Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#169001) Dreadloord válasza Madwe (#169000) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Ha zavar a "tömeg" nem kell járnod, mostmár kint is jóidő van, bárhol mozoghatsz, senki nem kötelez, hogy tömegbe menj:)

(#169002) Madwe válasza Dreadloord (#169001) üzenetére


Madwe
nagyúr

Otthon edzek november óta s végképp nem beszéltem kötelezésről. Februárban benéztem a terembe délután 2kor párszor hogy mizu s mozdulni nem lehetett, miután marad a tömeg (tényleg tömeg... covid elött se volt ekkora) én ebből nem kérek.

(#169003) Dreadloord válasza Madwe (#169002) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Nálunk kb. fele a létszám, igaz én vidéki kisvárosban élek, de a tömeg sem zavar, anno a diszkókban, mikor mozdulni nem lehetett, azon szocializálódtunk 10 éve még:)

(#169004) Qtya123 válasza Dreadloord (#168999) üzenetére


Qtya123
őstag

Pár napja írtam ide, hogy csak presszionál a nagyvezetőnk és úgyis be fogja szüntetni később a bohóckodást a védettségi kártyával. Most még megy az erőlködés, hogy szúrd a kínait.

És lám, még el sem kezdődött, de már visszavettek a dologból és enyhítették az edzőtermi elképzeléseiket.

Aztán persze még minden változhat és változni is fog. Csaponganak vezéreink össze-vissza. Szigort is akarnak, de szavazatot sem akarnak veszíteni. Így marad részükről a vergődés.

[ Szerkesztve ]

(#169005) t256 válasza Dreadloord (#169001) üzenetére


t256
őstag

Azért kimenni valahova mozogni és a súlyzós edzés nem ugyanaz a kategória!

Holnaptól nyithatnak az edzőtermek a nagyközönség számára. Kíváncsi leszek a tömegre. Jövő héten már szeretnék menni.

Érdekes módon a hét elején kaptam egy mailt az AYCM-től. Május 1-től újra aktív a kártyám.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#169006) Woodslave válasza t256 (#169005) üzenetére


Woodslave
nagyúr

én örülök hogy így van mert nálunk több a versenyző mint a potenciálisan visszatérő zöldkártyyás para volt hogy most zárna be a terem, bár szerintem se tartott volna ez a kártyás dolog sokáig. Én azt gondolom néhány kivételtől eltekintve aki edzeni akart azt megoldotta, szóval nálunk nem számítok arra hogy durván megugrana a terembe járók száma, aztán lehet meglepetés lesz.

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#169007) aelod válasza Qtya123 (#169004) üzenetére


aelod
veterán

Ide írd ezeket kérlek.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#169008) basaharc502


basaharc502
aktív tag

Érdekes, abba a termebe, ahová eddig jártam még mindig teljes csend honol. Elnéztem tegnap délután arra, ugyan úgy zárva volt, de még egy cetli sem volt kirakva, hogy esetleg mikor nyitnak. Nem is értem, facebookra sem képesek kiböfögni 2 mondatot, hogy ekkor és ekkor lesz újra nyitva a terem, vagy zárva marad ilyen és olyan okokból.
Eddig mindenki azért sírta tele az internetet, hogy zárva kell tartani, nincs bevétel, most pedig, amikor lehetne menni sehol semmi. Tegnap május 1 volt, ok értrem (bár nem, mert a zárva tábát kellett volna kb. csak átfordítani, 1 hete tudta mindenki, hogy lehet a héten nyitni, szóval felkészülni, kitakarítani bőven lehetett volna idő)
Persze mehetnék át másik terembe, de ahol lakom ezen kívül csak a háztáji jellegű teremnek csúfolt valamik vannak...így marad, hogy a munkahelyemen kell ismét terembe járnom, jóval több macerával :(((

(#169009) Madwe válasza basaharc502 (#169008) üzenetére


Madwe
nagyúr

Benne van sajnos hogy többet nem nyitnak ki, sokan beleálltak a földbe a termek közül...

(#169010) Woodslave


Woodslave
nagyúr

Tegnap és ma összesen egy embert láttam aki eddig nem járt..nem rohantak meg a termet :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#169011) Madwe válasza Woodslave (#169010) üzenetére


Madwe
nagyúr

Tegnap jártam egy kört, a régi termem teljesen csordultig volt de találtam egy másikat ami kb kihalt volt szintén közel, uh vettem is bérletet gyorsan s edzettem egy nagyot :) persze lehet csak az ünnepnap miatt voltak kevesen, majd kiderül. Normál kihasználtsággal nem lenne bajom, de amikor mozdulni sem lehet kb kis tulzással a legkiesebb időkben sem s minden egyes eszközre 10 perceket kell várni az még precovid se tetszett :)

[ Szerkesztve ]

(#169012) stratova válasza basaharc502 (#169008) üzenetére


stratova
veterán

(#169013) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

Kimaradt 3 hét edzés Covid miatt.
A kérdésem az, hogy heti 3 teljes edzéses edzéssel jó módja módja visszatérni a kondizásba 70-75 %-os súlyhasználattal?
Vagy mit ajánlanátok?

(#169014) Madwe válasza ginola (#169013) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hát én azért előtte lefolyástól függetlenül elmennék biztos ami biztos egy terheléses post covid vizsgálatra, mondjuk nem olcsó...

(#169015) ginola válasza Madwe (#169014) üzenetére


ginola
addikt

Az mit takar és mennyibe kerül?

(#169016) Madwe válasza ginola (#169015) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én cég miatt hozzájuk járok, de biztos van olcsóbb magánkórház is, államiban gondolom akár ingyen is, talán már kezdenek leterheltségben javulni ott a dolgok...
[link]

szerk: ez pl nem annyira átfogó de a lényegi dolgokat itt is mérik s azért olcsóbb :) [link]
vagy akár innen az egyik: [link]
Kardiológiai dolgokat én mindenképp nézetnék edzés elött.

[ Szerkesztve ]

(#169017) ginola válasza Madwe (#169016) üzenetére


ginola
addikt

Én arra gondoltam, hogy elkezdek edzeni teljes testeset jövő héttől és jövő héten pénteken mennék a kivizsgálásra.....

(#169018) Madwe válasza ginola (#169017) üzenetére


Madwe
nagyúr

Óvatosan, fokozatosan s a pulzusod mérd közben ha tudod. Jó eséllyel semmi gondod nem lesz s kutya baja a szívednek pl, de azért jobb elején óvatosnak lenni, szerintem :)

(#169019) ginola válasza Madwe (#169018) üzenetére


ginola
addikt

Már 10 napja minden nap sétálok, növelve az időtartamot és az iramot.....

Vigyem el magammal a pulzoxymétert? :D Mi az elfogadott pulzusszám?
Minden testrészre 1 gyakorlat 4*15 ismétléssel mondjuk H, Sz, és P.

[ Szerkesztve ]

(#169020) Madwe válasza ginola (#169019) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az függ az edzés típusától, állapottól kortól stb. Azért súlyzós/saját súlyos edzés esetén 120 felett figyelnék, 140 körül visszavennék, 160 felett meg kardiológiára bejelentkeznék még aznap enyhe túlzással :)
kardiós gyakorlatoknál aztán meg végképp bármi lehet, terheléstől függően van ahol a 120 is sok van ahol a 160 is normális...

(#169021) ginola válasza Madwe (#169020) üzenetére


ginola
addikt

Köszi, elviszem a pulzoximétert.
4*12 ism. saját súlyos guggolás fél perc pihenőkkel sem viszi 10 fölé a pulzusom, pedig előtte volt 20 perc gyógytorna....

(#169022) rwin5


rwin5
őstag

szoliba kell védettségi, vagy az olyan, mint a fodrászat?

(#169023) bigmasterg válasza rwin5 (#169022) üzenetére


bigmasterg
addikt

Olyan mint a fodrászat.

(#169024) Freddycom


Freddycom
őstag

Hú bazmeg, jártatok már úgy h erőkifejtés hatására istentelen fejfájás tört rátok fej hátsó részén, koponyaszirt körül? Azt hittem ott döglök meg, agyi aneurizmám van vagy ilyesmi. :(

Úgy vettem észre h utána kurvára figyeltem a légzést, és egyre csökkent, majd 5 perc múlva kb el is múlt. Neten exertion headache címszó alatt találtam dolgokat.

Begörcsölt vmi, becsípődött ideg, oxigénhiány vagy mi a mária?

(#169025) Pocee válasza Freddycom (#169024) üzenetére


Pocee
senior tag

Jártam...életem során kétszer,nem edzés közben hanem nagyon intenzív testmozgás közben,az elsőnél azt hittem elpattant egy ér a fejemben.ijesztő volt.

Mr.Brightside

(#169026) ztoldy válasza Freddycom (#169024) üzenetére


ztoldy
senior tag

Nekem akkor szokott ilyen lenni, szerencsére ritkán, amikor a nyakam rosszul fordítom begörcsöl az izom és mintha az ideg becsípődne. Hirtelen ilyenkor elkezd sötétülni a kép, mintha tényleg nem jutna vér vagy oxigén az agyhoz. Elég ijesztő, ilyenkor gyorsan szoktam is masszírozni, meg a másik irányba fordítani a fejem.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#169027) bako01 válasza Freddycom (#169024) üzenetére


bako01
csendes tag

Nem ittál edzés előtt valami lónyálat (pl. Superhero)?!Nálam akkor jött elő, azóta sem iszom ilyen "búgatóporokat"...

(#169028) diegho válasza bako01 (#169027) üzenetére


diegho
nagyúr

Búgatópor, ez jó :DDD valami kis koffein még jó hatással tud lenni, legalábbis rám igen, de nem túlzott mértékben, ilyen kemény pre workoutokat biztos nem tolnám.

(#169029) ztoldy válasza diegho (#169028) üzenetére


ztoldy
senior tag

Nekem a fehérjére mondták ezt a kollégák.
Jól tud jönni egy pwo, csak figyelni kell rá, hogy vagy ne koffeines legyen vagy ha koffeines, akkor ne 300-400mg koffein legyen benne. Egyes termékeknél nagyon el vannak szállva a mennyiségekkel.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#169030) Freddycom válasza bako01 (#169027) üzenetére


Freddycom
őstag

1g citrullin-malátot, nem tudom számít-e, nem egy nagy mennyiség, de köztudottan a fehérje után az egyik legalapvetőbb kiegészítő. :D

(#169031) diegho válasza ztoldy (#169029) üzenetére


diegho
nagyúr

Én vagy energia italt, vagy kávét, vagy Puregold-os NRG Burn-t használtam. Bár utóbbi 2 hétben nem sokat edzettem, heti 2 alkalmak voltak, mai is kimaradt Sputnik 2. adag utáni láz miatt. Jövő héten szintén maximum 3 fog beleférni, de igazából nálam nem a gyúrás a cél, hanem a fogyás utáni formázás, oda elég a heti 3 is egyelőre.

(#169032) Elektrosokk válasza Freddycom (#169030) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Az nem okoz ilyet, illetve nálam 4-5g a dózisa.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#169033) atee_13 válasza Freddycom (#169024) üzenetére


atee_13
őstag

Nekem volt, de nem fej hátsó rész, hanem kétoldalt, mintha két szöget ütöttek volna bele. Volt koponya ct, mr de nem volt rendellenesség. azóta sem derült ki mi volt az. Aztán jött a covid azóta meg nem jártam orvosnál.

(#169034) benfolds válasza Freddycom (#169024) üzenetére


benfolds
őstag

nekem tavaly tavasszal volt egy hasonlóan nagyon ijesztő és kellemetlen élményem lábazás közben. utolsó előtti kitörésnél hirtelen egy nyomást éreztem a jobb halántékomnál, a fejem is megfájdult. abbahagytam az edzést, utána éjjel iszonyat szarul lettem, ilyen pánikrohamszerű valami tört rám, elgyengültem, ziháltam, a földön fetrengtem, azt hittem meghalok. még két hétig enyhén fájt a fejem jobb oldala, reggelenként szédültem. kb. egy hónap volt, mire elmúlt és újra edzeni tudtam. én is azt hittem, hogy aneurizma. orvosnál nem voltam, szóval nem tudom, hogy mi volt. hülye voltam, akkoriban iszonyatosan durva lábazásokat csináltam (az én szintemhez képest). nem vagyok egy izzadós típus, de lábazásnál egy cm2 száraz rész nem volt a pólómon már 10 perc edzés után. borzasztóan elfáradtam mindig, ráadásul fogytam is, szóval totál hülyén csináltam. utána visszavettem, jó figyelmeztetés volt.

(#169035) benfolds válasza benfolds (#169034) üzenetére


benfolds
őstag

ja, és emellé társult még egy pulzusszinkron fülzúgás is, ami szintén egy hónap múlva múlt el. ma sem tudom, hogy mi lehetett konkrétan, de eléggé be voltam szarva, hogy annyi nem csak a gyúrós pályafutásomnak, hanem úgy általában is. :U

(#169036) Freddycom


Freddycom
őstag

Na hát "örülök", h más is járt már így, legalább együtt halunk meg. Köszönöm a tapasztalatokat, de tényleg. Nem tudom mi a picsa volt nekem, légzést próbálom nagyon figyelni gyakorlatok közben, de a súlyok amúgy lófaszok, múlt hét óta járok le, szóval biztos nem erőltettem meg magam.

Az edzéstervem is faék egyszerű: hétfő-csütörtök bicepsz, péntek alkar és pénisz.

(#169037) Angel2014 válasza Freddycom (#169036) üzenetére


Angel2014
addikt

Egy kontraxos agyi és nyaki MRI nem ártana. Meg egy vérnyomás holter és terheléses EKG.

Koleszterin, trigricerid ugyan úgy el tudja zárni az ereket.

De lehet egy leszakadt meszes plakk is ami elzárja az ereket.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#169038) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Szeretnék nyomni egy Kreatin kúrát (feltöltés + szinten tartás)
Melyik terméket (gyártó + formula) ajánljátok leginkább?

Köszönöm szépen

(#169039) whitezo88 válasza smallmer (#169038) üzenetére


whitezo88
nagyúr

a kreatin az kreatin, max hogy monohidrát vagy foszfát, kinek mi vált be. Feltölteni nem szükséges, ezt a gyártók pörgetik hogy sokat vegyél.

(#169040) Madwe válasza whitezo88 (#169039) üzenetére


Madwe
nagyúr

Feltölteni tényleg nem szükséges, s a kreatin az valóban kreatin (lehetőleg monohidrát legyen...) viszont az olcsó kreatin gyakran szennyezett nehézfémekkel. Lehetőleg rendes, bevizsgált forrásból vegyetek. Én myproteintől szoktam venni...
[link]
[link]

(#169042) rwin5 válasza Freddycom (#169024) üzenetére


rwin5
őstag

Sima vernyomaskiugras is tud ilyet csinálni, fizikai terhelés hatására meg sima liba, nem kell tulfilozni. Ha rendszeres jellegű lenne akkor érdemes kivizsgaltatni, de szerintem akkor hétköznapi tevékenységek során is felutne a fejét. A Googlen meg kár diagnosztizálni magad, és az orvosok haja is égnek áll tőle.

(#169043) benfolds


benfolds
őstag

na mi van, mindenki meg van halva az edzés újrakezdésétől? :DD

(#169044) t256 válasza benfolds (#169043) üzenetére


t256
őstag

Nem hittem volna, de én igen :D
Kétszer voltam a héten. Átmozgató jelleggel edzettem egész testre. Kis súlyokat használtam mégis minden izmomat érzem, a közérzetem sokkal jobb.
Nem hittem volna, hogy ennyit fog dobni a hangulatomon az edzés.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#169045) ginola válasza t256 (#169044) üzenetére


ginola
addikt

Vagyis minden testrészre egy gyakorlat?

(#169046) Dinter


Dinter
addikt

Youtube-n nagyon megy, hogy minden testrészt eddzünk kétszer (=> alsó-felső split), reddit-en a powerlifter vonal, itt meg egy fél éve kb. bro-split(szerűég) párti volt mindenki. Akkor át is tértem a HIIT-re, mivel a céljaimnak az megfelelőbb, mint a nagy súlyos edzések, illetve alsó-felsőt toltam heti kétszer. Azzal az volt a baj, hogy nagyon sok nehéz gyakorlat esett egy napra (pl. DL, OHP, Bench press, Overbent row, Pull up stb), ezért most megint kipróbálnék valami újat.

Szeretnék egy 4 napos edzéstervet, ami a V-alak kialakulást helyezi előtérbe (tehát váll-hát), régen volt egy nagyon tetszetős lementve, de sajnos nem találom. Tudtok rá ajánlani valamit?

(#169047) t256 válasza ginola (#169045) üzenetére


t256
őstag

Pontosan!

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#169048) kexksz válasza Dinter (#169046) üzenetére


kexksz
addikt

PPL-t kiprobalhatod meg, bar abbol pont 4 napot nehez lesz osszehozni

(#169049) Woodslave válasza Dinter (#169046) üzenetére


Woodslave
nagyúr

én most felső-alsó, de ha mondjuk a láb annyira nem érdekel, lehet felső-alsó-push-pull (csak felsőtest) és így push-pull napon úgy izolálsz ahogy tetszik.

Mondjuk a legutóbbi "tudomány" szerint nincs jelentősége mennyiszer edzel, ha a volumen egyezik, bár minden ilyet némi kétkedéssel kell fogadni, meg mindenki úgy magyarázza ahogy tudja akarja.

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#169050) Madwe válasza Dinter (#169046) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nekem végül egy eléggé módosított ppl jött be Ami már nem is hasonlít rá :)
mell-tricepsz-vádli-has
bicepsz-váll-első comb
hát-hátsó comb - alsó hát
Igaz kb másfél óra egy edzés, s 3 nap edzés 1 nap pihi, de időmből kitelik :)
szóval váll elkerült a melltől s a lábat is szétdobtam. Eleinte ódzkodtam attól h pl egy guggolást hova tegyek nem lesz rá erőm, de valahogy arra mindig akad :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.