e t h (#126041) üzenetére


aelod
veterán

:DDD

Ja amúgy ma vótam. Atta.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#126045) aelod válasza Radnix (#126042) üzenetére


aelod
veterán

Lefekvéshez.
Zsuzsi adja :)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#126046) rwin5 válasza Radnix (#126042) üzenetére


rwin5
őstag

nekem ez ugrott be az árnyékosdiról :D valamelyik Leslie Nielsen filmben van egy jobb jelenet, de azt nem találtam
[link]

[ Szerkesztve ]

(#126047) SchumiBácsi válasza -Ben- (#126000) üzenetére

Aerobozol te rendesen? :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#126048) -Ben- válasza SchumiBácsi (#126047) üzenetére


-Ben-
veterán

De miért kellene pl. tömegelés alatt aerobozni? Akkor mi marad később, amikor pucolnám magam? :)

aelod: most nem működne a ketogén diéta... eléggé alacsony lehet a kortizolom.

(#126049) Jim-X válasza -Ben- (#126048) üzenetére


Jim-X
őstag

Pedig van ertelme tomegeles alatt is az aerobnak :K Foleg a te esetedben. Persze nem kell orakat nyomni :DDD

A játék az nem játék!

(#126050) SchumiBácsi válasza -Ben- (#126048) üzenetére

Mondjuk lemarni a zsírt. Én most egy kissé eltoltam a dolgot ami nem feltétlen baj, csak korán jött és mindenhonnan leszedtem fél-1centit a körméretekből egy komolyabb aerob ciklussal 1hónap alatt. Ezért +egy közel teljes étkezést hozok be a képbe hogy ismét növekedés legyen + aerob csökkentése a jelenlegi felére/korábbi szintre.

Egyébként arra voltam kíváncsi lehet e jókat zabálni és gyúrni úgy hogy ne hízzak majd állat módra el. Régen a csúcs 95kg körül adódott, és ott már szinte probléma volt hogy ne hízzak tovább, végül váratlan "segítség" érkezett. Most a "helyreállítás" szakaszában olyan ütembe híztam 4hónapig hogy ha így haladt volna év végére legkevesebb 94 legfeljebb 102kg lett volna a súlyom, de ez az átmenetileg fokozott aerob téma megoldotta a kérdést, így esetemben simán alkalmazható lesz majd legközelebb olyan 90kg körül, addig is el kell hagyni a 80kilót majd lassan.

Szóval ezek alapján arra gondoltam hogy ha jobban adnád a kaját ami az edzéshez való tovább izmosodhatnál, míg mellé több aerobbal moderálhatnád a zsírt :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.