Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95301) #75501312 válasza tomp (#95290) üzenetére


#75501312
törölt tag

Csodálkozom, hogy a vezetékes telefonra senki nem panaszkodik. Igaz, az 64kbit/s csak, ugye? Az még a garantált garantáltja alatt is átcsúszik. :DDD

(#95285) CoF
Ez jobb, mint egy tévés sorozat. :DDD

(#95302) LouiS22 válasza tomp (#95300) üzenetére


LouiS22
veterán

De akkor most jó? :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#95303) gduck válasza LouiS22 (#95302) üzenetére


gduck
addikt

Azt már csak a jövő heti részből tudod meg :D

(#95304) LouiS22 válasza gduck (#95303) üzenetére


LouiS22
veterán

Mármint a holnapiból.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#95305) gduck válasza LouiS22 (#95304) üzenetére


gduck
addikt

Hát ráférne már szegényre egy évadzáró epizód :DDD

(#95306) Tombi


Tombi
senior tag

Felhívtak ma, hogy hamarosan lejár a hűségem és cserélnek eszközöket.
Jelenleg 5600,- fizetek e-packkal : 150 net, 2x premium tv, telefon
Rákérdeztem mennyibe kerülne az
1Gbit: 7400,- lenne 1 év hűséggel, ez milyen árnak számit? ebből nem akart engedni..sztem kicsit sok

(#95307) tomp válasza LouiS22 (#95302) üzenetére


tomp
félisten

Most igen de még 1x se tartott 3napnál tovább!

Mondhatni: "a következő rész tartalmából..." :DDD

(#95308) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

1 Gigás net, 1 horizon go, 1 voda box, 500GB hdd , hbok + "nagy kábel tv" csomag havi 12K áron 1évre milyen ? Vonales tel. nem releváns

(#95309) anglergab válasza #75501312 (#95301) üzenetére


anglergab
addikt

128 kbps a SIP, mert két vonal lehet.

(#95310) anglergab válasza #75501312 (#95301) üzenetére


anglergab
addikt

Külön csatorna, tehát ha 0 Mbps az internet, akkor is menne a telefon, TV IP-n. Valószínűleg ezek prioritása magasabb, mint a neté. Ahogyan mobilon a VoLTE is hasonló.

(#95311) tomp


tomp
félisten

Fekete CB:
A zöld LED-ek nem kapcsolnak le, folyamatosan világítanak!
Mintha kevésbé melegedne. Melegedik ez is de a CB sokkal melegebb volt. Sőt olykor már forró volt.
Nincs Wi-Free.

(#95312) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Budan vagy 11. Kerben nem halt le netszolgaltatas valakinel esetleg?

Live-Die-Respawn

(#95313) szabogabor10 válasza oriic (#95312) üzenetére


szabogabor10
veterán

Itt Kelenföldön oké.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#95314) Crucio


Crucio
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Vodafone settopbox, SA005 hibára mi a megoldás? Korábban volt egy másik (korábbi) settopbox, azzal működött a TV.
A fórumban rákerestem, hogy SA005, de csak egy hozzászólást találtam, hogy nála is ezt a hibát dobta, megoldást nem.
Köszi a segítséget!

(beüzemelés után az első kikapcsolásig működött)

[ Szerkesztve ]

(#95315) #41635072 válasza oriic (#95312) üzenetére


#41635072
törölt tag

11 ker ok

(#95316) anglergab válasza Crucio (#95314) üzenetére


anglergab
addikt

Újra kellene regisztráltatni telefonon. Valószínűleg visszaállt az előző mediabox a rendszerben.

(#95317) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

/ Újpest/ Tegnap délután elkezdett szakadozni az internet. Néha visszajön, néha elmegy. Este már tök jó volt, de ma hazaértem, és egyáltalán nincs net. Tv hibátlan. Routeren a Wifi logo világít, a fel-le mutató nyíl villog. Valami tipp esetleg?

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#95318) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Nálatok is halott minden királyi csati?
Ha igen, akkor ami fura, hogy Digin, akik tutira a BIX-ből veszik, van adás mindegyiken. Egyre erősebb a gyanúm, hogy a Voda tényleg az Intelsatról veszi őket. Csak tudnám az okát.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#95319) szabogabor10 válasza szabogabor10 (#95318) üzenetére


szabogabor10
veterán

Helyreállt.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#95320) kabelmania27 válasza Slyer (#95317) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg a modem oldalán milyenek a jelszint értékek.
Lehet központi probléma, de lehet gond van a vissziránnyal ezért nem tud szinkronizálni a modem.

[ Szerkesztve ]

(#95321) szabogabor10 válasza szabogabor10 (#95318) üzenetére


szabogabor10
veterán

Az az Intelsat Eutelsat akart lenni.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#95322) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Hát olvasok itt sok rosszat meg jót is talán így izgulok most szerdán fogják bekötni a 1gigas netet+TV. Bár másnap pont utazunk nyaralni így pár nap mire tesztelhetem a netet főleg.. Újpest, Káposztásmegyer.
Hülye kérdés de egy [ilyen] jó lesz nem? Vagy adnak géphez utp-ta vodasok? :F

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#95323) kabelmania27 válasza AsakuraDave (#95322) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jó lesz. Modemhez egy utpkábelt fognak adni.

(#95324) vargalex válasza tomp (#95295) üzenetére


vargalex
félisten

Na, akkor tegyük tisztába a dolgot. Eddig erősödtetek és örültetek neki, hogy az OTT és a visszanéző külön service flow-n megy és ez milyen jó, mert nem csökkenti a neted sebességet. Ha ez igy van, akkor semmi köze ahhoz, hogy milyen sebesség érhető el nalad. Te irtad, hogy erre a service flow-ra 30 Mbps van fenntartva. Gondolom akkor viszont ezen több felhasználó osztozik, azaz hamar bedugulhat...

Alex

(#95325) tomp válasza vargalex (#95324) üzenetére


tomp
félisten

Én úgy gondolom, hogy a 30Mbit az aktuális ügyfélnél van biztosítva. Azaz ezen max az adott ügyfélnél lévő többi box osztozik. A szomszéd már nem.
Azaz ez csak ahhoz van, hogy ha kihajtod fullra az előfizetett sebességet akkor a TV ne vegyen el belőle hanem a modem ahhoz külön sávot biztosít.
Olyan mintha a TV-hez egy másik modem lenne bekötve a koaxra.

(#95326) vargalex válasza tomp (#95325) üzenetére


vargalex
félisten

De akkor ez minden ügyfélnél rendelkezésre kell álljon, úgy összességében pedig már akár a szegmens teljes kapacitását elvinné csak ez... A wifree-ről nem is beszélve...

Alex

(#95327) tomp válasza vargalex (#95326) üzenetére


tomp
félisten

Wi-Free nem lesz gond mivel a fekete CB-n már nincs Wi-Free. Azaz a fehér CB-k cseréjével szép lassan kivezetésre kerül. Az Arris modemen sincs Wi-Free gondolom.
Igen a TV-nek 30Mbit van biztosítva. Max! De azt ne felejtsük el, hogy OTT-n csak akkor van magas sávszél ha gyorsan mozgó tartalom van! Ha nem kell hozzá kakaó akkor beéri 5-6Mbittel is! A max pedig 14,7Mbit lehet!

(#95328) cof válasza vargalex (#95326) üzenetére


cof
veterán

El tudod azt képzelni, hogy minden egyes végponton rendelkezésre álljon +30+50 Mbit elszeparálva? Mert én nem, az már majdnem az 500-as garantáltja. Hülyék lennének nem értékesíteni ezt a kapacitást. Aztán a környéktől függ, hogy van terhelve a hálózat. Max az user elől van elszeparáltan, de ha kell a teljesítmény bizony lefölözik.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#95329) vargalex válasza cof (#95328) üzenetére


vargalex
félisten

Én sem. Pont ezért irtam, hogy valami sántít abban, hogy a TV külön service flow. De mindegy, hogy külön, vagy nem, az látszik, hogy több előfizető csak OTT-al elviheti a sávszélességet.

Alex

(#95330) tomp válasza cof (#95328) üzenetére


tomp
félisten

Az az 50Mbit már nem sokáig lesz meg mivel a wi-free-nek kasza.
Az a +30Mbitet se úgy képzeljük el, hogy az mindig foglalt hanem csak meg van jelölve. Ha kell a TV-nek akkor elő lehet venni. Ha nem kell akkor nincs. Tegyük fel, hogy van 2db OTT-s box. Az pont 30Mbit max. De az egyiken megy a konyhafőnök, a másikon meg egy stúdió beszélgetés. Na a 2 box össz sávszél igénye így éppen túllépni majd a 10Mbitet. Ott van még a maradék 20Mbit ami nincs felhasználva az ügyfélnél de a hálózaton rendelkezésre áll más ügyfélnek.

(#95331) anglergab válasza vargalex (#95329) üzenetére


anglergab
addikt

Valószínűleg a TV/telefon priorizálva van, azaz először azok jogosultak sávszélességet foglalni a közös pool-ból. Maximálva lehet viszont, hogy a szegmens mekkora részét kaphatják meg, pl. a felét. Hogy ez ne okozzon problémát, valószínűleg maximálhatják egy szegmensben az OTT-s (!) Vodafone TV mediaboxok számát, a többi DVB-C-s lehet.
A 30 Mbps-ból egy végponton max. 2 db mediabox következik, Vodafone TV esetén ennyit is adnak legfeljebb. De 150 Mbps esetén max. egyet, ott 15 Mbps lehet a TV Service Flow.
Valószínűleg cél IP alapján kerül az OTT a Service Flow-ba. Akkor viszont a mobilok Horizon Go-ja és Vodafone TV-je sem csökkenti a net sebességét, illetve akkor is mennek ha nincs szabad net sávszélesség a végponton. Ez igaz lehet?

[ Szerkesztve ]

(#95332) tomp


tomp
félisten

Na úgy látszik ma különkiadás van a sorozatból!
Eddig tartott!
Feltöltési jelszint felment 47dBmV-ra és máris elkezdett szétesni a DVB-C... :W :W

(#95333) szabogabor10 válasza tomp (#95332) üzenetére


szabogabor10
veterán

Oh. Még 1 nap se volt. :(

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#95334) anglergab válasza vargalex (#95329) üzenetére


anglergab
addikt

7 Mbps/mediabox átlaggal számítva, max. 350 Mbps/szegmens OTT TV pool-lal, 50 db OTT mediabox jön ki.
Ha egy szegmensben van pl. 100 végpont, akkor ez reális. Internetnek pedig marad 400-650 Mbps/szegmens ebben az esetben.
Mobilon mindenki használhatja a teljes szegmenst ami 150-300 Mbps, mégis viszonylag gyakran ki lehet mérni akár 100+ Mbps-et is.

[ Szerkesztve ]

(#95335) gduck válasza tomp (#95332) üzenetére


gduck
addikt

Családi házas környék? Légkábel?

Csak azért mert nekem évekkel ezelőtt egy beázott erősítő okozott gondokat. Jó pár kiszállás volt, míg megtalálták a hibát.

UI: Jah, nem tudom meséltem-e már a sztorit. Pár éve történt. Megyek haza, nincs se TV, se Teló, se Net. Nézem az oszlopot, kábel kikötve. Hívtam az ügyfélszolgálatot, háát nem voltak meglepve. Mivel hogy megszüntették az előfizetésemet :D Másnap szerencsére visszaállítottak mindent, még a régi chello-s mail alias-okat is :D Akkor nem volt ilyen vicces...

(#95336) tomp válasza gduck (#95335) üzenetére


tomp
félisten

Társasház!
Föld alatt megy a kábelhálózat. A ház kapujánál jön fel a járda alól a vastag fekete kábel ami ahogy bejön a belső udvarra megy is az erősítőbe.
A probléma okozója a gyenge jelszint. Emiatt a modemnek magasabb feltöltésin kell üzemelnie és ez okozza nálam a gondot. 46dBmV-ig tökéletes! 47-től már szétesik!

szabogabor10
Ami vicc, hogy még mindig ragaszkodnak a DVB-C-hez...
Pedig az ÁSZF:

Azaz NINCS adott technológiához kötve a TV előfizetés!

Most a szaki azzal érvelt, hogy senki más nem jelezte a hibát. Igen. A házban lehet max 5 ügyfél... Ki tudja kinél van net+HD előfizetés... Gondolom a 4nyugdíjasnál nincs HD...

(#95337) Livius válasza tomp (#95336) üzenetére


Livius
őstag

Szerintem nyugodtan dőlj hátra, ha minden jól megy sok hónapig akár ingyen szolgáltatást is kaphatsz a sok kötbér miatt amit kapsz. Még a végén az lesz a jó neked is, ha nem oldódik meg.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#95338) cof válasza tomp (#95336) üzenetére


cof
veterán

Nálam brutál jó értékek vannak mióta megcsináltam. :))

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#95339) #75501312 válasza cof (#95338) üzenetére


#75501312
törölt tag

Mit csináltál meg?

(#95340) cof válasza #75501312 (#95339) üzenetére


cof
veterán

Ó. Csak egy kimenet cserét, TAP-ból OUT-ba. :D

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#95341) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok,
mi a módja a csodás connectbox router mivoltának kiiktatásának?
Vettem egy routert ami nem akkora fos mint ez, így szeretném
1:. ha nem szennyezné a wifijével a környezetünket
2.: router feladatait megszüntetném és csak egy modemként csücsülne a polcon, új router átvenné a dolgokat, valószínűleg jobban és ami fontos stabilabban is végezné őket.

:R

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#95342) tomp válasza Livius (#95337) üzenetére


tomp
félisten

Oké a végén nem kell fizetnem. De miért lenne az jó nekem, hogy szétesik a TV adás?
Én nem az ingyenes szolgáltatásra hajtok hanem a hibamentes szolgáltatásra.

(#95343) LouiS22 válasza L4mie (#95341) üzenetére


LouiS22
veterán

Átállítod bridge módba :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#95344) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Nálunk (Csomád, Fót és Veresegyház között) több mint 24 órája semmilyen szolgáltatás nem működik. Az üsz ma is azt mondja amit tegnap; várhatóan holnapra áll helyre. Ketten is home office-ban vannak itthon, ez semmilyen szinten nem elfogadható. Mivel errefelé a mobil térerő is katasztrófa, a mobilnet sem megoldás.

(#95345) LouiS22 válasza zotyesz66 (#95344) üzenetére


LouiS22
veterán

Sajna ezzel érdemben nem tudsz semmit kezdeni, nem 100% a rendelkezésre állás, a szolgáltatót sem tudod emiatt (pontosabban az ebből eredő kellemetlenségek miatt perelni sem). Ráadásul a home office-ra még semmilyen törvényi szabályozás nincs, így pusztán a munkáltató (pontosabban a főnök) jóindulatán múlik, hogy egy ilyen netmentes helyzetet hogy kezel. Ez általában az ilyenkor be kell fáradni a munkahelyre szokott lenni...

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#95346) L4mie válasza LouiS22 (#95343) üzenetére


L4mie
veterán

ááá köszi....facepalm... :DDD
tipikus: erődtől a fát. :B

Gubu0101: nekem a wifije képtelen volt stabilan ellátni a dolgát, folyamatosan leestek az eszközök, csak a restart segített, kábelen stabil volt, nem volt gond.
De át kellett pakolnom a PC-met egy olyan pozícióba ahova perpill nincs kedvem kábelt csatornázni, így dongle-n kell lennie, és hát....katasztrófa volt.
Most szerencsére az új roterrel 2-2.5x gyorsabb a hálózat + ami fontosabb stabil, csak ki akartam iktatni a routolást, azt hittem elég, ha kinyomom a wifit meg a dhcp-t :D hát izé rossz úton indultam.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#95347) Gubu0101 válasza L4mie (#95341) üzenetére


Gubu0101
veterán

Attól,hogy teszel mögé egy másik routert,semmivel sem lesz jobb és stabilabb hálózatod.
Nekem a wifi el nincs problémám,bárcsak az egész szolgáltatás olyan stabil lenne :(((

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#95348) pjen válasza L4mie (#95346) üzenetére


pjen
félisten

Cb nél talán az egyetlen ami igazán jó az a wifi.

(#95349) zotyesz66 válasza LouiS22 (#95345) üzenetére


zotyesz66
őstag

Ahham, tehát ha valaki még próbaidős és emiatt kirúgják, akkor a szolgáltató széttárja a kezét... Fasza. A vicc az, hogy az utóbbi fél évben nem volt ilyen hiba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.