Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96351) sly54 válasza Ledi (#96284) üzenetére


sly54
tag

Nem mindenkit tettek dvb-re,egyébként OTT-on is ugyan ez a probléma

(#96352) sly54 válasza kabelmania27 (#96292) üzenetére


sly54
tag

Bocs,hogy beleszólok,de nekem is megkéne néznem az éetékeket és nálam nincs hálózat állapota rész,ilyenkor hol találom,(ha egyáltalán)?Köszönöm

(#96353) inf3rno válasza cof (#96326) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja hát mindketten a CB adapterével próbáltuk, de akkor sem vili, hogy mi lehetett a gond. Elvileg 12V 1.5A DC kell neki, ami megvolt. Nem hiszem, hogy van még ezen felül bármi extra, amit egy adapternek tudnia kell. Azért kíváncsi vagyok, ha tényleg csak annyi, hogy hibás és nem letiltották őket, akkor még bepróbálkozok az Ubee-vel. Nagyjából ennyi pénzt ér most nekem. Mire az új ezres kütyü ide kerülne, addigra úgyis kiépítik a T-s optikai hálózatot, és váltani fogunk arra.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#96354) cof válasza inf3rno (#96353) üzenetére


cof
veterán

A vargalex mint ha írta volna, hogy van nála TC és Cisco is. Ki kellene próbálnia másnak is, mert azt is el tudom képzelni, hogy akinek CB-t adtak már az nem regisztrálhat be régebbi eszközt. Szóval nem biztos, hogy hibásak és az sem, hogy letiltották őket.

Nálam ugye alapból TC volt kihelyezve, és az Ubee-t simán fel tudtam regisztráni.

Kellene egy olyan visszajelzés valakitől akinek CB 500 nete van, de mégis régebbi modemet használ.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#96355) MadMancs válasza #72445440 (#96333) üzenetére


MadMancs
veterán

Ami nálam van azt elvileg tudták hol van.
Anno exem mikor lelépett megszüntette szolgáltatást de egy eszközt se adott le (engem meg pont nem érdekelt mit csinál :DDD). Utána meg panaszkodott hogy kiszámláztak neki 40ezret TC-re meg 2x60ezret a 2 Cisco boxra. :DDD Kifizette szóval gyakorlatilag meg lett vasárolva 2015-ben.

Az hogy milyen végponton van azt se TC se CMTS nem tudja. Szóval nem függ se csomagtól se előfizetéstől se hogy milyen HGW van most. Ahoz hogy ezt megtudja CMTS el kellene kezdeni felregisztrálni a hálózatra saját profilunkkal, úgy hogy TC létrehozta kapcsolatot CMTS el. De idáig el se jutunk hogy egyáltalán elkezdjük a folyamatot mert DHCP ajánlatra váráskor már restart.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#96357) vargalex válasza cof (#96354) üzenetére


vargalex
félisten

Nem, nálam eredetileg Cisco volt (EPC3208), azt cserélték CB-re. Az viszont a 3. csere után sem volt stabil, így Hitron lett. De van Cisco EPC3208-am és EPC3925-öm is, amik, mikor legutóbb próbáltam, működtek a hálózaton.

Alex

(#96358) inf3rno válasza vargalex (#96357) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mikor volt ez a legutóbb?

Buliban hasznos! =]

(#96359) vargalex válasza inf3rno (#96358) üzenetére


vargalex
félisten

Nálam akkor, mielőtt a CB-t végre Hitronra cserélték. Akkor többször is visszaraktam a Cisco-t ellenpróbának. Ez 2 éve volt. De kölcsönadtam egy ismerősnek (jelenleg is nála van, de már csak a polcon pihen), ott 1 éve még ment.
Illetve nyáron Debrecenben ahol voltam, hogy TC7200 volt. Ebből azt gondolnám, hogy konkrétan az a példány van tiltva, ami nálad van...

Alex

(#96360) cof válasza vargalex (#96359) üzenetére


cof
veterán

És mit gondolsz, hogy működik ez a tiltás? Mert itt azt láttuk, hogy ha kap koax-ot akkor végtelen ciklusba kerül az eszköz, inf-nél és mancs-nál is folyamatosan újraindulgat. Ez így mondható tíltásnak szerinted? Azért te jobban benne vagy ezekben a dolgokban technikailag mint én.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#96361) MadMancs válasza cof (#96360) üzenetére


MadMancs
veterán

Erre én is kíváncsi lennék.
Koax nélkül ok, koaxxal első lépés (fizikai réteg szinkronizációja) ok, masodik lépés Várakozás DHCP ajánlatra már nem. Itt vár pár másodpercet majd full restart. Nem csak szoftveresen hanem hardveresen is ujraindul (PC nem érzékel hálókartyán csatlakozást).

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#96362) inf3rno válasza MadMancs (#96361) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jaja, itt is ugyanez van.

Buliban hasznos! =]

(#96363) inf3rno válasza vargalex (#96359) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ezek nem túl friss infok akkor. Azt lenne jó tudni, hogy most mi a helyzet velük. Esetleg a Ciscot ki tudja próbálni ismerősöd, hogy működik e még? Ha megy, én megvenném.

Buliban hasznos! =]

(#96364) blakey válasza inf3rno (#96363) üzenetére


blakey
titán

Bp-i vagy?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#96365) inf3rno válasza blakey (#96364) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem, az olyan 150km-re van.

Buliban hasznos! =]

(#96366) vargalex válasza cof (#96360) üzenetére


vargalex
félisten

Nyilván, amíg nincs a CMTS-el kapcsolata, addig működik, hiszen nem kap semmilyen választ a központból. De, amint van kapcsolata, valószínűleg a DHCP request-re egy rejectet kap (vagy még a DHCP előtt valami másik kérésre), ami a firmware-ban úgy van lekezelve, hogy induljon újra. Hiszen normál esetben ilyen nem fordulhatna elő. Ezt simán el tudom képzelni.

Alex

(#96367) blakey válasza inf3rno (#96365) üzenetére


blakey
titán

Lett volna egy 3925 tesztre.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#96368) Intruder2k5 válasza MadMancs (#96361) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom a letiltás másképp működik-e mint az alapból nem engedélyezett eszközök esetén, de én anno kötöttem rá a hálózatra Telekom-os CISCO EPC3925-öt, az nem indult újra, kapott IP címet is, a pcreg.upc.hu oldalt is elértem vele, de regisztrálni természetesen nem engedte, és más oldalakat sem lehetett megnyitni vele. Sőt ha jól emlékszem, bár erre nem esküszöm már meg, régen volt, de mintha csak egy le és egy feltöltési csatorna ment volna vele.

szerk.: Meg is van.

[ Szerkesztve ]

(#96369) MadMancs válasza Intruder2k5 (#96368) üzenetére


MadMancs
veterán

Ez így egyre értékesebb :DDD
Ha emlékeim nem csalnak reg előtt minden esetben csak 1-1 csatorna van.
Azt mondjuk nem próbáltam egy reset után nem e valtozik a helyzet. Bár szerintem gyári állapotban van mert admin is gyári meg wifi jelszó is ( fogalmam sincs azon megváltoztattam e valaha, egyáltalán lehet e).

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#96371) vargalex válasza #72445440 (#96370) üzenetére


vargalex
félisten

Elvileg azonos chipset, de nekem mindegyik CB újraindult naponta legalább egyszer (bridge módban volt). A Hitron soha...

Alex

(#96372) vargalex válasza inf3rno (#96363) üzenetére


vargalex
félisten

Bocsánat, beszéltem az ismerőssel, mindkét eszköz EPC3208. Viszont lehet, hogy tiltják már, mert ő most váltott 500 Mbps-es csomagra, nyáron cserélték nála a Cisco-t CB-re. Saját beüzemeléssel kérte, de éppen túrán volt a gyerekekkel, így gondolta, hogy utána cseréli. A túra alatt simán tiltották a Cisco-t úgy, hogy nem volt cserélve...

Alex

(#96373) Alex889 válasza pogi1 (#96337) üzenetére


Alex889
csendes tag

Engem is érdekel, hogy mit fognak csinálni, mert én is ettől szenvedek, de nem könnyű elérni hogy kijöjjenek.

(#96374) anglergab válasza Intruder2k5 (#96368) üzenetére


anglergab
addikt

Amíg nem sikeres a regisztráció, csak 1-1 csatorna van, azon megy a regisztráció jelzésváltása.

(#96375) kabelmania27 válasza sly54 (#96352) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen modem van nálad?

(#96376) anglergab válasza cof (#96348) üzenetére


anglergab
addikt

Realtek switch chipset-eken ez általában gyári belső VLAN-okkal van megoldva - ha VLAN képes a switch és azt támogatja, be van kapcsolva a rendszer(ben).
Szoftveres NAT nem biztos, hogy belassul. Nagyon sok OpenWRT-s router így működik, mert nincs a hardveres NAT-hoz nyílt forráskód. Nem lesz gyári NAT teljesítmény, de nem lesz szükségszerűen sokkal lassabb.

[ Szerkesztve ]

(#96377) anglergab válasza pogi1 (#96346) üzenetére


anglergab
addikt

Ezek nagyon jó értékek, de persze ettől még lehet hálózati hiba. Ez csak egy dolog a sok közül.

(#96378) anglergab válasza vargalex (#96366) üzenetére


anglergab
addikt

Ha critical error van, akkor sok modem újraindul, mivel az csak úgy kezelhető le.
Valószínűleg a DHCP-ig el sem jut, előtte kap egy reject-et, talán a MAC alapján.

[ Szerkesztve ]

(#96379) vargalex válasza anglergab (#96376) üzenetére


vargalex
félisten

A legtöbb SoHo routerben egyetlen 5-7 portos switch van (sokszor SoC-ba integrálva). Ezek mindegyikén VLAN-al van megoldva. Így van ez Atheros (most már Qualcomm), Mediatek, Marvell, BroadCom, stb. SoC esetén is. Nagyon ritka, mikor külön dedikált interface van.

Alex

(#96381) HellGreg


HellGreg
őstag

Volt UPC webshopból rendelt TV nem akar megérkezni, már több mint egy hete rendeltem. A honlapon már a törlesztése is fent van. De a készülék sehol. Tavaly az ipad pikkpakk megjött a tervezett napon. :(((

(#96382) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Megadta magát a Cisco boxom, leadtam hibára, jön a technikus, kicseréli...
Szerintetek érdemes VTV boxra cseréni, vagy maradjak a Cisconál?

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#96384) Bobby G. válasza HellGreg (#96381) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Pedig már kérdezni akartam, hogy milyen a készülék. Én ma rendeltem meg, keddre ígérték. :U

(#96385) HellGreg válasza Bobby G. (#96384) üzenetére


HellGreg
őstag

Ne higgy nekik :DDD

(#96386) Bobby G. válasza HellGreg (#96385) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Nem tegnapra.... :)) :C

(#96387) Bélaaaa válasza #72445440 (#96383) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Köszönöm

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#96388) HellGreg válasza Bobby G. (#96386) üzenetére


HellGreg
őstag

Jövő hét keddre se nagyon várd. Nekem hétfőt írt ki érkezésre, holnap csütörtök és semmi. :O

(#96389) vargalex válasza #72445440 (#96380) üzenetére


vargalex
félisten

A WRT3200ACM sem különbözik. Ez is csak egy SoHo router egyébként. :)

Sőt, a Mikrotik eszközökben is VLAN-al vannak szeparálva a portok, majd bridge-elve a LAN-hoz.

Alex

(#96390) Bobby G. válasza HellGreg (#96388) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Pedig azzal az a gond, hogy akkor leszek itthon... :(

(#96391) inf3rno válasza vargalex (#96372) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Aha, szóval az sem működik. :S

Amúgy nálam érdekes ez, mert mióta megjött a hideg, azóta egyszer nem volt szakadás. Igaz, hogy most hét közben van, és a terhelés is kisebb, meg talán már volt iskolakezdés is, szóval nem jelenthetem ki egyértelműen, hogy csak az idő miatt volt, de gyanús, hogy túlmelegedés okozta valahol a rendszerükben. Majd meglátjuk, hogy a hétvégén mi lesz a helyzet.

Buliban hasznos! =]

(#96392) inf3rno válasza blakey (#96367) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Hát megyek majd továbbképzésre, két hét múlva indul, úgyhogy havi 2x megfordulok majd BP-en. Viszont a tesztet hogy érted, csak nézzem meg, hogy azzal megy e, vagy meg is lehet venni?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#96393) HellGreg válasza Bobby G. (#96390) üzenetére


HellGreg
őstag

Hát remélem, neked nagyobb szerencséd lesz, mint nekem. Én már csak abban reménykedem, hogy megjön péntekig. Még egy hétvégét nem élnék túl :DDD

(#96394) anglergab válasza vargalex (#96389) üzenetére


anglergab
addikt

Így van. A WAN-nak valóban külön isolator-a van, de ez nem külön adapter interfész. Ennek oka az lehet, hogy az 5-ös isolator valószínűleg ritka és drágább lehet mint a 4+1 db-os. Illetve így jobban izolálva vannak a WAN UTP vezetékei.

[ Szerkesztve ]

(#96396) Nordik


Nordik
őstag

Mivel a régi szolgáltatóm megszűnt a Vodafone veszi at a helyét. Kapok boxot illetve wifis modemet. Van bármiféle lehetőség vezeték nélkül, hogy a telefonon tárolt videókat stb. hálózaton keresztül lejatsszam a tvn? Vagy ennyire nem okosak ezek az eszközök? Sajnos a tv nem okos és nem is wifis így ez nem játszik. :)

(#96397) inf3rno válasza Nordik (#96396) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A TV-nél nézd meg, hogy van e HDMI vagy Displayport bemenet, azokat rá lehet kötni valamilyen dobozra, ami tud csatlakozni a hálózatodra. Sokan Raspberry-vel vagy ilyesmivel csinálják, de lehet kész media boxokat is kapni. Talán még a Vodán belül is létezhet valami doboz, ami képes rá, nem vagyok tisztában a kínálatukkal.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#96398) peter303 válasza Nordik (#96396) üzenetére


peter303
tag

A Voda boxban van nehany (nagyon erdekes modon) apphoz kotott Chromecast vegpont. Szoval a Youtube Netflix megy a boxon keresztul a TVn ha a mobil appjukban a cast ikonra nyomsz.

Ha ez keves akkor vegyel egy Google Chromecast 3 kutyut 15000 es akkor minden chromecast kepes app menni fog a TVn. En is igy nezem az hbogo sorozatokat es hallgatok Spotify -t.

A sajat videoidhoz tolts majd le egy chromecast kepes lejatszo appot.

[ Szerkesztve ]

(#96399) peter303 válasza peter303 (#96398) üzenetére


peter303
tag

Sose probaltam de valoszinu hogy ha android akkor a beepitett lehatszo is tudja a cast-ot, de ez gyarto fuggo is lehet.

Mas dolog a boxon megjelent egy uj PrimeVideo app is.

[ Szerkesztve ]

(#96400) Nordik


Nordik
őstag

Köszi a válaszokat! :R

Bíztam benne megoldható esetleg külön eszköz nélkül, ezekkel a lehetőségekkel tisztába voltam. :) viszont akkor marad az, hogy OTG kábelen keresztül csatlakozok a tvhez vagy egy pendrivera masolom a tartalmat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.