Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#188251) Qtya123 válasza Fred23 (#188238) üzenetére


Qtya123
őstag

Ez ilyen. Nekem volt hasam mindig, de nekem sem kellett beles nő. Én mondjuk minden lelkiismeret furdalás nélkül startoltam a szép csajokra. Nyilván az esély kisebb volt, mintha nem lettem volna zsíros, de kitartó munka meghozta a gyümölcsét. :DDD
(Mondjunk az azért zavart, amikor olyan volt, hogy megtudta valaki, hogy ki a barátnőm és a csodálkozás volt a reakció, hogy hát ő úgymond sokkal jobban néz ki nőben, mint én férfiban. Néha előfordult ilyen.)

(#188252) Peaceliker válasza m3ss (#188245) üzenetére


Peaceliker
őstag

Köszi, ránézek ezekre akkor.
Mondjuk incline db itthon pad nélkül még nem tudom hogy de megnézem széken milyen :DDD

Amúgy lehet hülyén fogalmaztam, nincs egyenes rudam, csak francia. Azt akartam írni hogy egyenes nekem nem is való :))

"Oh my Goa'uld!"

(#188253) HussarF válasza Qtya123 (#188251) üzenetére


HussarF
addikt

Mondjunk az azért zavart, amikor olyan volt, hogy megtudta valaki, hogy ki a barátnőm és a csodálkozás volt a reakció, hogy hát ő úgymond sokkal jobban néz ki nőben, mint én férfiban. Néha előfordult ilyen.

És ilyenkor látványosan megmarkoltad az ágyékodat és rákacsintottál az illetőre, jelezve, hogy mi az, ami áthidalja a különbséget ;]

(#188254) FrankMonzano válasza Fred23 (#188246) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Ez világos. Viszont nem úgy van, ha eléred a platót akkor kicsit vissza kell venni és megint felépíteni a progressziót? Ha mindig maxon nyomod, akkor túledzés lesz.

(#188255) m3ss válasza Peaceliker (#188252) üzenetére


m3ss
veterán

ha otthon edzel azert vegyel egy dontheto padot. az alap sztem, utana mindent meg tudsz edzeni akar egykezessel akar ruddal csinalod.
francia rudtol is faj? mert akkor sztem az egykezes gyakorlatoktol is fog. kapja azert a terhelest rendesen a csuklo, alkar egykezes gyakorlatoktol. doki?
amugy egyenes rudas huzodzkodas sem szerencses ha faj a csuklod, nekem azt sem szerette a csuklom, csak neutralis fogasban. ezert is jo a gyuru..
nem szabad semmi olyan gyakorlatot vegezni, amitol erzel barmi rendellenesseget. hogy miert faj azt meg igy senki se fogja megfejteni sztem. lehet rossz technika, anatomia, izuleti problema...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#188256) Fred23 válasza Qtya123 (#188251) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nagy szerencse, hogy az emberek eltérőek, másként értékelik a dolgokat, mások a prioritásaik, mert néha kevésből is ki lehet hozni sokat, illetve rájöhetsz, hogy ami Neked természetes -és így semmi különös-, másnak érhet nagyon sokat is. Akár csak az, hogy hűséges és nyugodt természet vagy, nem dohányzol, nem kocsmázol, és inkább a pároddal mész bármilyen közös programra, mint bárki mással.

Egy jó kapcsolatban mindenki megkapja azt a pár számára fontos dolgot, ami neki tényleg nélkülözhetetlen a tartós boldogsághoz, és bizony el lehet jutni odáig, hogy az ember eléri a jó kapcsolatban levés állapotát -még akár kövéren is, ha talál valakit, akinek pont ez nem számít annyit. :)

FrankMonzano: A mindig maxon nyomás is valamennyire relatív. Max súly? Max ismétlésszám? Max gyakoriság? Mindent egyszerre senki se fog kimaxolni. Én keveset változtatok általában, és a nagyon lassú fejlődést preferálom. De igen, sokan ciklizálnak úgy, hogy ha elértek egy platót, kipihenik magukat, meg írnak egy új edzéstervet.

[ Szerkesztve ]

(#188257) tisn válasza m3ss (#188255) üzenetére


tisn
addikt

m szabad semmi olyan gyakorlatot vegezni, amitol erzel barmi rendellenesseget.

akkor mar csak agyban fekve varnam a kaszast baszod :)
fiatal vagy meg ha tippelnem kellene :)
ha nem faj valamim, akkor meghaltam.

(#188258) Dorian válasza Fred23 (#188256) üzenetére


Dorian
félisten

Én mindig az alacsonyabb, nagyobb seggű sötét hajú csajokat komáltam, aztán a feleségem meg egy magas vékony szőke lett :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#188259) Woodslave válasza tisn (#188257) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:R :C :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#188260) aelod válasza Dorian (#188247) üzenetére


aelod
veterán

Hát ha izmosodás a cél akkor nem.

#188230tisn

Nagyon nem ismered a nőket :DDD

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#188261) m3ss válasza tisn (#188257) üzenetére


m3ss
veterán

42. biztos genetika is. de az is tuti, hogy negyed annyi ismetlest se csinalok havonta / izom, mint a legtobben itt a forumon. reszelgetem is a gyakorlatok technikajat, tulsulyt se cipeltem soha, sportoltam is szinte mindig vmit.
biztos valtozik majd korral, de a konditol nem kell fajnia sztem semminek ha jol csinalod, jo gyakorlatokkal. persze ha nincs korabbi serulesed..ha faj vmid, kis serules van akkor pihenni kell nem kondizni. en azt latom mindenkinek az van a fejeben, hogy huh menni kell mert ha nem megyek 2 hetig akkor biztos elfogy az izom :N
most pl nem aeroboztam vagy 2-3 hetig, aztan nyomtam egyik nap egy emelkedo pados 45 perc zone2 setat, aztan masnap futottam 8km-t es a korabban serult terdem ereztem egy napig, most nem is labedzek. 12 nap lesz a ket labedzes kozott. nem fogok elfogyni :N
vagyis de, de nem ezert :DDD nehezen tudom tartani ezt a kaja mennyiseget amugy...szenvedek vele rendesen. egy napig nem zabalok azonnal fogyok. pedig olyan jo lenne egy 1800 kcalos nap. stagnalok is sulyban vagy 1 honapja. azon gondolkozok, hogy vagy belesz@rok es edzegetek, feljon annyi izom amennyi akar igy...vagy megorulok, veszek meg1 jumbot az napi +900 kcal es megyunk tovabb. nem kell fozocskezni, sz@rakodni a konyhaban meg1 fogassal. beontom es kesz.

amugy most az egyekezes dumbell row technikajat tettem kicsit helyre, vicc h mennyi mulik a technikan. most sokkal inkabb "konyokbol" huzom, lapockat is mozgatom lent, brutal izomlaz szeleshatban, azonnal +3 rep lett mai edzesen dumbell pulloveren, meg az evezeseken is nagyobb progresszio lett egy sorozat korrigalt technikaju dumbell row miatt...
persze az is tenyezo, hogy atalltam most fullbodyra, szigoruan 1 sorozat / gyakorlat es adja. mindenben progresszio van szerencsere :C

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#188262) Woodslave válasza m3ss (#188261) üzenetére


Woodslave
nagyúr

jó neked. Én se tudom megcsinálni ha fáj valami akkor nem edzek mert én edzenék többet. :DDD Majd megbánom 70 évesen ha megérem

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#188263) tisn válasza m3ss (#188261) üzenetére


tisn
addikt

akkor meg nekem sem fajt semmi :) akkor is bohockodtam konditeremben (vagy usztam)

(#188264) Dazsar


Dazsar
aktív tag

Közérdekű információ gyűjtést jelenjenék be!:
Ha egy adott gyakorlat pl mellre 1 szetett számolok, akkor Tricepsz, elülső váll, mehet a 0.5 sett. Vagy ezt átlagban így nem számoljatok.?!

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#188265) Peaceliker válasza m3ss (#188255) üzenetére


Peaceliker
őstag

Körbe nézem, valami ultrakompakt, kicsire összecsukható pad jöhet csak szóba. Bazira tele van már pakolva a ház minden szarral... Ha van ilyenre ajanlás szívesen veszem :R

Igen, franucirúdtól is fáj. De most próbáltam a concentration curl-t, az jó, attól nem, pedig sokkal nehezebb, meg is lepett. Nem bírtam ugyan azt az ismétlésszámot, pedig kézi súlyzó pont fele most annak ami a rúdon volt. Nade a lényeg, hogy ez jó, rúddal való bicózást dobom is.
Húzódzkodáshoz meg túrok gyűrűt vagy valami, mert amúgy chinup az jó, az nem gáz. Azzal csak a tesziszkönyök móka jön ki ;]
Ez utóbbira van egy jó bemelegítés-erősítés, azt csinálgatom, rengeteget javult, most figyelek rá. De összeségébben szarul vagyok összerakva, mocskos kötöt minden izületem. Már gyerek koromban mondta gyógytornász, hogy ilyen kötöttségemót még sosem látott. Azóta tuti nem lett jobb. :))
De amúgy pont ilyen tippeket vártam, mint kaptam is most gyorsba tőled, hogy másik gyakorlat, meg gyűrű, pad, stb. Nem vártam távgyógyítást....de azért remélem a kezed a kijelzőre tetted és küldtél egy kis energiát ;]

#188257tisn
jó, ezt nagyon adom, felröhögtem :DD de igen, sajna így van. Igaz csak 37 vagyok, de mocskos szar a genetikám, egy roncs a teste. :DDD :W 12 éves korom óta fáj a derekam, 28 évesen már gerincsérvem is volt. Szóval, ha szökőévente van olyan nap, hogy semmi nem fáj én már félek, hogy valami baj van. :DDD

"Oh my Goa'uld!"

(#188266) tisn válasza Peaceliker (#188265) üzenetére


tisn
addikt

az a serv valoszinuleg orokletes. a csajomnak is a 20-as eveiben jott elo, mutottek is.
kulonosen vigyazz akkor a gerincedet is terhelo gyakorlatoknal.

[ Szerkesztve ]

(#188267) Peaceliker válasza tisn (#188266) üzenetére


Peaceliker
őstag

jaja, anyukámnak is volt. Nyilván hozzájárul azért a mozgásszegény életmód és az ülőmunka.
Én műtétet megúsztam, de kemény fél év volt gyógytornával meg mocskos erős gyógyszerekkel :(((
Persze, vigyázok, de ami meglepő, mióta súlyzózok sokkal kevesebbet fáj a derekam.

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#188268) m3ss válasza tisn (#188263) üzenetére


m3ss
veterán

azt sejtem, hogy sajnos ez egyre rosszabb lesz. mennyi idom van meg hatra? :DD

#188262 Woodslave en mashogy nezem, de nincs ezzel baj, hogy nem ugyanugy latjuk. ha nem veszitenek izmot 2-3 het pihenovel, akkor miert mennek edzeni kis serulessel? meg ha nem is a kondizas miatti serules, akkor sem hasznal ha raedzek. plane, hogy van par % esely arra is, hogy jobban raserulok...akkor meg 2 het stagnalasert kockaztattam ? sokkal tobbet buknek, mint az a minimalis progresszio amit hozna az egy edzes. raadasul hogyan tegyem oda magam, amikor azon aggodok, hogy vmi rendelenesseget/fajdalmat erzek itt-ott. persze ha mindig fajni fog vmi akkor at kell gondolni majd ezt..
de amugy ja, en nem igazan elvezem. fekvo nyomo gyakorlatokat amugy szeretem, pullover is vmiert egesz elvezetes, pedig sok izom dolgozik ott is. de also test? :O huzodzkodastol is kivagyok. de egy dragonflytol is. ott is alkar, nyak, tricepsz minden offra kerul, brutal. de egy lassu oldalemeles, ami nem egy osszetett gyakorlat, az is fajdalmas, kuzdelmes. a 3. repnel vicsorgok :DDD nem vagyok mazochista, rengeteg mas fun dolgot el tudok kepzelni amit szivesebben csinalok mint a sulyok mozgatasat :DDD az eredmenyt, progressziot, erofejlodest, egezsegmegorzes miatti hozadekat elvezem ezert csinalom. igy meg sztem logikusabb pihenni, mint alibizni ilyenkor.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#188269) Dorian válasza Peaceliker (#188267) üzenetére


Dorian
félisten

Nem meglepő, ha óvatosan csinálod. Ha megerősödnek a derékban, hát alján a mélyizmok, azok tartást is adnak az egésznek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#188270) tisn válasza Peaceliker (#188267) üzenetére


tisn
addikt

most mintha nekem is javulna, talan megerosodott.
legalabb 2x onhiba volt a derekbeallas, 0-rol napi szintu plank, eccer meg de jo sok sulyt hagytak ezen a gepen, nezzuk birom e, je birom, nem is veszes, legyen akkor sorozat is belole -> egy het szopas. (es az ordenare meghalok rogton tipusu derekfajdalmat par cm-es izmok/izomreszek begorcsolese okozta, eleg durva)

azota mindennel sokkal ovatosabb vagyok.

(#188271) m3ss válasza Peaceliker (#188265) üzenetére


m3ss
veterán

nem foglalnak ezek olyan nagy helyet felallitva. en mondjuk vmi masszivat vennek, jo minosegut. sztem en is le fogom cserelni az alap padomat vmi komolyra. legyen a szelen merevitve, hogy ne tepjem szet a dragonflynal, stabil legyen ne boruljak le rola pl pullovernel etc.

ja ez a concentration curl meglepoen jo. en is kiprobaltam mult heten egy sorozatra, hogy a bal bicepszemet felhozzam es azonnal ki is kukaztam az allo bicepszet, ezt csinalom helyette. masik nap meg az incline curlt.
amugy talan 3 edzes alatt feljott a bal bicepszem, legalabbis eroben, par reppel le volt maradva, most max 1-el van. pedig sok mindent nem csinaltam ra pluszban. egyik edzesen par forced negativ, masik edzesen egy preacher curl, harmadik edzesen meg egy concentration curl.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#188272) Peaceliker válasza Dorian (#188269) üzenetére


Peaceliker
őstag

Azt már régóta tudom, hogy ha hasizmoztam picit, az segített valamennyit. De ez most sokkal jobb, permanensebbnek tűnik és tényleg 0 a fájdalom. Ha másért nem, már ezért megérte belevágni :)

#188270tisn
igen, azt nekem is mondta, hogy az a mocskos nagy fájdalom, azt valójában a sima izmok okozzák.

#188271m3s
nyilván valami multifunkciósabb pad kéne, de tényleg mocskosul semmire nincs hely, magam sem hiszem el néha, hogy br 144nm es házat (ok hasznos netto 100nm tán) mennyire telepakoltuk pedig nem vagyun az a barom módon vásárolgatósok meg gyűjtögetők. :D

Amúgy pullover nekem is nagyon bejön, akkor azt mondod az kéri a szélesebb padot? Ez hasznos infó

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#188273) m3ss válasza Peaceliker (#188272) üzenetére


m3ss
veterán

en azt olvastam, hogy idegek becsipodnek a csigolyak koze, az is okoz derekfajast. en nem izomfajdalomnak erzem amikor nekem ilyen van (pl a buttwinktol) hanem inkabb ilyen idegi alapu..de ez csak egy tipp, meg lehet nektek mas is.

#188272 Peaceliker nem szelesebbre gondolok. meg lehet mindket iranyban csinalni a pullovert, merolegesen a padra meg felfekve is. en nemelyik gyakorlatnal (pl skullcrusher) nagyon lelogok a padrol (hogy legyen eleg rom, ne legyen utban a pad lent) es azon aggodok, hogy mikor billenek at...
nekem elmult fel evben volt ket kalandom edzes kozben. egyik meg az elozo gyuruk (ezert is lettek lecserelve) nem voltak vizszintben, es par menettel kitekertem a kampot amin logtak, hogy vizszintbe keruljenek. persze rangattam minden gondoltam elegge bentvan. par het mulva csak ugy fejeztem be a huzodzkodast, hogy egykezes lett belole :DDD
most vmelyik nap meg melegitek, vagy fekvenyomas vagy tarogatas es nem jol raktam be a pad rogzitojet, ami a dolesszoget szabalyozza es gyakorlat kozben max decline lett az egyenes padbol :O :DDD valojaban szerencse, hogy ez nem a tarogatas munkasorozat kozben tortent..

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#188274) Vitee válasza Peaceliker (#188265) üzenetére


Vitee
aktív tag

En ezt hasznaltam egy jo ideig, otthoni edzeshez.
Nem volt vele semmi baj. Nyilvan lehetne sokkal masszivabb, szelesebb, de kezdesnek otthonra teljesen oke volt.

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#188275) Peaceliker válasza m3ss (#188273) üzenetére


Peaceliker
őstag

Maga a gerincsérv az, hogy a porckorong kiszakad és kijön a köztes zselés anyag. Ez nyomja az idegeket (nekem durván nézett ki mri-n), ez nagyon szépen ki is sugárzik lábba (ha fentebb van a sérv akkor karba). Aztán ez nyilván felszívódik de mocskos nagy és szüntelen fájdalom marad, ezt már az izmok művelik. Ezért kell a gyógytorna, nyújtás stb... Kellene de nem nagyon tudtam rávenni magam sosem, így max ha nagyon szar volt akkor hasizom erősítés ment ilyen koca jelleggel.

És persze van mindenféle idegi alapú dolog meg becsípődés, stb. Szóval majdnem bármi lehet nálad is. De az meglepő hogy az izmok maguk milyen fájdalmat tudnak okozni amikor görcsben vannak permanensen.

Vitee

Köszi, ránézek :R

"Oh my Goa'uld!"

(#188276) FrankMonzano válasza Fred23 (#188256) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Max súly például. Ha mindig maxolod a súlyt, tehát mindig bukásig mész, akkor fogsz tudni fejlődni? Valami periodizáció kellene, hogy az ember folyamatosan tudjon előrelépni, akármilyen kicsiket is. Vagy neked mi a javaslatod, hogy lenne érdemes edzeni?

(#188277) Dorian válasza FrankMonzano (#188276) üzenetére


Dorian
félisten

Miért ne tudna, ha hagy eleg időt regenerációra?
Talan igy tud a legjobban hipertrofiat előidézni

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#188278) aelod válasza FrankMonzano (#188276) üzenetére


aelod
veterán

Progresszív túlterhelés lesz amit keresel.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#188279) Fred23 válasza FrankMonzano (#188276) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én biztosan nem úgy csinálom, ahogy a többség, és magam szerint se optimális a módszerem, ha csak az izmosodás sebességét nézem, viszont számít az is, hogy az ember általában élvezze az edzéseit. Nálam az 1RM-em 89%-át kitevő intenzitás megy perpill mindenből, de az a minden nem is sok: húzódzkodás, tolódzkodás, felhúzás. Mindegyikből 3x3 csak, az edzések között pedig 3 nap pihenő. És ha lassan is, de tudok növelni a súlyokon; nem hétről hétre, de úgy hónapról hónapra.

De ez az 1RM 89%-át kitevő terhelés csak az én hóbortom, és tippre gyorsabban lehetne izmosodni egy ennél kicsivel alacsonyabb intenzitáson, amihez viszont valamivel több ismétlés tartozik sorozatonként.

Valami olyan módszer kell mindenkinek, amit valamiért szeret is csinálni, meg ki is tud pihenni. Szinte végtelenek a lehetőségek, de van időnk kísérletezgetni.

(#188280) FrankMonzano válasza aelod (#188278) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Szia! Igen, a progresszív túlterhelésröl beszélek. A kérdésem az, ha elérem a platót a gyakorlatokban, akkor elölről kell kezdeni felépíteni újra a progresszíót más yakorlatokkal, vagy ti hogyan alkalmazzátok? Egyáltalán érdemes így edzeni vagy milyen metódust kövessek?

(#188281) aelod válasza FrankMonzano (#188280) üzenetére


aelod
veterán

Csak így érdemes. Ha eléred a platót és mondjuk bilaterális egy gyakorlat akkor ott az unilaterális megoldás. Pl. karhajlítást korábban rúddal végezted akkor váltott kar és kézi súlyzó. Vagy akár váltasz más gyakorlatra.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#188282) m3tr0 válasza Fred23 (#188279) üzenetére


m3tr0
senior tag

Pont az 1RM 89%-a? Miért nem 87% vagy 91%? :U
Annyira hajlamos vagy elveszni a számokban,hogy hihetetlen.

(#188283) FrankMonzano válasza aelod (#188281) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Ó, Köszi! Az nagyobb, több izmot megmozgató gyakorlatok maradjanak a plató elérésekor, vagy azokat is érdemes cserélni (Tehát minden gyakorlatot, függetlenül attól, hogy izolálóbb vagy alapgyakorlat)? Gondolom ha vált az ember pl. unilaterálisra, akkor is elölről kell elkezdeni a progresszíót felépíteni.

3 napos edzéshez milyen felosztást javasolsz?

[ Szerkesztve ]

(#188284) Fred23 válasza m3tr0 (#188282) üzenetére


Fred23
nagyúr

Próbáltam már 87 és 91 százalékon is, utóbbit nagyon élveztem, de sok volt, nem tudtam belőle regenerálódni. Nem elveszek a számokban, hanem szeretek kísérletezni. ;)

(#188285) aelod válasza FrankMonzano (#188283) üzenetére


aelod
veterán

Nem kell elölről kezdeni a terhelést úgyis látod mennyi az amennyivel tudod csinálni.

3 napost én egy lower és két upper felosztásban csinálom.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#188286) Fred23 válasza Fred23 (#188284) üzenetére


Fred23
nagyúr

Másoknak is hasznos lehet:
#becsült ismétlésszám az 1RM százalékában

Szerk.: és a mai ebéd.

[ Szerkesztve ]

(#188287) FrankMonzano válasza aelod (#188285) üzenetére


FrankMonzano
őstag

A lower - upper mit takar? 1 könnyebb és 2 nehezebb nap (alacsony ismétlés nagy súly és magasabb ismétlés kisebb súly)?

"Nem kell elölről kezdeni a terhelést úgyis látod mennyi az amennyivel tudod csinálni." Ha nem kezdem elölről, hogyan lesz progresszív?

(#188288) Woodslave válasza FrankMonzano (#188287) üzenetére


Woodslave
nagyúr

láb - felsőtest

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#188289) FrankMonzano válasza Woodslave (#188288) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Köszi. 2 láb és 1 felsőtest? Érdekes megközelítés. Ez inkább lábcentrikus .

(#188290) HussarF válasza FrankMonzano (#188289) üzenetére


HussarF
addikt

Vagy ha nyitott szemmel olvasnád, sokat segítene az értelmezésen ;]

(#188291) aelod válasza FrankMonzano (#188289) üzenetére


aelod
veterán

Egy nap dedikált láb amiben benne van a feszítő, hajlító, vádli és farizom.

A másik napon mell, hát, kar, váll. És ugyan ez még egyszer a 3. Napon.

Azt, hogy ezt hogy osztod el rajtad áll de célszerű egy nap edzés egy nap pihenővel. 3-4 sorozatnál többre egy izomra/hét nincs szükség. Így érdemes kalkulálni.

A kérdésedre a válasz az, hogy ott is a mikro többlet terheléssel érsz el progressziót. Akár fél kilókkal is lépdelhetsz feljebb hetente vagy kéthetente.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#188292) FrankMonzano válasza aelod (#188291) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Értem. 3-4/sorozat/izom/hét elég kevésnek tűnik, legalábbis az én szintenem. Szerintem 4 sorozattal/hét nem tudok kellően megedzeni egy izomot, de javíts ki ha tévednék. Sok helyen azt mondják, naturálban érdemes 1 izmot többször megedzeni egy héten. Elveszik az ember az információkban. Mindenki mást mond.

HussarF: Nyitott szemmel olvasok. Csak tájékozódni szeretnék, nem kell letámadni.

[ Szerkesztve ]

(#188293) HussarF válasza FrankMonzano (#188292) üzenetére


HussarF
addikt

Csak nem értettem, hogy hogy lett neked az "egy lower és két upper" felosztásból "lábcentrikus", "2 láb és 1 felsőtest" edzés :R

(#188294) aelod válasza FrankMonzano (#188292) üzenetére


aelod
veterán

Milyen szintre gondolsz? Megy kémia is?Mindig megmosolygom ezt amikor írják, hogy kevésnek tűnik. Próbaltad? Miből gondolod, hogy az? Azt mondták? Kik?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#188295) szőröscica válasza aelod (#188291) üzenetére


szőröscica
addikt

Szóval a felsőtest napokon pl. csinálsz 2 mell gyakorlatot, 2 hát gyakorlatot, és mondjuk 1-2 kar és vállt?

Aztán a másikon kb. ugyanennyit, de feltételezem nem ugyanbból a gyakorlatból?

(#188296) FrankMonzano válasza aelod (#188294) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Kémia nincs. Eddig teljes test edzéseket végeztem, illetve még most is. Minden izomra 1 gyakorlat/nap (3-4 sorozat), heti 3x. Úgy érzem 1 gyakorlat kevés az adott izomra/nap. Ebből kiindulva gondolnám ezt, hogy kevés lehet. Netes cikkek, youtube videók, stb.

[ Szerkesztve ]

(#188297) thomasvold


thomasvold
őstag

Most megtapasztaltam milyen kimerült idegrendszerrel edzeni. Mióta edzek, most jött az életemben az első komolyabb stresszes időszak. Plusz nem is alszom jól a napokban emiatt.
Az edzésem 2/3-át lenyomtam, de az utolsó harmadnál végem volt, annyira leblokkolt az agyam, hogy egyáltalán nem bírtam koncentrálni, nem bírtam tartani a súlyzót sem. Még most is remegek, mint a nyárfalevél.

Ez nekem új, de egyszer mindent meg kell tapasztalni. :)

Úgy érzem, hogy most jobb, ha a problémámra koncentrálok és megpróbálom jól kialudni magam. Hétfőig jó vagyok, hétvégén vannak a pihenőnapjaim, meglátjuk mi lesz keddre, bár a stresszforrás nem fog addig megoldódni.

(#188298) aelod válasza FrankMonzano (#188296) üzenetére


aelod
veterán

Értelek. Ne gyakorlatban gondolkodj hanem sorozatban. Ez így ha jól számolom 9-12 sorozat/izom/ hét. 6 sorozattal is bőven abban a tartományban leszel ahol tudsz fejlődni. A 9 az már valahol a küszöb lesz és minden további sorozat kontrapoduktív lesz.

szőröscica

Igen. 2 mell 2 hát, 1 kar, 1 váll és 2 trapéz.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#188299) Dorian


Dorian
félisten

Srácok, ma voltam életem első konditermi edzésén :))
Iszonyat furcsa volt a végén az érzés, hogy sokkal jobban be voltak durranva az izmaim, viszont úgy éreztem egyáltalán nem fáradtam el a korábbi bunyó meg kettlebell-hez képest (vagy nem úgy).
Az edző erőemelő, úgyh ha jól vettem ki ilyen irányban történnek az edzések is: guggolás, felhúzás és fekvenyomás mindig lesz, azon kívül pedig mindig valami más egyéb gyakorlat.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#188300) Dorian válasza Dorian (#188299) üzenetére


Dorian
félisten

Érdekes ez, később jön ki a fáradtság. Pedig gondoltam rá, h az edzőterem után ma még elmegyek egy kettlebell edzésre, de már érzem, h jobb, h nem tettem :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.