Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) D3W1L3 válasza BÁ Nutrition (#35999) üzenetére


D3W1L3
tag

Halo Extreme - Deca-Drol Max - Stanozane - DHEA
nincs ebbe semmi csak nagy reklám :) szerintem, de biztos csak rám nem hat :U

(#36002) BÁ Nutrition válasza D3W1L3 (#36001) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

összetevőket elolvastad? :)
sd-ben kogsz volt ezek meg hülyítések, párat ki is beszéltünk már
de hamar kiderül Misinél, mert az sd már az első héten hoz kb 10 kilót fekvenyomásban :)

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#36003) deniro2 válasza D3W1L3 (#36001) üzenetére


deniro2
senior tag

Ezek közül max. a halotól érezhetsz valamit, de azt is leginkább 75mg felett és 2-3 hét után, a többi kuka.

(#36004) kolosanyi válasza bandus (#36000) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem esztelen súllyal semmivel nem veszélyesebb, mint bármelyik más nyomás. Érdekes, én úgy vettem észre, hogy bekapcsolódik a mozgásba az is. Most én vagyok mutáns, vagy tényleg részt vesz a mozdulatban? Írjátok már le a tapasztalatotokat légyszi. :)

(#36005) D3W1L3 válasza deniro2 (#36003) üzenetére


D3W1L3
tag

mindegy én ezekről olvastam jókat,de kb. erre is számítottam :) csak hát mi van ha mégis :D

(#36006) Ijk válasza kolosanyi (#36004) üzenetére


Ijk
nagyúr

A vállból nyomás egykezesekkel nem megy. Minden bajom van tőle, még a légzés sem akar működni. Ráadásul a csuklyám elviszi. Arnold nyomást ezek után meg sem próbáltam.
Szerencsére van vállgép, oldalemelő gép, ill. mellről nyomással keretben egész jól felhoztam a vállaimat.

A másik amit elhagytam a tarkóhoz húzás. Attól is kicsavarodtak a vállaim.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#36007) penene válasza kolosanyi (#36004) üzenetére


penene
őstag

Én is Arnold nyomáshoz hasonlót csináltam (még amikor gyúrtam ;] ).
Az én tapasztalatom szerint a hátsó váll _nem_ kapcsolódott be a mozdulatba. Viszont sokkal kényelmesebb volt a vállamnak, valahogy természetesebb volt a mozgás, azért szerettem.

(#36008) GyurosAki válasza norbi2010 (#35991) üzenetére


GyurosAki
tag

Döntött törzsű evezés az király! Csak érje a mellkast a rúd. A húzódzkodás is jó ha a kezed szűken van (amennyire kényelmes a csuklódnak). Fordított vagy normál fogás az mindegy, másnap ugyan úgy izomláz lesz. Persze itt is legalább annyira fel kell húzzad magad, hogy a könyököd a hátad mögé kerüljön.

Kajálás: Vidéki gyerek vagyok, csak tanulni vagyok fent pesten. Magamra főzök, így hétköznap megy a tiszta gyúróskaja. A jelenlegi 75-80 kilómhoz ezt raktam össze:
-100g zabpehely, egy kupak fehérje (kb 30g), 10g kókuszzsír.
-120g rizs, rántotta 5 tojásból.
-120g rizs, negyed csirkemell kb 150-200g.
-edzés után kupak fehérje 80-100g gyors CH.
-120g rizs, negyed csirkemell kb 150-200g.
A húst kókuszzsíron sütöm, a rántottát oliva olajon.
-pihenőnapokon illetve edzésnapon ha korán kezdődik a nap akkor még lecsúszik egy 100g zabpehely, natúr joghurt, lekvár kombó.
Hétvégén pedig házi koszt. Anya-mama legjobbjai. Sütik, tészták, szószok, stb.
Régebben én is toltam a túrót. Esténként lecsúszott egy lidlis cottage cheese, nehogy leessen az izom. :DDD Mostanában elhagytam, így is bőven megvan a 2-2.2g/tskg szóval nem félek. Azért mindig van egy doboz a hűtőben, ha kimaradna egy étkezés.
Úgy gondolom ennyi bőven belefér. Ektomorfként meg pláne. Tudom nem kell ilyen tisztán kajálnom, de így jön ki olcsón. Ez kb 150-200g fehérje, kb 400g ch és 60-80g zsír. Be lehet ezt vinni szemétből is, de sokkal drágább lenne...

(#36009) Dicker válasza GyurosAki (#36008) üzenetére


Dicker
őstag

Optimális esetben a gyomorszájat érinti az evezés, ha csak nem S alakú a gerinced...
A melledhez nem tudom, hogy húzod, mivel a helyes végrehajtásnál végig a láb vonalán jön fel a rúd, és nem távolodik el. Szerintem kérj meg valakit, hogy mutassa meg.

(#36010) Coccolino_O válasza Dicker (#36009) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Miért, ha ~90 fokot zár be a tested a padlóval, akkor nem tudod a mellkasodhoz húzni a rudat? Nem csak egy végrehajtási módja lehet ugyanannak a gyakorlatnak.

(#36011) S e t h válasza Coccolino_O (#36010) üzenetére


S e t h
nagyúr

Csak nem mindegy milyen hatékonysággal végzi.Ha mellhez emeled a rudat evezéskor akkor nem tudsz úgy préselni, illetve ha meg kevésbé dőlsz be és ezért tudod magasra húzni, akkor meg kevés a súly.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#36012) Tyer


Tyer
őstag

Milehet a megoldás arra, hogy...
Lábból menni 145+-os guggolás is, de a felsötestem nem birja? Van ennek értelme, hogy ekkora sullyal guggolok?

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#36013) Coccolino_O válasza S e t h (#36011) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Másképp edzed meg, lehet, hogy kevésbé hatásos, mint az eredeti verzió. Én a simától nem érzek semmit, ezért sem erőltetem. Lehet, hogy rosszul csinálok valamit.

(#36014) kolosanyi válasza Tyer (#36012) üzenetére


kolosanyi
veterán

Tök egyszerű. Guggolj le teljesen, csináld lassan, ne rugózz stb. Én is tudok 140 kilóval guggolni, de igazából nem szoktam mostanában. Kisebb súllyal biztonságosabb és ugyanúgy ki lehet nyírni a célizmot. Vagy csinálj egylábast. Legalább a derekad se terheled vele feleslegesen.

(#36015) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Minden creatin monhydrat szemcsés és ropog a fogad alatt?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#36016) drogery válasza Tyer (#36012) üzenetére


drogery
tag

Van. (ha tényleg leguggolsz) :K
Lassan viszont inkább nem. Az nem arra való. :N

[ Szerkesztve ]

(#36017) bandus válasza DonThomasino (#36015) üzenetére


bandus
veterán

nem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#36018) _NCT válasza DonThomasino (#36015) üzenetére


_NCT
őstag

Mikronizált az nem. ON creatine az olyan mint a porcukor, olvad a szádban. Nem is szoktam semmivel sem bekeverni, beletolom az 5-7 gramm-ot a számba, iszok rá fél liter vizet és kész.

(#36019) DonThomasino válasza _NCT (#36018) üzenetére


DonThomasino
veterán

Erről tudja esetleg valaki hogy ropog vagy sem?
[link]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#36020) Tyer válasza drogery (#36016) üzenetére


Tyer
őstag

+kolosanyi:
Köszi.

De már amikor leveszem nehéz a hátamnak...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#36021) drogery válasza Tyer (#36020) üzenetére


drogery
tag

Ja, az olyan.
Nekem mindig az kattan, hogy geci nehéz és még le is akarok guggolni vele. :C

[ Szerkesztve ]

(#36022) Tyer válasza drogery (#36021) üzenetére


Tyer
őstag

A leguggolással már nincs baj, csak tartani... Összenyomja a gerincem...
Beleguggolok én 8-10-et is...Csak a nyakam a seggemböl nö már ki:P

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#36023) 11-oxo válasza D3W1L3 (#36001) üzenetére


11-oxo
csendes tag

A Fusion Supplements termékeivel nem igazán összehasonlítható (kidobott pénz). :N

(#36024) Stirbi válasza DonThomasino (#36015) üzenetére


Stirbi
addikt

Szia!

Ahogy a kolléga is írta a mikronizált kreatin jól oldódik! [link]

Az általad linkeltnél ha megnézed, fel van tüntetve, hogy ,,Micronized Creatine Monohydrate 99.99% Pure,, úgyhogy elvileg nem ropog. :)

[ Szerkesztve ]

(#36025) shteer válasza DonThomasino (#36019) üzenetére


shteer
titán

300g 6000ert
Ez az ev uzlete :C

Myproteinbol 4000 egy kilo
Stillmass 4700 1,1 kilo

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#36026) kolosanyi válasza Tyer (#36022) üzenetére


kolosanyi
veterán

Akkor hanyagold, mert sérvet kapsz. Többet ér a biztonság szerintem. Térj át egylábasra, az nem nyomja a gerincet, sokkal kevesebb súlyt kell magadra aggatni. Illetve ott a lábtoló is.

(#36027) prot-ko válasza DonThomasino (#36019) üzenetére


prot-ko
csendes tag

A világon pár helyen gyártanak creatint, illetve létezik két levédett márka, akik garantálják termékük 100%-os tisztaságát. Ezt figyelembe véve, bármely márkát is veszel, ha abban csak creatin monohydrát van, akkor ezektől a gyártóktól származik. Lényeges a mikronizálás foka, is de ezt a forgalmazók a termékeiken már nem tüntetik fel. Bármilyen márkát (gaspari, on, stb.) választassz, fizeted a márkanevet, a reklámot, és még egyéb költségeket. Sima creatin esetében tehát gasparit ennyiért venni nem érdemes.

(#36028) Woodslave válasza Tyer (#36012) üzenetére


Woodslave
nagyúr

kemény csávó vagy ha 145+ -al megy mondjuk 5*10 guggolás. :R

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#36029) Jim-Y válasza Woodslave (#36028) üzenetére


Jim-Y
veterán

Érdekes ez a dolog, egy csomó ember van aki bazi nagy súlyokkal képes guggolni, lábazni, de egy handstand pushupot már nem tudta megcsinálni :U (jelentem én sem, de nem is tudok 150-el guggolni:D) ;]

(#36030) drogery válasza kolosanyi (#36026) üzenetére


drogery
tag

Te régóta nyomod ezt a gyúrás dolgot?

(#36031) Woodslave válasza Jim-Y (#36029) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nem tudom mi köze a handstand pushupnak a guggoláshoz ;]

amúgy annak ellenére, hogy a lábam egyáltalán nem vékony, qrva gyenge vagyok guggolásban. Igaz nemcsak a lábam miatt, hanem 3-4 sorozat után már levegőért kapkodok (igaz mostanában szuperszettezem áthúzással) Tényleg nem tudom mi vesz rá hogy csináljam, pedig nem leszek izmos azt már elfogadtam :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#36032) kolosanyi válasza Jim-Y (#36029) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem a plafon guggolásban 140 kilóval volt 4*8. Kézenállásból csak fél mozgástartományban tudok hármat csinálni, a teljes nem megy, de dolgozom rajta. Mondjuk 115 kiló vagyok... :D

drogery
Nyugodtan gúnyolódj csak, túlzottan nem érdekel. Majd ha téged is sérvgyanúval kezelnek, akkor átértékeled a dolgokat. ;)

[ Szerkesztve ]

(#36033) God Vazzeg válasza kolosanyi (#36032) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Sérv nagyon durva dolog, örül az ember hogy le tud hajolni nem hogy guggoljon, főleg nem nagy súllyal :K

(#36034) GyurosAki válasza Dicker (#36009) üzenetére


GyurosAki
tag

Gyomorszáj igen. Húzódzkodásnál értettem a mellkast. Késő volt már.
Erre gondoltam. 22től indul a lényeg.
Optimális esetben mindenkinek S alakú a gerince ;]

(#36035) kolosanyi válasza God Vazzeg (#36033) üzenetére


kolosanyi
veterán

Örülök is neki, hogy valószínűleg nincs gerincsérvem, csak a porckorong repedezett be (túlerőltetéstől). Mindenesetre elég volt ahhoz a nyári eset, hogy tényleg elgondolkodjak és inkább a biztonságot helyezzem előtérbe. Nem akarok nyomorék lenni fiatalon.

[ Szerkesztve ]

(#36036) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Sziasztok,

Ötleteket kérnék ahhoz, hogy az asszony fenék+comb tájékáról mivel és milyen gyakorlatokkal fogyhat a legkönyebben. Elkezdte csinálni ezt a FLABéLOS nevű dolgot amivel kapcsolatban én eléggé pesszimista vagyok. Ha súlyzós edzés, akkor milyen gyakorlatok lennének megfelelőek?Az otthon csinálható alternativák mennyire effektivek?(Insanity, Rubint nyanyás,stb)

köszönöm előre is mindenkinek.

(#36037) bandus válasza Jumbozorz (#36036) üzenetére


bandus
veterán

leginkább a diéta nevűvel :)

csak az edzéstől nem fog lefogyni, vagy legalábbis nem úgy, ahogyan szeretnétek. ehhez bizony kell a normális étrend is, jó minőségű tápanyagokkal.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#36038) szasanyi válasza bandus (#36037) üzenetére


szasanyi
félisten

Semmi mert már kijavítottad. :P

[ Szerkesztve ]

(#36039) God Vazzeg válasza kolosanyi (#36035) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nálam is ez van, nagyon figyelni kell, mert 1 rossz mozdulat és napokig nem tudok járni :(

(#36040) Stirbi válasza God Vazzeg (#36039) üzenetére


Stirbi
addikt

Szintén előzetes gerincproblémákra hivatkozva nem preferálom a gugolást, inkább a lábtoló, de már a felhuzás sem preferálom, inkább az egészség mint az hogy több száz kilókat mozgassak meg felhúzással értelmetlenül.

(derékfájás, keresztcsonttól jobbra, jobb lábba kisugározva, úgy jársz mint valami rokkant, egy rossz lépés és üvöltesz a fájdalomtól, az orvos nem talált semmit, nyújtottam sokat, és hiperhajlítást végeztem rengetegszer, edzés elején és végén is, ez hozta rendbe + speckó nyomás keresztcsontra!)

Az lehetett, hogy ki volt mozdulva egy picit a kereszt csontom, és izom görcsök voltak, teli van ott ideggel is, neten néztünk chiropraktik videókat, megmutattam asszonykámnak, hogy mit csináljon( én hason fekszek, asszonykám egyik tenyere rá a keresztcsontra, arra rá a másik keze, levegő kifúj+ellazitás ezzel párhuzamosan egy nem túl hirtelen, de erőteljes mozdulat) cuppant egyet a keresztcsontom. Ezt2-3szor megcsináltuk, utána még folytattam a nyújtást és a hiperhajlitást.

Mostanában is nyújtok mindig edzés elején, a derékizomzatra kifejezetten odafigyelve, és legalább heti egyszer csinálok hiperhajlitást is.

[ Szerkesztve ]

(#36041) Sotho válasza Jumbozorz (#36036) üzenetére


Sotho
őstag

Izomerősítő:

Guggolás, combfeszítő combhajlító gép lórugás (gép) a kétféle láb (p.n@) tárogatógép.

Kardio/aerob:

Normálisan használt sífutó ill lépcsőző gép ( bringát futópadot nem kifejezetten ajánlom, de a bicaj bemelegítésre viszont jó).

És a diétás étrend természetesen.

(#36042) God Vazzeg válasza Stirbi (#36040) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Szinte ugyanez nálam is, de nekem két oldalra kisugárzó, hiperhajlítás nekem is sokat segít, illetve most hogy nem edzek egyáltalán rosszabbodik :( Lassan el kell kezdenem már edzeni, mert minden bajom van :D

(#36043) kolosanyi válasza God Vazzeg (#36039) üzenetére


kolosanyi
veterán

Sajnos ez genetika. Ha megvan a hajlam a gerincbántalmakra, akkor jobb odafigyelni. Nekem a futás, ugrálás stb nem okoz problémát, viszont a súlyzóval óvatosan kell bánnom. Ezért nem erőltetem a kettlebellt se, pedig szeretem. Ugyanez érvényes a guggolásra, felhúzásra stb. Mindegy, van alternatíva. Ha nem is a legoptimálisabb megoldás, de másképp is meg tudja dolgoztatni az ember azokat az izmokat. Inkább ezt választom a sérülés helyett.

God Vazzeg
Gyógytornát próbálj beiktatni. A McKenzie módszer nagyon hatásos. Egyelőre elvan a derekam, de ha rosszabodik, elkezdem én is, kerül amennyibe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#36044) drogery válasza kolosanyi (#36032) üzenetére


drogery
tag

Egyáltalán nem gúnyolódok. :N

Én személy szerint több olyan embert ismerek aki a sérvét a lábtolónak köszönheti, nem pedig a guggolásnak. :U

(#36045) God Vazzeg válasza kolosanyi (#36043) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Így van, ezt az tudja megérteni aki átment már ezen.. Én is pont lexarom már a súlyokat (pedig én voltam az pont aki kardoskodott mindig a nagy súlyok mellett!) inkább moderált súlyok, és maximális izomérzet. Lehet öregszem :))

(#36046) Stirbi válasza God Vazzeg (#36042) üzenetére


Stirbi
addikt

Van egy nagyon jó tipp gerincellazításra, meg kiakasztásra ha valami be van csípődve. Az a legjobb ha olyan magasan van a nyújtó, hogy egyenes lábbal tudsz lógni és nem ér le a földre, tartod magad
lelazítód magad deréktájékon, hogy azt érezd, nyúlik szét a gerinced! De érezd, hogy teljesen laza a derékizmod! Egy kis idő után nagyon finoman kezd el billegetni a medencédet, mintha valaki mozgatná, hogy nyújtsa a gerincedet(itt súlyként ott lóg a két lábad ki a medencédből), de próbáld nagyon lazán mozgatni a medencédet és érezd, hogy nyúlik a gerinc. Ez után óvatosan helyezd vissza a súlyt a gerincedre, tehát finoman állj talpra!!

Ilyen derékproblémán nem segít még az öv használata sem. Csak még jobban ellazulnak a törzsizmok és még rosszabb lesz a helyzet!

Szoktam úgy lazítani a hiperhajlító padon, hogy leteszem elöl a két öklöm a földre, és fent a pad tartja a medencémnél a súlyt, a többi súly pedig rajta a két kezemen, és teljesen le tud lazulni igy is a gerincoszlop.

Ezen a típusú padon nem lehet jól megdolgoztatni a derékizmokat. Az előzőleg képként beszúrton igen!

[ Szerkesztve ]

(#36047) Jumbozorz válasza Sotho (#36041) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

Köszönöm!

(#36048) kolosanyi válasza drogery (#36044) üzenetére


kolosanyi
veterán

Akkor félreértettelek, bocsi. Ülő lábtolóra gondoltam, ott nem lép fel a gerinc függőleges irányú nyomása, ami deréknál koncentrálódik. Minimális lesz a derékra kifejtett terhelés emiatt, sokkal kímélőbb. A hanyattfekvős pont emiatt nem jobb a guggolásnál. Ha már guggolni kell, akkor gerincesek csináljanak egylábast. Úgy nem raksz magadra akkora plusz súlyt, ha egyáltalán kell nehezíteni, megintcsak jobban kíméli az ember gerincét. Cserébe nehéz megtanulni és ha szarul csinálja az ember, nyírja a térdet.

God Vazzeg
Volt amikor én is a saját erőmhöz képest nagy súlyokat erőltettem, de inkább visszavettem. Lehet én is öregszem, pedig csak 22 vagyok... :))

Stirbi
A denevérpad pont erre szolgál. Viszont óvatosan kell bánni azzal is, nagyon óvatosan. Ha hirtelen mozdulatot tesz rajta az ember, csúnya vége lehet. Emiatt segítő nélkül nem ajánlott használni.

[ Szerkesztve ]

(#36049) Stirbi válasza kolosanyi (#36048) üzenetére


Stirbi
addikt

Tapasztaltam, ezért mondtam, hogy a nyújtós lazító nyújtás után finoman kell lábra helyezni a súlyt. :)
Volt, hogy úgy beszúrt, hogy féltérdre kellett ereszkednem, két kézzel megtámasztva magam a földön, mert úgy beszúrt!! Nagyon óvatosan kell mindent csinálni, de a hiperhajlítás egy csodaszer egyébként!!

[ Szerkesztve ]

(#36050) God Vazzeg válasza kolosanyi (#36048) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Elölguggi is jobb mint a sima :K Bár kényelmetlenebb, de kevésbé terheli a gerinc alsó részét. Lábtoló csak az a fajta mehet, ami nem 90 fokban van az ülőke és a támla. De azzal is ésszel. Lábnyújtás, hajlítás, és kitörés rendben van szerintem :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.