Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96201) Toth_Jani válasza cof (#96192) üzenetére


Toth_Jani
őstag

De megdögleni soha nem fog, hiszen ha belegondolunk a rádiónak sincs értelme, mert ma már bárhol hozzáfér az ember az Internetes zenékhez (Videokhoz) , ráadásul azt hallgatja ami a kedvence.
De azért az a pár országos földi sugárzású rádió még mindig jól elvan.

(#96202) pogi1 válasza kabelmania27 (#96196) üzenetére


pogi1
tag

TessékVan amikor felmegy 840-re de az a ritka.

[ Szerkesztve ]

(#96203) kabelmania27 válasza pogi1 (#96202) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek az értékek is rendben vannak.
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

(#96204) vargalex válasza unicumnext (#96194) üzenetére


vargalex
félisten

A dupla NAT nem akadálya a gigabites sebességnek...

Alex

(#96205) pogi1 válasza kabelmania27 (#96203) üzenetére


pogi1
tag

Az egyik PCT-IT1W-08
5-1000MHZ-12dBRFI
TAP-80dB

(#96206) kabelmania27 válasza pogi1 (#96205) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Elvileg az egy tap osztó.
Nézd meg melyik kimenet hova van kötve. Elvileg in-be kell lennie a bejövő kábelnek.

[ Szerkesztve ]

(#96207) pogi1 válasza kabelmania27 (#96203) üzenetére


pogi1
tag

A másik
PCT-1000-2W-RH
2-Way splitter
5-1000-120Db RFI
ez megy a TV-hez és a modemhez
Ez van ráírva.Az első az egy ágaztató lehet mert amikor bejön a folyosóról két fele ágazik az egyik a nagy szobába a másik ága meg a kis szobába

[ Szerkesztve ]

(#96208) japunk


japunk
aktív tag

Kezd már a tököm telelenni ezzel az amatőr bandával. Lassan 1 hónapja elküldték már a szerződésemet, 2 hetet vártam rájuk, nincs modem, eszközhiány miatt nem tud kijönni a "szakember". Ma jöttek volna ismételten, az előbb hívtak hogy ma sem fognak jönni, "eszközhiány" lépett fel. Nagyon sajnálom hogy ezt az új modemet nem tudom csak úgy elhozni valamelyik üzletből, valakinek muszáj kijönnie, összedugnia 2 kábelt majd rámondani: "oké, ez megy". Ennek tetejébe valamiért a múlt havi számlán drágább volt a TV 400 forinttal, fogalmam sincs miért. Nem lehet ezekkel kezdeni valamit? Hitegetnek itt hetekig, meddig fog még ez menni?

The owls are not what they seem.

(#96209) kabelmania27 válasza pogi1 (#96207) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azt kellene leellenőrizned, hogy az első tap osztónál, a folyosóról bejövő kábel legyen az in-ben, és a második osztó kábele legyen az out-ban.
A másik (splitter) tipusú osztónál azt nézd meg, hogy out kimenetekben van-e a modem és a tévé.

[ Szerkesztve ]

(#96210) pogi1 válasza kabelmania27 (#96209) üzenetére


pogi1
tag

Igen.Minden rendben van az elosztásokkal.Az 500-as netnél nem volt semmi probléma Mérések alapján stabil514 MBIT/s jött.

(#96211) woodworm válasza unicumnext (#96194) üzenetére


woodworm
veterán

Ha hardveresen megfelelőek a routerek, akkor miért csökkenne számottevően a sebesség a natolás miatt?

(#96212) cof válasza LouiS22 (#96195) üzenetére


cof
veterán

Nem. Az ilyenek alapból nem is versenyeznek nálam mint táncos, valóságsokk, énekelni próbálós műsorok. Úgy konkrétan sehol semmi nem volt. Ezek a Nielsen mérések meg ugyanannyira false-k mint az átlagos minimál bér megállapítás... Van pár ezer vagy még annyi sem ilyen ilyen Nielsen box 10 millió emberre, utána meg már csak statisztikáznak a pár ezer felhasználó szokásait vetítik le 10 millióra.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#96213) merqree


merqree
őstag

Nagyon boldog vagyok!!!!!! :DD :DD :DD :DD :C :C :C
"Tájékoztatjuk, hogy az ön szolgáltatását is érintő hiba 2020.08.29. napján 14:47 órakor elhárításra került."
A dolog szépséghibája, hogy 2020 május 24 óta vártam erre...

(#96214) kabelmania27 válasza pogi1 (#96210) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azt még megnézheted, hogy az osztóknál és a modemnél nem lazultak-e ki az F csatlakozók.
japunk: Milyen csomagra fizettél elő?

[ Szerkesztve ]

(#96215) japunk válasza kabelmania27 (#96214) üzenetére


japunk
aktív tag

Az 500-as, full TV-s csomagról váltottam át az 1GB-os, full TV-s csomagra. Kezd már kicsit elegem lenni a várakozásból, nem lehet őket valahogy megszorongatni hogy legyenek szívesek végre 1 hónap után beszerezni egy modemet számomra? Elmegy a kedvem az egésztől amire kiérnek. Alapból a logikát nem értem, nincs modem, várakoztatunk X embert, akkor nem azt az X embert kéne előrevenniük amint kapnak új szállítmányt? Már abban sem vagyok biztos hogy ha majd megkeresnek új időponttal kapcsolatban akkor azt tartani fogják. Vicc az egész.

The owls are not what they seem.

(#96216) The Goth


The Goth
tag

Úgy tűnik még vannak hibák náluk. :D
Ha tényleg ennyiért adnák, és még elérhető is lenne a címemen, akár még maradnék is náluk.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#96217) unicumnext válasza woodworm (#96211) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Asus rt-ac87u a router nekem amin soha nem tudtam kihozni a maximumot, CB-vel se tudtam amíg nem modem üzemódban volt, mihest a CB-t modem üzemmódba tettem, azonnal tökéletes volt, és megvolt a kért sebesség. Elsők között voltam aki váltott, ezek akkori tapasztalatok, azóta nem használok saját routert, mivel még mindíg nincs modem üzem mód gigabit esetén.

(#96218) pogi1 válasza kabelmania27 (#96214) üzenetére


pogi1
tag

Bocs csak közben elvittem az asszonyt melóra.Nem fizettem elő hanem ugyanazért a pénzért továbbléptem 1000 -es netre és Vodafone TV-re

(#96219) pogi1 válasza kabelmania27 (#96214) üzenetére


pogi1
tag

Ezeken már túl vagyok.

(#96220) cof válasza pogi1 (#96219) üzenetére


cof
veterán

Még az is lehetséges, hogy ott ennyit tud a hálózat. Éjjel, hajnali órákban érdemes mérni. Ha akkor is csak 500 akkor ez ennyi.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#96221) pogi1 válasza cof (#96220) üzenetére


pogi1
tag

Fentebb írtam hogy van amikor 800 körüli.Elvileg tudnia kéne 1000-et.

[ Szerkesztve ]

(#96222) cof válasza pogi1 (#96221) üzenetére


cof
veterán

Akkor ez rendben van. Ennyit bír ott a hálózat.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#96223) pogi1 válasza cof (#96222) üzenetére


pogi1
tag

:W

(#96224) kabelmania27 válasza pogi1 (#96218) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Semmi gond. Lehet a környéken túlterheltek a letöltési csatornák ezért mérsz alacsonyabb sebességet. Megpróbálhatod bejelenteni, hogy nincs meg a kínált letöltési sebesség vagy ha nem felel meg ez a csomag és még a 14napon belül vagy elállási jogra hivatkozva visszakérheted az előző csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#96225) viktorhu válasza pogi1 (#96193) üzenetére


viktorhu
veterán

Van 25-ös csatornád? A mérési hibát kizártad (chrome, antivírus stb)?

(#96226) Beniii06 válasza gduck (#96185) üzenetére


Beniii06
őstag

"Személyre szabott ajánlatok"

Igen, ez már kémkedik is utánad/a család után. :C

:DDD

"Got any other secret weapons?"

(#96227) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Na tegnap felírtam, déltől nyolcig 7x szakadt meg az internet és jött vissza olyan 5 perc után. Van valami a szerződésben, hogy mennyi a garantált rendelkezésre állás? Vagy hogyan védik le magukat ezzel kapcsolatban? Csak azért kérdem, hogyha bejelentem, és nem történik semmi, akkor ezért lehet e kötbért kérni. Meg írni fogok programot, ami loggolja egész nap. Nekem úgy tűnik, hogy vagy a nappali melegtől vagy a napközben magasabb forgalomtól száll el, mert este egész tűrhető. Akkor csak belaggol egy 5 másodpercre, de nem szakad meg teljesen. Kicsit olyan, mint amikor túlmelegszik a CPU, és throttling van.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#96228) cof válasza inf3rno (#96227) üzenetére


cof
veterán

Azért egy CB cserét megpróbálhatsz, most már újat adnak elvileg. Bár ha a szomszédban is szakad, akkor hálózati probléma.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#96229) viktorhu válasza inf3rno (#96227) üzenetére


viktorhu
veterán

És mit mondanak rá? Engem másnap hívott a flip szerelő, amikor ilyen hibát bejelentettem, hogy jöhet-e, és meg is csinálta.

(#96230) inf3rno válasza cof (#96228) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az lesz. Egyébként a szomszédban is szakad, sőt több utcával odébb is, de nem árt egy új CB sem. Viszont nem úgy tűnik, hogy meg akarják oldani, mert már hetek óta ez van. Azért kérdeztem a kötbért. De ezek szerint kénytelen leszek átolvasni a szerződést. Hátha abban benne van.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#96231) inf3rno válasza viktorhu (#96229) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Itt még nem jártak, ismerősnél jártak pár utcával odébb, ott azt mondták azért szakad, mert régi a CB, aztán ezzel el van intézve. Nem is cserélték ki neki eddig, de valszeg csak kamu szöveg volt, mert ilyen rendszer szintűnek tűnik a probléma. Nálunk is szakad néhány hete, a szomszédban is. Egy hete meg teljesen elment egy fél napra a tv-vel együtt. Valszeg valami központi egységet kellene olyanra cserélni, ami többet kibír, de ezek csak tákolgatják.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#96232) vargalex válasza inf3rno (#96231) üzenetére


vargalex
félisten

Ha kell, van scriptem (php), ami a CB által mért jelszinteket írja adatbázisba. Ez könnyen módosítható arra, hogy file-ba logolja.

Alex

(#96233) inf3rno válasza vargalex (#96232) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Nekem teljesen jó az adatbázis is.

Buliban hasznos! =]

(#96234) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Sziasztok!
Nem tudom, hogy most csak én nem tudok ügyet intézni a Vodafone honlapján, vagy ennyire nem is lehet. Amíg UPC volt, sokkal jobban működött....

Lejárt a szerződésem, és szeretnék kicsit variálni benne, meg készüléket vásárolni. Az adataimnál fel is ajánlja, hogy díjcsomagválltás, amire ha rákattintok, akkor kihoz több csomagot. Rámegyek az egyikre, akkor kéri a lakcímet, majd közli, hogy nekem mér van előfizetésem és jelentkezzek be (pedig ugye már be vagyok). Ha megteszem, akkor már nem ad semmilyen lehetőséget mint meglévő előfizető. Próbálom őket elérni telefonon, de egész délután túlterheltek. :( Személyesen most nem tudok bemenni az irodájukba.

Van még valami más lehetőség, hogy esetleg tudjak velük beszélni?

(#96235) kabelmania27 válasza Bobby G. (#96234) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Meglévő előfizetés esetén jobban jársz ha telefonon vagy irodában kérsz ügyfélmegtartót.
Írjál nekik emailt (ITT vagy ugyfelszolgalat.hu@vodafone.com címen) vagy menjél be ügyfélszolgálati irodába vagy próbáld őket felhívni csúcsidőn kívül.

[ Szerkesztve ]

(#96236) Bobby G. válasza kabelmania27 (#96235) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Még egy emailt megpróbálok, csak ott nem nagyon lehet alkudozni.. :) Emlékszem, tavaly mondtam az ügyfélszolgálathon, hogy lemondanék 1-2 filmes csomagot, mert nem akarok annyit fizetni. Mire felálltam a székből még több csatornám lett, gyorsabb netem, és kevesebb lett a havi díj... :Y Kíváncsi leszek, most a fúzió után mit fognak mondani.

(#96237) kabelmania27 válasza Bobby G. (#96236) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Telefonon lehet jó ügyfélmegtartó csomagot kapni, van olyan időszak amikor kevésbé terhelt az ügyfélszolgálat.

(#96238) vargalex válasza inf3rno (#96233) üzenetére


vargalex
félisten

Már rég nem használtam, mert ahogy írtam, Hitronra cserélték, de ez a script:

<?php
define("CBPASSWORD", "cbjelszo");
define('DBHOST', 'adatbazis_host');
define('DBUSER', 'adatbazis_user');
define('DBPASSWORD', 'adatbazis_user_jelszo');
define('DBDATABASE', 'adatbazis_neve');
 function getDatas($URL, $postFields, $getbody) {
  $ch = curl_init();
  curl_setopt($ch, CURLOPT_URL, $URL);
  curl_setopt($ch, CURLOPT_RETURNTRANSFER, true);
  curl_setopt($ch, CURLOPT_HEADER, true);
  curl_setopt($ch, CURLOPT_NOBODY, !$getbody);
  curl_setopt($ch, CURLOPT_USERAGENT, "AlexCurl");
  if ( $postFields != "" ) {
   curl_setopt($ch, CURLOPT_POST, true);
   curl_setopt($ch, CURLOPT_POSTFIELDS, $postFields);
  }
  $response = curl_exec($ch);
  $header_size = curl_getinfo($ch, CURLINFO_HEADER_SIZE);
  $headers = substr($response, 0, $header_size);
  $body = substr($response, $header_size);
  $data = [];
  $headers = explode(PHP_EOL, $headers);
  foreach ($headers as $row) {
   $parts = explode(':', $row);
   if (count($parts) === 2) {
    $data[trim($parts[0])] = trim($parts[1]);
   }
  }
  parse_str(explode(";", $data["Set-Cookie"])[0], $token);
  $ret = [];
  $ret["token"] = $token["sessionToken"];
  $ret["body"] = $body;
  curl_close($ch);
  return $ret;
 }
 $response = getDatas("http://192.168.100.1/common_page/login.html", "", false);
 $response = getDatas("http://192.168.100.1/xml/setter.xml", "token=" . $response["token"] . "&fun=15&username=&password=" . CBPASSWORD, false);
 $response = getDatas("http://192.168.100.1/xml/getter.xml", "token=" . $response["token"] . "&fun=10", true);
 $downchannels=simplexml_load_string($response["body"]);
 $response = getDatas("http://192.168.100.1/xml/getter.xml", "token=" . $response["token"] . "&fun=11", true);
        $upchannels=simplexml_load_string($response["body"]);
 $response = getDatas("http://192.168.100.1/xml/setter.xml", "token=" . $response["token"] . "&fun=16", false);
 $response = getDatas("http://192.168.100.1/common_page/login.html", "", false);
 $mysqli = new mysqli(DBHOST, DBUSER, DBPASSWORD, DBDATABASE);
 if ($mysqli->connect_error) {
  die('Connect Error (' . $mysqli->connect_errno . ') ' . $mysqli->connect_error);
 }
 $mysqli->query("insert into power_level_date(pld_date) values(now())");
 $dateID = $mysqli->insert_id;
 foreach ($downchannels->downstream as $channel) {
  $sql = "select ch_id from channels where ch_freq='" . $mysqli->real_escape_string($channel->freq) . "' and ch_type='D'";
  $result = $mysqli->query($sql) or die("Egyéb hiba");
  $row = $result->fetch_assoc();
  $channelID = $row["ch_id"];
  $row_cnt = $result->num_rows;
  $result->free();
  if ($row_cnt == 0) {
   $mysqli->query("insert into channels(ch_freq, ch_type) values('" . $channel->freq . "', 'D')");
   $channelID = $mysqli->insert_id;
  }
  $mysqli->query("insert into power_levels(pl_ch_id, pl_pld_id, pl_power) values(" . $channelID . ", " . $dateID . ", " . $channel->pow . ")"); 
 }
 foreach ($upchannels->upstream as $channel) {
  $sql = "select ch_id from channels where ch_freq='" . $mysqli->real_escape_string($channel->freq) . "' and ch_type='U'";
                $result = $mysqli->query($sql) or die("Egyéb hiba");
                $row = $result->fetch_assoc();
                $channelID = $row["ch_id"];
                $row_cnt = $result->num_rows;
                $result->free();
                if ($row_cnt == 0) {
                        $mysqli->query("insert into channels(ch_freq, ch_type) values('" . $channel->freq . "', 'U')");
                        $channelID = $mysqli->insert_id;
                }
                $mysqli->query("insert into power_levels(pl_ch_id, pl_pld_id, pl_power) values(" . $channelID . ", " . $dateID . ", " . $channel->power . ")");
 }
 $mysqli->close();
?>

Ebből az adatbázis struktúrát láthatod, de átküldöm, ha kell... Illetve, amint láthatod, bridge módra készült.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#96239) pett2


pett2
csendes tag

Na csak megoldották a hibridet🙂 A voda box alapvetően dvb-c -n üzemel nálam, de az Arena4 Ip alapon jön már és így HD lett, végre..🙂 Még valamelyik csati lehet így, mert 2-vel csökkent a TV csatornaszám kereséskor, és 2-vel nőtt az internet TV. Talán megoldják a többi hiányzó HD-t is😉

(#96240) cof válasza pett2 (#96239) üzenetére


cof
veterán

ID Extra, Discovery channel?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#96241) hakuho36


hakuho36
újonc

Megjelent mediacardon az arena4 hd 626mhz salgótarján +heti tv 290mhz

(#96242) pett2 válasza cof (#96240) üzenetére


pett2
csendes tag

Azok még sajnos nem... A másik ami IP-re váltott a heti tv meglepő módon, ráadásul nem is nyílik, azt írja előfizetéses. De a lényeg, hogy itt a bizonyíték, hogy működik hibrid módban is a box, úgyhogy a többi már csak a Vodán múlik...

(#96243) hakuho36 válasza pett2 (#96242) üzenetére


hakuho36
újonc

Nekem mind kettő csatorna megy mediacardon a heti tv arena4 hd is megy.

[ Szerkesztve ]

(#96244) tomp


tomp
félisten

22 fok van, feltöltési jel 47-48 és szétesik a DVB-C.
Hogyan lehet ezeket elérni? Írásra nem reagálnak, telefonon elérhetetlenek.
Fb-on lelkesen irogatják, hogy hűű segíteni akarunk...
Menjek be az egyik voda üzletbe és borítsak asztalt?

(#96245) Tüzi válasza inf3rno (#96227) üzenetére

Nekem anno kábeltv-s netnél volt ilyen :D
Felkelt a Nap, elment a net. Aztán visszajött. Aztán elment.
Jött egy felhős reggel, és volt net. Aztán kisütött a Nap, és elment.
Addig buzerálta az agyam, amíg megfigyeltem, hogy amikor a dúcon az elosztót elkezdi sütni a Nap, akkor elmegy. Majd árnyékba kerül...
Szóltam ügyfélszolgálatra, nem történt semmi két hétig.
Felmásztam az oszlopra, és addig ütöttem egy lengőteke bábuval, amíg szétnyílt.
Bejelentettem a hibát, kijöttek, kicserélték, mondták, hogy egymillióból egy rossz.
Másnap kezdődött előröl, kiderült, hogy két szar elosztó volt egymás mellett...

kötbér elvileg egy hónapban 72 óra kimaradás/hibás szolgáltatás után jár.
én a minap kaptam emailt, lényegi része ez:

(a) Késedelmes napok száma: 14 nap
(b) Vetítési alap: hibabejelentés hónapjára vonatkozó havi előfizetési díj összege alapján egy napra vetített összeg: 4599 Ft / 31 nap =
148.34 Ft/nap
(c) Szorzó: 4
A kötbér összege = (a) * (b) * (c) = 14 nap * 148.34 Ft/nap * 4 = 8308 Ft

tehát jobban jársz ha februárban jelented be :D

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#96246) pett2 válasza hakuho36 (#96243) üzenetére


pett2
csendes tag

Az más platform.😉 Az Arena 4HD-t hányas csatornára teszi? 165?

(#96247) cof válasza pett2 (#96242) üzenetére


cof
veterán

Akkor ez nem biztos, hogy hibrid üzem. Megjelent az Arena 4 HD DVB-C-n is.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#96248) tomp válasza cof (#96247) üzenetére


tomp
félisten

De hibrid mivel az Aréna 4-en nem koax infót ír ki hanem az IP stream sávszélt.

(#96249) hakuho36 válasza pett2 (#96246) üzenetére


hakuho36
újonc

Nem tudom, mert nálam saját sorrend van, de valószínű holnaptól ott lesz a 165 ön.

(#96250) cof válasza tomp (#96248) üzenetére


cof
veterán

Nálad most csak IP alapon megy az összes nem?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.