Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) shteer válasza #72042496 (#37000) üzenetére


shteer
titán

nekem jót tett a múltkori 1 hét kényszerszünet bár nem volt gondom az edzéssel - sokat aludtam, igaz kevesebbet ettem-ittam, le is dobtam 2 kilót
de azóta 2-3 napig érzek minden edzést és ezt kurvára bírom

mocsanisi: colosseum, még 20 perc és vállra bohóckodom

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#37002) mocsanisi válasza shteer (#36998) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Na melyik terembe bohóckodsz itt a 15be? :D

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#37003) Dani82 válasza #11527168 (#36997) üzenetére


Dani82
senior tag

Most váltottam termet.

Bár lehet ez is baj, mert a Gildába relativ jol neztem ki , de itt a flexbe edz az összes magyar top testépítő/fitnessmodell... itt én vagyok az újonc pokémon :P

(#37004) shteer válasza Dani82 (#37003) üzenetére


shteer
titán

itt én vagyok az újonc pokémon

a tudatalatti ereje

..szerintem jónak tűnik

(#37005) God Vazzeg válasza shteer (#36998) üzenetére


God Vazzeg
veterán

" gyere át a 15-be, szívesen rádnyomom a súlyt ha már nem bírod kinyomni"

;]

(#37006) Yeffy válasza #72042496 (#37000) üzenetére


Yeffy
veterán

Otthon van egy jól megtermett férfiember, ő félévente szándékosan kihagy 1-2 hetet. Azt mondja, ennyi kell is, hogy töltődjön az ember és megmaradjon a lelkesedés.

ez egyértelmű, én is most ilyen szabin vagyok, bár későbbre akartam tenni. hasznos az izmoknak is, a lelkednek is, mindennek

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#37007) _NCT válasza Dani82 (#37003) üzenetére


_NCT
őstag

Örömöd leled a gyúrásban?? Kicsit nekem úgy tűnik, mintha belefáradtál volna.... Ennek mondjuk 1000 oka lehet, magánéleti stb stb.... Mikor pihentél utoljára mondjuk 1 hetet, hogy nem volt benne semmi sport?? Lehet egy nagyobb kihagyás után újra élettel megtöltve mennél le.

Nekem is volt ilyen időszakom, mikor csak konditerembe jártam, hogy nem igazán éreztem magam otthon ebben a sportban (mondjuk még most se ;] ). Aztán elkezdtem balettozni és mellette kondiba is járni, és úgy sokkal érdekesebb volt a kettő. Mondjuk mostmár csak a balett van, kondira majd most lesz újra péz...

[ Szerkesztve ]

(#37008) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Ha már az alkarnál (is) tartunk... ;]

[ Szerkesztve ]

(#37009) Radnix válasza _NCT (#36923) üzenetére


Radnix
senior tag

Szerintem azt vedd ami jobban ízlik, én mostanság nagyrészt filézett combot nyomok, persze vannak olyan receptek amikhez jobb a mejjehusa :)

(#37010) Dicker válasza ted_mosby (#36979) üzenetére


Dicker
őstag

Rövid távú sprintek, meg egy kis epo, és kevés faláb, aztán irány a Bundásliga. Sehr schön!

(#37011) kolosanyi válasza ted_mosby (#36974) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ennyi idősen kifejezetten NEM ajánlott a gyúrás. Se az izomzat, se a csontozat, se semmi fejlődése nem fejeződött még be. 1-2 év múlva térj vissza a témáta. Addig mit tehetsz? Saját testsúlyos gyakorlatok, azt is ésszel, nem nagy terhelést róva az ízületekre. Fekvőtámasz, húzódzkodás, tolódzkodás, lábemelés, alkartámasz, felülés, guggolás, kitörés, kézállás (ebből nyomást nem erőltetném még), híd tartások, hiperhajlítás stb. Végtelen a sor. Próbálj egész testes edzéseket csinálni, egy héten 3-4 alkalom elég lesz. Köredzésekben célszerű csinálni, esetleg HIT, intervall. Tegyél bele sok futást is a programodba, ott váltogasd a hosszú távot és a rövid sprinteket. Csinálj ugrásokat, jó például egy ugrókötél. Esetleg egy fit labda jól jöhet nehezítésnek majd, illetve a törzs erősítéséhez.
Konditermet, súlyzót ráérsz később keresni. Sőt, igazából focihoz nem kell a nagy izomtömeg, csak hátráltatna, tehát tömeget növelni felesleges. Próbálj erő és robbanékonyság növelő programokat csinálni, na meg persze állóképességet fejleszteni.

(#37012) Ijk válasza Dani82 (#36996) üzenetére


Ijk
nagyúr

Minek mész edzeni ha nem tudsz? Én inkább el sem mennék ha nem tudnám rendesen leedzeni.
Túl lehet edzeni szerintem, méghozzá elég könnyen. Hányszor edzel egy héten?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#37013) Radnix válasza Shadowbull (#36926) üzenetére


Radnix
senior tag

Minden könyvét olvastam (a gyermeknevelőset kivéve, az egyelőre nem érint), kedvelem a gondolatait, az eszmefuttatásait. :K
Keményen odaszúr az olvasónak. Aki erre fogékony szerintem sokat profitálhat belőle (fejlődhet). :K

(#37014) _NCT válasza Radnix (#37009) üzenetére


_NCT
őstag

Mind2őből lehet jó kaját csinálni, mindkettőt szeretem. Mejjével nincs annyi szenvedés az tény, de mondjuk néha szoktam home-made KFC combokat csinálni, na az priceless :D

[ Szerkesztve ]

(#37015) Radnix válasza God Vazzeg (#36952) üzenetére


Radnix
senior tag

:Y :R :C :D

(#37016) Dicker válasza Dani82 (#36996) üzenetére


Dicker
őstag

Ha egy nap még mindig két izomcsoportod van, akkor csökkentsd a gyakorlatok számát 2-re, és a sorozatokat 3-ra. Aztán szépen emeld a sorozatot 4-re, majd a három gyakorlatot 3-al, és így tovább. Figyeld meg hol kezd el megint szar lenni az egész. Ha túl edzed magad, akkor ezzel könnyen kiderítheted.
Aztán lehet nem is izomlázad van. :)
A kedvre meg vegyél két utcát, aztán had szóljon. De megteszi egy olcsóbb edzés előtti szer is.

(#37017) penene válasza Dicker (#37016) üzenetére


penene
őstag

Ja, én is edzés előtti kieggel adok plusz motivációt, amikor melóból bágyadtan hazajövök, és akkor még itthon kéne edzeni. Az eléggé meg szokta hozni a kedvet és formába is hoz , biztos a koffein tartalma miatt. :)

Azt hiszem ma is igy teszek. ;]

[ Szerkesztve ]

(#37018) Radnix válasza Dani82 (#37003) üzenetére


Radnix
senior tag

Szerintem az a gond, hogy hétvégén kivételesen nem wellneseztél ;]

Amúgy ez az izomfájdalom érdekes, nekem is folymatosan lassan 4 hónapja fáj a bal mellem felső része, de túledzettséghez sztem nincs köze. Újabban nem is hiszek a túledzettségben, edzőtársam van hogy több hetet végigedz pihinap nélkül 6-8 óra alvással, és utána kihagy egy napot... és még nem volt túledzve, és nem él regenerációt segítő kemikáliákkal :N

(#37019) Dicker válasza penene (#37017) üzenetére


Dicker
őstag

De jó drágát kell venni, mert akkor sajnálod kidobni az adag árát, és keményen odateszed magad. Ilyen olcsó szemetek nem működnek azért, mert azt nem sajnálja senki. :))

Radnix

Nem mindegy milyen volumenű edzés. Én most nyolcat edzek, hat nap alatt. Amiben van 30 km tekerés is. A harmadiknál már elég erőteljesen tud fájni a comb néha, ha közel esik a combedzés, szóval létezik az. :)
A mellett a legkönnyebb egyébként túledzeni. Sokan nyomnak, sokat feleslegesen, és alig van izolációs gyakorlatuk...

[ Szerkesztve ]

(#37020) Dani82 válasza Ijk (#37012) üzenetére


Dani82
senior tag

4x sulyzos
1x HIIT
1x aerob
1x teljes test súlyzós, kis súlyokkal, magas ismétléssel

ezt kb 5-6 hónapja tolom folyamatosan. az utolsó edzést kiveszem, vagy aerob lesz helyette, mert lehet az a gond.

Szeretek edzeni és nem érzem, hogy ki kéne hagyni egy hetet, biztos nem bírnék itthon ülni, amikor edzeni is mehetnék. szeretem csinálni, csak most valahogy nem megy.

Dicker: tolom a war machinet 1 honapja, de mar nem hat a 300mg koffein se :)

Radnix:jó is hogy mondod, ideje lenne mert már nem voltam 3 hete :D
Egyébként én sem feltétlen hiszek a túledzésben, lévén hogy rendesen és sokat kajálok és annyit alszom, hogy a macskám néha már érdekesen néz rám, amikor lenyomom a "ki bír többet aludni" versenyben :DD

[ Szerkesztve ]

(#37021) Radnix


Radnix
senior tag

öninterpellálok egy kicsit :D

Hozzáteszem van, hogy heti 3-szor guggol ez a bizonyos edzőtársam :DDD
Első hsz-be talán be kéne rakni: Találj egy nálad is elvetemültebb, betegebb, fanatikusabb állat edzőtársat :DD

más: abbahygatam a koffeint, előző héten felhúzásnál már 10 perceket kellett pihennem 2 sorozat között, mert nem tudtam lenyugodni, nem ment le a pulzusom és csak ömlött rólam a víz. ezen a héten már tiszta vagyok, csak napközben 1 KV figyel be...

[ Szerkesztve ]

(#37022) Radnix válasza Dicker (#37019) üzenetére


Radnix
senior tag

Mit gondolsz, érdemes egyáltalán izolálós gyakorlatot végezni, ha 100%-ig ki tudom készíteni nyomással is? :F

(#37020) Dani82: neked sem ártana szünetet tartani a koffeinnel, legalább újra 6na :D

[ Szerkesztve ]

(#37023) penene válasza Dicker (#37019) üzenetére


penene
őstag

Nálam ez úgy működik, hogy vettem anno (4-5 éve?) egy API Muscle Assaultot, még több, mint a fele megvan, tiszta köves az egész, minden alkalommal ki kell kalapálnom belőle egy adagnyit.
Már egyszer kidobtam, csak barátnőm nem vitte le a szeméttel, igy ittam még egy adagot, és aztán vissza is raktam a szekrénybe.

Nagyon adja. ;]

De az is igaz, hogy 1/3 és max. fél adagokat eszem, az bőven üt nekem. De nem is használom olyan gyakran, most már mondjuk heti 2x kb., lehet azért nem szoktam meg és kell több (vagy placebo). Ja, egyáltalán nem kávézom, tea, pörgető, semmi. Emiatt is extrán hat minden hasonló. :)

[ Szerkesztve ]

(#37024) Dicker válasza Dani82 (#37020) üzenetére


Dicker
őstag

Hogy bontod szét azt a 4 napot? Vagy inkább a komplett hét milyen sorrendben van?

Radnix:

Gondolom az a guggolás nem 12-20 közötti ismétléssel megy. :)

(#37025) Radnix válasza Dicker (#37024) üzenetére


Radnix
senior tag

igen, inkább a klasszikus 6-12 közötti tartományban.

(#37026) Dani82 válasza Dicker (#37024) üzenetére


Dani82
senior tag

hétfő: mell-bicepsz
kedd: HIIT
szerda: váll-tricepsz
csütörtök: aerob
péntek: hát
szombat: láb
vasárnap: teljes felsőtest

Radnix: és bírsz edzeni koffein nélkül? Nekem a reggeli kv az must have.

(#37027) Ijk válasza Dani82 (#37020) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én meg nem csodálkozom hogy ha ezzel túledzed magad.

Úgyis te érzed mit bírsz el, maximum ha nagyon fanatikus hülye vagy akkor a kimerültség vagy egy sérülés tesz parkolópályára. ;]
Az viszont biztos hogy én ennyit nem edzenék egy héten, két hétig sem, nemhogy hónapokon át. Azért az önsanyargatásnak is van egy egészséges határa.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#37028) Dicker válasza Dani82 (#37026) üzenetére


Dicker
őstag

Már maga a hát láb nem nagyon van rendben, hogy egymásután van. Nem éppen derékbarát egyik sem, nem, hogy kettő ebben a sorrendben. :)
A teljes test helyett meg tegyél inkább törzserősítést, hassal meg hasonlókkal.
Egyébként eszel rendesen szénhidrátot? Vagy most valami diéta van? Mert az is okozhat kedvetlenséget.

Vagy legyen A, és B heted. Mert ez így tényleg sok, és felesleges is. Ebből azt látom, hogy mindent akarsz egyszerre, csak nagy akarásnak, nyögés a vége. ;)

[ Szerkesztve ]

(#37029) Radnix válasza Dani82 (#37026) üzenetére


Radnix
senior tag

Volt egy kis kedvetlenség, de aztán még jobban is ment, tudtam rendesen szuperszetteket csinálni anélkül hogy szívinfarktus kerülgetett volna :K

(#37027) Ijk: próbáltál már több napot edzeni? szerintem jobb többször-kevesebbet mint egyszer agyonszadizni az izmokat, úgy nekem sem lenne kedvem kétszer guggolni, ha egyik napon nyomnék 4-5 sort aztán még egy komplett 3 gyakorlatos lábedzést :D

[ Szerkesztve ]

(#37030) penene válasza Dicker (#37028) üzenetére


penene
őstag

Azért azzal nem lehet gond, hogy heti 1x egy izomcsoportot megmozgat. De mivel ennyire szétszedi, valszeg szétküldi mindet, biztos nem csak 1-2 gyakorlattal. Úgy meg már eléggé kimeritő lehet. :)
De ő ismeri magát, hogy jó-e. A jelek szerint, nem annyira.

[ Szerkesztve ]

(#37031) Dani82 válasza Dicker (#37028) üzenetére


Dani82
senior tag

most elkezdtem kicsit emelni rajta, illetve januárig lazítani a kaján.
ez jelent reggel 100g zabot és edzések után 5 pufirizst illetve már nem dobom ki a tojás sárgáját sem :)
meg heti 1x eszem olyat, hogy hamburger, vagy pizza....nutella :D
El is kezdtem zsirosodni a hasamon ugy erzem

(#37032) MPowerPH válasza Dani82 (#36996) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze... Pl. a kezemmel rendszeresen beleestem abba a hibába, hogy mell után beiktattam pluszban egy alkar+koncentrált bicepsz kombót. Így oda jutottam, hogy pár hét után elkezdett fájni az alkaromban végigfutó ín, ami a végére ellehetetlenítette a karedzést. Ilyenkor 2 hónapos rehab is kevés tud lenni, és addig csak csirke súlyokkal tudsz dolgozni, sok ismétléssel.(plusz előtte 2 hét full pihi, és krémek tömkelege) Ez szerintem az egyik legrosszabb eredménye a eszement edzésnek, minden megmaradt kedved elszáll attól, hogy lemenj és gyötörd magad. Van it egy srác, aki most ugyan ettől szenved. Ő minden karedzés előtt(heti 2x) bevesz 2db fájdalomcsillapítót, így az tompítja neki. Szvsz ez is egy lehetőség, bár kissé durva.

Amikor csak úgy érzed, hogy nincs benned erő, akkor szimplán váltani kell. Én ilyenkor mindig változtatok arra az alkalomra a gyakorlatok típusán, kisebb súly, több ismétlés, koncentráltabb végrehajtás. Mostanában elég gyakran cserélgetem, van a-b-c-d felállás, amik hétről-hétre váltják egymást, így nem olyan monoton, és mindig máshogy terheled az izmokat.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#37033) Ijk válasza Radnix (#37029) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem most:
Kedd: mell-kar-vádli kb 2óra
Csütörtök: comb kb 1 óra
Szombat: váll-hát-has kb 2 óra
Vasárnap: 2km úszás

Na ez nekem a maximum, és így is néha fáradt vagyok. Edzésnapot követően a közelébe sem megyek a teremnek. Amúgy is ki a fene akar heti 4-5 alkalommal elmenni, beöltözni, izzadni, zuhanyozni, hazamenni. Biztos megcsömörlenék az egésszel. Így is volt régebben két hónap hogy heti kétszer mentem csak, mert annyira ki voltam merülve. Utána viszont ugrásszerűen fejlődtem amikor visszaálltam heti 3-ra.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#37034) Dicker válasza Dani82 (#37031) üzenetére


Dicker
őstag

Napi szinten mit jelent grammban? Én már 250-nél egy köcsög vagyok. 120-nál meg ne is szólaljon meg senki... Szóval ez eléggé sokat számíthat.

Illetve nem kell 4 gyakorlatnál többet egy izomcsoportra sem edzeni ilyen bontásban. Sokan eltúlozzák. Egyedül a hátnál látom értelmét, ha nagyon aprólékosan rámegy minden kicsi izomra. Lábnál gyakorlatilag kettővel taccsra teheted, ha nem lányoskodod el.

(#37035) Dani82 válasza Dicker (#37034) üzenetére


Dani82
senior tag

hát 100g zab az kb 80g ch
5pufirizs az 35g

meg a járulékos dolgok, ami a tojás sárgájában/zöldségben van.

Nem szoktam bulásig edzeni és szétküldeni az izmokat. a nagyobbakra csinálok kb 4 gyakit (mell-hát-comb)
kissebbekre 3 (bic,tric, váll) illetve hasazok 3x/hét

IJK: azért ez sem sokkal kevesebb, mint nekem, a 2km úszás az siman felér egy teljes felsőtest edzéssel.
nekem van egy HIIT meg egy aerob, de most hogy 60 percig elszuszogok egy biciklin vagy ellipszisen, ne hinném, hogy sokat ront a regeneráción :)

[ Szerkesztve ]

(#37036) BÁ Nutrition válasza Dexar007 (#36901) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

te beteg vagy? :F :U

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#37037) BÁ Nutrition válasza deniro2 (#36938) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

annyi a lényeg hogy ha Misi erősödik tőle akkor én is ki fogom próbálni, és megszakad a lifetime naturál sorozatom már sokadik év óta ;]
egy undorító drogos állat leszek tőle

vagy a kreatin az még legális? mert ha nem akkor most is az vagyok, Wada tiltja? :F
a kólát igen úgyhogy magyarország 80%a egy koxos bunkó :B

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#37038) Ijk válasza Dani82 (#37035) üzenetére


Ijk
nagyúr

Tudom javasolni a heti 2 súlyzós edzést, nem kell összedobni több izomcsoportot, ugyanazokat az edzéseket csinálod csak másfél-két hétre elosztva. Mellé meg mehet aerob, kardió.
De bármilyen csökkentett, több pihenős megoldás jó ha nem akarsz teljesen leállni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#37039) _NCT válasza BÁ Nutrition (#37037) üzenetére


_NCT
őstag

Este meg majd térdelnek a hátadra a TEK-esek, üvöltve hogy: "Hoool a gooogsz???!!!". :D Amúgy Misinek kintről hozta valaki, vagy rendelte netről, webshop-ból? Visszaolvastam a múltkori agymenést itt a doppingtörvényről, meg hogy most lehet-e bármi baja abból ha rendel, de nem leltem meg a választ rá. Bár gyanítom nem fogják őt cseszegetni...

(#37040) BÁ Nutrition válasza _NCT (#37039) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

akkor majd csak a végén írom be ahogy Ijk javasolta :D

de még ki sem derült hogy Misi erősödött-e :)

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#37041) mocsanisi válasza BÁ Nutrition (#37040) üzenetére


mocsanisi
senior tag

De kiderült, nézz privátot :D

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#37042) nepszter1


nepszter1
addikt

Ár/érték arányába mi a legjobb edzés előtti NO fokozó ?

(#37043) mocsanisi válasza nepszter1 (#37042) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Szvsz WarMachine :D

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#37044) Tyer


Tyer
őstag

Na emberek, nekem msot egy idöre vége a kondinak...
Kiléptem egy kocsi elé, és megtanultam repülni:P
Kb mennyi idö mulva mehetek szeritnetek edzeni?:D

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#37045) Shadowbull válasza mocsanisi (#36993) üzenetére


Shadowbull
addikt

nyugi, ez egy folyamat, es te eppen csak az elejen jarsz :) Fogalmad sincs, hogy a szemelyiseged, szemelyes frusztracioid,a tudatalatti es tudatos ened konfliktusa vegul is merre fog sodorni. Raadasul eleg fiatal is vagy, igy az onismereted is nagy valoszinuseggel elegge ingatag labakon all. Felre ne ertsd, ezzel mindannyian igy voltunk, es van aki meg is rekedt ezen a szinten :)

Szerintem az lenne az elso fontos lepes, hogy letisztazd magadban: mit miert csinalsz. Es legalabb magadnak ne hazudj. Az ember imad ideologiat gyartani a lelki bajai elfedesere.

A fu tenyleg nagyon jo pelda, mert attol fuggetlenul hogy dzsánki korokben mennyire artalmatlannak van beallitva, nagyon csunyan ra lehet kattanni.

(#37013) Radnix en is nagyon kedvelem a csavot. Kenyelmetlen a konyveit olvasni, mert nem jo amikor az ember magara ismer. Egyebkent eloszor vagy 10? eve lattam vele egy riportfilmet, akkor meg nem volt ismert, drogosokkal foglalkozott, azt hiszem az volt a cime hogy Tigrisszelidito. En akkor figyeltem fel ra.

[ Szerkesztve ]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#37046) God Vazzeg válasza Radnix (#37015) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ne röhögj, puhosodok rendesen :D

(#37047) shteer válasza Dani82 (#37020) üzenetére


shteer
titán

Keveslem. Nem akarsz meg hozzatenni 1-2 komolyabb kardiot? :D

..szerintem jónak tűnik

(#37048) God Vazzeg válasza mocsanisi (#37043) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Asszonytad nem írsz ide többet kislány :D ;]

(#37049) shteer válasza Tyer (#37044) üzenetére


shteer
titán

Ubazzeg. Nem mondta meg senki, hogy hulyeseg mozgo jarmu ele lepni?
Normalis orvosra hallgass, ne az itteni hobbikokszerekre :)

..szerintem jónak tűnik

(#37050) brownus


brownus
veterán

kajatémához,

vacsorára: grillezett cékla és sárgarépa, sült amurral.

- a későbbiekhez, mert a hétvégén szedtünk lila szárú pereszkét, én elhoztam félkilót kb, párolom, aztán ha kihűlt be a fagyóba szét porciózva. jó lesz mártásnak a csirkemell mellé:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.