Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67001) shteer válasza Champipi (#66991) üzenetére


shteer
titán

Mit lugosit amugy?

..szerintem jónak tűnik

(#67002) Woodslave válasza shteer (#67001) üzenetére


Woodslave
nagyúr

a szervezetet :U ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#67003) FollowTheORI válasza Woodslave (#67000) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha eszel valami rostos zöldséget is, pl brokkoli, répa stb... egyből meglesz a jóllakottság is. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#67004) userxy


userxy
őstag

Vki aki nálam hozzáértőbb fejtse ki ezt a nagy lúgosító szarságot.

Mert amiket én olvastam cikkek meg egyebek.
Végeredménybe azt szűrtem le, hogy értelmesen összerakott vegyes táplálkozás mellet hót faszság az egész lúgosító kajálás étrend és társai.

(#67005) shteer válasza userxy (#67004) üzenetére


shteer
titán

Te nem tudtad, hogy a gyuros tarsadalom egyoldaluan taplalkozik? Csirkerizs melle kell az ;]

Wood: es a szervezetet megkerdezte mar valaki, hogy az neki jo-e? :)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#67006) Woodslave válasza shteer (#67005) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nem tudom. Én ezzel a problémával csak nőklapja kiskegyed szinten találkoztam eddig :D Elvileg qrávra nem lehet befolyásolni :U De én is várom ha vki ért hozzá ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#67007) shteer válasza Woodslave (#67006) üzenetére


shteer
titán

Lugositja a hugyot. Ennyi a lenyeg.

..szerintem jónak tűnik

(#67008) FollowTheORI válasza userxy (#67004) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Olvass: http://holisztikusgyogyulas.blogspot.hu/2010/01/lugositsunk-de-miert-is-mit-is-jelent.html ;]

Nagyon röviden annyi, hogy a "normál" táplálkozás meg életvitel savas közeget teremt a testben, a sav pedig károsítja a sejteket, stb stb. (Valójában olyan dolgokat eszünk, amik savat termeltetnek a szervezettel hogy a ph egyensúly meglegyen -> savasít, vagy sav melléktermék keletkezik.)

Ezért ezt kompenzálandó olyan dolgokat kell enni amik nem sav, hanem lúg előállítására késztetik a szervezetet, ezzel segítve az egyensúly fenntartását. Gyakorlatilag savakat kell bevinni, hogy lúgot termeljen a szervezet -> lúgosít. Citromsav pl ezért jó... stb stb. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#67009) shteer válasza FollowTheORI (#67008) üzenetére


shteer
titán

Jo a tema. Csak le ne terjunk ;]

..szerintem jónak tűnik

(#67010) userxy válasza FollowTheORI (#67008) üzenetére


userxy
őstag

Erre a cikkre két másikat tudnék linkelni ami ezt az álláspontot amit a te cikked hoz röviden azt mondja rá szépen, hogy ökörség.

A sav-bázis egyensúlyát a szervezetnek sejt szinten nem tudod befolyásolni étrenddel. Mivel már a vér PH-ját se tudod elmozdítani innentől kezdve meg tárgytalan. :DDD
Én amellett vagyok, hogy marketing az egész és sok ökör elhiszi.

Az ember egyen mindent ami jól esik neki vegyesen zöldség hús gabona csoki sör, mindent mértékkel. És akkor baja nem lesz.

(#67011) nuke7 válasza _NCT (#66984) üzenetére


nuke7
veterán

Nem ertem a problémát.
Otthon csinálj valami jo kajat es a büfében edd meg kesobb.

Tegyél ra h hogy nez ki... Az a lényeg h te jol nézz ki es jol érezd magad ;)

https://youtube.com/user/nuke7

(#67012) Avibaby


Avibaby
újonc

Sziasztok!

Én a külföldi myprotein oldarról szoktam rendelni, mert olcsóbb, mint a magyar oldal. Viszont most minden ismerősömnek van elég táplálékkiegészítője.
Mostanában vennék 4kg Impact Whey Isolate, mert már fogyóba van. Viszont ez csak 60font és ahhoz hogy ingyenes legyen a szállítás kéne még 40 fontért valami.
Nem szeretné esetleg összedobni velem valaki az csomagját? :)

És hát igen elég drága 4kg izolátum 24.000.- ért. (De jó minőségű). Viszont szívesen feleznék valakivel. :U

[ Szerkesztve ]

(#67013) Woodslave válasza userxy (#67010) üzenetére


Woodslave
nagyúr

hát nem tudom, ha megnézed a köszvény okait, akkor ott van a magas húsfogyasztás. Nem tudom hogy van-e tényleges összefüggés a húsevés okozta savasodással és lehet-e ezt egyáltalán kompenzálni mondjuk almaecettel...

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#67014) shteer válasza Woodslave (#67013) üzenetére


shteer
titán

Tegye fel a kezet, aki sok hust eszik.
Es most az, aki koszvenyes!
:)

Amugy a husfogyasztas mint ok, nem vezet koszvenyhez.

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#67015) Woodslave válasza shteer (#67014) üzenetére


Woodslave
nagyúr

tegye fel aki 60 éves :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#67016) shteer válasza Woodslave (#67015) üzenetére


shteer
titán

Nem kell ahhoz 60 evesnek lenni. :P
Alkoholizmus is eleg vagy barmi betegseg ami karositja a veset, pl kezeletlen diabetesz.

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#67017) nuke7 válasza Woodslave (#66999) üzenetére


nuke7
veterán

En is igy gondolom - meg azt hozzátenném, hogy bizony tud egyénenként változni.
Magyaroszágon az emberek nagyrésze közepes ch igényű genetikailag.
Tehat nem élnek jol valószínűleg 0ch-val, de nagy részük messze tobbet eszik, mint kene.

Persze vannak kivételek. :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#67018) nuke7 válasza Woodslave (#67013) üzenetére


nuke7
veterán

Jesus - ez ha valaki utánanéz rendesen - egyértelmű, hogy nem a hús miatt köszvényes valaki.
Tul keves vizet iszik a hús melle - tul sok Húgysav, es az csak az ízületben tud lerakódni ha a vesek nem tudjak kiválasztani rendesen.

Ez a fő ok. Meg ha valaki nem veszi eszre, hogy neki nem esik jol a hús... Na az Kb. Magára vessen :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#67019) userxy válasza Woodslave (#67015) üzenetére


userxy
őstag

Na amit 5 perces utána olvasással sikerült megtudjak a köszvényről.

Gyakorlatilag a vér húgysav tartalma megnő és az ízületekben a purin nevű vegyület kb kicsapódik ez a vmi miatt begyullad és fáj.

Ezt a purin nevű vegyület kb minden hús féle tartalmazza bizonyos mértékben.

A húgysav akkor lesz sok ha nagyon fehérje dús a táplálkozás ami egy testépítőnél előfordul gyakran.

A vese dolga , hogy szabályozza a vér húgysav tartalmát.

Tehát magas fehérje fogyasztás mellett javallott a kibaszott sok víz és egyéb vese támogató és vese védő növények fogyasztása és akkor nem lesz para.

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#67020) Woodslave válasza nuke7 (#67018) üzenetére


Woodslave
nagyúr

megnyugodtam. Nem eszek annyira sok húst, meg nem iszok alkoholt, viszont qrva sok vizet (ha ez jó egyáltalán, mert itt is olvastam érdekeseket ;] )

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#67021) nuke7 válasza Woodslave (#67000) üzenetére


nuke7
veterán

Te egy több ch-s vagy ezalapján szinte biztosan :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#67022) Woodslave válasza nuke7 (#67021) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja igényem lenne rá, csak hasznát nem látom. (kivéve amikor nagyon üresre betöltődök, az qrva jó)

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#67023) Zola007 válasza userxy (#67019) üzenetére


Zola007
veterán

nukleotidanyagcsere köztiternék, nem csak húshoz köthető.
Magában a húsfogyasztás hajlam nélkül nem okoz köszvényt
Alacsony vérnyomás , visszér és emiatt romlott keringésű végtagok, de kávé, dohányzás, vízhiány, stb részben felelős érte, de genetikai hajlam és eltolódott húgysavszint érzékelés a kiváltó.
Akinek a családban, közeli rokonságban van, az ügyeljen rá, de egyébként stresszeléd (ez is hozzájárul) helyett inkább sportoljon, egyen rendesen mindenki.
Jellemzően akinél hajlammeg van rá, az gyakorlatilag a feje tetejére is állhat, bizonyos mértékben előjön kötépkor után.
A vénás vér ph-ja meg 7,4, intersticiumé 7,35-7,36, ettől egy tizednyi eltérés már nem normális működésre utal, ennyit lúgosítás témakörről.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#67024) Zola007 válasza Woodslave (#67020) üzenetére


Zola007
veterán

Egészséges, nem aktív emberben mérsékelt éghajlaton normál szintentartó tápanyagbevitel mellett egynapi 7 liter, tartós 5 liter vízfogyasztás mellett nincs ioenegyensúly probléma.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#67025) Woodslave


Woodslave
nagyúr

voltam, atta mint állat. Fekvenyomás helyett ferde padon nyomtam, hihetetlen, de semmi baja a vállamnak, pedig tegnap még fájt amikor a gyereket vettem le a mászókáról.. :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#67026) gghrtz válasza Woodslave (#67025) üzenetére


gghrtz
őstag

A ferdepad nekem is jobban bejön. Legközelebb már ki is hagyom a sima fekvenyomást, mert nagyon fájt a bal vállamnál a AC-joint. (Már évek óta érzem sajnos, de annyira nem vészes, csak vigyáznom kell, hogy ne erőltessem túl)

(#67027) Ijk válasza gghrtz (#67026) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szép lassan majd csak megokosodtok. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#67028) Radnix


Radnix
senior tag

Mai szokásos lowbar guggolásnál rosszul vettem ki az egyik bemelegítősújt, egyik oldalon lejjebb volt, mint a másikon, és menet közben igazítottam meg: végig fájt a vállam guggolás közben.
Tanulság: csak akkor kezdjétek el a gyajkorlatot ha megfelelő a pozíció, ne közben kaszkadőrködjetek :(

(#67029) Tenken válasza Woodslave (#67025) üzenetére


Tenken
őstag

Lehet, hogy a mászóka miatt fájt. Azt hitte át akarsz térni a bohóckodásra.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#67030) Woodslave válasza Radnix (#67028) üzenetére


Woodslave
nagyúr

akartam múltkor kérdezni, hogy akkor foglalj már állást, hogy erőedzés vagy testépítő edzés a jobb izmosodás szempontjából. Izmosabb lettél amióta így edzel?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#67031) Woodslave válasza Ijk (#67027) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja akartam tegnap írni, hogy ha még egyszer beírom, hogy megpróbálkoztam a fekvenyomással küldjetek egy virtuális seggberúgást :D :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#67032) Woodslave


Woodslave
nagyúr

[link] a múltkor említett ne egyél edzés utánhoz a kieg. :K

Kíváncsi vagyok amúgy, hogy a scitec által támogatott Pakulski miért tolja ennyire ezt a dolgot :F

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#67033) shteer válasza Woodslave (#67031) üzenetére


shteer
titán

Nem lehetne, hogy inkabb cimre jossz egy valodiert? :D

..szerintem jónak tűnik

(#67034) userxy válasza Woodslave (#67030) üzenetére


userxy
őstag

Szerintem egy arany középút, úgy felépíteni az edzést, hogy 1/3 ""erő"" 2/3 ""testépítő"" edzés.

(#67035) hunoxo válasza Woodslave (#67032) üzenetére


hunoxo
csendes tag

Kikeverek én magamnak egy ilyen edzés utáni cuccot. :K
Mondjuk nem a teljesség igényével.

Wood: ;]

[ Szerkesztve ]

(#67036) Woodslave válasza hunoxo (#67035) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:R én csak azt nem értem, hogy eddig hogy a faxba lettek izmosak az emberek ;] :D

mondjuk Kiefernek van pár elmélete, amit simán cáfolnak más blogokon, de nekem mindig bajom volt ezzel az időméréssel edzés után. Mitől számít? Tényleg amikor az utolsó sorozatot befejezted? Honnan tudja a szervezeted, hogy nem csinálsz még egyet? Vagy amikor elvégzed az első munkasorozatot, csak nem akarnak összezavarni és ezért írja az edzés végétől... :D

Stheer: de :K :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#67037) hunoxo válasza Woodslave (#67036) üzenetére


hunoxo
csendes tag

Ez lesz benne:
-leucin
-fenugreek
-szénhidrát (még utána nézek,hogy milyen)
-édesgyökér
-papaya
-pancreatin
..és kész,arányokat belőni... ;] :D

..azt hiszed viccölök? :D

[ Szerkesztve ]

(#67038) Woodslave válasza Woodslave (#67036) üzenetére


Woodslave
nagyúr

160 dollár 5 hónapi adag.. Sajnos nem szállítanak Magyarországra :( :O :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#67039) Woodslave válasza hunoxo (#67037) üzenetére


Woodslave
nagyúr

arányokban annyit tudok segíteni, hogy ha jól látom 374 gramm egy doboz ez 1 havi adag heti 3 edzéssel (azaz kb 12) tehát 31 gramm körül van egy adag. :K ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#67040) corres78 válasza Woodslave (#67036) üzenetére


corres78
tag

Ez olyan lehet, mint a monitornál a képernyővédő, mindig az utolsó mozdulattól méri az időt. ;]

(#67041) hunoxo válasza Woodslave (#67039) üzenetére


hunoxo
csendes tag

Lenyomozom majd a pontos arányokat.

(#67042) Woodslave válasza hunoxo (#67041) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:R egy mintát azért majd küldjél ha megvan. (ha aggya, akkor megcsináljuk a gyártósort és nyomjuk mint a Breaking Bad.ben) ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#67043) Zola007 válasza Woodslave (#67036) üzenetére


Zola007
veterán

pontosan. Honnan tudja a szervezet hogy az volt az utolsó. Főle hogy nem mindenki azonos terheléssel edz.
Ezért szeretik egyébként súlyemelőknél a volument alkalmazni az edzésmennyiség mérésére attól függetlenül, hogy azt most 60 vagy 80 perc alatt sikerült kivitelezni (ha több az edzői utasítás, csúszik a dolog)

Másrészt ezek a regenerációs folyamat már edzés alatt megindul.
Nem testépítő példa, mert itt ritka a 8-10 órás edzés, de gondoljunk csak bele pl az ultramaraton-futók (150 km) esetében.
Náluk a komolyabb versenyen csinálnak vérképet a versenyt követően, hogy ellenőrizzék az izomszöveti és májenzimeket, hogy ha mekkora eltolódás van az iszonyatos terhelést követően
Ott kimutatható, hogy verseny végére már elkezdődött a regeneráció mintegy 20%-ban.
--------------------

#67042) Woodslave: beszállok én is, ha kell aki kotyvasszon ;) Aztán növünk mint a gomba, csak férjünk majd be idővel a lakókocsi ajtaján :DDD :))

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#67044) Miss.Poppy


Miss.Poppy
újonc

Hi! Nagyon nem a megfelelő helyen vagyok, csak szimpatikus volt a neve" gyúrósok ide!" :) . Navigációt kérnék a megfelelő helyre. Hol találom a grafikusok szakmai fórumát? :U

(#67045) Woodslave válasza Zola007 (#67043) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:K rád mindenképpen gondoltam :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#67046) Zola007 válasza Miss.Poppy (#67044) üzenetére


Zola007
veterán

Itt: Fegyencedzés - calisthenics - street-workout ide!
Itt többnyire csak grafikusok és .zik vannak :DDD

vicc volt, nem mellre szívni ;)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#67047) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Napok ota tiszta sav a gyomrom :(
Mar nagyon kezdem unni.

(#67048) shteer válasza d3tox1c (#67047) üzenetére


shteer
titán

Lugositani kell!!
;]

..szerintem jónak tűnik

(#67049) Miss.Poppy válasza d3tox1c (#67047) üzenetére


Miss.Poppy
újonc

Ja ok! :)

(#67050) Woodslave válasza d3tox1c (#67047) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nekem is csak szerencsére nem érzem ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.