Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95651) peter303 válasza Gondics (#95650) üzenetére


peter303
tag

A linkelt forumot olvasd el ott kibeszelik [link]

(#95652) peter303 válasza anglergab (#95648) üzenetére


peter303
tag

Szerinted ezt a CC tamogatast az "okosba lopos" magyarok miatt vettek ki?

[ Szerkesztve ]

(#95653) base-soft válasza peter303 (#95647) üzenetére


base-soft
lelkes újonc

4 eszközt lehet párosítanni a voda app-ban. QR kód beolvasással. Eztán a mobil eszközön nézet műsor át lehet küldeni a boxra. A műsorvisszajátszóból is lehet elindítani a box-ra a lejátszást. Itt megjelenik a egy választandó tv menű, gondolom más eszközre is ki lehet küldeni, de ezt nem tudom kipróbálni. De ezt erősíti az is, hogy a mobilos youtube alkalmazásból is tudok a box-ra "castolni".

(#95654) peter303 válasza base-soft (#95653) üzenetére


peter303
tag

"Eztán a mobil eszközön nézet műsor át lehet küldeni a boxra"

Egyreszt allandoan elszall a kuldes miatt... De ami meg rosszabb nem ugy mukodik mint a chromecast ahol a kutyut csak iranyitod mobilrol es o streamel a wifin keresztul. A Voda appban nem igy van, a mobil streamel amit/kepet atkuldi a boxra, egy ora utan a telon 1.5gb a forgalom.

A musorvisszajatszast se a boxon inditja az is a telon megy at.

A lopost egyebkent a voda box nelkuli csak CC felhasznalokra ertettem.

[ Szerkesztve ]

(#95655) anglergab válasza base-soft (#95653) üzenetére


anglergab
addikt

Ez csak wifin/otthoni hálózaton belül működik és nem Cast. Más eszközre nem lehet kiküldeni, csak a VTV mediaboxra.

Viszont van benne Chromecast végpont (a VTV app nem ezt használja), de csak YouTube, Netflix stb. bizonyos appok esetén.

Azaz VTV app-ból nem lehet Chromecast-ra küldeni a TV adást.
Illetve nem támogatott app (pl. Spotify) nem tud cast-olni a VTV mediaboxra.

Ha mindkettő fenti irány működik, akkor van Chromecast támogatás.
De ezzel ugye egy Chromecast helyettesíteni tudna egy VTV mediaboxot, és a VTV mediabox helyettesíteni tudna egy Chromecast-ot.
Azaz akinek Chromecast-ja van, az használhatná azt mint VTV mediabox és akinek VTV mediaboxa van, használhatná azt mint Chromecast.

A Chromecast jó irány lenne, viszont ahhoz kell okostelefon, mint távirányító, így kizárólagosan az nem működhet, kell mediabox is, mert nem függhet egy okostelefontól/wifitől a TV. Ettől még extra opciónak, amihez kell okostelefon, Chromecast eszköz és nincs garancia a szolgáltatás minőségre a wifi miatt, jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#95656) peter303 válasza anglergab (#95655) üzenetére


peter303
tag

A voda appban nagyon megorultem a tvre kuldes gombnak, azt hittem hogy a mobil app egy okos taviranyito lesz a boxhoz (egy wifin) Az appban sokkal konnyebb atnezni a musort vagy visszajatszast keresni. De nem az, mindent a mobil streamel a box ilyenkor csak egy ize projektor...

[ Szerkesztve ]

(#95657) anglergab válasza peter303 (#95656) üzenetére


anglergab
addikt

A cast-nak nem így kellene működnie. Igaz, ez nem is Chromecast. De vannak Chromecast végpont appok a mediaboxban, így azt várná az ember, ha nem is Chromecast-ként, de ahhoz hasonlóan működik a TV-s "cast"-olás.

Az is furcsa, hogy miért kell előkészíteni/engedélyezni a mediaboxban Chromecast végpont appokkal az adott appokból való cast-olást.
A Chromecast-nak épp ez a lényege, hogy nem kell rá, azaz az eszközre külön app (hanem univerzális), elég csak a telefonra.

[ Szerkesztve ]

(#95658) peter303 válasza anglergab (#95657) üzenetére


peter303
tag

"így azt várná az ember, ha nem is Chromecast-ként, de ahhoz hasonlóan működik a "cast".

Pontosan a boxra kuldesnek pont olyannak kellene lenni mintha a box taviranyitojat hasznalnad, a mobil appnak csak okos taviranyitonak kellene lennie kuldesnel.

Ez a mostani megoldas nem siman furcsa ez igy debil...

[ Szerkesztve ]

(#95659) anglergab válasza peter303 (#95654) üzenetére


anglergab
addikt

Amúgy hasonlóan a Horizon Go-hoz, más országokban van a Vodafone TV app-ban Chromecast támogatás. Azaz nem csak VTV mediabox-ra küldés, hanem Chromecast-ra is lehet küldeni.

De a további nagyképernyős eszközökhöz (pl. Chromecast) kell egy "multi device" opció, amihez kell egy Vodafone mediabox.

[ Szerkesztve ]

(#95660) Alex889


Alex889
csendes tag

Nekem amióta android 10-re frissült a telefonom (Huawei mate 20 pro) azóta csak pár percig működik a vtv app, "Kérjük próbáld meg később (MV1830)" üzenettel. Van más is aki szenved ettől?

(#95661) peter303 válasza anglergab (#95659) üzenetére


peter303
tag

Igen nalunk mind a ket appbol kiszedtek a chromecast lehetoseget, innen jott a kerdes hogy a voda szerint a magyarok tobben lopnanak mint nyugaton? Mert okos teloja szinte mindenkinek van, majd venne egy google chromecast 3 kutyut 15000 ert, es nem kene tv elofizetes.

[ Szerkesztve ]

(#95662) Mikkamakka73 válasza Alex889 (#95660) üzenetére


Mikkamakka73
csendes újonc

Nálam működik (Samsung Galaxy A71)

(#95663) picsirti válasza Alex889 (#95660) üzenetére


picsirti
tag

Szintén. Iphone X, tehát nem android függő. Ja és mobilnetről is :(((

(#95664) anglergab válasza peter303 (#95661) üzenetére


anglergab
addikt

Ez jó kérdés, nem tudni. Vannak olyan szolgáltatók, akik engedélyezik a ugyanezeknek a TV csatornáknak a Chromecast-olását Magyarországon.
Igaz, többnyire azok, akiknél nincs kötelező szolgáltatói mediabox a szolgáltatáshoz / az app az elsődleges platform.
Ez alapján nem a csatornák tiltják, hanem inkább a szolgáltató.

Máshonnan megközelítve, ez plusz piacot is jelenthet a szolgáltatónak, mert ha engedélyezik, elég lenne egy TV, Chromecast, elméletileg tetszőleges internetkapcsolat az előfizetéshez, akár mobilnet, nem kellene szolgáltatói infrastruktúra/koax. De egyelőre ez helyhez kötött szolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

(#95665) vargalex válasza kabelmania27 (#95622) üzenetére


vargalex
félisten

Ez egy elég gyenge magyarázat. Ilyen alapon a teljes hálózatukon kínálhatnák már most a gigabites sebességet. Előbb-utóbb majd csak felkapcsolják a hiányzó letöltési frekvenciákat mindenhol... Én biztos nem hagynám annyiban a kolléga helyében. Ez egyszerűen átverés... Olyanra szerződik, amit jelenleg nem tud szolgáltatni. Az irreleváns, hogy 1 hét, 1 hónap, vagy 1 ev múlva képes lesz rá. Majd akkor kínálhatja.

Alex

(#95666) anglergab válasza vargalex (#95665) üzenetére


anglergab
addikt

Új CMTS, új modem, 860 MHz-es szegmens, megfelelő SNR/MER, megfelelő szegmensméret/erősítők, megfelelő betáp kell a D3.1 / gigabithez.

(#95667) vargalex válasza anglergab (#95666) üzenetére


vargalex
félisten

Ez nem is volt kérdés. De hogy jön ez ahhoz, amit írtam?

Alex

(#95668) anglergab válasza vargalex (#95667) üzenetére


anglergab
addikt

Úgy, hogy valóban szükséges felkapcsolni csatornákat a gigabithez, de az nem elégséges hozzá.

(#95669) vargalex válasza anglergab (#95668) üzenetére


vargalex
félisten

Nyilván nem, de akkor ezek szerint nem írtam le érthetően, amit akartam. Ugyanis a felhasználónak a háttérről semmit nem kell tudnia. Viszont a szolgáltató csak olyan szerződést vállalhat, amit annak érvényre jutásától teljesíteni is tud. Ezért szerintem nagyon megütné a bokáját a hatóságoknál.

Alex

(#95670) Scoobyte


Scoobyte
csendes tag

Hali!

Adott egy gigabites Voda koax internet gyári routerrel és mivel nem lehet bridge módba tenni ezért minden port át van irányítva a saját routerem IP-jére ami mögötte van. A hálózaton van egy syno NAS amin AdBlock server fut dockerban, ez van beállítva elsődleges DNS-ként a saját routeremben.

Megy minden rendesen, kivéve hogy a NAS-om DDNS címén nem érek el semmit a hálózaton amikor csatlakozva vagyok a helyi hálózathoz (wifi vagy wired mindegy)! Mobilnetről megy rendesen azaz elérem a DDNS címet de belülről nem. Tippek?

Ha a külső IP címemet írom be a megfelelő portszámmal akkor sem megy szóval nem a DNS szerverrel (adguard) van gond szerintem!

Köszi!

http://XXXXXXXXXXX.synology.me/

(#95671) anglergab válasza Scoobyte (#95670) üzenetére


anglergab
addikt

A szolgáltatói eszköz nem támogat NAT loopback-et (hairpin).
Ezt a saját routeren kell konfigurálni (ha támogatja), pl. OpenWRT.

[ Szerkesztve ]

(#95672) Scoobyte válasza anglergab (#95671) üzenetére


Scoobyte
csendes tag

unifi usg 3 a saját routerem, tuti hogy támogatja de nem találom hogyan kellene beállítanom...

(#95673) vargalex válasza Scoobyte (#95670) üzenetére


vargalex
félisten

Sajnos a szolgáltatói eszköz ilyen. De ha már úgyis saját DNS szervert használsz, akkor ott vedd fel a DDNS címed, ami a NAS belső IP-jére mutat. Ez mondjuk akkor jó, ha ezzel a DDNS címmel csak a NAS-t akarod elérni.

Alex

(#95674) adika4444 válasza Scoobyte (#95672) üzenetére


adika4444
addikt

Ugorj be az UniFi topikba, EdgeRouter-en én is megküzdöttem ugyanezzel a problémával (Hairpin NAT), nekem ott segítettek, szerintem neked is tudnak :K

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#95675) kabelmania27 válasza vargalex (#95665) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Úgy tűnik a fejállomási bővítés az ASZF érvénybelépéséig nem történt meg.
Lehet nem érkezett meg időre a szükséges cmts alkatrész ezért csúszásban vannak.
Nem mindenhol van 860-as hálózat, vannak kisebb 650-es és 700-as hálózatok is.
Igazad van, hogy az előfizetőnek nem kell az okokról tudni, ettől független a topikban megtudjuk beszélni a technikai jellemzőket.
base-soft-nál jelenleg a letöltés több mint az 500-as csomagnál, ami arra utal, hogy több csatornával meglesz a kínált letöltési sebesség.
gregory91: Csökkenteni kellene az analóg adások számát, így több letöltési csatornának lenne hely.

[ Szerkesztve ]

(#95676) Livius válasza kabelmania27 (#95675) üzenetére


Livius
őstag

De nincsen több csatornája és lassan 1 hete bekötötték neki, nem tűnt még fel? :C

Ne legyetek naivak, baszki. Kiadták a csomagot, mert szar a rendszerűk amiben kezelik hol mi érhető el, és az tuti, hogy még hónapok vagy még több mire ott ténylegesen lehetett volna szolgáltatni a gigás csomagot, de hát kell az extra pénz. Így ez nagyon megéri a Vodának, hogy a nem létező max csomagot fizeti az ügyfél neki havidíjban, az 500-as helyett.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#95677) Livius válasza MadMancs (#95620) üzenetére


Livius
őstag

Megpróbálhat a Voda takarózni a garantált minimummal, ami meg is lesz, de már írták a story kezdetén ezt:

[link]
„A szolgáltatót érintő hatósági eljárásban a szolgáltatót terheli annak bizonyítása, hogy az előfizetői hozzáférési pont alkalmas a kínált sávszélesség elérésére. Ha egy ellenőrzéssel a szolgáltató megállapítja, hogy a szolgáltatás nem megfelelő, a minőség helyreállítását haladéktalanul meg kell kezdenie.” [8. § (2)]

Tehát jelenleg, ha kimennének mérni egyet jegyzőkönyvvel a Vodától, fizikailag képtelenek lennének a napszak bármelyik szakaszában bizonyítani, hogy a kínált 1 gigás sebességre tényleg képes a hálózat ott, és itt már el is buktak, és befigyelne a kemény bírság meg kötbér. Az NMHH dobozzal monitorozva pedig még jobb képet lehetne erről kapni, hogy konstans 600 Mb/s a max amit tud a hálózat kb, mert nem képes így a 24 csatorna nélkül az 1 gigás netre.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#95678) MadMancs válasza Livius (#95677) üzenetére


MadMancs
veterán

Ez így van, egyet is értek vele. De ismerjük tele/infokommunikációs cégeket. Úgyis kimagyarázzák. NMHH doboz jó ötlet. Nálam is 300/22 átlag 30/22 volt, persze hiba nálam szerintük, náluk minden ok. Megigényeltem NMHH mérődobozt, ezt mondtam nekik is, rá 2 napra jött szaki és megoldotta a hibát ami náluk volt.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#95679) vargalex válasza kabelmania27 (#95675) üzenetére


vargalex
félisten

Mindegy mi hiányzik, lehet ezt magyarázgatni. A lényeg, hogy az adott területen olyan szolgáltatásra szerződnek, amit jelenleg még nem képesek nyújtani. Ez szerintem az előfizető átverése/megtévesztése.

Alex

(#95680) gregory91 válasza kabelmania27 (#95675) üzenetére


gregory91
senior tag

Már ahol: Nálunk úgy jött a "kábelezés" hogy csak digitálisan érhető el,szóval ide is jöhetne.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#95681) kabelmania27 válasza Livius (#95676) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

De feltűnt. Előfordulhat, hogy a vírushelyzet miatt csúszik az eszközbeszerzés.
vargalex: Ilyenkor érdemes elállási jogra hivatkozva visszakérni a régi csomagot és ha megjelennek az új ds csatornák fel lehet hívni a 1270-et.
gregory91: Igen, vannak területek ahol nincs analóg jel. Előbb-utóbb nálad is elérhető lesz az új csomag.

[ Szerkesztve ]

(#95682) anglergab válasza Livius (#95677) üzenetére


anglergab
addikt

25 csatorna kell a gigás nethez.

(#95683) Csabex válasza Norex1 (#95581) üzenetére


Csabex
őstag

Mi a Jó Istenért kell a lakást áramtalanítani egy box csere során? Ezek betegek :DDD

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#95684) mad823


mad823
őstag

Sziasztok! A Connect Box-ra lehet kötni valami olyan eszközt, ami wifi range extenderként tud funkcionálni? UTP backhaul éppenséggel adott, tehát valami AP jellegű bigyóra gondolok.
Vagy ez mindenképpen új SSID / csatorna lesz, tehát mesh jellegű homogén hálózat sehogyan nem lesz belőle? Kösz!

(#95685) vargalex válasza kabelmania27 (#95681) üzenetére


vargalex
félisten

Nem érted. Nehogy már az előfizető hunyászkodjon meg a szolgáltató előtt... Az elállási joggal akkor szokás élni, ha a kínált szolgáltatás mégsem tetszik. Nem akkor, amikor nem is tudják azt adni.
Ne védjük már mindig a szolgáltatót! Teljesen tudatában vannak, hogy nem tudják a kínált szolgáltatást nyújtani, mégis azt teszik. Ráadásul ide a topicba a kérdéses területről bejött egy ember. Ki tudja hányan vannak még így... Én biztos a hatósághoz fordulnék.
Ilyen alapon bármely szolgáltató (pl. PR Telekom) kínálhatna most gigabites csomagot ED3.0 területen, ráküldenek a modemre egy gigabites config-ot és ha a felhasználónak az adott szegmensen szerencséje van (kevesen használják), akár 500 Mbps fölötti sebességet is mérhet néha.
Egyébként, ha a kolléga elállna a gigabites csomagtól és emiatt esetleg visszavinnék neki a CB-t, akkor az életben nem derülne ki számára, hogy van-e már D3.1-es csatorna. Az nyilván igen, hogy 24 letöltési csatorna lesz. De ez utóbbi nem garantálja az előbbi meglétét.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#95686) LouiS22 válasza vargalex (#95685) üzenetére


LouiS22
veterán

+1

Több tudatos előfizető, kevesebb szolgáltatói sunnyogás.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#95687) anglergab válasza vargalex (#95685) üzenetére


anglergab
addikt

Igen. Valószínűleg a nagyon nagy többség kizárólag szolgáltatói modemet használ, nem nézegeti a modem beállításait és konfigurációját, azaz minden az alapértéken van, csatornákat/DOCSIS-t/max. sebesség összefüggéseit nem ismeri.

(#95688) viktorhu válasza vargalex (#95685) üzenetére


viktorhu
veterán

Sajnos a kolléga nem akarta telefonon bejelenteni a hibát, így elég sok időt adott nekik, hogy agyaljanak rajta. Egy telefonhívás után már rég élne a kötbér, vagy, ha elutasítóak, tudnánk találgatni a további teendőket illetően.

(#95689) vargalex válasza viktorhu (#95688) üzenetére


vargalex
félisten

Ezt nem teljesen értem. Volt nála szerelő is... A szerelő mondta neki, hogy a területen nincs is D3.1...

Alex

(#95690) viktorhu válasza vargalex (#95689) üzenetére


viktorhu
veterán

Igazad van, rosszul emlékeztem erre a részre, az maradt meg bennem, hogy inkább írásban. De akkor tényleg csak az a kérdés, hogy most mi van a hibajeggyel, ami megint telefonon derülne ki.

(#95691) vargalex válasza viktorhu (#95690) üzenetére


vargalex
félisten

De ez a szerelő mérése és kijelentése óta szerintem nem hibajegy, hanem átverés...

Alex

(#95692) #75501312 válasza LouiS22 (#95686) üzenetére


#75501312
törölt tag

Kezdve azzal, hogy az 500 megás netnél a garantált az csak 100. Nem értem miért nem lehet a valósághoz legalább közel álló adatokkal dolgozni. Legyen az az apró betű normál méret legalább.
Értem én a technológiát, de nem gondolom, hogy az jár jobban, akinek a nagyobb van.

(#95693) feketedini


feketedini
tag

Sziasztok! Vodabox felvételek visszajátszása nagyon sokszor megáll és szaggat. Pillanatra visszatekerek és utána megoldódik egy darabig. Van ilyen problémája másnak is? Tuti ez valami szoftveres bugja a boxnak, nem? A legutolsó frissítés óta van így.

(#95694) kabelmania27 válasza feketedini (#95693) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha a modem oldaláról egy új hsz-ba illesztenéd a jelszint értékeket, meg tudjuk írni, hogy jelszint probléma okozza-e a szakadást.

[ Szerkesztve ]

(#95695) Kenderice


Kenderice
senior tag

Sziasztok.
Lenne egy kérdésem.
A fiber power internet az koaxos vagy optikai? (Vagy is-is, várostól függően?)
Konkrétan Gyomaendrőd város erdekelne.

(#95696) kabelmania27 válasza Kenderice (#95695) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Szolgáltatási terület többsége koaxos, családi házas övezetben általában villanyoszlopon a villanyvezetékek alatt fut a kábeltévé vezeték. Szvsz arrafelé koaxos hálózat van.
Munkanap hívd fel a 1270-es számot vagy ügyfélszolgálati irodában érdeklődj, hogy pontosan milyen hálózat van arrafelé.

[ Szerkesztve ]

(#95697) golya87 válasza kabelmania27 (#95696) üzenetére


golya87
őstag

Van a UPC Vodafone-nak optikai szolgáltatása itthon? :Y

(#95698) kabelmania27 válasza golya87 (#95697) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

RFoG rendszeren 29-es körzet egyes településein optika meg a lakásba, belemegy egy mininode-ba amiből kijön a koax onnantól ugyanaz a helyzet mint a hfc koax területen.

[ Szerkesztve ]

(#95699) Kenderice válasza kabelmania27 (#95696) üzenetére


Kenderice
senior tag

Kösz.
Kabelmania27 hozzászólása alapján szinte biztos, hogy koaxos lesz.
Egy ismerősöm költözik oda.
Akkor biztos az is, hogy iptv-t szolgáltatnak ott...

[ Szerkesztve ]

(#95700) Livius válasza Kenderice (#95699) üzenetére


Livius
őstag

A Voda nem szolgáltat semmiféle IPTV-t. DVB-C lesz, és ha akarja kérhet egy bugos OTT boxot is, ha szenvedni is akar velük.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.