Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95851) blakey válasza anglergab (#95848) üzenetére


blakey
titán

Nem minden eszköz nyúl bele a képbe, szerencsére, van amelyik passtrough módban továbbküldi.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#95852) anglergab válasza blakey (#95851) üzenetére


anglergab
addikt

Amelyik dekódolja a streamet és létrehozza a HDMI streamet, az definíció szerint belenyúl :)
Talán PC-n a VLC a legkevésbé, legalábbis ott sok post-processing-et és szűrőt ki lehet kapcsolni.

(#95853) blakey válasza anglergab (#95852) üzenetére


blakey
titán

Lépj túl a VLC-n, sok más eszköz és program létezik. Általánosan írtad így a válasz is az.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#95854) cof válasza anglergab (#95848) üzenetére


cof
veterán

A TV az magától nem deinterlacing-el, akkor nem 1080i-t írna ki. Mondjuk ugyanazon a TV-n médiakártyával, PaceHD-val, Horizon-al, VTV-vel lehetne igazán jó tesztet csinálni. Mindegyik gyári beállításon. A VTV a legmodernebb az tény, de csak azért lehet szebb a kép, mert nem 1:1-ben továbbítja a forrást.

Egyébként valamit csináltak vele mert néztem FB-n videókat a VTV-ről, és helyreálltak a szememnek is már a színek. A piros az már piros, és nem rózsaszínes, stb...

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#95855) tomp válasza anglergab (#95850) üzenetére


tomp
félisten

Akkor tovább ütöm őket mert múlthét hétfő óta nem reagálnak a hivatalos online hibajelentésemre miközben ott 48óra a plafon...
Adott egy előfizető. OTT-n jó volt. DVB-C-n rossz. De átrakják DVB-C-re és a hibát nem javítják. Kíváncsi vagyok az NMHH panaszra mit fognak csinálni. Megírtam a panaszban, hogy vagy hibamentes DVB-C-t kérek vagy OTT-t.

(#95856) anglergab válasza cof (#95854) üzenetére


anglergab
addikt

A TV a forrást írja ki, amit kap HDMI-n. Horizon box-nál ez interlaced, Vodafone box-nál progresszív. Mivel mindkettő box DVB-C-t kap, ezért az ő forrásuk interlaced.
A végeredmény mindenképpen progresszív scan.
Ezért a Horizon box esetében a TV deinterlace-el, a Vodafone box esetében pedig a box.
Az jó kérdés, hogy Vodafone TV OTT esetén is a box deinterlace-el, vagy ott a forrás (IP) eleve progresszív scan.
A sávszélesség interlaced-et indokol, az új hardver/CPU pedig progresszív scan-os IP streamet.

[ Szerkesztve ]

(#95857) mad823 válasza anglergab (#95849) üzenetére


mad823
őstag

Az interferenciához azonos hullámhosszú és fázisú fény kellene, az előbbinél a "sztereónak" gondolt működés ezt kizárja, utóbbinál pedig a LED-ek egymáshoz képesti elhelyezkedése lenne kritikus - de ilyen pontosság nem érhető el. Egyéb ötlet? :D

(#95858) anglergab válasza mad823 (#95857) üzenetére


anglergab
addikt

Azonos a hullámhossz, és elég koherens a fényük.
Sok szervíz és univerzális távirányító dual LED-es.

(#95859) tomp válasza anglergab (#95849) üzenetére


tomp
félisten

Villog az. ;)
Kamerán látszik.

(#95860) AsakuraDave válasza AsakuraDave (#95822) üzenetére


AsakuraDave
őstag

@95822
Erre valaki, hogy ezek az értékek jók-e? Köszi! :R

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#95861) tomp válasza cof (#95854) üzenetére


tomp
félisten

Ezt a szín torzulást mostmár én is tapasztaltam.
Ha a boxon kilépek a Netflixből valamiért HDR-en marad a box. Az meg az SDR anyagoknál igen csak érdekes. Ki kell kapcsolni a HDCP 2.2-t majd vissza be és helyreáll a box.
Szerintem még ezért nem érhető el a Netflix app a menüből. Bugos így nincs még hozzá ikon.

(#95862) Mikkamakka73 válasza tomp (#95861) üzenetére


Mikkamakka73
csendes újonc

Hogyan lépsz be a Netflixbe a boxon? ;)

(#95863) anglergab válasza AsakuraDave (#95822) üzenetére


anglergab
addikt

Minden jelszint értéked jó.

(#95864) tomp válasza Mikkamakka73 (#95862) üzenetére


tomp
félisten

Telefonon Netflix app->Cast ikon->Küldés: Sagemcom xxx363VDF_HU
Boxon elindul a Netflix app majd ott is bejelentkezel és már megy is.
HDR és Dolby Atmos is van.

(#95865) Mikkamakka73 válasza tomp (#95864) üzenetére


Mikkamakka73
csendes újonc

Köszi! :))

(#95866) peter303


peter303
tag

Hogyan sporoltam majdnem 3000 elofizetesi dijat.

TV Premium Internet 500 Telefon M elofizetesem volt 10999 havi arban. A husegem a Voda box csere miatt par honapja indult ujra. De kivancsisagbol ranyomtam a dijcsomag valtas gombra. Kivalasztottam az uj kedvezo 7790 TV + Internet 500 csomagot de a megrendeles vegen kidobott egy technikai hibaval. Felhivtam oket es azt mondtak hogy a Telefon M huseg miatt nem valthatok, siman lerazott. Ujra neki mentem es kivalasztottam pluszba a Telefon S csomagot 500 ert hozza. Igy vegigment a rendeles, meg is kaptam az uj szerzodest es a profilom is valtott. A lenyeg

TV Premium 4000 helyett 3300
Internet 500 maradt 5490
Telefon M 2000 helyett Telefon S 500
Az epack kedvezmeny -600 helyet mar -1000

Igy 10999 helyet most mar 8290 a havi dij ;).

Javaslom aki regi ugyfel es megalazoan draga 10000 folott fizett az probalja ezt ki.

[ Szerkesztve ]

(#95867) pogi1 válasza kabelmania27 (#95847) üzenetére


pogi1
tag

Köszönöm szépen! :C

(#95868) kabelmania27 válasza AsakuraDave (#95822) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Rendben vannak az értékek, nem kell szakadástól tartanod.
Modemnél van bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító vagy osztás nélkül direktbe megy a modembe a kábel?

(#95869) kezo0 válasza peter303 (#95866) üzenetére


kezo0
addikt

Na igen, csakhogy telefonból lefelé valtottál M-ről S-re. Így nem nehéz havidíjat csökkenteni, legalábbis ebből ered 1500 Ft-nyi csökkenés... Nekem pl. nem lenne jó az S.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#95870) AsakuraDave válasza kabelmania27 (#95868) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Falból kijövő koax splitelve van egy már korábban is linkelt [spliterrel] , amiből megy a modembe meg a tv-be vagyis a media boxba(alap) tovább a koax.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#95871) peter303 válasza kezo0 (#95869) üzenetére


peter303
tag

Igen en sose hasznaltam a telefont megis havi 2000 volt, es biztos nem vagyok egyedul ezzel. Bosszanto...

Egyebkent M csomag mar nincs csak S es L.

[ Szerkesztve ]

(#95872) kezo0


kezo0
addikt

Úgy rémlik egy korábbi interjúból, mintha azt tervezték volna, hogy augusztus végén megszüntetik a Horizon Go platformot. Ehhez képest az imént jött egy frissítés az apphoz. Ma, azaz aug. 25-én.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#95873) peter303 válasza kezo0 (#95872) üzenetére


peter303
tag

Ezt mar akkor se ertettem, hogyan vehetnek el ha nincs helyette valami mas. A Voda app belepeshez kell Voda box QR kod (legalabbis most) ezert azt nem adhatjak.

[ Szerkesztve ]

(#95874) cof válasza kezo0 (#95872) üzenetére


cof
veterán

Attól, hogy itt már nincs Liberty még fejlesztik, mert máshol van. Aztán ugyanúgy megkapja ez is a frissítést. Bejelentkezésnél rengeteg ország közül lehet választani, nem mindenhol vette meg a Voda.

@peter303 Elvehetik bármikor, ehhez nincs külön eőfizetésed, plusz pénzt nem fizetsz érte. A VTV-t is elvehetnék akármikor minden következmény nélkül.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#95875) kabelmania27 válasza AsakuraDave (#95870) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez egy jófajta osztó, rendben van a bejövő jelerősség, nem kell szakadástól tartanod.

(#95876) kezo0 válasza cof (#95874) üzenetére


kezo0
addikt

Nem emlékszem rá, hogy bejelentkezésnél több országból lehetett volna választani, mert csak egyszer kellett bejelentkeznem, és az évekkel ezelőtt volt... Viszont az applikáció a „Horizon Go Magyarország” névre hallgat.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#95877) F-ECT$ válasza peter303 (#95866) üzenetére


F-ECT$
titán

Az elmúlt hónapok kedvezményét (Telefon M) ki fogják fizettetni valószínűleg.

Dive ever, work never.

(#95878) peter303 válasza cof (#95874) üzenetére


peter303
tag

A profilodban az extrak kozt ott van a Horizon Go hasznalat 0 ft. Az ASZF reszet nem tudom, de sejtem az is emliti.

(#95879) peter303 válasza F-ECT$ (#95877) üzenetére


peter303
tag

Azt irtak semmi plusz koltseg es eszkozcsere nincs. Illetve a szerzodes penzugyi reszeben is ugyanezt. Hava szerzodesben nincs

[ Szerkesztve ]

(#95880) cof válasza kezo0 (#95876) üzenetére


cof
veterán

Hát én már nem tudom megmutatni, mert lelőtték a felhasználómat, de e-mail/jelszó bekérés után ki kell választani az országot. Itt van egyébként a Global app: [link]

Meg a Ziggo GO is tök ugyanez csak más a Skin. https://www.ziggogo.tv/

@peter303 Amíg megy, természetesen az ÁSZF-ben is szerepel, sőt még a Voda UPC aloldalán is láttam hirdetni, de ha lekapcsolják nem lehet majd reklamálni. Ugyanúgy ha nem működik ideiglenesen azért sem lehet kötbér igényt benyújtani meg ilyesmi, mert ez csak egy ingyenes extra ahogy említetted is.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#95881) inf3rno válasza cof (#95840) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Annak az emailnek elvileg tudom a jelszavát. Ha csak ennyi, az király, mert akkor megvan minden adat. Ez a gép amúgy csak modem, vagy van valami router funkciója is? Egyelőre most nincs router elfekvőben itthon, de ha beválik, akkor veszek hozzá. A mostani CB-vel kb fél óránként megszakad már a net. Nem tudom, hogy a modem hibája e, vagy valami központi gebasz van, de már lassan 2 hete ilyen. Ha nem változik a modem cserével, akkor feladom az online játékot. Elvileg majd lesz T optika itt, de az is 1-2 év, mire kiépítik. Addig meg szívhatunk ezzel. Már elgondolkodtam rajta, hogy ennél még talán a mobil net is jobb lenne.

Buliban hasznos! =]

(#95882) cof válasza inf3rno (#95881) üzenetére


cof
veterán

Menj tutira, az elvileg nem elég mert kötheted vissza utána a CB-t, mert addig nem lesz net amíg fel nem regisztrálod. Ugyanúgy router funkciót is tud. Annyiból rosszabb ez mint a CB, hogy nem tud egyszerre 2.4+5 GHz Wifit, vagy ez vagy az.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#95883) inf3rno válasza cof (#95882) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az 5GHz egyáltalán nem érint. Nem tudok róla, hogy lenne bárkinek olyan gépe a háztartásban. Simán jó a 2.4-es n-es wifi.

Jó, megpróbálom valamelyik nap. Most egyelőre fontos, hogy legyen net. Remélem, hogy nem tudom úgy elcseszni, hogy se CB se ez ne működjön. Az lenne csak az igazán tuti. :D

Buliban hasznos! =]

(#95884) cof válasza inf3rno (#95883) üzenetére


cof
veterán

Elcseszni nem tudod. :D

Ja meg annyi ugye, hogy ha 500-as neted van, ezen ne keresd, olyan 350 körül lesz a plafon.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#95885) tomp


tomp
félisten

Most kapcsoltam be a mai napon először a Voda boxot!
ééééééééés!
IP-ről megy! Úgy látszik az NMHH-s panasz hatásos lett!
Ki is húztam a koaxot! :C

(#95886) cof válasza tomp (#95885) üzenetére


cof
veterán

Nájsz. De majd ha értesítenek róla, hogy "kedves ügyfelünk áttettük OTT-re örök életre" majd csak akkor hagyd annyiban ezt a tojok a DVB-C szétesésére dolgot.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#95887) tomp válasza cof (#95886) üzenetére


tomp
félisten

Természetesen még nem nyugtázom. Elvégre az NMHH levelét is várom a Vodafone-al együtt az ügy sikeres megoldásáról. Természetesen a kötbérre igényt tartok július 18-tól. Ezek alapján a mai napig.
Vicc: most meg Dolby nincs ugye IP-n :DDD
De ahhoz akkor használom a kártyát. Viszont ott már nagyon sok csatorna szétesik. Lehet átrakom a TV ágra a hpf szűrőt. Azzal legalább csak az RTL Klub HD és a ZDF esik szét. :DDD

(#95888) inf3rno válasza cof (#95884) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Most sincs meg a 400 se. Csak 500-nak reklámozzák...

Buliban hasznos! =]

(#95889) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok,

Van már információ, hogy a gigabites nethez adott Puma 7-es Arris (Vodafone Station) HGW-ben javították-e a Puma 6-os Compal (Connect Box) hibáit? Illetve egy apróság, az Arris fém talpát le lehet szedni hogy fektesse az ember, vagy fixen állóra tervezték?

Előre is köszi!

(#95891) tomp


tomp
félisten


Úgy látszik az OTT-hez szükséges egy 4betűs alkatrész! NMHH! :DDD
Csak tudnám miért játszották velem a hülyét...
Normális cégnél a következő módon ment volna: DVB-C-re átkapcsolás. Szétesik a kép. Jelentem a hibát. Kijönnek, próbálják javítani. Újra előjön a hiba, még 1x kijönnek, hogy most már sikerülni fog. Miután harmadjára jelentem közlik, hogy itt valami komolyabb hiba lehet így inkább visszakapcsolják a boxot IP-re, hogy ne legyen további gondom és a kellemetlenség miatt a havidíjat jóváírják.

Ez nem egy sci-fi!

(#95892) cof válasza #72042496 (#95889) üzenetére


cof
veterán

Biztos, hogy le lehet szedni mert az ebay-en árulnak hozzá talpat külön. [ebay]

És nem is fém, hanem műanyag, csak szürkére van fújva, fémes hatást keltve.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#95893) #72042496 válasza cof (#95892) üzenetére


#72042496
törölt tag

Na tessék, átver a látvány. :)
Köszi, mondjuk a szellőzés miatt talán tényleg jobb állítva.

(#95890) ish4d0w
Köszi, hát a neten mindkettőre írják ezeket a problémákat. Csak gondoltam, ezt hátha újabb reviziós chippel szerelik, vagy valahogy megoldották. Én ezeket szerencsére nem veszem észre, csak érdeklődésből kérdeztem rá.

A céges VPN mondjuk borzasztó lassú, ilyen 1 Mbps (igen, Mbps) körüli a CB-n, míg otthon a tizedakkora Telekom-neten meg okés, de ez más miatt lehet.

[ Szerkesztve ]

(#95894) tomp


tomp
félisten


Jelenleg is ilyen a modem feltöltési értékei.
E mellett DVB-C-t nézni lehetetlenség. OTT-n viszont az RTL Klub HD jelenleg is tökéletes.

(#95895) szabogabor10 válasza tomp (#95885) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szép volt komám. :)
Ugye, hogy vissza lehet állítani azokat a fránya boxokat OTT-re. Még hogy nem lehet. :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#95896) kezo0 válasza tomp (#95885) üzenetére


kezo0
addikt

Szerintem csak műszaki hiba. Holnapra visszaáll a DVB-C. :D

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#95897) anglergab válasza kezo0 (#95829) üzenetére


anglergab
addikt

DVB-C-n működik a felirat a Vodafone TV mediabox-szal. Látszik, hogy IP alapú, és HTML5 réteg a megjelenítése.

(#95898) cof válasza tomp (#95887) üzenetére


cof
veterán

Lehet átrakom a TV ágra a hpf szűrőt.

Ja, az mondjuk oda is kell. [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#95899) kezo0 válasza anglergab (#95897) üzenetére


kezo0
addikt

Köszi. Kár, hogy én szinte minden műsort, ami engem érdekel, felvételről szoktam megnézni, OTT-alapon pedig ugye lemondhatnék a feliratról... Esetemben tehát ez sem szól az új box mellett. :(

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#95900) gregory91


gregory91
senior tag

Furcsállom hogy egyeseknél szétesik a kép dvb-c-n .Utólag belegondolva szerintem az AH miatt lehetnek gondok.

anglergab:"- Kihúzott UTP kábellel is bekapcsol, működik a box, de akkor a Műsorújság nem mutat semmit"

Akkor az "epg" nem DVB-C-n jön hanem neten keresztül "szinkronizálódik",pedig ebben a pillanatban is van epg DVB-C-n (igaz most 24 órás intervallumban).
Nálunk két (régi)box van még, egyik sincs netre kötve mégis jól szuperálnak.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.