Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96501) anglergab válasza anglergab (#96499) üzenetére


anglergab
addikt

Most már működik a Wi-Free.

(#96502) d.tiborz válasza kabelmania27 (#96490) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Net úgy-ahogy volt, a tv képe esett szét, jellemzően History HD, NatGeo HD, RTL Spike. De azok teljesen.

(#96503) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Most nézem, frissült a Voda box fw, 6.1.7300.09730010 az új verzió.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#96504) kezo0 válasza szabogabor10 (#96503) üzenetére


kezo0
addikt

Jaj, sorold az újdonságokat, úgy izgulok! :)
Csatornák kedvencekbe rendezése, DD 5.1 hang, feliratok a Cinemaxon?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#96505) szabogabor10 válasza kezo0 (#96504) üzenetére


szabogabor10
veterán

Egy szóval el tudom mondani: semmi. :(

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#96506) tomp válasza kezo0 (#96504) üzenetére


tomp
félisten

Dolby és a felirat nem szoftver kérdése.

(#96507) tomp válasza szabogabor10 (#96503) üzenetére


tomp
félisten

Ez nem új!
Július közepe óta ez van nekem. Ezzel állt vissza DVB-C-re a box! :DDD

(#96508) szabogabor10 válasza tomp (#96507) üzenetére


szabogabor10
veterán

Csak a legvége változott, eddig 0002 volt, most 0010. :D

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#96509) kezo0


kezo0
addikt

Vajon mit értettek májusban azon, hogy a nyár végén megszüntetik a Horizon Go-t? Mármint szerintük meddig tart az ún. nyár? Kérdezem ezt szeptember 5-én.
(Ne legyen félreértés, én örülök, hogy még mindig működik, csak hát ugye ez is egy adalék ahhoz a témához, hogy mennyire lehet elhinni, amikor egy vezető különböző dolgokat ígér a sajtónak nyilatkozva...)

A klasszikus és a modern tévénézési szokásokat vegyíti az új Vodafone TV szolgáltatás

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#96510) szabogabor10 válasza kezo0 (#96509) üzenetére


szabogabor10
veterán

Azt nem mondták, melyik év nyarának végén. :DDD

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#96511) peter303 válasza kezo0 (#96504) üzenetére


peter303
tag

Neked nincs Voda boxod sose lattad sose hasznaltad. De megis annyira a sziveden viseled hogy allandoan es a leghangosabban te szidod. Ha nem tetszik ne valts uj boxra. A reginek is az ujnak is vannak elonyei es hatranyai. Es hagyd mar ezt a nincs felirat szoveget.

Nekem olyan vagy mint dulifuli vagy egy fizetett troll...

[ Szerkesztve ]

(#96512) kezo0 válasza peter303 (#96511) üzenetére


kezo0
addikt

Te valamit nagyon félreértesz. Én lennék a legboldogabb, ha végre lenne egy jól működő és hibátlan box, sok szolgáltatással. Pont azért, mert tudom, hogy a jelenleg nálam levő, sok éves Cisco boxok nem fognak a végtelenségig működni, és előbb-utóbb át kell majd állnom a Vodaboxra, ami jelenleg még számos kihívással küzd a Cisco szolgáltatásaihoz képest. És tudod, ezek pont olyan szolgáltatások, amelyek nekem fontosak, a saját felhasználói szokásaim miatt!
Úgyhogy kérlek, ne szabd itt meg nekem, hogy mit és miért kritizálok, csak azért, mert te elégedett vagy azzal, amivel én nem.
Rohadtul frusztráló, hogy a Vodafone birtokon belülre kerülése óta jóformán egyetlen fejlesztés sem történt, aminek ne lenne valami olyan árnyoldala, ami sokaknak inkább visszalépést jelent, mint haladást. A Vodabox ordító hiányosságai mellett internetes fronton említhetném azt a gigabites netet, amihez egy olyan HGW-t adnak, ami nem kapcsolható modem módba. Vagy beszéljünk az elérhetetlen, totálisan homály ügyfélszolgálatról, amiről itt szintén sokan beszámolnak.
De örülök, ha szerinted minden rendben, és neked megy a felirat is a Vodaboxon!

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#96513) pjen válasza kezo0 (#96512) üzenetére


pjen
félisten

Nem biztos,hogy át kell álnod.Nálam tavasszal cserélték,zsir ujjat hoztak.

(#96514) gduck válasza szabogabor10 (#96508) üzenetére


gduck
addikt

Megerősítem ;)

Szoftververzió: 6.1.7300.09ikz(el)/6.1.7300.09730002 ---> 6.1.7300.09jkf(el)/6.1.7300.09730010
A felhasználói felület azonosítója: 61.730.11 --> 61.730.25

(#96507) tomp : ha gyári beállítást csinálsz, utána első indulásnál látszódik a "bejelentkezés a profilba". Szerintem olyankor szedi le a konfigot. Nekem most már alapból koaxot mutat hogy csatlakoztassak, nem NET kábelt.

UI: kedd óta megint van boxom :D Műsor visszanézésnél még mindig fényévekkel jobb a PHILIPS! Pl. tegnap az EuroSporton nem tudtam az elejéről kezdeni a Tour de France közvetítést. Csak két órát volt hajlandó visszatekerni. Ráadásul 5 percenként akad a visszanézés... De csak a Tour, más csatorna nem :( Amúgy elég fürge így DBV-C alatt. Használható kis box lesz ez, de még van mit csiszolni a rendszeren! ;)

[ Szerkesztve ]

(#96515) kezo0 válasza pjen (#96513) üzenetére


kezo0
addikt

Igen, tudom, hogy most még így van, de vajon meddig? Nyilván nem lesz ez így örökké, hiszen most már a VTV a preferált platform, és biztos, hogy előbb-utóbb egységesíteni akarnak majd.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#96516) pjen válasza kezo0 (#96515) üzenetére


pjen
félisten

Tulajdonképpen egy PVR képes tv nagyrészt ki tudja váltani a boxot kártyával.Én előre látó voltam,van DIGI m is.Ott remélem még egy darabig nem kell box.

(#96517) pogi1 válasza gduck (#96514) üzenetére


pogi1
tag

Szia!Hol lehet megnézni hogy DBV-C alatt fut a box vagy máshogy?

[ Szerkesztve ]

(#96518) petne válasza pjen (#96513) üzenetére


petne
őstag

Nekem most cserélték zsír újra a Cisco boxot, mert a régi megadta magát. Nem kellett váltanom.

(#96519) pjen válasza pogi1 (#96517) üzenetére


pjen
félisten

Nincs olyanom,de ha kihúzod az UTP kábelt és megmarad a kép akkor DVB-C.Szerintem.

(#96520) sly54 válasza kabelmania27 (#96486) üzenetére


sly54
tag

Régebbi CB

[ Szerkesztve ]

(#96521) MadMancs


MadMancs
veterán

Csalódtam HoriBorzalomban.
Már órának se tudom normálisan használni :DDD

Egyre gyorsabban megy az idő :C

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#96522) kabelmania27 válasza sly54 (#96520) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Oldalt válaszd ki a haladó beállítások menüpontot.

(#96523) gduck válasza pogi1 (#96517) üzenetére


gduck
addikt

Beállításokban/Vodafone mediabox beállítások/információ/tv
Ha jól emlékszem ;)

(#96524) peter303 válasza gduck (#96514) üzenetére


peter303
tag

"Csak két órát volt hajlandó visszatekerni"

Ha tudsz tekerni akkor a musor visszajatszhato es ilyenkor mindig van egy Ujra kezdes gomb is (ez is egy nagyon jo uj feature) A regi boxon ha egy erdekes musorra kapcsoltam azt nem lehetett vissza tekerni se azonnal ujra inditani.

[ Szerkesztve ]

(#96525) szabogabor10 válasza MadMancs (#96521) üzenetére


szabogabor10
veterán

Egy remek box ez na. Mindig is az volt. Nálam kibírt kemény 3 napot anno, aztán basztam is vissza nekik. Maradt a Cisco. :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#96526) tomp válasza gduck (#96514) üzenetére


tomp
félisten

Olyankor IS leszedi a konfigot. De amúgy minden box bekapcsolásnál lekéri.
Azaz ha kikapcsolás előtt DVB-C volt de kikapcsolás után átkapcsolják IP-re akkor bekapcsolásnál azonnal lekéri az IP csatornalistát.
A bejelentkezés a profilba csak annyit tesz, hogy a felvételekhez hozzáférj.

(#96527) peter303 válasza kezo0 (#96512) üzenetére


peter303
tag

Tobben megirtak hogy ha elromlik a Cisco akkor kerhetsz helyette uj Ciscot. Evekig nem kell valtanod ezert kar folymatosan masok problemaival kampanyolni. A szent gral boxra pedig ne varj hiszen ezen peldaul nincs ora a boxon...

(#96528) gduck válasza peter303 (#96524) üzenetére


gduck
addikt

Na nem mondod :D ;)

1. Műsorújságból az elölről kezdés nem működött, mindig átkapcsolt az élő adásra!
2. Élő adásnál az Újra kezdés 2 órát ugrott vissza, visszafelé tekerni nem tudtam!

Amúgy ez volt az első ilyen eset, általánosságban működik az újrakezdés! Viszont a PHILIPS sose csinált ilyet! ;)

De összességében végre kaptunk egy használható boxot. Szerintem a kedvencek funkció fejlesztés alatt lehet, egyedül a felvétel limitációk miatt lehetnek problémák, ha valaki olyan csatiról rögzítene, amiről nem engedélyezett a felvétel.

[ Szerkesztve ]

(#96529) szabogabor10 válasza gduck (#96528) üzenetére


szabogabor10
veterán

Mind a 2 jelenséget tapasztaltam már (továbbra is full IP-n vagyok). Érdekes, hogy elég random.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#96530) tomp válasza gduck (#96528) üzenetére


tomp
félisten

Nekem április óta van Voda boxom de ilyennel még nem találkoztam.

HBO HD-ről levették a felvételi lehetőséget. Viszont a visszanéző tökéletesen megy.

(#96531) peter303 válasza gduck (#96528) üzenetére


peter303
tag

"Amúgy ez volt az első ilyen eset"

Vagy egy sima bug vagy inkabb az Eurosport nem kovette pontosan a musort ez pont sport csatornaknal a leggyakoribb mert egy sport esemeny ideje elore sokszor kiszamithatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#96532) Csabex válasza anglergab (#96501) üzenetére


Csabex
őstag

Igen, nálam is megjavult most már.
Korábban írta vki, hogy kivezetésre kerül majd a WiFree, ha majd átkerül teljesen a Liberty-tól, viszont hivatalos forrásból megcáfolták ezt és azt állítják, hogy nem lesz kivezetve egyáltalán... A hivatalos forrás egy ügyintéző akinél vodás mobil csomag iránt érdeklődtem (elegem lett a Telenor-ból) és gondoltam, ha már beszélek vele, akkor megkérdezem.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#96533) #75501312 válasza tomp (#96530) üzenetére


#75501312
törölt tag

:Y Akkor nálam már nem is kérdés a tévé további sorsa. :(

(#96534) anglergab válasza Csabex (#96532) üzenetére


anglergab
addikt

Sajnos már egy ideje gondok vannak a Wi-Free Wireless Access Gateway (WAG) / LDAP adatbázis kommunikáció körül.

Ezért csatlakoznak lassan az eszközök (és ezért volt a tegnapi leállás is), mert csak minden X-edik próbálkozásnál fut le jól az authentikáció. Sok eszköz pedig megunja és kiírja hogy AUTH FAILURE, ahelyett, hogy próbálkozna.

[ Szerkesztve ]

(#96535) MadMancs válasza anglergab (#96534) üzenetére


MadMancs
veterán

Ezt megerősítem, bár én csak időnként teszt céllal használom (ki van kapcsolva auto csatlakozás is), de sokszor 1 perc után hitelesítési hiba. Második nekifutásra kell jó 20-25mp mire csatlakozik.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#96536) anglergab válasza MadMancs (#96535) üzenetére


anglergab
addikt

Sokszor kerestem az ügyfélszolgálatot, hogy kapcsoljanak technikust, és nézzük meg ezt a központi problémát. De mindig azt mondták, hogy biztos túl sok eszköz csatlakozik egyszerre az adott modemre. Amikor mondtam, hogy bizonyítsák/nézzenek rá a modemre, a válasz az volt, hogy nem lehet/nem tudják.

[ Szerkesztve ]

(#96537) gduck válasza Csabex (#96532) üzenetére


gduck
addikt

"A hivatalos forrás egy ügyintéző akinél vodás mobil csomag iránt érdeklődtem"

Ez mitől hivatalos forrás? :)

(#96538) tomp válasza Csabex (#96532) üzenetére


tomp
félisten

Legtöbbször az ügyfél több dolgot tud mint a telefonos ügyintéző...
Amúgy kivezetésre kerül igen. Ez már abból is látszik, hogy a vodás modemeken nincs Wi-Free!

(#96539) anglergab válasza MadMancs (#96535) üzenetére


anglergab
addikt

Most is authentikációs hiba van Wi-Free-n.

(#96540) bostone


bostone
addikt

Sziasztok!

A horizon boxhoz tartozó power adapter beadta a kulcsot.

Mi ilyenkor a teendő, hogy a leghamarabb újra működjön a berendezés?

Vásároljak valahol privát vagy jelentsem be telefonon vagy keressem fel az egyik voda ügyfélszolgálatot, hogy pótolják?

(#96541) anglergab


anglergab
addikt

Sziasztok!

Akit érdekel, OpenWRT-s routeren OpenVPN-en keresztül távolról IP csomag rögzítés Windows alatt:

C:\Windows\System32\OpenSSH\ssh.exe root@192.168.1.1 tcpdump -i <interface> -U -s0 not udp port 1194 -w - | "C:\Program Files\Wireshark\wireshark.exe" -k -i -

[ Szerkesztve ]

(#96542) #75501312 válasza bostone (#96540) üzenetére


#75501312
törölt tag

Amikor nekem elromlott a modemé, akkor bementem üfsz-re és adtak másikat. Igaz a nő mondta, hogy 2x tesztelte és nincs baja. Én meg mondtam neki, hogy zúg tőle a házimozi és néha lecsapódik a bizti. De kicserélte.

(#96543) cocka válasza tomp (#96538) üzenetére


cocka
veterán

De a wi-free amúgy is egy kalap szar. Nem tudom akinek az minden vágya, hogy ezt használja, az tisztában van-e azzal, hogy lease time-ot 1 órára kapsz, utána meg hiába szenved az automatikus kitolásával, 1 óra után 1 perccel megszakad a kapcsolat.

Konklúzió: wi-free-vel nem lehet folyamatosan netezni. Tehát semmi olyat ne csinálj, ami 1 óránál több folyamatos töltést igényel. Lehet, hogy utána reconnecttel újra műxik valameddig, de ugyanez fog történni. Hát aki ezt szereti, az wi-free-zzen nyugodtan.

Másrészt állandóan változik hogy éppen melyiknek jobb a térereje és mivel mindnek a UPC Wi-Free a neve, ember legyen a talpán, aki különbséget tud tenni pusztán név alapján.

(#96544) anglergab válasza cocka (#96543) üzenetére


anglergab
addikt

Az 1 órás lease time azt jelenti, hogy fél óránként megújítja (DHCP renew, ACK) és működik.
Miért szakadna meg?

"Másrészt állandóan változik hogy éppen melyiknek jobb a térereje és mivel mindnek a UPC Wi-Free a neve, ember legyen a talpán, aki különbséget tud tenni pusztán név alapján."

Miért változna állandóan a térerő? A modemek pedig BSSID (wifis MAC) alapján jól megkülönböztethetők és a Wi-Free-k "sima" wifihez társíthatók.

(#96545) cocka válasza anglergab (#96544) üzenetére


cocka
veterán

Mert a tények makacs dolgok. Lejárt az idő és hopp nincs net. Mindezt egy bivalyerős wifi adapterrel, ami tizenezerbe került. És érdekes módon más hálózatokkal nincs gondja, csak a wi-free-t dobálja el. Tehát nem eszik olyan forrón a kását.

Azaz pont addig biztosítja a netet, amíg le nem jár az idő. Utána lehet reconnectelni. Bár én arra sem kaptam magyarázatot, hogy nálam miért 50/5-ös a wi-free. LOL

(#96546) vargalex válasza anglergab (#96544) üzenetére


vargalex
félisten

Sőt, ha nem sikerül megújítani, akkor a maradék idő felénél mindig próbálkozik vele (azaz esetünkben 30, 15, 7.5, stb. percnél).

Alex

(#96547) LouiS22 válasza cocka (#96545) üzenetére


LouiS22
veterán

Nekem nagy kedvencem az, amikor valaki azzal próbál érvelni, hogy drága volt a hardver. Mintha bármi összefüggés is lenne.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#96548) cocka válasza anglergab (#96544) üzenetére


cocka
veterán

Jó majd szólok a program fejlesztőjének, hogy írja már át úgy, hogy látszódjanak a BSSID-k is. :(((

(#96549) kezo0 válasza peter303 (#96527) üzenetére


kezo0
addikt

Honnan tudod, hogy évekig nem kell váltani? Azt nyilatkozta az idézett cikkben az ember, hogy folyamatosan le fogják cserélni mindenkinél a régebbi eszközöket. Nem hiszem, hogy több éves folyamatra gondolt, de te biztosan jobban tudod EZT IS. A „mások problémái” előbb-utóbb az én problémáim is lesznek, ezért szeretném, ha addigra ezek a problémák megoldódnának, fogd már fel ezt.
Az órát ki hiányolta a boxon? Gondolom, ezt valami béna tréfának szántad.

Figyelj, látom, hogy még nem vagy itt két hónapja sem, de már felhatalmazva érzed magad, hogy beszólogass olyanoknak, akiknek a véleménye nem tetszik neked. Én nem szócsatázni járok ide, hanem informálódni, ill. esetenként másoknak segíteni, de ne legyenek kétségeid, ha valaki indokolatlanul betámad, akkor megvédem magam. Szóval a békesség kedvéért azt javaslom, pattanj le rólam villámgyorsan, és szépen görgess tovább valamennyi hozzászólásomnál, ahelyett, hogy osztod itt nekem az észt.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#96550) mikung válasza kezo0 (#96549) üzenetére


mikung
aktív tag

"Az órát ki hiányolta a boxon?"

Hátőőő ... jelen ! :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.